صفحه 5 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 69

موضوع: ویکی نجوم - دانشنامه آزاد

1. Top | #1
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

Post ویکی نجوم - دانشنامه آزاد

با سلام به همه کاربران گرامی

بالاخره بعد از تلاش های بسیار و پیگیری برخی از دوستان بخش ویکی نجوم راه اندازی شد .

همانگونه که مستحضر هستید ، پیش از این طرح دانشنامه نجوم در فروم اجرا شده بود که به دلیل ضعف های فنی از کارایی لازم برخوردار نبود و ضمنآ خلآ چنین دانشنامه ای

در فضای مجازی احساس می شد .

لذا تصمیم گرفتیم تا برای ایجاد یک دانشنامه آزاد نجومی که همه علاقمندان امکان مشارکت در تکمیل آنرا داشته باشند ، بخش ویکی نجوم را راه اندازی کنیم که این مهم با

تلاشهای پیگیر تعدادی از دوستان ، علی الخصوص جناب Astronomer و مدیر فنی جناب mojcris به سرانجام رسید که لازم است از ایشان کمال تشکر و قدر دانی را به عمل بیاوریم .

نحوه فعالیت در ویکی نجوم همانند سایر دانشنامه های آزاد است و همه علاقمندان می توانند در تکمیل آن مشارکت نمایند .

در تاپیک راهنمای فعالیت در ویکی نجوم آموزشی از چگونگی فعالیت در ویکی نجوم در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت .
    ویرایش توسط هانیه امیری : 04-23-2013 در ساعت 10:29 PM

2. Top | #41
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1

دوستان و همراهان عزیز ویکی نجوم ؛

پس از گذشت بیش از یک ماه از آغاز به کار ویکی نجوم و تلاش اعضای فروم در تکمیل مطالب آن خوشبختانه در حال حاضر ویکی نجوم از حالت خام اولیه خارج شده و

تا حدی می تواند پاسخگوی برخی از سوالات علاقمندان به نجوم باشد .

به همین دلیل تصمیم گرفتیم از امروز راه اندازی ویکی نجوم را به اطلاع کلیه فعالین نجوم کشور برسانیم و از همه علاقمندان نجوم دعوت کنیم تا با مشارکت در

تکمیل این دانشنامه ، سهمی در پیشرفت دانش نجوم در ایران داشته باشند .

ضمن اعلام این مطلب به دوستان عزیز ، امیدوارم اعضای گرامی فروم نیز همانند هفته های اخیر فعالیت خود را در ویکی ادامه دهند تا بتوانیم با توجه به پتانسیل های

موجود دانشنامه ای در خور جامعه نجومی ایران ایجاد نماییم .

موفق و پیروز باشید

3. Top | #42
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1

با سلام به همه

به اطلاع دوستان گرامی می رسانم همانطور که هفته گذشته اعلام شد ، قرار است امشب مدیر گرامی تالار آموزش نجوم و منابع جناب آقای پیمان اکبرنیا در برنامه آسمان شب ،

سایت ویکی نجوم را معرفی نمایند و درباره نحوه فعالیت در این سایت توضیحاتی ارائه کنند و احیانآ ابهاماتی را که کاربران در مورد فعالیت در ویکی دارند را بر طرف نمایند .

ضمن دعوت از شما عزیزان برای مشاهده این برنامه ( که احتمالآ حدود ساعت 23 از شبکه 4 پخش خواهد شد ) از شما تقاضا دارم با توجه به معرفی رسانه ای ویکی ، فعالیت

در این بخش را گسترش دهید .

البته فعالیت در فروم و مطالعه مطالب آن می تواند در ارتقا سطح علمی اعضا موثر باشد ، اما به نظرم ویکی نجوم با توجه به قابلیت هایی که دارد می تواند یک منبع کامل و ماندگار

نجومی برای همه علاقمندان باشد که با خرد جمعی جامعه نجومی ایران شکل می گیرد .

منتظر مطالب خوب شما در ویکی نجوم هستیم

4. 10 کاربر مقابل از Mostafa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

5. Top | #43
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    2693
    تشکر شده 2,158 بار در 242 ارسال

سلام . راستش من خواستم در مورد دوچشمی مطالبی بنویسم نمیدونستم ویرایش کنم یا نه , دودل بودم . خواستم از مدیری بپرسم کسی نبود. میخواستم مطالب جدید اضافه کنم . سایت مرجعی که مطالب رو گذاشته بود دیگه اون مطالب رو نداره و حذف کرده . موضوع اینه که حتما باید مرجع نماش ذکر بشه اگه تغییراتی داده شده باشه در مطالب یا مطالبی از اون سایت گرفته شده نه همه مطالبش؟
    امضای ایشان
    حافظ از مشرب قسمت گله بی انصافیست
    طبع چون آب و غزل های روان ما را بس ...

