صفحه 87 از 144 نخستنخست ... 377783848586878889909197137 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 861 تا 870 , از مجموع 1431

موضوع: آف تاپیک

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    386
    تشکر شده 8,391 بار در 879 ارسال

Wink آف تاپیک

سلام به همه دوستان گل آوا استاری

خیلی پیش از این "hasti" عزیز تاپیکی با عنوان "مطالب کوتاه وخواندنی" ایجاد کرده بودن که پست های خوبی میخورد و در حکم آف تاپیک فروم محسوب میشد...
    به همین دلیل بعد از مدتی و به صلاح دید مدير فروم عنوان تاپیک مذکور به "مطالب آزاد" تغییر کرد تا عمومیت عنوان، در محتوای اون هم موثر بشه و البته شد!...
    اما مدتی بعد اون تاپیک بسته و به تالار غیر تخصصی منتقل شد تا حجم ارسالهای غیر علمی و غیر قانونی در فروم کنترل بشه...

حالا، امشب که شب مبارک عید غدیر هست - راستی عیدتون مبارک - و با موافقت آقای امام و سایر مدیران این تاپیک رو ایجاد میکنیم که :

محلی باشه برای طرح مسائلی که ارتباط زیادی با دامنه اصلی فعالیت نجومی فروم ندارند؛ مثل مطالب کوتاه و مطالبی که جنبه سرگرمی یا عمومی در سایت دارند. فعالیت در این بخش محدودیت ویژه ای نداره ولی رعایت قوانین کلی و شئونات سایت برای جلوگیری از دریافت اخطار در این بخش هم الزامیه...

یعنی مطالب سیاسی، مذهبی، دعوا و بحث بی مورد، ارسالهای مکرر و خارج از محدوده ادب ممنوع هستن!

لطفا حتما به توضیحات فوق دقت کنید تا باز این تاپیک بسته نشه!

یادتون که هست:
    تاپیک "گنجینه امضا ها و آواتار ها " برای امضاهای قشنگی هست که عوض میشن!
    تاپیک تبریکات برای تبریک های آوایی ماست!
    تاپیک اشعار نجومی هم داریم!
    و ...

موفق و منصور باشید.

.................................................. ................

کاربران گرامی توجه کنند که پستهای ارسالی آنها در آف تاپیک جز پستهای ارسالی شمارش نمی شوند
    ویرایش توسط پیمان اکبرنیا : 08-26-2012 در ساعت 05:36 PM دلیل: اضافه کردن خط آخر :)

2. Top | #861
    کاربر طلایی عکاسی
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    2817
    تشکر شده 13,336 بار در 1,103 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafa نمایش پست ها
    سلام آرش جان

این مطلب خیلی مهم و جالبه

آیا لینکی در اینترنت از این خبر وجود داره ؟؟؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط نازنین زهرا نمایش پست ها
    همشهری آنلاین هستش....ولی من هرکاری میکنم آرشیوشو پیدا نمیکنمhttp://http://www.hamshahrionline.ir/
    درود
    من خبر رو توی روزنامه خوندم متاسفانه!!
    ولی الان لینک همشهریش نیست.
    ایسنا:
    http://isna.ir/fa/print/91061105707/...8A%D8%B9%D8%AA
    امضای ایشان
    ما را، نه غم دوزخ است و
    نه حرص بهشت...

3. 13 کاربر مقابل از farshad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #862
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    902
    تشکر شده 5,824 بار در 808 ارسال

