صفحه 38 از 41 نخستنخست ... 283435363738394041 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 371 تا 380 , از مجموع 410

موضوع: هشتمین دوره المپیاد نجوم

1. Top | #1
    کاربر ممتاز
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    737
    تشکر شده 3,855 بار در 697 ارسال

Post هشتمین دوره المپیاد نجوم

این موضوع ، همانطور که از عنوان پیداست در مورد مسائلی خواهد بود که پیرامون هشتمین دوره المپیاد نجوم پدیدار میشود ، و برای آواستاری هایی المپیادی، که با هم در ارتباط باشند !
    امضای ایشان
    مستقبل این مجلس جز قصه ماضی نیست
    تا صبحدم محشر دی خفته به فرداها

2. Top | #371
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    5176
    تشکر شده 631 بار در 94 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan bayat نمایش پست ها
    من اسم مدرسه و شخصی رو نمیبرم.
    خوب یه سری افراد که یک سری مزیت ها دارن اگه به فلان مدرسه ی تهران برن که شاید هیچ سابقه ای تو المپیاد نداشته میتونن راحت اون مدرسه رو شاید سال اول نه ولی از سال بعد خفن کنن.نمونش امسال بود.خوب یعنی اینجا امکانات حرف اولو میزنه. فقط نجوم نیست اکثر المپیادا همینن ولی به شدت نجوم نیستن و امکانات تو سطح کشور پخش شده. مثلا توی زیست اصفهانیا و مشهدیا خیلی خوبن.
    به نظرت درسته امتحانی که یه ماه پیش تو جهانی من دادم بشه سوال دوره؟ یعنی سوال تحلیل داده اینقد سخته طرح کنی؟اینا به نظر من که درست نیست اصن
    البته که شما کاملا درست میگید...
    راجع به اینکه سوالای جهانی شماتودوره اومده خوب شمادرست میگیدکه کادغلطیه والبته تصحیح ورقه ها ونمره دادن هم امسال میگن زیادجالب نبوده نمیدونم میدونید یا نه ولی امسال قوی ترین بچه ی علامه به خاطر1یا2درصدطلانشدمیگن بدجوری نمره دادن...
    البته این جورمدارسی هستندکه شمامیگیدولی راجع به مدرسه یx راستش من پارسال اونجابودم وخوب زیادمعلمای المپیادش خفن نبودوبیشترکنکورمحوربود مدرسش...ولی این3نفرکلاساشون رونمی رفتن آخرسال ومیرفتن نمازخونه درس میخوندن خودشون فکرکنم حقشون بود.بیشترخودبچه هامیخوندن فقط 4یا5نفرجدی المپیادمیخوندن.مثلاسال اولی هاهفته ای یک زنگ کلاس داشتن ومنم خودم خوندم که برم سال دوم طباطبایی....کلافکرنکنم دیگه یه همچین نتیجه ای بگیرن مدرسه ی المپیادمحوری نیستن اگه بریدسایتشون میبینیدکه خیلی نسبت به این موضوع طلاشدن بچشون توجه نکردن وفقط دریک خط بهش تبریک گفتن.درواقع فکرکنم ازسال بعد اگه شهرستانها طلاندن فقط مدرسه های المپیادمحورطلابدن ودیگه مدرسه هایی که زیادالمپیادمحورنیستن طلاندن.درواقع امسال به خاطرعوض شدن کمیته این جوراتفاقاپیش اومد:-)
    امضای ایشان
    نقطه سرخط!
    نه...همينجا بسه!
    خدانگهدار!

