صفحه 36 از 74 نخستنخست ... 2632333435363738394046 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 351 تا 360 , از مجموع 740

موضوع: مکانی برای کتاب خوان ها

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    61
    تشکر شده 5,754 بار در 526 ارسال

Post مکانی برای کتاب خوان ها

با تمام پیشرفت های دنیای مجازی باز هم کتاب بهترین دوست ما به حساب می آید!

دور و بر ما کتاب هایی وجود دارند که هربار می خوانیمشان لذت خاصی به ما دست می دهد و اغلب علاقه خود به کائنات را از آن ها به ارث برده ایم!
    منظورم کتاب های آموزشی مانند نجوم به زبان ساده، نجوم دینامیکی، شناخت ستارگان و ... نیست. منظورم کتاب هایی است که به ظاهر جنبه آموزشی ندارند اما خواندن آنها دنیاهای جدیدی را به روی ما باز می کند. مثل کتاب " تاریخچه تقریبا همه چیز!!" یا " تاریخ پیدایش علم جدید" که هر دوتایشان به نحوی به نجوم مربوط می شوند.
    اینجا محلیست که قرار است شما دوستان این نوع کتاب ها را به ما معرفی کنید تا با هم قرار بگذاریم و ظرف مدت مشخصی به اتفاق یکدیگر شروع به خوانش آن ها کنیم و بعد هم درباره یشان کمی گپ بزنیم!

پس روند این تاپیک به شرح زیر است:

1- بحث درباره انتخاب یک کتاب
    2- تعیین زمان برای خواندن آن کتاب
    3- خواندن کتاب
    4- گپ زدن درباره کتاب! ( همان نقد و رفع اشکال خودمانی)
    5- بازگشت به مورد شماره یک
    .
    .فکر می کنم بهتر است کمی از وبگردی هایمان کم کنیم و همچون گذشته به سراغ کتاب خوانی برویم تا شاید سرانه مطالعه کتاب در کشور را هم افزایش دهیم!

لیست کتاب‌های خوانده شده تا کنون(برای دریافت خلاصه کتاب روی آن کلیک کنید):

1- کمدی‌های کیهانی
    2-
    ناوی که نامرئی شد
    3-
    تاریخچه زمان
    4-
    کیهان در پوست گردو

5- پتک آسمان
    6- صفر
    7- انفجار بزرگ

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    این تاپیک با تاپیک معرفی کتاب ها و نرم افزارهای نجومی تفاوت دارد. برای معرفی و آشنایی با کتاب های آموزشی نجومی به آن تاپیک سر بزنید.
    ویرایش توسط sara shahabi : 11-17-2014 در ساعت 06:56 PM

2. 124 کاربر مقابل از م.ح.اربابی فر عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

-sky-, ...!, A.sarajoon, af.skylover, Ahmad, Amin-Mehraji, Amir Ali Sobati, Amirhossein69, amirvedadian, amlakgama, andromeda.s, annahita kazemi, arahimi, aramis, arashgmn, Arta.kh, asal.m, aseman zibast, Asteroid, Astronomer, Astronomy, Astronomy*, Astro_M111, ᗩᖇ☂ᗰᓰᔕᔕ, bahare akbarie, barsavosh, BigBang, celestial boy, doostesetareha, Ehsan, elman, estardast, fairytale, fampersi, farimah sh, fatemeh.book, Flare star, Fowad, galaxies, gissoo, golaftab, GR_mahdi, Helix, hermes, Hesaby, Hojjat Zafarkhah, hopefullstar, Hossein Moafi, Immortal star, javadstar76, jozaa, kamyar, m.aryayi, m.m.e.w, mahdad_haghighi, Mahdieh. GH, Mahtabe kavir, Mehri Mohammadi, melika bidabadi, mh.noori, mhbiamand, milad77, Misha mohamady, mobi, mohsen moazen, Mojtaba.M, Mostafa, My style A&F, nakhodaye aseman, narcissus flower, nassershamsaiy, Navid MMM, nazi, neda vardast, Negar Najafi, Night*, parvin, planetstruck, rezash, rojin, roset, SaBa Ho0shmanD, Sadrieh fatoorchi, Saeed Jafari, sara shahabi, sasan20oo20, Setare KOchOlO, setareh sadeghi, shahrzad.bmq, shazde, skynight, space, stargazer, subaro, Sunrise, Tahereh Ramezani, tahoo, toraj1358, فائزه معتضدیان, محمد فتحی, محمد مهدی محمدی, مسعود فرح بخش, نازنین زهرا, هانیه امیری, کیمیا.م, Viola, violet20, yasiii, yperseusy, zahra H, zahra moayedi, zeinab.pr, آسمون, حسین زارعی, رخساره روشنی, رضا طامهری, سوسن, سیاره ی ناهید, ستاره بنیادی, شهلا ناصریان, شادي شهراييني, شبنم مختاری, شعری

