صفحه 3 از 15 نخستنخست 123456713 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 143

موضوع: دلنوشته هاي اعضا براي آخرين گذر زهره

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    428
    تشکر شده 1,974 بار در 166 ارسال

Red face دلنوشته هاي اعضا براي آخرين گذر زهره

سلام دوستان
    اميدوارم پس از گذر زيباي زهره در سال 1383 گذر 17 خرداد 1391 كه مقارن با طلوع خورشيد در ايران است مانند آن‌چه كه ابوعلي سينا ديده است زيبا و جذاب باشد. البته ايشان در زمان غروب خورشيد گذر را ديده‌اند و ما اين پديده را در زمان طلوع مشاهده خواهيم كرد.

به نظرم چون اين آخرين گذر زهره عمرمان محسوب مي‌شود بسيار زيبا، هيجان‌انگيز و عرفاني است و هنگام پايان گذر چه اشك‌ها و لبخندهاي تلخي كه بدرقه قرص سياه زهره نمي‌شود تا در سال‌هاي دور آينده، منجمان آن زمان كه به ديدن اين پديده زيبا مي نشينند، مثل ما كه در هنگام گذر زهره به زمان ناصرالدين شاه قاجار مي‌انديشيديم به زمان حاضر بي انديشند. در نظر بگيريد كه بسيار خوش شانس بوده‌ايم كه شاهد چنين گذر جذابي بوده‌ايم. چون گذر بعدي زهره در اوخر قرن آينده شمسي رخ مي‌دهد و در اين فاصله افراد بسياري به دنيا خواهند آمد و بدون ديدن چنين پديده‌ا‌ي زيبايي از اين دنيا خواهند رفت.
    از زمان تشكيل اين تايپيك 155 روز تا گذر زهره فاصله داريم و گرچه به نظر زمان زيادي مانده است ولي انتظار براي ديدن آخرين گذر زهره تا 105 سال ديگر بسيار جالب و جذاب است.

حال هر چه دلنوشته و مطلبي
    ویرایش توسط علی ابراهیمی سراجی : 01-03-2012 در ساعت 05:45 PM

2. Top | #21
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1396
    تشکر شده 210 بار در 26 ارسال

خوش به حال ابن سینا که این همه دغدغه واسه دیدن یه گذر نداشت!!
    امضای ایشان
    دریا قوشویام سارسیدا بیلمز منی طوفان

3. 4 کاربر مقابل از tamay عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #22
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    كاربر راهنمای ويكی نجوم
    شماره عضویت
    960
    تشکر شده 6,841 بار در 934 ارسال

دوستان من هم از همین لحظه دارم برای اون روز خاطره انگیز آماده میشم ولی مثل همه ی دانش آموزان آوایی نگرانم درسته که احتمال داره فرصت بدهند ولی خوب بازم جای نگرانی داره
    امضای ایشان
    این سرا را سزا بیش از این است ....

5. 4 کاربر مقابل از Mojtaba.M عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #23
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    478
    تشکر شده 237 بار در 47 ارسال

فکر کردن به گذر زهره احساس عجیبی بهم میده...انگار به عقب میبرتم...به گذر قبلی...هرچند اون موقع 9 سالم بود اما یادمه که تلوزیون برنامه داشت و من هم حسابی محو حرف هاشون شده بودم...انقدر هیجان زده شده بودم که با تمام قوا سعی می کردم موقع نگاه کردن به خورشید چشمهام رو باز نگه دارم تا بتونم زهره رو ببینم الته خداروشکر مادرم هم با تمام قوا نذاشت این کار رو بکنم ، وگرنه...!
    اتفاقات این چنینی انگار گذشت زمان رو بیشتر از همیشه به رخ آدم می کشن...این که قبلا در چنین اتفاقی کجا بودی و حالا کجایی یا این که گذر زهره بعدی دنیا چه شکلیه...یاد کسانی می افتم که اون موقع بودن و الان پیش ما نیستن...و وقتی به این فکر می کنم که اصلا از کجا معلوم 17 خرداد هنوز هم باشم و نفس بکشم........در برنامه ای که برای گذر زهره ی قبلی بود آقای عدالرشیدی برای صلح و آرامش در جهان در گذر بعدی دعا کردند...تا گذر زهره ی بعدی چه اتفاقاتی برای این " نقطه ی آبی کمرنگ" ، این "ذره ی غبارمعلق در فضا" می افته؟...

7. 6 کاربر مقابل از stella عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #24
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    478

