صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 35

موضوع: رفع نگرانی های دوستداران فروشگاه آسمان شب

1. Top | #1
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1227
    تشکر شده 241 بار در 11 ارسال

رفع نگرانی های دوستداران فروشگاه آسمان شب

با درود بر همه دوستان فروم آوا استار،
    من اکبر نعمتی هستم، خیلی از شما شاید مرا بشناسید. دهه 70 بود که من هم مانند خیلی از شما ها از طریق تنها مجله ستاره شناسی آن دوران به نام "نجوم" با علم شگفت انگیز ستاره شناسی خو گرفتم (البته در آن زمان مجله دیگری به نام مرزهای بیکران فضا هم منتشر می شد و به دانش فضایی می پرداخت).
    کسوف مرداد ماه 1378 بود که همکاری رسمی مرا با مجله نجوم پیوند زد و یک دوره 5 ساله ای که تجربیات خوبی همچون نوشتن مقالات کاربردی و ابزار سازی، همکاری در ساخت رصدخانه علی صدر همدان را برایم به ارمغان آورد.
    روزهایی که استاد گرانقدرم دکتر میرترابی و دوست خوبم آقای بابک امین تفرشی مرا در نوشتن مقالات راهنمایی می کردند.
    پس از 5 سال از روزهای پرخاطره با مجله به علت اختلافات مالی همکاری خود را با آن مجموعه قطع نمودم و به قول ورزشکارها کفشهایم را آویزان کردم و سراغ نجوم نرفتم ولی خوب اعتیاد به نجوم بد دردیست و نمی توان آن را ترک کرد.
    از آنجایی که سال 82 شغل طراحی وب سایت را برگزیده بودم، زمستان 83 وب سایت نجومی خود را با نام ستاره پارسی www.persianstar.com راه اندازی کردم که هنوز هم نواقصی دارد و در اینجا از همه دوستان برای تولید محتوی این وب سایت هم دعوت می کنم.
    در این هفت سال سعی داشتم تا در جامعه مجازی نسبت به علاقمند سازی مردم و ترویج علم کوشا باشم هر چند اندک تلاشم معدود افرادی را به این علم علاقمند کرد و خداوند را سپاس که در این راه مرا یاری رسانید.

بسیار علاقمندانی با من تماس می گرفتند تا برای تهیه ابزارهای نجومی آنان را راهنمایی کنم و من هم بدون هیچ چشم داشتی آنان را به تنها فروشگاه موجود آن زمان یعنی آسمان شب معرفی می کردم چرا که برادر دوست و همکارم در مجله نجوم آقای بهرنگ امین تفرشی فردی امین و مورد اعتماد من بود در این چند سال شاید بیش از 100 نفر چه با اطلاع قبلی و چه بدون اطلاع قبلی برای تهیه ابزار به این فروشگاه معرفی کردم.

امسال پس از اینکه مطلع شدم آو استار نمایندگی محصولات سلسترون را دریافت کرده است؛ همکاری خود را با این مجموعه در قالب وب سایتی مستقل به نام ایران تلسکوپ

www.irantelescope.com آغاز نمودم.

پس از گذشت چند ماه اینک واکنش های عجیبی از سوی فروشگاه آسمان شب مرا بر این داشت تا این مطب را برای شما بنویسم.

و آن مطلبی بود که فروشگاه آسمان شب آن را در سایت رسمی خود به نام رفع شبهات منتشر کرد که به عین به آن اشاره می کنم:

( تصوير زیر از سايت آسمان شب تهيه شده است )

من هم در پاسخ به مدیریت آن مجموعه در اینجا اعلام می کنم، اگر دوستداران فروشگاه شما سردرگم شدند من از شما عذرخواهی می کنم.

امیدوارم در آینده دوستداران آن فروشگاه از طریق سایت های ستاره پارسی و ایران تلسکوپ سردرگم نشوند.

2. Top | #2
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

آقاي نعمتي ، راستش من اصلآ با اين متني كه نوشتيد موافق نيستم

به نظرم آدم يا نبايد حرفي را بزند ، يا اگر خواست بزند بايد سعي كند جانب حق و عدالت را نگه دارد و همه مطلب را بگويد نه فقط بخش كمي از آن !

اما متآسفانه كل واقعيت بسيار فراتر از مختصر مطلبي است كه شما به آن اشاره كرديد .

تا جايي كه خبر دارم ، پي اين فروشگاه به تن اكثر فعالان نجوم آماتوري كشور خورده است و هر كس را به نوعي آزرده اند .

( در بعضي از موارد كار از آزردن و اين حرفها هم خيلي گذشته است )

اما هر بار به دلايلي نظير مصلحت ها و حفظ حرمت ها يا هر چيز ديگري سعي كرده ايد موضوعات مسكوت بماند .

اما وقتي طرف مقابل هيچ حرمتي نمي شناسد ، و رفتار هاي محترمانه شما را حمل بر ترس يا ضعف مي كند چه ؟

قبل از هرچيز اعلام و اعتراف مي كنم كه بنده از آن دسته از آدمهايي نيستم كه ژست سكوت و زبان در كام كشيدن و ... ميگيرند . ولي خب ، تحملم بد نيست .

اما الآن اين تحمل به نظرم تمام شده است ( يا بهتر است تمام شود ! ) و قصد دارم مواردي را صرفآ جهت اطلاع خوانندگان گرامي عرض كنم .

آقاي نعمتي ، شما اتفاقات پيش آمده در قبال مجموعه خود را مختصرآ عنوان كرديد ولي بنده قصد دارم در اين مقال موضوع را از ديد آنچه در اين 2 سال درمورد آوااستار پيش آمده مشروح كنم .

از كساني كه ذهنيتشان از اين فروشگاه يك فرشته نجات جامعه نجوم بوده است صميمانه تقاضا دارم براي چند دقيقه پيش داوري را كنار بگذارند و فقط ادامه متن را مطالعه كنند و خود را

تا حدي در جاي نگارنده قرار دهند ، سپس قضاوت كنند .

