صفحه 11 از 36 نخستنخست ... 78910111213141521 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 351

موضوع: سری جدید برنامه تلویزیونی آسمان شب

1. Top | #1
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

Arrow سری جدید برنامه تلویزیونی آسمان شب

سابق بر این تاپیکی با نام " برنامه تلویزیونی آسمان شب " در فروم بود ، ولی هرچه گشتم پیدا نشد !

( ظاهرآ در جریان هک ، از دست رفته است )

به همین دلیل برای مطلبی که میخواهم عرض کنم تاپیک جدید ایجاد میکنم .

( اگر مدیران مربوطه ، تاپیک قبلی را یافتند ، این مطالب را با آن ادغام کنند )

طی صحبتی که دوست خوبم جناب آقای احسان مهرجو با بنده داشتند ، ظاهرآ امشب ( 7 / 6 / 90 ) حدود ساعت 24 اولین قسمت از سری جدید برنامه تلویزیونی آسمان شب از شبکه 4 سیما پخش خواهد شد .

ایشان ( آقای مهرجو ) کارشناس این سری از برنامه های آسمان شب هستند .

البته ظاهرآ قرار است این برنامه جمعه شبها پخش شود و فقط این هفته استثنآ امشب پخش می شود .

( شاید به دلیل بررسی رویت پذیری هلال شوال )

موفق باشید

2. Top | #101
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1397
    تشکر شده 754 بار در 66 ارسال

در پاسخ به بسیاری از دوستان جهت رفع ابهام

سلام و تشکر از همه دوستانی که نظرات خودشونو در رابطه با برنامه اعلام میکنند و مطمئن هستم که تمام مباحث در راستای بهتر شدن و ارتقای کیفیت برنامه است. برنامه ای که متعلق به خودتونه.
    نکته ای که برای شفاف تر شدن ذهنیت دوستان باید بهش اشاره کنم اینه که ما در سری جدید برنامه آسمان شب 2 هدف اصلی رو مد نظر قرار دادیم:
    1) مشارکت و حضور حداکثری آماتورها، گروه ها و انجمن های نجومی همراه با حضور علمی منجمان حرفه ای
    2) پرهیز از مقوله سانسور کردن به جز مواردی که باعث هتک حرمت و توهین به اشخاص شود

هر دو مورد بالا هم که ذکر کردم بر اساس سلیقه شخصی ما نبوده و نیست و صرفا بر مبنای بازخوردی است که از بسیاری افراد و مخاطبان برنامه طی سال های قبل داشته ایم.

حقیقت انکار ناپذیر اینه که برنامه آسمان شب که در 16 اردیبهشت 1381 شروع و تا چندین ماه پیش هم ادامه داشت محکم ترین و با بنیه ترین برنامه علمی دهه هشتاد محسوب میشه (حداقل از نظر خود من) و ایده ها و نقاط قوت بسیاری در اون وجود داشت. همچنین به شخصه معتقدم که افرادی که در سری پیش برنامه حضور می یافتند حداقل در زمینه کاری خودشان جزو برترین نفرات محسوب می شدند، هرچند برخی دوستان معتقدند که این افراد به واسطه حضور در این برنامه کسب اعتبار کردند و نامی برای خود دست و پا کردند، اما به نظر من تا کسی خودش بنیه علمی و شخصیت لازم رو نداشته باشه با حضور در چنین برنامه هایی هم نمیتونه کسب اعتبار کنه، نهایتا فقط میتونه چهره بشه.
    بد یا خوب، درست یا نادرست عده کثیری از مخاطبان سری قبل برنامه این احساس توشون به وجود اومده بود که عوامل و کارشناسان برنامه پیشین همگی دوستان و رفقای یکدیگیرند و غیر خودشون شخص دیگری رو قبول ندارن و تو برنامه فرصتی بهشون نمیدن تا حضور داشته باشند و به قولی برنامه اسمان شب را تریبونی برای بهتر دیده شدن و شناخته شدن خودشون کرده بودند (این مطالب صرفا نظراتی است که طی سال های اخیر در جمع های نجومی- چه در تهران و چه در شهرستان ها به واسطه تدریس،همایش و...- باهاشون مواجه شدم و از دوستان شنیده ام). اگرچه من هرگز در برنامه قبلی افتخار حضور نداشتم و هیچ گاه به برنامه دعوت نشدم اما هیچ گاه هم از عوامل یا کارشناسان برنامه گلِگی و شکایتی نداشته ام، و همیشه به خودم گفتم که شاید سواد و صلاحیت لازم، چهره و پوشش مناسب برای قرار گرفتن مقابل دوربین و فن بیان لازم و ... رو نداشتم که دعوت نشدم و هیچ گاه هم پشت سر این دوستان بد و بیراه نگفتم. همیشه معتقدم که تا آدم از جریانات داخلی و استدلال های عوامل سازنده مطلع نباشه نمی تونه قضاوت صحیح و عادلانه ای داشته باشه. به همین خاطر همیشه به نظر کارگردانِ به واقع لایق برنامه، سیاوش صفاریان پور عزیز، احترام گذاشته ام .

