صفحه 4 از 36 نخستنخست 1234567814 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 351

موضوع: سری جدید برنامه تلویزیونی آسمان شب

1. Top | #1
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

Arrow سری جدید برنامه تلویزیونی آسمان شب

سابق بر این تاپیکی با نام " برنامه تلویزیونی آسمان شب " در فروم بود ، ولی هرچه گشتم پیدا نشد !

( ظاهرآ در جریان هک ، از دست رفته است )

به همین دلیل برای مطلبی که میخواهم عرض کنم تاپیک جدید ایجاد میکنم .

( اگر مدیران مربوطه ، تاپیک قبلی را یافتند ، این مطالب را با آن ادغام کنند )

طی صحبتی که دوست خوبم جناب آقای احسان مهرجو با بنده داشتند ، ظاهرآ امشب ( 7 / 6 / 90 ) حدود ساعت 24 اولین قسمت از سری جدید برنامه تلویزیونی آسمان شب از شبکه 4 سیما پخش خواهد شد .

ایشان ( آقای مهرجو ) کارشناس این سری از برنامه های آسمان شب هستند .

البته ظاهرآ قرار است این برنامه جمعه شبها پخش شود و فقط این هفته استثنآ امشب پخش می شود .

( شاید به دلیل بررسی رویت پذیری هلال شوال )

موفق باشید

2. Top | #31
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14
    تشکر شده 51 بار در 7 ارسال

جناب پیمان اکبرنیا

دریافت 6 میلیارد بودجه برای احداث رصدخانه ملی توسط خود آقای منصوری در همین رسانه ملی در زمانی که معاون وزیر علوم بودند ، گفته شد .

جامعه نجوم آماتوری ایران ، برای برنامه های تلویزیونی مفید نیاز به متولی به نام شاخه آماتوری نداره ، مثل برنامه آسمان شبی که توسط آقای مهندس دالکی اجرا می شد و با کمال تاسف شاخه از زمان تاسیس فقط باعث ایجاد تفرقه در گروه های مختلف نجومی شده نه انسجام و ساماندهی این گروهها ؛ و سخنان پایانی این برنامه هم چیزی جز تاکید بر این کشمکشها نبود .

من هم امیدوارم این برنامه روندی متفاوت از سری قبل و برنامه اول داشته باشه و وقت گرانبهای منجمان آماتور ایران صرف قدرت نمایی ، مدعیان نجوم ایران نشه .

موفق باشید

3. کاربر مقابل از venus عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

4. Top | #32
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط venus نمایش پست ها
    جناب پیمان اکبرنیا

دریافت 6 میلیارد بودجه برای احداث رصدخانه ملی توسط خود آقای منصوری در همین رسانه ملی در زمانی که معاون وزیر علوم بودند ، گفته شد .

جامعه نجوم آماتوری ایران ، برای برنامه های تلویزیونی مفید نیاز به متولی به نام شاخه آماتوری نداره ، مثل برنامه آسمان شبی که توسط آقای مهندس دالکی اجرا می شد و با کمال تاسف شاخه از زمان تاسیس فقط باعث ایجاد تفرقه در گروه های مختلف نجومی شده نه انسجام و ساماندهی این گروهها ؛ و سخنان پایانی این برنامه هم چیزی جز تاکید بر این کشمکشها نبود .

من هم امیدوارم این برنامه روندی متفاوت از سری قبل و برنامه اول داشته باشه و وقت گرانبهای منجمان آماتور ایران صرف قدرت نمایی ، مدعیان نجوم ایران نشه .

موفق باشید
    بله بودجه تصویب شد ولی متاسفانه تا جایی که من شنیدم بسیار طول کشید تا پرداخت شود. بعد از پرداخت هم تا جایی که من مطلع هستم کارهای خوبی صورت گرفته و الان در مکان رصدخانه ملی چند تا از دوستان خودم به صورت شبانه روزی و شیفتی مشغول دریافت داده از آسمان هستند. یکی دیگر از دوستانم هم مشغول مدل سازی جریان هوا بر روی قله است. مسلما کار در حال پیشرفت است اما همان طور که میدانید متاسفانه مشکلات راه هم زیاد است. چون ما افراد متخصص کم داریم و این کار برای اولین بار است که انجام میشود. حتی بعضی کارها تا به حال انجام شده ولی به دلیل اشتباهات در داده گیری و مشکلات فنی، مجبور به تکرار آن شده اند. میگم این پروژه های بزرگ در ابتدای راه فراز و نشیبهای زیادی دارند. من امیدوارم که مصاحبه ای با دکتر منصوری انجام شود و ایشان درباره مقدار دقیق هزینه های انجام شده و هزینه های مورد نیاز برای این پروژه توضیح دهند.

به نظرم برای هماهنگی فعالیتهای آماتوری در کشور وجود شاخه آماتوری لازمه ولی قبول دارم که در سالهای اخیر شاخه ضعیف عمل کرده. به خصوص برگزاری سال جهانی نجوم که افتضاح بود واقعا. شاخه آماتوری نیاز به خانه تکانی دارد!

