صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 31

موضوع: وضعیت فعلی نجوم ِ تبریز

1. Top | #1
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدير ارشد
    شماره عضویت
    545
    تشکر شده 17,035 بار در 1,523 ارسال

Post وضعیت فعلی نجوم ِ تبریز

وضعیت نجوم در تبریز

با سلام خدمت تمام نجومی های تبریز

خوب از اسم تاپیک مشخصه که قراره راجع به چه چیزی بحث بشه. این جا قراره جایی باشه برای مطرح کردن انتقادهایی که به تبریز و نجومش وارده رو مطرح کنیم.

واقعا جایی مثل تبریز که سابقه ی بسیار زیادی چه در زمینه ی نجوم تخصصی و چه در زمینه ی آماتوری در ایران داره باید بشه چنین چیزهایی (انتقاد) رو مطرح کرد و راجع بهش بحث کرده و به نتیجه هم رسید.

از آن جایی که این تاپیک، کلا هست حتی بعد از تمام شدن انتقادهای جاری برای انتقادهای آینده می تواند استفاده شود.

در ضمن بهتر است اصلا و ابدا قصد و غرض شخصی را وارد اینجا نکنید. انتقادهای وارد را مطرح کنید، نه انتقامهای کهنه! (اگر بنا به انتقام جویی است بنده شخصا حاضرم سر ِ خیلی از نجومی ها را از تنشان جدا کنم! ولی بنا نیست!)

ــــــــــــ
    از کاربران: حامد پورخرسندی ، iooi ، shiva ، p.i.w ، mbs و بقیه ی تبریزی هایی که در فروم هستند و همچنین از عزیزان: عماد قاضی طباطبایی (رئیس انجمن نجوم آیاز)، حامد شجاعی، سعید معدن شناس ، خانم بنا خطیبی،سجاد پاک نژاد، خانم هانیه امیری و بقیه ی تبریزی های عزیز (که نمی دونم عضو هستند یا نه) عاجزانه تقاضا می کنم در این بحث شرکت کنند تا بتوان نتیجه ای گرفت و این بحث به ثمر برسه. برسانید به گوش ملت ِ تبریز که این جا چه خبر است.

خواهش می کنم.

با تشکر
    امضای ایشان
    یک سر به هوای کوچک در این دنیای بزرگ

2. Top | #11
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1465
    تشکر شده 1,178 بار در 114 ارسال

یه چند تا مطلب هم هست که چون امکان داره یکی دو روز نباشم بهتره الان مطرح کنم..
    احسان جان بحث رو از همون اول خیلی گسترده باز کردی و میترسم یکی دو ماهی کار داشته باشیم...

آیاز و باشگاه
    از فعالیت های آیاز گفتی و ازت ممنونم که چند بار ازش به خوبی یاد کردی.. مخصوصا از سایتمون.. راجع به باشگاه نجوم در تبریز اینکه باشگاه های آیاز مرتب نبودند رو قبول دارم... اما خوب خودت که تو کار اجرایی بودی... واقعا خیلی سخته یک انجمن با فعالین محدود بتونه به تمامی برنامه هاش برسه.. افتخار آیاز این بوده که در طول فعالیت 6 سالش هیچوقت تبریز رو بدون روز نجوم رها نکرده حتی در دوره های بحران انجمن... اینجا نمی خوام فعالیت های آیاز رو بشمارم اما خوب میخوام بگم باشگاه چیزی نیست که یک انجمن خاص بخواد اون رو به عهده بگیره... این نظر شخصیه منه و شاید حتی توی انجمن خودمونم مخالف داشته باشم..
    آیاز شاید یه چیزی در حدود 30 -40 باشگاه در طول این 6-7 سال برگزار کرد اما. . .

من عقیده دارم اگه باشگاه محدود به یک انجمن باشه مشکلات زیادی داره و یکیش استقبال نکردن همه فعالاست به دلایلی که میدونید..
    من شخصا خودم وقتی دیدم کسایی که از آیاز رنجیدن یا خودشون فعال این موضوعن به باشگاه هاش نمیان، از این مسئله مطمئن شدم.(که باشگاه نباید مال یک انجمن باشه) تمام تلاشم رو حتی با درخواست های شخصی از افراد مختلف کردم اما باز هم میدنم و میدونید که کار اصولی این نیست.. همین مسائل هم من رو به فکر مجمع منجمان تبریز انداخت که اگر اجرا می شد، قطعا مهمترین بحثش باشگاه تبریز میبود.

اما وقتی دیدم راه شیری هم شروع به برگزاری باشگاه کرده، در باشگاهشون شرکت کردم و بعد هم اول با آقا مسعود و بعد هم با دکتر در این مورد صحبت کردم و در کلام هم مورد استقبال قرار گرفتم اما این دعوت 4 ماهه ی من از اعضای شورای مرکزی راه شیری با وجود پیگیری های مکرر من، و البته استقبال این دوستامون، هنوز هم میسر نشده و شاید جای خوبی برای گله از این دوستان باشه که مسئله ی به این مهمی رو عقب انداخته...

