صفحه 63 از 74 نخستنخست ... 135359606162636465666773 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 621 تا 630 , از مجموع 740

موضوع: مکانی برای کتاب خوان ها

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    61
    تشکر شده 5,754 بار در 526 ارسال

Post مکانی برای کتاب خوان ها

با تمام پیشرفت های دنیای مجازی باز هم کتاب بهترین دوست ما به حساب می آید!

دور و بر ما کتاب هایی وجود دارند که هربار می خوانیمشان لذت خاصی به ما دست می دهد و اغلب علاقه خود به کائنات را از آن ها به ارث برده ایم!
    منظورم کتاب های آموزشی مانند نجوم به زبان ساده، نجوم دینامیکی، شناخت ستارگان و ... نیست. منظورم کتاب هایی است که به ظاهر جنبه آموزشی ندارند اما خواندن آنها دنیاهای جدیدی را به روی ما باز می کند. مثل کتاب " تاریخچه تقریبا همه چیز!!" یا " تاریخ پیدایش علم جدید" که هر دوتایشان به نحوی به نجوم مربوط می شوند.
    اینجا محلیست که قرار است شما دوستان این نوع کتاب ها را به ما معرفی کنید تا با هم قرار بگذاریم و ظرف مدت مشخصی به اتفاق یکدیگر شروع به خوانش آن ها کنیم و بعد هم درباره یشان کمی گپ بزنیم!

پس روند این تاپیک به شرح زیر است:

1- بحث درباره انتخاب یک کتاب
    2- تعیین زمان برای خواندن آن کتاب
    3- خواندن کتاب
    4- گپ زدن درباره کتاب! ( همان نقد و رفع اشکال خودمانی)
    5- بازگشت به مورد شماره یک
    .
    .فکر می کنم بهتر است کمی از وبگردی هایمان کم کنیم و همچون گذشته به سراغ کتاب خوانی برویم تا شاید سرانه مطالعه کتاب در کشور را هم افزایش دهیم!

لیست کتاب‌های خوانده شده تا کنون(برای دریافت خلاصه کتاب روی آن کلیک کنید):

1- کمدی‌های کیهانی
    2-
    ناوی که نامرئی شد
    3-
    تاریخچه زمان
    4-
    کیهان در پوست گردو

5- پتک آسمان
    6- صفر
    7- انفجار بزرگ

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    این تاپیک با تاپیک معرفی کتاب ها و نرم افزارهای نجومی تفاوت دارد. برای معرفی و آشنایی با کتاب های آموزشی نجومی به آن تاپیک سر بزنید.
    ویرایش توسط sara shahabi : 11-17-2014 در ساعت 06:56 PM

2. 124 کاربر مقابل از م.ح.اربابی فر عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

-sky-, ...!, A.sarajoon, af.skylover, Ahmad, Amin-Mehraji, Amir Ali Sobati, Amirhossein69, amirvedadian, amlakgama, andromeda.s, annahita kazemi, arahimi, aramis, arashgmn, Arta.kh, asal.m, aseman zibast, Asteroid, Astronomer, Astronomy, Astronomy*, Astro_M111, ᗩᖇ☂ᗰᓰᔕᔕ, bahare akbarie, barsavosh, BigBang, celestial boy, doostesetareha, Ehsan, elman, estardast, fairytale, fampersi, farimah sh, fatemeh.book, Flare star, Fowad, galaxies, gissoo, golaftab, GR_mahdi, Helix, hermes, Hesaby, Hojjat Zafarkhah, hopefullstar, Hossein Moafi, Immortal star, javadstar76, jozaa, kamyar, m.aryayi, m.m.e.w, mahdad_haghighi, Mahdieh. GH, Mahtabe kavir, Mehri Mohammadi, melika bidabadi, mh.noori, mhbiamand, milad77, Misha mohamady, mobi, mohsen moazen, Mojtaba.M, Mostafa, My style A&F, nakhodaye aseman, narcissus flower, nassershamsaiy, Navid MMM, nazi, neda vardast, Negar Najafi, Night*, parvin, planetstruck, rezash, rojin, roset, SaBa Ho0shmanD, Sadrieh fatoorchi, Saeed Jafari, sara shahabi, sasan20oo20, Setare KOchOlO, setareh sadeghi, shahrzad.bmq, shazde, skynight, space, stargazer, subaro, Sunrise, Tahereh Ramezani, tahoo, toraj1358, فائزه معتضدیان, محمد فتحی, محمد مهدی محمدی, مسعود فرح بخش, نازنین زهرا, هانیه امیری, کیمیا.م, Viola, violet20, yasiii, yperseusy, zahra H, zahra moayedi, zeinab.pr, آسمون, حسین زارعی, رخساره روشنی, رضا طامهری, سوسن, سیاره ی ناهید, ستاره بنیادی, شهلا ناصریان, شادي شهراييني, شبنم مختاری, شعری