از همه ی این ها که بگذریم می خواستم یه نکته ای رو بگم..من سوم دبیرستان هستم و از نوشته های دوستان دیگه هم مشخصه که خیلی ها از بابت "امتحانات" نگران هستند...در این چند ماه گذشته که خبر دار شده بودم که گذر زهره 17 خرداده ، تمام امیدم به این بود که اولا خدا بهمون رحم کنه و دوما این مدل قرار گرفتن تعطیلات باعث بشه که اون روز امتحان نداشته باشیم ... اما چند روز پیش با خودم گفتم که فقط امیدواری و دعا که کاری رو درست نمی کنه ، باید دست به کار بشیم...
    نظر من اینه که از دوطریق اقدام به آگاه کردن مسئولان آموزش و پرورش کنیم...
    1/
    از طریق مدرسه و معلم ها ... با معلم فیزیک مدرسمون که در گروه فیزیک منطقه هم هست صحبت کردم ...درباره گذر زهره براش توضیح دادم و از اهمیت و نادر بودنش گفتم، از این که گذر بعدی هیچ کدوم از ما دیگه روی زمین نخواهیم بود...خلاصه تحت تاثیر قرار گرفت و قرار شد در گروه فیزیک منطقه این موضوع رو مطرح کنه که ما دانش آموزان درخواست داریم که روز 17 خرداد امتحانی نداشته باشیم...معلممون این کا رو انجام دادو امروز هم نتیجه رو ازشون پرسیدم ، اما خوب طبیعتا مراحل اداری باید طی بشه دیگه قرار شده کسی که سمتش بالاتر بوده به سمت بالاتر از خودش اطلاع بده و خلاصه از این جور حرف ها...اما، برنامه ی دیگه ای که برای مدرسه دارم اینه که ان شاءالله برای بچه ها هم این موضوع رو توضیح بدم و از اونها هم بخوام که به طور جدی از این ماجرا حمایت کنن...و همین طور احتمالا قراره من و دوتا از دوستانم برای دبیران منطقه یه برنامه ی نجومی بذاریم و احتمالا از این فرصت هم استفاده بکنیم...از همه ی دوستان دانش آموزی که نمی خوان این پدیده رو از دست بدن خواهش می کنم که شما هم در مدرسه دست به کار بشید...ضرر که نداره!...اگه مدارس مناطق مختلف و شهرهای مختلف این ماجرا رو پیگری کنن ممکنه کسی پیدا بشه که به حرف ما گوش بده
    !ادامه دارد...

9. 6 کاربر مقابل از stella عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #25
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    478

2/ و اما درخواستم از بزرگتر های نجوم...خواهش می کنم شما هم از هر طریقی که می تونید به ما کمک کنید...موسسه آوااستار...موسسه آسمان شب...رصدخونه زعفرونیه...مرکز علوم و ستاره شناسی..مجله نجوم...مجله آسمان شب...انجمن های نجوم...برنامه آسمان شب...شاخه آماتوری...من درباره ی شاخه آماتوری چیز زیادی نمی دونم اما فکر کنم اگر بانیان شاخه هم از این موضوع حمایت کنند مفید باشه ... یه سوال، چه طور می تونم این درخواستم رو با مسئولین شاخه در میون بذارم؟

خواهش میکنم اگر کاری از دستتون بر میاد ما رو از لطف خودتون محروم نکنید!

11. 6 کاربر مقابل از stella عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #26
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    936
    تشکر شده 4,026 بار در 343 ارسال

خب الآن که یه کم فکر می کنم می بینم اگر امتحان نداشته باشیم که هیچ ولی اگر امتحان داشتم می خوام برنامه ای داشته باشم که نه خودم این برنامه رو از دست بدم و برای دیگران هم فرصت ایجاد علاقه به نجوم رو ایجاد کنم.
    حدس می زنید می خوام چیکار کنم؟!!!
    می خوام صبح اون روز اگر امتحان بود، تلسکوپمو ببرم مدرسه و جلوی تلسکوپم در حال رصد خورشید و زهره امتحان بدم. تازه هر کسی هم دلش خواست می تونه بیاد نگاه کنه.
    در مورد صحبت جناب stella هم باید بگم که اصولاً بنده برای یک رویداد نجومی کل مدرسه رو با خبر میکنم، و سعی هم می کنم که امتحان اون روز رو به روشی کنسل کنم.

13. 6 کاربر مقابل از Negar Najafi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #27
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    2166
    تشکر شده 7,688 بار در 659 ارسال

منم بی صبرانه منتظر این پدیده قشنگم چون این اولین باره که گذر زهره رو می بینم و دوست دارم با یکی از تور های رصدی که اون موقع برگزار میشه برم و این گذر و ببنیم ولی نمی دونم چه بد شانسییه که هر چی پدیده زیبا و به یادموندنی تو امتحانای ترم اتفاق میافته اولیش که خورشید گرفتگی 14دی بود بعد هم25 خرداد با ماه گرفتگی حالا هم 17 خرداد گذر زهره من فکر کنم این دفعه باید از خیر امتحانا گذشت چون اگه من خودم یکی این گذرو نبینم واقعا تاسف می خورم اندازه تموم زندگییم

15. 6 کاربر مقابل از رخساره روشنی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #28
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1215
    تشکر شده 617 بار در 102 ارسال

افتاده وسط امتحانا ، اگه ما منجمای بدشانسیم همون روز ریاضی می ذارن ، من همین امروز به ناظم گفتم اگه ۱۷ خرداد امتجان ریاضی هم باشه من نمیامممممممممممممم. اونم گفت ردت می کنم ، منم تو دلم گفتم به درک

البته باید جایی باشه که افق باز داشته باشه چون که هنگام طلوع وسط گذره .
    امضای ایشان
    www.partoag.com
    منجمان کشور ها ، متحد شوید

17. 6 کاربر مقابل از behnood عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #29
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

اگر به شانس ما باشه که هوا ابری میشه! کلا هرجا منجمها میرن ابرها هم میان، مثل اون قسمت پلنگ صورتی

19. 9 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #30
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    2166
    تشکر شده 7,688 بار در 659 ارسال

دلنوشته هاي اعضا براي آخرين گذر زهره         
    من شنیدم برای دیدن کل گذر باید رفت شرق و شمال شرق ایران
    به خاطر نجوم امتحان نمی دیم عیب نداره

21. 3 کاربر مقابل از رخساره روشنی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 3 از 15 نخستنخست 123456713 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)