صفحه 68 از 144 نخستنخست ... 185864656667686970717278118 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 671 تا 680 , از مجموع 1431

موضوع: آف تاپیک

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    386
    تشکر شده 8,391 بار در 879 ارسال

Wink آف تاپیک

سلام به همه دوستان گل آوا استاری

خیلی پیش از این "hasti" عزیز تاپیکی با عنوان "مطالب کوتاه وخواندنی" ایجاد کرده بودن که پست های خوبی میخورد و در حکم آف تاپیک فروم محسوب میشد...
    به همین دلیل بعد از مدتی و به صلاح دید مدير فروم عنوان تاپیک مذکور به "مطالب آزاد" تغییر کرد تا عمومیت عنوان، در محتوای اون هم موثر بشه و البته شد!...
    اما مدتی بعد اون تاپیک بسته و به تالار غیر تخصصی منتقل شد تا حجم ارسالهای غیر علمی و غیر قانونی در فروم کنترل بشه...

حالا، امشب که شب مبارک عید غدیر هست - راستی عیدتون مبارک - و با موافقت آقای امام و سایر مدیران این تاپیک رو ایجاد میکنیم که :

محلی باشه برای طرح مسائلی که ارتباط زیادی با دامنه اصلی فعالیت نجومی فروم ندارند؛ مثل مطالب کوتاه و مطالبی که جنبه سرگرمی یا عمومی در سایت دارند. فعالیت در این بخش محدودیت ویژه ای نداره ولی رعایت قوانین کلی و شئونات سایت برای جلوگیری از دریافت اخطار در این بخش هم الزامیه...

یعنی مطالب سیاسی، مذهبی، دعوا و بحث بی مورد، ارسالهای مکرر و خارج از محدوده ادب ممنوع هستن!

لطفا حتما به توضیحات فوق دقت کنید تا باز این تاپیک بسته نشه!

یادتون که هست:
    تاپیک "گنجینه امضا ها و آواتار ها " برای امضاهای قشنگی هست که عوض میشن!
    تاپیک تبریکات برای تبریک های آوایی ماست!
    تاپیک اشعار نجومی هم داریم!
    و ...

موفق و منصور باشید.

.................................................. ................

کاربران گرامی توجه کنند که پستهای ارسالی آنها در آف تاپیک جز پستهای ارسالی شمارش نمی شوند
    ویرایش توسط پیمان اکبرنیا : 08-26-2012 در ساعت 05:36 PM دلیل: اضافه کردن خط آخر :)

2. Top | #671
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    2391
    تشکر شده 1,497 بار در 105 ارسال

یک آدم هایی هستند که....
    وقتی شادی کنارت نیستند...چون حسودند...
    وقتی غمگینی در آغوشت نمی گیرند...چون خوشحالند...
    وقتی مشکل داری به ظاهر همدردند اما در واقع بی خیال تو هستند...
    اما....
    وقتی مشکل دارند با تو خیلی مهربونند...خیلی....
    اینها "بدبخت ترین" انسانهای روی زمینند....:|
    امضای ایشان
    دور گردون گر دو روزی بر مراد ما نگشت
    دائما یکسان نباشد حال دوران غم مخور

3. 20 کاربر مقابل از نازنین زهرا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #672
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    برنده مسابقه مقاله ‌نويسی ماه
    شماره عضویت
    2997
    تشکر شده 2,366 بار در 361 ارسال

Lightbulb میدونی اسمت به زبان بلبلی چی میشه؟

سایتی که آدرسش رو در پایین گذاشتم نتیجه مدتها کارعلمی چند پرنده شناسه
    که تونستن تن صدا و آوای بلبلها رو رمز گشایی کنن. با این ابتکاری جدید,
    شما میتونید متوجه بشید که ترجمه اسم شما به زبان بلبلی چی میشه. به این
    صورت که شما با نوشتن اسم خود در این سایت می توانید آن را به زبان بلبل
    بشنوید و در صورت علاقه، صدای مورد نظر رو دانلود کرده و به عنوان زنگ اس
    ام اس یا زنگ گوشی استفاده کنید. خیلی باحاله
    امضای ایشان
    یه عابر تو خیابونای سرگردون....

5. 13 کاربر مقابل از امیر عباس عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #673
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1587
    تشکر شده 3,246 بار در 494 ارسال

نوکیا در کنگره موبایل بارسلونا چند تلفن هوشمند ویندوزی را معرفی کرد. اما آنچه در غرفه نوکیا از همه بیشتر جلب توجه می کند، گوشی PureView 808 است. دوربین این تلفن مجهز به سنسور کاملا جدیدی است که تصاویر 41 مگاپیکسلی خلق می کند. حتما حدس زده اید که این تلفن عکس 41 مگاپیکسلی نمی گیرد ولی در عوض با ساخت 7 پیکسل مجاور هر پیکسل از تصویر، کیفیت عکس ها را به شکل خارق العاده افزایش می دهد. جزئیات بیشتر را در ادامه بخوانید.

