صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 25

موضوع: باشگاه نجوم اصفهان

1. Top | #1
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    1500
    تشکر شده 33 بار در 4 ارسال

Post باشگاه نجوم اصفهان

یکصدمین باشگاه نجوم اصفهان
    (اصفهانی های عزیزازدست ندید)

ویژه برنامه یکصدمین باشگاه نجوم اصفهان دو شنبه 28 شهریور ماه در کتابخانه مرکزی شهرداری اصفهان برگزار میشود.

آقای مهدی اسحاقی........17:20- 17:10............احکام نجوم

آقای اکبر زمانی..........17:50- 17:2.....کلیپ نجومی

باشگاه نجوم اصفهان......17:55- 17:50

آقای رضا ماه منظر....18:15- 17:55.........آلودگی محیط زیست

گروه پژوهش سرای دکتر فقیهی.......18:30-18:15

پذیرایی و بازدید از غرفه های آموزشی

آقای فرشاد اشکبوس.....19:00- 18:30.....اعتقادات قوم مایا

کلیپ نجومی.......19:35- 19:30

آقای حامد عدالت.....19:55- 19:35..........بلایای طبیعی

پرسش های نجومی، پاسخ های علمی............آقای دکتر کیاست پور

آقای دکتر عبد اللهی.........20:55- 20:25............غروب

زمان:

دو شنبه28شهریور ماه1390/ساعت 17الی21

مکان:
    اصفهان خیابان باغ گلدسته کتابخانه مرکزی شهرداری اصفهان - سالن اجتماعات

***** شرکت در برنامه های باشگاه نجوم اصفهان برای همه علاقمندان آزاد است. **
    ویرایش توسط mahdad_haghighi : 09-19-2012 در ساعت 12:31 PM دلیل: حذف عکس خراب !

2. 18 کاربر مقابل از پرستو. عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

3. Top | #2
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    923
    تشکر شده 2,060 بار در 207 ارسال

سلام
    ممنون بابت اطلاع رسانی به موقع!
    انشا... اگه تا فردا اصفهان بودم حتما شرکت میکنم!
    دوستان اصفهانی که شرکت میکنن اعلام کنن که من خیلی خوشحال میشم همشهری های آوااستاریمو ببینم!
    امضای ایشان
    من شکوفایی گل های امیدم را در رویاها میبینم
    وندایی که به من میگوید:
    گرچه شب تاریک است،
    دل قوی دار سحر نزدیک است...

4. 8 کاربر مقابل از BigBang عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

5. Top | #3
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    923
    تشکر شده 2,060 بار در 207 ارسال
    سلام
    من خوشبختانه موفق شدم برای اولین بار تو باشگاه نجوم اصفهان شرکت کنم!
    البته تقریبا به قسمت اولش نرسیدم به دو دلیل:
    1-یکم دیر رسیدم!!!!
    2-به طرز غیر قابل انتظاری شلوغ بود؛نه تنها سالن پر شده بود بلکه بیرون سالنم کلی آدم وایساده بود!
    اینم عکس بیرون سالن:

بین برنامه هاشون،موقع استراحت و پذیرایی که یکم سالن خلوت شده بود داخل شدمو یه جا نشستم!
    سخنرانی بعد از پذیرایی درمورد اعتقادات مایایی ها بود!(توسط:آقای اشکبوس!)

خیلی خوب بود ولی ازونجایی که دوستان همراه به نجوم علاقه ای نداشتن و داشت خوابشون میبرد،ادامه رو بیخیال شدم و تا آخر نموندم!(متاسفانه!!!)
    یه نکته جالب این بود که مباحث نجومی با جمعیت افراد رابطه عکس داشت یعنی هرچی موضوع مربوط تر میشد به نجوم جمعیت کمتر میشد!!!!
    خیلی خوب بود و من از همون مدت کوتاه خیلی بهره بردم.
    جای شما خالی!!!
    البته من هم چنان باشگاه نجوم مرکزو ترجیح میدم و مطمئنم اگه باشگاه نجوم اصفهانم یکم حال و هوای باشگاه نجوم مرکزو داشت دوستام خوابشون نمیگرفت و شاید به نجوم علاقه مند میشدن!
    امضای ایشان
    من شکوفایی گل های امیدم را در رویاها میبینم
    وندایی که به من میگوید:
    گرچه شب تاریک است،
    دل قوی دار سحر نزدیک است...

