صفحه 18 از 74 نخستنخست ... 81415161718192021222868 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 740

موضوع: مکانی برای کتاب خوان ها

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    61
    تشکر شده 5,754 بار در 526 ارسال

Post مکانی برای کتاب خوان ها

با تمام پیشرفت های دنیای مجازی باز هم کتاب بهترین دوست ما به حساب می آید!

دور و بر ما کتاب هایی وجود دارند که هربار می خوانیمشان لذت خاصی به ما دست می دهد و اغلب علاقه خود به کائنات را از آن ها به ارث برده ایم!
    منظورم کتاب های آموزشی مانند نجوم به زبان ساده، نجوم دینامیکی، شناخت ستارگان و ... نیست. منظورم کتاب هایی است که به ظاهر جنبه آموزشی ندارند اما خواندن آنها دنیاهای جدیدی را به روی ما باز می کند. مثل کتاب " تاریخچه تقریبا همه چیز!!" یا " تاریخ پیدایش علم جدید" که هر دوتایشان به نحوی به نجوم مربوط می شوند.
    اینجا محلیست که قرار است شما دوستان این نوع کتاب ها را به ما معرفی کنید تا با هم قرار بگذاریم و ظرف مدت مشخصی به اتفاق یکدیگر شروع به خوانش آن ها کنیم و بعد هم درباره یشان کمی گپ بزنیم!

پس روند این تاپیک به شرح زیر است:

1- بحث درباره انتخاب یک کتاب
    2- تعیین زمان برای خواندن آن کتاب
    3- خواندن کتاب
    4- گپ زدن درباره کتاب! ( همان نقد و رفع اشکال خودمانی)
    5- بازگشت به مورد شماره یک
    .
    .فکر می کنم بهتر است کمی از وبگردی هایمان کم کنیم و همچون گذشته به سراغ کتاب خوانی برویم تا شاید سرانه مطالعه کتاب در کشور را هم افزایش دهیم!

لیست کتاب‌های خوانده شده تا کنون(برای دریافت خلاصه کتاب روی آن کلیک کنید):

1- کمدی‌های کیهانی
    2-
    ناوی که نامرئی شد
    3-
    تاریخچه زمان
    4-
    کیهان در پوست گردو

5- پتک آسمان
    6- صفر
    7- انفجار بزرگ

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    این تاپیک با تاپیک معرفی کتاب ها و نرم افزارهای نجومی تفاوت دارد. برای معرفی و آشنایی با کتاب های آموزشی نجومی به آن تاپیک سر بزنید.
    ویرایش توسط sara shahabi : 11-17-2014 در ساعت 06:56 PM

2. 124 کاربر مقابل از م.ح.اربابی فر عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

-sky-, ...!, A.sarajoon, af.skylover, Ahmad, Amin-Mehraji, Amir Ali Sobati, Amirhossein69, amirvedadian, amlakgama, andromeda.s, annahita kazemi, arahimi, aramis, arashgmn, Arta.kh, asal.m, aseman zibast, Asteroid, Astronomer, Astronomy, Astronomy*, Astro_M111, ᗩᖇ☂ᗰᓰᔕᔕ, bahare akbarie, barsavosh, BigBang, celestial boy, doostesetareha, Ehsan, elman, estardast, fairytale, fampersi, farimah sh, fatemeh.book, Flare star, Fowad, galaxies, gissoo, golaftab, GR_mahdi, Helix, hermes, Hesaby, Hojjat Zafarkhah, hopefullstar, Hossein Moafi, Immortal star, javadstar76, jozaa, kamyar, m.aryayi, m.m.e.w, mahdad_haghighi, Mahdieh. GH, Mahtabe kavir, Mehri Mohammadi, melika bidabadi, mh.noori, mhbiamand, milad77, Misha mohamady, mobi, mohsen moazen, Mojtaba.M, Mostafa, My style A&F, nakhodaye aseman, narcissus flower, nassershamsaiy, Navid MMM, nazi, neda vardast, Negar Najafi, Night*, parvin, planetstruck, rezash, rojin, roset, SaBa Ho0shmanD, Sadrieh fatoorchi, Saeed Jafari, sara shahabi, sasan20oo20, Setare KOchOlO, setareh sadeghi, shahrzad.bmq, shazde, skynight, space, stargazer, subaro, Sunrise, Tahereh Ramezani, tahoo, toraj1358, فائزه معتضدیان, محمد فتحی, محمد مهدی محمدی, مسعود فرح بخش, نازنین زهرا, هانیه امیری, کیمیا.م, Viola, violet20, yasiii, yperseusy, zahra H, zahra moayedi, zeinab.pr, آسمون, حسین زارعی, رخساره روشنی, رضا طامهری, سوسن, سیاره ی ناهید, ستاره بنیادی, شهلا ناصریان, شادي شهراييني, شبنم مختاری, شعری