با ساخت پیکسل های مجاور هر پیکسل، یک تصویر بسیار بزرگ و با کیفیت 41 مگاپیکسلی خلق می کند. نوکیا در MWC پوسترهای بزرگی از عکس های گرفته شده با این موبایل را به نمایش گذاشته که در آنها اثری از نویز و تاری تصویر مشاهده نمی شود. طراحی ظاهری و ابعاد PureView 808 بسیار جذاب است. این تلفن کمتر از یک سانتی متر ضخامت دارد و نمایشگر 4 اینچی آن نیز دارای رزولوشن 640x360 پیکسل است. از مهمترین مشخصات فنی PureView 808 می توان به حافظه RAM با ظرفیت 512MB، پردازنده 1.3GHz تک هسته ای و سیستم عامل Symbian Belle اشاره کرد

ویرایش توسط آسمون : 06-24-2012 در ساعت 08:22 PM
    امضای ایشان
    Everyone needs to choose his own path

Grand Master Ip Man

7. 10 کاربر مقابل از Saeed Jafari عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #674
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1389
    تشکر شده 3,041 بار در 301 ارسال

در فولكلور آلمان ، قصه اي هست كه این چنین بیان می شود :
    مردي صبح از خواب بيدار شد و ديد تبرش ناپديد شده . شك كرد كه همسايه اش آن را دزديده باشد ، براي همين ، تمام روز اور ا زير نظر گرفت.
    متوجه شد كه همسايه اش در دزدي مهارت دارد ، مثل يك دزد راه مي رود ، مثل دزدي كه مي خواهد چيزي را پنهان كند ، پچ پچ مي كند ،آن قدر
    از شكش مطمئن شد كه تصميم گرفت به خانه برگردد ، لباسش را عوض كند ، نزد قاضي برود و شكايت كند .اما همين كه وارد خانه شد ، تبرش
    را پيدا كرد . زنش آن را جابه جا كرده بود. مرد از خانه بيرون رفت و دوباره همسايه اش را زير نظر گرفت و دريافت كه او مثل يك آدم شريف راه
    مي رود ، حرف مي زند ، و رفتار مي كند .
    پائلو کوئیلو
    همیشه این نکته را به یاد داشته باشید که:
    ما انسانها در هر موقعیتی معمولا آن چیزی را می بینیم که دوست داریم ببینیم
    امضای ایشان
    If everyone cared and nobody cried
    If everyone loved and nobody lied
    If everyone shared and swallowed their pride
    We'd see the day when nobody died

9. Top | #675
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1587
    تشکر شده 3,246 بار در 494 ارسال

گوگل برای اینکه از اپل و مایکروسافت عقب نماند چه محصولاتی معرفی می‌کند؟

نرم افزار - به نظر می‌رسد که پس از برگزاری کنفرانس اپل و مایکروسافت در چند هفته گذشته، گوگل برای جلب توجه شیفته‌های فناوری به ویژه طراحان سنگ تمام می‌گذارد

پیش‌بینی می‌شود این شرکت در کنفرانس I/O از رایانش ابری، نقشه‌های گوگل، شبکه اجتماعی گوگل پلاس و شاید عینک‌هایش صحبت یا ابزارها یا سرویس‌های جدیدی را در این زمینه معرفی کند.
    تحلیلگران معتقدند که هم‌اکنون زمان مناسبی برای گوگل است تا اکوسیستمی را که می‌تواند رقابت شانه به شانه‌ای با اپل داشته باشد، رو کند. تقریبا 5 هزار و 500 طراح در کنفرانس I/O گوگل که در سانفرانسیسکو برگزار خواهد شد، شرکت می‌کنند تا از برنامه‌های این شرکت در مورد پلات‌فرم موبایلی آندروید، شبکه اجتماعی گوگل پلاس، پلات‌فرم ابری، اپلیکیشن‌های نقشه و همچنین تبلت جدید باخبر شوند. اما با توجه به اینکه همین دو هفته پیش کنفرانس جهانی طراحان اپل و همچنین هفته پیش کنفرانس مایکروسافت برگزار شد، گویا همه از گوگل انتظار بیشتری دارند.
    برایان بلاو، تحلیلگر مرکز تحقیقاتی گارتنر می‌گوید: به نظر من گوگلی‌ها باید قدرتمندانه‌تر در این کنفرانس حضور پیدا کنند.
    وی می‌افزاید: به نظر می‌رسد که ماه ژوییه ماه تمرکز روی فناوری‌های جدید و ابزارهای همراه است؛ نظیر آنچه که اپل رو کرد و مایکروسافت نیز با تبلت 10.6اینچی و مبتنی بر ویندوز 8 خود یعنی سرفیس نشان داد. گوگل هم باید حداقل با چند ویژگی جدید ظاهر شود تا بتواند توجه طراحان را به خود جلب کند. گمانه‌زنی‌ها در مورد اینکه گوگل در کنفرانس روز چهارشنبه‌اش چه محصولاتی را برای عرض اندام رو می‌کند، همچنان ادامه دارد، اما خود گوگل اعلام کرده که در این کنفرانس بیشتر روی رایانش ابری، گوگل درایو، گوگل مپز و آندروید مانور خواهد داد. به هر حال تحلیلگران بازار امیدوارند که گوگل با ارایه محصولات جدید و جالب توجه حسابی آنها را غافلگیر کند.

