صفحه 3 از 74 نخستنخست 12345671353 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 740

موضوع: مکانی برای کتاب خوان ها

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    61
    تشکر شده 5,754 بار در 526 ارسال

Post مکانی برای کتاب خوان ها

با تمام پیشرفت های دنیای مجازی باز هم کتاب بهترین دوست ما به حساب می آید!

دور و بر ما کتاب هایی وجود دارند که هربار می خوانیمشان لذت خاصی به ما دست می دهد و اغلب علاقه خود به کائنات را از آن ها به ارث برده ایم!
    منظورم کتاب های آموزشی مانند نجوم به زبان ساده، نجوم دینامیکی، شناخت ستارگان و ... نیست. منظورم کتاب هایی است که به ظاهر جنبه آموزشی ندارند اما خواندن آنها دنیاهای جدیدی را به روی ما باز می کند. مثل کتاب " تاریخچه تقریبا همه چیز!!" یا " تاریخ پیدایش علم جدید" که هر دوتایشان به نحوی به نجوم مربوط می شوند.
    اینجا محلیست که قرار است شما دوستان این نوع کتاب ها را به ما معرفی کنید تا با هم قرار بگذاریم و ظرف مدت مشخصی به اتفاق یکدیگر شروع به خوانش آن ها کنیم و بعد هم درباره یشان کمی گپ بزنیم!

پس روند این تاپیک به شرح زیر است:

1- بحث درباره انتخاب یک کتاب
    2- تعیین زمان برای خواندن آن کتاب
    3- خواندن کتاب
    4- گپ زدن درباره کتاب! ( همان نقد و رفع اشکال خودمانی)
    5- بازگشت به مورد شماره یک
    .
    .فکر می کنم بهتر است کمی از وبگردی هایمان کم کنیم و همچون گذشته به سراغ کتاب خوانی برویم تا شاید سرانه مطالعه کتاب در کشور را هم افزایش دهیم!

لیست کتاب‌های خوانده شده تا کنون(برای دریافت خلاصه کتاب روی آن کلیک کنید):

1- کمدی‌های کیهانی
    2-
    ناوی که نامرئی شد
    3-
    تاریخچه زمان
    4-
    کیهان در پوست گردو

5- پتک آسمان
    6- صفر
    7- انفجار بزرگ

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    این تاپیک با تاپیک معرفی کتاب ها و نرم افزارهای نجومی تفاوت دارد. برای معرفی و آشنایی با کتاب های آموزشی نجومی به آن تاپیک سر بزنید.
    ویرایش توسط sara shahabi : 11-17-2014 در ساعت 06:56 PM

2. 124 کاربر مقابل از م.ح.اربابی فر عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

-sky-, ...!, A.sarajoon, af.skylover, Ahmad, Amin-Mehraji, Amir Ali Sobati, Amirhossein69, amirvedadian, amlakgama, andromeda.s, annahita kazemi, arahimi, aramis, arashgmn, Arta.kh, asal.m, aseman zibast, Asteroid, Astronomer, Astronomy, Astronomy*, Astro_M111, ᗩᖇ☂ᗰᓰᔕᔕ, bahare akbarie, barsavosh, BigBang, celestial boy, doostesetareha, Ehsan, elman, estardast, fairytale, fampersi, farimah sh, fatemeh.book, Flare star, Fowad, galaxies, gissoo, golaftab, GR_mahdi, Helix, hermes, Hesaby, Hojjat Zafarkhah, hopefullstar, Hossein Moafi, Immortal star, javadstar76, jozaa, kamyar, m.aryayi, m.m.e.w, mahdad_haghighi, Mahdieh. GH, Mahtabe kavir, Mehri Mohammadi, melika bidabadi, mh.noori, mhbiamand, milad77, Misha mohamady, mobi, mohsen moazen, Mojtaba.M, Mostafa, My style A&F, nakhodaye aseman, narcissus flower, nassershamsaiy, Navid MMM, nazi, neda vardast, Negar Najafi, Night*, parvin, planetstruck, rezash, rojin, roset, SaBa Ho0shmanD, Sadrieh fatoorchi, Saeed Jafari, sara shahabi, sasan20oo20, Setare KOchOlO, setareh sadeghi, shahrzad.bmq, shazde, skynight, space, stargazer, subaro, Sunrise, Tahereh Ramezani, tahoo, toraj1358, فائزه معتضدیان, محمد فتحی, محمد مهدی محمدی, مسعود فرح بخش, نازنین زهرا, هانیه امیری, کیمیا.م, Viola, violet20, yasiii, yperseusy, zahra H, zahra moayedi, zeinab.pr, آسمون, حسین زارعی, رخساره روشنی, رضا طامهری, سوسن, سیاره ی ناهید, ستاره بنیادی, شهلا ناصریان, شادي شهراييني, شبنم مختاری, شعری

