صفحه 1 از 7 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 67

موضوع: Space Art - اسپیس آرت

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    124
    تشکر شده 1,517 بار در 165 ارسال

Post Space Art - اسپیس آرت

من مارک گارليک "Mark A. Garlick" هستم. من يه تصويرگر مستقل (آزاد) و يه نويسنده با پيش زمينه علمي قوي هستم.
    من از دانشگاه کالج لندن (UCL) ليسانس نجوم و دکتراي (Ph.D) اخترفيزيک از لابراتوار علوم فضايي مولارد (Mullard) دارم که يه دپارتمان از دانشگاه UCL است ولي توي لندن نيست.
    در سپتامبر 1993 موفق شدم که مدرک دکترام رو بطور کامل بگيرم ، و يه مقاله تحقيقاتي در حوزه ستاره شناسي نظري در دانشگاه ساسکس (Sussex) در برايتون انگلستان ارائه دادم.
    مطالعات تخصصي من در رابطه با تعامل ستاره هاي دوتايي است ، به طور خاص پلارهاي ميانه (Intermediate polars) ادامه کار شروع شده در پايان نامه من است.

در کنار کار دانشگاهي براي تفريح در اوقات فراغتم نقاشي هايي مي کنم. در حدود سال 1995 شروع به نوشتن مقالات غير تخصصي براي مجله هاي Astronomy Now و Modern Astronomy کردم.
    به تدريج تعدادي از نقاشي هاي من با تکرار مقالاتم رشد کرد؛ در نهايت متوجه شدم که لذت من در حرفه ي علمي ام نيست . بنابراين تلسکوپ رو کنار گذاشتم تا بطور تمام وقت تمرکز کنم روي حرفه جديدم به عنوان يک نويسنده ، تصويرگر متخصص در تصاوير دقيق پديده هاي نجومي و تعامل دانسته هاي علمي ام با حس هنريم.
    بعد از شروع کار حرفه اي ، صدها نسخه از تصاوير فضايي ام در مجلات و کتابها ، اغلب روي جلد ، و در ديگر نشريات و تلوزيون به نمايش درآمد. همچنين من به ليست طراحي هايم(موضوع طراحي) ، موضوع هاي علمي تخيلي ، دايناسورها و علم زمين در بين بقيه اضافه کردم . (ببينين : markgarlick.com)
    اين روزا بيشتر ديجيتالي کار مي کنم ، و اغلب ساخت تصاوير من از ابتدا توي فتوشاپ قلم زده ميشه. گه گاهي طراحي هايم رو در نمايشگاه هاي کوچيک نمايش ميدم. من در حال حاضر در يک نمايشگاه بين المللي مسافرتي (international travelling art show) شرکت مي کنم ، به همراه کارهايي از چندتا از همکاران اسپيس آرتيسترم در IAAA.
    تا جايي که نوشته هاي من به درد بخور باشد من اغلب از رسانه هايي چون The Guardian, New Scientist, Scientific Computing World, Astronomy Now, Scientific American, Astronomy and Sky & Telescope استفاده مي کنم. البته اين روزها نوشته هاي بيشتر محدود به کتاب است.

"بعضی از کارهای ایشون :"

&&;&;p;

از چه نرم افزاري استفاده مي کنيد؟

اغلب بيشتر بخش نرم افزاري با فتوشاپ هست. من معمولا ترجيح مي دم تصاوير رو به طور کامل توي فتوشاپ کار کنم، از يه بوم يا صفحه خالي شروع ميشه اما من اغلب با يه تصوير دست ساز يا يه بخش از اون شروع مي کنم. يا بعضي اوقات با يه عنصر اقتباس شده از تصاوير گذشته.
    و وقتاي ديگه با يه برنامه سه بعدي سازي شروع مي کنم ، مثل Bryce, Terragen يا Poser . به هر حال من از نرم افزار سودمند و کارا تر استفاده مي کنم و معمولا استفاده از اون نرم افزار براي گرفتن پرسپکتيو درست هست. به يه معني من از پردازش سه بعدي به عنوان يه طرح کلي استفاده مي کنم. بعد از اون طرح سه بعدي پردازش شده رو توي فتوشاپ وارد مي کنم و تغيرات کلي رو اعمال مي کنم.

• چي بايد بدونين که بتونين اسپيس آرت کار کنين؟

شما واقعا به اطلاعات نجومي زيادي نياز ندارين. ولي بايد گفت که ، براي موفق شدن يه اطلاعات پايه لازمه. و دانش رياضياتي ساده کمکتون ميکنه که بتونين پيدا کنين که به طور مثال ماه از زمين چه اندازه اي به نظر مي رسه.
        اغلب اسپيس آرتيستر هاي حرفه اي يه پشتوانه خوب از نجوم پايه دارن چون اين مصالح اون هاست واسه خلق يه موضوع.
        اما من گهگاه اسپيس آرت هايي رو مي بينم که واضح است هنرمند هيچ ذهنيت واقعي نداشته که اون رو کار کرده و اين ناراحت کننده است. همه چيز بسته ست به قوانين فيزيک و کار خوب شما.>
        منتظر مطالب تکمیلی و با جزئیات بیشتر در مورد این هنر و یادگیری اون باشین.
        تا قبل از اون اگه اطلاعاتی در مورد اسپیس آرت دارین با دوستاتون تقسیم کنین.