در ادامه به برخی از این پیش‌بینی‌ها می‌پردازیم:

- پیش‌بینی می‌شود که گوگل از یک تبلت 7 اینچی با نام نکسوس رونمایی کند. این تبلت 199 دلار قیمت خواهد داشت. همچنین پیش‌بینی می‌شود که این تبلت مبتنی بر نسخه جدید سیستم‌عامل آندرویید یعنی آب‌نبات پاستیلی (Jelly Bean) باشد. [تصاویر احتمالی تبلت هفت اینچی گوگل ]

- پیش‌بینی می‌شود که گوگل در این کنفرانس جزییات بیشتری از نسخه جدید آندروید ارایه خواهد داد. تاکنون جزییات کمی در مورد این سیستم‌عامل فاش شده، البته به نظر تحلیلگران، این سیستم‌عامل تغییرات چندانی نسبت به نسخه قبلی خود نخواهد داشت. [گوگل احتمالا هفته آینده نسخه جدید آندروید را معرفی می‌کند]
    - پیش‌بینی می‌شود که گوگل در مورد پلات‌فرم ابری‌اش اخبار جدیدی داشته باشد. تحلیلگران امیدوارند که اطلاعات بیشتری در مورد گوگل درایو، سرویس ذخیره‌سازی ابری این شرکت که در ماه آوریل گذشته راه‌اندازی شده، بشنوند. حتی ممکن است گوگل گام جدیدتری نیز برداشته باشد و یک پلات‌فرم رایانش ابری را که هم به عنوان زیرساخت و هم به عنوان یک سرویس به کار می‌رود، معرفی کند. [سرویس به اشتراک گذاری گوگل در راه است]

- پیش‌بینی می‌شود که گوگل عینک‌های هوشمند خود را با نام گاگلز در این کنفرانس رو کند. رونمایی از این عینک واقعا برای بسیاری از افراد هیجان‌انگیز است؛ به ویژه اینکه سرگئی برین، یکی از بنیانگذاران گوگل چندی پیش این عینک را به چشم گذاشت و حتی ویدیویی از وی در حین استفاده منتشر شد. [عینک واقعیت افزوده گوگل بر چشمان معاون فرماندار کالیفرنیا]
    پیش‌بینی می‌شود که این عینک بین 250 تا 600 دلار قیمت داشته باشد و قابلیت اتصال به شبکه‌های دیتای نسل سوم و چهارم را داشته باشد. گفته می‌شود که این عینک‌ها حسگرهای GPS دارند.و صفحه نمایش بسیار کوچکی دارند که فقط چند اینچ از چشم‌های کاربر را می‌پوشاند. این عینک مجهز به یک دوربین، میکروفون و اسپیکر نیز هست.

برد شیمین، تحلیلگر مرکز تحقیقاتی CurrentAnalysis می‌گوید که دوست دارد در این کنفرانس، شاهد به روز شدن گوگل‌ پلاس باشد. وی همچنین امیدوار است که این شبکه اجتماعی یکپارچگی بیشتری با محصولات دیگر گوگل نظیر گوگل مپز و گوگل داکز پیدا کند.
    وی می‌افزاید: امیدوارم که یکپارچگی بیشتری میان اپلیکیشن‌های گوگل به وجود آید، به ویژه در مجموعه بهره‌وری‌شان. خیلی هوشمندانه است اگر بهره‌وری با شبکه اجتماعی ادغام شود و چشم‌انداز واحدی به این فرآیند به هم پیوسته بدهد. مثلا گوگل داکز می‌تواند یک نقطه ورود به گراف اجتماعی باشد. [Google Docs امکان یافتن اطلاعات را تسهیل کرد]
    از آنجا که تحلیلگران صنعت فناوری و طراحان دوست دارند که گوگل در این کنفرانس در مورد قابلیت‌های سه‌بعدی گوگل مپز سخن بگوید، شیمین می‌گوید: واقعا ناامید می‌شوم اگر در این کنفرانس، صحبتی از یکپارچگی بیشتر گوگل مپز با گوگل پلاس به میان نیاید.
    بلاو نیز می‌گوید که گوگل باید توجه طراحان را بیشتر از گذشته به خود جلب کند و روش آسان‌تر و اغوا کننده‌تری برای ساخت نرم‌افزار برای محصولات گوگل در اختیارشان قرار دهد.
    وی می‌افزاید: طراحان زمان دشواری را برای کار کردن با آندروید و ساخت اپلیکیشن‌های آندرویدی پیش رو دارند، زیرا اپل روش‌های آسان‌تری را در اختیار آنها قرار داده است. هر دو این شرکت‌ها خیلی خوب از طراحان پشتیبانی می‌کنند، اما اپل راه را برای آنها بسیار راحت‌تر کرده است. اپل به طراحان انتخاب‌های بسیاری پیشنهاد می‌دهد تا برای ابزارهای جدیدش برنامه بنویسند. اما به نظر من، گوگل در این زمینه خوب عمل نکرده و به نظر می‌رسد که رویکرد کل نگر در این مورد ندارند.

