صفحه 20 از 36 نخستنخست ... 1016171819202122232430 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 351

موضوع: سری جدید برنامه تلویزیونی آسمان شب

1. Top | #1
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

Arrow سری جدید برنامه تلویزیونی آسمان شب

سابق بر این تاپیکی با نام " برنامه تلویزیونی آسمان شب " در فروم بود ، ولی هرچه گشتم پیدا نشد !

( ظاهرآ در جریان هک ، از دست رفته است )

به همین دلیل برای مطلبی که میخواهم عرض کنم تاپیک جدید ایجاد میکنم .

( اگر مدیران مربوطه ، تاپیک قبلی را یافتند ، این مطالب را با آن ادغام کنند )

طی صحبتی که دوست خوبم جناب آقای احسان مهرجو با بنده داشتند ، ظاهرآ امشب ( 7 / 6 / 90 ) حدود ساعت 24 اولین قسمت از سری جدید برنامه تلویزیونی آسمان شب از شبکه 4 سیما پخش خواهد شد .

ایشان ( آقای مهرجو ) کارشناس این سری از برنامه های آسمان شب هستند .

البته ظاهرآ قرار است این برنامه جمعه شبها پخش شود و فقط این هفته استثنآ امشب پخش می شود .

( شاید به دلیل بررسی رویت پذیری هلال شوال )

موفق باشید

2. Top | #191
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    كاربر راهنمای ويكی نجوم
    شماره عضویت
    960
    تشکر شده 6,841 بار در 934 ارسال

سلام جناب مهرجو خسته نباشید خوشحالیم که شاهد روند رو به رشد برنامه هستیم که مسیر خوبی رو داره طی میکنه .
    چند سوال ویک پیشنهاد داشتم که اگر خواستید میتوانید به آن جوا ب دهید .
    1.اولین سوالام این است که در جایی خواندم که سیاست برنامه ی شما گفت و گوی یک طرفه با مهمانان است و قصد گفت و گو ی دونفره را ندارید میخواستم از صحت این موضوع اطمینان کسب کنم که باز میگویم که اگر خواستید میتوانید به این سوال پاسخ دهید .
    وپیشنهادم برای برنامه تهیه ی یک بخش برای معرفی کوتاه و مختصر از پدیده های نجومی آن هفته است که فکر میکنم در کیفیت برنامه اثر مطلوب گذارد .
    با تشکر
    امضای ایشان
    این سرا را سزا بیش از این است ....

3. 2 کاربر مقابل از Mojtaba.M عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #192
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1397
    تشکر شده 754 بار در 66 ارسال

سلام

در خصوص مطلب اول ما هرگز نگفتیم که قصد گفتگوی دو نفره ( تاک شو) رو نداریم. بلکه عنوان کردیم محوریت برنامه در سری جدید بر این مبنا نخواهد بود و چون تا کنون بنا به چند دلیل شرایط اجرای تاکشو رو نداشتیم از این مورد در برنامه صرف نظر کردیم. اما در نظر داریم چنین آیتمی رو به برنامه اضافه کنیم.

آیتم پدیده های نجومی رو هم خواهیم داشت اما به صورت آسمان در این ماه یعنی یک برنامه در هر ماه. چون در بعضی هفته ها پدیده ای که جالب هم باشه نداریم
    امضای ایشان
    " مادامی که چیزی آن بالاست، پایان کار فرا نرسیده است" یوگی برا