3. Top | #351
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    16
    تشکر شده 8,571 بار در 984 ارسال

Lightbulb پاسخ

نقل قول نوشته اصلی توسط سوسن نمایش پست ها
    سلام
    میشه پارادوکس دوقلو ها رو توضیح بدین؟ کندی زمان چطور اتقاق می افته؟ ایا کسی که در فضاپیماست خودش متوجه کند بودن زمان هست؟ امیدوارم تونسته باشم منظورم رو بیان کنم.
    ممنونم.
    متاسفانه نتونستم با جمع کتاب رو شروع کنم و معذرت می خوام که این سوال رو اینجا می پرسم.

سلام سوسن جان ...........

پارادوکس دوقلوها :

دو برادر را در نظر بگیرید که یکی به سفری در فضا می رود و دیگری در زمین است ، پس از گذشت سالیان متمادی ، برادر فضانورد به خانه برمی گردد ؛ در این دیدار برادر فضانورد جوانتر از برادر دیگر به نظر می آید ؛ که این همان پارادوکس دوقلوهای اینشتین است . طبق تئوری نسبیت خاص اینشتین : با سریعتر شدن سرعت حرکت در فضا ، سرعت پیشروی زمان کندتر می شود .

اتساع زمان :

سرعت باعث گذر کند زمان می‌‌شود ، یعنی زمانی که ناظر ساکن اندازه می گیرد ، طولانی‌ تر از زمان اندازه گیری شده توسط ناظری خواهد بود که با سرعت از او دور می‌‌شود .

برای اطلاعات بیشتر به اینجا و اینجا مراجعه کنین .

موفق باشی عزیزم ...........

4. 8 کاربر مقابل از Tahereh Ramezani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

5. Top | #352
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    16

smile مطالعه فصل دهم کتاب " تاریخچه زمان "

سلام به دوستان گل ...........

دوستان خوبم از امروز ( 5 / 6 / 91 ) تا تاریخ 10 / 6 / 91 ، فصل دهم کتاب " تاریخچه زمان " رو با هم می خونیم .

( اگر از دوستان ، کسی میخواد که مطلبی یا نظری در مورد فصل های گذشته بگه ، خوشحال میشیم بدونیم )

موفق باشید ..........

6. 7 کاربر مقابل از Tahereh Ramezani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

7. Top | #353
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1421
    تشکر شده 461 بار در 83 ارسال

دوستان بنده پیشنهاد میکنم بعد از این کتاب کتاب جهان در پوست گردو رو از سر بگیرید چون در واقع جلد دوم همین کتابه
    در ضمن خودم به از همه عقب افتادم ولی چون روزی یه فصل میخونم به احتمال قوی بهتون میرسم فعلا فصل 4 ام.
    امضای ایشان
    هر چه بود از دقیقه های نجوم
    با یکایک نهفته ها علوم
    خواندم و سر هر ورق جستم
    چون تو رو یافتم ورق شستم
    نظامی

8. 5 کاربر مقابل از saeedmozah عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

