صفحه 136 از 144 نخستنخست ... 3686126132133134135136137138139140 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,351 تا 1,360 , از مجموع 1431

موضوع: آف تاپیک

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    386
    تشکر شده 8,391 بار در 879 ارسال

Wink آف تاپیک

سلام به همه دوستان گل آوا استاری

خیلی پیش از این "hasti" عزیز تاپیکی با عنوان "مطالب کوتاه وخواندنی" ایجاد کرده بودن که پست های خوبی میخورد و در حکم آف تاپیک فروم محسوب میشد...
    به همین دلیل بعد از مدتی و به صلاح دید مدير فروم عنوان تاپیک مذکور به "مطالب آزاد" تغییر کرد تا عمومیت عنوان، در محتوای اون هم موثر بشه و البته شد!...
    اما مدتی بعد اون تاپیک بسته و به تالار غیر تخصصی منتقل شد تا حجم ارسالهای غیر علمی و غیر قانونی در فروم کنترل بشه...

حالا، امشب که شب مبارک عید غدیر هست - راستی عیدتون مبارک - و با موافقت آقای امام و سایر مدیران این تاپیک رو ایجاد میکنیم که :

محلی باشه برای طرح مسائلی که ارتباط زیادی با دامنه اصلی فعالیت نجومی فروم ندارند؛ مثل مطالب کوتاه و مطالبی که جنبه سرگرمی یا عمومی در سایت دارند. فعالیت در این بخش محدودیت ویژه ای نداره ولی رعایت قوانین کلی و شئونات سایت برای جلوگیری از دریافت اخطار در این بخش هم الزامیه...

یعنی مطالب سیاسی، مذهبی، دعوا و بحث بی مورد، ارسالهای مکرر و خارج از محدوده ادب ممنوع هستن!

لطفا حتما به توضیحات فوق دقت کنید تا باز این تاپیک بسته نشه!

یادتون که هست:
    تاپیک "گنجینه امضا ها و آواتار ها " برای امضاهای قشنگی هست که عوض میشن!
    تاپیک تبریکات برای تبریک های آوایی ماست!
    تاپیک اشعار نجومی هم داریم!
    و ...

موفق و منصور باشید.

.................................................. ................

کاربران گرامی توجه کنند که پستهای ارسالی آنها در آف تاپیک جز پستهای ارسالی شمارش نمی شوند
    ویرایش توسط پیمان اکبرنیا : 08-26-2012 در ساعت 05:36 PM دلیل: اضافه کردن خط آخر :)

2. Top | #1351
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    7312
    تشکر شده 2,399 بار در 324 ارسال

باحال ترين نوع نيروي جاذبه

جاي نيوتن خالي
    بريد تو گوگل بنويسينgoogle gravity اولين لينك رو باز كنين بينين چي ميشه!
    حالا يه كلمه رو هم توش سرچ كنين
    قديميه ولي باحاله

3. 7 کاربر مقابل از aysa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #1352
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    6374
    تشکر شده 6,841 بار در 590 ارسال

پسوردتان را عوض کنید!

اینفوگرافی راجع به حفره ی امنیتی سایت های مبنتی بر Open SSL:

برنامه نویس آلمانی اعتراف کرد کدی که برای پروتکل امن SSL نوشته، خطای برنامه نویسی داشته و باگ موسوم به HeartBleed یا خونریزی قلبی دو سوم سایتهای اینترنتی را در بر گرفته است
    اکنون حفره مذکور رفع شده و کاربران و راهبران سایتهایی که از پروتکل امن SSL و نرم افزار OpenSSL استفاده می کنند باید پسوردهای خود را تعویض کنند.
    مالکان سایتهای مختلف با مراجعه به این سایت https://lastpass.com/heartbleed و قرار دادن نام سرور خود می توانند مطمئن شوند که آیا سایت شان در معرض این حفره قرار دارد یا نه؟
    این حفره توسط گروه امنیتی گوگل که روی رمز گذاری دیتا کار می کنند، کشف شد.
    کار اصلی نرم افزار OpenSSL رمز گذاری روی دیتا (وب سایتها، ایمیل ها، سرویس های چت، شبکه های وی پی ان و ساتیهایی که جزییات کارتهای اعتباری را ذخیره می کنند) است که روی دو نوع سرور محبوب در دنیا بنام های آپاچی و nginx اجرا می شود و حالا مشخص شده خودش حفره دارد.
    محققان در نت کرافت می گویند 500 هزار سایت مهم با خطر این حفره روبرو هستند.
    پی پال، اکانت های مایکروسافت و توئیتر از OpenSSL استفاده نمی کنند و قطعا کاربران این سایتها و سرویس ها را خطری تهدید نمی کند.
    همچنین جی میل، یاهو، فیس بوک، تامبلر و دراپ باکس جزو سایتها و سرویس هایی بودند که در معرض خطر بوده اما مشکل فیکس شده است.
    امضای ایشان

