صفحه 1 از 74 123451151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 740

موضوع: مکانی برای کتاب خوان ها

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    61
    تشکر شده 5,754 بار در 526 ارسال

Post مکانی برای کتاب خوان ها

با تمام پیشرفت های دنیای مجازی باز هم کتاب بهترین دوست ما به حساب می آید!

دور و بر ما کتاب هایی وجود دارند که هربار می خوانیمشان لذت خاصی به ما دست می دهد و اغلب علاقه خود به کائنات را از آن ها به ارث برده ایم!
    منظورم کتاب های آموزشی مانند نجوم به زبان ساده، نجوم دینامیکی، شناخت ستارگان و ... نیست. منظورم کتاب هایی است که به ظاهر جنبه آموزشی ندارند اما خواندن آنها دنیاهای جدیدی را به روی ما باز می کند. مثل کتاب " تاریخچه تقریبا همه چیز!!" یا " تاریخ پیدایش علم جدید" که هر دوتایشان به نحوی به نجوم مربوط می شوند.
    اینجا محلیست که قرار است شما دوستان این نوع کتاب ها را به ما معرفی کنید تا با هم قرار بگذاریم و ظرف مدت مشخصی به اتفاق یکدیگر شروع به خوانش آن ها کنیم و بعد هم درباره یشان کمی گپ بزنیم!

پس روند این تاپیک به شرح زیر است:

1- بحث درباره انتخاب یک کتاب
    2- تعیین زمان برای خواندن آن کتاب
    3- خواندن کتاب
    4- گپ زدن درباره کتاب! ( همان نقد و رفع اشکال خودمانی)
    5- بازگشت به مورد شماره یک
    .
    .فکر می کنم بهتر است کمی از وبگردی هایمان کم کنیم و همچون گذشته به سراغ کتاب خوانی برویم تا شاید سرانه مطالعه کتاب در کشور را هم افزایش دهیم!

لیست کتاب‌های خوانده شده تا کنون(برای دریافت خلاصه کتاب روی آن کلیک کنید):

1- کمدی‌های کیهانی
    2-
    ناوی که نامرئی شد
    3-
    تاریخچه زمان
    4-
    کیهان در پوست گردو

5- پتک آسمان
    6- صفر
    7- انفجار بزرگ

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    این تاپیک با تاپیک معرفی کتاب ها و نرم افزارهای نجومی تفاوت دارد. برای معرفی و آشنایی با کتاب های آموزشی نجومی به آن تاپیک سر بزنید.
    ویرایش توسط sara shahabi : 11-17-2014 در ساعت 06:56 PM

2. 124 کاربر مقابل از م.ح.اربابی فر عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

-sky-, ...!, A.sarajoon, af.skylover, Ahmad, Amin-Mehraji, Amir Ali Sobati, Amirhossein69, amirvedadian, amlakgama, andromeda.s, annahita kazemi, arahimi, aramis, arashgmn, Arta.kh, asal.m, aseman zibast, Asteroid, Astronomer, Astronomy, Astronomy*, Astro_M111, ᗩᖇ☂ᗰᓰᔕᔕ, bahare akbarie, barsavosh, BigBang, celestial boy, doostesetareha, Ehsan, elman, estardast, fairytale, fampersi, farimah sh, fatemeh.book, Flare star, Fowad, galaxies, gissoo, golaftab, GR_mahdi, Helix, hermes, Hesaby, Hojjat Zafarkhah, hopefullstar, Hossein Moafi, Immortal star, javadstar76, jozaa, kamyar, m.aryayi, m.m.e.w, mahdad_haghighi, Mahdieh. GH, Mahtabe kavir, Mehri Mohammadi, melika bidabadi, mh.noori, mhbiamand, milad77, Misha mohamady, mobi, mohsen moazen, Mojtaba.M, Mostafa, My style A&F, nakhodaye aseman, narcissus flower, nassershamsaiy, Navid MMM, nazi, neda vardast, Negar Najafi, Night*, parvin, planetstruck, rezash, rojin, roset, SaBa Ho0shmanD, Sadrieh fatoorchi, Saeed Jafari, sara shahabi, sasan20oo20, Setare KOchOlO, setareh sadeghi, shahrzad.bmq, shazde, skynight, space, stargazer, subaro, Sunrise, Tahereh Ramezani, tahoo, toraj1358, فائزه معتضدیان, محمد فتحی, محمد مهدی محمدی, مسعود فرح بخش, نازنین زهرا, هانیه امیری, کیمیا.م, Viola, violet20, yasiii, yperseusy, zahra H, zahra moayedi, zeinab.pr, آسمون, حسین زارعی, رخساره روشنی, رضا طامهری, سوسن, سیاره ی ناهید, ستاره بنیادی, شهلا ناصریان, شادي شهراييني, شبنم مختاری, شعری