شاید محیط های مجازی برای این صحبت ها مناسب نبود اما خوب حالا که بنا به صحبت هست باید گفت تا این گفته ها سازنده باشه. و من باز هم از همینجا دوباره از این انجمن برای جلسه مشترک با موضوع باشگاه متحد نجوم تبریز دعوت میکنم.
    این جلسه میتونه پیش زمینه ای برای یک کار بزرگ در تبریز بشه...

پیام بازرگانی
    از همه میخوام که با نیش و کنایه صحبت نکنن.. این همون جریانه که احسان گفت و اخلاق و پایین میاره.. و باعث میشه وقتی آدم به بحث ها گوش میده (میخونه) احساس خوبی بهش دست نده حالا چه منظور اون باشه چه نباشه... با دل پاک صحبت کنیم.

یک نکته کوچیک
    اون هم اینکه توی فرمایشای دکتر عزیز دیدم که آیاز رو تحت حمایت آموزش و پرورش دونستن.. باید بگم تا حالا هیچ کمک مالی از طرف آموزش و پرورش به آیاز نشده و 2-3 سال هم هست که به صورت ngo ثبت شده... صد البته که کمک های آقای شفیق برای آیاز فراموش نشدنیه.. (فکر نکنم نجومیه با سابقه ای تو تبریز پیدا شه که ایشون رو نشناسه..) مدیر سابق پژوهشسرای آذربایجان که تنها حامی معنوی انجمن آیاز بوده و هست. البته که انجمن آیاز از تجهیزات و مکان پژوهشسرا استفاده کرده و جای خوشحالی داره، همونطور که شما هم با پژوهشسرای جابربن حیان و یا کتابخانه مرکزی همکاری داشتین و باز هم جای خوشحالی داره.

شوکه شدین بچه ها؟

درست شنیدین. مدیر سابق... اخیرا ایشون بعد از 7 سال مدیریت این مکان ، همکاریشون رو قطع کردند (و البته باعث نگرانی آیاز در ادامه فعالیت هاش)

حالا که در آن واحد چند موضوع شروع شده، از بقیه هم میخوام که موضوعی بحث و جلو ببرن و اینو مشخص کنن ...
    مرسی از همه
    امضای ایشان
    رئیس خانه نجوم تبریز | عضو هیات موسس انجمن نجوم آیاز | www.AyazAstro.com

3. 2 کاربر مقابل از Emad Tabatabai عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #12

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    912
    تشکر شده 88 بار در 9 ارسال

سلام به همگی

احسان عزیز به نظر من دلایل وضعیت فعلی نجوم تبریز چهار تا دلیل ساده زیرهستش که مطمئنا هم تو و هم بقیه بچه ها تجربه کردین:

(خیلی ساده و واضح و خلاصه و رک میگم تا نه حرفام به حاشیه بره و نه سرتونرو درد بیارم، دلایل به ترتیب اهمیت هستن!)

1- انگیزه، هدف و نیتمون از فعالیت نجومی یا مشخص نیست یا درست نیست!نمی دونیم از نجوم چی می خوایم و نجوم رو واسه چی دنبال میکنیم، علم بودنش، شغل، تفریح، خوش گذرونی و ...!

2- قدرت تحمل همدیگه رو نداریم که بعضا نابجاست و بعضا کاملا بجا (واقعامواردی پیش میاد که آدم نمیتونه هضم کنه)، کار گروهی رو بلد نیستیم. هممون ادعامونمیشه، حتی افرادی مثل خود من! به قول معروف دو پادشاه به یک مملکت نمی گنجد غافل از اینکه ما هرکدوممون یه پادشاهیم.

3- فعالیت ها به هیچ وجه منسجم و مستمر نیستن و باری به هر جهت انجام میشه، سرو ته نداره.

4- کمبود امکانات و کم لطفی مسئولین شهری، که چشم و گوششون تا اون حدباز نشده که بتونن فعالیت های نجومی رو درک کنن.

5. 2 کاربر مقابل از mbs عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #13
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    688
    تشکر شده 1,396 بار در 163 ارسال

بچه های نجومی تبریز و آذربایجان شرقی

با احسان هماهنگ شدیم برای یک گردهمایی یا جلسه ی حضوری جمعه این هفته! پس فردا.
    برای بررسی وضعیت نجوم در تبریز

همه بیاین... یعنی باید بیاین

اگه زمانش بده بگین.

چون دانشگاه ها دارن شروع میشن هرکی یه جایی پخش میشه.

7. 3 کاربر مقابل از حامد پورخرسندی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #14
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1465

بهتره جمعه عصر باشه... قکر نکنم کسی مشکلی داشته باشه... (مخصوصا که من جمعه صبح کنکور دارم)
    راجع به مکان نظر بدین لطفا...

البته اگه بمونه برای شنبه شاید من بتونم سالن اجتماعات پژوهشسرا رو ردیف کنم...
    ویرایش توسط Sunrise : 09-08-2011 در ساعت 10:44 PM دلیل: ادغام پست های کوتاه :)
    امضای ایشان

9. Top | #15
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    688
    تشکر شده 1,396 بار در 163 ارسال

دوستان فقط هرکی رو که میدونین باهاشون تماس بگیرن و بهشون خبر بدین...

