صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 44

موضوع: درخواست همفكری از اعضای گرامی

1. Top | #1
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

درخواست همفكری از اعضای گرامی

با سلام به دوستان عزيزم

همانطور كه احتمالآ متوجه شده ايد فروم ما از روز 13 فروردين مجددآ مورد حمله شديد سايبري عده اي قرار گرفت و مشكلاتي براي فروم به وجود آمد .

البته خوشبختانه اين بار ( و اميدوارم بار هاي بعدي ! ) مشكل حادي به وجود نمي آيد چرا كه ديتاي كامل فروم در بكاپ ها موجود است و هيچ اطلاعاتي از دست نرفته است .

(البته مشكل هنوز به طور كامل برطرف نشده و ظاهر سايت هنوز مشكلاتي دارد كه انشااله آن هم به زودي برطرف خواهد شد )

منتها با اين كار مدتي روال طبيعي فروم را مختل مي كنند كه اميدوارم با تدابير پيشگيرانه آتي جلوي اين مشكلات احتمالي نيز گرفته شود .

لازم است مراتب تشكر ويژه خود را از كليه مديران و اعضاي گرامي كه در چنين شرايطي با ابراز لطف و محبت هاي خود ما را دلگرم و اميدوار مي كنند اعلام كنم .

اما اغلب اوقات وقتي اتفاقي رخ ميدهد كه دوستش نداريم ، اگر كمي با دقت بيشتري به مسئله نگاه كنيم ، چيزهاي خوبي را مي يابيم كه به واسطه آن اتفاق بدست آمده اند .

راستش الآن كه اين مطلب را مي نويسم حس عجيبي دارم ، حس كسي كه بودن و داشتن چيزي برايش عادي شده باشد و بعد كه كمي ، حتي به كوتاهي چند روز از دستش

مي دهد ، باز قدر بودنش رابيش از پيش مي داند .

البته به هيچ وجه منظورم از آن چيز ، يك فروم يا سايت برنامه نويسي شده نيست ، بلكه روح دوستي است كه در فضاي آن و بين تك تك اعضا در جريان است ، حس با هم بودن

و داشتن هدفي مشترك ، حس كمك به پيشرفت يكديگر، حس انسان بودن .

باور كنيد اين فروم براي من ( و ميدانم براي خيلي از بچه هاي ديگر ) اصلآ حس يك سايت مجازي را ندارد ...

همين دو - سه روزي كه نبوديم دلم براي بچه ها خيلي تنگ شده بود ...

حتي دلم براي آن دوست عزيزي كه هي در تاپيك عكس هاي جالب ، تند تند عكس هاي تكراري مي گذاشت و مجبور بوديم نصفش را حذف كنيم ، خيلي تنگ شده بود .

در جايي مي خواندم كه در آينده شهر ها و كشور هاي مجازي ايجاد مي شوند و آدمها شهروند آبادي هاي مجازي مي شوند .

من اين مدت وجود اين شهر مجازي را لمس كردم .

و الآن بسيار خوشحالم از اينكه عضو شهري هستم كه آدم هايش بوي مهرباني مي دهند .

دوستان عزيزم ، همه اين مطلب را نوشتم كه بهانه اي باشد براي همين جمله آخرم :

