صفحه 5 از 10 نخستنخست 123456789 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 92

موضوع: کارگاه ها و نمایشگاه هاي twan

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    584
    تشکر شده 12,837 بار در 1,573 ارسال

کارگاه ها و نمایشگاه هاي twan

با سلام به همه كاربران گرامي

از اين پس همه اخبار و اطلاعات مربوط به پروژه توآن را در اين تاپيك به اشتراك خواهيم گذاشت.

2. Top | #41
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    428
    تشکر شده 1,974 بار در 166 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط asemankavir نمایش پست ها
    سلام
    اتفاق بد به خیر نگذشت...! شوخی نبود! اتفاقی نادر و برای اولین بار بود.در جایی که اصلا فکرش را هم نمیشد کرد!در یک جمع دوستانه و مهمترین کارگاه نجومی کشور اتفاق افتاد.کارگاهی که اساتید و شرکت کنندگان آن عموما از بهترینها هستند. دوربینم را به احتمال 99 % یکی از دوستان شرکت کننده در کارگاه توآن و یکی از هم اتاقی های عزیزم دزدید!!!
    یک عدد کانن 50d با لنز 55-18 از قسمت بالای کوله پشتیم که در کیف مخصوص دوربین بود به سرقت رفت و دکلانشور و شارژر باتری آن هم از زیپ میانی آن.
    واقعا عجیب است چون من وسایلم را برای اینکه هرگز به کسی شک نکنم داخل کیفم میزاشتم و حواسم به انها بود ولی قرعه به نام من بود. به هر حال دوستان حواستون باشه اینجا ایرانه و در و پیکر درست حسابی نداره و همیشه ممکنه یک نادان در جمع باشه که آبرویی که با هزار زحمت توسط افرادی بزرگ جمع میشود را یکباره به زمین بریزه.
    سلام دوست عزیز
    من هم به نوبه ی خودم واقعاً از این اتفاق متأسفم شدم. این مسئله که در همایشی که نام عکاسی است آن هم دوربین عکاسی دزدیه شده است واقعاً مشکوک است. البته به نظر من عده ای قصد دارند تا با این رفتار نام برگزارکنندگان این برنامه را زیر سوال ببرند و این حرکت بی سابقه واقعاً جای تأسف دارد. شاید بگویید چرا برنامه از لحاظ امنیتی پایین بوده است؟ بایستی بدانید که برنامه های بسیار بزرگتر از این کارگاه هم که میلیونها تومان ابزار در آن بوده برگزار شده و تاکنون شاهد چنین اتفاقاتی نبوده ایم و دلیل آن ساده است. دل منجم صاف و ساده و آسمونی است و کسی فکر نمی کند منجمی بیاید دزدی کند. برای من واقعاً درک این مسئله که یک منجم دزد باشد، آن هم منجمی که 80 هزار تومان را داده است و کلی هم خرج راه خود کرده تا به این همایش بیاید بسیار دشوار است. چندی پیش یکی از دوستان اصفهانی یک دوربین کنون گران قیمت را به علت خستگی در اتوبوس های شهری تهران جا گذاشت . البته ما نیز سعی کردیم تا آن شب این دوست گرامی را به رصد ببریم تا بلکه این خاطره ی تلخ را فراموش کنند چون من خودم هم آقا دزده مالم را زده است و میدانم دوستان چه می کشند. امیدوارم برای کسی پیش نیاید. ولی باید همیشه و همیشه مراقب باشیم که دزدان همیشه در کمین اند. امیدوارم دوربین پیدا شود تا این قضیه ختم به خیر گردد و اگرنه بایستی یا قید همایش ها را بزنیم و یا همایش ها را با نیروهای حراستی و امنیتی برگزار کنیم که فکر کنم به مذاق کسی خوش نیاید.
    ویرایش توسط علی ابراهیمی سراجی : 11-20-2011 در ساعت 05:18 PM

3. 6 کاربر مقابل از علی ابراهیمی سراجی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #42
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    985
    تشکر شده 200 بار در 25 ارسال

آخه بد نام کردن این کارگاه بین المللی که به گفته آقای تفرشی تنها کارگاهیه که هر سال برگزار میشه و یه جورایی پایداره چه نفعی میتونه واسه یه شخص داشته باشه ؟

این کارگاه با این نظر آقای تفرشی یه جورایی آبروی نجوم ماست !