--------------------------------------------
        منابع :
        www.space-art.co.uk
        www.markgarlick.com
        ترجمه : na3r
      ویرایش توسط پیمان اکبرنیا : 08-27-2012 در ساعت 05:56 PM
      امضای ایشان
      قراره بترکونم ..!

• Top | #2
      کاربر ممتاز

عنوان کاربر
      کاربر ممتاز
      شماره عضویت
      901
      تشکر شده 1,741 بار در 163 ارسال

سلام
      خوشحالم که به نقاشی علاقه دارید .منم رشته ی هنر (رنگرزی) هستم .
      وقبلا نقاشی کار می کردم.
      امضای ایشان
      قدر زمان حال را بدانید که گذشته هرگز برنمی گردد و آینده شاید نیاید. (گالیله)

• 3 کاربر مقابل از شهلا ناصریان عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

• Top | #3
      کاربر جدید

عنوان کاربر
      کاربر ممتاز آوا استار
      شماره عضویت
      1
      تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

سلام

از جناب na3r بسیار ممنونم که با بهره گیری از دانش برنامه نویسی خود ، چهره جدیدی از نحوه ایجاد تاپیک ها به نمایش گذاشتند

در پاسخ دوستانی که درباره چگونگی ایجاد اینگونه مطالب ( عکس ها و مطالب متحرک ، جدول بندی و ... ) سوال پرسیده بودند عرض میکنم که جناب na3r به دلیل تسلط بر html میتوانند چنین افکت هایی را برای جذاب تر شده موضوع استفاده کنند .

ضمن اینکه از دوستانی که دستی بر آتش گرافیک و نقاشی و ... دارند تقاضا میکنم در پیشرفت این تاپیکی که برای آن زحمات زیادی کشیده شده ، حتمآ انشاا... همکاری نمایند

با تشکر از همه عزیزان

• 19 کاربر مقابل از Mostafa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

• Top | #4
      کاربر ممتاز

عنوان کاربر
      کاربر ممتاز
      شماره عضویت
      906
      تشکر شده 3,386 بار در 317 ارسال

با تشکر از جناب na3r به خاطر ایجاد تایپیکی قطعا آموزنده.
      بنده در نقاشی و گرافیک زیاد دستی ندارم.در مورد اسپیس آرت هم مطالب زیادی متاسفانه ندیده ام و نخواندم.که قطعا در این مورد از اطلاعات جناب na3r استفاده خواهیم کرد.
      ولی چندی پیش وقتی که با فتو شاپ کار می کردم(در واقع می خواستم شروع به یاد گرفتن کنم)متوجه شدم که نقاشی(اگر لفظ درستی در مورد فتو شاپ باشد)خوشه ها می تواند بسیار ساده باشد.فقط کافی است که با چند ابزار ساده آشنا باشید.
      این هم اولین تلاش بنده m13:البته قسمت هاله اصلا خوب نشده می تونه خیلی از این بهتر باشه!(بنده زیاد به اصول اسپیس آرت آشنا نیستم ولی فکر می کنم برای این که کار علمی تر باشد می توانیم از روی اسکچ هایی که بعضا در رصد کشیده ایم در فتو شاپ هم درست کنیم)

• 16 کاربر مقابل از sara shahabi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

• Top | #5
      کاربر ممتاز

عنوان کاربر
      کاربر ممتاز
      شماره عضویت
      436
      تشکر شده 6,249 بار در 703 ارسال

خیلی دوست داشتم تو این محل (اهرام ثلاثه) بودم و آسمون هم این طوری بود...شفق قطبی ام تو آسمون بود....!

------------
      ببخشید یادم رفت استوک اسمم رو وارد کنم...قدیما چون کارامو برای سایت خاصی نمی فرستادم استوکم نمی زدم...این کار نقاشی نیست...همگی با فتوشاپ مونتاژ شده با یه سری نورپردازی و...
      ویرایش توسط Sunrise : 09-21-2011 در ساعت 06:03 AM دلیل: ادغام دو پست
      امضای ایشان

• 14 کاربر مقابل از gandom عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

• Top | #6
      کاربر ممتاز

عنوان کاربر
      کاربر ممتاز
      شماره عضویت
      124
      تشکر شده 1,517 بار در 165 ارسال

Smiley face
      مجله آمریکایی Astronomy با چیزی حدود 35 سال سابقه نشر اخبار و اطلاعات نجومی مختص منجمان آماتور انگلیسی زبان از مشهور ترین مطبوعات عرصه نجوم آماتوری در دنیاست. چند روز پیش بعد از خرید آخرین نسخه ی موجودش توی بازار ایران قبل از هر چیز تصویر روی جلد نظرم و جلب کرد. توی صفحه اول دنبال مشخصات خالق اسپیس آرت (Space Art) استفاده شده روی جلد گشتم و به این آدرس رسیدم : NASA/JPL-Caltech/R. Hurt
      Smiley face
      وبسایت تلسکوپ فضایی اسپیتزر بیوگرافی طراح این اثر رو از زبون خود رابرت هارت (Robert Hurt) بهم داد و باعث شد که با بقیه طراحی های ایشون و گروههای که باهاشون همکاری می کنه هم آشنا شم و اسپیس آرت های بیشتری رو ببینم .