6. 11 کاربر مقابل از BigBang عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

7. Top | #4
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1668
    تشکر شده 689 بار در 92 ارسال

یکصد و دومین نشست ماهانه باشگاه نجوم اضفهان

قرائت قران و سرود ملی .....باشگاه نجوم اصفهان ....16:00 تا 16:05

سرآغاز .....باشگاه نجوم اصفهان ...16:05 تا16:10

نجوم فارسی در ویکیپدیا ....مجید سلامت ...16:10 تا 17:00

اخبار نجومی ...مرضیه صیادی ...17:00 تا 17:15

بارش های شهابی ...عطا مقتدری ... 17:15 تا 17:45

سیستم الکتریکی ماهواره ها ....سعید بهشتی ...17:45 تا 18:30

مسابقه و اهدا جوایز ...محمد رضا رضایی ... 18:30 تا 18:55

غروب باشگاه ....باشگاه نجوم اصفهان ...18:55 تا 19:00

پذیرایی ...باشگاه نجوم اصفهان ...19:00

زمان :دوشنبه 30 آبان ماه 1390 ساعت 16 الی 19

مکان :اصفهان -خیابان باغ گلدسته -کتابخانه مرکزی شهرداری اصفهان -سالن اجتماعات

8. 7 کاربر مقابل از دختر ستاره عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

9. Top | #5
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1668

گزارش یکصد و دومین باشگاه نجوم اصفهان

در تاریخ 30 آبان ماه 1390 در تالار اجتماعات کتابخانه ی مرکزی شهرداری اصفهان یکصد و دومین باشگاه نجوم اصفهان با حضور علاقه مندان به دنیای ستاره شناسی برگزار گردید.
    پس از قرائت قرآن و پخش سرود ملی سرکار خانم بهی مجری این ماه باشگاه نجوم ضمن خوش آمد گویی به حضار و پس از صحبت های مقدماتی خود پیرامون برنامه های باشگاه این ماه ابتدا از آقای محمد رضا رضایی برای ایراد سخنرانی دعوت به عمل آورد .
    محمد رضا رضایی سرپرست جدید باشگاه نجوم اصفهان در رابطه با تغییر و تحولاتی که در باشگاه نجوم تا پایان سال جاری اتفاق خواهد افتاد خبر داد و اظهار داشتند که تا فروردین ماه 1391 این برنامه ها روند اصلی و ثابتی را در پیش خواهد گرفت .
    نجوم فارسی در ویکی پدیا عنوان سمینار اول بود که توسط جناب آقای مجید سلامت ازگروه کاربران لینوکس اصفهان ارائه گردید .
    در ادامه این نشست خبرهای تازه دنیای نجوم و فضا توسط سرکار خانم مرضیه صیادی از انجمن نجوم سپهر بهارستان بیان گردید . عناوین اصلی و مشروح اخباری که ایشان به اطلاع حضار رساندند در این مورد بود .
    آسمان شهاب باران می شود بررسی بارش شهابی اسدی که در تاریخ26 و 27 آبان اتفاق افتاده و موجب شده گروه های رصدی بسیاری به رصد این بارش شهابی بپردازند .طبق گزارش های انجام شده در هر ساعت 200 شهاب رصد شده است.
    خبر دوم درباره عبور سیارکی به اندازه 4 برابر کره زمین در تاریخ 18 آبان از کنار زمین بود که البته خطری هم برای زمین نداشته است.
    خبر بعدی کشف یک تپ اختر در صورت فلکی کماندار بود که این تپ اختر 27 هزار سال نوری با زمین فاصله دارد .

خبر چهارم هم در مورد حیات در سیاره سرخ بود تحقیقات دانشمندان نشان داده است که زیر سطح مریخ گرم و مرطوب است بنابراین در اعماق سیاره سرخ می توان آب و اشکالی از حیات یافت.

و اکتشافات دو اخترشناس از مرکز فیزیک اخترشناسی هاروارد ،این دو دانشمند موفق شدند بازوی گم شده کهکشان راه شیری را بیابند به گفته این دانشمندان این بازوی گم شده نمی تواند جای مناسبی برای یافتن حیات بیگانه باشد.

و خبر آخر هم در مورد افتتاح آسمان نمای اصفهان بود این آسمان نما اولین آسمان نمای دیجیتال در کشور است .

