صفحه 15 از 38 نخستنخست ... 511121314151617181925 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 371

موضوع: پرسش و پاسخ عکاسی نجومی

1. Top | #1
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    891
    تشکر شده 62 بار در 3 ارسال

Question پرسش و پاسخ عکاسی نجومی

سلام بر اهالی نجوم.یکی از دوست های من چند تا عکس نجومی گرفته ولی در مورد پردازش اونها سردرگم هستم.لطفاً در مورد موارد و مراحل پردازش تصاویر نجومی توضیح بدید یا راهنمایی کنید.
    سپاس

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    اضافه شده توسط مدیر:

دوستان اینجا تاپیکی است برای پرسیدن سوال درباره عکاسی نجومی

موفق باشید
    ویرایش توسط پیمان اکبرنیا : 12-20-2012 در ساعت 06:12 PM

2. Top | #141
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    53
    تشکر شده 8,834 بار در 819 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Sky_Watcher نمایش پست ها
    يه سوال
    ميخواستم ببينم كه ميشه با دوربيناي قوي گوشي هم عكاسي نجومي كرد؟
    مثلا نوكيا pure view دوربين ٤١ مگاپيكي داره ميشه باهاش عكسايي در حد دوربين عكاسي گرفت؟
    اصولا عکاسی نجومی بر پایه میزان نوردهی هستش فک کنم.....رزولوشن تصویر بنظرم فقط توی چاپ اهمیت پیدا میکنه...!!!
    دوربینی که بتونه چندین ثانیه یا دقیقه نوردهی کنه و بر روی سه پایه نصب بشه (روی دست نمیشه....بخاطر لرزش) و بنظرم گوشی موبایل نباشه ترجیحا بهتره...!!!
    ولی دوربین های معمولی مثل دوربین های گوشی موبایل برای عکاسی در روز ساخته شده اند...یعنی میزان نوردهی اونا در حد کسری از ثانیه هستش....و اگه بخوایم اندکی نجومی کار کنیم باهاش شاید بتونیم از ماه یا خورشید اونم پشت تلسکوپ عکس بگیریم....!!!
    امضای ایشان
    عاشق دستپخت مادرمم
    اگرم سرد باشه مشکلی نیس
    در عوض یه ادویه ای می زنه که بکره
    تو هیچ رستورانی نیست و اسمش عشقه

orion سابق!!!

3. 15 کاربر مقابل از Hojjat Zafarkhah عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #142
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1909
    تشکر شده 635 بار در 132 ارسال

نمیشه رابطی دست ساز واسه اینجور گوشیا درست کرد که به واسطه ی اون گوشیو به سه پایه وصل کرد؟
    امضای ایشان
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    LIVE the way you LOVE ... OR ... LOVE the way you LIVE
    That's The way you feel HAPPY

5. Top | #143
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    53
    تشکر شده 8,834 بار در 819 ارسال

نمیشه رابطی دست ساز واسه اینجور گوشیا درست کرد که به واسطه ی اون گوشیو به سه پایه وصل کرد؟
    انتظار اصلی از یک دوربین عکاسی برای عکسبرداری نجومی:
    بالاترین میزان نوردهی که میتوان انجام داد چقدر است....؟؟؟

بعد سراغ باقی قضایا خواهیم رفت......

هرکاری میشه انجام داد...ولی باید ببینیم انتظاری که ما از یک دوربین گوشی داریم چقدره...بعد منتاسب با اون انتظار و میزان عملکرد اون وسایل جانبی رو تهیه یا بصورت ابتکاری درست کرد...!!!
    امضای ایشان
    عاشق دستپخت مادرمم
    اگرم سرد باشه مشکلی نیس
    در عوض یه ادویه ای می زنه که بکره
    تو هیچ رستورانی نیست و اسمش عشقه

orion سابق!!!

6. 5 کاربر مقابل از Hojjat Zafarkhah عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

7. Top | #144
    کاربر طلایی عکاسی
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    2817
    تشکر شده 13,336 بار در 1,103 ارسال

يه سوال
    مثلا نوكيا pure view دوربين ٤١ مگاپيكسلي داره ميشه باهاش عكسايي در حد دوربين عكاسي گرفت؟
    بالا رفتن مگاپیکسل در دوربین های عکاسی زمانی ارزش داره که به همون نسبت سنسور دوربین هم بزرگ بشه.اصولا سنسور دوربین های موبایل کوچکتر از اونی هست که بشه بیشتر از 2 مگاپیکسل ازشون توقع داشت.وقتی عدد مگاپیکسل بزرک میشه ولی سنسور بزرگ نمیشه یعنی افزایش پیکسل ها در واحد سطح و این یعنی کاهش اندازه پیکسل ها و این یعنی ورود نور کمتر به هر پیکسل و این یعنی افت کیفیت ( چقدر و این یعنی !! )