9. Top | #354
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    5143
    تشکر شده 19 بار در 4 ارسال

سلام
    میشه طرز کار آشکارسازهای ذره رو توضیح بدین؟ خوب متوجه نشدم.
    ممنون

10. 2 کاربر مقابل از سوسن عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

11. Top | #355
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    4949
    تشکر شده 111 بار در 19 ارسال

دوستان منم با جناب saeedmozah موافقم ، فقط یک سوال دارم اونم اینکه من کتاب تاریخچه ی زمان خیلی دیر به دستم رسید نتونستم برای خوندنش بهتون بپیوندم، حالا اگه کتاب بعدی جهان در پوست گردو باشه من می تونم خوندنش رو شروع کنم یا حتما باید قبلش تاریخچه ی زمان رو خونده باشم؟؟؟؟؟؟

12. کاربر مقابل از barsavosh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

13. Top | #356
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    16

Arrow پاسخ به سؤال

نقل قول نوشته اصلی توسط سوسن نمایش پست ها
    سلام
    میشه طرز کار آشکارسازهای ذره رو توضیح بدین؟ خوب متوجه نشدم.
    ممنون

سلام عزیزم ..........

اصول کار اغلب دستگاه های آشکارساز مشابه است . تابش وارد آشکار ساز می‌ شود ، با اتم های ماده آشکارساز برهمکنش می‌ کند ( اثر تابش بر ماده ) و ذره ورودی بخشی از انرژی خود را صرف جداسازی الکترون های کم‌ انرژی ماده آشکارساز از مدارهای اتمی خود می‌ کند . این الکترون ها و یونش ایجاد شده جمع‌ آوری می‌ شود و توسط یک مدار الکترونیکی برای تحلیل به صورت یک تپ ولتاژ یا جریان در می‌ آید .

برای اطلاعات بیشتر اینجا را ببینین .

در ضمن تاپیک آشکار ساز ها رو هم می تونین مطالعه کنین .

14. 7 کاربر مقابل از Tahereh Ramezani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

15. Top | #357
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    16

Lightbulb در پاسخ به یک دوست جدید ........

نقل قول نوشته اصلی توسط barsavosh نمایش پست ها
    دوستان منم با جناب saeedmozah موافقم ، فقط یک سوال دارم اونم اینکه من کتاب تاریخچه ی زمان خیلی دیر به دستم رسید نتونستم برای خوندنش بهتون بپیوندم، حالا اگه کتاب بعدی جهان در پوست گردو باشه من می تونم خوندنش رو شروع کنم یا حتما باید قبلش تاریخچه ی زمان رو خونده باشم؟؟؟؟؟؟

سلام جناب barsavosh ، به جمعمون خوش اومدین .........

پس از اتمام مطالعه ی کتاب " تاریخچه زمان " ، مدتی رو برای مطالعه ی دوستانی که عقب موندن ، تعیین می کنم ؛ می تونین در اون مدت کتاب رو تا هر چقدر که رسیدین ، بخونین و نظرات و بررسی های خودتون از کتاب رو با دوستان دیگه به اشتراک بزارید و اگر تموم نکردین خودتون کم کم مطالعه کنین تا تموم بشه .

بعضی مباحث بین کتاب " تاریخچه زمان " و " جهان در پوست گردو " مشترک هست ، میخواید اگر کتاب " جهان در پست گردو " رو دارین ، یکم اولشو مطالعه کنین و اگر تونستین اول کتاب " جهان در پوست گردو " رو بخونین و سپس کتاب " تاریخچه زمان " .

در ضمن دوستان به نظرم اگر کتاب منتخب بعدی با نظرسنجی انتخاب بشه بهتره ، تا ببینیم که نظر اکثریت در چه زمینه ای هست .

16. 6 کاربر مقابل از Tahereh Ramezani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

17. Top | #358
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    16

smile خلاصه ی فصل دهم کتاب " تاریخچه زمان "

دوستان عزیز سلام .........

دوستان خوبم از امروز ( 10 / 6 / 91 ) تا تاریخ 14 / 6 / 91 ، منتظر بیان خلاصه ، نظرات و بررسی های شما عزیزان از فصل دهم کتاب " تاریخچه زمان " هستیم .

( اگر دوستانی هستن که میخوان سؤالات ، ابهامات و خلاصه فصل های قبل رو بگن ، خوشحال میشیم که نظرشونو بدونیم )

بفرمایید ............

