صفحه 139 از 144 نخستنخست ... 3989129135136137138139140141142143 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,381 تا 1,390 , از مجموع 1431

موضوع: آف تاپیک

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    386
    تشکر شده 8,391 بار در 879 ارسال

Wink آف تاپیک

سلام به همه دوستان گل آوا استاری

خیلی پیش از این "hasti" عزیز تاپیکی با عنوان "مطالب کوتاه وخواندنی" ایجاد کرده بودن که پست های خوبی میخورد و در حکم آف تاپیک فروم محسوب میشد...
    به همین دلیل بعد از مدتی و به صلاح دید مدير فروم عنوان تاپیک مذکور به "مطالب آزاد" تغییر کرد تا عمومیت عنوان، در محتوای اون هم موثر بشه و البته شد!...
    اما مدتی بعد اون تاپیک بسته و به تالار غیر تخصصی منتقل شد تا حجم ارسالهای غیر علمی و غیر قانونی در فروم کنترل بشه...

حالا، امشب که شب مبارک عید غدیر هست - راستی عیدتون مبارک - و با موافقت آقای امام و سایر مدیران این تاپیک رو ایجاد میکنیم که :

محلی باشه برای طرح مسائلی که ارتباط زیادی با دامنه اصلی فعالیت نجومی فروم ندارند؛ مثل مطالب کوتاه و مطالبی که جنبه سرگرمی یا عمومی در سایت دارند. فعالیت در این بخش محدودیت ویژه ای نداره ولی رعایت قوانین کلی و شئونات سایت برای جلوگیری از دریافت اخطار در این بخش هم الزامیه...

یعنی مطالب سیاسی، مذهبی، دعوا و بحث بی مورد، ارسالهای مکرر و خارج از محدوده ادب ممنوع هستن!

لطفا حتما به توضیحات فوق دقت کنید تا باز این تاپیک بسته نشه!

یادتون که هست:
    تاپیک "گنجینه امضا ها و آواتار ها " برای امضاهای قشنگی هست که عوض میشن!
    تاپیک تبریکات برای تبریک های آوایی ماست!
    تاپیک اشعار نجومی هم داریم!
    و ...

موفق و منصور باشید.

.................................................. ................

کاربران گرامی توجه کنند که پستهای ارسالی آنها در آف تاپیک جز پستهای ارسالی شمارش نمی شوند
    ویرایش توسط پیمان اکبرنیا : 08-26-2012 در ساعت 05:36 PM دلیل: اضافه کردن خط آخر :)

2. Top | #1381
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    كاربر راهنمای ويكی نجوم
    شماره عضویت
    960
    تشکر شده 6,841 بار در 934 ارسال

سلام بر اعضای گرامی

اول این ماجرا با خودم گفتم خیلی خوب میشه و بالاخره این هم روحیه میده به این افراد و هم این که اون هایی که کمک میکنند پولش میرسه به این افراد و یه سری از هزینه هاش جبران میشه ! ولی ...

بعد از یه مدت که تبدیل به یه کار فان شد پشیمون شدم از گفته ی خودم ! در ایران انجمن حمایت از بیماران ای ال اس وجود داره افرادی که کمک میکنند پول رو به این انجمن می پردازند .

و تا اونجایی که من خبر دارم کسی که دعوت میشه یا باید پول بده یا این که سطل آب یخ رو رو خودش خالی کنه ! الان یعنی اینایی که ریختن پول ندادن !

به نظرم تا یه جاییش این مسئله خوب و پسندیده بود ولی بعدش نه ! به خصوص قدر اون سطل آب ها رو وقتی میدونیم که همه ی ایران مثل منطقه ما روزی چند ساعت قطعی داشته باشه

ولی این که چرا این چالش بهو اینقدر بزرگ شد دلیلشو من تو تفریحی بودن کار میدونم ویدیویی میسازی میذاری و چند نفر از دوستانتان میخندن ! که طبعا برای هر شخصی جالب و جذابه
    امضای ایشان
    این سرا را سزا بیش از این است ....

3. 12 کاربر مقابل از Mojtaba.M عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #1382
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

چند نکته را در تحلیلها در نظر بگیرید دوستان:

- یکی از دلایل به وجود آمدن این چالش، دقیقا نادر بودن بیماری بود. این بیماری با وجود کشنده بودن، در مرکز توجه مراکز درمانی و تحقیقاتی قرار ندارد در حالی که هزاران نفر به آن مبتلا هستند و احتیاج به کمک دارند. نمی توان گفت مثلا سرطان مهمتر است چون تعداد بیشتری به آن مبتلا هستند. هر سال بودجه زیادی صرف یافتن راه های درمان سرطان می شود و کلی هم تا به حال طول عمر بیماران سرطانی افزایش پیدا کرده. اما بیماری ای ال اس چی؟ آیا به دلیل کمبود توجه و بودجه تحقیقاتی باید بیماران به راحتی بمیرند؟

