صفحه 8 از 144 نخستنخست ... 4567891011121858108 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 1431

موضوع: آف تاپیک

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    386
    تشکر شده 8,391 بار در 879 ارسال

Wink آف تاپیک

سلام به همه دوستان گل آوا استاری

خیلی پیش از این "hasti" عزیز تاپیکی با عنوان "مطالب کوتاه وخواندنی" ایجاد کرده بودن که پست های خوبی میخورد و در حکم آف تاپیک فروم محسوب میشد...
    به همین دلیل بعد از مدتی و به صلاح دید مدير فروم عنوان تاپیک مذکور به "مطالب آزاد" تغییر کرد تا عمومیت عنوان، در محتوای اون هم موثر بشه و البته شد!...
    اما مدتی بعد اون تاپیک بسته و به تالار غیر تخصصی منتقل شد تا حجم ارسالهای غیر علمی و غیر قانونی در فروم کنترل بشه...

حالا، امشب که شب مبارک عید غدیر هست - راستی عیدتون مبارک - و با موافقت آقای امام و سایر مدیران این تاپیک رو ایجاد میکنیم که :

محلی باشه برای طرح مسائلی که ارتباط زیادی با دامنه اصلی فعالیت نجومی فروم ندارند؛ مثل مطالب کوتاه و مطالبی که جنبه سرگرمی یا عمومی در سایت دارند. فعالیت در این بخش محدودیت ویژه ای نداره ولی رعایت قوانین کلی و شئونات سایت برای جلوگیری از دریافت اخطار در این بخش هم الزامیه...

یعنی مطالب سیاسی، مذهبی، دعوا و بحث بی مورد، ارسالهای مکرر و خارج از محدوده ادب ممنوع هستن!

لطفا حتما به توضیحات فوق دقت کنید تا باز این تاپیک بسته نشه!

یادتون که هست:
    تاپیک "گنجینه امضا ها و آواتار ها " برای امضاهای قشنگی هست که عوض میشن!
    تاپیک تبریکات برای تبریک های آوایی ماست!
    تاپیک اشعار نجومی هم داریم!
    و ...

موفق و منصور باشید.

.................................................. ................

کاربران گرامی توجه کنند که پستهای ارسالی آنها در آف تاپیک جز پستهای ارسالی شمارش نمی شوند
    ویرایش توسط پیمان اکبرنیا : 08-26-2012 در ساعت 05:36 PM دلیل: اضافه کردن خط آخر :)

2. Top | #71
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    كاربر راهنمای فعالیت در فروم
    شماره عضویت
    1590
    تشکر شده 11,473 بار در 1,308 ارسال

بدون شک جاده های بولیوی خطرناک ترین جاده های جهان اند
    برای باور کردن این قضیه حتما این پاورپوینت رو به حجم 712 کیلوبایت ببینید
    حالا میاید یریم اونجا سفر؟
    اگه شما رفتید من هم میام
    ولی من یه پیشنهاد بهتر دارم
    بیاید به هزینه من به یک سفر بریم
    جدی میگم همه هزینش با من
    عکس هایی از این مکان رو در این پاورپوینت با حجم 2.66 مگابایت ببینید
    جواب رو تو خود پاورپوینت به من بدید
    افتخار میدید بیاید؟

3. 8 کاربر مقابل از Astronomy عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #72
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    2400
    تشکر شده 6,172 بار در 666 ارسال

هنر عکاسی

5. 19 کاربر مقابل از مسعود فرح بخش عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #73
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    كاربر راهنمای ويكی نجوم
    شماره عضویت
    375
    تشکر شده 5,596 بار در 572 ارسال

امروز صبح داشتم درس میخوندم یه دفعه تلفن زنگ زد رفتم جلوی تلفن که ایدی کالر رو نگاه کنم مامانم پرسید کیه؟؟؟؟ دیدم شماره ی گوشی مامانمه گفتم مامان خودتی!!! گفت یعنی چی خودتی؟؟؟؟ اومد دید اره شماره ی خودشه اونقدر ترسیدیم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    بعد گفت وردار شاید شماره اشتباهی افتاده !!!!!ورداشتم دیدم خواهرمه از دانشگاه زنگ زده میگه اره گوشی مامان مونده تو کیف من دنبالش نگردین بعدش که گوشی رو قطع کردم اونقدر من و مامانم خندیدیم که نگو...
    امضای ایشان
    دلي سربلند و سري سر به زير
    از اين دست عمري به سر برده ايم

قيصر امين پور

7. 11 کاربر مقابل از sasan20oo20 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #74
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    كاربر راهنمای فعالیت در فروم
    شماره عضویت
    1590
    تشکر شده 11,473 بار در 1,308 ارسال

سورن خودرو ملی

9. 6 کاربر مقابل از Astronomy عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #75
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1389
    تشکر شده 3,041 بار در 301 ارسال

عجیـب ترین پـشت بـام های دنیـا !