( ضمنآ من اين مطلب را 5 روز پس از انجام آخرين عمل ناشايست و غير اخلاقي اين فروشگاه مي نويسم تا به دور از احساسات لحظه اي ناشي از آن باشد )

اگر لحن اين نوشتار لحني نرم و شايد طنز گونه است فقط براي كم كردن تلخي زهر چنين بي اخلاقي هايي است .

اما با توجه به عمق اتفاقات پيش آمده ممكن است خوانندگان تصور كنند كه در بيان مطالب اغراق شده است .

ولي دوستان ، با كمال تآسف همه مواردي كه در ادامه مطالعه خواهيد كرد ، عين واقعيت بوده است .

ضمن آنكه سعي ميكنم موارد را به صورت مستند و مستدل ارائه كنم .

قضاوت با خودتان

يك عذر خواهي هم از اعضاي محترم فروم دارم كه چنين مطالبي را مي نويسم

مي دانم دوستان ، آرمانهاي ما اين نبود !

قرار نبود و نيست كه مطالبي اين چنيني در فروم منتشر شود . اما اگر ادامه مطالب را ملاحظه بفرماييد متوجه ضروريات اين موضوع خواهيد شد .

3. Top | #3
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1

تاريخچه اي مختصر :

در اوايل سال 88 بود كه در دفتر تهران مجموعه آواگروپ مشغول به كار شدم كه بر حسب اتفاق مدير عامل آن ، نخستين معلم نجوم بنده در دوران نوجواني " آقاي علي اسديان " بودند.

ايشان که از پیشکسوت های نجوم آماتوری در ایران هستند ، پس از سالها فعاليت در زمينه نجوم در حدود سال 78 از نجوم فاصله گرفته بودند و به سراغ فعاليت هاي اقتصادي

رفته بودند كه حاصل آن شده بود كمپاني هلدينگ بين المللي آوا گروپ

زمينه كاري مان كوچك ترين ارتباطي با موضوع نجوم نداشت ولي هميشه مرور خاطرات نجومي گذشته باعث انبساط خاطر مي شد .

يك روز در حين مرور خاطرات ، ديديم جالب مي شود اگر بياييم و از امكانات شركت استفاده كنيم و دوباره گروه نجومي كوچكي را دور هم جمع كنيم فقط به اين دليل كه بتوانيم خودمان هم

كمي بيشتر با نجوم در ارتباط باشيم

با همين ايده ساده ، در بهمن 88 سايت كوچك آوااستار متولد شد .

از آنجايي كه جناب آقاي اسديان در همان حال و هواي صميمي نجوم در سالهاي 74-75 مانده بود ، گفت بيا برويم و به رسم كسوت به قول معروف براي شروع اين فعاليت از بزرگان

كسب رخصت كنيم

كه ما هم ابتدا از مجله نجوم شروع كرديم و ديديم كه چقدر استقبال خوبي از اين شروع فعاليت شد

1- آغاز همكاري با فروشگاه آسمان شب

پس از مدت كوتاهي و با راه اندازي بخش هاي فعالي در سايت و افزوده شدن اعضا ، خلا ابزار هاي نجومي احساس مي شد .

پس از اينكه برايشان توضيح دادم كه الآن فروشگاهي هست به نام آسمان شب كه متعلق به چه شخصي است و الآن زمينه كاريشان همين است ، گفتند كه پس چه بهتر

برويم پيش آسمان شب و ضمن ايجاد دوباره ارتباط هاي قديمي ، نمايندگي شان را هم اخذ كنيم و به فعاليت هايمان در سايت اضافه كنيم .

اين شد كه رفتيم و صحبت كرديم و همان ابتدا هم چند ميليوني از ابزارهايشان تهيه كرديم .

پس از مدتي به دليل نياز به وسايل جانبي ارزان قيمت تر ، توسط بخش بازرگاني اقدام به واردات ليزر پوينتر هاي سبز كرديم و در سايت قرار داديم .

در مدت كوتاهي رفتار آسمان شب با ما تغيير كرد و پس از يك دوره اعلام كردند كه داشتن نمايندگي برايشان به صرفه نيست و در نهايت در اول تابستان 89 اعلام قطع نمايندگي كردند .

اما عكس العمل ما چه بود :

با خودمان گفتيم خب دوست ندارند با ما همكاري كنند ... اشكالي ندارد ... زور كه نيست

4. Top | #4
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1

2 - اخذ نمايندگي محصولات سلسترون

پس از اينكه آسمان شب اعلام كرد كه ديگر امكان همكاري با ما را ندارد و از آنجا كه براي ما تعهداتي در اين رمينه ايجاد شده بود تصميم گرفتيم كه مستقلآ به واردات ابزار اقدام كنيم

ضمنآ اين موضوع را اكيدآ در نظر داشتيم كه برندي انتخاب شود كه هم از كيفيت بالايي برخوردار باشد و ضمنآ مشابهتي هم با محصولات آسمان شب نداشته باشد كه خداي نكرده

شائبه اصطكاك كاري پيش نيايد

لذا با توجه به اينكه آسمان شب خود را نماينده اسكاي واچر و اوريون و ويليام معرفي كرده بود ما برند سلسترون را انتخاب كرديم كه هم كاملآ معتبر و با كيفيت بود و هم

آسمان شب در زمينه نمايندگي آن فعاليتي نكرده بود .

اين شد كه از طريق دفاتر آواگروپ در خارج از كشور اين كار انجام شد .

مختصري در باره آواگروپ :

مجموعه آوا گروپ يك شركت ايراني - روسي است كه در حال حاضر در مسكو ، چین ، قبرس ،تركيه ، راس الخيمه و مالزي دفتر فعال دارد و در تهران نيز

داراي 2 دفتر و يك صرافي ( صرافي آوا ) و یک آژانس مسافرتی ( بسطام گشت ) است .

فعالیت آواگروپ در زمينه بازرگاني ، کشتیرانی، بورس بين الملل ،نمایندگی صدور Ceredit Card ويزا - مستر ، صرافي ، آژانس هواپیمایی و خدمات سرور

است و طبيعتآ اخذ نمايندگي محصولات سلسترون به نام يكي از دفاتر خارجي و انتقال محصولات آن به ايران كار چندان دشواري نبود .