مکانیک نامه

من مکانیـــکی ام و از رشتـــــه ام * می گریزم مـن روانی گشتــه ام

حداقـــــــل ۱۰ دوازده ترمــــــه ام * از لحـاظ عقل وتن دی فرمـه ام

توی دانشگه فسیــــلم دوستــــــان * دیگرم دندان نمانــده در دهــان

کی کنون آخـــربه من زن میـــدهد * به اجل دخترش تـن مـــی دهد

دیگر ازدینامیکم خـــــــم شدکمــر * گشته پیشانی چروک وطاس سر

هیکلم مثل دماسنـــــج خــــم است * خر زدن از بهر ترمو2 کم است

دوستان جـــــان خــــدا یاری کنیـد * بهر طراحی شما کــــاری کنیــد

جان من از درس سیـــــــالات نگو * نـازنین چشمم دگــر رفتـه زسـو

وای وای ازدسـت درس انتقــــــال * ای خدا دیـوانه گشتم نیست حال

روزوشب در پیش هر استاد خویش * می گذارم من گــرو ناچیز ریـش

جان من نیــروگـــهم را پاس کــــن * یک نگه بر سر وموی طاس کن

درس موتور از کجــــا داند که مـن * بعـــد ها باید بگیـرم زیــل و زن

کاین چنین بر سر بــــلا مـی آورد * ایــن ســوالات از کجـــا می آورد

آی مـــادر ای پدر دس روی دس؟؟ * زن بگیـرید از برایـــم قبل درس

بعد این ها قد من خــــم می شــود * از بلنــــدای قــدم کـــــم می شود

مادر این روی سیـــاهم را ببیـــن *ازگریس است نی زشرمست وزکین

بعـــــد پاسی تمـــــــام این دروس * می شوم شاگـــرد صفر اتــوبـوس

اصفهان- شیــــراز را کردن هوار * می شــود آینـده ی سیروس خـوار

ترمودینامیک / طراحی اجزای ماشین، طراحی مکانیزم ها / مکانیک سیالات / انتقال حرارت / نیروگاه های حرارتی / موتورهای احتراق داخلی

5. 7 کاربر مقابل از Amin-Mehraji عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #863
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1587
    تشکر شده 3,246 بار در 494 ارسال

نكات مهم براي افزايش سرعت و طول عمر گوشي‌

مرجع : خبرگزاری ايسنا

ایتنا- این نکات به ظاهر ساده، باعث طول عمر بیشتر تلفن همراه محبوب شما می‌شوند.

سخت‌افزار گوشي‌هاي تلفن همراه بسيار ظريف و حساس است و در صورت بي‌توجهي به آن‌ به سادگي خراب شده و مشكل پيدا مي‌كند و باعث مي‌شود كه قسمت نرم‌افزاري گوشي هم مشكل پيدا كند.

به گزارش ایتنا از ایسنا، براي افزايش سرعت و طول عمر گوشي تلفن همراه رعايت چند نكته مي‌تواند كمك‌كننده باشد.

هيچ‌گاه از پس‌زمينه متحرك براي گوشي استفاده نكنيد زيرا در آن صورت پردازنده گوشي (هرچند قدرتمند باشد) مجبور مي‌شود به صورت مداوم كار كند و همين باعث فرسودگي زودهنگام و كاهش سرعت عمل گوشي مي‌شود.

به طور مداوم و با فاصله زماني كم بازي‌ها و برنامه‌هاي سنگين را بر روي گوشي خود اجرا نكنيد و به آن فرصت استراحت بدهيد.

هر دو هفته يك‌بار يا هر ۱۰ روز يكبار يك بازي و يا برنامه سنگين را برروي گوشي خود به مدت حدود ۲۰- ۱۵- ۱۰ دقيقه اجرا كنيد تا تلفن همراه در حداكثر فشار باشد اين كار باعث مي‌شود پردازنده گوشي شما تنبل بار نيايد.

گوشي خود را لاي پنبه نگه نداريد! (منظور از نظر نرم‌افزاري است) يعني اين كه آن را تحت فشار بگذاريد.
    البته فقط گاهي اين كار را بكنيد. هنگامي كه شارژ باطري كم است (مثلا شش درصد) با آن كارهاي سنگين انجام ندهيد و از اجراي بازي يا نرم‌افزارهاي سنگين يا روشن كردن دوربين خودداري كنيد.

تلفن همراه خود را مدت زيادي برروي يك حالت ثابت مثلا روي يك عكس، روشن قرار ندهيد چون باعث آسيب ديدن صفحه نمايش مي‌شود.

حتي‌الامكان از تمام تلفن همراه با وسايل فلزي و مغناطيسي و كارت‌هاي هوشمند جلوگيري كنيد.

تلفن همراه خود را مدت زمان زيادي در مقابل نور خورشيد قرار ندهيد زيرا باعث آسيب ديدن صفحه نمايش خواهد شد.

حافظه با ارزش گوشي را با نصب برنامه‌هايي كه برايتان كاربرد آن چناني ندارد و ضروري نيست اشغال نكنيد. ژ
    اين مورد در مورد پيامك‌ها هم صدق مي‌كند؛ پيامك‌هايي را كه به دردتان نمي‌خورد، حذف كنيد.