با وجود متن جالبی که رابرت هارت به عنوان بیوگرافی خودش توی این لینک نوشته بود ترجیح دادم این بار به ترجمه زندگینامه یه اسپیس آرتیست حرفه ای دیگه نپردازم و بیشتر به اهمیت این هنر در علم و شناخت بیشتر کیهان و وجه اشتراک بارز اسپیس آرتیست های حرفه ای اشاره کنم.

--------------------
      تاریخچه پیدایش طرحهای این چنینی، و بررسی مسیر رشد و گرایش و موارد استفاده از اونا ، خیلی راحت به ما میگه که دلیل گرایش برخی دانشمندان مانند دکتر رابرت هارت به خلق چنین آثاری، به تصویر کشیدن تصاویر انتزاعی و البته علمی ایست که عکس واقعی از اونا در دست نیست و یا نمیشه ازشون عکس گرفت.
      اساسا Visualization Sciences یا هنر مصور سازی (یا پویا نمایی) علمی سعی می کنه تصاویری صحیح از پدیده های علمی که توی ذهن دانشمندان نقش می بنده رو به صورت عمومی و گسترده قابل دیدن کنه.
      به همین دلیل پشتوانه علمی قوی، بارزترین وجه اشتراک هنرمندان این عرصه ست.
      در اکثر اسپیس آرت های موجود همه ی المان ها و رنگها و ویژگی های تصویر قابل استناد و بررسی علمی هستن.
      امضای ایشان
      قراره بترکونم ..!

• Top | #7
      کاربر فعال

عنوان کاربر
      کاربر فعال
      شماره عضویت
      523
      تشکر شده 94 بار در 13 ارسال

Child of the Cosmos

این تصویر زیبا اثر خانم Lynette Cook هست
      نقاشی های ایشون بارها در APOD هم منتشر شده :

توضیح تصویر : ما فرزندان عالم هستیم؛ بسیاری از موادی که بدن ما را تشکیل می دهند قبلا در ستاره ها ایجاد شده اند

• 6 کاربر مقابل از samaa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

• Top | #8
      کاربر ممتاز

عنوان کاربر
      کاربر ممتاز
      شماره عضویت
      1569
      تشکر شده 1,033 بار در 152 ارسال

تصویری از یک سیاه چاله‌: این تصویر سیاه چاله Cygnus X-1 را نشان می‌دهد که در حال بلعیدن ماده‌ی یک ستاره در نزدیکی خود است. این مواد تشکیل یک دیسک با سرعت چرخش ۸۰۰ بار در ثانیه در اطراف سیاه چاله را می‌دهند و اشعه‌ی ایکس قدرتمندی از خود ساطع می‌کنند؛ چیزی که اولین بار حدود پنجاه سال پیش کشف شد. اختر شناسان با جمع آوری داده‌های دریافتی توسط رصد خانه‌های رادیویی آرایه‌ی گسترده‌ی بنیاد ملی علوم پایه توانستند تصویر دقیق‌تری از سیاه چاله‌ی معروف را شبیه سازی کنند. طبق محاسبات آن‌ها، این سیاه چاله‌ی عظیم بیش از ۱۵ برابر خورشید جرم و حدود ۶۰۷۰ سال نوری از زمین فاصله دارد.
      امضای ایشان
      زیباترین قول تو این است که هرگز باز نخواهی آمد ...

احمدرضا احمدی

• 8 کاربر مقابل از *artemis عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

• Top | #9
      کاربر ممتاز

عنوان کاربر
      کاربر ممتاز
      شماره عضویت
      1139
      تشکر شده 1,972 بار در 268 ارسال

اولین سوبر نوا با ستاره همدمش

منبع:ناسا
      ویرایش توسط Tara : 02-02-2012 در ساعت 11:29 PM
      امضای ایشان
      نه به مسجد بردم شیخ و نه در دیر کشیش

مژده ای عشق که کافر شده ام در همه کیش

• 14 کاربر مقابل از Tara عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

• Top | #10
      کاربر ممتاز

عنوان کاربر
      کاربر ممتاز
      شماره عضویت
      1139
      تشکر شده 1,972 بار در 268 ارسال

Space Art - اسپیس آرت         
      سریعترین ستاره دوار موجود در کهکشان همسایه

این ستاره با سرعت یک میلیون مایل در ساعت یا 100 برابر سریعتر از خورشید ما می چرخد.
      امضای ایشان
      نه به مسجد بردم شیخ و نه در دیر کشیش

مژده ای عشق که کافر شده ام در همه کیش

• 14 کاربر مقابل از Tara عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 1 از 7 12345 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع