صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 51

موضوع: انتقادی به المپیاد نجوم «پیرِمردِ بدون تغییر»

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4
    تشکر شده 6,435 بار در 852 ارسال

Exclamation انتقادی به المپیاد نجوم «پیرِمردِ بدون تغییر»

المپیاد نجوم کم کم به دهمین دوره ی خودش در کشور نزدیک می‌شود و چند سال دیگر سنش دو رقمی خواهد شد! شاید انتقاد کردن تا الان کمی عجولانه بود،‌ اما با گذشت زمان وقتی می‌بینیم که تغییراتی رخ نمی‌دهد واقعاً احساس ناراحتی می‌کنیم.

در این تاپیک قصد داریم، «مشکلات این پیرِمردِ بدون تغییر» را بررسی کنیم و انتقاداتی که نسبت به آن داریم را بررسی کنیم و با نظرات سایر دوستان آشنا شویم. البته ان شاالله سعی می کنیم در پایان، یک جمع بندی نیز از نظرات داشته باشیم و راه حل هایی برای آن ارائه کنیم.

2. Top | #41
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلاي كشوري المپياد نجوم
    مدال برنز جهاني المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1783
    تشکر شده 2,171 بار در 243 ارسال

خواهشا یه جوری حرف نزنید که منو محمد جواد شریعت زده مخالفه همه گیر شدن آموزش المپیاد تو شهرای دیگه هستیم چون اگه نبودیم اینجا نبودیم تا یه ذره سوادو تجربه ای که داریم رو در اختیار بقیه بذاریم اتفاقا به نظر من خیلی‌ خوب همه‌جا قوی شن چون اگه رقابت نباشه خیلی‌ مسخره می‌شه در ضمن آقای ابراهیمیان درست نیست که میگین‌ چون ۵ نفر از یه مدرسه طلا اوردن فکر‌ تقلب به ذهن بقیه میرسه چون اولا ما کسی رو توی باشگاه نداشتیم دوما پارسال یادتون نره که ۴ تا از بچهای شما طلا اوردن تازه افراد زیادی هم توی باشگاه تبریزی بودن
    حالا مهم نیس این چیزا چون قطعاً هم بچهای شما و هم ما حقشون بود که طلا شدنو خودشون زحمت کشیدن من میگم درست نیست این حرفارو اینجا بزنیم همین
    بعدشم چنان میگید امکانات که انگار ما چی داشتیم معلمای شما تو باشگاه بودن نه ما نه از بحثه تقلب از بحثه اینکه شرایطو میشناختید من خودم از این جناب صدر الدینی می ترسیدم
    ویرایش توسط erfan bayat : 01-20-2012 در ساعت 11:09 PM

3. 6 کاربر مقابل از erfan bayat عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #42
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    386
    تشکر شده 8,391 بار در 879 ارسال

چقدر خوبه که بچه هایی که تجربه حضور موثر در المپیاد و کسب مدال رو دارن اینجا دور هم جمع شدن و این قطعا با نیت کمک به بقیه بچه های علاقه مند به المپیاد هست

این حرف ها و بحث ها هم همیشه و در همه رشته ها و زمینه ها هست و وقتی یه مقدار بهش پرداخته میشه و حرف ها استدلال های افراد مطرح میشه، بعد میشه کم کم جمع و جورش کرد و اصل انرژی و وقت رو به کمک به بچه های مشتاق و فعال - حالا در تهران یا هر شهر دیگه که باشن - اختصاص داد که این طوری برای اون ها هم بهتره

نظر شخصی من این هست که این مباحث بیشتر رنگ و بوی حاشیه داره و شاید علاوه بر هدر دادن انرژی شما، انگیزه ی بچه هایی که امسال قصد شرکت در المپیاد رو دارن متاثر میکنه...

میشه نظرات و انتقادات این تاپیک رو بیشتر معطوف به ضعف های کلی سیستم المپیاد کرد تا اینکه خدای نکرده دلخوری پیش نیاد

ما همه به حضور دوستان خوب المپیادیمون افتخار میکنیم و میدونیم که با کمک شما، بچه های آوایی امسال و سال های بعد نتیجه های خوبی میگیرن ان شاء الله

راستی! یکی دخترهای مدال دار رو هم دعوت کنه دیگه! ما ببینیم دخترا هم هستن بیشتر خوشحال میشیم
    به قول آقا عرفان : همین
    امضای ایشان
    ... جان تو بندری است، جای ورود نور، جای صدور نور ...