http://www.shahrekhabar.com
    امضای ایشان
    Everyone needs to choose his own path

Grand Master Ip Man

10. 5 کاربر مقابل از Saeed Jafari عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

11. Top | #676
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    902
    تشکر شده 5,824 بار در 808 ارسال

Exclamation

خدایا ! مرا همواره آگاه و هوشیار دار ، تا پیش از شناخت درست و کامل کسی یا فکری مثبت یا منفی قضاوت نکنم

خدایا ! تو را همچون فرزند بزرگ حسین بن علی سپاس می گذارم که دشنان مرا از میان احمق ها بر گزینی ، که چند دشمن ابله نعمتی است که خداوند به بندگان خاصش عطا می کند

خدایا ! جهل آمیخته با خود خواهی و حسد ، مرا رایگان ابزار قتاله ی دشمن ، برای حمله به دوست نسازد

خدایا ! شهرت ،منی را که می خواهم باشم ، قربانی منی که می خواهند باشم نکند

خدایا ! در روح من اختلاف در انسانیت را با اختلاف در فکر و اختلاف در رابطه با هم میامیز ، آنچنان که نتوانم این سه اقنوم جدا از هم را باز شناسم

خدایا ! مرا به خاطر حسد ، کینه و غرض ، عمله ی آماتور ظلمه مگردان

خدایا ! خود خواهی را چنان در من بکش که خود خواهی دیگران را احساس نکنم و از آن در رنج نباشم

خدایا ! مرا در ایمان اطاعت مطلق بخش تا در جهان عصیان مطلق باشم

خدایا ! به من تقوای ستیز بیاموز تا در انبوه مسئولیت نلغزم و از تقوای ستیز مصونم دار تا در خلوت عزلت نپوسم

خدایا ! مرا به ابتذال آرامش و خوشبختی مکشان اضطراب های بزرگ، غم های ارجمند و حیرت های عظیم را به روحم عطا کن .لذت ها را به بندگان حقیرت بخش و درد های عزیز بر جانم ریز

خدایا! مگذار که آزادی ام اسیر پسند عوام گردد….که دینم در پس وجهه ی دینیم دفن شود…که عوام زدگی مرا مقلد تقلید کنندگانم سازد..که آنچه را حق می دانم بخاطر اینکه بد می دانند کتمان کنم

خدایا ! به من توفیق تلاش در شکست..صبر در نومیدی..رفتن بی همراه..جهاد بی سلاح..کار بی پاداش..فداکاری در سکوت..دین بی دنیا..خوبی بی نمود…دین بی دنیا…عظمت بی نام… خدمت بی نان..ایمان بی ریا…خوبی بی نمود…گستاخی بی خامی…مناعت بی غرور..عشق بی هوس ..تنهایی در انبوه جمعیت…ودوست داشتن بی آنکه دوست بداند…روزی کن

خدایا ! آتش مقدس شک را آن چنان در من بیفروز تا همه یقین هایی را که در من نقش کرده اند بسوزد
    و آنگاه از پس توده ی این خاکستر لبخند مهراوه بر لبهای صبح یقینی شسته از هر غبار طلوع کند

خدایا! مرا از چهار زندان بزرگ انسان :«طبیعت»، «تاریخ» ،«جامعه » و«خویشتن» رها کن ، تا آنچنان که تو ای آفریدگار من ، مرا آفریدی ، خود آفرید گار خود باشم، نه که چون حیوان خود را با محیط که محیط را با خود تطبیق دهم

خدایا ! به من زیستنی عطا کن که در لحظه مرگ بر بی ثمری لحظه ای که برای زیستن گذشته است حسرت نخورم ومردنی عطا کن که بر بیهودگیش سوگوار نباشم

