صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 35

موضوع: رفع نگرانی های دوستداران فروشگاه آسمان شب

1. Top | #1
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1227
    تشکر شده 241 بار در 11 ارسال

رفع نگرانی های دوستداران فروشگاه آسمان شب

با درود بر همه دوستان فروم آوا استار،
    من اکبر نعمتی هستم، خیلی از شما شاید مرا بشناسید. دهه 70 بود که من هم مانند خیلی از شما ها از طریق تنها مجله ستاره شناسی آن دوران به نام "نجوم" با علم شگفت انگیز ستاره شناسی خو گرفتم (البته در آن زمان مجله دیگری به نام مرزهای بیکران فضا هم منتشر می شد و به دانش فضایی می پرداخت).
    کسوف مرداد ماه 1378 بود که همکاری رسمی مرا با مجله نجوم پیوند زد و یک دوره 5 ساله ای که تجربیات خوبی همچون نوشتن مقالات کاربردی و ابزار سازی، همکاری در ساخت رصدخانه علی صدر همدان را برایم به ارمغان آورد.
    روزهایی که استاد گرانقدرم دکتر میرترابی و دوست خوبم آقای بابک امین تفرشی مرا در نوشتن مقالات راهنمایی می کردند.
    پس از 5 سال از روزهای پرخاطره با مجله به علت اختلافات مالی همکاری خود را با آن مجموعه قطع نمودم و به قول ورزشکارها کفشهایم را آویزان کردم و سراغ نجوم نرفتم ولی خوب اعتیاد به نجوم بد دردیست و نمی توان آن را ترک کرد.
    از آنجایی که سال 82 شغل طراحی وب سایت را برگزیده بودم، زمستان 83 وب سایت نجومی خود را با نام ستاره پارسی www.persianstar.com راه اندازی کردم که هنوز هم نواقصی دارد و در اینجا از همه دوستان برای تولید محتوی این وب سایت هم دعوت می کنم.
    در این هفت سال سعی داشتم تا در جامعه مجازی نسبت به علاقمند سازی مردم و ترویج علم کوشا باشم هر چند اندک تلاشم معدود افرادی را به این علم علاقمند کرد و خداوند را سپاس که در این راه مرا یاری رسانید.

بسیار علاقمندانی با من تماس می گرفتند تا برای تهیه ابزارهای نجومی آنان را راهنمایی کنم و من هم بدون هیچ چشم داشتی آنان را به تنها فروشگاه موجود آن زمان یعنی آسمان شب معرفی می کردم چرا که برادر دوست و همکارم در مجله نجوم آقای بهرنگ امین تفرشی فردی امین و مورد اعتماد من بود در این چند سال شاید بیش از 100 نفر چه با اطلاع قبلی و چه بدون اطلاع قبلی برای تهیه ابزار به این فروشگاه معرفی کردم.

امسال پس از اینکه مطلع شدم آو استار نمایندگی محصولات سلسترون را دریافت کرده است؛ همکاری خود را با این مجموعه در قالب وب سایتی مستقل به نام ایران تلسکوپ

www.irantelescope.com آغاز نمودم.

پس از گذشت چند ماه اینک واکنش های عجیبی از سوی فروشگاه آسمان شب مرا بر این داشت تا این مطب را برای شما بنویسم.

و آن مطلبی بود که فروشگاه آسمان شب آن را در سایت رسمی خود به نام رفع شبهات منتشر کرد که به عین به آن اشاره می کنم:

( تصوير زیر از سايت آسمان شب تهيه شده است )

من هم در پاسخ به مدیریت آن مجموعه در اینجا اعلام می کنم، اگر دوستداران فروشگاه شما سردرگم شدند من از شما عذرخواهی می کنم.

امیدوارم در آینده دوستداران آن فروشگاه از طریق سایت های ستاره پارسی و ایران تلسکوپ سردرگم نشوند.

2. Top | #21
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

من نکته ای را در پاسخ به جناب سینا ، emir و سایر دوستان عرض کنم

ببینید واقعآ اینطور نبوده که دربرابر همه این چیزهایی که فرمودید سکوت کرده باشیم

خود من به شخصه در مورد همان سرمقاله به دوستان مجله نجوم اعتراض کردم

و اتفاقآ خیلی موارد دیگر را درباره خیلی از گروه ها دیده ام و شاید خیلی بیشتر از اکثر دوستان در جریان برخی مسائل بودم و هستم .