6. 3 کاربر مقابل از Mojtaba Gholami عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

7. Top | #44
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط mojiran نمایش پست ها
    سلام . راستش من خواستم در مورد دوچشمی مطالبی بنویسم نمیدونستم ویرایش کنم یا نه , دودل بودم . خواستم از مدیری بپرسم کسی نبود. میخواستم مطالب جدید اضافه کنم . سایت مرجعی که مطالب رو گذاشته بود دیگه اون مطالب رو نداره و حذف کرده . موضوع اینه که حتما باید مرجع نماش ذکر بشه اگه تغییراتی داده شده باشه در مطالب یا مطالبی از اون سایت گرفته شده نه همه مطالبش؟
    ببینید ، کلیت کار اینه که مطالب نیاز به منبع دارند و کاربران باید بدونند شما اون مطلب رو از کجا نقل کردید

اما به مرور ممکنه افراد مختلفی یک مطلب رو ویرایش کنند و منابع مختلفی ذکر بشه ( حتی گاهی ممکنه در یک موضوع خاص ، دو منبع مختلف مطالب متفاوتی نوشته باشند ، اینجاست که در صفحه "بحث " درباره اش بحث می کنیم )

شما اگر میخواهید مطلب ( مدخل ) جدیدی ایجاد کنید که باید اون رو جستجو کنید و اگر نبود خود سایت لینک ساخت صفحه رو به شما میده .

اگر هم مطلبی که میخواهید درباره اش بنویسید قبلآ ایجاد شده بود ، شما میتونید ویرایشش کنید و مطالب خودتون رو اضافه کنید و پایین صفحه هم منبع خودتون رو به منابع موجود اضافه کنید .

فقط لطفا یادتان باشد منابع قبلی را که دیگران نوشته اند ، حذف نکنید .

موفق باشید

8. 6 کاربر مقابل از Mostafa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

9. Top | #45
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

سلام

بله متاسفانه شبکه 4 وقت برنامه را خیلی کاهش داد و به همین دلیل نتونستیم درباره ویکی نجوم صحبت کنیم. تقصیر آقای صفاریان پور هم نبود ایشون هم مجبور شدند سریع سوال کنند. ایشالا اگر برنامه دیگری جور شد و من در برنامه بودم، حتما درباره ویکی صحبت می کنیم.

درباره رصد گذر زهره هم خیلی به صورت سریع و هول هولکی توضیح دادیم و ریتم خیلی تند بود و اون جوری که می خواستم نشد. آقای قوچکانلو هم قرار بود درباره عکاسی از گذر صحبت کنند که اصلا فرصت نشد. خلاصه این که کمبود وقت باعث شد آخر برنامه این شکلی بشه.

در هر صورت امیدوارم برنامه های آینده وقت بیشتری را به آسمان شب اختصاص بدهند. این برنامه خیلی وقتها از نظر زمان مشکل داشته و بهش بهای لازم داده نشده.

10. 15 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

11. Top | #46
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1

سلام به همه دوستان گرامي

با شروع تعطيلات تابستاني دانش آموزان ( و به زودي دانشجويان ) خوشبختانه دوباره شاهد فعاليت بسيار خوب و گستره اعضا در ويكي نجوم هستيم

ضمن تشكر از دوستاني كه در اين بخش ِ مفيد و ماندگار فعاليت مي كنند ، به اطلاع دوستان گرامي ميرسانم همانطور كه در تاپيك نظر سنجي كاربر برگزيده هم اعلام شد

از دوره آينده ( تابستان 91 ) كاربر برگزيده صرفآ از بين دوستان فعال در ويكي نجوم انتخاب خواهد شد .

به زودي ساير جزئيات در اين مورد را هم به اطلاع خواهيم رساند .

-----------------------------------------

پ ن :

هر چند به نظرم بهترين جايزه براي همه ما ، ايجاد يك منبع علمي جامع در زمينه نجوم در اينترنت است كه خير آن تا سالهاي سال به همه علاقمندان

به نجوم خواهد رسيد

12. Top | #47
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    كاربر راهنمای تالار عكاسی
    شماره عضویت
    2731
    تشکر شده 4,902 بار در 439 ارسال

با تشکر از مدیران و دوستانی که در ویکی نجوم فعالیت می کنند، واقعا خسته نباشید. اما یک نکته که توجه من رو تو ویکی نجوم جلب کرده اینه که این دانشنامه "بخش عکاسی" نداره! البته شاید دلیل خاصی داشته ولی به نظر من اضافه کردن این بخش خیلی ضروریه.
    امضای ایشان
    .