دانمارک : زمین بازی بر روی پشت بام

یک شرکت مهندسی دانمارکی این زمین بازی بسیار جالب را در یکی از پرجمعیت ترین محله های کپنهاگ طراحی کرده است. این زمین بازی بر بالای ۳ پنت هاوس قرار گرفته و محل بسیار مناسبی برای بچه های شجاع و جسور و البته والدین نگران آنها است. بازدید کنندگان علاوه بر بازی می توانند از روی یک سکوی مخصوص منظره ی شهر را تماشا کنند و یا از یک باربیکیو در فضای باز لذت ببرند. هر چند ممکن است ارتفاع حصاری که دور تا دور این پارک را فرا گرفته کم باشد و باعث نگرانی والدین شود ولی کودکانی که چنین فضایی را تجربه می کنند در آینده نسبت به مردم عادی افرادی ماجراجو و با اعتماد به نفس
    خواهند بود.

سنگاپور : استخر بر روی پشت بام

اگر ترس از ارتفاع دارید فکر شنا در این استخر را از سر بیرون کنید. این استخر بر بالای یک ساختمان ۵۵ طبقه ساخته شده اما شنا کردن در آن چندان هم خطرناک نیست. با اینکه به نظر می رسد که آب استخر از لبه های آن به پایین می ریزد اما در واقع این آب به داخل محفظه ای می ریزد که بعد از آن دوباره به داخل استخر پمپ می شود. این استخر سه برابر اندازه ی یک استخر استاندارد است و بنابراین بزرگترین استخر روبازی است که در ارتفاع ۲۰۰ متری از سطح زمین ساخته شده. این استخر داخل مجموعه ی "پارک آسمان" است که به شکل قایق ساخته شده و بر بالای سه برج قرار گرفته که گران ترین هتل جهان یعنی هتل ۴ میلیارد پوندی مارینا بای سند در سنگاپور است. این استخر که به نام استخر بی نهایت معروف است بر بالای سه برج این هتل گسترده شده. سطحی که این استخر بر روی آن قرار گرفته از برج ایفل هم طویل تر است (یعنی اگر برج بر روی زمین قرار گرفته باشد) و در نوع خود یکی از بزرگترین ها در جهان محسوب می شود.

امضای ایشان
    If everyone cared and nobody cried
    If everyone loved and nobody lied
    If everyone shared and swallowed their pride
    We'd see the day when nobody died

11. 10 کاربر مقابل از Flare star عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #76
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1389
    تشکر شده 3,041 بار در 301 ارسال

ادامش!!

دبی : زمین تنیس بر روی پشت بام

این زمین تنیس بی نظیر بر فراز برج العرب در دبی قرار دارد که از این مکان برای فرود بالگرد هم استفاده می شود. در سال ۲۰۰۵ از راجر فدرر و آندره آغاسی دعوت شده بود تا یک بازی دوستانه بر بالای بلندترین زمین تنیس جهان که روی بام برج العرب دبی و دارای قطری در حدود ۴۱۵ متر است، انجام دهند که در نوع خود جالب و دیدنی بود. این دو بازیکن مشهور تنیس جهان، پس از بازی توپ را در دریا انداختند. محل این زمین تنیس که در ارتفاع ۲۰۰ متری زمین قرار دارد در اصل باند فرود هلیکوپتر است ولی هر از چند گاه برای انجام بازی هایی این چنینی یا موارد دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

سنگاپور :
    باغ بر روی پشت بام

باغچه های زیبایی بر روی پارکینگ های چند طبقه و بر روی پشت بام ساختمان ها در سنگاپور دیده می شوند اما باغ های آسمان در داکستون بلندترین مجموعه آپارتمانی مسکونی ۵۰ طبقه در سنگاپور به این باغچه ها معنی تازه ای بخشیده است. گفته می شود این باغچه های منحصر به فرد که در طبقات ۲۶ و ۵۰ این ساختمان طراحی شده اند طولانی ترین باغچه های به هم پیوسته در جهان هستند که این ۷ ساختمان را به یکدیگر مرتبط می سازند. برای آینده نیز برنامه ی اجرای ۹ هکتار بام سبز با هزینه ی نگهداری محدود، در حال انجام است که تا ۳ الی ۵ سال آینده به بهره برداری می رسد.