حافظه Cash گوشي خود را مديريت كنيد و موارد اضافي را از روي آن پاك كنيد.
    امضای ایشان
    Everyone needs to choose his own path

Grand Master Ip Man

7. 3 کاربر مقابل از Saeed Jafari عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #864
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    كاربر راهنمای ويكی نجوم
    شماره عضویت
    375
    تشکر شده 5,596 بار در 572 ارسال

پیشنهاد میکنم این سایت رو حتما یه نگاه بندازین خیلی جالبه

اولش ازتون میخواد یه ادمک بکشین (توصیه: پاهاشو خوب و کامل بکشین وگرنه بدبخت نمیتونه خوب راه بره )

http://www.drawastickman.com/episode...89-32-68-65-89
    امضای ایشان
    دلي سربلند و سري سر به زير
    از اين دست عمري به سر برده ايم

قيصر امين پور

9. 12 کاربر مقابل از sasan20oo20 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #865
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    902
    تشکر شده 5,824 بار در 808 ارسال

هنوزم باورم نمیشه :OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

:

11. 4 کاربر مقابل از Amin-Mehraji عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #866
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    4715
    تشکر شده 934 بار در 113 ارسال

یکی از خارق العاده ترین تجربیات زندگی رو از دست دادین اگه اینو از
    ابتدا تا انتها نبینین!!!واقعا باید از سازندهاش تشکر کرد این همه زحمت
    کشیدن، و همچنین از دانشمندانی که مطالبش رو کشف کردن.

http://htwins.net/scale2

در صفحه اي كه باز مي شود اسكرول پايين تصوير را به سمت چپ و راست ببريد
    امضای ایشان
    ابلیس ، زاده آدمیست ، نه مخلوق خداوند!
    شیخ بهایی

13. 8 کاربر مقابل از par_sed عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #867
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط arashgmn نمایش پست ها
    پریروز در روزنامه ی همشهری مورخ یکشنبه 12 شهریور 91 ، در صفحه ی 19 (به عنوان سرزمین) مطلبی رو به زبانی تند آورده بود که من فکر کردم بهتر اونو این جا بنویسم :

" هشدار نسبت به تخریب طبیعت توسط گردشگران نجوم

امیر میری، مدیر مجموعه ی گردشگری آقا امیر نسبت به خطری که لشکر کشی های نجومی برای طبیعت ایجاد می کند ، هشدار داد واز متولیان گردشگری کشور خواست تا برای جلوگیری از گسترش آسیب این نوع گردشگری که در حال تبدیل شدن به سونامی نجومی است، استاندارد و ضوابط ویژه تدوین کنند .

امیر میری به فرایند گردشگری نجومی و تاثیرات مخرب آن بر طبیعت استان فارس اشاره کرد و افزود : در دوسال گذشته ، همزمان با توسعه، ترویج و شناخت این نوع از گردشگری و برگزاری تورهای رصدی توسط مجموعه ی کلبه آقاامیر ، شاهد موج سونامی نجومی وافزایش علاقه به این نوع از گردشگری بودیم.
    میری گفت: استفاده از ظروف یک بار مصرف ، آزادی در ورود به هر جا و ایجاد آلودگی های صوتی از جمله موارد شاخصی است که محیط زیست طبیعی را تهدید می کند . "

قسمت هایی که زیرشون رو خط کشیدم همون گفتار تند روزنامه س . قسمتهایی هم که ایتالیک هستند ، به نظر می رسه که راجع به هر نوع گردشگری از اماکن تاریخی درست باشه و تنها مربوط به تورهای رصدی نباشه (راستش من آلودگی صوتی رو درک نکردم دقیقا منظورش چیه!) . البته که چنین گفتار تندی شایسته ی این نوع از گردشگری نبوده (دقت کنید که یک جا از ترویج و توسعه ی این نوع از گردشگری نام برده شده و در جایی دیگر همین نوع گردشگری را لشکر کشی نامیده !) من قصد ندارم این نوشته ها رو تحلیل کنم (نه به این دلیل که ارزشی ندارند !!!) قصد هم ندارم که مطلبو بیش از اندازه بزرگ جلوه بدم و الکی شلوغش کنم . پس باید کمی هم حق رو به نگارنده ی روزنامه داد چون تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها...

بیاید در هر سفری که به طبیعت میریم ، مراقب طبیعت هم باشیم ، مثل خودمون .

امیدوارم دراین باره نظرات شما رو هم ببینم .