پس از طي مراحل لازم ، در اسفند 89 اخذ نمايندگي محصولات سلسترون اعلام شد .

درست 2 روز بعد متوجه شديم كه آسمان شب در عملي مشخصآ شتابزده در سايتش مطلبي با عنوان " معرفي اسكاي واچر " منتشر كرده و در آن ادعا كرده كه

اسكاي واچر همان سلسترون است !!

گفته بود : اين دوتا تلسكوپ را ببينيد چقدر شبيه هم هستند ؟ خوب معلومه يكي هستند ديگه

گفتيم يعني در تماااااااام طول اين مدت آقاي آسمان شب بهترين راه مقايسه دو تلسكوپ را در مقايسه طول و قطر لوله مي دانسته ؟؟؟

گفته بود : از واردكنندگاني خريد نكنيد كه به صورت محدود تلسكوپ تهيه مي كنند و به قيمت بالاتر مي فروشند !

گفتيم لابد يعني خودشان به صورت نا محدوووووووووووووود تلسكوپ وارد مي كنند و به قيمت پايين تر مي فروشند !!

سعي كنيد معني اين جملات را متوجه شويد :

ترجمه روان متن بالا اين ميشد :

اسكاي واچر داره سلسترون رو توليد ميكنه........ ولي چون حالش خوب نیست ، اسمش رو گذاشته سلسترون و خودش هم اون رو عرضه نمي كنه !!!

خلاصه شما زياد خودتون رو اذيت نكنيد ، فرقي نداره ، .... آقا جون ، شما اصلآ چیکار دارین ؟؟؟ هرچي مي خواين بياين از خودمون بگيرين !!!!

لبخندي از لبانمان گذشت

3- ما آوااستاريم !!!

موتور جستجوي گوگل يك امكان ويژه تبليغاتي دارد به اين صورت كه هر كس مي تواند با پرداخت مبلغي به گوگل ، كلماتي را تعيين كند كه اگر كسي آن كلمه خاص را جستجو كرد ، سايت وي

در ابتدا نمايش داده شود كه به اين كار تبليغات گوگل هم مي گويند و معمولآ لينك اينگونه سايت هايي كه به گوگل سفارش تبليغ داده اند در بالا يا ستون كنار صفحه جستجو درج مي شود .

گوگل به ازاي هر كليك حدود 10 - 20 سنت از حساب كاربر كسر ميكند و در نهايت تا زماني كه حساب را شارژ كنيد مي توانيد از اين امكان گوگل استفاده كنيد .

سيستم جالبي است كه خيلي از شركت ها از آن براي تبليغات استفاده مي كنند و كلمات كليدي فعاليت خود را براي تبليغات سفارش مي دهند ، كار بدي هم نيست .

اما ..........

يك روز در حال جستجوي برخي مطالب در گوگل بودم كه به ذهنم رسيد كلمه آوااستار را جستجو كنم و ببينم كدام صفحه از سايت بالا تر قرار مي گيرد .

وقتي كلمه آوااستار را سرچ كردم ، ديدم که عجب .....

گوگل سايت فروشگاه آسمان شب را به من پيشنهاد مي دهد !!!

دوباره سرچ كردم .... همان آمد

با چند سيستم ديگر در موسسه هم چك كرديم و نتيجه همان بود !

خلاصه ....

كاشف به عمل آمد كه آقاي آسمان شب كلمه " آوااستار " را به عنوان كلمه تبليغاتي خود به گوگل معرفي كرده است !

پس يكبار مرور كنيم :

آقاي آسمان شب به گوگل پول داده بود تا وقتي كسي كلمه " آوااستار " را سرچ مي كند ،گوگل سايت فروشگاه آسمان شب را به او نشان بدهد !

جل الخالق

مداركش هم موجود است :

خب ..... ما مانديم و اين موضوع غامض !

آخر چه هدفي پشت اين تصميم به غايت هوشمندانه مي توانست باشد ؟؟؟

چون اگر كسي كلمه " آوااستار " را جستجو كند خب لابد ميخواهد آوااستار را پيدا كند ، ولي اينجوري كه آسمان شب را پيدا مي كند !!!

تحليل گران ارشد شركت را جمع كرديم تا بنشينيم و پرده از اين معما برداريم

اول گفتيم خب حتمآ منظورشان اين است كه آسمان شب همان آوااستار است !

البته با توجه به اينكه قبلآ هم ادعا كرده بودند كه اسكاي واچر همان سلسترون است چيز بعيدي نبود ، كلآ منظورشان اين است كه ما و شما نداريم و كلآ همه دور هم هستيم !!

ولي خب اين يكي خداييش خيلي تابلو بود .....خب ملت مي فهمند كه آسمان شب ، آسمان شب است و آوا استار نيست كه !

بعد گفتيم لابد منظورشان اين است كه " ما خيلي دوست داريم آوا استار باشيم " يا مثلآ " كاشكي ما آوا استار بوديم ... " يا يك همچين چيزي ...

ولي خب اين هم كه براي خودشان خوب نيست كه !!!!

خلاصه ما مانديم و اين معماي لاينحل

راستي آقاي آسمان شب ؛

وقتي اين فكر بكر داشت به ذهنتان مي رسيد كه خودتان را جاي آوااستار جا بزنيد ، آن موقع نگران سردرگمي دوستدارانتان نبوديد ؟!!!

يك نكته كوچك آموزشي به جوانتر ها

ببینید دوستان ;

گاهی وقت ها مشاهده میکنیم که گروه ها یا مراکز بر سر اسامی با هم بحث و گاهی مجادله دارند .

دوستان ، باور کنید اسم اصلآ مهم نیست و نمی تواند کمکی به کسی بکند . این رفتار و فعالیت شماست که باید به نام شما اعتبار بدهد ، نه بالعکس !