3. Top | #21
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    906
    تشکر شده 3,386 بار در 317 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط gandom نمایش پست ها
    به نظر من شما دست گذاشتین رو یکی از بهترین کتاب ها...راستی چیز دیگه ای که هست این کتاب یه قل دیگه ام داره که از خودش خیلی حجیم تره و اون هم کتاب یکه ...البته اول کتاب یک نوشته شده و بعد کتاب صفر!
    توی این کتاب ها دکتر ناصری در مورد نظریه ی شعور توضیح میده که خودش ارائه داده....راستی مطلب دیگه ای که هستش اینه که دکتر ناصری بعد از 16 سال به ایران برگشته و در حال حاضر در دانشگاه امیرکبیر به تدریس مشغوله(برای دانشجوهای دکترای فیزیک اتمی)من هم به واسطه ی دوستان تو دو جلسش شرکت کردم(فوق العاده بود!)
    بله کتاب یک رو هم خوندم راستش با اینکه هیچ ربطی به اطلاعات خودم ورشته م و ...نداشت بیشتر ازش لذت بردم.منتها دیگه چون ربطی به نجوم نداشت نگفتمنمی دونستم برگشتند مرسی که گفتید.

4. 4 کاربر مقابل از sara shahabi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

5. Top | #22
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1421
    تشکر شده 461 بار در 83 ارسال

کتاب ((مشهور ترین اکتشافات جهان )) به قلم ( رژندرا راجیو ) ترجمه (محمد رضا رخشانفر )
    نصفش نجومه بقیه اش رو هم واسه اینکه حوصلتون سر نره بخونید قشنگه
    امضای ایشان
    هر چه بود از دقیقه های نجوم
    با یکایک نهفته ها علوم
    خواندم و سر هر ورق جستم
    چون تو رو یافتم ورق شستم
    نظامی

6. 4 کاربر مقابل از saeedmozah عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

7. Top | #23
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    451
    تشکر شده 11,082 بار در 1,135 ارسال

پیشنهاد من جهان در پوست گردو است اگر تو اون حیطه ای که شما می خواهید باشه .
    امروز هجدهم شهریوره .اعلام نمی کنید؟
    ما منتظریم
    امضای ایشان
    زندگیت رو روی یک قاعده بنا کن
    نه یک استثناء

8. 4 کاربر مقابل از karimisss عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

9. Top | #24
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1459
    تشکر شده 2,315 بار در 256 ارسال

سلام به تمامی دوستان به نظر من افرادی که تازه نجوم را شروع کردند ونیاز به اطلاعات کلی دارند کتاب 186 پرسش وپاسخ ونجومی نوشته آین نیکسون و ترجمه دکتر عبدالمهدی ریاضی و هادی رفیعی. بعد از آن هم برای علاقه مندان به کیهان شناسی کتاب انفجار بزرگ نوشته ی کریگ هوگان. ترجمه علی فعال پارسا.وکتاب دهر پویشی در جهان بیکران نوشته دکتر حسین سالاری.البته کتاب جهان در پوست گردو را مطالعه کنید چون کتاب خیلی خوبیه.

10. 4 کاربر مقابل از melika bidabadi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

11. Top | #25
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1421
    تشکر شده 461 بار در 83 ارسال

من با 186 پرسش و پاسخ موافق نیستم
    چون من بعضی از جواب هاش رو دیدم که یا کامل توضیح نداده یا نصف نیمه و این حرفا
    بعدشم خیلی ها خوندن
    حداقل من که خیلی ها رو میشناسم که خوندنش
    ولی بازم تصمیم رو جمع میگیره
    امضای ایشان
    هر چه بود از دقیقه های نجوم
    با یکایک نهفته ها علوم
    خواندم و سر هر ورق جستم
    چون تو رو یافتم ورق شستم
    نظامی

12. 2 کاربر مقابل از saeedmozah عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

