صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 38

موضوع: عکسهای نجومی؛ اما دور از انتظار!!!

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1584
    تشکر شده 6,307 بار در 413 ارسال

Cool عکسهای نجومی؛ اما دور از انتظار!!!

سلام به همه دوستان عزیز آوایی...

همه افرادی که توی یک کاری پیشرفت میکنند، از همون روز اول حرفه ای نبودند و پله پله مراحل پیشرفت رو طی میکنند تا به یک جایگاهی برسند. برای این موضوع هم میتوان از تمامی قشر ها نام برد ، مثل عکاسی ، موسیقی، ورزش و ... که باید با تمرین و آموزشهای هدف دار به درجه ای خوب در اونها رسید.همه کسانی که عکاسی نجومی میکنند و شاید بهترین مناظر رو از آسمان شب تهیه میکنند، از همون روز اول چنین عکسهایی رو ثبت نمی کردند و خیلی خیلی آماتور بودند و همانند اونچه که در بالا گفتم، پله پله به سمت حرفه ای شدن قدم برداشته اند...

هدف من از ایجاد این تاپیک این بوده که هر کدوم از ماها که عکاسی نجومی میکنیم ، 100 % از این دست عکسهایی داریم که تمایل زیادی به پخش و انتشار اونها نداشته باشیم، چون از اون کیفیت و استاندارد لازم برخوردار نیستن و غالبا برای خودمون اونها رو جزء عکسهای آبرو بر! دسته بندی میکنیم...!!!

ولی در این بخش اونها رو به نمایش در میاریم که هم خودمون رشد خودمون رو نسبت به گذشته مشاهده کنیم و هم کسانی که تازه در این راه قدم برداشته اند رو ترغیب به تمرینهای بیشتر برای ثبت عکسهای نجومی بهتر و بهتر بکنیم تا روز به روز بر تعداد عکاسان حرفه ایه نجومی کشورمون اضافه بشه.
    امضای ایشان
    یه چیزایی بعدا معلوم خواهد شد؛ صبر باید و همت!

2. Top | #21
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    301
    تشکر شده 3,243 بار در 483 ارسال

سلام ...

بعید است که با وجود دکلانشور ، بدنه تکان اساسی بخورد ! مورد سه پایه سبک ممکن است مشکل ساز شده باشد .

یک از دلایلی که پرسیدم از فیلتر استفاده شده یا نه ، بدلیل وجود وین یت بسیار زیاد با الگویی کمابیش یکسان است ...

وقتی از تنظیمات لنز اطلاعت دقیق نداشته باشیم ، نظر دادن در مورد تصویر بسیار مشکل است . احتمالا اگر دیافراگم را یکی دو استاپ می بستید ، ایرادد های لنز ،

کمتر خود نمایی می کرد .

3. 7 کاربر مقابل از mh.noori عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #22
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    2166
    تشکر شده 7,688 بار در 659 ارسال

با تشکر از این تاپیک خوب
    سلام دوستان منم یک مدتی است که به عکاسی نجومی روی آورده ام اما چند باری برای عکاسی که به خارج شهر رفتم، عکس هایی رو که گرفتم فوکوسشون خیلی ضعیفه ممنون اگه منو راهنمایی کنید

فایل پیوست 3122

عکسهای نجومی؛ اما دور از انتظار!!!-picture-058-process-jpg
    تصاویر کوچک فایل پیوست تصاویر کوچک فایل پیوست عکسهای نجومی؛ اما دور از انتظار!!!-picture-012-jpg   عکسهای نجومی؛ اما دور از انتظار!!!-_mg_0305-jpg   عکسهای نجومی؛ اما دور از انتظار!!!-picture-012-jpg  
    ویرایش توسط kh.maroufi : 01-10-2012 در ساعت 10:14 PM

5. 11 کاربر مقابل از رخساره روشنی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #23
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1584

نقل قول نوشته اصلی توسط رخساره روشنی نمایش پست ها
    با تشکر از این تاپیک خوب
    سلام دوستان منم یک مدتی است که به عکاسی نجومی روی آورده ام اما چند باری برای عکاسی که به خارج شهر رفتم، عکس هایی رو که گرفتم فوکوسشون خیلی ضعیفه ممنون اگه منو راهنمایی کنید
    عکسهای نجومی؛ اما دور از انتظار!!!-picture-012-jpg
    عکسهای نجومی؛ اما دور از انتظار!!!-picture-058-process-jpg
    با تشکر از خانم رخساره روشنی برای قرار دادن عکسهاشون.