بر همین اساس اصل را بر این گذاشته ایم تا در سری جدید این ذهنیت را از بین ببریم و شاهد حضور هرچه بیشتر نجومی ها باشیم. و در این راه تمام تلاش خودمونو خواهیم کرد هر چند محدودیت هایی هم داریم که بخش عمده ای از اون مانند هر برنامه علمی دیگری در صدا و سیما به مسائل مالی بر میگرده که دست ما رو برای حضورهرچه بیشتر در شهرستان ها می بنده.

از طرفی بر کسی پوشیده نیست که گروه های نجومی در کشور ما معمولا روابط حسنه ای با هم ندارند و حتی در برخی موارد شاهد بوده ایم که افراد و گروه ها مشکلات شخصی خودشون با یکدیگر رو در تصمیم گیری های گروهیشون هم لحاظ کرده اند اما در ظاهر جور دیگری وانمود کرده اند که انگار یار غار و حمام و گلستان هم بوده اند. در ظاهر دوست و در باطن دشمن. همه در درون همه چیز را می دانند و در برون گویی بی خبرانِ از عالم اند.
    در سری جدید قصد داریم تا فضا را کمی بازتر کنیم و از هرگونه اعمال سلیقه شخصی خودمون تو برنامه جلوگیری کنیم. قصد داریم افراد آزادانه بتونن نظرات و دیدگاه های شخصی خودشون رو بیان کنند. و البته پر واضح است که هرگز اجازه توهین و هتک حرمت را به هیچ شخصی نخواهیم داد.
    ضمنا از هیچ شخص، گروه، انجمن، موسسه و ... جانب داری نخواهیم کرد و اصل را بر این گذاشته ایم تا همه بتونن به برنامه خودشون اعتماد کنند و هر آنچه می بینند و می شنوند را دیدگاه های گوینده مطلب قلمداد کنند نه عوامل برنامه. مشکلات و درگیری های شخصی و گروهی افراد هم هیچ ربطی به ما ندارد و در برنامه سازیِ خود به آن توجهی نخواهیم کرد.
    من شاید خودم از گروه یا اشخاص خاصی بیشتر خوشم بیاد یا بیشتر قبول داشته باشم، اما در سمت کارشناس برنامه شک نکنید که نهایت تلاشم را خواهم کرد تا به قول دکتر شریعتی عزیز، عقیده ام از عقده ام مصون بماند و هر آنچه مخاطب بیشتر می پسندد را اعمال کنم نه آنچه خودم بیشتر خوشم میاد، چه اگر همه چیز به خواست من بود برنامه را گونه ای دیگر پیش می بردم. و مطمئن باشید از هیچ شخص، گروه، انجمن و موسسه ای امتیاز شخصی نخواهیم گرفت، و صد البته که بحث تبلیغات و آگهی هایی که ممکن است بعد ها در برنامه شاهدش باشیم هیچ نفعی برای عوامل نخواهد داشت و مقوله ایست بدیهی که تمام عوایدش برای شبکه خواهد بود.

در خصوص مورد مطرح شده در صحبت های آقای خداشناس هم ذکر این نکته ضروری است که موارد مطرح شده از سوی ایشان صرفا دیدگاه های شخصی آقای خداشناس است و ما هیچ نقشی در این مورد نداشته ایم. من حتی یک بار هم با آقای خداشناس سلام و علیک نداشته ام هر چند از سال 82 ایشان را می شناسم در حالیکه با آقای تفرشی دوست و مدتی همکار بوده ایم و برای ایشان شخصیت و ارزش بسیار زیادی قائلم و بسیار از ایشان آموخته ام. اما وقتی شخص آقای خداشناس چنین دیدگاهی نسبت به ایشون دارند مگر من می توانم جلوی ایشان را بگیرم و بگویم فقط از گل و بلبل برای مخاطب بگو؟ هرگز. از طرفی اما این حق برای آقای تفرشی عزیز که قطعا طرفداران زیادی هم دارند محفوظ است تا چنانچه نقطه نظری در این خصوص دارند منتقل کنند.