یعنی عکاسی نجومی ما رو به طور جدی تو دنیا مطرح میکنه !

بد نام کردن این کارگاه یه جورایی خیانت به اسم ایرانه !!!

سطح این کارگاه به نظر من که اولین بارم بود خیلی بالاست و خودم به شخصه مطالب بسیاری رو یاد گرفتم

گر چه این کار خیلی حالم رو گرفت !!!

فقط امیدوارم دوربین پیدا بشه چون میدونم دوستم چه زحمتی واسش کشیده !!!
    امضای ایشان
    آسمون مال همست !

5. کاربر مقابل از rosokh2004 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

6. Top | #43
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1044
    تشکر شده 483 بار در 40 ارسال

کارگاه آموزش عکاسی نجومی TWAN در قزوین

نخستین کارگاه آموزش عکاسی نجومی TWAN به همراه نمایشگاه عکس جهانی TWAN با حضور آقای بابک امین تفرشی مدیر پروژه (TWAN (The world at Night در قزوین برگزار خواهد شد.

مهلت ثبت نام جهت شرکت در کارگاه : ۵ دی ماه ۹۰
    محل ثبت نام : غیاث آباد نبش خیابان مفتح ، خانه فرهنگ میرداماد (خانه ریاضیات)
    تلفن تماس: 3661931 - 0281
    زمان برگزاری : جمعه ۹ دی ماه ۹۰ ساعت ۹ الی ۱۷
    مکان برگزاری : سالن همایش فرهنگسرای بانو ( هشت بهشت ) واقع در خیابان نوروزیان

پروژه TWAN: جهان در شب پروژه ای بین المللی است به منظور آشنایی مردم با زیبایی های آسمان شب ( طبیعت فراموش شده ! ) در مقابل آثار تاریخی و پدیده های طبیعی شکل گرفته است که عکاسان عضو این پروژه از سراسر دنیا در آن شرکت دارند .
    امضای ایشان
    " Eppur si muove "

7. 5 کاربر مقابل از Scorpius عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #44
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1044

کارگاه twan در قزوین

اولين کارگاه عکاسي نجومي TWAN در قزوين ، روز جمعه 16 ديماه برگزار شد . در اين کارگاه يک روزه با حضور آقاي بابک امين تفرشي (مدیر پروژه) ابتدا مقدمات عکاسي نجومي ارائه شد، سپس در قسمت بعدی تکنيکهاي عکاسي سبک TWAN و نهایتا، در بخش آخر کارگاه پردازش تصاوير نجومي ارائه و مورد بحث قرار گرفت . پيشتر قرار بود اين برنامه روز نهم ديماه برگزار شود.

امضای ایشان
    " Eppur si muove "

9. 8 کاربر مقابل از Scorpius عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #45
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    1987
    تشکر شده 5 بار در 3 ارسال

ببخشيد فرموديد تكنيك هاي سبك توان ؟؟!!!!!!!!
    ميشه يك كم درباره ويژگيهاي اين سبك براي ما هم توضيح بديد !؟