البته یکی دیگه از عکسهای شما هم ادغام شده با این مطلبتون.

از عکس ماه گرفتگی شروع میکنیم؛ شما روی لنزتون میتونین فوکوس رو به صورت دستی انجام بدین و هر لنزی هم توانایی فوکوس متفاوت ( در حالت ماکرو ) و در نهایت ( به صورت مشترک ) رو داره. اما اگه ما در حالت ( یعنی تا آخرین جای ممکن ) فوکوس رو انجام بدیم، شاهد عکسی به صورت نا واضح ( تار ) خواهیم بود. که این مشکل با کمی چرخوندن اون حلقه فوکوسر لنز، به سمتی که از دور بشیم، حل خواهد شد. که البته اینکه چقدر بچرخونید تا تصویر واضح رو شما دریافت کنید رو باید با چند با امتحان کردن و در نهایت زووم کردن بر روی عکس خودتون ، به دست بیارید.

و البته نباید از این موضوع چشم پوشی کرد که عکس ماه گرفتگی دارای کادر بسیار جالب و چشم نوازی شده از اون جهت که نگاه بیننده رو از انتهای لوله تلسکوپ به سمت پدیده شگفت انگیز ماه گرفتگی در راه شیری میبره ( پرتاب میکنه )

در رابطه با عکسی که دارای آسمون آبی هست
    ؛ اولا عکس نه نقطه ای محسوب میشه و نه رد؛ یک چیزی بین این دو . فکر میکنم که در حدود 60 - 70 ثانیه نوردهی در یک فریم داشتید. که اگر کمی حساسیت بالا میرفت( و همینطور دیافراگم بازتر میشد ) و مدت زمان نوردهی به 30 ثانیه کاهش پیدا میکرد، عکس زیباتری رو شاهد بودیم ( البته بنده از آلوددگی نوری محل عکاسی خبری ندارم )

و در نهایت به عکس آخرتون میرسیم( رد ستارگان ) که نسبت به عکس قبلی رد بلندتری داره، اما اگر در حدود 20 تا 30 دقیقه دیگر هم نوردهی افزایش پیدا میکرد، عکس بسیار چشم نوازتر میشد

در آخر ، باز هم تشکر میکنم برای قرار دادن عکسها.
    امضای ایشان

7. 17 کاربر مقابل از kh.maroufi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #24
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    19
    تشکر شده 746 بار در 117 ارسال

[QUOTE=رخساره روشنی;24938]با تشکر از این تاپیک خوب

فایل پیوست 3122
    سلام
    میتونید برای گرفتن فوکوس دقیق، روی ماه یا یک سیاره ی پرنور مثل مشتری یا زهره از auto focus استفاده کنید.اگر هیچ کدوم از این ها در اون موقع تو آسمون نبودند بهترین راه استفاده از live view دوربین هست.در این حالت میتونید از بزرگنمایی دیجیتال دوربین هم استفاده کنید.

9. 9 کاربر مقابل از only orion عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #25
    کاربر طلایی عکاسی

عنوان کاربر
    كاربر طلايی عكاسی
    شماره عضویت
    254
    تشکر شده 3,054 بار در 218 ارسال

با سلام
    من اوایل شروع عکاسیم زیادی مبتدی بودم چون با کسی که من رو راهنمایی کنه ارتباط نداشتم.
    عکسای زیر جزء اولین کارامه که اسفند 86 در کاروانسرای " ده نمک " گرفته شده.
    و از روی عکس چاپ شده اسکن کردم. دوربینم هم zenit 412 با لنز نرمال بوده.
    بزرگان بر ما ببخشند.