ضمنا خواهش میکنم صحبت های افراد را کامل و با دقت و بدون برداشت شخصی گوش کنید. اولا اگرچه اکثر ما می دانیم همسفر آقای خداشناس، آقای تفرشی بوده اند، اما در برنامه هیچ نامی از آقای تفرشی برده نشد تا بار حقوقی ایجاد نشود. ضمنا ایشان فرمودند که من از کار علمی همسفرم کاملا راضی ام و تنها از رفتار خودشون ناراضی هستم و در پایان هم برای آقای تفرشی آرزوی موفقیت کردند و اشاره نمودند که شاید این کدورت به واسطه وسواس و بد اخلاقی خود آقای خداشناس باشد. لذا اگرچه ممکنه نظر شخصی اقای خداشناس برای بسیاری خوشایند نبوده باشد اما قطعا بی احترامی و توهین هم نمی تونه قلمداد بشه. یادمون باشه که برنامه محبوب 90 به خاطر صراحت کلام و آزادیِ در چهارچوب قانون مجری و افراد هست که 11 ساله پربیننده ترین و محبوب ترین برنامه صدا و سیما به حساب میاد و اگرچه همیشه لب مرز حرکت کرده و به خطوط قرمز نزدیک شده اما هیچ گاه از آن عبور نکرده، چه اگر عبور کرده بودند فردوسی پوری الان وجود خارجی نداشت!!!

در کنار همه صحبت های بالا این مورد رو هم در نظر بگیرید که ما در کشور ایران زندگی می کنیم و بایستی تابع قوانین جاری در کشور (چه خوب چه بد) حرکت کنیم. تازه در برنامه سازی تلویزونی، قوانین و ضوابط صدا و سیما هم بر آن افزوده می شود و بنابراین گاهی چارچوب ها حد و حدود و مسیر رو مشخص می کنه.

3. 11 کاربر مقابل از mehrjoo عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #102
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط کامبیز خالقی نمایش پست ها
    به نام خدا

.
    .
    10. مصطفی جان، فکر می کنم با عدم تایید نوشته های این چنینی کمی از رسالت خود فاصله بگیرید! حواستان باشد که هدفتان هدف مقدسی بود!
    سلام كامبيز جان

شايد شما بهتر از هر كسي بدانيد كه من حقيقتآ طرفدار بي قيد و شرط آزادي بيان ( به شرط ادب ) هستم

( اتفاقآ به همين دليل هم هست كه از شركت افراد جديد در آسمان شب تشكر كردم )

اما گاهي افراد با هم بحث نميكنند كه مطلبي روشن شود !!

هر كس ميخواهد نظرش را به ديگري تحميل كند كه فقط منجر به اصطكاك بيشتر ميشود

من از آقاي اديبي در پيام خصوصي درخواست كردم كه پاسخ آقاي ناظمي را در وبلاگ ايشان بدهند چون نوشتن پاسخ ايشان در جايي كه حضور ندارند محلي از اعراب ندارد .

ضمنآ به دوستان هم عرض ميكنم كه كوچكترين ترديدي در حسن نيت كامبيز عزيز ندارم

مطمئن باشيد كه با سياست مثبتي كه دوستان برنامه ساز آسمان شب در پيش گرفته اند به زودي همه اعضاي خانواده نجوم ايران با خوبي و خوشي دوباره دور هم جمع خواهند شد
    امضای ایشان
    باده خور غم مخور و پند مقلد منیوش
    اعتبار سخن عام چه خواهد بودن

5. 8 کاربر مقابل از Mostafa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #103
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    19
    تشکر شده 746 بار در 117 ارسال

سلام آقای مهرجو
    ممنون که پیگیر بحث های این فروم هستید.این کارتون جای تقدیر داره.
    اما شما چند بار به یک روش سعی کردید از زیر بار انتقادات بیرون بیاین.خیلی راحت با گفتن اینکه این حرف مهمانمون بوده و به ما هیچ ربطی نداره خودتون رو از مسئله کنار می کشید و به نظرم این کار شما یک جور بی احترامی هست به بیننده.خود من در حالیکه فکر می کردم صحبت های آقای خداشناس تمام شده، یکباره دیدم که ایشون دوباره اومدند و فقط گلایه ای از همسفر قطب جنوبشون کردند و رفتند!مطلبی که نه ارزش علمی داشت، نه در راستای تعریف خاطره ای از قطب بود و نه هیچ چیز دیگر.طبیعیه که من فکر کنم این مطلب به عمد در برنامه قرار داده شده.در ضمن آقای خداشناس گفتند که آقای تفرشی به فکر خودشون بودند و همکاری خوبی با گروه نداشتند!بحث اخلاقی و علمی نبود.
    نکته ی دیگر اینکه هممون میدونیم که آقای تفرشی وقت نگاه کردن به برنامه و جوابیه دادن رو ندارن.پس نگیم که اگه آقای تفرشی بخوان خودشون جواب میدن.