3. Top | #621
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1200
    تشکر شده 487 بار در 70 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط andromeda.s نمایش پست ها
    من میگم اصلا امکان نداره که من جزوی از جسم باشه یا جسم جزوی از من باشه
    ولی آخرای فصل نویسنده مثالی میزنه: همسر فردی که جای مغزش با یه نفر دیگه عوض شده حالا با فردی زندگی میکنه که شکل همسرش رو داره یا کسی که مغز همسرش رو داره؟
    به نظرم این بستگی داره که فرد به چه علتی با شخص مقابل ازدواج کرده
    اگه به خاطر افکار و اعتقادات شخص بوده با کسی که حمل کننذه مغز همسرشه زندگی میکنه
    اگر به خاطر قیاقه و.... بوده خب با شخصی که چهره همسرش رو داره زندگی میکنه
    اگر به خاطر پول و.... بوده که....

اینجا من اصلا دلیل این مثال رو متوجه نمیشم
    چون کسی آقای شماره یکه یا من شماره یکه که مغز شماره 1 رو حمل میکنه نه چهره
    کسی که خاطرات، افکار، احساسات و ..... رو حمل میکنه
    به نظرم اینجا نویسنده فقط میخواست با این مثال ثابت کنه {من} درون جسم وبه طور ویژه در مغز قرار داره.
    بنابر این اگر {من} درون جسم باشه و اون رو یک چیز مادی بحساب بیاریم مثال های شما هم درست هست. ولی خودم هم فکر نمی کنم {من} نقطه اشتراکی با جسم انسان داشته باشه.
    امضای ایشان
    در زمین عشقی نیست!!!
    آسمان را دریاب
    ....

4. 6 کاربر مقابل از Astro_M111 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

5. Top | #622
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    16
    تشکر شده 8,571 بار در 984 ارسال

smile مشارکت سایر دوستان در نظرسنجی

نقل قول نوشته اصلی توسط andromeda.s نمایش پست ها
    کاش بقیه دوستان هم زودتر بگن که وضع معلوم بشه
    الان فصل 3 رو شروع کنیم یا وایسیم همه دوستان نظرشون رو بدن

منتظر نظر سایر دوستان عزیز برای شرکت در این نظرسنجی هستیم .

6. 8 کاربر مقابل از Tahereh Ramezani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

7. Top | #623
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    5839
    تشکر شده 1,240 بار در 176 ارسال

سلام
    به نظرم اگه با روش یک جلو بریم سرعتمون هم زیاد تر میشه
    امضای ایشان
    I hope God grant you the serenity and power to struggle on

8. 9 کاربر مقابل از skynight عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

9. Top | #624
    کاربر فعال
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    ديوان سالار ويكی نجوم
    شماره عضویت
    1479
    تشکر شده 11,960 بار در 1,080 ارسال

سلام بر دوستان کتاب خوان

به نظر من بهتره که سوالات رو نگه داریم بعد از اتمام کتاب ها پاسخ بدیم. ممکنه نتونیم در زمان تعیین شده پاسخ بدیم. ولی بعد از اتمام کتاب به راحتی میشه پاسخ داد

حتی شاید پاسخ اون سوال در فصل های بعدی گنجانده شده باشه
    امضای ایشان
    وقتی خدا را دیدم که مشکلم را حل می کرد، من به توانایی او ایمان می آوردم

و وقتی حل نمی کرد

می فهمیدم او به توانایی من ایمان دارد...

10. 9 کاربر مقابل از هانیه امیری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

11. Top | #625
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    7312
    تشکر شده 2,399 بار در 324 ارسال

منم با هانيه خانوم موافقم.
    راستش اولش ميگفتم ممكنه كه با آخر نگه داشتن سؤل ها عمق سؤالمون كه چي بوده از ياد بره.ولي ميبينم اين بهترين روشه.چون امكان اين هست كه ما جواب سؤالمون رو پيداكنيم تو صفحه هاي بعدي يا سؤالمون پيچيده تر شه

12. 8 کاربر مقابل از aysa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

13. Top | #626
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1459
    تشکر شده 2,315 بار در 256 ارسال

به نظر من هم پیشنهاد 1 بهتره
    امضای ایشان

Somewhere
    Something
    Incredible
    Is waiting
    To be known

'Carl Sagan'

14. 7 کاربر مقابل از melika bidabadi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

15. Top | #627
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    5944
    تشکر شده 274 بار در 43 ارسال

Cool

فکر کنم 1 رای آورد

16. 3 کاربر مقابل از andromeda.s عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

17. Top | #628
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    16

smile آغاز مطالعه و بررسی فصل چهارم کتاب های " صفر " و " انفجار بزرگ "

از تک تک دوستان بابت همراهی متشکرم ..........