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad نمایش پست ها
    درود
    من خبر رو توی روزنامه خوندم متاسفانه!!
    ولی الان لینک همشهریش نیست.
    ایسنا:
    http://isna.ir/fa/print/91061105707/...8A%D8%B9%D8%AA

با تشكر از دوستان گرامي ؛ آرش عزيز و جناب فرشاد

با يكي دو روز تاخير متن رو خواندم و در همان پاراگراف اول موضوع كاملا دستگيرم شد

اتفاقآ بد نيست اگر اين بحث محدود به آف تاپيك نماند و در تاپيك هاي تخصصي هم درباره آن گفتگو شود

اما من تحليل خودم از اين ماجرا را عرض مي كنم :

آقايي به نام آقاي ميري مدير مجموعه گردشگري " كلبه آقا مير " در خصوص خطر لشگر كشي هاي نجومي در استان فارس هشدار داده است !!!

( كه اگر به وبلاگشان سري بزنيد ، مي بينيد كه خود را طراح و بنيانگذار و تئوريسين و نظريه پرداز استروتوريسم ناميده اند : http://aghamir.blogfa.com/ )

اتفاقآ من دقيقآ اين مجموعه كلبه آقا مير را مي شناسم و يك شب هم در مجموعه ايشان اقامت داشته ام ( پارسال ) و احتمالا ايشان را نه به چهره ، ولي با توجه به اينكه

مدير اين مجموعه هستند ، ديده ام و مي شناسم

من در مورد كم و كيف اطلاعات گردشگري ايشان اطلاعي ندارم ولي حتما ايشان همه دوره هاي گردشگري را طي كرده اند و واقعا در اين كار خبره هستند انشاالله

همچنين فعاليت اقتصادي اي كه در اين زمينه آغاز كرده اند و با اعلام فراخوان به گروه هاي نجومي ؛ آنها را به اقامت در كلبه آقا مير دعوت كرده اند را هم خيلي خوب و مثبت ارزيابي مي كنم

اما ماجرايي كه ايشان آنرا به رسانه ها كشانده اند ، ظاهرا يك دعواي درون گروهي در استان فارس است كه ايشان به خاطر حس رقابت با رقباي همشهري خود ، افاضاتي فرموده اند كه مي تواند در نهايت به ضرر كل جامعه نجوم بشود .

( البته خوشبختانه ايشان سمت و شهرت چندان زيادي ندارند و اين صحبت ها هم نمي تواند چندان موثر باشد )

بنده تا حدودي در جريان هستم كه بجز ايشان و مجموعه شان ، ظاهرا گروه هاي ديگري هم به تازگي در استان فارس فعاليت هاي گردشگري نجومي را به طور جدي دنبال مي كنند كه آنطور كه شنيده ام برخي از اين گروه ها منشعب از همين كلبه آقا مير هستند !!!

حالا اين دوست گرامي با اين ترفند رسانه اي كردن ماجرا ، به تصور خودشان با يك تير دو نشان زده اند كه هم " كلبه آقا مير " را مطرح كنند و هم حالي از رقباي همشهري و هم استاني خود گرفته باشند !!!

بحثي نيست ...

هم ريختن زباله در طبيعت بد است ، هم آتش زدن گياهان و هم سفر غير مسئولانه به طبيعت

اما آيا واقعآ همه نجومي ها ، همه اين كار ها را انجام مي دهند !!!! ( اين چيزي است كه از متن مصاحبه افاده مي شود )

آيا واقعآ تعداد كل گردشگران نجومي ( به قول كساني كه اين اصطلاح نچسب را ايجاد كرده اند ) در برابر گردشگران تفريحي ، به 0.1 درصد هم مي رسد ؟؟؟؟

آيا مثلا تنگه واشي كه كلا منهدم شده يا زباله هايي كه در مرنجاب مجتمع شده يا ... همه اش كار نجومي ها است يا كار تور هاي خيلي شاد آخر هفته !!!!

آيا نسبت دادن اين مشكلات به افرادي كه با بي حرمتي به همه " سونامي نجومي " خوانده اند ، واقعا براي دلسوزي طبيعت بوده است ؟؟؟؟؟

چنين بي انصافي هايي باعث مي شود بنده به عنوان يك مخاطب بي طرف ، مطمئن بشوم كه اين صحبت ها به جهت تسويه حسابي ناشيانه با گروه يا گروه هايي خاص بوده است

و اگر ايشان كمي بيشتر دقت مي كردند ، متوجه مي شدند كه اگر واقعآ دغدغه طبيعت را دارند ، راههاي بسيار بهتري براي مبارزه با تخريب طبيعت وجود دارد .