امضای ایشان
    If everyone cared and nobody cried
    If everyone loved and nobody lied
    If everyone shared and swallowed their pride
    We'd see the day when nobody died

13. 6 کاربر مقابل از Flare star عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #77
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    7
    تشکر شده 4,159 بار در 478 ارسال

نامه ي زيباي گابريل گارسيا ماركز

گابریل گارسیامارکز به سرطان لنفاوی مبتلاست و می‌داند عمر زیادی برایش باقی نیست. بخوانید چگونه در این نامهٔ کوتاه از جهان و خوانندگان خود خداحافظی می‌کند:

«اگر پروردگار لحظه‌ای از یاد می‌برد که من آدمکی مردنی بیش نیستم و فرصتی ولو کوتاه برای زنده ماندن به من می‌داد از این فرجه به بهترین وجه ممکن استفاده می‌کردم. به احتمال زیاد هر فکرم را به زبان نمی‌راندنم، اما یقینا هرچه را می‌گفتم فکر می‌کردم.

هر چیزی را نه به دلیل قیمت که به دلیل نمادی که بود بها می‌دادم. کمتر می‌خوابیدم و بیشتر رویا می‌بافتم؛ زیرا در ازای هر دقیقه که چشم می‌بندیم، شصت ثانیه نور از دست می‌دهیم.

راه را از‌‌همان جایی ادامه می‌دادم که سایرین متوقف شده بودند و زمانی از بستر بر می‌خواستم که سایرین هنوز در خوابند
    .
    اگر پروردگار فرصت کوتاه دیگری به من می‌بخشید، ‌ساده‌تر لباس می‌پوشیدم، در آفتاب غوطه می‌خوردم و نه تنها جسم که روحم را نیز در آفتاب عریان می‌کردم.

به همه ثابت می‌کردم که به دلیل پیر شدن نیست که دیگر عاشق نمی‌شوند بلکه زمانی پیر می‌شوند که دیگر عاشق نمی‌شوند.

به بچه‌ها بال می‌دادم، اما آن‌ها را تنها می‌گذاشتم تا خود پرواز را فرا گیرند. به سالمندان می‌آموختم با سالمند شدن نیست که مرگ فرا می‌رسد، با غفلت از زمان حال است.

چه چیز‌ها که از شما‌ها [خوانندگانم] یاد نگرفته‌ام... یاد گرفته‌ام همه می‌خواهند بر فراز قلهٔ کوه زندگی کنند و فراموش کرده‌اند مهم صعود از کوه است. یاد گرفته‌ام وقتی نوزادی انگشت شصت پدر را در مشت می‌فشارد، او را تا ابد اسیر عشق خود می‌کند. یاد گرفته‌ام انسان فقط زمانی حق دارد از بالا به پایین بنگرد که بخواهد یاری کند تا افتاده‌ای را از جا بلند کند. چه چیز‌ها که از شما یاد نگرفته‌ام... .

احساساتتان را همواره بیان کنید و افکارتان را اجرا. اگر می‌دانستم امروز آخرین روزی است که تو را می‌بینم، چنان محکم در آغوش می‌فشردمت تا حافظ روح تو گردم.

اگر می‌دانستم این آخرین دقایقی است که تو را می‌بینم، به تو می‌گفتم «دوستت دارم» و نمی‌پنداشتم تو خود این را می‌دانی.

همیشه فردایی نیست تا زندگی فرصت دیگری برای جبران این غفلت‌ها به ما دهد. کسانی را که دوست داری همیشه کنار خود داشته باش و بگو چقدر به آن‌ها علاقه و نیاز داری. مراقبشان باش.

به خودت این فرصت را بده تا بگویی: «مرا ببخش»، «متاسفم»، «خواهش می‌کنم»، «ممنونم» و از تمام عبارات زیبا و مهربانی که بلدی استفاده کن.