3. Top | #372
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    مدال نقره جهانی المپياد نجوم
    شماره عضویت
    2792
    تشکر شده 2,813 بار در 260 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Shayan Nejati نمایش پست ها
    البته که شما کاملا درست میگید...
    راجع به اینکه سوالای جهانی شماتودوره اومده خوب شمادرست میگیدکه کادغلطیه والبته تصحیح ورقه ها ونمره دادن هم امسال میگن زیادجالب نبوده نمیدونم میدونید یا نه ولی امسال قوی ترین بچه ی علامه به خاطر1یا2درصدطلانشدمیگن بدجوری نمره دادن...
    البته این جورمدارسی هستندکه شمامیگیدولی راجع به مدرسه یx راستش من پارسال اونجابودم وخوب زیادمعلمای المپیادش خفن نبودوبیشترکنکورمحوربود مدرسش...ولی این3نفرکلاساشون رونمی رفتن آخرسال ومیرفتن نمازخونه درس میخوندن خودشون فکرکنم حقشون بود.بیشترخودبچه هامیخوندن فقط 4یا5نفرجدی المپیادمیخوندن.مثلاسال اولی هاهفته ای یک زنگ کلاس داشتن ومنم خودم خوندم که برم سال دوم طباطبایی....کلافکرنکنم دیگه یه همچین نتیجه ای بگیرن مدرسه ی المپیادمحوری نیستن اگه بریدسایتشون میبینیدکه خیلی نسبت به این موضوع طلاشدن بچشون توجه نکردن وفقط دریک خط بهش تبریک گفتن.درواقع فکرکنم ازسال بعد اگه شهرستانها طلاندن فقط مدرسه های المپیادمحورطلابدن ودیگه مدرسه هایی که زیادالمپیادمحورنیستن طلاندن.درواقع امسال به خاطرعوض شدن کمیته این جوراتفاقاپیش اومد:-)
    شما شاید منظور آقای بیات رو در مورد مدرسه x نفهمیدی .
    اونمدرسه ای که بیات گفت تا اونجا که من میدونم تمام دبیرهای دوره قبلی رو جمع کرده بود حتی یکی از بچه های دوره ما هم اونجا درس میداد . خیلی هم جدی کار می کردن .
    البته این بد نیست . هر مدرسه ای که دبیر خوب بیاره نتیجه خوب هم میگیره . مصداق بارزش بچه های طلایی امسال هستند . همه از مدرسه هایی هستن که برای المپیاد خرج کردن ، وقت گذاشتن و نتیجه هم گرفتن .
    اما آیا مدرسه های شهرستان ها هم توانایی چنین کاری رو دارن ؟
    شاید توقع دبیر ها بالا رفته . شاید هم المپیاد نجوم هنوز اونقدر که باید همه گیر نشده و شاید ...
    امضای ایشان
    اگر دیدی در آسمانت هیچ ستاره ای نیست ، غمگین و ناامید نباش ، بدان که روز است .

4. 9 کاربر مقابل از shariatzadeh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

5. Top | #373
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

دوستان مدارسی که نتیجه می گیرند که تقصیری ندارند! خب هزینه می کنند و انرژی می گذارند و نتیجه می گیرند این که گناه نیست اتفاقا این خوبه چون اگر همینها هم نبودند اون وقت افرادی ضعیفتر در نجوم کشور تربیت می شدند و ما این همه بچه های قوی نداشتیم (الان تمام بچه هایی که طلا می گیرند واقعا قوی و باسواد هستند و بسیار هم زحمت کشیدند). مشکل اینجاست که سایر مدارس هم باید هزینه کنند و انرژی بگذارند که به دلیل مسائل اقتصادی(که به مسائل اقتصادی و شرایط کشور هم بر میگرده) و گاهی اوقات هم به دلیل عدم آگاهی این کار را نمی کنند. پس باید مدارس دیگر را تقویت کرد نه این که توی سر مدارس خوب زد که همونها هم نتیجه نگیرند و در المپیاد نجوم تخته بشه!

یک راه حل دیگر هم داره و اون هم اینکه آموزشهای غیر حضوری و مجازی افزایش پیدا کنه. نمونه هایی مثل کتابهای قوی، منابع خوب اینترنتی و منابع چند رسانه ای که یک نمونه اش همین فروم خودمونه که تا حدی به راهنمایی المپیادی ها می پردازیم ولی کمه خیلی هم کمه کافی نیست. کاش نیروی بیشتری داشتیم و میتونستیم کاری کنیم کارستان!

دوستانی که مدال می گیرند اگر کمی وقت بگذارند و کتابها و جزوات خوب بنویسند و منتشر کنند اوضاع بهتر میشه. همه باید کمک کنند تا پیشرفت حاصل بشه نباید دنبال مقصر گشت از خودمون شروع کنیم قبول داریم سیستم معیوبه ولی میشه تا حدی جبرانش کرد.