5. 15 کاربر مقابل از Sunrise عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #43
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدير ارشد
    شماره عضویت
    545
    تشکر شده 17,035 بار در 1,523 ارسال

من کوچکترین علاقه ای برای ِ ادامه ی ِ این بحث ِ -به نقل ِ مدیر ِ ارشد- انرژی بر ندارم! اما گویا از حرفهام کجفهمی شده و فقط قصدم رفع ِ ابهامه.

خوشبختانه اینجا تمام ِ حرفها مکتوبه و میشه مراجعه کرد و دید حرف ِ اصلی ِ بنده چی بوده که ازش اشتباه برداشت شده!

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan bayat نمایش پست ها
    خواهشا یه جوری حرف نزنید که منو محمد جواد شریعت زده مخالفه همه گیر شدن آموزش المپیاد تو شهرای دیگه هستیم چون اگه نبودیم اینجا نبودیم تا یه ذره سوادو تجربه ای که داریم رو در اختیار بقیه بذاریم اتفاقا به نظر من خیلی‌ خوب همه‌جا قوی شن چون اگه رقابت نباشه خیلی‌ مسخره می‌شه در ضمن آقای ابراهیمیان درست نیست که میگین‌ چون ۵ نفر از یه مدرسه طلا اوردن فکر‌ تقلب به ذهن بقیه میرسه چون اولا ما کسی رو توی باشگاه نداشتیم دوما پارسال یادتون نره که ۴ تا از بچهای شما طلا اوردن تازه افراد زیادی هم توی باشگاه تبریزی بودن
    حالا مهم نیس این چیزا چون قطعاً هم بچهای شما و هم ما حقشون بود که طلا شدنو خودشون زحمت کشیدن من میگم درست نیست این حرفارو اینجا بزنیم همین
    بعدشم چنان میگید امکانات که انگار ما چی داشتیم معلمای شما تو باشگاه بودن نه ما نه از بحثه تقلب از بحثه اینکه شرایطو میشناختید من خودم از این جناب صدر الدینی می ترسیدم
    یکم: حرفهای ِ آقای ِ شریعت زاده رو بخونید! بنده کوچکترین قصدی راجع به این نداشتم که بگم شما مخالف ِ همه گیر شدن ِ المپیادید اما بدون ِ این که من چیزی بگم از حرفهای ِ دوستمون بر میاد که از این وضع راضی اند!

(من و اکثر دوستان ِ المپیادی وقتی شنیدیم بیشتر ِ طلاهای ِ امسال از تهران اند و آن یک نفر ِ غیر تهرانی هم از تبریز است فاتحه ی ِ المپیاد را خواندیم!)

دوم: تقریبا واضحه که وقتی در یک رقابت ِ این شکلی نصف ِ نفرات ِبرتر از یک مدرسه هستند اولین فکر، تقلب هستش که به ذهن خطور میکنه اما شما به بقیه ی ِ حرفم توجهی نکردید!

گفتم با شناختی که از کمیته ی ِ نجوم دارم این احتمال (تقلب) رو منتفی می دونم! یعنی کمیته ، کمیته ای نیست که بخواد کسی طلا شه یا کسی طلا نشه! سابقه هم نداشته! پس در این مورد کسی متهم نیست.

دو تا نکته ی ِ دیگه:

یکم: هی «بچه های ِ ما» و «بچه های ِ شما» نکنید! اینجا مد ِ نظر ِ ما دانش آموزان ِ کل ایران هستن! کل کل نمی کنیم که بخواهیم جبهه بندی کنیم!

دوم: از اون 4 نفر، یک نفرشون از خوی بود (بی ارتباط به تبریز!) و یک نفر هم آقای ِ بیاضی بودند که ایشون هم با وجودِ مدنی بودنشون تقریبا مستقل بودند! پس دو نفر باقی میمونه!

از این ها گذشته در مورد ِ تبریز هم همین نقد وارده! بنده ابدا از این که المپیاد در انحصار ِ المپیاد در تهران و تبریز هستش راضی نیستم و اصلا هم دفاع نمی کنم!

تمام ِ حرف ِمن اینه که فارغ از مدرسه و شهر و موقعیتمون جانب ِ حق رو بگیریم و الکی جبهه بندی نکنیم شاید بتونیم به قول ِ مدیر ِ ارشد ِ عزیزمون یه دردی از این المپیاد دوا کنیم!
    امضای ایشان
    یک سر به هوای کوچک در این دنیای بزرگ

7. 13 کاربر مقابل از Ehsan عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #44
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلاي كشوري المپياد نجوم
    مدال برنز جهاني المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1783
    تشکر شده 2,171 بار در 243 ارسال

باشه بهتره این بحثو ادامه ندیم حرف شمام کاملا متینه آقای ابراهیمیان ببخشید اگه حرفی‌ زدم که شما و بقیه رو ناراحت کرده باورکنید منم خیلی‌ دوس دارم که رقابت بیشتر باشه و فقط به تهران ختم نشه

9. 11 کاربر مقابل از erfan bayat عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #45
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال نقره كشوري المپياد نجوم
    شماره عضویت
    251
    تشکر شده 5,531 بار در 622 ارسال

حرف برای گفتن بسیار است ولی چون بحث به اینجا کشیده شده دیگه مصلحت نمیدونم بگمشون اما تنها یک نکته...