خدایا ! قناعت ، صبر و تحمل را از ملتم بازگیر و به من ارزانی دار

خدایا ! این خردِ خورده بین ِ حسابگر ِ مصلحت پرست را که بر دو شاهبال ِ هجرت از« هست »و معراج به « باشد» م ، بند های بسیار می زند ، رادرزیر گام های این کاروان شعله های بی قرار شوق، که در من شتابان می گذرد ، نابود کن

خدایا! مرا از نکبت دوستی ها و دشمنی های ارواح ِ حقیر ، در پناه روح های پر شکوه و دل های همه ی قرن ها از گیلگمش تا سارتر و از سید ارتا تا علی و از لوپی تا عین القضاة و مهراوه تا رزاس ، پاک گردان

خدایا !مرا هرگز مراد بی شعور ها و محبوب نمک های میوه مگردان

خدایا ! بر اراده، دانش ، عصیان ، بی نیازی ، حیرت ، لطافت روح ، شهامت و تنها ئی ام بیفزای

خدایا ! این کلام مقدسی را که به روسو الهام کرده ای هرگز از یاد من مبر که :«من دشمن تو و عقاید تو هستم، اما حاضرم جانم را برای آزادی تو و عقاید تو فدا کنم»

خدایا در برابر هر آنچه انسان ماندن را به تباهی می کشاند مرا با نداشتن و نخواستن روئین تن کن

خدایا به هر که دوست می داری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است و به هر که دوست تر میداری بچشان که دوست داشتن از عشق برتر

خدایا ! مرا از همه ی فضائلی که به کار مردم نیاید محروم ساز . و به جهالت ِ وحشی ِ معارفِ لطیفی مبتلا مکن که در جذبه ی احساس های بلند و اوج معراج های ماوراء ، برق گرسنگی در عمق چشمی و خط کبود تازیانه را به پشتی، نتوانم دید

خدایا ! به مذهبی ها بفهمان که آدم از خاک است .بگو که : یک پدیده ی مادی به همان اندازه خدا را معنی می کند که یک پدیده ی غیبی ، در دنیا همان اندازه خدا وجود دارد که در آخرت . و مذهب اگر پیش از مرگ به کار نیاید پس از مرگ به هیچ کار نخواهد آمد

خدایا ! به من بگو تو خود چگونه می بینی ؟ چگونه قضاوت می کنی ؟

آیا عشق ورزیدن به اسم ها تشیع است ؟

یا شناخت مسمی ها؟

و بالاتر از این – یا پیروی از رسم ها؟

خدایا! چگونه زیستن را تو به من بیاموز ، چگونه مردن را خود خواهم دانست

خدایا مرا از این فاجعه ی پلید مصلحت پرستی که چون همه گیر شده است ، وقاحتش از یاد رفته و بیماریی شده است از فرط عمومیتش ، هر که از آن سالم مانده بیمار می نماید، مصون دار تا: به رعایت مصلحت ، حقیقت را ضبح شرعی نکنم

خدایا ! رحمتی کن تا ایمان ، نان و نام برایم نیاورد ، قوتم بخش تا نانم را و حتی نامم را در خطر ایمانم افکنم تا از آنها باشم که پول دنیا را میگیرند و برای دین کار میکنند ، نه از آنان که پول دین را میگیرند و برای دنیا کار می کنند

نیایش - معلم شهید دکتر علی شریعتی

12. 5 کاربر مقابل از Amin-Mehraji عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

13. Top | #677
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1909
    تشکر شده 635 بار در 132 ارسال

روزی پادشاه یکی از کشور های همسایه به کوروش رو کرد و گفت: ما برای شرف میجنگیم و شما برای پول و سرمایه!
    کوروش به آرامی پاسخ داد: هر کسی برای نداشته هایش میجنگد!!!

روزی اسکندر از جایی میگذشت که ناگاه به مردی ساده زیست رسید.
    آن مرد به اسکندر گفت که میخواهی چه کنی؟
    اسکندر پاسخ داد، میخواهم کل جهان را به تسخیر خود دربیاورم.
    آن مرد گفت: بعد از آن چه؟
    اسکندر گفت: بعد زندگی را به راحتی و خوشی میگذرانم
    آن مرد با لبخند جواب داد: من هیچ جای دنیا را تسخیر نکردم اما اکنون دارم زندگی را به راحتی و خوشی میگذرانم!!
    امضای ایشان
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    LIVE the way you LOVE ... OR ... LOVE the way you LIVE
    That's The way you feel HAPPY

14. 11 کاربر مقابل از Sky_Watcher عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

15. Top | #678
    کاربر فعال
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    ديوان سالار ويكی نجوم
    شماره عضویت
    1479
    تشکر شده 11,960 بار در 1,080 ارسال

شعر بابا

بابا ---- بابا ---- بابا

صدای ناز می آید، / صدای کودک پرواز می آید، / صدای رد پای کوچه های عشق پیدا شد.