7. 2 کاربر مقابل از only orion عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #104
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

به نظر من باید این قانون در برنامه وجود داشته باشه که محتوای صحبتهای افراد علمی باشه و کسی صحبت یا نقدی از شخص یا موسسه دیگری انجام نده. چون هدف برنامه گسترش برنامه در بین عموم مردمه و عموم مردم هم به جز خود علم نجوم به مطلب دیگه ای نیاز و توجه ندارند. بهتره مشکلات بین منجمان و موسسه های مختلف در محفل های خودشون مطرح و حل بشه. اگر هم واقعا مشکل بزرگی به طور کلی در جامعه نجوم آماتوری وجود داشت که سبب ضربه به حرکت علمی میشد و عده زیادی دربارش سوال داشتند، میشه برنامه به صورت میزگرد و به صورت اختصاصی با اون موضوع برگزار بشه و افراد با دیدگاههای مختلف شرکت کنند و نظرشون را اعلام کنند و به نتیجه ای نهایی برسند.

9. 7 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #105
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1

خب دوستان ....

براي عوض شدن فضاي تاپيك ، عكسي از پشت صحنه يكي از ضبط هاي برنامه آسمان شب را تقديم ميكنم

اين عكس را در روزي كه براي رويت هلال به برج ميلاد رفتيم گرفتم .

در اين روز عوامل سازنده آسمان شب آمده بودند و تقريبآ با همه افراد و گروه هايي كه براي استهلال آمده بودند گزارش تهيه كردند

اين هم يك عدد عكس پانوراماي hdr از بالاي برج ميلاد

( فقط خواهشآ * ديگه حاشيه درست نكنيد !!! )

سری جدید برنامه تلویزیونی آسمان شب-2-jpg

-----------------------------

* پ ن : ميدونم "خواهشآ " غلطه !

**ضمنآ " پ ن " مخفف پَ نَ پَ نيست !
    مخفف " پي نوشت " است !!

11. 18 کاربر مقابل از Mostafa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #106
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    386
    تشکر شده 8,391 بار در 879 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafa نمایش پست ها
    خب دوستان ....

براي عوض شدن فضاي تاپيك ، عكسي از پشت صحنه يكي از ضبط هاي برنامه آسمان شب را تقديم ميكنم

اين عكس را در روزي كه براي رويت هلال به برج ميلاد رفتيم گرفتم .

در اين روز عوامل سازنده آسمان شب آمده بودند و تقريبآ با همه افراد و گروه هايي كه براي استهلال آمده بودند گزارش تهيه كردند

.....

سلام بر مسئولین و دوستان من چند تا سوال دارم!

نمیشه برنامه یه طوری تنظیم بشه که وقایع هر ماه در طول همون ماه پخش بشه؟؟ منظورم این هست که مثلا این برنامه رویت هلال ماه شوال کی پخش میشه؟

همکاری در بخش عکاسی نجومی که خانم مجری اعلام کرده بودن به چه صورته؟ عکاسای نجومی خوبی در گالری آوا و مباحث مرتبط فروم فعال هستن/ فکر کنم اگر با سیاست گذاریهای برنامه سازان مغایرتی نداشته باشه بشه فراخوان بحث عکاسی آسمان شب رو در فروم اعلام کرد... (البته با اجازه جناب مدیر)

راستی شنیدم که مرکز نجوم ادیب معرفی شده و خب این ماه هم باشگاهشون رو در آوا اعلام کردن/ آیا از اونها هم گزارشی میگیرید؟؟

یا اصلا آیا میشه مثل برخی برنامه ها(البته فکر کنم کار سخت و پیچیده ای باشه) خود نجومی ها از شهر هاشون و برنامه هاشون گزارش بگیرن و برای پخش به شما ارسال کنن؟؟
    امضای ایشان
    ... جان تو بندری است، جای ورود نور، جای صدور نور ...

13. 8 کاربر مقابل از Sunrise عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #107
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    842
    تشکر شده 5,392 بار در 472 ارسال
    با سلام و عرض خسته نباشید
    منم با اجازه چند تا پیشنهاد داشتم .