13. 7 کاربر مقابل از مهدی ناصری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #48
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1

با سلام به همه عزيزان

پيرو اطلاعيه قبلي ، به اطلاع دوستان و فعالان ويكي نجوم مي رساند ، تصميم بر اين شد تا فعال ترين فرد از طريق تجميع نظرات مديران و مخصوصآ

نظر خانم هانيه اميري و آقاي پيمان اكبرنيا انتخاب گردد .

با توجه به نزديكي پايان 1 ماه ، هنوز تصميم قطعي درباره فرد برنده اتخاذ نشده است و پس از اتمام ماه ، با برآورد ميانگين فعاليت مثبت در كل ماه ،

فرد برتر و برنده جايزه انتخاب خواهد شد .

با اميد موفقيت براي همه اعضاي گرامي

15. Top | #49
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

جایزه مرداد ویکی نجوم

با سلام به همه کاربران گرامی

همونطور که بعد از خوندن 2 پست قبلی میتونید حدس بزنید، دیگه وقت اعلام جایزه ماه ویکی هست.

ابتدا باید بگم که در ماهی که گذشت، ویکی بسیار فعال بود و دوستان کمک زیادی به پیشرفت آن کردند. رقابت سنگینی هم بر سر جایزه جریان داشت.
    قبل از اعلام کاندیداهای جوایز و برنده نهایی جا داره از چند نفر تشکر کنم که قبل از اعلام جوایز و در در ماه های ابتدایی تاسیس ویکی خیلی فعالیت می کردند: خانم
    SaBa Ho0shmanD ، خانم آسمون و آقای Mojtaba.M و همچنین دیوان سالار و مدیر فعلی ویکی خانم هانیه امیری که بسیار برای این سایت زحمت می کشند. خانم امیری در مسابقه نبودند وگرنه برنده می شدند

و اما میرسیم به این ماه. در ماهی که گذشت تعداد زیادی از افراد به فعالیت در ویکی پرداختند که جا داره از فعالترین این افراد تقدیر کنیم. این افراد عبارتند از:

- خانم Flare star
    - خانم
    tina
    - آقای
    Mojtaba.M
    - آقای
    yperseusy
    - آقای ارسلان

مسلما افراد دیگری (مانند آقای Astronomy و خانم gissoo و برخی دیگر از دوستان) هم فعالیت خوبی داشتند ولی این 5 نفر جز برترین نفرات بودند. از بین این افراد با در نظر گرفتن پارامترهای مختلفی مانند کیفیت مطالب نوشته شده، تعداد ویرایش ها و حجم مطالب نوشته شده، توجه به اولویتها و ارتباط با مدیران، رقابت اصلی بین آقایان Mojtaba.M و yperseusy بود که در نهایت با بررسی های بسیار دقیق خانم امیری که کاملا آمار فعالیت دوستان را زیر نظر داشتند برنده نهایی دوربین دو چشمی را اعلام میکنیم و این برنده کسی نیست جز آقای:

Mojtaba.M

من از همینجا به ایشون تبریک میگم به دلیل این که حتی پیش از اعلام جوایز هم فعالیت خوبی در ویکی داشتند و بعد از اون هم با تلاشهای خودشون تونستند که اولین جایزه ویکی را کسب کنند. از فعالیت خوب سایرین هم متشکریم اما در نهایت مجبوریم به یک نفر جایزه را تقدیم کنیم.

البته امیدوارم در دوره های بعد، بتونیم تعداد جوایز را بیشتر کنیم تا شاید تقدیر کوچکی از دوستان باشه. هرچند که این جوایز واقعا در برابر خدمتی که دوستان به گسترش دانش می کنند نا چیزه.

از همین جا دوستان را به فعالیت بیشتر دعوت می کنیم و امیدواریم برای جایزه ماه آینده تلاش کنید. برای دادن جایزه ماه آینده فقط فعالیت در همان ماه(شهریور) مد نظر خواهد بود و از همین الان دوستان شرایط مساوی دارند پس بشتابید و همت کنید برای رقابت در ماه شهریور

ممنونم از همراهی همه شما دوستان عزیز

16. Top | #50

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    17
    تشکر شده 12,423 بار در 1,283 ارسال

ویکی نجوم - دانشنامه آزاد         
    سلام
    من هم به آقا مجتبی یه عزیز برای برنده شدن در این رقایت ارزشمند که باعث بالا رفتنه سطح علمی ویکی شد تبریک میگم
    همچنین از بقیه ی دوستان که تلاش کردند کمال تشکر رو دارم انشاالله در ماه های آینده بتونند دوربین رو برنده بشند
    امضای ایشان
    [CENTER][COLOR="navy"][B]as days and nights,
    would pass me by
    i tell myself that i was waiting for a sign
    then she appeared,
    a love so fine,
    my valentine[/B]
    [/COLOR]:ORLY::ORLY::ORLY::ORLY:

[/CENTER]

صفحه 5 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)