در مورد آسمان شب هم باید بگم بسیاری از منجمان آماتور ما در تهران، یا عضو شاخه آماتوری بودند، یا مثلا زمانی با مجله نجوم همکاری داشتند و یا مثلا عضوی از رصدخانه زعفرانیه یا نیاوران بوده اند. خوشبختانه این افراد هم در برنامه آسمان شب در سری قبل حضور داشتند. افرادی مانند آقایان دالکی، نوروزی، تفرشی، ناظمی و بسیاری دیگر که از مراکز مختلف دعوت شده اند و حضور پیدا کردند و به گواه آمار صدا و سیما، آسمان شب در بسیاری از مواقع پربیننده ترین برنامه شبکه 4 بوده است. حال منظور شما را از مدعیان نجوم درک نمیکنم. مگر نجوم مدعی دارد؟ به نظر من در سری قبل آسمان شب، تقریبا همه افراد با سواد در زمینه نجوم در برنامه شرکت داشتند. البته در زمینه معرفی گروه های شهرستانی به نظرم ضعیف عمل شده که باید اصلاح بشه.

5. 4 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #33
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    37
    تشکر شده 128 بار در 24 ارسال

نمی دانم چرا ما ایرانیها اینقدر دوست داریم چرخ را هزارباره اختراع کنیم!
    بابا چرخ قبلا اختراع شده! به مرگ خودم
    در ضمن این پست درباره ی برنامه تلویزیونی آسمان شب است نه رصدخانه ی ملی یا منصوری یا ...
    پیشنهاد می کنم دیدگاهها در مورد برنامه که به بهتر شدنش هم کمک میکنه مطرح کنید!

7. 5 کاربر مقابل از کامبیز خالقی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #34
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    133
    تشکر شده 1,300 بار در 216 ارسال

با اجازه انتقادی داشتم خدمتتون.
    من مجری گری خانوم نعمتی رو تو برنامه فرجه دیدم. برنامه فرجه برنامه ای بود که به خودی خود هیچ چیز خاصی نداشت. این مهارت مجری و سخنوری ایشون بود که طرف مقابل رو به مذاکره میکشوند و موضوعات جالبی مطرح میکرد. از وختی مجری برنامه عوض شد این برنامه هیچ کدوم این قابلیت هارو نداشت هیچ توانایی این رو هم نداشت که بیننده رو به اندازه فقط 10 دقیقه پای تلویزیون نگه داره. این چیزیه که در مورد خودم و دوستام صادق بود. حالا اگه آسمان شب هم بخواد با همین مجری گری و همین طرز بیان ادامه داشته باشه مطمئناً نمیتونه مخاطبای بیشتریو به خودش جذب کنه و ب احتمال زیاد مخاطبای اصلی خودش رو هم از دست بده.
    امیدوارم مسئولای پخش توجهی به علایق و سلایق و همچنین نظرات بیننده های این برنامه داشته باشند و همه اینارو درنظر بگیرند.
    امضای ایشان
    کوه استوار نیست ، پایی برای فرار ندارد ...

9. 5 کاربر مقابل از doostesetareha عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #35
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

برادران ، خواهران ، اي دوستان !!!

چه خبره ؟؟؟؟

تورو خدا اجازه بديد در آرامش با هم صحبت كنيم و نظرات خودمون رو بگيم و نظرات ديگران را هم بشنويم .

مطلب درباره اين برنامه خيلي زياد است و خيلي مي شود در اين باره صحبت كرد .

بنده امروز در جريان رويت هلال در برج ميلاد سر فرصت چند ساعتي با آقاي خليلي مقدم تهيه كننده و كارگردان اين برنامه گفتگو كردم ( با آقاي مهرجو هم كه از قبل صحبت كرده بودم )

ديدگاه هاي جالبي درباره اين برنامه داشتند ؛ البته نكات زيادي هم مطرح شد

الآن خيلي خسته هستم . انشاا... به زودي جزئيات زيادي از ديدگاه سازندگان اين برنامه در اختيارتان قرار خواهم داد

ضمن اينكه بنا شد از چند قسمت بعد ، بحث نقد منصفانه به طور رسمي در فروم ايجاد شود و سازندگان برنامه در اين زمينه براي علاقمندان توضيح بدهند .

لطفآ فراموش نكنيد كه هم موافقان و هم مخالفان و هم ممتنعان ! اين برنامه هدف مشتركي دارند .... پس اجازه دهيد حرف هاي همديگر را بهتر بشنويم

موفق باشيد

11. 13 کاربر مقابل از Mostafa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #36
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1397
    تشکر شده 754 بار در 66 ارسال

