صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 38

موضوع: عکسهای نجومی؛ اما دور از انتظار!!!

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1584
    تشکر شده 6,307 بار در 413 ارسال

Cool عکسهای نجومی؛ اما دور از انتظار!!!

سلام به همه دوستان عزیز آوایی...

همه افرادی که توی یک کاری پیشرفت میکنند، از همون روز اول حرفه ای نبودند و پله پله مراحل پیشرفت رو طی میکنند تا به یک جایگاهی برسند. برای این موضوع هم میتوان از تمامی قشر ها نام برد ، مثل عکاسی ، موسیقی، ورزش و ... که باید با تمرین و آموزشهای هدف دار به درجه ای خوب در اونها رسید.همه کسانی که عکاسی نجومی میکنند و شاید بهترین مناظر رو از آسمان شب تهیه میکنند، از همون روز اول چنین عکسهایی رو ثبت نمی کردند و خیلی خیلی آماتور بودند و همانند اونچه که در بالا گفتم، پله پله به سمت حرفه ای شدن قدم برداشته اند...

هدف من از ایجاد این تاپیک این بوده که هر کدوم از ماها که عکاسی نجومی میکنیم ، 100 % از این دست عکسهایی داریم که تمایل زیادی به پخش و انتشار اونها نداشته باشیم، چون از اون کیفیت و استاندارد لازم برخوردار نیستن و غالبا برای خودمون اونها رو جزء عکسهای آبرو بر! دسته بندی میکنیم...!!!

ولی در این بخش اونها رو به نمایش در میاریم که هم خودمون رشد خودمون رو نسبت به گذشته مشاهده کنیم و هم کسانی که تازه در این راه قدم برداشته اند رو ترغیب به تمرینهای بیشتر برای ثبت عکسهای نجومی بهتر و بهتر بکنیم تا روز به روز بر تعداد عکاسان حرفه ایه نجومی کشورمون اضافه بشه.
    امضای ایشان
    یه چیزایی بعدا معلوم خواهد شد؛ صبر باید و همت!

2. Top | #2
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1584

برای شروع هم چند عکس از اولین عکسهای خودم میذارم...
    -------------------------------------------------------------------------------
    این عکس اولین عکس من از رد ستارگان، در تمام عمر نجومی ای که داشتم، هست...
    فقط این رو یادم میاد دوربینم زنیت412 بود و حساسیت فیلم هم 400
    لرزش پایه و کادر بندی نادرست و زیادی روشن شدن زمینه از اشکالات بارز این عکس هستند
    عکسهای نجومی؛ اما دور از انتظار!!!-31-jpg
    -----------------------------------------------------------
    عکس زیر که در اون سیاره زهره ( صبحگاهی ) معلوم هست رو در سال 84 ثبت کردم...
    کادر بندی خیلی نادرست ! ، نور قرمز کنار تصویر و کثیفی لنز از مشکلات بارز این عکس هستند.
    ( دوربین زنیت 412 )
    عکسهای نجومی؛ اما دور از انتظار!!!-25-jpg
    امضای ایشان

3. Top | #3
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    2044
    تشکر شده 1,314 بار در 87 ارسال

اين هم اولين عكس نجومي من بود و همان طور كه ميبينيد به خاطر آلودگي نوري شهر و پارك نورپردازي بدي داره ...

4. Top | #4
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    842
    تشکر شده 5,392 بار در 472 ارسال

اول از همه ممنون از تاپیک خوبتون .

تصویر زیر یه تک فریم از اولین تلاش من برای ثبت رد ستارگان هست . چون اولین بار بود که رد ستارگان ثبت می کردم گویا وسطاش دوربین یه ذره حرکت داشته و بعد از اینکه عکسارو روی هم انداختم یکی بالا افتاد و یکی پایین

---------------------------------
    دوستان من چهار پنج ماه بیشتر نیست عکاسی نجومی رو شروع کردم البته چهار پنج ماهی که فقط سه بار فرصت عکاسی شده برای همین لطفا نکاتی رو که باید تو عکسام رعایت کنم ذکر کنید.

5. 17 کاربر مقابل از mahdad_haghighi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #5
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    131
    تشکر شده 5,043 بار در 474 ارسال

نظر....

