صفحه 5 از 15 نخستنخست 123456789 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 143

موضوع: دلنوشته هاي اعضا براي آخرين گذر زهره

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    428
    تشکر شده 1,974 بار در 166 ارسال

Red face دلنوشته هاي اعضا براي آخرين گذر زهره

سلام دوستان
    اميدوارم پس از گذر زيباي زهره در سال 1383 گذر 17 خرداد 1391 كه مقارن با طلوع خورشيد در ايران است مانند آن‌چه كه ابوعلي سينا ديده است زيبا و جذاب باشد. البته ايشان در زمان غروب خورشيد گذر را ديده‌اند و ما اين پديده را در زمان طلوع مشاهده خواهيم كرد.

به نظرم چون اين آخرين گذر زهره عمرمان محسوب مي‌شود بسيار زيبا، هيجان‌انگيز و عرفاني است و هنگام پايان گذر چه اشك‌ها و لبخندهاي تلخي كه بدرقه قرص سياه زهره نمي‌شود تا در سال‌هاي دور آينده، منجمان آن زمان كه به ديدن اين پديده زيبا مي نشينند، مثل ما كه در هنگام گذر زهره به زمان ناصرالدين شاه قاجار مي‌انديشيديم به زمان حاضر بي انديشند. در نظر بگيريد كه بسيار خوش شانس بوده‌ايم كه شاهد چنين گذر جذابي بوده‌ايم. چون گذر بعدي زهره در اوخر قرن آينده شمسي رخ مي‌دهد و در اين فاصله افراد بسياري به دنيا خواهند آمد و بدون ديدن چنين پديده‌ا‌ي زيبايي از اين دنيا خواهند رفت.
    از زمان تشكيل اين تايپيك 155 روز تا گذر زهره فاصله داريم و گرچه به نظر زمان زيادي مانده است ولي انتظار براي ديدن آخرين گذر زهره تا 105 سال ديگر بسيار جالب و جذاب است.

حال هر چه دلنوشته و مطلبي
    ویرایش توسط علی ابراهیمی سراجی : 01-03-2012 در ساعت 05:45 PM

2. Top | #41
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1465
    تشکر شده 1,178 بار در 114 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط stella نمایش پست ها
    آقاي سراجي ازدلگرميتون ممنون!
    اما كسي نظري درباره ي اين موضوع كه منجم هاي آماتور دست به دست هم بدن و يه فكري به حال ما دانش آموزها بكنن ،‌نداره؟تقريبا تمام مدت گذر، ما سر جلسه امتحان هستيم ها!براي كساني كه سوم هستن ،‌كار با مدير مدرسه درست نميشه آخه!
    نمي دونم اين كار شدنيه يانه اما شايد بشه كه همه با كمك هم آموزش و پرورش رو متوجه اهميت اين اتفاق بكنيم...نميشه شاخه آماتوري از اين ماجرا حمايت بكنه؟اگر كسي با شاخه ارتباط داره ، ميشه لطف كنه و اين موضوع رو منتقل بكنه؟
    سلام..
    ایمیل جناب آقای مطیعی، رئیس شاخه آماتوری انجمن نجوم ایران:
    motiei[at]yahoo[dot]com
    از این لحاظ که یک نهاد علمی و تقریبا دولتی شانس بیشتری در حل این مشکل داشته باشه، حق با شماست..
    امیدوارم حل شه..
    امضای ایشان
    رئیس خانه نجوم تبریز | عضو هیات موسس انجمن نجوم آیاز | www.AyazAstro.com

3. 10 کاربر مقابل از Emad Tabatabai عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #42
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    428
    تشکر شده 1,974 بار در 166 ارسال

سلام دوستان
    به نظرم راه‌حل زياده و من خودم سعي مي‌كنم كه از هر رسانه و تريبوني براي حل اين مشكل استفاده كنم. اميدوارم شاخه‌ي آماتوري هم به قولهايي كه داده بود عمل كنه و اگه اين حركت رو براي تمام اقشار جامعه اهم از دانش آموز، دانشجو و ... تو ايران راه بندازه فكر كنم كار بسيار مفيدي انجام شده است.