اتفاقآ در زمانی که می خواستیم نام مجموعه را انتخاب کنیم ، گفتیم نامی باشد که شبیه هیچ کس و هیچ جیز نباشد و کلآ اینکه نام مهمی نباشد

حتی تاکید داشتیم که یک نام نجومی مشخص هم نباشد ، این شد که به واسطه ارتباط با مجموعه آواگروپ نام آوا استار را انتخاب کردیم

نامی که به نظر من نه قشنگ است ، نه معنی خاصی دارد و کلآ هیچ نکته مثبتی ندارد !! ( این را واقعآ جدی عرض کردم )

اما سعی کردیم جوری برنامه ریزی کنیم که با فعالیت مثبت همین نام غیر متعارف و نازیبا را به نامی معتبر تبدیل کنیم .

و حالا پس از حدود 2 سال فعالیت کار به جایی رسیده که فروشگاه آسمان شب مجبور شده برای کسب اعتبار از نام " آوا استار " استفاده کند .

پس لطفآ بیش از آنکه به نام ها و عناوین بیندیشید ، تمرکز خود را روی فعالیت مثبت خود معطوف کنید .

اما عکس العمل ما چه بود :

هیچی ..... هم تعجب کردیم ، هم خندیدیم !!!

5. Top | #5
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1

4 - همكاري با مجله نجوم

پس از راه اندازی فروم آوااستار ، سعی کردیم با تکیه بر امکانات موجود برنامه های رصدی ویژه اعضا برگزار کنیم .

ما به دلیل اینکه این برنامه ها صرفآ به خاطر جمع شدن اعضا دور یکدیگر و انجام فعالیت های گروهی است غالبآ سعی می کنیم برنامه های رصدی را با حداقل قیمت ممکن

برگزار کنیم که بیشتر اعضا امکان حضور داشته باشند .

پس از برگزاری اولین گشت های رصدی ، دوستانی از طرف مجله نجوم پیغام می آوردند که شما با برگزاری این برنامه ها با هزینه هایی کم برای فعالیت های مشابه مجله نجوم

ایجاد مشکل می کنید .

ما توضیح می دادیم که قصد ما به هیچ وجه چنین رقابتی نیست و فقط می خواهیم برای اعضای فروم شرایط مناسب باشد اما به هر حال این سو تفاهم ایجاد شده بود .

ما برای رفع این سو تفاهم و ابراز حسن نیتمان ، اعلام کردیم که می توانیم در برگزاری گشت های مجله نجوم همکاری کنیم و امکاناتمان را در اختیارشان قرار بدهیم .

لذا حدودآ اوایل تابستان 89 بود که یک قرار داد همکاری فیمابین مجله نجوم و آوااستار منعقد شد که اهم مفادش چنین بود :

1- گشت های رصدی مجله نجوم توسط آواگروپ ( آژانس بسطام گشت ) برگزار می شود .

2- آوااستار تبلیغات گشت های رصدی ماهنامه نجوم را برعهده می گیرد .

3- آوا استار هیچ درآمد مالی در قبال این قرار داد ندارد و این خدمات را به صورت رایگان انجام می دهد .

4- مجله نجوم بنر سایت آوااستار را بر روی سایت خود قرار می دهد و در اعلام برنامه های گشت های رصدی ، همکاری آوااستار قید می گردد .

( که فقط این بند از قرار داد به سود آوااستار تنظیم شده بود و مشکلی هم نبود چون قصد ، کمک به مجله بود )

اصل قرار داد هم موجود است

برنامه ها طبق روال در طول تابستان انجام شد و آخرین برنامه هم در شهریور ماه برگزار شد .

چند روز بعد از برگزاری آخرین برنامه :

متوجه شدیم که مجله نجوم به یکباره در اقدامی عجیب گزارش گشت های قبلی را ویرایش کرده و قسمت " با همکاری آوااستار " را حذف کرده بود و همچنین بنر آوااستار را هم

از روی سایت مجله برداشته بود !!!

عجب !!!

تماس گرفتیم و علت این حرکت را جویا شدیم

یکی از مسئولین مجله نجوم فرمودند که این تصمیمی است که از طرف برخی افراد ، از بالا گرفته شده و برای انجام آن اعمال نفوذ شده است و ما مجبوریم !

البته برای برداشتن بنر این بهانه را داشتند که تصمیم داریم مدل سایت را تغییر دهیم ( که تا 6 ماه بعد هم هیچ تغییری داده نشد ) ولی برای ویرایش مطلب مربوط به همکاری هم

هیچ توضیحی نداشتند .

اینکه افرادی می توانند با اعمال نفوذ جلوی قرار داد های رسمی مجله نجوم را بگیرند مطلب بسیار تاسف باری است.

اینکه یک آدم هایی هستند که از بالا بر همه چیز اعمال نظر می کنند را قبلآ هم می دانستیم ، اما نمی دانستیم محدوده اختیاراتشان روز به روز در حال گسترش است !

با اینکه قرار داد به صورت مکتوب موجود بود و امکان پی گیری قانونی داشتیم ، اما گفتیم برای حفظ روابط حسنه ، دیگر مسئله را پی گیری نکنیم .

5- اسپانسر ميشين ؟؟؟

نزديكي هاي ماراتن نمي دانم چندم بود ( اسفند 89 ) كه دوستي از اعضاي شاخه تماس گرفت ( وقتي مي گويم دوست واقعآ منظورم دوست است ) و گفت كه ماراتن نزديك است ،

كميته اجرايي هم تشكيل شده است و تصميم گرفته تا از آوااستار دعوت كند كه يكي از اسپانسر هاي ماراتن باشد . می گفت خيلي خوب مي شود اگر شما اسپانسر باشيد .

بنده خدمت ايشان عرض كردم كه ما در حال حاضر برنامه اي براي اين كار نداريم و ضمنآ بنده هم تصميم گيرنده نيستم . خلاصه از ايشان اصرار و از ما عرض شرمندگي

آخرش گفتم باشه ، بگذاريد با مدير مجموعه ( كه آن زمان خارج از كشور بود ) صحبت كنم ببينم چه مي شود .

همان شب با آقاي اسديان صحبت كردم و شرح ماوقع را گفتم ، ايشان در جواب گفتند " مصطفي تو كه خودت مي دوني ما الآن شرايطي براي اين كار نداريم ، اما اين بنده خدا ها هم

حالا يك چيزي از ما خواسته اند ، خوب نيست " نه " بياريم ... بذار بدونن ما با همه دوستيم ... بهشون بگو باشه "

من فردايش زنگ زدم و به آن دوستمان اعلام آمادگي كردم و قرار شد بگويند كه كي و كجا جوايز را ارسال كنيم

بيش از 10 روز گذشت و ديدم كه خبري نشد !

