صفحه 61 از 74 نخستنخست ... 115157585960616263646571 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 601 تا 610 , از مجموع 740

موضوع: مکانی برای کتاب خوان ها

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    61
    تشکر شده 5,754 بار در 526 ارسال

Post مکانی برای کتاب خوان ها

با تمام پیشرفت های دنیای مجازی باز هم کتاب بهترین دوست ما به حساب می آید!

دور و بر ما کتاب هایی وجود دارند که هربار می خوانیمشان لذت خاصی به ما دست می دهد و اغلب علاقه خود به کائنات را از آن ها به ارث برده ایم!
    منظورم کتاب های آموزشی مانند نجوم به زبان ساده، نجوم دینامیکی، شناخت ستارگان و ... نیست. منظورم کتاب هایی است که به ظاهر جنبه آموزشی ندارند اما خواندن آنها دنیاهای جدیدی را به روی ما باز می کند. مثل کتاب " تاریخچه تقریبا همه چیز!!" یا " تاریخ پیدایش علم جدید" که هر دوتایشان به نحوی به نجوم مربوط می شوند.
    اینجا محلیست که قرار است شما دوستان این نوع کتاب ها را به ما معرفی کنید تا با هم قرار بگذاریم و ظرف مدت مشخصی به اتفاق یکدیگر شروع به خوانش آن ها کنیم و بعد هم درباره یشان کمی گپ بزنیم!

پس روند این تاپیک به شرح زیر است:

1- بحث درباره انتخاب یک کتاب
    2- تعیین زمان برای خواندن آن کتاب
    3- خواندن کتاب
    4- گپ زدن درباره کتاب! ( همان نقد و رفع اشکال خودمانی)
    5- بازگشت به مورد شماره یک
    .
    .فکر می کنم بهتر است کمی از وبگردی هایمان کم کنیم و همچون گذشته به سراغ کتاب خوانی برویم تا شاید سرانه مطالعه کتاب در کشور را هم افزایش دهیم!

لیست کتاب‌های خوانده شده تا کنون(برای دریافت خلاصه کتاب روی آن کلیک کنید):

1- کمدی‌های کیهانی
    2-
    ناوی که نامرئی شد
    3-
    تاریخچه زمان
    4-
    کیهان در پوست گردو

5- پتک آسمان
    6- صفر
    7- انفجار بزرگ

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    این تاپیک با تاپیک معرفی کتاب ها و نرم افزارهای نجومی تفاوت دارد. برای معرفی و آشنایی با کتاب های آموزشی نجومی به آن تاپیک سر بزنید.
    ویرایش توسط sara shahabi : 11-17-2014 در ساعت 06:56 PM

2. 124 کاربر مقابل از م.ح.اربابی فر عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

-sky-, ...!, A.sarajoon, af.skylover, Ahmad, Amin-Mehraji, Amir Ali Sobati, Amirhossein69, amirvedadian, amlakgama, andromeda.s, annahita kazemi, arahimi, aramis, arashgmn, Arta.kh, asal.m, aseman zibast, Asteroid, Astronomer, Astronomy, Astronomy*, Astro_M111, ᗩᖇ☂ᗰᓰᔕᔕ, bahare akbarie, barsavosh, BigBang, celestial boy, doostesetareha, Ehsan, elman, estardast, fairytale, fampersi, farimah sh, fatemeh.book, Flare star, Fowad, galaxies, gissoo, golaftab, GR_mahdi, Helix, hermes, Hesaby, Hojjat Zafarkhah, hopefullstar, Hossein Moafi, Immortal star, javadstar76, jozaa, kamyar, m.aryayi, m.m.e.w, mahdad_haghighi, Mahdieh. GH, Mahtabe kavir, Mehri Mohammadi, melika bidabadi, mh.noori, mhbiamand, milad77, Misha mohamady, mobi, mohsen moazen, Mojtaba.M, Mostafa, My style A&F, nakhodaye aseman, narcissus flower, nassershamsaiy, Navid MMM, nazi, neda vardast, Negar Najafi, Night*, parvin, planetstruck, rezash, rojin, roset, SaBa Ho0shmanD, Sadrieh fatoorchi, Saeed Jafari, sara shahabi, sasan20oo20, Setare KOchOlO, setareh sadeghi, shahrzad.bmq, shazde, skynight, space, stargazer, subaro, Sunrise, Tahereh Ramezani, tahoo, toraj1358, فائزه معتضدیان, محمد فتحی, محمد مهدی محمدی, مسعود فرح بخش, نازنین زهرا, هانیه امیری, کیمیا.م, Viola, violet20, yasiii, yperseusy, zahra H, zahra moayedi, zeinab.pr, آسمون, حسین زارعی, رخساره روشنی, رضا طامهری, سوسن, سیاره ی ناهید, ستاره بنیادی, شهلا ناصریان, شادي شهراييني, شبنم مختاری, شعری