5. 12 کاربر مقابل از علی ابراهیمی سراجی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #43
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    1051
    تشکر شده 68 بار در 7 ارسال
    سلام منم به عنوان ی تازه وارد که تازه این راه و شروع کردم و با توضیحات آقای امام خیلی مشتاقم که این پدیده زیبارو ببینم البته امیدوارم.
    و دعا میکنم با اینکه امکان ابری بودن آسمان احیانا کمه ولی ابری نباشه
    به امید اون روز
    امضای ایشان
    دکتر علي شريعتي : دوست داشتن کسي که لايق دوست داشتن نيست اسراف محبت است

7. 7 کاربر مقابل از لطیفه قیومی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #44
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1050
    تشکر شده 847 بار در 65 ارسال

سلام آقای سراجی.ممنون از این تاپیک جالب....
    میشه کمی هم در مورد پروژه هایی که میشه در این روز هیجان انگیز انجام داد،صحبت کنید؟؟؟؟
    من که قراره برای اولین بار شاهده این پدیده باشم(اگه خدا بخواد) ....اما با توجه به زمانش فکر میکنم میشه کلی برنامه ریزی کرد.
    شاید باورتون نشه ولی من همیشه توی رویاهام خودمو میبینم که در مواقع بسیار حساس دارم یه چیزی رو (که نمیدونم چیه) محاسبه میکنم(البته از نوع نجومیش).....خلاصه یکی از آرزوهامه!!!
    شاید این واقعا یه موقعیت خوب باشه.....
    آرزو میکنم همه ی دوستان این گذر به شدت زیبا رو در آرامش ببینن.
    امضای ایشان
    یا چنان نمای که هستی،یا چنان باش که می نمایی...
    **بایزید بسطامی**

9. 10 کاربر مقابل از Asteroid عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #45
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    2400
    تشکر شده 6,172 بار در 666 ارسال

می خواستم بدونم که کسی از گذر 83 عکاسی کرده؟اگه امکانش باشه، چند تا از عکس های دوستان و اساتید گرامی سایت ، که از گذر سال 83 عکاسی کردن رو اینجا ببینیم، خیلی خیلی عالی میشه.

11. 7 کاربر مقابل از مسعود فرح بخش عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #46
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    451
    تشکر شده 11,082 بار در 1,135 ارسال

واقعآ امیدوارم که بتونم این گذر رو ببینم ، اما نمیدونم چرا هر چقدر فکر می کنم سال 83 یادم نمیاد چیزی شنیده باشم . با وجود این که به نسبت بزرگ بودم اما هیچی یادم نیست ، حتما ندیدم اون گذر رو خیلی دوست دارم این یکی رو از دست ندم .
    امضای ایشان
    زندگیت رو روی یک قاعده بنا کن
    نه یک استثناء

13. 9 کاربر مقابل از karimisss عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #47
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud farahbakhsh نمایش پست ها
    می خواستم بدونم که کسی از گذر 83 عکاسی کرده؟اگه امکانش باشه، چند تا از عکس های دوستان و اساتید گرامی سایت ، که از گذر سال 83 عکاسی کردن رو اینجا ببینیم، خیلی خیلی عالی میشه.
    سلام

بله ... عكس هاي آنالوگ آن زمان هست

اگر تونستم پيداشون كنم حتمآ تقديم ميكنم

امضای ایشان
    باده خور غم مخور و پند مقلد منیوش
    اعتبار سخن عام چه خواهد بودن

15. 12 کاربر مقابل از Mostafa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #48
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud farahbakhsh نمایش پست ها
    من یادمه اون زمان در رصدخونه زعفرانیه یکی یک دوربین فیلمبرداری به من داد و من با دست! از پشت تلسکوپ از گذر فیلم گرفتم! واقعا کار طاقت فرسایی بود. الان حتی یادم نیست دوربین کی بود!

17. 11 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #49
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1003
    تشکر شده 3,297 بار در 484 ارسال

یک پروژه می تونه این باشه:
    در زمان گذر یک نفر از مشهد و یک نفر از شیراز (بعنوان مثال) بطور همزمان از گذر زهره عکسبرداری کنند. بعد دو عکس را کنار هم قرار دهند و اختلاف منظر زهره را نسبت به خورشید بدست آورند.
    با این مقدار می توان فاصله زمین تا زهره را محاسبه کرد.