خودم تماس گرفتم كه مبادا دير شود .... گفتم آقا ما آماده ايم ها ... كي كجا بفرستيم جوايز رو ؟

آن دوست عزيز بنده خدا با كلي ناراحتي گفت : ميدونيد چيه ... بعضی از افراد گفتن كه نمي خواد آوااستار اسپانسر باشه ....... جالب نيست !

( البته بعدش ديديم كه ماهنامه نجوم و ... اسپانسر بودند و جالب هم بود ! )

بعد من به اون دوست گفتم " يعني مي خواستند فقط ببينند كه ما ميتونيم اسپانسر بشيم يا نه ؟؟؟ " بعد آن دوستم كلي خنديد و من هم خنديدم و كلآ خيلي هم خوش گذشت !!!

اما ما دقيقآ نفهميديم اين بعضی ها ، با آن بالایی های مجله نجوم و آسمان شب اينا ... فاميل ميشدند یا نه ؟!!!

خدا ميدونه ، ما گناه مردم رو نشوريم !

ولی آخه خداییش کارهاشون خیلی شبیه هم بود !!!

نتيجه اخلاقي که گرفتیم اين بود كه احتمالآ مي خواستند ضريب اسپانسر شوندگي ما را بسنجند !!!

دَمشان گرم

همان دمشان گرم !!

6. Top | #6
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1

6 - تبليغات فروشگاه آسمان شب در فروم آوااستار

يك روز صبح كه از خواب بيدار شديم ، ديديم يك نفر در همين فروم آوااستار يك نام كاربري به نام آسمان شب ساخته است و تاپيكي ايجاد كرده و به طور غير مستقيم ( يا شايد هم

مستقيم ) به تبليغات براي آسمان شب پرداخته است .

با توجه به اينكه تاپيكشان كاملآ در راستاي منافع آسمان شب بود شكي نبود كه ايجاد كننده نام كاربري يا خود آقاي آسمان شب است يا فاميلها يشان يا دوستدارنشان

با وجود اينكه درج تاپيك هاي تبليغاتي در فروم ممنوع است و بايد حذف مي شد ولي تصميم گرفتيم براي نشان دادن حسن نيت و براي تحكيم روابط حسنه ! جلوي فعاليتشان را نگيريم .

در این مورد مدارک در فروم آوااستار موجود است :

اتفاقآ تاپيكشان هم خيلي خوب به انعكاس فعاليت هايشان مي پرداخت .

اما چندي پيش فروشگاه آسمان شب طي يك ايميل رسمي از ما خواست تا آن تاپيك را قفل كنيم .

مثل بچه هاي خوب گفتيم چشم و تاپيك را قفل كرديم

7- ای شبهه ایجاد کن ها !!!

همانطور که آقای نعمتی در پست اول توضیح دادند ، چندی پیش فروشگاه آسمان شب در حرکتی خودجوش اقدام به معرفی سایت هایی کرد که به گفته او ممکن است به دلیل شباهت در نام و نشانی ، دوستداران فروشگاه آسمان شب را سردرگم کنند !!!

لذا فروشگاه آسمان شب تکذیبیه ای صادر فرمودند و از چندین سایت اعلام برائت کردند !!!

در کمال تعجب دیدیم که نام سایت آوااستار هم در این میان بود !

نشستیم حروف نام سایت های آوااستار و سایت آسمان شب را شمردیم ......

فقط یک S و یک T مشترک دارند !!!!

خدا را شکر حتی برای اینکه هیچ حرف و حدیثی هم بعدآ پیش نیاید ، در بخش آسمان شب سایتمان که درباره پدیده های نجومی هر شب صحبت می شود هم از

کلمه " آسمان امشب " استفاده کردیم که بعدآ شائبه ای پیش نیاید !!!

خودمانیم ها ....

فکر کن داری راست راست توی خیابان برای خودت راه میروی ...

بعد یک نفر از روبرو ، مستقیم بیاید و یقه ات را بگیرد و داد بزند :

هی ... تو به من هیچ ربطی نداری .... می فهمی ؟... تو هییییچ ربطی به من نداری !!!!

آخه عزیز دل برادر !!

ما کی و کجا گفتیم که ربطی به شما داریم ؟؟؟

اینهمه سایت را برداشتی لیست کردی که اینها به من ربطی ندارند ....

حالا ما نماینده مدعی العموم نیستیم ، اما خداییش به این وبلاگ های بنده خدا ها هم رحم نکردی ؟؟؟؟

شما خودتان اسم دیگران را برای سرچ به گوگل می دهید ، بعد تکذیبیه هم صادر می کنید !!!!

باز هم دمتان گرم !

هیچی .... ولی کلآ باعث انبساط خاطر می شوند اینها !!!

8 - همکاری سه باره

همین هفته گذشته بود که مثل بچه های خوب سر جایمان نشسته بودیم .

خانمی تلفن کرد و با بنده صحبت کرد :

( البته ایشان خودشان را معرفی کردند ولی من اسمشان را اعلام نمی کنم )

آن خانم : سلام

من : سلام علیکم

آن خانم : از آسمان شب خدمتتون تماس می گیرم

من : مممممم .... ببخشید ، کدام آسمان شب ؟

آن خانم : موسسه آسمان شب

من : مو سسه آسمان شب ؟؟؟

آن خانم : بعله

من : بله ، خواهش می کنم .... بفرمایید

آن خانم : اخیرآ برای محصولات سلسترون زیاد با ما تماس می گیرند ، ما می خواهیم با شما در این مورد همکاری کنیم

من : ممممم .... بله خب ، خواهش میکنم .... ما هم آماده همکاری هستیم

آن خانم : پس لطفآ لیست موجودی و قیمت محصولات سلسترون را برای ما فکس کنید

من : بله چشم .... من با مدیرعامل مجموعه هماهنگ می کنم و خدمتتان اطلاع می دهم .