اما موضوع این است که تا همین چند روز پیش معتقد بودم که راه هایی مانند گفتگو و تعامل دو طرفه می تواند مشکلات را بدون علنی شدن برطرف کند

ولی وقتی دیدم که این افراد از همه امکانات قانونی و غیر قانونی خود برای تخریب دیگران استفاده میکنند و به هیچ " اخلاقی " هم پایبند نیستند فهمیدم که دیگر نه تنها تحمل و گفتگو

کارساز نیست بلکه طرف مقابل این رفتار را حمل بر ضعف می کند .

لذا مطمئنآ این بار موضوع را تا هر جا که لازم وباشد و به هر طریق ممکن پیگیری خواهیم کرد .

3. Top | #22
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1

با سلام مجدد

تعداد زيادي از دوستان و اعضاي گرامي جوياي نتيجه حاصل از اين موضوع شدند كه لازم ميدانم در اين مورد توضيحاتي را عرض كنم .

گذشته از اينكه برخي از افراد به تكاپو افتاده اند تا راه حل مشخصي براي اين مشكل پيدا كنند ( هر چند اين موضوع فقط 1 راه حل مشخص دارد )

اما جالب ترين قسمت موضوع اين است كه يكي از دوستان قديمي ( خيلي قديمي ) كه فرد شناخته شده اي هم هستند و با توجه به مسئوليت هايي كه دارند ،

علي الاصول نبايد ارتباطي بافروشگاه آسمان شب داشته باشند ، فعاليت زيادي كرده اند تا اولآ هم از انتشار اين مطلب جلوگيري كنند و هم افراد را تحت تاثير قرار بدهند .

نكته اي كه بايد به اين دوست عزيز منذكر شوم اين است كه اولآ اين بار قضيه با دفعات قبلي حيلي فرق مي كند و نبايد انتظار داشته باشند كه اين بار هم موضوع

را مسكوت بگذاريم .

و ثانيآ دفاع ايشان از فروشگاه آسمان شب با توجه به مسئوليت هايي كه ايشان داشته و دارند قطعآ شكل مطلوبي نخواهد داشت و وجود ارتباطي را كه يك عمر

برخي منتقدين به آن اشاره مي كردند، به راحتي اثبات مي كند !!

با عرض پوزش سعي كردم فعلآ خيلي سربسته قضيه را عرض كنم !

4. Top | #23
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    1664
    تشکر شده 28 بار در 2 ارسال

نجوم ایران به کلی از بیخ و بن مشکل داره... تو این هشت سالی که من دارم کار نجوم میکنم روزی نبوده که نبینم زیر آب زنی کردن و انحصار طلبی افراد خاص در تهران و اصفهان رو. فقط کافیه یه گروه یا یه فرد کار جدیدی انجام بده یا.... دیگه شروع میشه که آی این کار رو ما قبول نداریم اون کار رو ما قبول نداریم .. من فلانی رو اصلا حساب نمیکنم.... و از ایمن جور حرفا... چشم نداریم ببینیم که همکارمون توی نجوم پیشرفت کرده و قتی میبینیم که خودمون بهش نمیرسیم شروع میکنیم به خراب کردن.
    بجای اینکه خوشحال باشیم حداقل یه نفر هست و فلان کار خاص رو انجام داده ... و میشه از اطلاعاتش یا از تجربش استفاده کرد... هر چند خیلی از ما ها انحصار طلبیم و اگر اومدیم کاری رو انجام دادیم که دیگران انجام ندادن دیگه خدا رو بنده نیستیم نه حاضریم با دیگران تجربمون رو در اختیار بذاریم و نه ..... به نظر من هم همش برمیگرده به همون باند مافیای نجوم تو ایرانم که خودتون میدونید کیان.... اگر بجای اینکه با هم رفاقت نامردانه و کثیف داشته باشیم رقابت صحیح داشته باشیم و هدفمون این باشه واقعا از آسمون لذت ببریم دیگه این بحث ها پیش نمیاد... واقعا برای نجوم ایران متاسفم که همچین جوی داره...