پس از پخش نماهنگی زیبا از آسمان شب

سمینار بعدی با عنوان سیستم تامین و توزیع انرژی الکتریکی ماهواره ها توسط جناب آقای سعید کورنگ بهشتی از اعضا فعال مرکز نجوم ادیب و عضو سابق گروه فضانوردان جوان ارائه گردید .آقای بهشتی در مورد ماهواره ها و تشابهات این وسیله ساخت انسان قرن بیست و یکم با اندام آدمی صحبت کرد البته ایشان خاطرنشان کردند که این مقایسه دور از انتظار است به دلیل این که بشر اشرف مخلوقات است و قابل مقایسه با ساخته های دست خودش نیست اما اگر خوب در نظر گرفته شود انسان همواره بهترین الگو برای ساخت و اختراع است مثل روبات ها که یکی از پیچیده ترین ابزارهاست ازخود انسان ها ایده گرفته شده اند.
    در ادامه
    ایشان به دو نکته اساسی ساخت ماهواره ها اشاره کردند نکته اول تعیین هدف ساخت ماهواره است مثل نظامی ،هواشناسی،سرنشین دار و...و نکته دوم ارتفاعی است که ماهواره در آن قرار می گیرد که به گفته ایشان این ارتفاع در سه مدل کم ،متوسط و زیاد جمع بندی می شود.

پس از سمینار آقای بهشتی و استراحت چند دقیقه ای حضار، یک رقابت پرسش و پاسخ بین حضار برگزار شد که این رقابت لحظات شاد و در عین حال علمی را در باشگاه بوجود آورد در پایان به 3 نفر از شرکت کنندگان به رسم یادبود جوایزی اهدا گردید .

در ادامه این نشست مجری باشگاه، از جناب آقای عطا مقتدری سرپرست قبلی باشگاه نجوم اصفهان و از اعضا فعال مرکز ادیب و جزو عکاسان حرفه ای نجومی اصفهان برای ارائه سمینار آخر که در مورد بارش های شهابی و نحوه عکاسی از آن ها بود دعوت به عمل آورد .اخیرا هم نمایشگاهی از آثار ایشان در آبان ماه برگزار شده که مورد استقبال بی نظیری از شهروندان اصفهانی قرار گرفته است.
    حضار با تشویق به استقبال عطا مقتدری رفتند .
    ایشان در ابتدای سخنرانی خود به بررسی بارش های شهابی اسدی،جوزایی ،برساوشی ،اژدهایی و جباری پرداختند و گزارش مختصری از رصدهای خودشان در بارش های شهابی ارائه دادند نکته قابل توجه در سمینارشان گزارشی از رصد آذرگویی از بارش شهابی برساوشی بود که به گفته ایشان شدت نور این شهاب به حدی بوده که باعث ایجاد سایه از اجسام زمینی شده است و در ادامه درباره نحوه عکاسی از بارش های شهابی توضیحات مفصلی دادند

این سمینار با استقبال حضار روبرو شد .
    در پایان باشگاه از سخنرانان این باشگاه توسط جناب آقای محمد رضا رضایی و سعید کورنگ بهشتی به خاطر ایراد سخنرانی هایشان تقدیر به عمل آمد .

10. 8 کاربر مقابل از دختر ستاره عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

11. Top | #6
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    842
    تشکر شده 5,392 بار در 472 ارسال

گزارش برگزاری یکصد و یازدهمین نشست ماهانه باشگاه نجوم اصفهان

یکصد و یازدهمین نشست باشگاه نجوم اصفهان در تاریخ دوشنبه 23 مرداد ماه 1391 در مکان همیشگی خود، تالار همایش های کتابخانه ی مرکزی اصفهان همزمان با ایام ماه مبارک رمضان برگزار شد.
    برنامه های این نشست از باشگاه با کلیپ نجومی و آیاتی از کلام الله مجید که مرتبط با پدیده های نجومی بود آغاز شد.

"آقای رضایی" نخست با عرض خیرمقدم به دوستداران نجوم در باشگاه صد و دوازدهم به ارائه ی جدول برنامه های باشگاه پرداخت.

در ابتدا خانم "هاجر نادعلی" جدیدترین خبرها ، رویدادها و مباحث نجومی را در قالب "تازه های نجوم " ارئه داد.

"سفر نامه هیمالیا" عنوان سمینار دوم باشگاه بود. آقای "علیرضا تیموری" پس از وقفه ای از آخرین سمینار ارائه داده شده ی ایشان در باشگاه ، این بار با بحثی علمی که همراه با ارائه تجربیات و عکس های سفر اخیر ایشان به رشته کوههای هیمالیا و دیدار از قله های سر به فلک کشیده ی آن مخصوصا کوه k2 دومین کوه بلند هیمالا است، حاضر شده بود. وی در ابتدا به مقایسه قله های این رشته کوه ازلحاظ ارتفاع از سطح دریا با برخی قلل ایران از جمله کوه صفه در اصفهان پرداخت. در ادامه به ساختار و جنس اورست و نحوه ی شکل گیری و پیدایش رشته کوههای اورست در مدت زمان میلیونها سال با حرکت صفحه هند و برخورد با قاره آسیا اشاره کرد و در پایان به بررسی یخچال بالترو با عمر 2میلیون سال و قله ی k2 که هدف اصلی این سفر بود پرداخت. در زمان سمینار عکس های این سفر به سخنرانی وی جذابیت خاصی داده بود.