5. 7 کاربر مقابل از |Alireza| عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #1353
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    6374
    تشکر شده 6,841 بار در 590 ارسال

Picture Resize-ریسایز تصاویر بدون افت کیفیت

مشکل با ریسایز!

تا حالا شده بخواین تصویرتون رو ریسایز کنید ولی یا حجمش خیلی زیاد شده یا اینکه کیفیتش خیلی اومده پایین؟؟

چند وقت پیش به دنبال نرم افزاری بودم که بتونه حدود 100 عکس رو با هم ریسایز کنه! گفتم بزار یه جستجویی تو گوگل بکنم ببینم چی پیدا میشه.که با این نرم افزار فوق العاده آشنا شدم.

این نرم افزار نه تنها این کار رو میکنه بلکه میتونه روی تصاویرتون به طور دسته جمعی واتر مارک بزاره و اینکه

مهم تر از همه بدون افت کیفیت تصاویرتون رو ریساز کنه

واقعا عالیه.تصویری که 16 مگابایت به 1 مگ رسونده بودم با فوتوشاپ بزور اونم!با کیفیت خیلی بد هم!

این برام با کیفت خیلی عالی و با وضوح تصویر بسیار بالاتر به 200 کیلوبایت رسوند!!

واقعا نرم افزار خیلی خوبیه!توصیه میکنم حتما برای ریسایز تصاویرتون از این نرم افزار استفاده کنید.

طریقه ی کار با اون هم بسیار ساده است.

میتونید از لینک زیر اونو دانلود کنید.به حجم 1.81 مگابایت!!

http://www.astroupload.com/do.php?fi...9005277271.zip

تصویری از محیط برنامه.

پس از نصب محتویات پوشه ی Crack رو در محل نصب برنامه کپی کنید.

سپس فایل Patch رو با فرمان Run as administrator اجرا کنید و روی دکمه ی Patch کلیک کنید تا نرم افزار آماده ی استفاده شود
    امضای ایشان

7. 5 کاربر مقابل از |Alireza| عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #1354
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    16
    تشکر شده 8,571 بار در 984 ارسال

smile

یک چیزی در یک سایت دیدم ، گفتم خوبه که اینجا به اشتراک بزارم :

9. Top | #1355
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    5953
    تشکر شده 339 بار در 59 ارسال

برای بچه های کنکوری (خصوصا بچه های فروم) به شدددتتت آرزوی موفقیت میکنم...ایشالا راحت شن
    امضای ایشان
    "از کجا آمده ام، آمدنم بهر چه بود؟......"

10. 10 کاربر مقابل از فائزه معتضدیان عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

11. Top | #1356
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    7476
    تشکر شده 4,689 بار در 597 ارسال

بختک یا فلج خواب چیست؟

تا حالا اسم بختک رو شنیدین؟! شده از خواب بلند بشین نتونید دست و پاتونو تکون بدین ،نتونین حرف بزنین، فقط چشمتون ببینه و گوشاتون بشنوه؟حالتی که به اصطلاح بهش میگن:طرف بختک روش افتاده!

میخوایم ببرسی کنیم که ببینیم این بختک یا به اصطلاح فلج خواب واقعا از لحاظ علمی چی هست:

"در طی خواب در مرحلهٔ حرکات سریع چشم (rem)، یعنی مرحله‌ای که فرد خواب (رویا) می‌بیند، مغز انتقال پیام‌های عصبی به سوی عضلات اسکلتی (به استثنای عضله دیافراگم و عضلات چشم) را متوقف می‌سازد، تا انسان رویاهای خود را برون ریزی نکند (یعنی مثلاً وقتی در خواب می‌بیند می‌دوید، از رختخواب بلند نشوید و شروع به دویدن نکنید).