این از سر بی انصافی و کاهلی ما المپیادی های شهرستانی است که بعد از قبولی در دانشگاه های تهران تدریس مان را معطوف به تهران کردیم و به پرورش همشهری هامون و هم استانیهامون نپرداختیم!!!
    اما کسانی چون جناب صدرالدینی این وظیفه رو خوب ایفا کردند و باعث شدند به جای تک قطبی بودن نجوم یک دو قطبی داشته باشیم. احتمالا در آینده ای نزدیک شاهد قطب های دیگری خواهیم بود از آنجا که تعدادی از شهرستانی ها هم در حال پرورش هم استانی های خود اند.. خدا همگان را در نشر و ارتقاء علم توفیق دهد.

11. 14 کاربر مقابل از Astronomer عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #46
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    2917
    تشکر شده 271 بار در 64 ارسال

آقای ایزدی راد هم اصلا درس نمیدن فقط برای بچه های استان تدریس میکنن(ایشالا هفته بعد میرسیم خدمتشون)
    هرجا که هستن موفق باشن

13. 3 کاربر مقابل از poorya pvp عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #47
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    4794
    تشکر شده 733 بار در 96 ارسال

نصیحتم ب المپیاد اینکه
    انقدر ب ما سخت نگیر
    ب خودتم سخت میگیرنا.........................
    این المپیادم از راه رسید و مث المپیادای سال دیگه هم میره
    امضای ایشان
    mano mahdieho negin yehoyii

15. 10 کاربر مقابل از kimiya-gh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #48
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    7263
    تشکر شده 286 بار در 53 ارسال

آقای بهرام پور فک کنم به حرفتون گوش کردن امسال ، المپیادِ امسال پیرمرد نبود ، جنین بود !!!
    امضای ایشان
    شاهزادهی جوان تو در قطب سرد فقط مرگ را پیدا خواهد کرد ...

17. 3 کاربر مقابل از Pale_Rider عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #49
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    7166
    تشکر شده 92 بار در 22 ارسال

وقتی قشنگه دیگه چرا تغییر؟ به قول معروف اومدن ابروشو درست کنن زدن چشمشو کور کردن من المپیاد نجوم با پاسخ کوتاه مثل دوره های میانی که تو سوالاش ایده داشت رو می پسندیدم. اونو حذف کردن هیچ امسال دیگه رسمن حفظی شده. دیگه دوره دهم معلوم نیست چیه ! خدا رحم کنه.

19. 5 کاربر مقابل از Hooman_G عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #50
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8858
    تشکر شده 333 بار در 57 ارسال

انتقادی به المپیاد نجوم «پیرِمردِ بدون تغییر»         
    هیچی دوره 9 نمیشه!
    یعنی واقعا سوالات پارسال خجالت آور بود...
    اونهمه سوالات قشنگ میشد از اریکا و کروی اسمارت یا حتی هالیدی (!) در آورد در حالی که اومده بودن از ابزار های رصدی بطور ناشیانه سوال داده بودند! اون سوال کهکشان ها از الفبا بود!(یعنی اگه کنار پنجره نشسته بودم خودمو از همونجا مینداختم پایین!)
    اینه که افرادی که واقعا الکی نوم رو دنبال میکنن و برای تفریح قبول بشن
    اما نجوم حالا حالا ها مونده تا بزرگ شه ...
    خدا کنه فقط رشد نکنه، بالغ بشه..
    مثل المپیاد های دیگه که سال به سال سخت تر میشن..
    نه آبکی.

یه چیزی هم که هست اینه که نجوم یک علم عملی هست و آقای اکبر نیا ذکر کرده بودند افرادی هستند که مرحله 2 هم قبول میشن در حالی که آسمون رو تا به حال ندیدن!
    انتقاد های زیادی وارده
    اما مهم اینه که بحث و انرژی که براش صرف میشه نتیجه داشته باشه
    که د راین یک مورد متاسفانه نداره
    امضای ایشان
    چون اکثر نوابغ و دیوانگان رفتار مشابه دارند، نبوغ و جنون در یک ردیفند. (گوته)

21. 4 کاربر مقابل از storm عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)