...معلم در کلاس درس حاضر شد ، / یکی از بچه ها از قلب خود فریاد زد برپا ، / همه برپا ، / چه برپایی شد آن برپا، /معلم نشئتی دارد ، / معلم علم را در قلب می کارد، / معلم گفته ها دارد، / یکی از بچه های آن کلاس درس گفتا بچه ها برجا . / معلم گفت فرزندم بفرما، / جان من ، بنشین ، / چه درسی ؟ فارسی داریم؟ / کتاب فارسی بردار، آب و آب را دیگر نمی خوانیم ، / بزن یک صفحه از این زندگانی را. / ورق ها یک به یک رو شد.

معلم گفت فرزندم ببین بابا، / بخوان بابا، / بدان بابا، / عزیزم این یکی بابا، پسر جان آن یکی بابا، همه صفحه پر از بابا / ندارد فرق این بابا و آن بابا ، / بگو آب و بگو بابا ، بگو نان بگو بابا / اگر بخشش کنی با میشود با ، با / اگر نصفش کنی با می شود با ، با / تمام بچه ها ساکت ، / نفس ها ، حبس در سینه ،/ به قلبی همچو آئینه . / یکی از بچه های کوچه بن بست ، / که میزش جای آخر هست و همچون نی فقط نا داشت ، / به قلبش یک معما داشت ، / سوال از درس بابا داشت. / نگاهش سوخته از درد ، / لبانش زرد ،/ ندارد گویا هم درد / فقط نا داشت.

به انگشت اشاره او سوال از درس بابا داشت ، / سوال از درس بابای زمان دارد / تو گويی درس هایي بر زبان دارد / صدای کودک اندیشه می آید، / صدای بیستون ،/ فرهاد ، یا شیرین ، / صدای تیشه می آید ،/ صدای شیرها ، از بیشه می آید .

معلم گفت فرزندم سوالت چیست ؟؟ / بگفتا آن پسر : آقا اجازه ،/ این بابا و آن بابا ، یکی هستند ؟؟

معلم گفت آری جان من ، بابا همان بابا ست ./ پسر آهی کشید و اشک او در چشم پیدا شد .

معلم گفت : فرزندم بیا اینجا چرا اشکت روان گشته ؟ / پسر با بغض گفت : این درس را دیگر نمی خوانم .

معلم گفت : فرزندم چرا جانم مگر این درس سنگین است ؟

پسر با گریه گفت این درس رنگین است دوتا بابا ، / یکی بابا ، / تو میگویی که این بابا و آن بابا یکی هستند ؟؟؟

چرا بابای من نالان و غمگین است ولی بابای آرش شاد و خوش حال است ؟؟؟
    تو میگويی که این بابا و آن بابا یکی هستند ؟؟؟
    چرا بابای آرش میوه از بازار میگیرد ؟؟؟
    چرا فرزند خود را سخت در آغوش میگیرد ؟؟؟
    ولی بابای من هر دم ذغال از کار میگیرد؟؟؟
    چرا بابا مرا یک دم به آغوشش نمی گیرد؟؟؟
    چرا بابای آرش صورتش قرمز ، ولی بابای من تار است ؟؟؟
    چرا بابای آرش بچه هایش را همیشه دوست میدارد ؟؟؟
    ولی بابای من شلاق را بر پیکر مادر، به زور و ظلم می کارد ؟؟؟
    تو میگویی که این بابا و آن بابا یکی هستند ؟؟؟
    چرا بابا مرا یکدم نمی بوسد ؟؟؟
    چرا بابای من هر روز میپوسد ؟؟؟
    چرا در خانه آرش گل و زیتون فراوان است ، ولی در خانه ما اشک و خون دل به جریانست ؟؟؟
    تو میگویی که این بابا و آن بابا یکی هستند ؟؟؟
    چرا بابای من با زندگی قهر است ؟؟؟

معلم صورتش زرد و لبانش خشک گردیدند ،/ بروی گونه اش اشکی ز دل برخواست ،/ چو گهر روی دفتر ریخت ،/ معلم روی دفتر عشق را می ریخت ،/ و یک بابا ز اشک آن معلم پاک شد از دفتر مشقش .

بگفتا دانش آموزان بس است دیگر ، یکی بابا در این درس است و آن بابا دیگر نیست / پاکن را بگیرید ای عزیزانم / یکی پاک کردند و معلم گفت :/ جای آن یکی بابا / خدا را در ورق بنویس/ و خواند آن روز
    خدا بابا

تمام بچه ها گفتند :

خدا بابا، خدا بابا، خدا بابا، خدا بابا

شاعر : پور عباس

---------------------------
    خدا سايه هيچ پدري رو از سر خانواده اش كم نكنه
    امضای ایشان
    وقتی خدا را دیدم که مشکلم را حل می کرد، من به توانایی او ایمان می آوردم

و وقتی حل نمی کرد

می فهمیدم او به توانایی من ایمان دارد...