10. Top | #16
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1465

بعد از بحث فراوان البته...
    امید وارم پیش زمینه ای باشه برای یک کار بزرگ و خوب...
    دوستان توجه کنن که زمان قطعی نشده...
    فعلا:
    شنبه
    4 بعد از ظهر
    مسجد کبود
    ویرایش توسط Emad Tabatabai : 09-08-2011 در ساعت 01:09 AM
    امضای ایشان

11. 3 کاربر مقابل از Emad Tabatabai عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #17
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    1213
    تشکر شده 58 بار در 4 ارسال

سلام به همه ی دوستان
    اول خودم رو معرفی کنم!حسین زاده هستم از از شورای مرکزی آیاز...من همه ی پست ها رو خط به خط خوندم و نهایتا به این نتیجه رسیدم که این جلسه ای که قرار برگذار بشه اگه برگذار بشه خیلی خوب میشه یعنی عالی میشه و اگه این جمع هر از گاهی مثلا هر 3 ماه یک بار جمع بشن و عملکرد هر انجمن رو تو این ماه نقد کنن و اشکالاتشون رو تذکر بدن هم از نظر علمی و هم از نظر ترویجی و عمومی تبریز خیلی پیشرفت میکنه.چون سابقا انجمن ها به هیچ کس قبل از این جوابگو نبودن اما با این کارمیشه از هر انجمن پرسید مثلا چرا تو فلان کار گروهی شرکت نکردن و ...
    بالاخره امید وارم همه ی نجومی های تبریز تو این جمع باشن و این جلسه به نتیجه خوبی برسه.

13. 5 کاربر مقابل از ahmad... عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #18
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدير ارشد
    شماره عضویت
    545
    تشکر شده 17,035 بار در 1,523 ارسال

دوباره سلام

اولا تشکر می کنم از آقای حسین زاده که اومدن در این بحث

ثانیا اطلاعیه ی مهم دارم:

جلسه تقریبا در همان زمان و مکان اعلام شده قطعی شده یعنی

مسجد ِ کبود شنبه ساعت ِ 4 .

اما قرار بر این شد که دوستانی بیایند که واقعا قراره حرفی برای گفتن داشته باشند و یا چند سال در جریان ِ نجومی تبریز بوده باشند ( حالا لازم هم نیست که مثل ِ آقای حسن زاده عضو شورای اصلی ِ انجمنی باشند در همین حد که بدونند در تبریز کی به کیه و چه کسی چه کاره است و یا با مشکلات ِ نجوم ِ تبریز آشنا باشند). این طوری جلسه زیاد شلوغ هم نمیشه و بهتر به نتیجه می رسیم.

ثالثا حتما قبلا بدونید که چی می خواهید بگید یه جایی بنویسید بعد بیاید! به عبارتی محورهای جلسه معلوم باشه از نظر ِ شما. و به وصیت ِ آقای ولی پور (و ایضا خودم!) محور های بحثتون رو طوری انتخاب کنید که بشه راجع بهش حرف زد و به نتیجه رسید (به مثال ِ ایشون: راجع به عدم ِ توجه ِ مسئولین بحث نکنید چون به نتیجه نخواهد رسید!) .

با تشکر
    امضای ایشان
    یک سر به هوای کوچک در این دنیای بزرگ

15. 5 کاربر مقابل از Ehsan عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #19
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    386
    تشکر شده 8,391 بار در 879 ارسال

ممنون از اقا احسان و دوستان تبریزی آوایی ما که این بحث رو به خوبی پیش میبرن

امیدوارم جلسه خیلی خوب و پرباری داشته باشه و با خوندن مصوبات اون در این تاپیک ما هم خوشحال بشیم

یه نکته ای هست و اون اینکه برخی پیام های کوچولو رو که مخاطبش یه نفر خاص هست رو میشه در پروفایل یا به صورت پیام خصوصی فرستاد تا روند بحث اصلی تاپیک حفظ بشه

(مثلا الان چون تاریخ جلسه تون مشخص شد، من چند تا پست رو برخواهم داشت )
    ممنون که رعایت خواهید کرد و موفق باشید
    امضای ایشان
    ... جان تو بندری است، جای ورود نور، جای صدور نور ...

17. 4 کاربر مقابل از Sunrise عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #20
    کاربر فعال
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    ديوان سالار ويكی نجوم
    شماره عضویت
    1479
    تشکر شده 11,960 بار در 1,080 ارسال

وضعیت فعلی نجوم ِ تبریز         
    سلام....
    بهتره من هم اول خودمو معرفی کنم. من هانیه امیری عضو شورای مرکزی انجمن نجوم آیاز هستم. از آقای ابراهیمیان ممنونم که من رو هم برای این بحث دعوت کردند... ولی ای کاش مکانی رو انتخاب می‌کردید که رسمی تر باشه و بشه راحت تر تو این جلسه شرکت کرد....
    به امید پیشرفت نجوم در تبریز

19. 3 کاربر مقابل از هانیه امیری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)