سلام و ممنون از دوست بسیار خوبم.
    ------------------------------------------------
    یه سوال:
    الان دارین چیکار میکنین؟
    هدف تاپیک این نبود ها...
    بزارین یه عکس نقد بشه از طرف یه عکاس حرفه ای بعد عکاس بعدی عکسش رو بزاره...
    هدف از این تاپیک فکر کنم همین باشه...
    شاید اشکالی که ما نمیبینیم و یه عکاس حرفه ای میبینه خیلی کمکمون کنه برای بهتر شدن عکس های آیندمون.
    ------------------------------------------------
    پس دوتا خواهش :
    اول از دوستانی که عکس میزارن، که اول بزارین نقد عکس قبلی تموم بشه بعد شما عکس بزارین.و چه بهتر اگه شماهم ایرادی از عکس اون شخص بگیرین.
    ------
    دوم از عکاسان حرفه ای و با تجربه، که حتما در نقد عکس ها کمک کنن.
    مخصوصا مدیر تالار عکاسی،آقای امام عزیز،آقای راد گرامی و دیگر عکاسانی که اسمشون الان یادم نیست.
    -----------------------------------
    با آرزوی بهترین ها برای عزیزان و سروران خودم/محمد رضا صادقیان

7. 20 کاربر مقابل از محمدرضا صادقیان عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #6
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1584

بله...منم از آقای صادقیان تشکر میکنم برای اینکه یاد آوری کردن این مساله رو، چون خودم میخواستم چنین پستی رو بفرستم...

همون طور که ایشون ذکر کردند، بذاریم عکسها یکی یکی اشکالاتش گرفته بشه و بعد عکسهای دیگه رو قرار بدیم که ماها و دوستان دیگه هم از یکسری مطالب آموزشی ای که توسط بزرگان عکاسی گفته میشه، استفاده کنیم
    امضای ایشان

9. 10 کاربر مقابل از kh.maroufi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #7
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    301
    تشکر شده 3,243 بار در 483 ارسال

سلام ...

من هم عکسهای نامناسب بسیاری دارم ...

مشکلی که بسیاری از عکسهای خودم دارند ، عدم کادر بندی مناسب و قرار دادن المانهای صحیح در عکس است ...

در مورد عکسهای انالوگ ، با یک اشتباه در تنظیمات دوربین ، تمام تلاش بی فایده می ماند . اما در مورد دیجیتال ، اوضاع برای اماتورهای کمی بهتر شده ...

موضوعی که برایم روشن شده این است که برای گرفتن یک عکس مناسب باید بسیار در جهت کادربندی کار کرد تا بهترین چیدمان را داشته باشیم ...

شناخت ابزار هم بسیار به موضوع کادربندی کمک می کند ... بهتر است کمی قبل از عکاسی ، ابزارمان را به صورت صحیح بشناسیم و از خصوصیات فنی

اطلاع داشته باشیم ...

موضوع بعدی ویرایش صحیح است که در تصاویر بالا نیز کاملا مشخص است که ویرایش مناسبی صورت نگرفته ...

11. 8 کاربر مقابل از mh.noori عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #8
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1584

نقل قول نوشته اصلی توسط Omid Scope نمایش پست ها
    اين هم اولين عكس نجومي من بود و همان طور كه ميبينيد به خاطر آلودگي نوري شهر و پارك نورپردازي بدي داره ...

با تشکر از دوست خوبمون، برای قرار دادن این عکس.

به نظر من، خب همون جور که خودتون فرمودید، روشنایی محیط پارک و مخصوصا درخت بید مجنون ، بیش از حد شده و کمی از زیبایی عکس کم کرده. ولی باید به این نکته هم اشاره کرد که رنگ آسمون توی این عکس به نظر من ، رنگ جذابی پیدا کرده.

نکته دیگه اینکه به نظر من اگر ستاره قطبی با درخت بید توی یک سطح ارتفاعی در عکس قرار نمی گرفتن - ستاره قطبی بالاتر از از بلندترین نقطه درخت بید قرار می گرفت - کادر بندی جذابتری رو مشاهده میکردیم.

با این حال، باز هم تشکر می کنم برای عکسی که قرار دادید.
    همیشه پیروز و موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdad_haghighi نمایش پست ها
    اول از همه ممنون از تاپیک خوبتون .