می دونم که بعضی از دوستان که با تشکرهاشون همراهی می کنن ، براشون وقت برای مطالعه خیلی تنگ هست ،
    ولی دوستانی که می تونن حداقل هفته ای یک ساعت رو به مطالعه اختصاص بدن ، خیلی خوب هست که این کار رو انجام بدن ، ( اگر یکم از وبگردی هامون کم کنیم ، می تونیم به بالا بردن سرانه ی مطالعه ی کتاب کمک زیادی کنیم ) ؛
    این حرف ها رو به خاطر این تاپیک نمیگم ، به خاطر بالا بردن سطح معلومات و سرانه ی کتاب برای فرد فرد دوستان عزیز گفتم .

طبق نظرسنجی ای که اکثریت دوستان به گزینه ی اول رأی دادن ، بنا بر این شد که هر فصل رو که با هم می خونیم ، در حین هفته ی مشخص شده برای هر فصل ، هر کدوم از دوستان که سؤال و ابهامی داشتن بپرسن ؛ چنانچه سایر دوستان برای سؤال پرسیده شده ، پاسخی داشتن ، تا آخر هفته ی مقرر برای فصل مورد مطالعه سؤال ها ، جواب داده میشه و در صورتی که جوابی به سؤالِ پرسیده شده داده نشد یا کسی جوابی نداشت ؛ در آخر که مطالعه ی هر کدوم از کتاب ها رو تموم کردیم ، جواب سؤالاتِ بدون جواب داده خواهد شد .

دوستان خوبم با هم فصل چهارم کتاب " انفجار بزرگ " ( انبساط کیهان ) ، با مسئولیت دوست گرامی : skynight و همین طور دفتر سوم کتاب " صفر " ( دفتر 3 : سبزه زار : پیدایش جهان و پدیده ها ) با مسئولیت دوست گرامی : andromeda.s هست .

( دوستانی که در مورد فصل های گذشته ی کتاب " صفر " و یا کتاب " انفجار بزرگ " سؤال یا ابهامی دارند ، مسئله ای نیست و می تونن بپرسن )

دوستان عزیز از امروز ( 24 / 5 / 92 ) به مدت یک هفته ، مدت زمان مطالعه و بیان نقطه نظرات و سؤال ها و ابهامات شما بزرگواران هست . از الآن شروع شد ...........

18. 14 کاربر مقابل از Tahereh Ramezani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

19. Top | #629
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    16

smile توضیحی در مورد مسئولین هر فصل

دوستان من یک توضیحی در مورد مسئولین هر فصل بدم :

هدف از تعیین مسئول برای هر فصل این هست که : دوستانی که مسئول می شوند ، مسئولیت تاپیک و فصل مربوطه رو دارن و می تونن در طی هفته ای که مسئولیت دارن ، کارهای ترغیبی ، تشویقی ، پرسیدن سؤال و جواب به سؤالات دوستان دیگر و کارها و ایده های دیگه ای که به نظرشون خوب میرسه و مناسب تاپیک هست ، انجام بدن .

20. 14 کاربر مقابل از Tahereh Ramezani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

21. Top | #630
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    16

Lightbulb سؤال ؟

مکانی برای کتاب خوان ها         
    کتاب " انفجار بزرگ " - صفحه 65 - پاراگراف چهارم ( خط دوم ) و پاراگراف پنجم : اگر یک گروه ستاره با جرم های مختلف شکل بگیرند ، ابتدا سنگین ترین ستاره ها سوخت خود را از دست می دهند و به ترتیب تا کمترین جرم ، ادامه می یابد . اندازه گیری جرم آنها که هم اینک سوخت خود را به پایان می رسانند ، سن گروه را بیان می کند .
    می توانیم ستاره ها را به عنوان زمان سنج به کار بگیریم ، چرا که می فهمیم در داخل آنها چه می گذرد . نمونه های قبلی برای هر جرم و ترکیب ستاره ، ویژگیهای قابل مشاهده ی آن ( روشنایی و رنگ ) را در هر زمان از زندگی پیش بینی می کنند . نور اندازه گیری شده و رنگ آن ، زمان سپری شده از هنگام شکل گیری را نشان می دهد .

سؤال : سن ، مدت زمان سپری شده از عمر یک ستاره از هنگام شکل گیری آن است ؛ پس چرا ستاره را به عنوان زمان سنج عنوان کرده ؟ ( به عبارت دیگر : مگر سن ستاره مدت زمان سپری شده از عمر آن نیست ، پس چرا در ادامه ی مطلب از زمان استفاده کرده و این دو را از هم جدا دانسته ؟ )

22. 8 کاربر مقابل از Tahereh Ramezani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 63 از 74 نخستنخست ... 135359606162636465666773 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)