"برگی از تاریخ" در ادامه ی برنامه های باشگاه به یادآوری حوادث و وقایع مهم نجومی ماه جاری پرداخته بود.

"معرفی کتاب" نیز که از قسمت های همیشگی برنامه های باشگاه می باشد، با معرفی کتابی این بار از انتشارات مرکز نجوم ادیب ، ارائه داده شد.

آقای "مهدی بصیرت نیا" سمینار دوم باشگاه رابا عنوان "کنجکاوی در سیاره سرخ" ارائه داد که به پیشرفته ترین ساخته دست بشر که به تازگی برروی سطح مریخ فرود آمده است. تعلق داشت. ایشان پس از صحبت های مقدماتی خود در رابطه با انجام این پروژه توسط ناسا اشاره ای به بودجه 2.5 میلیارد دلاری آن نمود و این موضوع را مورد نقد و بررسی قرار داد. وی در ادامه تاریخ مطالعات روی مریخ و نظریه های دانشمندان پیشین را در طول زمان و نیز ماجرای داغ تب مریخی که از سال 1880 آغاز و اذهان عمومی را به سمت مریخ معطوف کرده بود، بیان نمود. باتوجه به ضیغ وقت ایشان در ادامه مهمترین پروژه های انجام شده برای دست یابی و مطالعه ی روی مریخ را از ابتدا تا پروژه های فونیکس و روح و فرصت ، مورد بررسی قرار دارند. در پایان با اشاره به نحوه ی انجام پروژه ی کنجکاوی، به نحوه ی فرود این مریخ نورد و انجام وظایف آن در سیاره ی سرخ برای ادامه حیات وبررسی مولکولهای ارگانیک و مقدمات سفر انسان به مریخ ، پرداخت.

"پدیده های آسمان" آخرین قسمت از برنامه های باشگاه بود که توسط آقای "عباس احمدیان" ارائه شد و نگاهی اجمالی به پدیدهای آسمان شهریور ماه و موقعیت ماه ، سیارات و ستارگان نمودند. ایشان در صحبت های خود در زمینه رویت پذیری هلال شوال با توجه به جدایی زاویه آن، رویت این هلال را در روز شنبه منتفی دانستند و احتمال کمی را برای رویت این هلال حتی در روز دانستند.

در پایان این نشست از باشگاه به سه نفر از کسانی که به مسابقه ی پیامکی این ماه باشگاه جواب درست ارسال کرده بودند، جوایزی به قید قرعه اعطا شد.

باشگاه نجوم یکصد و یازدهم ، با توجه به مصادف بودن با ایام ماه مبارک رمضان حدود 30 دقیقه زودتر به کار خود پایان داد.

محمد محمدی
    منبع خبر :
    وبلاگ باشگاه نجوم اصفهان

-------------------------------------
    به شخصه خیلی خوش حالم که بعد از حدود یک سال دوباره شاهد گزارش برگزاری باشگاه نجوم اصفهان هستم . امیدوارم در کنار این فعالیت از این پس اخبار و اطلاعیه های باشگاه نجوم اصفهان به وسیله منجمان اصفهانی اطلاع رسانی بشه و فعالیت این دوستان در فروم بیش از پیش باشه .

12. 13 کاربر مقابل از mahdad_haghighi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

13. Top | #7
    کاربر فعال
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    ديوان سالار ويكی نجوم
    شماره عضویت
    1479
    تشکر شده 11,960 بار در 1,080 ارسال

یکصدو دوازدهمین نشست باشگاه نجوم اصفهان برگزار می گردد .

این باشگاه یکصدو دوازدهمین باشگاه نجوم اصفهان و با محوریت عکاسی نجومی برگزار میگردد .

باشگاه نجوم اصفهان در دوشنبه های پایانی هر ماه و با محوریت خاص برگزار می گردد . شرکت در این باشگاه به صورت رایگان می باشد .