آن خانم : ممنون

- خدا حافظ

- خدا حافظ

زنگ زدم به آقای اسدیان

مدیر جان ، اینها دوباره تماس گرفتند و اینجوری گفتند ، چه کنیم ؟؟

آقای اسدیان :

ببین مصطفی ، احتمالآ اینها دیگه تا الآن فهمیدند که رفتارهای قبلیشون فایده نداره ، میخوان روابط مثبت برقرار کنند .

ما باید هر وقت کسی دستش رو برای دوستی دراز کرد ، دستش رو پس نزنیم

اشکال نداره

لیستی که خواستند رو براشون بفرستیم و اعلام کنیم که همکاری می کنیم .

لیست درخواستی شان را ارسال کردیم

خب .... آقای آسمان شب !!!

تا اینجا که هرچه بود شما ایجاد مشکل و مانع می کردید

و آوا استار در مقابل شما دوستی و گذشت از خود نشان می داد

اگر یکبار - فقط یکبار - کوچکترین بی احترامی یا کارشکنی از آوااستار دیده اید ، حتمآ منتشر کنید

( هرچند شما که همینجوری بدون دلیل این همه کار انجام داده اید ، فکر کنید 1 درصد آوا استار بدی در حق شما کرده باشد و شما سکوت کرده باشید !! )

ولی واقعآ چطور فکر کردید این آخرین حرکت شما در کشاندن موضوعات به رسانه ، بدون پاسخ خواهد ماند ؟؟؟

اما .......

درست فردای همان روز مجله نجوم به دستمان رسید و خیلی سریع فهمیدیم که تماس دیروزشان ظاهرآ به قول معروف برای " به دست آورد آمار ما " بوده است !

حرکت زشتی در مجله نجوم کرده بودند که به نظرم تا به حال در طول این سالها نظیرش را حتی از آن بالایی ها هم ندیده بودیم !

7. Top | #7
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1

اما بالاخره می رسیم به جذاب ترین و هیجان انگیز ترین فسمت ما جرا :

9 - شاهکار مشترک فروشگاه آسمان شب و مجله نجوم

حدودآ 1 ماه پیش بود ( اواسط بهمن ) که از مجله نجوم تماس گرفتند و درخواست جذب آگهی برای شماره آتی را داشتند .

تعریف و تمجید که شماره آینده چنین است و چنان است و چون شماره مشترک اسفند و فروردین است 2 ماه در مطبوعاتی ها هست و اینکه ما این را برای خودتان می گوییم که از

این شرایط استفاده کنید و از این حرفها ....

خلاصه اینکه اگر در این شماره آگهی بزنید خیلی خوب می شود .

ما هم طبق معمول از مدیرعامل مجموعه کسب تکلیف کردیم ، که ایشان هم با روی باز گفتند ، خیلی خوب است ، ظاهرآ مجله نجوم رفتار های جانبدارانه قبلی را کنار گذاشته

است و به فکر ما هم هست . ما هم باید به این حسن نیتشان پاسخ مثبت بدهیم .

بگو باشه ، حالا که اونها به ما لطف دارند ما هم این ماه تبلیغ قابل توجهی می دهیم . ( بنده خدا آقای اسدیان ! )

ما هم تبلیغ را برای چاپ فرستادیم و از قضا اینبار حتی قبل از چاپ مجله هزینه آگهی را هم تسویه کردیم .

حدود یک هفته قبل ( درست فردای همان روزی که آن خانم از فروشگاه آسمان شب تماس گرفت ) یکی از دوستانم زنگ زد که ظاهرآ مجله را قبل از همه در چاپ خانه رویت کرده بود .

گفت : مصطفی ، یه چیزی رو می دونستی ؟ .... مجله جدید تبلیغات آوااستار رو چاپ کرده ولی آخر مجله نوشته " سلسترون در ایران نمایندگی ندارد ! "

هرچه اصرار کرد من باور نکردم !!!!

2 روز بعد که مجله به دستم رسید ، دیدم بعله ......

این افرادِ بالایی همه چیز را از حد گذرانده اند و در همان شماره (!) اقدام به چاپ یک تبلیغ تخریبی بر علیه آوااستار کرده اند :

راستش با دیدن تصویر بالا 2 سوال اساسی در ذهنم شکل گرفت :

1 - اینکه احتمالآ این آقای آسمان شب تا الآن متحمل چه فشار روحی شده است که مجبور شده اینقدر شتابزده اقدام به چنین عمل زشتی بکند ؟

( چون حتی یادشان هم رفته است که در تبلیغ تمام صفحه پشت جلد ! ، آدرسی ، شماره تلفنی یا حتی نشانی سایتشان را ذکر کنند !!!

و مشخصآ تنها هدف از این تبلیغ این بوده که بگویند آوا استار در صفحات قبلی مجله دروغ گفته !!! )

2 - اینکه آیا مجله نجوم مال آسمان شب است یا آسمان شب مال مجله نجوم یا هر دوی اینها و چند تا چیز دیگر مال 2 نفری که آخرش هم می شوند 1 نفر ؟؟؟

این را از قبل هم میدانستیم که همین چند نفر معدود هستند که همیشه در هر چیزی اعمال نفوذ میکنند تا فقط افراد ، مراکز و گروه هایی خاص شناخته بشوند .

اما واقعآ نمی دانستم دایره عملشان تا این حد وسیع شده است

وقتی با دوستانمان در مجله نجوم صحبت کردیم ، از این اتفاق به شدت ناراحت و مکدر بودند ( از لحنشان هم میشد فهمید )

حتی یکی از مسئولین اجرایی مجله نجوم به من گفتند که مخالف چاپ چنین مطلبی بوده اند ولی زورشان نرسیده که جلوی چاپش را بگیرند !!!!

ایشان گفتند : شما نمی دانید در این جامعه نجوم چه مافیا و باند بازی ای درست کرده اند !!

و اما .....

