صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 27

موضوع: آوااستار برای من ؟... آوااستار برای ما ؟

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    124
    تشکر شده 1,517 بار در 165 ارسال

smile آوااستار برای من ؟... آوااستار برای ما ؟

پیش از آغاز : پوزش می طلبم، که اثر کریه نقاش نابلد با بوم و رنگ مرغوب نقل نامه ی من نویسنده و ادبیات غنی پارسی است.
    -----------------------------------------------------------------
    نقل است که جمعی حیرت زده از عظمت ماخلق الله (آنچه خدا آفریده است) شبانگاه به آسمان می نگریسته در عجبِ جبروت افلاک به شگفت می آمدند و شوق همی می یافتند و فزون تر میل به تفکر در آن می کردند و هماره بدان عشق می ورزیدند و مهر پروردگار را در تماشای ماورای آنچه دست یافتنی است نصیب خود می دانستند.
    چه شبانگاهان که به نظاره ی درخشش ستارگان و صور افلاک نمی گذشت و چه شامگاهان که با رویت شهابی با قدر بیشتر مسرور و مشعوف نمی گشت.
    اذهان ایشان به طبع تکاپو در نظم آنچه در ظلمات شب نظاره می کردند هماره مشوش و پر سوال بود ، چالش هایی که در مخیله نزدیکان وبستگانشان نمی گنجید . فرط تنهایی و بی همدمی و گاه به سخره گرفتنشان به علت دل مشغولیِ به ظن دیگران پوچ ، از یک سو ، و ناکامی در یافتن پاسخ های به ظاهر بی جواب از سوی دیگر آنان را به ستوه آورده بود.
    در این میان بی رغبتی برخی به کسب مقصود آنچه پی می گشتند ، و بی میلی بعضی به آنچه زمانی بدان عشق می ورزیدند مشاهده می شد.
    ایشان که غالبا جوان و پر ذوق بودند چون نصیبی در این راه حاصلشان ندیدند پژمرده همی زیستند و بعضا به آنچه بزرگان منع می کنند مشغول گشتند.
    خداوند که ارحمن الراحمین است چون وضع را این گونه دید و از پاکی فطرت آنان باخبر بود لطف نمود و منّتی بر آنان روا دید و نعمتی بر آنان فرو فرستاد تا:

- به همفکران و هم نظرانشان نزدیکترشوند تا در مسیر درستی که در آن گامی داشتند احساس تنهایی نکنند و علایق مشترکشان را با هم قسمت کنند و بیشتر از آن لذت ببرند.
    - به سبب معاشرت و فرصت گفتگو با کسانی که در این راه تجربه بیشتری دارند بیش از پیش و به درستی ، پاسخ چالش های خود را بیابند و با سرعت بیشتری در راه کشف شگفتی های حیرت آور خلقتش پیش بروند.
    - اداب مطالعه و پی پردن به پاسخ پرسش هایی که هنوز هیچ کس به پاسخ آنها دست نیافته است را دریابند و اخلاق ترویج و نشر صحیح علم و دانسته هایشان را فراگیرند.
    - کمبود امکانات و مصالح تحقیق آنها را به مشقت نیندازد و موانعی که به سبب تنگ دستی و علل نا عادلانه موجب ناتوانی در پرداختن به علاقه پسندیده ایشان می شود مرتفع گردد.
    - و ....
    و شکر آن را برای بهره جویانش تلاش برای پایداری و رشد روز افزون این نعمت عظیم الهی نهاد که تا شکر کنند گوارایشان باد که زین پس از دست رنج خود و هم کیشانشان خواهند خورد.
    پس جمع کثیری از ایشان به سوی این لطف بزرگ و موهبت گرانمایه بشتافتند و از آن سیر بهره جستند و همچنان می برند.
    باشد که پیش از آنکه نعمت از دست برود بدان الطفات جوییم و به بصیرت بنگریم که آنچه بدست داریم همان است که زمانی به دست بیگانه می دیدیم و رشک می جستیم.

----------------------------------------------------
    دلیل ایجاد این تاپیک پاسخ و گفتگو در مورد این دو پرسش است :
    اگه کاربر قدیمی هستین : فکر می کنین فروم آوااستار تا حالا واسه شما چی داشته....؟

اگه کاربر جدیدین : فکر می کنین فروم آوااستار قراره چی واسه شما داشته باشه ..؟ یا دوست دارین چی داشته باشه..؟
    ویرایش توسط *sh : 09-18-2011 در ساعت 09:26 AM دلیل: ویرایش ادبی