5. 5 کاربر مقابل از mehrjoo عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #193
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1897
    تشکر شده 153 بار در 26 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrjoo نمایش پست ها
    دوست عزیز
    اگه دقت کنید آقای امام یکی از چند مهمان برنامه های ما هستند. در هر برنامه حداقل 4 نفر صحبت می کنند. ضمن اینکه وقتی ایشون یک سلسله آموزش پیوسته رو آغاز کردن، نمیشه که هر دو سه برنامه یکیش رو پخش کنیم تا یه موقع واسه کسی تکراری نشه ایشون. آموزش ایشون 8 قسمتی بود که هفته قبل به اتمام رسید. دیشب هم اگه برنامه رو دیده باشید ایشون صحبتی نداشتند و آقای احمد کریمی در خصوص اسکیج زدن توضیح دادن. همچنین جالبه بدونید طی 14 قسمتی که تا الان پخش شده 50 نفر در برنامه حضور داشتند.
    ضمنا از آقای تفرشی هم خواستیم که آیتمی رو در خدمتشون باشیم، اما ایشون عنوان کردند که به احترام آقای صفاریان پور که حدود 8-9 سال با هم در سری قبل آسمان شب همکاری داشتند ترجیح میدن جلو دوربین ظاهر نشن که خوب حرفشون برای ما کاملا محترمه. انشا لله هفته آینده دکتر پژمان نوروزی و اشین ذاکاریان در برنامه حضور خواهند داشت
    ببخشيد آقاي مهرجو

سوال من اينه كه واقعا آقاي تفرشي چنين حرفي رو زده يا برداشت شما اين بوده ؟

آخه مگه ظاهر نشدن جلوي دوربين نشانه احترام به كسي است ؟

بعدش هم مگر آقاي تفرشي نمي گفتند كه هدفشان ترويج علم نجوم است پس چطور حالا احترام به دوستشون ( اون هم به اين سبك ) براي ايشون مقدم شده بر آموزش و ترويج نجوم

اين حرف نشون دهنده اينه كه اين برنامه براشون يك ابزار بوده وگرنه كسي كه دلش براي علم و آموزش مي سوزه در هر شرايطي بايد هدف اصليش اين باشه نه هدف فرعيش

من نمدونم چنين حرفي زده شده يا نه اما اگر گفتند خيلي حرف بدي است و بي احترامي به كل علاقمندان به نجوم است

7. کاربر مقابل از ali77 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

8. Top | #194
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1397

نقل قول نوشته اصلی توسط ali77 نمایش پست ها
    ببخشيد آقاي مهرجو

سوال من اينه كه واقعا آقاي تفرشي چنين حرفي رو زده يا برداشت شما اين بوده ؟

آخه مگه ظاهر نشدن جلوي دوربين نشانه احترام به كسي است ؟

بعدش هم مگر آقاي تفرشي نمي گفتند كه هدفشان ترويج علم نجوم است پس چطور حالا احترام به دوستشون ( اون هم به اين سبك ) براي ايشون مقدم شده بر آموزش و ترويج نجوم

اين حرف نشون دهنده اينه كه اين برنامه براشون يك ابزار بوده وگرنه كسي كه دلش براي علم و آموزش مي سوزه در هر شرايطي بايد هدف اصليش اين باشه نه هدف فرعيش

من نمدونم چنين حرفي زده شده يا نه اما اگر گفتند خيلي حرف بدي است و بي احترامي به كل علاقمندان به نجوم است

دوست عزیز
    اینکه ظاهر نشدن جلوی دوربین نشانه احترام هست یا نه، یا اینکه آقای تفرشی اگه میگن مروج نجوم هستند و این حرکت خلاف حرفشون هست مواردی هستند که خود ایشون باید پاسخ بدن. من که دیگه نیت و ذهنیت افراد رو نمیدونم. شاید اصلا ایشون از ما خوششون نمیاد (که بعیدمیدونم، چون هم با آقای خلیل مقدم دوستی چند ساله دارند و چندین سفر خارجی رو با هم همسفر بودن و هم با بنده چندین ساله آشنا هستند و همکاری هایی هم با هم داشتیم و همواره ارتباط محترمانه و دوستانه ای بین ما برقرار بوده)،
    شاید به خاطر اینکه آقای خداشناس تو صحبت هاشون گفتند "من از کار همسفر قطب جنوبم راضی ام اما از خودشون نه .." ناراحت شده باشند (هرچند که حق ایشون برای توضیح در این خصوص، پاسخ دادن، شفاف سازی و هر چیز دیگه ای تو برنامه محفوظه و کارگردان برنامه هم قبلا در مجله نجوم این موضوع رو عنوان کردند و ما هیچ جانب داری از هیچ گروه یا شخصی در برنامه نکرده ایم تا بحال)،
    شاید هم واقعا به خاطر اینکه سالها برنامه رو دوستشون آقای صفاریان پور ، و برخی مواقع با همفکری خود ایشون ساخته و الان برنامه دیگه توسط سیاوش عزیز ساخته نمیشه ترجیح میدن جلو دوربین نیان.