هیچکس تو را به خاطر نخواهد آورد اگر افکارت را چون رازی در سینه محفوظ داری. خودت را مجبور به بیان آن‌ها کن. به دوستان و همه‌ی آنهایی که دوستشان داری بگو چقدر برایت ارزش دارند. اگر نگویی فردایت مثل امروز خواهد بود و روزی با اهمیت نخواهد گشت.

آرزو می‌کنم و امید دارم از این نامه‌ی کوتاه خوشتان آمده باشد و آن را برای تمام کسانی که به آن‌ها علاقه‌مندید بفرستید.»همراه با عشق «گابریل گارسیا مارکز»

(منهم به شما دوستای عزیزم تقدیم میکنم چون دوستتون دارم
    امضای ایشان
    .................................................. .................................................. .................................................. ................................................

ای رفته به چوگان قضا همچون گوی ... چپ میرو و راست میرو و هیچ مگوی

کان کس که ترا فکند اندر تک و پوی ... او داند و او داند و او داند و اوی

15. 8 کاربر مقابل از *sh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #78
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1569
    تشکر شده 1,033 بار در 152 ارسال

نصایح حضرت مولانا

گشاده دست باش ، جاری باش و کمک کن (مثل رود )

با شفقت و مهربان باش (مثل خورشید )

اگر کسی اشتباه کرد آن را بپوشان (مثل شب)

وقتی عصبی شدی خاموش باش (مثل مرگ )

متواضع باش و کبر نداشته باش (مثل خاک)

بخشش و عفو داشته باش (مثل دریا)

و در اخر...

اگر میخواهی با تو خوب باشند با دیگران خوب باش (مثل آئینه)
    روزاتون پروانه ای
    امضای ایشان
    زیباترین قول تو این است که هرگز باز نخواهی آمد ...

احمدرضا احمدی

17. 5 کاربر مقابل از *artemis عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #79
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1459
    تشکر شده 2,315 بار در 256 ارسال

مغایرتها

ما امروزه خانه های بزرگتر اما خانواده های کوچکتر داريم؛ راحتی بيشتر اما زمان کمتر
    مدارک تحصيلی بالاتر اما درک عمومی پايين تر ؛ آگاهی بيشتر اما قدرت تشخيص کمتر داريم
    متخصصان بیشتر اما مشکلات نیز بیشتر-داروها بیشتر اما سلامتی کمتر
    بدون ملاحظه ايام را می گذرانيم، خيلی کم می خنديم، خيلی تند رانندگی می کنيم، خيلی زود عصبانی می شويم، تا ديروقت بيدار می مانيم، خيلی خسته از خواب برمی خيزيم، خيلی کم مطالعه می کنيم، اغلب اوقات تلويزيون نگاه می کنيم و
    چندين برابر مايملک داريم اما ارزشهايمان کمتر شده است. خيلی زياد صحبت مي کنيم، به اندازه کافی دوست نمي داريم و خيلی زياد دروغ می گوييم
    زندگی ساختن را ياد گرفته ايم اما نه زندگی کردن را ؛ تنها به زندگی سالهای عمر را افزوده ايم و نه زندگی را به سالهای عمرمان
    ما ساختمانهای بلندتر داريم اما طبع کوتاه تر، بزرگراه های پهن تر اما ديدگاه های باريکتر
    بيشتر خرج می کنيم اما کمتر داريم، بيشتر می خريم اما کمتر لذت می بريم
    ما تا ماه رفته و برگشته ايم اما قادر نيستيم برای ملاقات همسايه جديدمان از يک سوی خيابان به آن سو برويم
    فضا بيرون را فتح کرده ايم اما نه فضا درون را، ما اتم را شکافته ايم اما نه تعصب خود را
    بيشتر مي نويسيم اما کمتر ياد مي گيريم، بيشتر برنامه مي ريزيم اما کمتر به انجام مي رسانيم
    عجله کردن را آموخته ايم و نه صبر کردن، درآمدهای بالاتری داريم اما اصول اخلاقی پايين تر
    کامپيوترهای بيشتری مي سازيم تا اطلاعات بيشتری نگهداری کنيم، تا رونوشت های بيشتری توليد کنيم، اما ارتباطات کمتری داريم. ما کميت بيشتر اما کيفيت کمتری داريم
    اکنون زمان غذاهای آماده اما دير هضم است، مردان بلند قامت اما شخصيت های پست، سودهای کلان اما روابط سطحی
    فرصت بيشتر اما تفريح کمتر، تنوع غذای بيشتر اما تغذيه ناسالم تر؛ درآمد بيشتر اما طلاق بيشتر؛ منازل رويايی اما خانواده های از هم پاشيده
    بدين دليل است که پيشنهاد مي کنم از امروز شما هيچ چيز را برای موقعيتهای خاص نگذاريد، زيرا هر روز زندگی يک موقعيت خاص است
    در جستجو دانش باشيد، بيشتر بخوانيد، در ايوان بنشينيد و منظره را تحسين کنيد بدون آنکه توجهی به نيازهايتان داشته باشيد
    زمان بيشتری را با خانواده و دوستانتان بگذرانيد، غذای مورد علاقه تان را بخوريد و جاهايی را که دوست داريد ببينيد
    زندگی فقط حفظ بقاء نيست، بلکه زنجيره ای ازلحظه های لذتبخش است
    از جام کريستال خود استفاده کنيد، بهترين عطرتان را برای روز مبادا نگه نداريد و هر لحظه که دوست داريد از آن استفاده کنيد
    عباراتی مانند "يکی از اين روزها" و "روزی" را از فرهنگ لغت خود خارج کنيد. بياييد نامه ای را که قصد داشتيم "يکی از اين روزها" بنويسيم همين امروز بنويسيم
    بياييد به خانواده و دوستانمان بگوييم که چقدر آنها را دوست داريم. هيچ چيزی را که مي تواند به خنده و شادی شما بيفزايد به تاُخير نيندازيد
    هرروزهر ساعت وهر دقیقه خاص است وشما نمیدانید که شاید ان میتواند اخرین لحظه باشد