به امید آن روز

6. 12 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

7. Top | #374
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    مدال نقره جهانی المپياد نجوم
    شماره عضویت
    476
    تشکر شده 1,198 بار در 220 ارسال

سلام.
    یه چیزی درباره شهرستانی ها بگم.
    خودم شهرستانیم و دارم می بینم چه مشکلاتی هست.اولین چیزی که در مورد هر المپیاد فهمیدم اینه که اطلاع رسانی خیلی خیلی کمه.فقط مدارس وقتی قراره ثبت نام کنن میان خبر میدن.با این وضعیت فرصت بچه ها واسه خوندن دو یا سه ماهه.کلاس المپیاد هم داریم.اما دو مشکل داره.استقبال بسیار کم و اینکه بچه ها معمولا از صفر شروع می کنن و در سه ماه با خوندن فشرده و معلم فوقش مرحله یکو قبول میشن .بعضی ها هم عشقی شرکت می کنن.

چیزی که تو تهران هست (البته به دید خودم) اینه که از اول دبیرستان با بچه ها کار می کنن تا المپیاد جدی گرفته بشه.اما اینجا جو کلی درسه (البته برای اهالی خوندن بقیه که اصلا تو باغ نیستن )از همون اول روی درس و کنکور توجه دارن (چون چاره ای ندارن) و هیچ کاری به المپیاد ندارن.پس حق بدید بیشتر المپی ها از تهران باشن.

امضای ایشان
    آن كه به يافتن آب اطمينان دارد هرگز از تشنگي هلاك نمي شود.امام علي (ع)

8. 10 کاربر مقابل از celestial boy عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

9. Top | #375
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    5176

یه راهنمایی میخواستم...
    راستش چندروزپیش داشتم سوالای مرحله1سال های پیش روحل میکردم به نظرم خیلی بامرحله ی یک سال پیش فرق داشت مخصوصاسوالای اخترفیزیک که سخت ترشده بودن ودیگه ازقدربه صورت ساده سوال نیومده بودجالبه بدونیدیکی ازطلاهای امسال مرحله1سال پیش درسطح کمترازنصف سوالاجواب داده بوده.میخواستم بدونم مرحله ی یک سال پیش بهترازسالای قبل بوده؟یعنی ازنظرشماالمپیادی تربوده؟
    امضای ایشان
    نقطه سرخط!
    نه...همينجا بسه!
    خدانگهدار!

10. کاربر مقابل از Amir Shayan Nejati عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

11. Top | #376
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدير ارشد
    شماره عضویت
    918
    تشکر شده 5,275 بار در 411 ارسال

یه راهنمایی میخواستم...
    راستش چندروزپیش داشتم سوالای مرحله1سال های پیش روحل میکردم به نظرم خیلی بامرحله ی یک سال پیش فرق داشت مخصوصاسوالای اخترفیزیک که سخت ترشده بودن ودیگه ازقدربه صورت ساده سوال نیومده بودجالبه بدونیدیکی ازطلاهای امسال مرحله1سال پیش درسطح کمترازنصف سوالاجواب داده بوده.میخواستم بدونم مرحله ی یک سال پیش بهترازسالای قبل بوده؟یعنی ازنظرشماالمپیادی تربوده؟
    سوالای پارسال به چند دلیل اصلا خوب نبود

1- پراکندگی موضوعات خوب نبود و سهم کروی و مکانیک سماوی خیلی کم بود
    2- سوالات مکانیک سماوی و کروی خیلی ساده و تکراری بودن
    3- اکثر سوالات یا شاید همشون کپی بودن

باشگاه هم گفته اینا به خاطر اینه که تیم جدید با المپیاد نجوم اشنایی نداشته و در دوره های بعد برطرف میشه

و سوال من اینه که همچین تیمی اصن چرا باید روی کار میومد؟؟؟؟

این فقط حرف من نیست و حرف چندتا از اساتیده که من باهاشون صحبت کردم

البته مورد 2 و 3 رو من یواش یواش بعد ازمون فهمیدم و سر جلسه فکر میکردم خیییییلی سخته و شاید اصلا قبول نشم !