5. 14 کاربر مقابل از moon_3 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #24
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1482
    تشکر شده 507 بار در 64 ارسال

یک واقعیت تلخ وجود داره و اون هم اینه که بسیاری از گروههای کوچک وبزرگ نجومی و در کل علاقمندان به نجوم، همین انحصار طلبی ها رو می بینن که از خودشان و نجوم و وضع نجوم و اینها نا امید می شوند. این انحصار طلبی و بی اخلاقی ها پا گذاشته روی گلوی همه نجومی ها و داره خفه می کنه.

7. 11 کاربر مقابل از BehzadQ عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #25
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط behzad. نمایش پست ها
    یک واقعیت تلخ وجود داره و اون هم اینه که بسیاری از گروههای کوچک وبزرگ نجومی و در کل علاقمندان به نجوم، همین انحصار طلبی ها رو می بینن که از خودشان و نجوم و وضع نجوم و اینها نا امید می شوند. این انحصار طلبی و بی اخلاقی ها پا گذاشته روی گلوی همه نجومی ها و داره خفه می کنه.
    سلام دوست عزیز

این انحصار طلبیها اکثرا به دلایل مالی است . اما گروه ها و افراد مختلف اگر درگیر مسائل مالی نباشند(یعنی به دنبال سود اقتصادی از فعالیت نجومی نباشند) به نظرم میتوانند به کار علمی و نجومی بپردازند. به عبارت دیگر نظر من اینه که جا برای فعالیت علمی بازه. البته قبول دارم که امکانات و تجهیزات بسیاری از گروه ها کم هست ولی با این وجود هم جا برای رشد هست. امیدوارم که با این مسائل نا امید نشوید. این مسائل اصلا ماندگار نیستند آنچه ماندگار خواهد شد فعالیت علمی با ارزش است.

9. 21 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #26
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1

این ماجرا کلآ دارد ابعاد جالبی پیدا می کند

در حالیکه بسیاری از افراد منتظر واکنش یا جوابیه منطقی و عذر خواهی آسمان شب در قبال رفتار های غیر اخلاقی و غیر حرفه ای اخیرشان بودند ، این فروشگاه مجددآ مطلبی منتشر کرده

و در آن فقط مجددآ بر ادغام سلسترون و اسکای واچر تاکید کرده است !!!

ظاهرآ کلآ این بندگان خدا فقط موارد اقتصادی برایشان مهم است و از نظر ایشان اینهمه رفتار غیر اخلاقی اصولآ پاسخی ندارد !

وقتی در این باره فکر می کردم ، این موضوع به ذهنم رسید که اگر دو نفر با سطح تفکری تا این حد متفاوت با یکدیگر گفتگو کنند ، سرانجام این گفتگو چه خواهد شد :

اولی : آهای مردم .... سلسترون و اسکای واچر ادغام شده اند

دومی : خب باشه .... مگه کسی چیزی گفته که شما یهو اینو میگید !

اولی : به هر حال دیگه ....

دومی : راستی ببین ، چرا شما سعی کردید با ترفند های مختلف تبلیغاتی خودتان را جای آوااستار جا بزنید ؟؟

اولی : چون اسکای واچر و سلسترون ادغام شده اند !

دومی : باشه خب ... ولی من سوالم اینه که چرا با اعمال نفوذ ، عزیزانتان جلوی همکاری آوااستار با مجله نجوم را گرفتند ؟!

اولی : من که توضیح دادم .... اسکای واچر و سلسترون ادغام شده اند !

دومی : ..... ببین ، دوست گرامی ، برادر ، عزیز .... من الآن دارم یک چیز دیگه میگم !!

چرا شما ها جلوی فعالیت هر کسی که در سیستم خودتان نباشد را می گیرید ؟ ماجرای اسپانسری ماراتن مسیه را عرض میکنم !

اولی : انگار تو متوجه نمی شی ها ! دارم میگم سلسترون و اسکای واچر ادغام شده اند !!!

دومی : خب حالا از این حرف ها بگذریم ...

در بخش رفع شبهات سایتتان اسم آوااستار را هم نوشته اید !

آوااستار چه شبهه ای برای دوستداران شما ایجاد کرده بود ؟؟؟؟

اولی : ا اسکای واچر و سلسترون ادغام شده اند !