3. Top | #601
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    7312
    تشکر شده 2,399 بار در 324 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Tahereh Ramezani نمایش پست ها

حالا سؤال بنده این هست که : با فرض دیدن نورهای نامرئی ، چگونه نوری که از لحظات ابتدای آفرینش بر جای مانده ، سبب می شود که آسمان را مانند یک مشعل سوزان ببینیم ؟ مگر باقیمانده ی نور ابتدایی چقدر است که آسمان را تا این حد روشن نماید ؟ ( من یکم در مورد این مطلب شک دارم ! )

سؤال من : از چه جهت این الگو در زمان های ابتدایی ، دنیا را به عنوان یک کل و در مقیاس بزرگ در نظر می گیرد ؟
    مثلاً اگر یک نفر بگوید که : این الگو در زمان های ابتدایی ، دنیا را به عنوان یک جزء ، و در مقیاس کوچک در نظر می گیرد ( چون در آن زمان جهان با وسعت کنونی نبوده که کل باشد و در مقیاس بزرگ ! ) ، آیا طرح این مسئله ، درست است یا خیر ؟ چرا ؟
    الان ميتونيم سؤالارو جواب بديم؟اگه نميشه لطفا يكي از مدير ها اين پست رو پاك كنن.ممنون
    والا به گفته ي شما رفتم اين كتابو شروع كردم به خوندن.راستش به اين قسمت كه رسيدم فهميدم خواسته كه در مورد اهميت اين نظريه توضيح بده. ويه كم آرايه ي اغراق بوده.چون با اين كه ما ميتونيم اثرات اون زمون رو درك كنيم ولي به اون حدي نيست كه يه مشعل روشن بشه.البته من يه فكر ديگه هم دارم.اين كه اينجا خواسته نشون بده كه همه چي در فضا اعم از ستاره هاو...باقيمانده ي اين انفجار بزرگه
    در مورد سؤال دوم هم دقيقا نفهميدم منظور كتاب چي بوده ولي اون چيزي كه توي جامعه ي علمي هست رو ميگم.بيگ بنگ در كل جهان اتفاق افتاده.يعني يه نقطه نبوده كه اين انفجار رخ بده بلكه در كل عالم دچار اين حادثه شده ومركزيتي نداره.شايد خواسته اين موضوع رو بگه كه كل جهان به اين عظمتي از اينجا شروع شده.حالا ادامه ي كتابو ميخونيم.اگه منظورش اين باشه حتما توضيح ميده.وگرنه دوباره خواسته يه كم جو سازي واسه ادامه ي مطلب بكنه

4. 10 کاربر مقابل از aysa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

5. Top | #602
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

از اونجایی که کلاً ذهن پرسش‌گری دارم و نمی تونم از سؤالاتم بگذرم ( بالاخره آدم باید به فکر سلول های خاکستریِ مغزشم باشه که نابود نشن دیگه ! ) ، دو تا سؤال دارم

1 - در کتاب " انفجار بزرگ " ، صفحه 13 ، خط دوم ، نوشته : " اگر چشمان شما قادر به مشاهده ی نورهای نامرئی باشد ، حتی در شب نیز می توانید آسمان را ببینید که کاملاً مانند یک مشعل سوزان ، با باقیمانده ی نوری که از لحظات ابتدای آفرینش بر جای مانده است در حال درخشیدن می باشد . "