- نکته کم آبی در ایران درست است اما به نظرم ما در تحلیلها مرتبه بزرگی هدر رفتن آب را در نظر نمی گیریم. من موافق این نیستم که در این کم آبی یک سطل بزرگ آب روی سر خود خالی کنیم و به سطل کوچک هم قانع هستم. ولی کسانی که مساله کم آبی را مطرح می کنند می دانند سرانه مصرف آب هر نفر در ایران چقدر است و یک سطل آب چند درصد مصرف روزانه یک ایرانی است؟ به نظرم ما باید در مصرف آب به هر نحوی صرفه جویی کنیم ولی حواسمان باشد اتلاف آب واقعا در چه مقیاسی اتفاق می افتد و در چه مصارفی بیشتر است. هم دولت و هم مردم باید مصرف آب را بهینه کنند.

- اینکه عده ای قواعد این بازی را رعایت نکنند و برداشتی دیگر از این چالش داشته باشند ربطی به بد بودن اصل طرح ندارد. مثلا بعضی ها بدون اشاره به بیماری و رعایت قواعد بازی فقط یک سطل آب روی سر خود خالی می کنند که در واقع جز کسانی که در این برنامه شرکت کرده اند محسوب نمی شوند

خواندن مطلب زیر رو هم توصیه می کنم:

چالش سطل یخ و نکاتی درباره آن

5. 17 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #1383
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    مدال طلای جهانی المپياد نجوم
    شماره عضویت
    3538
    تشکر شده 4,710 بار در 536 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط پیمان اکبرنیا نمایش پست ها

- یکی از دلایل به وجود آمدن این چالش، دقیقا نادر بودن بیماری بود. این بیماری با وجود کشنده بودن، در مرکز توجه مراکز درمانی و تحقیقاتی قرار ندارد در حالی که هزاران نفر به آن مبتلا هستند و احتیاج به کمک دارند. نمی توان گفت مثلا سرطان مهمتر است چون تعداد بیشتری به آن مبتلا هستند. هر سال بودجه زیادی صرف یافتن راه های درمان سرطان می شود و کلی هم تا به حال طول عمر بیماران سرطانی افزایش پیدا کرده. اما بیماری ای ال اس چی؟ آیا به دلیل کمبود توجه و بودجه تحقیقاتی باید بیماران به راحتی بمیرند؟

- نکته کم آبی در ایران درست است اما به نظرم ما در تحلیلها مرتبه بزرگی هدر رفتن آب را در نظر نمی گیریم. من موافق این نیستم که در این کم آبی یک سطل بزرگ آب روی سر خود خالی کنیم و به سطل کوچک هم قانع هستم. ولی کسانی که مساله کم آبی را مطرح می کنند می دانند سرانه مصرف آب هر نفر در ایران چقدر است و یک سطل آب چند درصد مصرف روزانه یک ایرانی است؟ به نظرم ما باید در مصرف آب به هر نحوی صرفه جویی کنیم ولی حواسمان باشد اتلاف آب واقعا در چه مقیاسی اتفاق می افتد و در چه مصارفی بیشتر است. هم دولت و هم مردم باید مصرف آب را بهینه کنند.

- اینکه عده ای قواعد این بازی را رعایت نکنند و برداشتی دیگر از این چالش داشته باشند ربطی به بد بودن اصل طرح ندارد. مثلا بعضی ها بدون اشاره به بیماری و رعایت قواعد بازی فقط یک سطل آب روی سر خود خالی می کنند که در واقع جز کسانی که در این برنامه شرکت کرده اند محسوب نمی شوند

سلام آقای اکبرنیا

پست شما رو کاملا قبول درام مخصوصا اون قسمت پررنگ رو. واقعا اتلاف آب روزانه‌ی ما شاید چندصد یا حتی چند هزار برابر آبی باشه که تو این چالش به هدر میره. من خودم شخصا از این مسئله آزرده خاطرم. نوشته قبلی من ضرقا از این بابت بود که بهونه‌ی دیگه‌ای برای اتلاف آب درست نکنیم. جون ما ایرانی‌ها تو اتلاف نعمت‌ها خیلی استادیم و همین سرانه‌ی فاجعه‌آمیز اتلاف به اندازه‌کافی قابل تامل هست...