11. کاربر مقابل از che عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

12. Top | #46
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1044

نقل قول نوشته اصلی توسط che نمایش پست ها
    ببخشيد فرموديد تكنيك هاي سبك توان ؟؟!!!!!!!!
    ميشه يك كم درباره ويژگيهاي اين سبك براي ما هم توضيح بديد !؟
    حتما دوست عزیز
    توان از سوی انجمن بین المللی نجوم و یونسکو یکی از پروژه های ویژه سال جهانی نجوم نام گرفت که با تهیه و ارائه تصاویر هنرمندانه از آسمان شب بر فراز آثار تاریخی و طبیعی جهان به معرفی عمومی زیبایی و ارزش آسمان شب بپردازه.
    از طرف دیگه این تصاویر باعث نزدیکتر کردن مردم جهان از اقوام و ملیتهای مختلف در سراسر دنیا میشه و اونها رو به آسمون بالای سرشون که مشترک هست پیوند میده.در واقع سبک عکاسی توان پیوند بین زمین و آسمونه و غالبا تصاویر ژرف از اعماق آسمان در این نوع عکاسی جایی نداره. اگه شما سری به سایت رسمی توان به آدرس http://www.twanight.org/ بزنید و به موضوعات اون نگاهی بیندازید مواردی رو از قبیل عکاسی از ماه و راه شیری و... رو مشاهده خواهید کرد که عموما توسط عکاسان سراسر دنیا در مناطق بکر و دست نخورده زمین و یا در کنار بناهای تاریخی تهیه شدن و زیبایی های زمین و آسمان رو در یک نمای غالبا باز نشون میدن
    امضای ایشان
    " Eppur si muove "

13. 2 کاربر مقابل از Scorpius عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #47
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    1987

مرسي دوست عزيز
    بله من اتفاقا به طور كامل با اين پروژه آشنا هستم
    ولي چيزي كه متعجبم كرد عنوان كلمه <سبك توان > هست
    اگر همانطور كه شما گفتيد منظور عكس هاي تلفيقي آسمان و مناظر زميني است بهتر است يادآوري كنم كه عكاسان زيادي در سراسر دنيا ( از جمله خود ايران ) از سالها پيش از 2009 با اين سبك عكاسي مي كرده اند .
    كه اگر يك سرچ ساده در گوگل كنيد متوجه قدمت اين نوع فعاليت خواهيد شد .
    پس با اين حساب اسم اين سبك هرچه باشد <سبك توان > نيست !!!!!!!
    آموزش دادن عكاسي كاري نيك است اما كتمان فعاليت ديگران و تمام كردن همه چيز به نام توان اصلا جالب نيست !!!!!

15. Top | #48
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1044

دوست عزیز
    خوشحالم که با این پروژه آشنایی دارین.اما به نظرم بهتره در مورد افرادی که در این پروژه فعال هستند هم آشنایی بیشتری پیدا کنید.
    مدیر این پروژه یکی از اولین عکاسان در این زمینه و کلا عکاسی نجومی در ایران هستند. و فکر می کنم در جامعه ی نجوم کشور و جهان چه از نظر فنی و چه از نظر شخصیتی کاملا شناخته شده اند.قطعا ایشون به دنبال ایجاد سبکی به نام خودشون نیستند چون هیچ نیازی به این کار ندارند.ایشون مدیر این پروژه هستند و در مورد سبکی که این پروژه دنبال میکنه توضیح دادند.
    امضای ایشان
    " Eppur si muove "

16. Top | #49
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    1987

<<مدیر این پروژه یکی از اولین عکاسان در این زمینه و کلا عکاسی نجومی در ایران هستند>>

مرسي كه نظر بنده را تاييد كرديد !!!!

احتمالا شما معني " يكي از اولين " را نمي دانيد دوست عزيز !

اگر جستجويي هرچند ساده بكنيد با افرادي مثل آقاي صفر عليزاده ، آقاي بختيار ، آقاي عباسي ، آقاي عتيقي و .... آشنا خواهيد شد كه قبل از انقلاب به همين سبكي كه به شما گفته اند اسمش توان است عكاسي مي كردند !!!

سعي كنيد فارغ از نامها و تبليغات كاذب به دنبال كشف واقعيت ها باشيد و هر چيزي را كه يادتان دادند بدون تحقيق نپذيريد

17. Top | #50
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    842
    تشکر شده 5,392 بار در 472 ارسال

کارگاه ها و نمایشگاه هاي twan         
    سلام دوستان

بنده یه توضیح کوچیک بدم .

فکر می کنم سو تفاهم پیش اومده . منظور جناب Scorpius از سبک توان سبکی بود که در توان استفاده میشه نه سبک ابداعی توان . مثل اینکه دوستان بد برداشت کردن .

البته قصد دخالت نداشتم فقط خواستم این موضوع روشن شه .

18. 11 کاربر مقابل از mahdad_haghighi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 5 از 10 نخستنخست 123456789 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)