دومی : آها ، راستی .... میگما ، پس چرا از دفتر فروشگاهتان تماس گرفتند و گفتند که مایل به همکاری هستند بعد بلافاصله آگهی تخریبیتان چاپ شد ؟ به نظرت این کارتان زیادی زشت نبود ؟

اولی : مگه تو نمیدونی اسکای واچر و سلسترون ادغام شده اند ؟!

دومی : ببین عزیزم ، من میگم اصلآ چرا باید شما ها از رانت استفاده کنید و بدانید آگهی آوااستار در مجله نجوم چیست و بعد به شما اجازه بدهند آگهی تخریبی چاپ کنید ؟

اولی : انگار تو نمی فهمی اسکای واچر و سلسترون ادغام شده اند !!!

دومی : باشه باشه ...... ببین ... خودتو اذیت نکن

فقط لطفآ هر وقت آروم شدی کمی به حرف های من فکر کن

شبت بخیر ...

اولی : اسکای واچر و سلسترون ....

امضای ایشان
    باده خور غم مخور و پند مقلد منیوش
    اعتبار سخن عام چه خواهد بودن

11. Top | #27
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    2400
    تشکر شده 6,172 بار در 666 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafa نمایش پست ها
    این ماجرا کلآ دارد ابعاد جالبی پیدا می کند

در حالیکه بسیاری از افراد منتظر واکنش یا جوابیه منطقی و مناسبی آسمان شب در قبال رفتار های غیر اخلاقی و غیر حرفه ای اخیرشان بودند ، این فروشگاه مجددآ مطلبی منتشر کرده

و در آن فقط مجددآ بر ادغام سلسترون و اسکای واچر تاکید کرده است !!!

ظاهرآ کلآ این بندگان خدا فقط موارد اقتصادی برایشان مهم است و از نظر ایشان اینهمه رفتار غیر اخلاقی اصولآ پاسخی ندارد !

وقتی در این باره فکر می کردم ، این موضوع به ذهنم رسید که اگر دو نفر با سطح تفکری تا این حد متفاوت با یکدیگر گفتگو کنند ، سرانجام این گفتگو چه خواهد شد :
    راستش من با دیدن این پست کمی در اینترنت سرچ کردم و به نتایج جالبی برخوردم

آسمان شب در خبری ویژه!!!! اعلام کرده که سلسترون همان اسکای واچر است خب سوال اینه که یه کمپانی چرا باید با دو تا نام متفاوت فعالیت کنه؟؟؟؟
    آسمان شب یه جواب جالبی در اینباره داده!
    سال 2005 شرکت سلسترون در حال ورشکستگی بود که اسکای واچر اون رو نجات داده و نام سلسترون تبدیل شده به اسکای واچر!!!خب فرض کنیم که اینم درست ولی یه سوال دیگه مطرح میشه پس چرا سلسترون هنوز تولید میشه؟؟
    واسه این هم یه جواب جالبی داره:
    اسکای واچر در امریکا با نام سلسترون تولید می شود!!!!!!!!!!
    خب دیگه اینجا کمی دور از ذهن به نظر می رسه و قابل قبول نیست

اما واقعا داستان چیه؟

واقعیت امر اینه که این 2 تا کمپانی یکی نیستن
    اگه ما به سایت اصلی کمپانی اسکای واچر بریم(skywatcher.com) و به قسمت نمایندگی ها بریم و به نمایندگی امریکا بریم در امریکا شرکت سلسترون تنها نماینده اسکای واچر هستش
    یعنی اینکه در امریکا هم اسکای واچر تولید میشه و هم سلسترون اما شرکت سلسترون علاوه بر فروش محصولات خودش محصولات اسکای واچر رو هم می فروشه(که در سایت خود سلسترون هم کاملا مشخصه) یعنی اگر شما در امریکا باشین و اگه بخواین یه تلسکوپ اسکای واچر بخرین باید از نمایندگی اون که در واقع خود کمپانی سلسترون هست بخرین

12. 14 کاربر مقابل از مسعود فرح بخش عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

13. Top | #28
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1

سلام جناب فرح بخش

ضمن تشکر از شما ، شدیدآ خواهشمندم که قضیه را به سمتی که این افراد تمایل دارند نبرید

راستش برای من اصلآ مهم نیست که ادعای این افراد درست هست یا نه و اصلآ موضوع اصلی بر سر بحث بین برند ها و ... نیست !