2. Top | #2
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1421
    تشکر شده 461 بار در 83 ارسال

به نظر من قرار نیست ما انتظار خاصی از یه فروم داشته باشیم
    همین که هر روز بیایم و با یه سری هم فکر و هم عقیده خودمون حرف بزنیم، داستانامون رو براشون بگیم و مشکلاتمون رو حل کنیم کافیه، کافی که چه عرض کنم عالیه
    همین که هر روز بیام ببینم کی تولدشه بریم همگی به طرف تبریک بیگم طرف کلی حال میکنه هم به ما انرژی میده و هم به اونی که متولد شده
    بعدشم یه چیزی رو جدی میگم من تو خیلی فروم ها عضو شدم و دو تا فرق با اینجا داشتن:
    1. ممکن بود روز هایی وجود داشته باشه که کسی توشون عضو نشه(ولی اینجا مردم هر چند ساعت یه بار عضو میشن.)
    2. انقدر جالب نبودن که من توشون بیش از 2 پست بذارم
    همین
    امضای ایشان
    هر چه بود از دقیقه های نجوم
    با یکایک نهفته ها علوم
    خواندم و سر هر ورق جستم
    چون تو رو یافتم ورق شستم
    نظامی

3. 19 کاربر مقابل از saeedmozah عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #3
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    923
    تشکر شده 2,060 بار در 207 ارسال

سلام
    من خیلی وقت نیست که عضو شدم ولی توهمین چند وقت کلی استفاده کردم!
    مخصوصا از قسمت پرسش و پاسخ نجومی؛نه فقط سوالایی که از قبل داشتم،خیلی سوالا بوده که با خوندنشون برا منم سوال شده و بعد از جواب دوستان استفاده کردم!
    یا یه سری از مطالب که ممکن بود هیچ وقت نرم دنبالشون چون از وجودشون خبر نداشتم و اینجا دیدمشونو استفاده کردم!
    یا حتی چیزای غیر نجومی هم یاد گرفتم!!!!!!!!!!
    مثلا معمولا درمورد چیزی نظر نمیدادم مگر اینکه از جوابم مطمئن بودم ولی چون اینجا بچه ها باهم خیلی خوب و با ادب و...(رقیب هم نیستن!)رفتار میکنن باعث شد راحت پست بذارم و
    الان خیلی راحت تر اطلاعاتی رو که دارم به زبون میارم!(مخصوصا سر کلاسای مدرسه!)!
    یا اینکه اگه کسی ازم سوال بپرسه از مدل جواب دادن بچه های آوااستار کمک میگیرمو راحت تر محتویات ذهنیمو بیان میکنم!
    وخیلی چیزای دیگه..........
    امضای ایشان
    من شکوفایی گل های امیدم را در رویاها میبینم
    وندایی که به من میگوید:
    گرچه شب تاریک است،
    دل قوی دار سحر نزدیک است...

5. 19 کاربر مقابل از BigBang عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #4
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1389
    تشکر شده 3,041 بار در 301 ارسال

منم مثه بیگ بنگ تازه عضو شدم(فکر می کنم 3هفتس!)
    راسش من اصلا از اخبارو اینجور چیزا خوشم نمیاد ولی با خوندن مطالب اینجا خیلی علاقه مند شدم اونقدر اینجا به میزان علاقه ی من به نجوم زیاد شده که امسال تصمیم گرفتم المپیاد نجوم بدم
    راسشو منم مثه بیگ بنگ معمولا در خیلی جا ها نظرم رو بیان نمی کردم !
    واقعا این فرم همه چیزی که یه فرم خوب و عالی نیاز داررو تو خودش گنجونده و هر روزم با تاپیکایی که بهش اضافه می شه داره بهترو بهتر می شه
    واقعا دیگه بیشتر از این از فروم فک نکنم توقعی بره

7. 17 کاربر مقابل از Flare star عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #5
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

با تشكر از دوستاني كه نظر ميدهند و همينطور جناب na3r عزيز كه با اين تاپيك ما را غافلگير كردند !

اگر دوستان اجازه بفرمايند ، مطالبي كه بيشتر جنبه بررسي مشكلات فروم را دارد به تاپيك " لطفآ از آوااستار انتقاد كنيد " منتقل كنيم و همانجا تا حد ممكن پاسخگو باشيم .

فكر ميكنم ( نظر شخصي بنده است البته ) كه منظور جناب na3r از اين تاپيك بررسي ديدگاه ها و انتظارات كلي است ( چيزي شبيه بررسي سياست ها و انتظارات كلان )

انشاا... در تاپيك انتقادات ، مشكلات جزئي تر را بررسي مي كنيم

9. 23 کاربر مقابل از Mostafa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #6
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    952
    تشکر شده 121 بار در 13 ارسال
    با سلام بر آوااستاری های عزیز.
    من هم تقریبا تازه واردم. ولی توی همین مدت کم، خیلی مطالب در مورد نجوم بدست آوردم. و می دونم هرچی بیشتر جستجو کنم، مطالب بیشتری هم بدست میارم. و خوشحالم از اینکه با این جمع آشنا شدم. با آرزوی موفقیت برای همه.
    امضای ایشان
    یا علی مدد

11. 14 کاربر مقابل از امین عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #7
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    386
    تشکر شده 8,391 بار در 879 ارسال

ممنون از آقا na3r به خاطر این تاپیک...