چیزی که در یک دوربین مهم هست کیفیت سنسور هستش نه مگاپیکسل!
    در موبایل شما کنترلی روی دیاف و شاتر و میزان نویز ندارید و بنابراین برای عکاسی نجومی به هیچ وجه مناسب نیست حتی 41 مگاپیکسل!!
    امضای ایشان
    ما را، نه غم دوزخ است و
    نه حرص بهشت...

8. 7 کاربر مقابل از farshad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

9. Top | #145
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1909

منظورتون ار سنسور دوربین همون ccd هستش؟ مگه گوشیا هم ccd دارن؟ ببخشید اینا رو میپرسم. من زیاد با عکاسی جور نیستم!!!!
    امضای ایشان
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

10. 2 کاربر مقابل از Sky_Watcher عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

11. Top | #146
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

يه سوال
    مثلا نوكيا pure view دوربين ٤١ مگاپيكسلي داره ميشه باهاش عكسايي در حد دوربين عكاسي گرفت؟
    با موبایل هم میشه عکس های نجومی گرفت اما محدودیت های زیادی داره و کلاً به زجرش نمی ارزه. ولی اگه مثل من از روی ناچاری میخواین این کار رو بکنین که خب نباید انتظار یه عکس فوق العاده رو داشته باشین. عکاسی با موبایل مثل ماهی گیری بدون قلاب ماهی گیری میمونه. باید همه چیز رو خودتون بسازین و خلاقیت بخرج بدین و از تکنیک های مختلفی استفاده کنین. قبل از هر چیز همونطور که آقا فرشاد محترم گفتن باید بدونین که توان جمع آوری نور توسط لنز و پیکسل های موبایل خیلی پایینه و از همینجا باید اولین ترفندتون رو بزنین. من جوینده تلسکوپم رو به موبایلم وصل کردم تا بتونم نور بیشتری رو وارد اون کنم. مشکل بعدی که باز هم آقا فرشاد بهش اشاره کردن عدم انعطاف پذیری و تنظیمات کم دوربین های موبایل. انتخاب زیادی برای Customize کردن حالت عکاسی برای شما نمیذارن و کار خودشونو میکنن. بنابراین ترفند بعدی استفاده از یک نرم افزار عکسبرداری غیر از نرم افزار عکس برداری خود موبایله تا بتونین تنظیمات دلخواهتون رو توسط این نرم افزار به دوربین موبایلتون تحمیل کنین. برای مثال دوربین موبایل خود من Exposure Time قابل تنظیم نداشت ولی من نرم افزار عکاسی دیگه ای روی اون با نام ProCapture نصب کردم که این قابلیت رو داره. یا نرم افزار دیگه ای که قابلیت Streak کردن (عکاسی طولانی مدت) داره؛ البته به طرز خارج الوصوفی افتضاحی از نویز تحویلتون میده (تمام آرایه پیکسلی سنسور رو تحویلتون میده!). اما مشکلی نیست. ترفند بعدی استفاده از تکنیک Dark Frame و فوتوشاپه تا این نویزها رو به مقدار زیادی از بین ببرین. تو نور کم رو منظره زمینی تست کردم (فکر کنم 20 ثانیه نوردهی کردم). کمی از اون حالت افتضاح خارج شد! فقط میشه گفت یه چیزایی تو عکس معلوم شد! هنوز رو ستاره ها تستش نکردم (فعلاً اینجا هوا ابریه). البته اصلاً بهیچ وجه در مورد ثبت راه شیری روش حساب باز نکنین! اما در کل برای عکاسی از سیارات، ماه و کلاً اجرام پرنور با موبایل هم میشه یه کارهایی کرد. خودم عکس های تقریباً خوبی از زحل و مشتری گرفتم (البته خوب برای یک موبایل). در این مورد هم ترفند های زیادی رو باید بدونین. مثل استفاده از زوم دیجیتال موبایل برای بزرگتر کردن سوژه تا دوربین موبایل یه وقت تنظیمات نوری رو اشتباهاً برای زمینه سیاه آسمون انجام نده و Over Exposure ثبت نکنه و یا ترفند های دیگه ای مثل تکنیک «چراق قوه» که البته بدون آداپتور اتصالی شاید دست کم بیارین و مجبور بشین از سایر اعضای بدنتون هم به نحو احسنت استفاده کنین! در کل میشه!