همه شما را از صميم قلب دوست دارم و از بودن در كنار شما به خودم افتخار مي كنم

با آرزوي سربلندي و موفقيت همه شما

2. Top | #21
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1574
    تشکر شده 2,674 بار در 300 ارسال

منم با آقای امام موافقم
    اولا بگم که از صحبت های ایشون فهمیدم که هدف تنها ارتباط با عرب ها نیست
    هدف خیلی کلی تره
    چون قبلا قسمت انگلیسی ایجاد شده بود حالا بحث عربی وارد شده
    من واقعا دلیل این صحبت هاتون رو متوجه نمیشم دوستان
    ایرانی و عرب و ترک و کرد و ولر و چینی ژاپنی و....انگلیسی و آلمانی
    باهم چه فرقی دارن؟؟؟؟؟؟
    مگه غیر از اینه که همه انسان هستیم؟؟؟؟
    پس تفاوت ایرانی های فرهیخته با امریکا که نسل سرخپوست ها رو منقرض کرد چیه؟؟؟
    مگر غیر از اینه که رنگ پوستشون سرخ بود
    زبونشون فرق میکرد
    و از لحاظ علمی پایین تر بودند؟
    ولی با همه این ها انسان بودند و حق حیات داشتند
    ببخشید که یه خورده جوش آوردم
    ولی من که به شخصه با عرب و کرد ها و... هیچ مشکلی ندارم
    یه معلم وقتی میره کلاس به بچه ها درس بده حتما از بچه ها هم درس خواهد گرفت
    شاید حرف شما دوستان درست باشه(((شاید))) و سطح علمی عرب ها از ما کمتر باشه ولی مگه همه چیز تو نجوم خلاصه میشه؟؟؟
    دوستان نجوم بهانست ، بهانه ای برای با هم بودن مهم خود آدما هستند(البته این نظر منه!)
    یعنی این همه آدم عرب زبان نمیتونن به من یه کلمه یاد بدن؟؟؟
    بگذریم
    در کل من با این طرح خیلی خیلی موافقم
    چون بحث عرب ها پیشومد اینا رو گفتم مگرنه اصل موضوع ارتباط با جهانه
    اصل موضوع بین المللی شدنه
    این تاپیکم از شما درخواست کرده که پیشنهاد بدین چطور میشه نظر بین الملل رو جلب کرد
    اگه اینهمه فروم نجومی کامل و شسته رفته هست پس چه دلیلی داره که انگلیسی زبان ها به فروم ما سر بزنن؟؟؟
    بس برای شروع به نظر من از کشور های اطراف شروع کنیم بهتره
    بهترین پیشنهاد هم عربی هست چون هم همه ما تو دبیرستان عربی خوندیم و آشنایی داریم و میتونیم اونا رو به سمت فروم خودمون بکشیم و هم خودمون چیز یاد بگیریم هم به اونا یاد بدیم
    حرف زیاد تو دلمه
    امیدوارم کسی از حرفام ناراحت نشده باشه منظورم به هیچ فرد خاصی نبود کلا کلی گفتم
    پستم طولانی شد ببخشید!
    منم موافقم و عربی هم خیلی بلد نیستم!پیشنهادی هم فعلا به ذهنم نمیرسه
    امضای ایشان

Imagination
    is more important than knowledge

3. 10 کاربر مقابل از space عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #22
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    كاربر راهنمای ويكی نجوم
    شماره عضویت
    960
    تشکر شده 6,841 بار در 934 ارسال

سلام خوب من تقریبا با خانم آسمون موافقم به شدت!
    اصلا چرا باید بگیم که مثلا زبان عربی بده انگلیسی بده به چیز دیگه خوبه یا مثلا بعضی از کشور ها نجوم آماتوریشون خوبن خوب ما میتونم در این حال هم انگلیسی رو تقویت کنیم هم زبان عربی در فروم رو!
    خوب من نظرم اینه کا بهتره ما اول قسمت انگلیسی رو تقویت کنیم بعد کم کم شروع به تقویت و مشارکت عربی رو در فروم داشته باشیم.(:
    ویرایش توسط Mojtaba.M : 05-04-2012 در ساعت 01:58 PM

5. 9 کاربر مقابل از Mojtaba.M عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #23
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

نفس عمل آشنایی با منجمان سایر نقاط دنیا و همکاری با آنها بسیار خوب و تحسین برانگیز است اما نکته مهم اینه:

دوستان یا کاری را شروع نکنیم یا اگر شروع میکنیم به بهترین شکل انجام دهیم. من نمیدونم پتانسیل عربی بچه های فروم چقدر هست اما اگر میخواهیم واقعا کار جدی کنیم باید سطح کار هم خوب باشه و کار حرفه ای از آب در بیاد. حالا همه با خودشون سبک سنگین کنند ببینند چند مرده حلاجند! جوری نشه که فقط وقت و زحمت یک عده هدر بره و نتیجه خوبی نداشته باشه. من که خودم عربی بلد نیستم وگرنه در حد توانم کمک میکردم.