حالا سؤال بنده این هست که : با فرض دیدن نورهای نامرئی ، چگونه نوری که از لحظات ابتدای آفرینش بر جای مانده ، سبب می شود که آسمان را مانند یک مشعل سوزان ببینیم ؟ مگر باقیمانده ی نور ابتدایی چقدر است که آسمان را تا این حد روشن نماید ؟ ( من یکم در مورد این مطلب شک دارم ! )

2 - در همان صفحه 13 ، 5 خط مانده به آخر صفحه ، نوشته : " الگوی ساده ی انفجار بزرگ از این جهت به خوبی عمل می کند که دنیا را به عنوان یک کل در زمان های ابتدایی و در مقیاس بزرگ در نظر می گیرد . "

سؤال من : از چه جهت این الگو در زمان های ابتدایی ، دنیا را به عنوان یک کل و در مقیاس بزرگ در نظر می گیرد ؟
    مثلاً اگر یک نفر بگوید که : این الگو در زمان های ابتدایی ، دنیا را به عنوان یک جزء ، و در مقیاس کوچک در نظر می گیرد ( چون در آن زمان جهان با وسعت کنونی نبوده که کل باشد و در مقیاس بزرگ ! ) ، آیا طرح این مسئله ، درست است یا خیر ؟ چرا ؟
    سلام

شاید طرح مشعل سوزان تنها مثالی باشه برای اینکه گفته بشه در طول موجهای کوتاه اگر آسمان را نگاه کنیم، پدیده ی تابش زمینه کیهانی را می بینیم که از زمان بیگ بنگ باقی مونده شدت زیادی نداره اما در کل آسمان هست.

در مورد سوال دوم هم به نظرم منظورش اینه که دید نظریه انفجار بزرگ، در مقیاسهای بزرگ هست. به این نکته دقت کنید که در اون زمان جهان کوچکتر بوده ولی باز هم میشه گفت کل جهان مقیاس ربطی به کلی نگری و جزئی نگری نداره در هر مقیاسی بسته به اندازه جهان، میشه به صورت کلی یا جزئی بهش نگاه کرد

6. 13 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

7. Top | #603
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1200
    تشکر شده 487 بار در 70 ارسال

سلام

با جازه من هم چندتا سوال از کتاب صفر داشتم:

سوال اول: نویسنده در پیشگفتار 2 دنیا مختلف رو نام میبره 1-مادی ودیدنی 2- مادی و نادیدنی
    اما سوال من اینه: ایا ما دنیای غیر مادی هم داریم؟ خب اگه نداریم چراما به دنیا صفت مادی میدیم و همون دنیای خالی ازش اسم نمیبریم ولی اگه ما یه دنیایی به نام دنیای غیر مادی هم داشته باشیم ایا میتونیم با توجه به دانش خودمون اونو تعریف کنیم یا اینکه دنیای غیر مادی همون ماوراء الطبیعه هست؟ یا حتی ممکنه تعریف دیگری داشته باشه؟

سوال دوم: ایا واقعا بازی زندگی* که در فصل یکی بود یکی نبود معرفی میشه میتونه تصویر درستی از فیزیک نوین و کوانتوم باشه؟ (واقعیتش اصلا برای من قابل قبول نیست) و اینکه دقیقا هدف این بازی چه چیزی هست؟
    ممنون

* بازی زندگی :
    ویرایش توسط Astro_M111 : 07-25-2013 در ساعت 03:58 AM دلیل: توضیحات
    امضای ایشان
    در زمین عشقی نیست!!!
    آسمان را دریاب
    ....