جوابیه رسمی آوااستار به چاپ ضد تبلیغ آسمان شب در مجله نجوم :

از این حرف ها که بگذریم ، بالاخره ادعایی است که مطرح شده ( هر چند که در ناجوانمردانه ترین حالت ممکن مطرح شد ) که می بایست به آن پاسخی داده شود :

طبق ادعای فروشگاه آسمان شب : سلسترون هیچ نماینده ای در ایران ندارد ( نداردش را حتمآ قرمز بخوانید ! )

و بعدش هم با فلش مشخص کرده که کجای سایت بروید و ببینید نام ایران در سایت سلسترون نیست .

اولآ : سلسترون یک برند امریکایی است و به دلیل وضع تحریمها بر علیه ایران خیلی واضح است که نام ایران در سایت سلسترون قابل درج نیست !

ثانیآ : آوااستار هم در سایت خود و هم در همه جا اعلام کرده است که نمایندگی محصولات سلسترون را از طریق یکی از دفاتر آواگروپ ( و طبیعتآ به نام کشور ثالث ) اخذ کرده و اقدام

به انتقال این محصولات به ایران نموده است . ( این موضوع به اطلاع مسئولین مجله نجوم هم رسیده بود و این را می دانستند )

این روش معمولی است که اکثر شرکت های بازرگانی برای دور زدن تحریمهای موجود علیه ایران استفاده می کنند و از این طریق برای ایران نمایندگی می گیرند و طبیعتآ نام

نمایندگی ایران در سایت های آمریکایی درج نمی شود !

این موضوع پوشیده و پنهانی نبوده است که شما به یکباره در اقدامی جسورانه دست به افشاگری زدید !!!

اتفاقآ ما هم از قبل می دانستیم که خود آسمان شب هم بخش عمده ای از محصولات را به همین طریق وارد ایران میکند .

ولی البته که همه می دانیم فروشگاه آسمان شب همه این افشاگری ها را فقط برای رضای خدا و دلسوزی و نجات منجمین بیچاره از چنگال آوااستار می کند !!!

و امـــــا ......

واقعآ برای من خیلی جالب است ، یعنی اعتماد به نفس در این حد قطعآ باید در گینس ثبت شود !!

آخه عزیز دل برادر ....

شما اول یک سوزن به خودتان عنایت کنید ، بعد جوالدوز را به سمت دیگران پرتاب کنید !!!

تا حالا هر کاری که در قبال هر شخص یا گروه دیگری انجام داده اید هیچ پاسخی ( یا حد اقل پاسخ در خوری ) دریافت نکرده اید و این شما را بر آن داشته که همیشه حالت تهاجمی

در قبال دیگران داشته باشید .

اما با اجازه کاربران گرامی بنده قصد دارم دقیقآ همین روشی را که فروشگاه آسمان شب انجام داده ، در قبال خودشان انجام بدهم ( فکر می کنم عادلانه باشد )

خب دوستان :

قصد داریم بپردازیم به بررسی صحت و سقم ادعای فروشگاه آسمان شب که در همین پشت جلد و کمی بالاتر از همین ضد تبلیغشان مطرح کرده اند !!

فروشگاه آسمان شب مدعی شده که نماینده انحصاری چند شرکت معتبر از جمله Sirius است ! ( به همین عکس قبلی نگاه کنید ، حوصله ندارم دوباره بذارم !)

بسیار خوب .... کار سختی نیست ، با اجازه دوستان موضوع را با هم بررسی کنیم :

اگر نگاهی به سایت رسمی Sirius بیندازید و در بخش نمایندگی ها دنبال نام ایران یا آسمان شب بگردید ، اثری از آن پیدا نخواهید کرد :

http://www.siriusobservatories.eu/agents.htm

پس :

Sirius هیچ نماینده ای در ایران ندارند

ولی آسمان شب ادعای نمایندگی انحصاری کرده است !!

( اصولآ هم انگار از این انحصارها خیلی خوششان می آید !!! )

باور کنید ما هم از اول همین موارد را درباره آسمان شب می دانستیم ، ولی هیچ گاه نیامدیم عملیات ژانگولر به راه بیندازیم !!

چون همانطور که عرض کردم میدانیم که این یک روال طبیعی است که همه شرکت ها ( از جمله همین آسمان شب ) برای دور زدن تحریمها انجام می دهند و مسئله مهمی نیست !

آن وقت در این حال ، بر میدارند و یک ضد تبلیغ بزرگ در مورد نبودن نمایندگی سلسترون ایران در پشت جلد مجله نجوم چاپ می کند !!!

حقیقتآ مرحبا به این اعتماد به نفس !

8. Top | #8
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1

و اما حالا 3 تا خبر خوب برای تصمیم گیران و تصمیم سازان فروشگاه آسمان شب ( شما بخوانید دُن کورلئونه ی کل نجوم ایران ) دارم :

خبر خوب اول :

در حال حاضر و به گواهی آمار ، فروم آوا استار ( یعنی همین جایی که الآن تشریف دارید ! ) پر مخاطب ترین رسانه نجومی کشور است .

مجله نجوم با تیراژی حدود 5 یا 6 هزار جلد در ماه ( تازه بر فرض فروش همه نسخه ها ! ) همین مقدار مخاطب دارد .

در صورتی که فروم آوا استار از نظر Ranking پر بازدیدترین سایت نجومی ایرانی است و طبق آمار ، در هر ماه در حدود 20 هزار نفر بازدید کننده دارد ، یعنی چیزی حدود 3 یا 4 برابر

کل تیراژ مجله نجوم !

و بنابر این به شما این اطمینان را می دهم که تا پیش از نوروز 91 تقریبآ کل جامعه نجومی ایران از کل این مطالب مطلع خواهند شد .

( این هم تصویر آمار بازدیدهای فروم آوااستار به جهت اطمینان خاطرتان - بیش از 260 هزار بازدید و بیش از 19.700 بازدید کننده فقط در یک ماه ِژانویه 2012 !!! )

خبر خوب دوم :

آوااستار این امکان را در اختیار همه فعالان نجوم ایران که به هر نحوی مورد الطاف خاصه ! این دو مجموعه قرار گرفته اند و تا کنون به دلیل نداشتن رسانه ، صدایشان

به جایی نرسیده است ، قرار می دهد تا از پرمخاطب ترین رسانه نجومی ایرانی ، برای دفاع از حقوق خود استفاده نمایند .