ویرایش توسط Sunrise : 01-11-2012 در ساعت 08:20 PM دلیل: ویرایش تصاویر

11. Top | #26
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    2166
    تشکر شده 7,688 بار در 659 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط kh.maroufi نمایش پست ها
    با تشکر از خانم رخساره روشنی برای قرار دادن عکسهاشون.

البته یکی دیگه از عکسهای شما هم ادغام شده با این مطلبتون.

از عکس ماه گرفتگی شروع میکنیم؛ شما روی لنزتون میتونین فوکوس رو به صورت دستی انجام بدین و هر لنزی هم توانایی فوکوس متفاوت ( در حالت ماکرو ) و در نهایت ( به صورت مشترک ) رو داره. اما اگه ما در حالت ( یعنی تا آخرین جای ممکن ) فوکوس رو انجام بدیم، شاهد عکسی به صورت نا واضح ( تار ) خواهیم بود. که این مشکل با کمی چرخوندن اون حلقه فوکوسر لنز، به سمتی که از دور بشیم، حل خواهد شد. که البته اینکه چقدر بچرخونید تا تصویر واضح رو شما دریافت کنید رو باید با چند با امتحان کردن و در نهایت زووم کردن بر روی عکس خودتون ، به دست بیارید.

و البته نباید از این موضوع چشم پوشی کرد که عکس ماه گرفتگی دارای کادر بسیار جالب و چشم نوازی شده از اون جهت که نگاه بیننده رو از انتهای لوله تلسکوپ به سمت پدیده شگفت انگیز ماه گرفتگی در راه شیری میبره ( پرتاب میکنه )

در رابطه با عکسی که دارای آسمون آبی هست
    ؛ اولا عکس نه نقطه ای محسوب میشه و نه رد؛ یک چیزی بین این دو . فکر میکنم که در حدود 60 - 70 ثانیه نوردهی در یک فریم داشتید. که اگر کمی حساسیت بالا میرفت( و همینطور دیافراگم بازتر میشد ) و مدت زمان نوردهی به 30 ثانیه کاهش پیدا میکرد، عکس زیباتری رو شاهد بودیم ( البته بنده از آلوددگی نوری محل عکاسی خبری ندارم )

و در نهایت به عکس آخرتون میرسیم( رد ستارگان ) که نسبت به عکس قبلی رد بلندتری داره، اما اگر در حدود 20 تا 30 دقیقه دیگر هم نوردهی افزایش پیدا میکرد، عکس بسیار چشم نوازتر میشد

در آخر ، باز هم تشکر میکنم برای قرار دادن عکسها.
    از راهنمایی های خوبتون واقعا ممنون خیلی لطف کردید از بقیه دوستان هم متشکرم به خاطر نظرات خوبشون حتما دفعه دیگه که رفتم خارج از شهر برای عکاسی از راهنمایی های شما استفاده می کنم

12. 9 کاربر مقابل از رخساره روشنی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

13. Top | #27
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    2797
    تشکر شده 738 بار در 73 ارسال

من هم به عکاسی از آسمان مخصوصآ در شب علاقه دارم

این اولین عکس من هست

میدونم خیلی بد شده ولی دو سال پیش گرفتمش!!!!!

14. 15 کاربر مقابل از lllll l lll lll l l ll عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

15. Top | #28
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1584

نقل قول نوشته اصلی توسط lllll l lll lll l l ll نمایش پست ها
    من هم به عکاسی از آسمان مخصوصآ در شب علاقه دارم

این اولین عکس من هست

میدونم خیلی بد شده ولی دو سال پیش گرفتمش!!!!!