7. 13 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #24
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    2400
    تشکر شده 6,172 بار در 666 ارسال

نفس این کار به نظر من خیلی خوب و مثبت هستش ولی باید اول از اون پتانسیل های فروم و اعضا کاملا بررسی بشه و دید که آیا این کار در عمل امکان پذیر هست یا نه ؟
    و نکته دوم اینکه مطمئنا از لحاظ سطح دانش چه کشورهای اروپایی و آمریکا و به ویژه کشورهای عربی چیزی بیشتر از ما ندارن،پس باید دید که آیا واقعا ضرورت داره که وقت و انرژی رو روی تعامل با اونها گذاشت؟
    به نظر من اگر این وقت و انرژی صرف رابطه مثبت با گروه های نجومی داخل کشور و فراگیری نجوم بین اقشار مختلف جامعه خودمون بشه خیلی مفید تر هستش
    و اگر هم فردا روزی قرار به تعامل با گروه های نجومی غیر ایرانی بود به نظر من باید با گروه های انگلیسی زبان کار کرد و وقت و انرژی گذاشتن برای گروه های عربی زبان خیلی نتیجه بخش نخواهد بود.(یعنی از الان میشه نتیجه کار رو حدس زد)

9. 10 کاربر مقابل از مسعود فرح بخش عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #25
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    3378
    تشکر شده 993 بار در 133 ارسال

سلام بر دوستان هم اوا

طبق معمول پیشنهاد های اقای امام برای ارتقای اوا خوبه،اینکه اوا بین المللی بشه خیلی عالیه اما به نظر من اوا باید اول از لحاظ ملی به بالاترین سطح برسه و در میان دیگر گروهای نجومی حرف اول رو بزنه(صد البته که اینجوری هست اما ما نیاز به صفت تفضیلی ترین داریم عالیترین)در اون صورت هست که میتونیم قدم های بعدی برای بین المللی شدن رو برداریم چون به قول دوستان اطلاعات سایت ها و گروه های دیگر نجومی بخصوص انگلسی زبان ها در حدی کامل است که ما در پست های خودمون بیشتر داریم از ترجمه انها استفاده می کنیم .
    فکر نمی کنم هیچکدوم از دوستان با بین المللی شدن اوا مشکل داشته باشند و اینکه بیشتر بر روی زبان انگلیسی تاکید میشه بخاطر اینکه بیشتر دوستان با اون اشنا هستن.

اما باز بنظرم الان که داریم یک رصدگاه ملی درست میکنیم جای خالیه یک فروم نجومی ملی رو اوا میتونه با این همه پتانسیل هایی که داره پر کنه و بعد راحتتر برای بین المللی شدن قدم برداره

به امید موفقیت دوستان هم اوا
    امضای ایشان
    سفر برایم هیچ چیز به جز دلتنگی ندارد، اما زندگی به من آموخت برای بهتر دیدن عظمت و شکوه هر چیز، باید قدری از آن دور شد.

11. 8 کاربر مقابل از Hadise عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #26
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    3818
    تشکر شده 17 بار در 5 ارسال

تأسست في 1/10/2007

إعداد مؤسس ورئيس الجمعية : م. ماجد محمد عطية أبو زاهرة

هم تاریخ تاسیسش معلوم شد هم موسس و از رویت هلال ماه رمضان هر ساله شان معلومه درجه علمیشان

سلام به مدیر تالار انگلیسی . با شما موافقم اونا اگه منجم داشتن حد اقل یک هلال ماه رمضان رو درست انجام میدادن مگه فاصله اش با ایران چقدره چند درجه و چند دقیقه
    که رویت هلال گاهی تا2 روز هم اختلاف افتاده باشه اینا حتی روئیت هلال رمضانشون هم مشکل داره.....
    ویرایش توسط *sh : 05-04-2012 در ساعت 12:58 PM دلیل: ادغام 2 پست

13. 5 کاربر مقابل از shabani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #27
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    485
    تشکر شده 1,470 بار در 205 ارسال

سلام ب همگی...
    به نظر منم خیلی کار خوبیه!!اگه بشه عملیش کرد خیلی خوب میشه واقعأ.
    اگه قرار بر اینه که بین المللی باشه پس باید همه زبان ها باشه!!(زبان های مهم,انگلیسی و فرانسه و عربی هم شاملشه)نباید فرق قائل شد!
    انشاا...که بتونیم آوای عزیز رو اینترنشنال کنیم
    هر کاری از دستم بر بیاد واسه اینکار میکنم
    موفق باشید
    امضای ایشان
    آبی باش مثل آسمان تا عمری به هوای تو "سر به هوا" باشم