به هر حال دلیل ایشون هر کدوم از موارد فوق که باشه کاملا محترمه و هر کسی مختار هست تو هر برنامه ای که دلش میخواد و دوست داره حضور پیدا کنه. اما قطعا حضور ایشون در برنامه باعث خوشحالی من و همکارانم میشه و فکر میکنم جامعه نجوم هم دوست داشته باشه دلیل ایشون هرچی که هست، به خاطر مردم و مخاطبان هم که شده بیان جلو دوربین. به هر حال وقتی کسی در هر فضا علمی ای صاحب اسم و رسم و جایگاه برجسته ای میشه طبیعی هست سنگ اندازی هایی هم گاهی صورت بگیره و این افراد باید بدونن که گاهی باید از منافع خودشون به نفع مخاطبین و علاقه منداشون بگذرن که باز هم خود آقای تفرشی به نظرم این موارد رو بهتر از من میدونن.
    امضای ایشان

9. 9 کاربر مقابل از mehrjoo عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #195
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    422
    تشکر شده 338 بار در 56 ارسال

ببخشيد امشب آسمان شب پخش نمي شه ؟

و اينكه ديگه چرا از قبل درباره برنامه اون هفته و قسمت هاش اطلاع رساني نمي كنيد ؟

ممنون

11. کاربر مقابل از MOON عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

12. Top | #196
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1569
    تشکر شده 1,033 بار در 152 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط MOON نمایش پست ها
    ببخشيد امشب آسمان شب پخش نمي شه ؟

و اينكه ديگه چرا از قبل درباره برنامه اون هفته و قسمت هاش اطلاع رساني نمي كنيد ؟

ممنون

دوست عزیز همین الان توی شبکه چهار اعلام کرد که تا دقایقی دیگر برنامه آسمان شب پخش خواهد شد .
    امضای ایشان
    زیباترین قول تو این است که هرگز باز نخواهی آمد ...

احمدرضا احمدی

13. کاربر مقابل از *artemis عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

14. Top | #197
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1574
    تشکر شده 2,674 بار در 300 ارسال

واقعا از زحمات گروه ممنونم
    خوشحالم که چراغ این برنامه خاموش نشده
    فقط حس میکنم بعضی اوقات برنامه خسته کننده میشه شاید دلیلش طولانی بودن آیتم ها و صحبت تک نفره باشه
    شاید اگر آیتم ها کوتاه تر بشه و بصورت گفتگو باشه بهتر شه شخصا فکر میکنم برنامه طلوع که صبح ها بخش میشه خیلی جذابیت داره
    در کل از برنامه خوبتون ممنونم
    موفق باشید

15. 4 کاربر مقابل از space عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #198
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1397

سلام به همه دوستان

قسمت هفدهم از برنامه آسمان شب، ساعت 24 !* امشب جمعه پخش خواهد شد.
    آیتم های این هفته عبارت است از:
    اخبار نجومی / گزارش مختصری از ماه گرفتگی 19 آذر / صحبت های تونچ تزل، عکاس ترکیه ای، در خصوص وسیله ای دست ساز برای عکاسی نقطه ای / واژگان نجومی، که این هفته به معرفی پدیده ماه گرفتگی به صورت گرافیکی اختصاص دارد / قسمت سوم اسکیچ زدن، به صورت عملی، توسط آقای احمد کریمی/ معرفی گروه نجوم ایاز تبریز