با تشکر از دوست خوبمون برا قرار دادن این عکس

یه پوزش هم باید از ایشون بطلبم که این عکس بررسی نشد؛ به دلیل مشغله های زیاده این روزهای من ( امتحانا و .. ) بوده

اولا در هر حالتی نباید گلایه از عکستون بکنید! تمام کسانی که الان بهترین عکسها رو ثبت میکنند، یک روزی و از یک جایی شروع کردن و به این مرحله رسیدن؛ یک شبه اینقدر حرفه ای نشدن...

* مهم ترین مسئله این عکس فوکوس نبودن روی ماه هست؛ فرض کنید اگر توی همین عکس، عوارض روی سطح ماه مشاهده میشد، چون به غیر از ماه ، جرمی دیگر توی کادر وجود داره، عکس حالتی 3 بعدی پیدا میکرد

* نکته دوم اینکه کلا کادر شما کمی پایین گرفته شده. یعنی چی؟ یعنی اینکه اگر ماه کمی بالاتر میرفت ( البته فقط در جهت ارتفاع ) عکس بسیار چشم نوازتر میشد.

البته شما باید کمی اطلاعات بیشتری راجع به عکس ( مثلا ابزار و یا دوربینتون، تنظیمات دوربین و ...) رو ذکر میکردید تا کمی قضاوت راجع به عکس راحتتر بیان میشد.

با تشکر
    امضای ایشان

16. 8 کاربر مقابل از kh.maroufi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

17. Top | #29
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1584

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد مهدی عسگری نمایش پست ها
    با سلام
    من اوایل شروع عکاسیم زیادی مبتدی بودم چون با کسی که من رو راهنمایی کنه ارتباط نداشتم.
    عکسای زیر جزء اولین کارامه که اسفند 86 در کاروانسرای " ده نمک " گرفته شده.
    و از روی عکس چاپ شده اسکن کردم. دوربینم هم zenit 412 با لنز نرمال بوده.
    بزرگان بر ما ببخشند.

با تشکر از جناب محمد مهدی عسگری بابت قرار دادن عکسهاشون.

در رابطه با عکس اولتون؛ فکر میکنم که اگر اون تلسکوپ، کمی دورتر از دوربین قرار میگرفت و کمی هم از وسط کادر به سمت کناره ها دور تر میشد، تصویر دارای بار اطلاعاتی بیشتر و از اون مهمتر، هنری تر میشد.

درباره عکس دومتون، ایراده خیلی خاصی وارد نیست بر این عکس؛ فقط اینکه اگر که با دیافراگم و یا حساسیت فیلم بازی میشد، تا کمی زمینه آسمون تیره تر به نظر بیاد، جالبتر میشد.

و عکس سومتون هم مشکل و نقطه ضعفی نداره الا اینکه کمی ( در حد خیلی خیلی کمی ) سه پایه تون تراز نیست که زمین چند درجه ای کج تر افتاده توی تصویر وگرنه بقیه المانهای این عکس به نظر من در حد خوبی قرار دارند.

و البته نکته قوت عکسهای بالا در عکس دومتون هست که رنگ اون آجرهای دیوار خیلی خیلی خوش رنگ و لعاب و گرم در تصویر ثبت شده اند.
    امضای ایشان

18. 10 کاربر مقابل از kh.maroufi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

19. Top | #30
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1215
    تشکر شده 617 بار در 102 ارسال

عکسهای نجومی؛ اما دور از انتظار!!!         
    این هم عکس من از هلال ماه روی پشت بام آوااستار ( با تشکر از آقای سراجی که در پیدا کردن ماه کمک کردند) که به نظر من اصلا عکس خوبی نشد چون به دلیل نداشتن پایه توانستم چند عکس بگیرم و باعث افزایش نویز و لرزش شد.
    ویرایش توسط *sh : 03-05-2012 در ساعت 11:01 PM دلیل: ادبی
    امضای ایشان
    www.partoag.com
    منجمان کشور ها ، متحد شوید

20. 12 کاربر مقابل از behnood عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)