تصویر زیر یه تک فریم از اولین تلاش من برای ثبت رد ستارگان هست . چون اولین بار بود که رد ستارگان ثبت می کردم گویا وسطاش دوربین یه ذره حرکت داشته و بعد از اینکه عکسارو روی هم انداختم یکی بالا افتاد و یکی پایین

---------------------------------
    دوستان من چهار پنج ماه بیشتر نیست عکاسی نجومی رو شروع کردم البته چهار پنج ماهی که فقط سه بار فرصت عکاسی شده برای همین لطفا نکاتی رو که باید تو عکسام رعایت کنم ذکر کنید.
    از شما دوست گرامی هم تشکر میکنم برای قرار دادن عکستون.

به نظر من، کمی عکستون روشن افتاده و این برای ترکیب عکسهاتون برای درست کردن رد، کمی مشکل ایجاد میکنه. از اون جهت میگم که عکستون روشن افتاده که سمت چپ در پایین عکس به دلیل آلودگی نوری روشن افتاده و اگر کادرتون رو جا به جا میکردید تا این آلوددگی نوری رو در عکستون نداشته باشید، رنگ بندی و کادر بندی بهتری داشتید. ولی این نکته رو هم نباید جا انداخت که رنگ دیواره قلعه خیلی طبیعی و یکنواخت در عکس ثبت شده که خودش یک امتیاز مثبت در عکس حساب میشود.

هرروز و همه جا موفق و پیروز باشید.
    امضای ایشان

13. 9 کاربر مقابل از kh.maroufi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #9
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    2044
    تشکر شده 1,314 بار در 87 ارسال

آقاي معروفي ممنون بابت نظراتي كه داشتين در مورد كادر بندي بايد بگم كه خيلي وقت ها كادر رو عكاس به خاطر آلودگي هاي نوري نميتونه تعيين كنه مخصوصا در مورد همين عكس كه با تغيير كادر، نور هاي چراغ هاي اطراف درخت و پارك تو دوربين ميوفتاد و اين كادربندي به خاطر گريز از همين نورهاي اضافيست. در ضمن يك نكته اي كلي رو هم نسبت به پست آقاي صادقيان و شما بايد بگم:
    آيا اولين عكس هاي نجومي ما كه قاعدتا بدترين و بيتجربه ترين عكس هاي ما محسوب ميشه و شايد ما خودمون صدها بار به نقاط ضعف اونها رسيديم و تجربه كرديم نيازي به نقد داره؟
    تاپيكي كه ايجاد كردين خوب هست ولي اگه قراره تو اين تاپيك عكس ها نقد بشه اون وقت تاپيكي كه به اسم نقد عكس ايجاد شده و خالي مونده چيه؟ به نظر من نقد زماني ارزشمند هست كه ما به نقد آثار جديد خودمون كه با تجربيات فعلي گرفتيم بپردازيم نه آثار قديمي كه...
    با تشكر موفق و پايدار باشيد.

15. 4 کاربر مقابل از Omid Scope عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #10
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1584

عکسهای نجومی؛ اما دور از انتظار!!!         
    خواهش میکنم...

بله البته درست میفرمایید، چون واقعا توی محیطی که دارای آلودگی نوری باشه، کادر بندی سخت تر میشه.
    هدف از ایجاد این تاپیک، قصد بر نقد عکسهای نجومی نبوده، چون همونطور که خودتون هم فرمودید، تاپیکی برای همین امر وجود داره. اما هدف از ایجاد این تاپیک این بود که نقاط آموزشی عکسهای ضعیف نجومی ، بیان بشه تا پلی باشه برای پیشرفت هرچه بهتر و بیشتر عکاسان تازه کار آسمان شب. تا اشتباهاتی رو که خودمون توی این نوع عکاسی کردیم رو اونها در کارشون به حداقل برسونن.

توی تاپیک نقد عکس، بیشتر عکسهای قوی، نقد میشه؛ ولی توی این تاپیک؛ عکسهای ضعیف ، نکات آموزشی اونها استخراج و اعلام میشه. پس بازم اشاره میکنم که این تاپیکی بیشتر جنبه آموزشی داره تا نقد...

با تشکر.
    امضای ایشان

17. 5 کاربر مقابل از kh.maroufi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)