* واقعا مثل همه شما ما هم معتقدیم که زمان پخش برنامه با توجه به نوجوان و جوان بودن طیف مخاطبان، بسیار نامناسب و دیروقت است. فکر کنم یک کمپین لازم باشه تا زمان برنامه رو تغییر بدیم. حداقل هر کس میتونه یه ایمیل به برنامه به آدرس asemanshab [at] irib.ir بزنه و اعتراض خودشو به زمان پخش اعلام کنه. ما داریم تلاش خودمونو می کنیم، شما هم اگه تلاش کنید مطمئنا به نتیجه می رسیم
    امضای ایشان

17. 11 کاربر مقابل از mehrjoo عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #199
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    2400
    تشکر شده 6,172 بار در 666 ارسال

با سلام و خسته نباشید به شما آقای مهرجو و سایر عزیزانی که واسه سری جدید آسمان شب دارن زحمت می کشن.
    من چند تا پیشنهاد داشتم،اول اینکه اینکه قسمت واژگان نجومی به نظر من خیلی کوتاهه،بعضی وقت ها حدود چند ثانیه در مورد یک واژه صحبت میشه و آیتم تموم میشه،شاید اگه امکانش باشه که چند واژه مطرح بشه بهتر باشه
    و دوم اینکه آیا امکانش هست که آیتمی مربوط به آشنایی با ابزار آلات نجومی و به طور خاص تلسکوپ ها درست بشه؟البته توی یکی از قسمت ها آقای قوچکانلو صحبت هایی داشتن ولی منظورم یه آیتمی باشه مثل قسمت عکاسی نجومی که کمی بیشتر باشه
    و سوم اینکه قسمت عکاسی نجومی خیلی خوب بود،کاشکی می شد ادامه پیدا کنه ،فقط دو قسمت این برنامه آموزش عملی بود،اگه امکان داشته باشه حالا که مبانیه عکاسی گفته شد،یه چند قسمت هم به صورت عملی تکنیک های مختلف و روش های مختلف بحث بشن خیلی عالی میشه
    با تشکر

19. 4 کاربر مقابل از مسعود فرح بخش عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #200
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1584
    تشکر شده 6,307 بار در 413 ارسال

سری جدید برنامه تلویزیونی آسمان شب         
    با سلام به جناب مهرجو و دیگر عوامل تهیه برنامه آسمان شب.

در رابطه با زمان پخش برنامه آسمان شب، شاهد هستیم که هفته به هفته زمان پخش اون عقب تر میافته و همونطور که خودتون اشاره کردید، لازمه که دوستان اعتراض خودشون رو به این مسئله با میل زدن اعلام بکنند.
    ولی نمیدونم چه سیاسیتی هست که هر چی برنامه درباره اعتیاد و ترک اعتیاد ( برای مثال فری پنجه طلا میاد و از خاطرات مصرف مواد از سن شیش سالگی اش میگه تا الان که ترک کرده) و طلاق و دعوا و نزاع و درگیری رو مثلا ساعت 6 - 7بعد از ظهر پخش میکنند ( ساعات اوج بازدید ) ولی برنامه علمی و پرباری همچون آسمان شب - که در اون نشون میده یکسری افراد برای علاقه و عشق خودشون به یکسری فعالیتهای مختلف علمی روی میارند - رو در این ساعت پایانی روز نشون میده که از تعداد بازدیکنندگان به طور محسوسی کم میکنه.

امیدوارم که در آینده این مشکل برای یکی از قدیمی ترین برنامه علمی کشور حل بشه.
    با تشکر.
    امضای ایشان
    یه چیزایی بعدا معلوم خواهد شد؛ صبر باید و همت!

21. 14 کاربر مقابل از kh.maroufi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 20 از 36 نخستنخست ... 1016171819202122232430 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)