صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 35 , از مجموع 35

موضوع: رفع نگرانی های دوستداران فروشگاه آسمان شب

1. Top | #1
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1227
    تشکر شده 241 بار در 11 ارسال

رفع نگرانی های دوستداران فروشگاه آسمان شب

با درود بر همه دوستان فروم آوا استار،
    من اکبر نعمتی هستم، خیلی از شما شاید مرا بشناسید. دهه 70 بود که من هم مانند خیلی از شما ها از طریق تنها مجله ستاره شناسی آن دوران به نام "نجوم" با علم شگفت انگیز ستاره شناسی خو گرفتم (البته در آن زمان مجله دیگری به نام مرزهای بیکران فضا هم منتشر می شد و به دانش فضایی می پرداخت).
    کسوف مرداد ماه 1378 بود که همکاری رسمی مرا با مجله نجوم پیوند زد و یک دوره 5 ساله ای که تجربیات خوبی همچون نوشتن مقالات کاربردی و ابزار سازی، همکاری در ساخت رصدخانه علی صدر همدان را برایم به ارمغان آورد.
    روزهایی که استاد گرانقدرم دکتر میرترابی و دوست خوبم آقای بابک امین تفرشی مرا در نوشتن مقالات راهنمایی می کردند.
    پس از 5 سال از روزهای پرخاطره با مجله به علت اختلافات مالی همکاری خود را با آن مجموعه قطع نمودم و به قول ورزشکارها کفشهایم را آویزان کردم و سراغ نجوم نرفتم ولی خوب اعتیاد به نجوم بد دردیست و نمی توان آن را ترک کرد.
    از آنجایی که سال 82 شغل طراحی وب سایت را برگزیده بودم، زمستان 83 وب سایت نجومی خود را با نام ستاره پارسی www.persianstar.com راه اندازی کردم که هنوز هم نواقصی دارد و در اینجا از همه دوستان برای تولید محتوی این وب سایت هم دعوت می کنم.
    در این هفت سال سعی داشتم تا در جامعه مجازی نسبت به علاقمند سازی مردم و ترویج علم کوشا باشم هر چند اندک تلاشم معدود افرادی را به این علم علاقمند کرد و خداوند را سپاس که در این راه مرا یاری رسانید.

بسیار علاقمندانی با من تماس می گرفتند تا برای تهیه ابزارهای نجومی آنان را راهنمایی کنم و من هم بدون هیچ چشم داشتی آنان را به تنها فروشگاه موجود آن زمان یعنی آسمان شب معرفی می کردم چرا که برادر دوست و همکارم در مجله نجوم آقای بهرنگ امین تفرشی فردی امین و مورد اعتماد من بود در این چند سال شاید بیش از 100 نفر چه با اطلاع قبلی و چه بدون اطلاع قبلی برای تهیه ابزار به این فروشگاه معرفی کردم.

امسال پس از اینکه مطلع شدم آو استار نمایندگی محصولات سلسترون را دریافت کرده است؛ همکاری خود را با این مجموعه در قالب وب سایتی مستقل به نام ایران تلسکوپ

www.irantelescope.com آغاز نمودم.

پس از گذشت چند ماه اینک واکنش های عجیبی از سوی فروشگاه آسمان شب مرا بر این داشت تا این مطب را برای شما بنویسم.

و آن مطلبی بود که فروشگاه آسمان شب آن را در سایت رسمی خود به نام رفع شبهات منتشر کرد که به عین به آن اشاره می کنم:

( تصوير زیر از سايت آسمان شب تهيه شده است )

من هم در پاسخ به مدیریت آن مجموعه در اینجا اعلام می کنم، اگر دوستداران فروشگاه شما سردرگم شدند من از شما عذرخواهی می کنم.

امیدوارم در آینده دوستداران آن فروشگاه از طریق سایت های ستاره پارسی و ایران تلسکوپ سردرگم نشوند.

2. Top | #31
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدير ارشد
    شماره عضویت
    545
    تشکر شده 17,035 بار در 1,523 ارسال

من جدا معذرت می خوام!

شش سال ِ پیش که این وبلاگ رو با خواهرم داشتم تاسیس می کردم و به فکر ِ اسمش افتادم اصلا نیت ِ سوئی نداشتم به خدا!!!!

آقای ِ آسمان ِ شب (شایدم خانم ِ آسمان ِ شب!!!!!) حلالم کن! به خدا من هیچ قصد ِ بدی نداشتم اصلا نمی خواستم شبه افکنی بکنم!!!