یه نکته هم بگم و اون اینکه تا اونجایی که من میدونم قضیه این دوربین 41 مگا پیکسلی نوکیا یه جورایی یه حقه است و با تکنیک های نرم افزاری و ترمیم تصویر مگاپیکسلش رو به طور مصنوعی بالا میبره. بعید میدونم حتی بین دوربین های حرفه ای عکس برداری هم دوربین 41 مگا پیکسلی داشته باشیم!
    منظورتون ار سنسور دوربین همون ccd هستش؟ مگه گوشیا هم ccd دارن؟ ببخشید اینا رو میپرسم. من زیاد با عکاسی جور نیستم!!!!
    بله منظور از سنسور (حسگر نور) همون CCD هستش. البته برای موبایل ها و بیشتر دوربین های عکاسی امروزه از انواع CMOS استفاده میکنن که یکم ارزونتر در میاد. البته آقا فرشاد حتماً بیشتر اطلاع دارن.
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

12. 6 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

13. Top | #147
    کاربر طلایی عکاسی
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    2817
    تشکر شده 13,336 بار در 1,103 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط sky_watcher نمایش پست ها
    منظور از سنسور قطعه حساس به نور هست که در تمام دوربین ها وجود داره و کار نگاتیو دوربین های قدیمی ( آنالوگ ) رو میکنه.بسته به نوع تکنولوژی ساخت، سنسور میتونه از نوع ccd یا cmos باشه.که هر کدوم مزایا و معایب خاص خودشون رو دارن.
    Ccd ها حساسیت بیشتری به نور دارند و نویز کمتری میگیرن ولی در عوض cmos ها انرژی کمتری استفاده میکنن ...
    امضای ایشان
    ما را، نه غم دوزخ است و
    نه حرص بهشت...

14. 7 کاربر مقابل از farshad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

15. Top | #148
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1909

یه نکته هم بگم و اون اینکه تا اونجایی که من میدونم قضیه این دوربین 41 مگا پیکسلی نوکیا یه جورایی یه حقه است و با تکنیک های نرم افزاری و ترمیم تصویر مگاپیکسلش رو به طور مصنوعی بالا میبره. بعید میدونم حتی بین دوربین های حرفه ای عکس برداری هم دوربین 41 مگا پیکسلی داشته باشیم!
    آره 41 مگا پیکسل نیست اما خیلی بالاست(در ضمن لنز کارل زایس هم داره که واسه دوربینای عکاسیه) و تو اینجا میتونید کیفیتش رو ببینید(. البته من این گوشیو ندارم. سوالیم که پرسیدم از روی کنجکاوی بود!!
    اینم سایت:
    http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?...dCamera3=30003
    تو این صفحه میتونید کیفیت نوکیا pure view و اپل 4 اس و کنن 5 دی رو مقایسه کنید. با تغییر دادن گزینه ی No scaling میتونید کیفیت این گوشیا رو تو اندازه های یکسان مقایسه کنید.
    در ضمن مساحت سی سی دی pure view که همون اندازه ی صفحه نمایشش هستش 4 اینچه. مشخصات این گوشی رو از لینک زیر میتونید ببینید:
    http://www.gsmarena.com/nokia_808_pureview-4577.php
    امضای ایشان

16. 5 کاربر مقابل از Sky_Watcher عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

17. Top | #149
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    5521
    تشکر شده 195 بار در 37 ارسال

براي تركيب كردن تصاوير مثلا رد ستارگان از چه نرم افزاری استفاده ميكنن ، بگين دانلود كنيم.
    ویرایش توسط *sh : 12-19-2012 در ساعت 10:51 PM دلیل: ادبی

18. 2 کاربر مقابل از sk..galaxy عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

19. Top | #150
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    كاربر راهنمای تالار عكاسی
    شماره عضویت
    2731
    تشکر شده 4,902 بار در 439 ارسال

پرسش و پاسخ عکاسی نجومی         
    نقل قول نوشته اصلی توسط sk..galaxy نمایش پست ها
    براي تركيب كردن تصاوير مثلا رد ستارگان از چه نرم فزار ميكنن بگين دانلود كنيم
    http://forum.avastarco.com/forum/sho...ll=1#post28367
    امضای ایشان
    .

20. 6 کاربر مقابل از مهدی ناصری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 15 از 38 نخستنخست ... 511121314151617181925 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)