8. 9 کاربر مقابل از Astro_M111 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

9. Top | #604
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    16
    تشکر شده 8,571 بار در 984 ارسال

Lightbulb

نقل قول نوشته اصلی توسط andromeda.s نمایش پست ها
    منم سوال دارم: (از کتاب صفر)
    در قسمت پیشگفتار عناوین کتاب گفته شد
    یکی از این موارد:
    موجوداتی از دنیاهای بالا تر و برداشت آنها از ما و ما از آنها؟
    من منظور این قسمت رو متوجه نمیشم
    لطفا اگه کسی متوجه شده توضیح بده
    ممنون

( کتاب " صفر " - پاراگراف دوم - خط چهارم ) جمله ی کامل : کتاب " صفر " ، از پیدایش جهان و چگونگی شکل گیری ساختار پیچیده و نظم شگفت آور آن ، از من و تو و توهّم جدابودنمان ، از موجودات دنیاهایی با ابعاد بالاتر و برداشت متقابلمان ، از زمان و احتمال سفر در آن ، از توهّماتی که انسان آن ها را واقعیت تعبیر می کند و واقعیاتی که توهّم فرض می شوند ، می گوید .

همان طور که می دونیم ما سه بعد رو درک می کنیم و احتمالاً منظور نویسنده موجوداتی هست که در ابعاد 4 ، 5 یا حتی 16 بعدی هستن ؛ و افکار و نظراتی که ما در مورد جهان هایی با ابعاد بالاتر داریم و نیز برداشت و افکار آن ها در مورد ما و جهانمان ( شاید آن ها ما را می بینن و آن ها هم در مورد ما نظراتی دارند ) .

10. 13 کاربر مقابل از Tahereh Ramezani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

11. Top | #605
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    16

Lightbulb

نقل قول نوشته اصلی توسط Astro_M111 نمایش پست ها
    سلام

با جازه من هم چندتا سوال از کتاب صفر داشتم:

سوال اول: نویسنده در پیشگفتار 2 دنیا مختلف رو نام میبره 1-مادی ودیدنی 2- مادی و نادیدنی
    اما سوال من اینه: ایا ما دنیای غیر مادی هم داریم؟ خب اگه نداریم چراما به دنیا صفت مادی میدیم و همون دنیای خالی ازش اسم نمیبریم ولی اگه ما یه دنیایی به نام دنیای غیر مادی هم داشته باشیم ایا میتونیم با توجه به دانش خودمون اونو تعریف کنیم یا اینکه دنیای غیر مادی همون ماوراء الطبیعه هست؟ یا حتی ممکنه تعریف دیگری داشته باشه؟

سوال دوم: ایا واقعا بازی زندگی* که در فصل یکی بود یکی نبود معرفی میشه میتونه تصویر درستی از فیزیک نوین و کوانتوم باشه؟ (واقعیتش اصلا برای من قابل قبول نیست) و اینکه دقیقا هدف این بازی چه چیزی هست؟
    ممنون

* بازی زندگی :

سؤال اول :

( کتاب " صفر " - صفحه 10 - پاراگراف اول ) : گفته که : یک دنیای « داناک » یا « شعور » داریم که بیشتر بر شبکه ی رابط بین اجسام تمرکز دارد که نویسنده آن را دنیای نادیدنی می نامد ، ( و در ادامه گفته که ) : نه به این معنی که دنیای داناک یا شعور ، دنیایی نادیدنی است ، چرا گکه می توان نمود و اثرات آن را مشاهده کرد .

- به نظر من ، منظور نویسنده این هست که : ما دو دنیا داریم ، یکی دنیای غیرمادی و دیگری دنیای مادی .
    دنیای غیرمادی می تونه همون ماوراءالطبیعه یا متافیزیک باشه ؛
    دنیای مادی ، دنیایی هست که کلاً شامل یک میدان واحد میشه که فضا-زمان رو پر میکنه ( نظریه ی میدان واحد در فیزیک ) ، حالا همین میدان واحد از دو بخش تشکیل شده : یکی قسمت جامد که ما می بینیم و دیگری داناک یا شعور که دیدنی نیست و مجموعه ی قوانین حاکم بر میدان هست .