آقایون و خانم های ِ آسمان ِ شبی و طرفداران ِ آسمان ِ شب! من از همین تریبون از شما عذر خواهی می کنم که باعث ِ سر درگمی ِ شما شدم و اعلام می کنم این وبلاگ ( که البته حدودا دو ساله پست نخورده و تعطیل هستش) هیچ ربطی به موسسه ی ِ «طبیعت آسمان شب» نداره!

حتی یک h کم گذاشتم که با شما تشابه اسمی نداشته باشه! ))))

امیدوارم عذر خواهیم پذیرفته بشه!
    امضای ایشان
    یک سر به هوای کوچک در این دنیای بزرگ

3. 21 کاربر مقابل از Ehsan عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #32
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

تشکر از ماهنامه نجوم

درپی انتشار ضد آگهی در شماره پیشین مجله نجوم که متآسفانه بسیار دور از شآن ماهنامه ای مانند نجوم بود ، خوشبختانه در شماره جدید این ماهنامه شاهد

انتشار مطلبی بودیم که ضمن جهت گیری صحیح در قبال آن موضوع ، اعلام شد که از این پس نظارت بیشتری بر روی مطالب درج شده در ماهنامه انجام خواهد

شد .

هرچند در متن منتشر شده سعی شده آن ماجرا تا حدی سهوی جلوه داده شود و بدون مشخص کردن خاطی ، تنها به این مورد که محتویات آگهی ها بر عهده

آگهی دهنده است ، اشاره شده است اما همین که با شجاعت اعلام شده که از این پس بر متن آگهی ها هم نظارت دقیق تری انجام خواهد شد ، جای تشکر و

قدردانی دارد .

از آنجا که آوااستار به هیچ وجه مایل به اطاله این ماجرا و ایجاد شکاف در جامعه نجومی ایران نیست ، ضمن تشکر به خاطر این اقدام مسئولانه ماهنامه نجوم ،

آن را به فال نیک گرفته و آمادگی خود را جهت همکاری مجدد با ماهنامه نجوم اعلام می دارد .

امیدواریم کلیه تصمیمات این ارگان وزین همواره بر مسیر اعتدال و به دور از منافع و اغراض اشخاص اتخاذ شود .

مطمئنآ در چنین شرایطی است که ماهنامه نجوم می تواند دوباره ، همانند سالیان دور تر به عنوان مرجع منجمان آماتور ایرانی مورد توجه قرار گیرد .