13. Top | #26
    کاربر ممتاز
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    737
    تشکر شده 3,855 بار در 697 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط melika bidabadi نمایش پست ها
    سلام به تمامی دوستان به نظر من افرادی که تازه نجوم را شروع کردند ونیاز به اطلاعات کلی دارند کتاب 186 پرسش وپاسخ ونجومی نوشته آین نیکسون و ترجمه دکتر عبدالمهدی ریاضی و هادی رفیعی. بعد از آن هم برای علاقه مندان به کیهان شناسی کتاب انفجار بزرگ نوشته ی کریگ هوگان. ترجمه علی فعال پارسا.وکتاب دهر پویشی در جهان بیکران نوشته دکتر حسین سالاری.البته کتاب جهان در پوست گردو را مطالعه کنید چون کتاب خیلی خوبیه.
    اصلا با كتاب اول شما موافق نيستم . كتابي نيست كه انسان را به موضوع خاصي بكشاند و چون نوشته هاي پراكنده دارد انسان اصلا حس نميكند كه به يك منبع معتبر دلبسته است .
    امضای ایشان
    مستقبل این مجلس جز قصه ماضی نیست
    تا صبحدم محشر دی خفته به فرداها

14. 2 کاربر مقابل از solh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

15. Top | #27
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1459

شما درست میگید که مطالبش پراکنده است ولی من که گفتم مطالب کلی را دراختیار خواننده قرار میدهد وخواننده میتواند با به دست اوردن یک اطلاعات کلی مطلبی را که می خواهد در باره اش بیشتر بداند پیدا کند .البته این نظر من ونظر شما هم قابل احترام.

16. 5 کاربر مقابل از melika bidabadi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

17. Top | #28
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    386
    تشکر شده 8,391 بار در 879 ارسال

مامان من هم گفتن که کتاب حقیقت یخی رو پیشنهاد بدم!

گفتن راجع به فعالیت های ناسا برای کشف حیات فرازمینی و یوفو ها و سیاست های امریکا و این هاست!

البته داستانش رو برای من تعریف کردن و خیلی جذاب بود(البته ایشون کلا خوب داستان تعریف میکنن) یعنی روی نگرش ادم به اخبار علمی حول این موضوع ها تاثیر میذاره

راستی sara shahabi عزیز من کتاب کمدی های کیهانی رو سرچ کردم و مطالب جالبی راجع بهش دیدم و مشتاق شدم بخونمش حتما! ولی این کتاب فروشی های محلی نداشتن! به نظر شما از کجا میشه تهیه اش کرد؟؟
    امضای ایشان
    ... جان تو بندری است، جای ورود نور، جای صدور نور ...

18. 9 کاربر مقابل از Sunrise عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

19. Top | #29
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    906
    تشکر شده 3,386 بار در 317 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Sunrise نمایش پست ها

راستی sara shahabi عزیز من کتاب کمدی های کیهانی رو سرچ کردم و مطالب جالبی راجع بهش دیدم و مشتاق شدم بخونمش حتما! ولی این کتاب فروشی های محلی نداشتن! به نظر شما از کجا میشه تهیه اش کرد؟؟
    چه قدر خوب که شما سرچ کردید و اقدامی در این جهت انجام دادیدحقا که کتاب جالبی است!
    راستش این کتاب رو 3 سال پیش از شهر کتاب ابن سینا خریدم.نمی دونم الان داره یا نه!اگر جایی دیدم حتما اطلاع می دم.انتشاراتش کتاب نادر هست.امیدوارم بتونید پیدا کنید.

20. 6 کاربر مقابل از sara shahabi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

21. Top | #30
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1459

مکانی برای کتاب خوان ها         
    راستش من میخوام چند تا کتاب دیگر را معرفی کنم .که اولیش کتاب خانم انوشه انصاری به اسم رویای من .البته خودم تازه خواندن این کتاب را تمام کردم.ابر فضا ترجمه نادر جوانی. علم ونابخردی که در باره شبه علم است نویسندهزی ردنر ومایکل ردنر.در ضمن برای کسانی که از فیزیک خوششون نمیاد کتاب فیزیک بی فیزیک .(مصاحبه با دکتر منصوریدر مورد فیزیک) امیدوارم با خواندن این کتاب از فیزیک لذت ببرید.

22. 5 کاربر مقابل از melika bidabadi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 3 از 74 نخستنخست 12345671353 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)