16. 17 کاربر مقابل از هانیه امیری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

17. Top | #679
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1764
    تشکر شده 4,023 بار در 349 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط amin-mehraji نمایش پست ها
    خدایا ! مرا همواره آگاه و هوشیار دار ، تا پیش از شناخت درست و کام کسی یا فکری مثبت یا منفی قضاوت نکنم

خدایا ! تو را همچون فرزند بزرگ حسین بن علی سپاس می گذارم که دشمنان مرا از میان احمق ها بر گزینی ، که چند دشمن ابله نعمتی است که خداوند به بندگان خاصش عطا می کند

خدایا ! جهل آمیخته با خود خواهی و حسد ، مرا رایگان ابزار قتاله ی دشمن ، برای حمله به دوست نسازد

خدایا ! شهرت ،منی را که می خواهم باشم ، قربانی منی که می خواهند باشم نکند

خدایا ! در روح من اختلاف در انسانیت را با اختلاف در فکر و اختلاف در رابطه با هم میامیز ، آنچنان که نتوانم این سه اقنوم جدا از هم را باز شناسم

خدایا ! مرا به خاطر حسد ، کینه و غرض ، عمله ی آماتور ظلمه مگردان

خدایا ! خود خواهی را چنان در من بکش که خود خواهی دیگران را احساس نکنم و از آن در رنج نباشم

خدایا ! مرا در ایمان اطاعت مطلق بخش تا در جهان عصیان مطلق باشم

*خدایا ! به من تقوای ستیز بیاموز تا در انبوه مسئولیت نلغزم و از تقوای ستیز مصونم دار تا در خلوت عزلت نپوسم

*خدایا ! مرا به ابتذال آرامش و خوشبختی مکشان اضطراب های بزرگ، غم های ارجمند و حیرت های عظیم را به روحم عطا کن .لذت ها را به بندگان حقیرت بخش و درد های عزیز بر جانم ریز

*خدایا! مگذار که آزادی ام اسیر پسند عوام گردد….که دینم در پس وجهه ی دینیم دفن شود…که عوام زدگی مرا مقلد تقلید کنندگانم سازد..که آنچه را حق می دانم بخاطر اینکه بد می دانند کتمان کنم

*خدایا ! به من توفیق تلاش در شکست..صبر در نومیدی..رفتن بی همراه..جهاد بی سلاح..کار بی پاداش..فداکاری در سکوت..دین بی دنیا..خوبی بی نمود…دین بی دنیا…عظمت بی نام… خدمت بی نان..ایمان بی ریا…خوبی بی نمود…گستاخی بی خامی…مناعت بی غرور..عشق بی هوس ..تنهایی در انبوه جمعیت…ودوست داشتن بی آنکه دوست بداند…روزی کن

خدایا ! آتش مقدس شک را آن چنان در من بیفروز تا همه یقین هایی را که در من نقش کرده اند بسوزد
    و آنگاه از پس توده ی این خاکستر لبخند مهراوه بر لبهای صبح یقینی شسته از هر غبار طلوع کند

*خدایا! مرا از چهار زندان بزرگ انسان :«طبیعت»، «تاریخ» ،«جامعه » و«خویشتن» رها کن ، تا آنچنان که تو ای آفریدگار من ، مرا آفریدی ، خود آفرید گار خود باشم، نه که چون حیوان خود را با محیط که محیط را با خود تطبیق دهم

*خدایا ! به من زیستنی عطا کن که در لحظه مرگ بر بی ثمری لحظه ای که برای زیستن گذشته است حسرت نخورم ومردنی عطا کن که بر بیهودگیش سوگوار نباشم

خدایا ! قناعت ، صبر و تحمل را از ملتم بازگیر و به من ارزانی دار

*خدایا ! این خردِ خورده بین ِ حسابگر ِ مصلحت پرست را که بر دو شاهبال ِ هجرت از« هست »و معراج به « باشد» م ، بند های بسیار می زند ، رادرزیر گام های این کاروان شعله های بی قرار شوق، که در من شتابان می گذرد ، نابود کن

خدایا! مرا از نکبت دوستی ها و دشمنی های ارواح ِ حقیر ، در پناه روح های پر شکوه و دل های همه ی قرن ها از گیلگمش تا سارتر و از سید ارتا تا علی و از لوپی تا عین القضاة و مهراوه تا رزاس ، پاک گردان

خدایا !مرا هرگز مراد بی شعور ها و محبوب نمک های میوه مگردان

خدایا ! بر اراده، دانش ، عصیان ، بی نیازی ، حیرت ، لطافت روح ، شهامت و تنها ئی ام بیفزای

**خدایا ! این کلام مقدسی را که به روسو الهام کرده ای هرگز از یاد من مبر که :«من دشمن تو و عقاید تو هستم، اما حاضرم جانم را برای آزادی تو و عقاید تو فدا کنم»