با آروزی توفیق برای کلیه علاقمندان به نجوم در ایران

5. Top | #33
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    39
    تشکر شده 1,121 بار در 109 ارسال

با سلام.
    مي دونم كه هم سن خيلي پاييني براي اظهار نظر در اين موارد دارم و هم با توجه به سابقه ي بسيار اندكم در نجوم اطلاعات كافي از حوادث حاشيه اي نجوم(كه امروز بطن ماجرا شده)ندارم.
    نمي دونم.فكر ميكنم براتون جالب باشد كه يك نوجوان 18 ساله كه تازه 4ساله كار نجوم رو اغاز كرده(اون هم در شرايط درس و كنكور و... كه مجال زيادي به وي براي نجوم نمي داده) چه دركي از اين حوادث داره و شايد جالب باشه بدونيد كه يك علاقه مند به نجوم در شاخه هاي پايين تر اصولا چه اسيب هايي از اين حواشي ميبينه.پيشاپيش از نوشتن اين متن طولاني عذر مي خوام و اميدوارم در پايان اين متن خاطر كسي رو مكدر نكرده باشم.
    اواسط سال 87 بود كه علاقه ام به نجوم رو جدي گرفتم.اون موقع- شايد به خاطر سنم بود- تعلق خاطر جنون اوري به نجوم پيدا كردم.شبانه روز انديشه ام نجوم بود.تصور مي كردم هر كس خودش رو به نجوم متصل مي دونه يك فرشته ي معصوم عاري از گناهه و هيچ كم وكاست وبدي در اون راه نداره(به خدا قسم اين عين تصورم بود از يك منجم. يكي از معلمام مي گفت اگر بگم ماست سياهه به نظرت احمقانه مياد اما اگه روزي ده بار تو گوشت بخونم ماست سياهه،سياه بودنش برات بديهي ميشه.من هم شايد به دليل اينكه مدام اين ذهنيت رو در مورد منجم ها در خودم مرور مي دادم به اين حالت رسيدم).اون دوران مصادف با اوج فعاليتم و مدير شدنم در استرو تاك و برگزيده شدن وبلاگم در جشنواره ي نيشابور و بدون تعارف درخشيدن انجمن نجوم مدرسه ي احسان بود. بود.اما ناگهان چه شد؟چنين نوجوان افسار گسيخته اي چه شد تا از او خواستند براي كنكور نجوم را بي خيال شود بي چون و چرا پذيرفت؟يك سال روكش جلوي لوله ي تلسكوپش را دست نزد.باتري هاي گرين ليزرش سولفاته كرد وليزرش نابود شد.يك سال استروتاك حتي يك لحظه چراغ Castor va pollux را روشن نديد.چه شد كه انجمن نجوم مدرسه ي احسان رسما متلاشي و نابود شد و اسمي هم ديگر از ان وجود ندارد؟چه شد كه حتي قيد گذر زهره را هم زد؟اين سوالات را از من زياد پرسيدند و پاسخ من اهميت كنكور بود.اما از شما چه پنهان من براي كنكور روزي 2 ساعت هم نمي خواندم.امروز اولين بار است كه ميخواهم بگويم چه شد؟(البته بسيار خلاصه)
    ماجرا مربوط به ماه گرفتگي تير ماه سال گذشته است.بنا داشتم كه با چندي از دوستان پاي برج ميلاد بساط رصد را پهن كنم.به خانواده گفتم كه من فلان شب براي ماه گرفتگي ميرم فلان جا.خواهرم گفت منم بيام؟گفتم بيا و پشت سر اون بقيه اعضا خانواده هم خواستند بيان.گفتم خيلي عاليه ولي با اين حساب ديگه برج ميلاد نمي ريم چون اونجا برنامه ي ترويجي نداره و حوصلتون سر ميره.به جاش ميريم A كه هم توضيح مي دن و هم كلا مراسم و سخنراني و مسابقه و... داره(از حروف انگليسي استفاده مي كنم به همون دليل كه خاطر كسي مكدر نشه)مامانم گفت پسر فلان همسايه هم خيلي به نجوم علاقه داره.مادرش گفت با تو اشناش كنم .اون شب بگيم اونم بياد؟گفتم حتما (و اون هم با خانواده اومد)دختر دايي مامانم هم با همسرش به جمعمون پيوست و همه ي ما شب ماه گرفتگي رفتيم A.اونجا موقع رصد تلسكوپشون به مشكلي بر خورد و من براي كمك رفتم داخل.ديدم مشكل طوريه كه به اين راحتي حل شدني نيست.به اقاي Bگفتم مي خوايد برم تلسكوپ خودمو بيارم؟حدود يك ساعت طول مي كشه ولي ماه 4 ساعت ديگه گرفتش طول مي كشه.اقاي B گفتند:
    شما كاري كه مي توني بكني اينه كه بري بيرون راحتمون بزاري.من نمي دونم كي اينارو راه داد تو.برو بيرون هروقت تلسكوپ درست شد صدات مي كنيم بياي ببيني.Cجان،اين اقايونو راهنمايي كن برن بيرون.
    (ياد اوري مي كنم چه كساني اونجا با من بودن)
    اين برخورد تلخ من رو شكه كرد.اون شب تا صبح خوابم نبرد...
    يك ماه پيش چشمم دوباره به اسمان بالاي سرم افتاد و به نظرم گريستم.با خودم فكر كردم كه چه شد؟چرا مسيرم فراموشم شد.اسمان بالاي سرم زيباست.همان اندازه ي قبل دوستش دارم.نه! بيش از قبل دوستش دارم.ان خاطره ي تلخ ذره اي از اين زيبايي را از ان نگرفت.با خودم انديشيدم چه اتفاقي افتاده؟چرا من اسمان را فراموش كرده بودم...
    دوستان من چرا اسمان بالاي سرتان را فراموش كرده ايد؟
    من ادم دقيقي روي برخورد هاي افراد هستم.اين حرف اقاي امام كه بناي ما و اقاي اسديان بر دوستي بود و به خاطر اين كه كسي ناراحت نشه از خيلي از حقوق خودمون زديم به خدا قسم راست مطلقه.اين رو از همين برخورد ها خيلي خوب فهميدم.مشكلي بين اوا و اسمان شب و نشريه نجوم پيش اومده (و يقينا بر ما مسجل شده كه حق با اوا بوده)و ايشون صلاح ديدن اين مطلب رو رسانه اي كنن(كه به نظر من كار اشتباهي نيست)اما دوستان ديگر شما چرا خودتون رو نخود هر اش مي كنيد؟چرا به اين حواشي دامن مي زنيد.باور كنيد نه مسئولين مجله ي نجوم نه موسسه ي اسمان شب افراد بدي نيستند.چرا روي افعال كسي خود فرد رو قضاوت ميكنيد و چرا سعي داريد اين تنور مزخرف رو داغ نگه داريد.اقاي سينا ايا اگر ما به خاطر يك كار اشتباه مجله ي نجوم سابقه ي طولاني و مفيدش رو(اين اجتناب ناپذيره دوستان)ناديده بگيريم،چشمانمون رو ببنديم و بگيم من ديگه نجوم نمي خرم يا ابروي اقاي صقري رو توي هر فرومي ميشناسيم ببريم و بعد ديگه بريم و براي بحث حاشيه اي بعدي دوباره ظاهر بشيم نجوم ايران نه نجوم خود شما پيشرفتي مي كنه؟اقاي سينا شما حتي يك پست در موردي غير از تخريب مجله ي نجوم نداشتيد.ايا نبايد اين بخش صحبت هاي اقاي امام رو هم ببينيم كه از در مسالمت وارد بشيم.دوستان من آسمان زيباي بالاي سرتان را فراموش نكنيد.لطفا به اين فكر نباشيد كه همه راسر جايشان بنشانيد.دوستي كه شب ماه گرفتگي من رو ناراحت كرد شايد اون شب خوشحال بوده كه يك پررو رو سر جاش نشونده.فضاي به وجود امده واقعا داره مشكل ساز ميشه.من اون اسودگي 3 سال پيشم رو هرگز ندارم.و هر كسي حق داره در نجوم ارامش طلب كنه.نمي دونم الانم احتمالا به سرم زده كه اينجا اين هارو نوشتم.
    در پايان اينو ميگم:در رصد اخير قصر بهرام در جلسه ي معارفه از من خواستند 3 جمله بگم.اگه امكان داره اون رو الان ميگم(بيشتر از 3 جمله):
    دوستان بدبختانه به خاطر تعداد زيادمون افتخار اشنايي با كساني كه در ماشين هاي ديگه بودند رو نداشتم.اما فهميدم همتون ادم هاي نازنيني هستيد.در كنارتون راحت بودم و به جرئت ميگم.بهتون افتخار مي كنم و تك تك هفتاد ويك نفرتون رو دوست دارم و به نظرم آوا راه حل رفع مشكلات حاشيه اي نجومه.سرتاپا به اوا استار و مديران و اعضا ي نازنينش عشق مي ورزم.
    با تشكر