خبر خوب سوم :

تا زمانی که عذر خواهی رسمی فروشگاه آسمان شب از مرکز نجوم آوااستار در مجله نجوم به چاپ نرسد ،

لینک این مطلب از روی صفحه اول سایت آوااستار برداشته نخواهد شد

* ضمنآ از این لحظه و تا اطلاع ثانوی ، درج تبلیغات و مطالب مرتبط با این دو مرکز در فروم آوااستار مطلقآ ممنوع خواهد بود .

------

پ ن :

ممکن است دوستانی باشند که تصور کنند چنین واکنشی در برابر این رفتار ها کمی تند است و می شود از کنار مسائلی از این دست با بزرگواری و مصلحت اندیشی گذشت .

اما به نظرم مطالعه کل این مطلب ، ثابت می کند که هر چه کردیم در راه اثبات دوستی و حسن نیت بود و هرچه پاسخ دادند بر خلاف این روال بود ولی باز هم گذشت کردیم .

اما زمانی که در یک رسانه رسمی کشور ، رفتاری تا این حد زشت و زننده انجام می دهند ، قبول کنید که اگر سکوت می کردیم ، حمل بر مُحِق بودن خود می کردند و بر رفتار های

نا شایست خود می افزودند .

دوستان عزیزم

به هر حال آستانه هیچ چیز در طبیعت بینهایت نیست ، و می دانیم که هر چیزی که آستانه بالاتری دارد ، پس از عبور از آستانه واکنش شدید تری خواهد داشت .

ایکاش موضوع به این سادگی را درک می کردند !

و در پایان :

اگر تا حالا خیلی از آسمان شب لذت می بردید ، تماشای این تاپیک را به دوستانتان توصیه کنید !

با احترام - مدیر مرکز نجوم آوا استار

سید مصطفی امام

9. Top | #9
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1227
    تشکر شده 241 بار در 11 ارسال

ضريب اسپانسر شوندگی ایران تلسکوپ!

درود بر همه دوستان
    ممنونم از مصطفی عزیز که مطلب بنده را به خوبی ادامه داد . اما مصطفی جان شما در اینجا به نکته ای اشاره کرده اید به عنوان ضریب اسپانسر شوندگی که جای دارد به موضوع دیگری اشاره کنم.

چند ماه پیش بود که یکی مسئولین محترم باشگاه نجوم با من تماس گرفتند و موضوع اسپانسری مسابقه طراحي نجومي (اسكچ) با موضوع آزاد را مطرح کردند ، از آنجایی یکی از علایق خودم هنرهای فضایی (Space Art) هست، از یک مسابقه هنری نجومی به عنوان اسپانسری استقبال کردم و قرار شد یک تلسکوپ شکستی 80 میلیمتری سلسترون به عنوان جایزه دوم به برنده از طرف ایران تلسکوپ هدیه کنم.

این مسئول محترم از من درخواست کرد تا لوگوی ایران تلسکوپ را به عنوان اسپانسر برای آن مجموعه ارسال کنم و آن را برای ایمیل ایشان فرستادم.

اما...
    پس از گذشت چندماه حتی نامی از ایران تلسکوپ به عنوان اسپانسر آورده نشد حتی در سایت باشگاه !

این تصویر از سایت باشگاه امروز گرفته شده است:

باشگاه قبلی که مصادف بود با 10 سالگی آن، که شاهد انتقاداتی از سوی بعضی از دوستان در باشگاه در مورد اینکه یک فیلترینگ و پشت پرده ای برای انتخاب سخنران وجود دارد که از سوی مسئولین تکذیب شد.

اما...

در همان باشگاه که فکر می کنم شوی تبلیغاتی فروشگاه آسمان شب بود! از مسابقه هم صحبت به عمل آمد و اعلام شد آقای نعمتی جایزه دوم را تقبل کرده اند!

ای وای پس ایران تلسکوپ به عنوان اسپانسر بود چی؟!! یعنی چون مسئول آسمان شب اونجا بود اسمی از ایران تلسکوپ نبردید؟! دعواتون می کرد؟

حالا در باشگاه نام ایران تلسکوپ را به عنوان اسپانسر مسابقه معرفی نمی کنید، نکنید حداقل لوگویی که از من درخواست می کنید یه گوشه ای استفاده کنید!

فکر می کنم این حداقل انتظار یک اسپانسر از مجموعه ای که اسپانسر آن می شود دارد! قضاوت با دوستان

حال می فهم که نقد دوستان درست بود و پشت پرده باشگاه هم تصمیم گیری ها عادلانه نیست!

امیدوارم مسئولین محترم اینجا پاسخ ندهند که ایمیلی از من دریافت نکرده اند!

باشگاه این ماه هم من یک سخنرانی کوتاه در زمینه Space Art خواهم داشت که این موضوع را هم در آن برنامه مطرح خواهم کرد.

در اینجا هم اعلام می کنم که به زودی مباحث آموزشی Space Art را در فروم آوااستار آموزش خواهم داد.

آسمانتان پر ستاره

اکبر نعمتی

10. Top | #10
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    145
    تشکر شده 236 بار در 31 ارسال

رفع نگرانی های دوستداران فروشگاه آسمان شب         
    آقای امام من به شخصه از این باند و باند بازی های رایج در نجوم کشور هم آگاه و هم متنفرم و ذره ای در مورد صحت حرف های شما شک ندارم چون خودم زخم خورده ی این سوراخ مار هستم !

اما بهتر نبود که شما و مسئولان مجله و فروشگاه آسمان شب که هر دو آنها در واقع یکی هستند به صورت حضوری مشکلاتتان را حل کنید؟

وضع جامعه ی نجوم ما همینطوری هم اسف ناک هستش ، حالا اگر حرف های پشت پرده علنی بشن دیگه مکافات پشت مکافات ایجاد می شه....

نظر شخصی من این بود....

امیدوارم مشکلات نجومی کشور زودتر حل بشه
    امضای ایشان
    کوکب بخت مرا هیچ منجم نشناخت / یا رب از مادر گیتی به چه طالع زادم

فتوبلاگ من

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)