سؤال دوم :

( کتاب " صفر " - فصل یکی بود یکی نبود - صفحه 15 و 16 )

- فیزیک جدید ادعا می کند که پیدایش و ساختار جهان ، تنها بر پایه ی چند قانون ساده استوار است ؛ و همه چیز نتیجه ی عملکرد چند قانون ساده است و ریاضیدانی به نام کانوی این موضوع را در قالب یک بازی مطرح کرده است . از طرفی قبول چنین ادعایی حتی برای متفکران هم چندان آسان نیست و به نظر می رسد که پیچیدگی و نظم فوق العاده ی جهان کمترین دلیل در رد ادعای آن ها است .
    ( به بیان دیگر ، فیزیک جدید یک سری قوانینی ارائه می دهد که ادعا می کند جهان تنها نتیجه ی عملکرد همین چند قانون است ولی عقل بشر نمی تواند به راحتی چنین ادعایی را بپذیرد چرا که به نظر می رسد پیچیدگی و نظم جهان دلیلی بر رد این ادعا باشد ) .

هدف این بازی این است که : هر فرد در شروع بازی حالت ابتدایی چیدمان را خودش بوجود می‌آورد ولی پس از آن چگونگی رشد و تکامل سیستم را بدون دخالت خود مشاهده می‌کند ؛ بدین ترتیب هر نسل تابعی از نسل ما قبل خود خواهد بود . به بیان دیگر ، هر فرد تنها آغازگر است و مابقیِ کارها معلولی از علت که کار ابتدایی او بوده ، بدون دخالت فرد ، انجام می پذیرد و این کار پیوسته ادامه می یابد و هر فردی باید بدون هیچ تغییری در این سیستم ادامه دهنده ی کار گذشتگان خود باشد .

لطفاً دوستان دیگه هم در بحث شرکت کنند .

12. 13 کاربر مقابل از Tahereh Ramezani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

13. Top | #606
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    16

smile آغاز مطالعه و بررسی فصل دوم کتاب های " صفر " و " انفجار بزرگ "

سلام دوستان خوبم ...........

از دوستانی که برای فصل اول کتاب های " صفر " و " انفجار بزرگ " همراهی کردن ، بسیار بسیار متشکرم ...........

نوبت فصل دوم کتاب " انفجار بزرگ " ( بررسی فضا و زمان ) ، با مسئولیت دوستان گرامی : رخساره روشنی و Parnia Shokri و همین طور دفتر اول کتاب " صفر " ( دفتر 1 : باده : " تو " ، " من " و " ما " ) با مسئولیت دوست گرامی m32 هست ؛ البته گویا ایشون مدتی هست که نیستن ، از دوستان خوبمون Astro_M111 و andromeda.s بابت همراهی برای مطالعه ی کتاب " صفر " بسیار متشکرم ، امیدوارم که این همراهی ادامه داشته باشه ..........

دوستان عزیز از امروز ( 5 / 5 / 92 ) به مدت یک هفته ، فرصت مطالعه و بیان نقطه نظرات و سؤال ها و ابهامات شما بزرگواران هست . از همین الآن شروع شد ...........

14. 17 کاربر مقابل از Tahereh Ramezani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

15. Top | #607
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    16

Lightbulb زیـــــنگ ! زیــــــنگ ! سؤال دارم

1 - کتاب " انفجار بزرگ " - صفحه 24 - سه خط مونده به آخر : در زمان واجفتیدگی واکنش ضعیف ، چندین شکل ممکن جسم تاریک تجزیه می شوند و فراوانی آنها ، از نظر تعداد ، تقریباً در طی همین دوره تنظیم و ثابت گردیده اند .

سؤال من : آیا منظور از جسم تاریک ، ماده تاریک هست ؟ اگر بلی ، منظور از چندین شکل ، ماده تاریک سرد و گرم هست ؟

2 - همان ، صفحه 28 - خط چهارم : پس از چند میلیون سال آخر ، شکل گیری ناگهانی ستاره محو گردیده است . تقریباً تمامی اختروش ها ناپدید شده اند و شکل گیری کهکشان های تازه به طور کامل کمیاب گردیده است .