اصلآ گیریم سلسترون یک شرکت ورشکته مفلوک و بیچاره است که توسط اسکای واچر نجات یافته و مدیرعامل آن هم در آمریکا تحت پیگرد قرار دارد !!

بحث سر این است که هیچکدام این موارد ، پاسخ خوبی برای انحصار طلبی و رفتار های غیر اخلاقی فروشگاه آسمان شب نیست .

ما بحثمان بر سر علت این رفتار ها است که متآسفانه این آقایان هیچ پاسخی در این خصوص ندارند .

وگر نه حالا مگر کسی به اسکای واچر و نمایندگی اینها گیری داده بود که خود به خود ، اقدام به روشنگری می کنند ؟؟؟

البته همه اینها به خاطر انحراف افکار از این رفتار ها است و بسیار جالب است که در مطالب اخیر مدارکی را علنی کرده اند که یک عمر خیلی ها دنبال اثبات همانها بودند .

لذا چه ادعای اینها در مورد سلسترون و اسکای واچر درست باشد چه نباشد ، بی اخلاقی ها و انحصار طلبی ها و استفاده از رانت های مختلف توسط این افراد به هیچ وجه توجیه پذیر نیست !
    امضای ایشان
    باده خور غم مخور و پند مقلد منیوش
    اعتبار سخن عام چه خواهد بودن

14. 18 کاربر مقابل از Mostafa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

15. Top | #29
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1897
    تشکر شده 153 بار در 26 ارسال

خوب حالا باید یک تبریک به آوااستار گفت چون ظاهرا مجله نجوم پی به کار اشتباهش برده و در سایتش یک اطلاعیه رسمی منتشر کرده

البته مستقیما عذر خواهی رسمی نکردند ولی قول دادند که بعد از این بیشتر دقت کنند که از اینجور آگهی ها چاپ نکنن

این هم لینکش

http://www.nojum.ir/fa/news/events/1...statement.aspx

16. Top | #30
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    3704
    تشکر شده 12 بار در 1 ارسال

رفع نگرانی های دوستداران فروشگاه آسمان شب         
    روزي كه اين مطلب در اينجا درج شد من از طريق دوستان نجوميم با خبر شدم و آمدم اينجا و مطلب را خواندم كه آن موقع هم مجبور شدم يك نام كاربري ديگر درست كنم ولي رمزش يادم رفت .
    با خواندن اين مطالب ترديدي نداشتم كه آوااستار اين چيز ها را كه گفته دروغ مي گويد و مطمئن بودم تصاويري كه از سو استفاده از نام آوااستار است با فتوشاپ ساخته شده و بقيه موارد هم دروغ است .
    حتي با چند نفر از دوستان نجوميم شرط بستم كه به زودي دروغ هاي آوااستار در مي آيد .

اما وقتي ديدم اين موضوع خيلي بين نجومي ها پخش شده است از آنجايي كه از قبل ارادت ويژه اي به آسمان شب داشتم به موسسه يك ايميل زدم و از آنها سوال كردم كه چرا جواب دروغ هاي آوااستار را نمي دهيد ؟؟؟؟

چند روز قبل موسسه آسمان شب ايميل من را جواب دادند و در كمال تعجب من ، انجام اين كارها را تاييد كردند و فقط گفتند كه اين كار هايي را كه كرديم هيچكدام خلاف قانون نيست كه من هنوز هم در شوك هستم !!!!
    واقعا چرا موسسه اي كه يك روزي نماد فعاليت مثيت نجومي در كشور بود امروز بايد به اين روز دچار شود ؟
    الان من مانده ام و شرمندگي از گمان بدم به آوااستار و شرطي كه به دوستانم باخته ام
    ولي دوست دارم بعد از امسال همه با هم تلاش كنيم تا در كنار هم باشيم نه در مقابل هم و همه براي ارتقاي واقعي سطح نجوم همكاري كنيم نه براي رسيدن به اهداف شخصي

17. 12 کاربر مقابل از Sina.F عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)