با اينكه شناخت مختصري از ايشان و مجموعه شان دارم و رقباي هم استاني شان را هم نمي شناسم ، اما از خواندن اين مصاحبه مغرضانه ، واقعآ ناراحت شدم .
    امضای ایشان
    باده خور غم مخور و پند مقلد منیوش
    اعتبار سخن عام چه خواهد بودن

15. Top | #868
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدير ارشد
    شماره عضویت
    918
    تشکر شده 5,275 بار در 411 ارسال

این عکس رو چند وقتیه که زیاد اینور و اونور میبینم (شاید بدون ارتباط به موضوعی که اقای امام گفتن نباشه!)

اینده تور های رصدی ایران
    امضای ایشان
    Though my soul may set in darkness, it will rise in perfect light;
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night
    Follow me on 1X

16. 17 کاربر مقابل از Amirali عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

17. Top | #869
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    4715
    تشکر شده 934 بار در 113 ارسال

معلم یک کودکستان به بچه های کلاس گفت که میخواهد با آنها بازی کند .
    او به آنها گفت که فردا هر کدام یک کیسه پلاستیکی بردارند و درون آن به تعداد آدمهایی که از آنها بدشان میآید ،
    سیب زمینی بریزند و با خود به کودکستان بیاورند.
    فردا بچه ها با کیسه های پلاستیکی به کودکستان آمدند .
    در کیسهء بعضی ها 2 بعضی ها 3 ، و بعضی ها 5 سیب زمینی بود.
    معلم به بچه ها گفت : تا یک هفته هر کجا که می روند کیسه پلاستیکی را با خود ببرند .
    روزها به همین ترتیب گذشت و کم کم بچه ها شروع کردند به شکایت از بوی سیب زمینی های گندیده .
    به علاوه ، آن هایی که سیب زمینی بیشتری داشتند از حمل آن بار سنگین خسته شده بودند .
    پس از گذشت یک هفته بازی بالاخره تمام شد و بچه ها راحت شدند.
    معلم از بچه ها پرسید : از اینکه یک هفته سیب زمینی ها را با خود حمل می کردید چه احساسی داشتید ؟
    بچه ها از اینکه مجبور بودند ، سیب زمینی های بد بو و سنگین را همه جا با خود حمل کنند شکایت داشتند.
    آنگاه معلم منظور اصلی خود را از این بازی ، این چنین توضیح داد :
    این درست شبیه وضعیتی است که شما کینه آدم هایی که دوستشان ندارید را در دل خود نگه می دارید و همه جا با خود می برید .
    بوی بد کینه و نفرت قلب شما را فاسد می کند

و شما آن را همه جا همراه خود حمل می کنید .
    حالا که شما بوی بد سیب زمینی ها را فقط برای یک هفته نتوانستید تحمل کنید
    پس چطور می خواهید بوی بد نفرت را برای تمام عمر در دل خود تحمل کنید ؟
    امضای ایشان
    ابلیس ، زاده آدمیست ، نه مخلوق خداوند!
    شیخ بهایی

18. 13 کاربر مقابل از par_sed عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

19. Top | #870
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

آف تاپیک         
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amirali نمایش پست ها
    این عکس رو چند وقتیه که زیاد اینور و اونور میبینم (شاید بدون ارتباط به موضوعی که اقای امام گفتن نباشه!)

اینده تور های رصدی ایران

این آینده نیست از گذشته همین بوده! بسیاری از تورهای رصدی پر جمعیت اینطور بوده. یکی از اساتید نجوم تعریف می کردند که در گذشته دور هم زوج های جوان به دلیل محدودیتهای موجود در شهر، برای تفریح به تورهای رصدی می آمدند که الان کمتر شده البته.

تفریح در تورها جزئی همیشگی از تورهاست، البته به شرطی که اگر تور نجومی است، اصل نجوم باشه و تفریح جزئی از حواشی نه این که تفریح اصل باشه و در کنارش چند تا سیاره هم رصد بشه.

ولی اگر تور کاملا تفریحی است که از اول اعلام بشه و کسی هم نمیتونه خرده بگیره که شما چرا کار نجومی نکردید. خب تور تفریحی بوده مثل تمام تورهای تفریحی.

اگر اعلام می کنیم تور نجومی برگزار می کنیم، بسیاری از افراد برای یادگیری و رصد می آیند و انتظار ندارند که اونجا همه به تفریح بپردازند. کسی باید به این افراد نجوم را آموزش بده و براشون رصدی کامل برگزار کنه. در غیر این صورت گرفتن پول از این افراد نوعی خیانت در حق آنهاست که فکر می کردند در تور می خواهند نجوم یاد بگیرند

20. 18 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 87 از 144 نخستنخست ... 377783848586878889909197137 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)