سؤال : آیا ستاره ها دیگر تشکیل نمی شوند ؟! ( پس ستاره های جوانی که می بینیم چگونه تشکیل شده اند ؟! ) اختروش هایی که دیده شده اند ، چیستند ؟ آیا به واقع دیگر کهکشان هایی تشکیل نشده اند ؟

16. 14 کاربر مقابل از Tahereh Ramezani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

17. Top | #608
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1200
    تشکر شده 487 بار در 70 ارسال

1 - کتاب " انفجار بزرگ " - صفحه 24 - سه خط مونده به آخر : در زمان واجفتیدگی واکنش ضعیف ، چندین شکل ممکن جسم تاریک تجزیه می شوند و فراوانی آنها ، از نظر تعداد ، تقریباً در طی همین دوره تنظیم و ثابت گردیده اند .
    سلام
    ببخشید من منظور زمان واجفتیدگی واکنش ضعیف رو نفهمیدم اگر امکانش هست یکم در موردش توضیح بدید.

در مورد کتاب صفر هم چندتا سوال دارم که مطرح میکنم:

-صفحه 21 :....علم امروز هم بر این باور است که انسان زمانی به معرفت واقعی دست می یابد که ابتدا مفهوم من یا خود را درک کند.

سوال:اصلا معرفت واقعی چی هست؟واینکه چه نیازی به تعریف {من} هست؟

-صفحه 23 :....تفکری که من را در جهانی قرار میدهد که هیچ وجه اشتراکی با انسان ندارد.این در نهایت منجر به برداشت خاصی میشود که در ان جهان اطراف به عنوان یک میدان نبرد بین من و دنیای بیرون تصویر میگردد. نبردی که هدف ان غلبه من بر جهان و طبیعت است.

سوال:منظور از نبردی که هدف ان غلبه من بر جهان و طبیعت است چه نبردیست؟و درچه زمینه ایست؟

ممنون
    امضای ایشان
    در زمین عشقی نیست!!!
    آسمان را دریاب
    ....

18. 11 کاربر مقابل از Astro_M111 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

19. Top | #609
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    16

Lightbulb

نقل قول نوشته اصلی توسط Astro_M111 نمایش پست ها
    ببخشید من منظور زمان واجفتیدگی واکنش ضعیف رو نفهمیدم اگر امکانش هست یکم در موردش توضیح بدید.

واجفتیدگی واکنش ضعیف ( زمان یک ثانیه . دما یک میلیون الکترون ولت ) : واکنشی که نوترون ها و پروتون ها را به سوی یکدیگر عقب و جلو می برد ، در این مرحله اثر و کارائی خود را از دست می دهد . مهم ترین اثر این دوره این واقعیت است که پروتون ها از نظر تعداد به نسبت تقریبی هفت به یک از نوترون های زمینه ی کیهانی که از این زمان به سوی ما در جریان هستند ، بدون هیچ گونه واکنشی در همین زمان چگالیشان ثابت گردیده است . در این زمان چندین شکل ممکن جسم تاریک تجزیه می شوند و فراوانی آن ها ( از نظر تعداد ) تقریباً در طی همین دوره تنظیم و ثابت گردیده اند . خلاصه اینکه پس از آن ، واپسین نابودی بزرگ « ضد ماده » رخ می دهد . الکترون ها و پوزیترون ها گرمای خود را در فوتون های زمینه ای کیهانی ذخیره می کنند که بدان وسیله امروزه کمی بیشتر از مقدار انرژی که باید داشته باشند ، دارند .

( و یک سؤال هم از کتاب صفر : بالاخره " من " یعنی چه ؟؟ )

20. 11 کاربر مقابل از Tahereh Ramezani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

21. Top | #610
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    2166
    تشکر شده 7,688 بار در 659 ارسال

مکانی برای کتاب خوان ها         
    سلام
    من تقریبا فصل دو رو تموم کردم
    چند تا سوال دارم که می پرسم ، فقط یه مشکلی که بود متن کتاب خیلی بد ترجمه شده بود اصلا جمله بندیش یه جوری بود ؛ مثلا اینجا :
    ص 16 - دنیای ریز ---> در دنیای کوچک کوانتومی ، برای مقیاس فضایی حجم ، یک انرژی یا جرم خالص به وسیله ذره مادی موجود در آن حجم انتقال می یابد .
    قبول کنید بد ترجمه شده

22. 9 کاربر مقابل از رخساره روشنی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 61 از 74 نخستنخست ... 115157585960616263646571 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)