3. Top | #2
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    54
    تشکر شده 8,442 بار در 878 ارسال

آقا اجازه سوال:

در مورد اینکه چه نوع کتاب هایی رو معرفی کنیم بیشتر توضیح می دهید؟ به خصوص با روشنگری که در خط آخر پست تان افزودید آدم به توضیح بیشتر نیاز پیدا می کند

خیلی ممنون

________
    ویرایش توسط ستاره بنیادی : 08-28-2011 در ساعت 02:13 PM
    امضای ایشان
    گاهی ستاره هدیه کن به مشت پوچ شب ها ...

4. 18 کاربر مقابل از ستاره بنیادی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

5. Top | #3
    کاربر ممتاز
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    مدير تقويم نجومي ایران
    شماره عضویت
    98
    تشکر شده 21,151 بار در 1,931 ارسال

فکر میکنم کتابهائی نظیر مثلث برمودا یا ارابه خدایان و به من بگو چرا و غیره ... که در پایه راهنمائی و دبیرستان بین همکلاسیها دست به دست میشدند خیلی در علاقه مند کردن دانش آموزان و حتی بزرگسالان به مقوله نجوم و مباحث عمومی کل کائنات نقش داشته و دارند.من خودم با علاقه بسیاری این کتابها را در آن مقطع سنی میخوندم.

در کل کتابهائی که اینگونه نوشته میشوند و بار خشک آموزشی ندارند با مخاطب ارتباط مطلوبی برقرار میکنند و حتی میتونن به طور غیر رسمی پیش زمینه کتب درسی باشند.من هنوز هم در بعضی فیلمهای مستند میبینم که دانشمندی مطرح در حوزه علوم چه طور در مورد کتابهائی تخیلی یا شبه علمی یا علمی ولی مفرح توضیح میدهد و استارت آینده شغلی خودش را با این کتابها پیوند میزند.

اگر بخوام کتابی عام را در وهله اول معرفی کنم کتاب "مجموعه چشم انداز علم" نوشته آیزاک آسیموف را معرفی میکنم.
    ویرایش توسط rezash : 08-29-2011 در ساعت 12:29 AM
    امضای ایشان

وقتی آرامش را در خود نیابید, جستجوی آن در جای دیگر, کار بیهوده ای است.

6. Top | #4
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    61

نقل قول نوشته اصلی توسط ستاره بنیادی نمایش پست ها
    آقا اجازه سوال:

در مورد اینکه چه نوع کتاب هایی رو معرفی کنیم بیشتر توضیح می دهید؟ به خصوص با روشنگری که در خط آخر پست تان افزودید آدم به توضیح بیشتر نیاز پیدا می کند

خیلی ممنون
    اینجا یک مکان نجومیست، پس طبیعتا قرار نیست اینجا دور هم کتاب "شوهر آهو خانوم" بخوانیم
    نکته مهمی که فکر می کنم توضیح آن ضروریست این است که از معرفی کتاب در اینجا اصلا نترسید!!!
    هر کتابی به نظرتان می رسد معرفی کنید تا به قول مهندس علی آبادی با استفاده از خرد جمعی یک کتاب را برای مطالعه انتخاب کنیم.
    منظور من بیشتر تجربه های شخصی خودتان است. مثل مورد جناب rezash

پس هیچ ترتیبی و آدابی مجوی هرچه می خواهد دل تنگت بگو

------------------
    برای راهنمایی:
    به گذشته خود رجوع کنید و ببینید با خواندن چه کتاب هایی حال خوشی بهتان دست داده است! ( البته منظور کتاب هایی که به نحوی با نجوم در ارتباطند)
    امضای ایشان
    Moha ی سابق!

7. 21 کاربر مقابل از م.ح.اربابی فر عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #5
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    906
    تشکر شده 3,386 بار در 317 ارسال

فکر می کنم کتاب کمدی های کیهانی ایتالو کالوینو نیز برای این بحث مناسب باشد!