15. 4 کاربر مقابل از mobi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #28
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1389
    تشکر شده 3,041 بار در 301 ارسال

من با جناب اكبرنيا كاملا موافقم چون معمولا تعداد افرادي كه به زبان عربي تسلط داشته باشن زياد نيست در نتيجه اكثر بچه ها نميتونن توي تاپيك هاي عربي

مشاركت كنن...!!!

به نظر من اگر روي قسمت تالار انگليسي كار شه و به حد خوبي برسه خيلي بهتر از اينه كه تالار عربي هم اضافه بشه و هيچ كدوم در حد انتظار،كاربردي و مفيد

نباشن!و اينكه زبان انگليسي رايج ترين زبانه.من فكر ميكنم كه اگر تاپيك هاي انگليسي پربارتر بشه ميتونه خيلي به ارتقاي سطح فروم كمك كنه و به يه همت دسته جمعي نيازه كه مطمئنم آوااستاريا از پسش بر ميان

زماني نتيجه ي بهتري كسب ميكنيم كه پله پله بريم بالا
    پيش به سوي بين المللي شدن آوا
    .................................................. ...................................
    آقاي امام واقعا خيلي ايده ي خوب و جالبيه!

17. 6 کاربر مقابل از Flare star عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #29
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

خب از همه دوستان ممنونم که نقطه نظرات خودشون رو بیان کردند .

صرفنظر از انواع نظرات متنوع که البته همگی محترم هستند ، به نظرم از برآیند نظرات اینگونه بر می آید که هیچ کس مخالف گسترش ارتباطات خارجی نیست

منتها بحث بر سر کشور هایی است که می خواهیم با آنها ارتباط برقرار کنیم .

ارتباط با منجمین انگلیسی زبان که ظاهرآ مورد تایید همه هست ( تالارش را هم که داریم ) فقط می ماند یک عزم گروهی برای دعوت از منجمان انگلیسی زبان و تعریف مباحث مشترک

در مورد منجمین عرب زبان هم به نظرم با تاکید بر حفظ حرمت و احترام متقابل ، حد اقل امتحانش ضرری ندارد .

سعی می کنیم با ایجاد ارتباط و مشارکت در مباحث مشترک ، میزان علاقه آنها را به گسترش روابط با منجمان ایرانی محک بزنیم .

اگر نتیجه مثبت بود که چه بهتر و اگر هم نه ، به راحتی موضوع را مختومه می کنیم ( حد اقل حسنش این است که دید درست تری از نوع ارتباط با منجمان عرب زبان منطقه به دست خواهیم آورد )

البته راه اندازی تالار عربی زیاد هم کار ساده ای نیست و نیاز به یک سری مقدمات فنی نیز دارد .

به هر حال مثل همیشه سعی مان بر این است که قدمی رو به جلو برداریم

امیدوارم همگی در این راه موفق باشیم

19. 15 کاربر مقابل از Mostafa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #30
    کاربر طلایی عکاسی
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    2817
    تشکر شده 13,336 بار در 1,103 ارسال

درود بر دوستان
    تا الان صبر كردم ببينم نتيجه چي ميشه ولي الان ديگه صبر جايز نيست
    از اونجايي كه دل خوشي از عربها ندارم شديدا با اين كار مخالفم و علاوه بر اون به نظر من بهتره به جاي اطلاعات دادن به عربها سعي كنيم از جوامع پيشرفته تر اطلاعات بگيريم.
    البته جسارت نشه منظور من اصلا عرب زبانهاي كشور خودمون نيست و منظورم كشورهاي عربيه...
    البته نظر شخصي منه و فكر هم ميكنم كاملا منطقيه كه به جاي صرف انرژي براي عربها،پتانسيل بچه هاي فروم رو در جاهاي بهتري به كار بگيريم.
    سپاس
    امضای ایشان
    ما را، نه غم دوزخ است و
    نه حرص بهشت...

21. 10 کاربر مقابل از farshad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)