مقاله‌ِی آقای ناظمی هم بسیار شیوا و منطقی نوشته شده، حتما همه بخونید... ! بعد از خوندن مقاله واقعا نظرم نسبت به چیزی که گفتم راجع به انواع بیماری‌ها عوض شد. اما همچنان مصرّم که راه تبلیغاتی تو ایران، اصلا مناسب نیست.
    امضای ایشان
    عجیب ترین چیزی که تا به حال تو نجوم دیدم نه ابعاد و ارقام ماه و ستاره و فاصله و جرم اجرام کیهانیه و نه اسرار سر به مهر درون سیاهچاله ها !
    اینه که یک علاقه مشترک چه جوری می تونه این همه آدمو با هم آشنا کنه !

7. 11 کاربر مقابل از arashgmn عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #1384
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    784
    تشکر شده 473 بار در 74 ارسال

سلام به همه دوستان.با شرایط و جمعیت کنونی کره زمین ،هرکسی ممکنه راهی برای حل مشکلات به نظرش برسه،اما شنونده هم بهتره کمی بیشتر فکر کنه و اون راه را با شرایط موجود بسنجه.البته یقینا همه آنهایی که در این جنبش شرکت میکنن نیت خیر دارن،اما با شرایط موجود (که دوستان بیان کردند)بهتره راههایی را انتخاب کنیم که با ضرر کمتر خیر بیشتری را به جمعیت بیشتری برسونه.

9. 6 کاربر مقابل از noori عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #1385
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    كاربر راهنمای ويكی نجوم
    شماره عضویت
    960
    تشکر شده 6,841 بار در 934 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط پیمان اکبرنیا نمایش پست ها

سلام بر شما آقای اکبرنیا

بله همونطور که اشاره کردید مشکل اصلی ما نه تنها همین سطل آب که خود مصرف شخصی هم مشکل نیست

عمده هدر رفت آب در ایران در بخش کشاورزی ، صنعت و ساختمان سازی ها هدر میره ، ولی به نظر من همین هدر دادن آب به نظرم نوعی ایجاب اینه که حداقل منی که دارم کار رو انجام بی تفاوتم نسبت به کم آبی و هد دادن اون
    آمار هایی که گرفته شده در ایران و جهان به طور میانگین از هر 100000 نفر 2 نفر مبتلا به بیماری اند.
    امضای ایشان
    این سرا را سزا بیش از این است ....

11. 7 کاربر مقابل از Mojtaba.M عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #1386
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

آقا ، فهميدين چي شد .... ؟!!!

ما تا حالا نمي دونستيم :

موفق ترين فارغ التحصيل شريف ، بذرپاش است نه ميرزاخاني !

كاش زود تر ميگفتن !

13. 11 کاربر مقابل از Mostafa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #1387
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    3081
    تشکر شده 1,341 بار در 152 ارسال

سلام دوستان
    من امروز تو پارک ی چیزی پیدا کردم که موندم چیه .
    اگه میشه کمک کنین. خیلی کنجکاو شدم که بدونم.

من خودم حدس میزنم لیسه باشه
    امضای ایشان
    محمد تنهاتراست!علیاز خدا نیز تنها تر است!
    خدابرای تنهاییش آدم را آفرید محمد(ص)سلمان رایافت اما,اما علی(ع)تا پایان حیاتش تنها ماند ازمیان خیل شیعیانش به جز چاه های پیرامون مدینه کسی نداشت(دکتر شریعتی)

15. 10 کاربر مقابل از mr mohamadreza عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #1388
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mr mohamadreza نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من امروز تو پارک ی چیزی پیدا کردم که موندم چیه .
    اگه میشه کمک کنین. خیلی کنجکاو شدم که بدونم.
    من خودم حدس میزنم لیسه باشه
    کرم ابریشمه دیگه. بنظر خیلی گنده هم هست.
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

17. 6 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #1389
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    3081
    تشکر شده 1,341 بار در 152 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen4465 نمایش پست ها
    آره خیلی گندس تاحالا اینقدیشو ندیده بودم:d
    امضای ایشان
    محمد تنهاتراست!علیاز خدا نیز تنها تر است!
    خدابرای تنهاییش آدم را آفرید محمد(ص)سلمان رایافت اما,اما علی(ع)تا پایان حیاتش تنها ماند ازمیان خیل شیعیانش به جز چاه های پیرامون مدینه کسی نداشت(دکتر شریعتی)

19. 2 کاربر مقابل از mr mohamadreza عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #1390
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    784
    تشکر شده 473 بار در 74 ارسال

آف تاپیک         
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen4465 نمایش پست ها
    این نمیتونه کرم ابریشم باشه.اون دوتا لکه که شبیه چشم هستند روی بدن کرم ابریشم نیست و رنگ کرم ابریشم تقریبا سفید چرک است.احتمالا از این کرم یک پروانه زیبای دیگه ساخته میشه

21. 4 کاربر مقابل از noori عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 139 از 144 نخستنخست ... 3989129135136137138139140141142143 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)