19. 10 کاربر مقابل از smhm عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #50
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    448
    تشکر شده 56 بار در 7 ارسال

دلنوشته هاي اعضا براي آخرين گذر زهره         
    نقل قول نوشته اصلی توسط علی ابراهیمی سراجی نمایش پست ها
    سلام دوستان
    چون اكثر پست‌هاي به دغدغه‌هاي شما دوستان از همزمان شدن گذر زهره و ايام امتحانات مربوط شده بد نيست چندتا خاطره براي شما تعريف كنم تا كاملاً با اميد و مصر به ديدن گذر تحت هر شرايطي باشيد.
    خاطره 1: يكي از دوستان كه نظامي هستند صبحگاه 10 خرداد 1382 مقارن با كسوف جزئي در پادگان سر صبحگاه بودند (در صبحگاه مي‌دونيد ديگه بايد تا پايان صحبت‌هاي فرماندهي خشكتون بزنه) و يك فيلتر مايلار با خودشون برده بودند و تازه بقيه دوستانشون هم دست به دست كردند و كاملاً ماهرانه كسوف را ديدند!
    خاطره 2: يك آقا پسر نوجواني در سال 1383 و مقارن با گذر زهره در داخل مدرسه راهنمايي تحصيل مي‌كردند در اوج امتحانات و در يك حركت زيبا و انقلابي تمام مدرسه را براي ديدن اين گذر بسيج كردند و لي باورش سخته كه 8 سال پيش پسر نوجواني با اين همه علاقه بتواند كاري كند كه روز گذر امتحان نگذراند! ولي شده و اسنادشم به صورت فيلم موجوده
    خاطره 3: در سال 1384 انتخاب واحد داشتم (حذف و اضافه بود) كه بسيار هم برايم مهم بود. به يكي از دوستان سپردم و آن بنده خدا تلفني كار را انجام داد تا من بتوانم كسوف جزئي مهرماه 1384 و هلال رمضان آن سال را در غرب ايران رصد كنم كه يكي از زيباترين رصدهاي عمرم بود.
    راه حل:
    1- صحبت با مديران مدارس و افزايش اطمينان براي بالا بردن درك علمي آنان از وقوع آخرين گذر زهره در عمرشان
    2- در صورتي كه آن روز امتحان داشته باشيد مي‌توانيد چنين برنامه‌اي را با اولياي مدارس هماهنگ كنيد. اگر هم نداشتيد كه ضرر نكرده‌ايد ولي چون هنوز نمي‌دانيد امتحان داريد يا نداريد بهتر است برنامه را معطوف مدرسه كنيد و مطمئن باشيد هم همگي لذت مي بريد و هم جاي پاي محكمي را در مدرسه باز مي‌كنيد و چه بسا يك گروه نجوم هم بتوانيد راه‌اندازي كنيد.
    3- مي گن ترس برادر مرگ است پس نترسيد و يكهو به سرتان نزند امتحان را بيخيال شويد. دنبال بهترين راه حل بچرخيد و ذهن خود را اول معطوف امتحان و بعد معطوف به گذر كنيد.
    4- توكل به خدا را هرگز فراموش نكنيد و از او بخواهيد تا شما را در اين مشكل ياي كند تا بتوانيد در هر 2 امتحان موفق باشيد.
    سلام
    اول اینکه از پستتون خیلی تشکر می کنم، پست علمی و به جایی بود.
    دوم اینکه من گذر سال 83 رو مرکز نجوم ری بودم. و برنامه خیلی خوبی بود و هماهنگیش هم عالی بود، این رو برای کسایی می گم که از برنامه ریزی گذر قبلی راضی نبودن. و برای تشکر دوباره از آقای مهدی دانشیار کارشناس علمی مرکز برای اون برنامه ریزی خوبشون.
    سوم اینکه گذر قبلی حتی با این که برنامه ریزی خوبی داشتیم ولی زهره با آموزش پروش هماهنگ نبود و صاف وسط امتحان حسابان ما از جلوی خورشید عبورشون رو به سرانجام رسوندن.
    چهارم اینکه به نظر من این سیاره زهره یک قصد و غرضی داره و بیاید این رو از نظر علمی تو بازه زمانی طولانی و در کشور های دیگه بررسی کنیم و ببینیم که آیا گذر زهره به امتحان های پایان ترم ربطی داره؟ من مطمئنم اگه این نظریه ثابت شه نوبل می گیره و مسئولان آموزشی جهان فکری برای گذرهای نا به هنگام زهره خواهند کرد.

21. 8 کاربر مقابل از sara zare عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 5 از 15 نخستنخست 123456789 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)