De
    امضای ایشان

Somewhere
    Something
    Incredible
    Is waiting
    To be known

'Carl Sagan'

19. 7 کاربر مقابل از melika bidabadi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #80
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    مدال نقره جهانی المپياد نجوم
    شماره عضویت
    476
    تشکر شده 1,198 بار در 220 ارسال

بزرگی خدا

آف تاپیک         
    خدا:بنده من نماز شب بخوان و آن یازده رکعت است.
    بنده:خدایا!خسته ام!نمی توانم.
    خدا:دو رکعتش را بخوان.یکی نماز شفع و یکی وتر
    بنده:خدایا!خسته ام برایم مشکل است نیمه شب بیدار شوم.
    خدا:بنده من قبل از خواب این سه رکعت را بخوان.
    بنده:خدایا این سه رکعت زیاد است.
    خدا:بنده من فقط یک رکعت نماز وتر بخوان.
    بنده:خدایا!امروز خیلی خسته ام!آیا راه دیگری ندارد؟
    خدا:بنده من قبل از خواب وضو بگیر و رو به آسمان کن و بگو یا الله.
    بنده:خدایا من در رخت خواب هستم اگر بلند شوم خواب از سرم می پرد!
    خدا:بنده من همانجا که دراز کشیده ای بگو یا الله
    بنده اعتنایی نمی کند و می خوابد.
    خدا:ببینید ملائکه من!من آنقدر ساده گرفته ام اما او خوابیده است.
    چیزی به اذان صبح نمانده،
    او را بیدار کنید دلم برایش تنگ شده است امشب با من حرف نزده!
    ملائکه:خداوندا!دوباره او را بیدار کردیم،اما باز خوابید.
    خدا:ملائکه من در گوشش بگویید پرودگارت منتظر توست.
    ملائکه:پروردگارا!باز هم بیدار نمی شود.
    خدا:اذان صبح را می گویند و طلوع آفتاب نزدیک می شود.
    ای بنده من بیدار شو نماز صبحت قضا می شود،
    خورشید از مشرق سر بر می آورد.
    ملائکه:خداوندا نمی خواهی با او قهر کنی؟
    خدا:او جز من کسی را ندارد...شاید توبه کرد...
    بنده من!تو هنگامی که به نماز می ایستی من چنان گوش می دهم
    که انگار همین یک بنده را دارم و تو چنان غافلی که گویا
    صد ها خدا داری.

اوست که بی منت آفرید...بی منت روزی داد...بی منت منتظر ماند...
    من چه گستاخانه باز فراموش کارم...و او چه بخشنده...

امضای ایشان
    آن كه به يافتن آب اطمينان دارد هرگز از تشنگي هلاك نمي شود.امام علي (ع)

21. 10 کاربر مقابل از celestial boy عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 8 از 144 نخستنخست ... 4567891011121858108 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)