هنگامی که شما قصد دارید از خواب بیدار شوید، مغز مجدداً کنترل عضلات را به دست می‌گیرد. اما گاهی اوقات، قبل از اینکه مغز کنترل عضلات اسکلتی را به دست گیرد و عضلات از حالت فلج بودن خارج گردند، انسان هوشیاری خود را باز می‌یابید که نتیجهٔ آن احساس ترس آور فلج بودن بدن خواهد بود.

نقطهٔ مقابل این عارضه زمانی است که برخی افراد هنگام دیدن رویا، دست‌ها و پاهای خود را تکان می‌دهند و یا در موارد شدید تر دچار خوابگردی (راه رفتن در حین خواب) می‌شوند.
    "

بنابراین هنگام رویا دیدن مغز دیگه به عضلات پیام نمیفرسته و ما فلج میشیم تا خوابمون رو اجرا نکنیم و اگر این اتفاق نیوفته تو خواب شروع به راه رفتن میکنیم و اگر قبل از بیدار شدن این فلج از بین نره فلج خواب برامون رخ میده.

اگه میخواین بیشتر در موردش بدونین به لینک زیر یرید
    منبع

دوستان برای جلوگیری از ایجاد این حالت به پشت نخوابید و قبل از خوابیدن سعی کنین مقادیر زیادی کافویین مصرف نکنین و زیاد سیگار نکشید
    اگر این حالت براتون ایجاد شد خونسرد باشید و به خاطر بیارید که این پدیده یک امر فیزیولوژیکه و باید تلاش کنید که حالت بیدار شدن از خواب رو در خودتون القا کنین مثلا چشمان خودتون رو تکون بدین و تلاش کنین تا انگشتانتون رو تکون بدین و سعی کنین از خواب بیدار بشید...

این پدیده خیلی رایجه و اکثر مردم در طول عمرشون یک بار این پدیده رو تجربه میکنن
    امضای ایشان
    با احتیاط نا امید شوید معجزه خبر نمیکند

12. 14 کاربر مقابل از مداد رنگیهام عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

13. Top | #1357
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    301
    تشکر شده 3,243 بار در 483 ارسال

سالها پیش کسی از من پرسید تا به حال بختک را تجربه کرده ای ؟گفتم خیر ! همان شب، بختک زده شدم ...
    امضای ایشان

14. 9 کاربر مقابل از mh.noori عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

15. Top | #1358
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    5398
    تشکر شده 3,050 بار در 259 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mh.noori نمایش پست ها
    سالها پیش کسی از من پرسید تا به حال بختک را تجربه کرده ای ؟گفتم خیر ! همان شب، بختک زده شدم ...
    آقای نوری، سلام!

این مطالب واسم خیلی عجیبه!!! حرف شما منو یاد بعضی اتفاق هایی که تجربشون کردم، میاندازه.... !!

مثلا اینکه چند وقت پیش یه روز خواهرم بدون هیچ مقدمه بهم گفت: تو چرا اصلا مریض نمیشی؟! ... منم پیش خودم گفتم: راست میگه ها.....! همون شب، بشدت... بشدت سرما خوردم... !

حالا یه چیز جالب تر اینکه: اوایل همین ماه رمضون بود که همینطوری... باور کنین همینطوری یه شب به سرم زد برم تو اینترنت درباره ی "سکته قلبی" مطلب بخونم... دقیقا فردای همون شب، سکته خفیف قلبی رو تجربه کردم... ! جوری که وقتی قلبم گرفت، افتادم رو مبل، تا نیم ساعت نمیتونستم حتی تکون بخورم... !