اگر بخواهم توضیح مختصری راجع به این کتاب بدهم باید بگویم که این کتاب شامل چند داستان 8,9صفحه ای است که بیش تر داستان ها در مورد نجوم است!اتفاقا برای بحث کردن بسیار مناسب هست چون در عین علمی و تخیلی بودن بسیار معنی دار هست!کلا کتاب هاب ایتالو کالوینو به خاطر پدر و مادرش بر زمینه ی علم استواره(البته گیاه شناس بودن)!ولی این علم خشک نیست و با تخیل اون رو می پرورونه و ادم رو در بعضی موارد به تفکر وا می داره.مثلا داستان اول این کتاب در مورد دور شدن کهکشان از هم هست که یک نکته ی علمی بخش تخیل ان مربوط به گذشت چند میلیون سال و رویت یک فرد است و بخش تفکر(!)ان مربوط به دیده شدن اعمال ما و ...است(البته جای بحث زیاد دارد!)از اون جایی که اگر ادامه بدم کل کتاب رو تعریف می کنم!!خلاصه بگم که بسیار کتاب خوبی است!

9. 20 کاربر مقابل از sara shahabi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #6
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    785
    تشکر شده 679 بار در 70 ارسال

مرسی ازموضوعتون چقدجالبببب!! همین دوروز پیش از وبگردی درمورده نجوم خسته شده بودم پراکنده خونی پیشنهاد دادم به دوتادوست اوایی که بیایم قراربزاریم چندصفحه تو یه نوبت زمانی مشخص کتاب نجوم به زبان ساده رو باهم تموم کنیم سوال داشتیم بپرسیم از هم وخلاصه بالاخره تمومشششش کنیم جای چنین تایپیکی خالی بودواقعااا.
    امضای ایشان
    گفتم:خدیاازهمه دلگیرم گفت:حتی ازمن؟
    گفتم:خدایاتنهاترینم! گفت:پس من؟
    گفتم:خدایاکمک خواستم گفت:ازغیرمن؟
    گفتم:خدایاچقدردوری؟ گفت:تویامن؟
    گفتم:خدایادوستت دارم! گفت:بیش ازمن؟

11. 14 کاربر مقابل از golaftab عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #7
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1292
    تشکر شده 814 بار در 96 ارسال

من هم کتاب 6عدد رو معرفی میکنم کتاب واقعا بخث برانگیزی هست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    امضای ایشان
    NEVER NEVER NEVER GIVEUP

13. 16 کاربر مقابل از hermes عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #8
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1396
    تشکر شده 210 بار در 26 ارسال

کی معلوم میشه این کتابی که همه میخوان "خوانش" کنند؟

15. 8 کاربر مقابل از tamay عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #9
    کاربر ممتاز
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    737
    تشکر شده 3,855 بار در 697 ارسال

پيشنهاد ميكنم كتابي رو انتخاب كنيد كه همه تا اندازه اي ميل به خواندن (در وقت آزاد) اون داشته باشن .
    يه سوال داشتم كتابهايي كه معرفي ميكنيم بايد جنبه صرف نجومي داشته باشن ؟ مثلا ميشه از يه مطلب معرفي كنيم كه نتايج اون در نجوم جالب و بحث برانگيزه ؟ به هر حال در زمينه خاص نجوم من خودم تا حالا كتابي نديدم كه براي اين بحث مفيد باشه !! به جز كتاب تاريخچه زمان كه اون هم اكثرا خونديم!!
    پيشنهاد ميدم كه از كتاب هايي مثل نجوم به زبان ساده استفاده نكنيد(نظر شخصي از روي علاقه!).
    امضای ایشان
    مستقبل این مجلس جز قصه ماضی نیست
    تا صبحدم محشر دی خفته به فرداها

17. 11 کاربر مقابل از solh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #10
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    61

مکانی برای کتاب خوان ها         
    نقل قول نوشته اصلی توسط hermes نمایش پست ها
    من هم کتاب 6عدد رو معرفی میکنم کتاب واقعا بخث برانگیزی هست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

توضیح بیشتر می دهید درباره کتاب
    امضای ایشان
    Moha ی سابق!

19. 12 کاربر مقابل از م.ح.اربابی فر عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 1 از 74 123451151 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)