خدایا در برابر هر آنچه انسان ماندن را به تباهی می کشاند مرا با نداشتن و نخواستن روئین تن کن

*خدایا به هر که دوست می داری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است و به هر که دوست تر میداری بچشان که دوست داشتن از عشق برتر

خدایا ! مرا از همه ی فضائلی که به کار مردم نیاید محروم ساز . و به جهالت ِ وحشی ِ معارفِ لطیفی مبتلا مکن که در جذبه ی احساس های بلند و اوج معراج های ماوراء ، برق گرسنگی در عمق چشمی و خط کبود تازیانه را به پشتی، نتوانم دید

*خدایا ! به مذهبی ها بفهمان که آدم از خاک است .بگو که : یک پدیده ی مادی به همان اندازه خدا را معنی می کند که یک پدیده ی غیبی ، در دنیا همان اندازه خدا وجود دارد که در آخرت . و مذهب اگر پیش از مرگ به کار نیاید پس از مرگ به هیچ کار نخواهد آمد

خدایا ! به من بگو تو خود چگونه می بینی ؟ چگونه قضاوت می کنی ؟

آیا عشق ورزیدن به اسم ها تشیع است ؟

یا شناخت مسمی ها؟

و بالاتر از این – یا پیروی از رسم ها؟

***خدایا! چگونه زیستن را تو به من بیاموز ، چگونه مردن را خود خواهم دانست

خدایا مرا از این فاجعه ی پلید مصلحت پرستی که چون همه گیر شده است ، وقاحتش از یاد رفته و بیماریی شده است از فرط عمومیتش ، هر که از آن سالم مانده بیمار می نماید، مصون دار تا: به رعایت مصلحت ، حقیقت را ضبح شرعی نکنم

*خدایا ! رحمتی کن تا ایمان ، نان و نام برایم نیاورد ، قوتم بخش تا نانم را و حتی نامم را در خطر ایمانم افکنم تا از آنها باشم که پول دنیا را میگیرند و برای دین کار میکنند ، نه از آنان که پول دین را میگیرند و برای دنیا کار می کنند

نیایش - معلم شهید دکتر علی شریعتی

میخواستم بعضی از جمله های دکتر رو برجسته کنم دیدم همه ی اونها چنان وصف حال من و اجتماع منه که شایسته است ضمن تشکر از امین عزیز، برای یادآوری با نقل قول دوباره روش تاکید بشه.
    پاینده باشید!
    ویرایش توسط gissoo : 06-28-2012 در ساعت 09:19 AM
    امضای ایشان
    مرگ اگر مرگ است آيد پيش من
    تا كشم خوش در كنارش تنگ تنگ

من از او جانی برم بی رنگ و بو
    او ز من دلقی ستاند رنگ رنگ

18. 9 کاربر مقابل از gissoo عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

19. Top | #680
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    2693
    تشکر شده 2,158 بار در 242 ارسال

آف تاپیک         
    رابطه کش شلوار و پیشرفت‎

یکی پشت بنز آخرین سیستم نشسته بود و داشت صد و هشتاد تا تو اتوبان میرفت، یهو میبینه یک موتور گازی ازش جلو زد!

خیلی شاکی میشه ، پا رو میگذاره رو گاز ، با سرعت دویست از بغل موتوره رد میشه.

یک مدت واسه خودش خوش و خرم میره، یهو میبینه موتور گازیه غیییییژ ازش جلو زد!

دیگه پاک قاطی میکنه ، پا رو تا ته میذاره رو گاز، با دویست و چهل تا از موتوره جلو میزنه.

همینجور داشته با آخرین سرعت میرفته ، باز یهو میبینه ، موتور گازیه مثل تیر از بغلش رد شد!

طرف کم میاره ، راهنما میزنه کنار به موتوریه هم علامت میده بزنه کنار. خلاصه دوتایی وامیستن کنار اتوبان،

راننده بنز میره جلو موتوریه، میگه: آقا تو دیگه کی هستی! من مخلصتم، فقط بگو چطور با این موتور گازی کل مارو خوابوندی؟!

موتوریه با رنگ پریده ، نفس زنان میگه : والله ... داداش ... خدا پدرت رو بیامرزه وایسادی ... آخه ... کش شلوارم گیر کرده به آینه بغلت ...

نتیجه اخلاقی : اگه می بینید بعضی ها در کمال بی استعدادی پیشرفت های قابل ملاحظه ایی دارند ببینید کش شلوارشان به کجای یک مدیر گیر کرده
    امضای ایشان
    حافظ از مشرب قسمت گله بی انصافیست
    طبع چون آب و غزل های روان ما را بس ...

20. 14 کاربر مقابل از Mojtaba Gholami عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 68 از 144 نخستنخست ... 185864656667686970717278118 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)