مکان:خیابان باغ گلدسته - سالن اجتماعات کتابخانه مرکزی شهرداری اصفهان

زمان:27 شهریور ماه

ساعت 20-17

مرکز آموزش نجوم ادیب اصفهان
    امضای ایشان
    وقتی خدا را دیدم که مشکلم را حل می کرد، من به توانایی او ایمان می آوردم

و وقتی حل نمی کرد

می فهمیدم او به توانایی من ایمان دارد...

14. 11 کاربر مقابل از هانیه امیری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

15. Top | #8
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1668

یکصد و چهاردهمین باشگاه نجوم اصفهان

فردا 29 آبان ماه _ساعت 16

مکان :خیابان باغ گلدسته ،سالن اجتماعات کتابخانه مرکزی شهرداری اصفهان

16. 9 کاربر مقابل از دختر ستاره عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

17. Top | #9
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    484
    تشکر شده 608 بار در 89 ارسال

يكصد و هفدهمين نشست ماهانه باشگاه نجوم اصفهان

يكصد و هفدهمين نشست ماهانه باشگاه نجوم اصفهان همراه با نمايش ويژه مستند "آسمان؛ عالمي فراتر از خيال..." در روز دوشنبه 30 بهمن ماه 1391 از ساعت 16 الي 18:30 در تالار همايش‌هاي كتابخانه مركز شهرداري اصفهان برگزار مي‌شود.
    در اين باشگاه براي اولين بار در اصفهان، مستند "آسمان؛ عالمي فراتر از خيال..." با حضور محسن غلام‌زاده مستندساز برجسته كشور به نمايش عمومي گذاشته مي‌شود. این فیلم، یکی از مستندهای ساخته شده برای مجموعه "مستند از نگاهی دیگر" به تهیه کنندگی محبوبه هنریان است که در گروه مستند شبکه یک سیما تهیه شده و به عنوان فیلم منتخب بخش آزاد در ششمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت برگزيده شده است.
    این فیلم مستندی بی واسطه از فعالیت مشتاقانه يك تيم رصدي از اعضاي مركز آموزش نجوم اديب است كه با بهره مندی از امکانات و فضای علمی این مرکز برای رصد، سفرهای دوره ای به مناطق مختلف دارند. ویژگی‌ها و علاقه‌های فردی هر یک از اعضای گروه و تعریف و تعبیرشان از آنچه در آسمان یافته اند وآموخته هايشان دستمایه محتوای فیلم است.
    در بخش بعدي باشگاه نجوم اصفهان، سيدرضا منجمي پژوهشگر و منجم آماتور در سميناري با موضوع دنباله‌‌دارها به بررسي ساختار اين اجرام منظومه شمسي پرداخته و پيرامون دنباله‌دارهاي استثنايي كه در يك سال آينده در آسمان ظهور خواهند كرد، به سخنراني خواهد پرداخت.
    تازه‌هاي فضا و نجوم، پديده‌هاي آسمان ماه، معرفي كتاب و قرعه كشي و اهداي جايزه از ساير بخش‌هاي درنظر گرفته شده در يكصد و هفدهمين نشست باشگاه نجوم اصفهان است.
    شايان ذكر است حضور در اين باشگاه براي عموم آزاد و رايگان است.

امضای ایشان
    من خدا را دارم ،

کوله بارم بــــــر دوش ،

سفری بی همــــــراه ،

گم شدن تا ته تنــــهایی محض ،

هر کجا لرزیدی از سفر ترسیــدی ،

تو بگو از ته دل من خـــــــــــــــــــــدا را دارم.

18. 14 کاربر مقابل از Mehrnoosh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

19. Top | #10
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    484
    تشکر شده 608 بار در 89 ارسال

باشگاه نجوم اصفهان         
    یکصد و هجدمین نشست ماهانه باشگاه نجوم اصفهان

این باشگاه با محوریت علم هواشناسی و ابزارهای سنجش در هواشناسی می باشد.

زمان:دوشنبه 21 اسفند ماه
    ساعت:16الی 18:45
    مکان:خیابان باغ گلدسته،کتابخانه مرکزی شهرداری اصفهان،سالن اجتماعات.
    ورود برای عموم آزاد و رایگان می باشد.

امضای ایشان
    من خدا را دارم ،

کوله بارم بــــــر دوش ،

سفری بی همــــــراه ،

گم شدن تا ته تنــــهایی محض ،

هر کجا لرزیدی از سفر ترسیــدی ،

تو بگو از ته دل من خـــــــــــــــــــــدا را دارم.

20. 8 کاربر مقابل از Mehrnoosh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)