من خودم احساس میکنم یه رابطه ای این وسط هست ... الله اعلم...
    امضای ایشان

16. 10 کاربر مقابل از حسین زارعی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

17. Top | #1359
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط مداد رنگیهام نمایش پست ها
    دوستان برای جلوگیری از ایجاد این حالت به پشت نخوابید و قبل از خوابیدن سعی کنین مقادیر زیادی کافویین مصرف نکنین و زیاد سیگار نکشید
    اگر این حالت براتون ایجاد شد خونسرد باشید و به خاطر بیارید که این پدیده یک امر فیزیولوژیکه و باید تلاش کنید که حالت بیدار شدن از خواب رو در خودتون القا کنین مثلا چشمان خودتون رو تکون بدین و تلاش کنین تا انگشتانتون رو تکون بدین و سعی کنین از خواب بیدار بشید...

این پدیده خیلی رایجه و اکثر مردم در طول عمرشون یک بار این پدیده رو تجربه میکنن
    بعید میدونم در حالتی که بختک روی آدمه آدم بتونه خونسردی خودش رو حفظ کنه. نمیدونم تابحال تجربش کردید یا نه ولی همینقدر بگم کافیه که انقدر تجربه ترسناکیه که من از موقعی که تجربش کردم تا بحال حتی یکبار هم جرأت نکردم به پشت بخوابم.

ضمناً بعید میدونم عضله دیافراگم در این شرایط عمل کنه چون من خودم کاملاً احساس خفه شدن رو حس میکردم. انگار یکی گلوتون رو گرفته و داره خفتون میکنه. از همه بدتر احساس عجیب و وحشتناکی بود که تو مغزم حس میکردم. حتماً میدونید که وقتی یه چوب نازک و بلند رو رو هوا تند تند تکون بدیم چه صدایی میده. دقیقاً احساس میکردم که یه چیزی تو جمجمم خیلی خیلی سریع داره اینور و اونور میره و صدایی مشابه ایجاد میکنه طوری که انگار سرم هم همراه باهاش تکون میخوره و بدجوری گیج میره. دقیقتر بگم احساسی جنون آمیز و ترسناک بهتون دست میده.

ضمناً بختک اونقدرها هم علمی و Scientific به سراغتون نمیاد که بتونید خونسردی خودتون رو حفظ کنید. بلکه بشکل یک جن سیاه میاد بالای سرتون و بعد از زیر گلو به داخل جمجمه شیرجه میره. اصلاً هم شوخی بردار نیست و خیلی مواقع باعث مرگ میشه. مخصوصاً زنان باردار و دختران جوان خیلی زیاد دچار بختک‌های منجر به مرگ میشن.

قبل از این اتفاق چند شب بود که درب اتاقم رو میبستم و تو تاریکی مطلق میخوابیدم. بنظر من بهترین راه جلوگیری از بختک اینه که یه چراغ خواب نسبتاً پرنور تو اتاقتون بذارید. نمیدونم دلیل علمیش چیه ولی بمحض اینکه با همون دست فلجم با کلی زور و تقلا کوبیدم رو کلید برق اتاق، همه چی بطور کاملاً ناگهانی از بین رفت. خیلی وقتا به این فکر میکنم که اگه کلید برق کنار تخت بالای سرم نبود چه بلایی سرم میاومد. فقط همینو میدونم که اون جنه بدجوری از نور لامپ وحشت زده شده بود. با وجود اینکه خودمو یه آدم منطقی و علم گرا میدونم ولی بین دلایل علمی و ماوراءطبیعی بختک موندم و نمیدونم کدوم یکی واقعیت داره.
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

18. 11 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

19. Top | #1360
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    5839
    تشکر شده 1,240 بار در 176 ارسال

آف تاپیک         
    من پنج- شش ساله فک میکردم بختک اسمه یه جنه، که غذاش بغل کردن آدما و بو کشیدن اوناس،حتی در کتابی نوشته بود لازم نیس طرف خواب باشه همین که وقت شب تو تاریکی به پشت بخوابه این میاد سراغش و سنگینیش از پاها شروع میشه، نمیدونسم دلیل علمی داره، الان دلیل اصلی فلج خواب بختک یا بیدار نشدن مغز؟
    امضای ایشان
    I hope God grant you the serenity and power to struggle on

20. 9 کاربر مقابل از skynight عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 136 از 144 نخستنخست ... 3686126132133134135136137138139140 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)