به نظر من بهترین سوالای مرحله 1 تا الان دوره 5 و 6 و 7 بوده
    امضای ایشان
    Though my soul may set in darkness, it will rise in perfect light;
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night
    Follow me on 1X

12. 6 کاربر مقابل از Amirali عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

13. Top | #377
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    5176

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirali نمایش پست ها
    سوالای پارسال به چند دلیل اصلا خوب نبود

1- پراکندگی موضوعات خوب نبود و سهم کروی و مکانیک سماوی خیلی کم بود
    2- سوالات مکانیک سماوی و کروی خیلی ساده و تکراری بودن
    3- اکثر سوالات یا شاید همشون کپی بودن

باشگاه هم گفته اینا به خاطر اینه که تیم جدید با المپیاد نجوم اشنایی نداشته و در دوره های بعد برطرف میشه

و سوال من اینه که همچین تیمی اصن چرا باید روی کار میومد؟؟؟؟

این فقط حرف من نیست و حرف چندتا از اساتیده که من باهاشون صحبت کردم

البته مورد 2 و 3 رو من یواش یواش بعد ازمون فهمیدم و سر جلسه فکر میکردم خیییییلی سخته و شاید اصلا قبول نشم !

به نظر من بهترین سوالای مرحله 1 تا الان دوره 5 و 6 و 7 بوده
    واقعاباشماهم نظرم...
    وقتی به سوالای دوره های قبل نگاه میکنم سوالای کروی ومکانیک خوب برای مرحله ی اول داشتن ولی هشتمین دوره سوالات خوبی نداشت....اخترفیزیکاشم واقعا به نظرم بادیدالمپیادی طرح نشده بودن....
    واقعاکمیته ی قبلی سوالات بهتری طرح میکرد...به خصوص کروی ومکانیک که باحذف شدن سوالات پاسخ کوتاه مکانیک وکروی خیلی سهمش کمترشد...به نظرم سوالای پاسخ کوتاه کمک میکردکسی که حقشه وخونده قبول بشه...
    امضای ایشان
    نقطه سرخط!
    نه...همينجا بسه!
    خدانگهدار!

14. 3 کاربر مقابل از Amir Shayan Nejati عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

15. Top | #378
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1625
    تشکر شده 274 بار در 52 ارسال

واقعاباشماهم نظرم...
    وقتی به سوالای دوره های قبل نگاه میکنم سوالای کروی ومکانیک خوب برای مرحله ی اول داشتن ولی هشتمین دوره سوالات خوبی نداشت....اخترفیزیکاشم واقعا به نظرم بادیدالمپیادی طرح نشده بودن....
    واقعاکمیته ی قبلی سوالات بهتری طرح میکرد...به خصوص کروی ومکانیک که باحذف شدن سوالات پاسخ کوتاه مکانیک وکروی خیلی سهمش کمترشد...به نظرم سوالای پاسخ کوتاه کمک میکردکسی که حقشه وخونده قبول بشه...
    من هم با نظر شما موافقم اما این که کروی ومکانیک مرحله اول پارسال کم بود به نفع ما شدچون بیشتر اخترفیزیک کارکرده بودیم

16. Top | #379
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    5176

نقل قول نوشته اصلی توسط Moris75 نمایش پست ها
    من هم با نظر شما موافقم اما این که کروی ومکانیک مرحله اول پارسال کم بود به نفع ما شدچون بیشتر اخترفیزیک کارکرده بودیم
    خوب این که اخترفیزیک شایدبرای کسی که مکانیک نخونده بهترباشه ولی مشکل اینجاست که به نظرم سوالای اخترفیزیکش سوالای جالبی نبودن البته این نظرمنه...
    امضای ایشان
    نقطه سرخط!
    نه...همينجا بسه!
    خدانگهدار!

17. Top | #380
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1625
    تشکر شده 274 بار در 52 ارسال

هشتمین دوره المپیاد نجوم         
    خوب این که اخترفیزیک شایدبرای کسی که مکانیک نخونده بهترباشه ولی مشکل اینجاست که به نظرم سوالای اخترفیزیکش سوالای جالبی نبودن البته این نظرمنه...
    نه سوالات اختر فیزیکش را با یک بار خواندن دینامیکی راحت میشد حل کرد غیر از یکی دو مورد که با نظر شما موافقم.

صفحه 38 از 41 نخستنخست ... 283435363738394041 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)