محمد اسماعيل پور-8 مرداد 1391
    امضای ایشان
    بکش ای دل چراغت را که خورشیدست در سرسو/بهل یعقوب پیراهن عزیز مصر رویت شد

6. 20 کاربر مقابل از Esmaeilpour عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

7. Top | #34
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    487
    تشکر شده 2,517 بار در 229 ارسال

دوست عزیز
    خوندن متن بالا منو یاد خاطره ای انداخت که قبلا در فروم نوشته بودم
    چنین مسائل کوچکی نمی تونه جلوی تلاش و پیشرفت شما را بگیره

8. 14 کاربر مقابل از امیر حسن زاده عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

9. Top | #35
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1764
    تشکر شده 4,023 بار در 349 ارسال

رفع نگرانی های دوستداران فروشگاه آسمان شب         
    باید بگم که اونشب منم تو همون مکان a بودم اینو از توضیحات دوستمون متوجه شدم، از طرفی میتونم بگم باید استرس حاکم بر اون افراد که اونهمه مردم منتظر بودن وبرنامه ها نمیتونست درست پیش بره، رو درک کنیم،اگرچه دلیل قانع کننده ای برای سوء رفتار افراد مسئول نیست.
    خوشحالم که در رصد قصر بهرام همراه آقای اسمائیل پور بودم و مهمتر اینکه شروع دوباره ی نجومو با آوا، شروع کردند.
    امضای ایشان
    مرگ اگر مرگ است آيد پيش من
    تا كشم خوش در كنارش تنگ تنگ

من از او جانی برم بی رنگ و بو
    او ز من دلقی ستاند رنگ رنگ

10. 8 کاربر مقابل از gissoo عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)