اولیش اینه که اگه مسئولان برنامه یه سایت برای برنامه در نظر بگیرن خیلی عالی میشه که هم ساعات پخش برنامه و غیررو توش اعلام کنن هم هرزگاهی تصاویری از پشت صحنه برنامه (در صورت صلاح دید ) قرار بدن . هم میشه مثل سایت مثل خیلی از برنامه ها زیر مجموعه سایت Irib باشه یا به صورت جدا .

دومیش اینه که اگه ممکنه بعد از معرفی عکاس یه مصاحبه هر چند کوتاه هم با عکاس بشه که یه مقدارم آموزنده باشه .

سومیش اینه که مثلا وقتی از رصد های عمومی (مثل برنامه قبل ) گزارش تهیه می کنین یه صحبتی هم با مردم داشته باشین که چی فکر می کردن ، چی دیدن و یا نظرشون راجب آسمون چیه .

آخریش هم که در حقیقت پیشنهاد نیست اگه ممکنه به مسئولان سایت شبکه چهار بفرمایین که آسمان شب رو به لیست برنامه ها اضافه کنن .

با تشکر از تمامی مسئولین برنامه و به امید پیشرفت روز افزون

15. 12 کاربر مقابل از mahdad_haghighi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #108
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1397

قسمت چهارم از برنامه آسمان شب، امشب جمعه حدود ساعت 23 پخش خواهد شد. از این قسمت شاهد مباحث آموزشی هم خواهیم بود. میهمانان این هفته: دکتر منصور وصالی، آقای مسعود عتیقی و آقای سید مصطفی امام

17. 15 کاربر مقابل از mehrjoo عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #109
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    كاربر راهنمای ويكی نجوم
    شماره عضویت
    960
    تشکر شده 6,841 بار در 934 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrjoo نمایش پست ها
    قسمت چهارم از برنامه آسمان شب، امشب جمعه حدود ساعت 23 پخش خواهد شد. از این قسمت شاهد مباحث آموزشی هم خواهیم بود. میهمانان این هفته: دکتر منصور وصالی، آقای مسعود عتیقی و آقای سید مصطفی امام
    بله میتونیم امشب حضور قای امام رو در برنامه شاهد باشیم .

فقط یه چیزی :

نمیشه یه کم موضوعات برنامه به روز تر باشه .

من برنامه ی هفتهی پیش رو دیشب دیدم و خوب پخش برنامه ی پارک پردیسان یه کم با تاخیر بود.

یه پیشنهاد دیگه هم برای برنامه ی آسمان شب داشتم که عکی ها و گزارش های گرو ه های نجومی رو در برنامه نمایش بدین .
    امضای ایشان
    این سرا را سزا بیش از این است ....

19. 3 کاربر مقابل از Mojtaba.M عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #110
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1397

سری جدید برنامه تلویزیونی آسمان شب         
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mojtaba.M نمایش پست ها
    بله میتونیم امشب حضور قای امام رو در برنامه شاهد باشیم .

فقط یه چیزی :

نمیشه یه کم موضوعات برنامه به روز تر باشه .

من برنامه ی هفتهی پیش رو دیشب دیدم و خوب پخش برنامه ی پارک پردیسان یه کم با تاخیر بود.

یه پیشنهاد دیگه هم برای برنامه ی آسمان شب داشتم که عکی ها و گزارش های گرو ه های نجومی رو در برنامه نمایش بدین .

دوست عزیز
    با توجه به تولیدی بودن برنامه، بایستی چهارشنبه هر هفته برنامه تولید شده باشد و به واحد نظارت شبکه تحویل شود تا روز پنج شنبه بررسی و برای پخش در روز جمعه آماده و در نوبت قرار گیرد.
    بنابراین اگر رویداد یا برنامه ای در روزهای 3 شنبه تا جمعه رخ دهد در برنامه هفته آینده پخش خواهد شد و این موضوع در خصوص کلیه برنامه های تلویزیونی غیر زنده صدق می کند.

گروه های نجومی هم اگر عکس یا گزارشی برایمان بفرستند، بررسی و حتما پخش خواهیم کرد. تا کنون فقط عکاسان نجومی عکس هایشان را ارسال نموده اند. گروه ها حتی می توانند با کیفیت مناسب از برنامه هایشان فیلم برداری کنند و برای ما بفرستند.
    آدرس الکترونیکی برنامه: asemanshab@irib.ir

21. 9 کاربر مقابل از mehrjoo عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 11 از 36 نخستنخست ... 78910111213141521 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)