سلام به همه شما دوستانی که تو این بحث شرکت کردید

در حیرتم از این نحوۀ نقادی و تحلیل گری دوستان (منظورم خود انتقادها نیست، نحوه اون هست). ما (حقیر به عنوان کارشناس برنامه و آقای مقدم به عنوان کارگردان) هیچ ادعایی در خصوص اینکه در کار خود بهترینیم نداریم و توانایی جلب رضایت همه مخاطبین رو هم قطعا نه ما و نه هیچ کس دیگه ای نخواهد داشت. از انتقادات تند برخی دوستان هم ممنونم و سعی می کنم تو برنامه های بعدی برطرف بشه. این برنامه متعلق به خودتونه ، پس خودتون هم باید تو بهتر شدن برنامتون دست ما رو بگیرید. همه جور پیشنهاد و انتقاد رو هم می تونید به من منتقل کنید تا در برنامه ریزی علمی برنامه لحاظ کنم. من تازه عضو این سایت شدم و اعضاء محترم را به جز دوستان خوبم آقایان امام، اکبرنیا و خالقی نمی شناسم و نمی دانم که سابقه نجومی و رزومه کاریشون به چه صورته تا با دید بهتری بتونم پاسخگو باشم. فعلا فقط دو کار رو می تونم انجام بدم:

1) خواندن و شنیدن ادامه ی نظرات
    2) دعوت شما دوستان به دیدن چند قسمت بعدی برنامه

انشاء الله در فرصتی مناسب پاسخگوی تمامی نظرات شما عزیزان خواهم بود

13. 14 کاربر مقابل از mehrjoo عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #37
    کاربر ممتاز
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    737
    تشکر شده 3,855 بار در 697 ارسال

اين هفته هم (جمعه)پخش ميشه يا ادامش در هفته ي بعد هست ؟
    امضای ایشان
    مستقبل این مجلس جز قصه ماضی نیست
    تا صبحدم محشر دی خفته به فرداها

15. کاربر مقابل از solh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

16. Top | #38
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1397
    تشکر شده 754 بار در 66 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط solh نمایش پست ها
    اين هفته هم (جمعه)پخش ميشه يا ادامش در هفته ي بعد هست ؟
    ظاهرا جمعه آینده قسمت بعدی پخش میشه. این برنامه هم ظاهرا تکرار خواهد داشت اما هنوز کنداکتور برنامه فیکس نشده که بتونم اینجا اعلام کنم

17. 7 کاربر مقابل از mehrjoo عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #39
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4
    تشکر شده 6,435 بار در 852 ارسال

اختراع چرخ

یکی از دوستان گفتند که «چند بار چرخ را اختراع می کنید؟!» یک نکته بسیار مهم به ذهنم رسید:
    دقیقاً نمی دونم که آیا ایرانیان اولین کسانی بودند که «چرخ» را اختراع کردند یا نه، اما شک ندارم که:
    ایرانیان اولین کسانی بودند که «چوب لای چرخ گذاشتن» را اختراع کردند.
    واقعاً نمی دانم این نوع برخورد چه دلیلی دارد؟ اما حتی در صورت داشتن خصومت شخصی (!) بازهم اینطور حمله کردن به کسی واقعاً خود زنی جامعه نجومی است!

تصویر شماره یک: مصداق بارز چوب لای چرخ کردن ایرانی جماعت

تصویر شماره دو: خود زنی جامعه نجومی-
    (قابل توجه صادق زیبا کلام! «ما اینگونه ما شدیم!»)

تصویر شماره سه: برخی از نظرات غیر کارشناسی دوستان
    چقدر منو یاد جناب مستربین انداخت.
    ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــ
    پ ن: برخی از دوستان حرف من رو به خودشون نگیرن! منظور من کاملاً مشخص بود. بنده با نظرات غیر کارشناسی و البته مغرضانه مشکل دارم!

تصویر مربوط به پانویس- تورو به خدا اینقدر این نجومِ
    بیمار رو اذیت نکنید!اگه اینقدر اذیت نمی کردین الان
    خوب شده بود.

ویرایش توسط پیام بهرام پور : 08-31-2011 در ساعت 09:24 AM
    امضای ایشان
    مشاهده مقالات:
    فن بیان
    روش تدریس
    هوش هیجانی

bahrampoor.com/

19. 10 کاربر مقابل از پیام بهرام پور عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #40
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    مدال نقره جهانی المپياد نجوم
    شماره عضویت
    476
    تشکر شده 1,198 بار در 220 ارسال

سری جدید برنامه تلویزیونی آسمان شب         
    من تا حالا هيچ كدوم از برنامه هاي آسمان شب رو نديدم.اين يكي رو هم نديدم.فقط يه خواهش از مسئولان اين برنامه داشتم.لطفا تكرار برنامه رو يه وقتي بذاريد كه همه بتونن ببينن.مثلا با فيلم هاي ديگه تداخل نداشته باشه.چون تو خونه ها تلويزيون همگانيه.تو يه خانواده هم بيش از يكي دو نفر نجومي نيستن.به همين دليل نظرم اينه كه يه وقتي تكرار رو بذاريد كه برنامه مهم ديگه اي نباشه.مثلا اول صبح وقت خيلي خوبيه.حالا اين نظر منه.واسه خودم اين امكان نيست كه برنامه رو آخر شب ببينم.مي دونيد كه مشكل مخالفت اطرافيان رو دارم.
    امضای ایشان
    آن كه به يافتن آب اطمينان دارد هرگز از تشنگي هلاك نمي شود.امام علي (ع)

21. 3 کاربر مقابل از celestial boy عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 4 از 36 نخستنخست 1234567814 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)