فکر میکنم در کنار تاپیک های انتقادی موجود که اقای امام اشاره کردند، بتونیم یه جمع بندی خوب از روند طی شده و میزان دستیابی به اهدافمون داشته باشیم...

کاش دوستان قدیمی تر هم نظراتشون رو بنویسن مخصوصا در این روزها که رنک بالای سایت و آمار بالای بازدید و عضو گیری رو داریم، دوستان متاخر مثل Edwinو green dream و ... باید حرف های خوندنی زیادی داشته باشن
    ویرایش توسط Sunrise : 09-18-2011 در ساعت 07:31 PM
    امضای ایشان
    ... جان تو بندری است، جای ورود نور، جای صدور نور ...

13. 13 کاربر مقابل از Sunrise عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #8
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    451
    تشکر شده 11,082 بار در 1,135 ارسال

آوااستار خیلی جاها باعث شده منی که بهش سر می زنم مجبور بشم خیلی چیزا یاد بگیرم و از یاد گرفته هام استفاده کنم و همیشه این حسو به وجود میاره که می تونی و باید بهتر بشی!
    باعث شده با خیلی از نجومیها آشنا بشم و تازه بفهمم که نجوم و دنیای اون چه طوره و چقدر بزرگه. باعث شده دست از فعالیت تلاش و مطالعه و در کل نجوم نکشم و اون برای من یه علاقه خالی نباشه .
    واقعا باید بگم که تو میزان دانش خیلی کم نجومی من میزان تاثیر گزار بوده .

فعلا اینا چیزایی که من از آوا استار به دست آوردم و یادم بود و دوست دارم حسی که الان برای من داره همیشه داشته باشه .
    امضای ایشان
    زندگیت رو روی یک قاعده بنا کن
    نه یک استثناء

15. 15 کاربر مقابل از karimisss عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #9
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    165
    تشکر شده 1,410 بار در 89 ارسال

با سلام ....یک عرض کوچیک دارم ...من خیلی وقته عضو هستم یک مدتی هم خیلی فعال بودم اما بعلت ارادت شدید دوستان ارتباطم و کم کردم ...بماند قصد گله و شکایت نیست فقط توقعم از این سایت گرفتن اطلاعات علمی و نجومی بروز بود که هنوز جای کار دارد ...(اکثر مطالب تکراراهاییست که میشود با مطالعه بدست اورد) عذر خواهی بابت انتقاد بی ریا...
    امضای ایشان
    ساقی به دست باش که این مست می پرست. چون خم ز پا نشست و هنوزش خمار توست

17. 9 کاربر مقابل از shadi.porooshani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #10
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    936
    تشکر شده 4,026 بار در 343 ارسال

آوااستار برای من ؟... آوااستار برای ما ؟         
    نقل قول نوشته اصلی توسط shadi.porooshani نمایش پست ها
    با سلام ....یک عرض کوچیک دارم ...من خیلی وقته عضو هستم یک مدتی هم خیلی فعال بودم اما بعلت ارادت شدید دوستان ارتباطم و کم کردم ...بماند قصد گله و شکایت نیست فقط توقعم از این سایت گرفتن اطلاعات علمی و نجومی بروز بود که هنوز جای کار دارد ...(اکثر مطالب تکراراهاییست که میشود با مطالعه بدست اورد) عذر خواهی بابت انتقاد بی ریا...
    با سلام خدمت دوستان و خانم شادی. ممنون از نظرتون و بنده با اینکه جلویه اعضای قدیمی از جمله شما نباید اظهار نظر کنم، اما فقط یه چیز میخواستم بگم که امیدوارم ناراحت نشید؛ و اون اینه که خیلی از اعضا که در اینجا عضو میشن حوصله ی خریدن مجله های نجومی و وقت گذاشتن برای خوندن اونها و با اجازه ی Flare Star، طبق نظر ایشون گوش کردن به اخبار رو هم دوست ندارن و در نتیجه اینجا میتونه جایی باشه برای افزودن به امیدشون برای ادامه ی نجوم. معذرت از این همه حرف و اظهار نظر...

و اما نظره خودم در رابطه با آوا استار: خب من در اولین پست هام با دانشنامه شروع کردم و عادتم برای سر زدن به سایت در حدی شده بود که خواهرم تعجب میکرد! و من واقعاً به این سایت و اعضای بسیار خوبش عادت کردم. و در دومین قسمت باید بگم که این سایت در به روز بودنه اطلاعات نجومیش حرف نداره و من برای همه ی اخبار جدید برای خودم و اطلاع دادن به دوستان از اینجا کمک میگیرم. ببخشید که این همه حرف زدم... باز هم ممنون از همه ی دوستان

19. 15 کاربر مقابل از Negar Najafi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)