18. 7 کاربر مقابل از Tahereh Ramezani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

19. Top | #359
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدير ارشد
    شماره عضویت
    545
    تشکر شده 17,035 بار در 1,523 ارسال

با سلام به همه ی ِ کتاب خوان های ِ محترم

از امروز مورخ 91/6/14 تا تاریخ 91/6/17 فصل ِ یازده ِ کتاب ِ «تاریخچه ی زمان» رو قرار هست که بخوانید

(خانم ِ هستی در مسافرت هستند گفته بودند که بنده اعلام کنم )
    امضای ایشان
    یک سر به هوای کوچک در این دنیای بزرگ

20. 12 کاربر مقابل از Ehsan عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

21. Top | #360
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1200
    تشکر شده 487 بار در 70 ارسال

مکانی برای کتاب خوان ها         
    با سلام خدمت دوستان وبازهم شرمده بابت تاخیر

خلاصه فصل 10)
    1_به نظر نویسنده هدف علم نجوم به طورکلی و جامع پیدا کردن نظریه ای کامل و یکپارچه ایست که بتواند تمام کاینات را در بر بگیرد واین کار بسیار دشواریست. به همین علت دانشمندان به جای پیدا کردن چنین نظریه ای برای پیشرفت بشر به سراغ تئوری هایی رفتند که میتواند رویداد های محدودی را اثبات کند و با کنار هم قرار دادن انها به نظریه ای یکپارچه برسند. جستوجوی چنین نظریه ای وحدت ویکپارچگی فیزیک نام گرفته است.
    2_انیشتین سال های پایان عمرش را به یافتن این نظریه مشغول کرد اما به علت نبود اطلاعات کافی درموردنیرو های هسته ای و قبول نکردن واقعیت کوانتوم نتوانست کاری از پیش ببرد
    3_نخستین گام ضروری برای رسیدن به این نظریه اتحاد نسبیت عام و اصل عدم قطعیت است که چند نتیجه در پی دارد: 1) حفره های سیاه انقدر ها هم سیاه نیستند 2)جهان فاقد تکینگی است اما کاملا خود گنجا (یه self contained) است.(واقعیتش خودم هم نمیدونم یعنی چی؟ اگه میشه دوستان توضیح بدن)
    4_در تلاش برای قرار دادن اصل عدم قطعیت در نسبیت عام تنها 2 کمیت وچود دارد که میتواند مطابقت داده شوند: 1)قدرت گرانش و2) مقدار ثابت کیهانی که بعد ها به وسیله نظریه ابر گرانش یک راه حل مطرح شد اما این نظریه با بوجود امدن تغیری مهم به نفع نظریه ای دیگر نظریات ریسمانی را مطرح کرد.
    در این تئوری ها اشیا بنیادین ذرات که نقطه ای از فضا را اشغال میکنند نیستند.بلکه چیزهایی هستند که دارای طول میباشندو هیچ بعد دیگری ندارند(مثل رشته نخي بينهايت باريك)

5_به هر حال سه گزينه درمورد كاينات وجود دارد:
    1)نظریه ای یکپارچه وجود دارد که اگر به اندازه کافی هوشیار باشیم به ان دست خواهیم یافت.
    2)نظریه ای یکپارچه کشف نخواهد شد وتنها نظریاتی میمانند که جهان را دقیقتر توصیف میکنند.
    3)این چنین نظریه ای وجود ندارد و رویداد ها را نمیتوان بیشتر از حد معینی پیش بیتس نمود بلکه انها به گونه ای تصادفی و دلخواه رخ میدهند.
    پایان

والبته در مورد پیشنهاد برای کتاب بعدی من ادامه مبحث مغز متفکر جهان شیعه رو انتخاب میکنم.
    ممنون
    ویرایش توسط Astro_M111 : 09-05-2012 در ساعت 09:07 AM
    امضای ایشان
    در زمین عشقی نیست!!!
    آسمان را دریاب
    ....

22. 8 کاربر مقابل از Astro_M111 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 36 از 74 نخستنخست ... 2632333435363738394046 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)