3. Top | #171
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1200
    تشکر شده 487 بار در 70 ارسال

خب فصل 4 از اونجایی شروع میشه که از پدر بزرگ الیس میخوان که براشون معادلاتی رو که انیشتین نوشته بود وهیچ ربطی هم به نظریه واحد انیشتین هم نداشت براشون حل کنه و این به یه میدان نیرویی مربوط میشه که دور یک کشتی رومیگرفت و علاوه بر انحراف اژدر نور روهم منحرف می کنه!!!!!! وبرای توجیهش میگه که اگه یه میدان نیرو بتونه گرانش رو منحرف کنه پس حتما نور رو هم میتونه منحرف کنه (البته منظورش شکست نور در لیوان بود) و البته این رو هم گفت که این کار این قدر سادست که یه لیوان معمولی هم میتونه این کارو انجام بده بعد الیس نتیجه گرفت که کشتی واقعا غیب نشده بود بلکه مثل نی در لیوان اب همان جایی که بود مشاهده نمیشد یعنی یکم اونطرف تر بود به گمانم

ببخشید یکم اینجوری شد من این کتابو خیلی وقت پیش خونده بودم وبه لطف این تاپیک دوباره خوندمش کتاب خیلی خوبیه ولی به نظرم این موضوع نمیتونه درست باشه برای این که اگه درست بود دولت امریکا این همه هزینه برای تحقیقات در این مورد رو قبول نمیکرد
    یه پیشنهاد هم دارم اگه از این کتاب خوشتون اومده کتاب های دیگه این نویسنده هم رو مطالعه کنید بخصوص اکتشاف در رازول که درمورد یوفوها هستش.
    امضای ایشان
    در زمین عشقی نیست!!!
    آسمان را دریاب
    ....

4. 7 کاربر مقابل از Astro_M111 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

5. Top | #172
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    16
    تشکر شده 8,571 بار در 984 ارسال

این کتابم تموم شد .....

سلام دوستان

با سپاس فراوان از تمامی دوستانی که در خواندن و بررسی این کتاب همراهی کردن ، طبق قراری که قبلا گذاشته بودیم ، امروز 31 / 1 / 91 ، مدت زمان نقد و بررسی کتاب " ناوی که نامرئی شد " تموم شد .

با تشکر بسیار از همه دوستان همیشه همراه .......

6. 4 کاربر مقابل از Tahereh Ramezani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

7. Top | #173
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    16

معرفی کتاب جدید .......

سلام بر دوستان خوب خوب خوب ...........

دوستان کتاب دوم هم به سلامتی به پایان رسید ، و حالا نوبت به معرفی کتاب های دوستان گل برای مطالعه ی کتاب سوم میرسه ؛

دوستان ، همراهان ، همخوانان و عزیزان ....... از امروز ( 4 / 2 / 91 ) تا تاریخ 13 / 2 / 91 ، مشتاقانه منتظر معرفی کتاب های ارزشمندتون هستیم .

با سپاس فراوان ..........

8. 4 کاربر مقابل از Tahereh Ramezani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

9. Top | #174
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1200

سلام من 2تا پیش نهاد دارم اول اگه طرفدار کتابهای فلسفی-علمی به زبان ساده هستید واقعا حیفه که کتاب مغز متفکر جهان شیعه رو نخونید
    و دوم اینکه اگه از کتاب ناوی که نامریی شد خوشتون اومده کتاب اکتشاف در رازول که از همون مجموعه پرونده های محرمانه هست رو پیشنهاد میکنم

البته در مورد کتاب مغز متفکر جهان شیعه باید بگم که این کتاب اثر مرکز مطالعات استراسبورگ هست و شامل نظریات امام جعفر صادق(ع) در مورد مسایل بسیار مختلفی از جمله نطریه ایشان درمورد نور ستارگان. پیدایش زمین. ستارگان.تئوری نور. جهان های موازی. ضدماده. حکمت وفلسفه و.... میشود نام برد.
    برای مثال توضیح جهان های موازی به زبان ایشان از همین کتاب:
    از امام پرسیدند شمار دنیاهای دیگر چقدر است؟
    او گفت: غیر از این جهان که ما در ان زندگی میکنیم دنیاهایی وجود دارد که بسی بزرگتر از این جهان است و در ان دنیاها علومی است که شاید با علوم این جهان فرق دارد
    از امام پرسیدند شمار دنیاهای دیگر چقدر است ؟جواب داد :جز خداوند کسی از شماره دنیاهای دیگر اطلاع ندارد

به نظر من این کتاب خیلی بیش تر از اسمش جذاب هست و خوندن این کتابرو به همه پیشنهاد میکنم
    امضای ایشان
    در زمین عشقی نیست!!!
    آسمان را دریاب
    ....

10. 9 کاربر مقابل از Astro_M111 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

11. Top | #175
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1574
    تشکر شده 2,674 بار در 300 ارسال

پیشنهاد مغز متفکر شیعه به نظرم جذاب میاد
    اگه میتونید یه عکس بذارید برامون

من چند وقت پیش در یه کتاب خونه بطور اتفاقی به کتاب ""صفر"" که دوستان معرفی کردن بر خوردم و چون اسمشو شنیده بودم اونو گرفتم و مطالعه کردم
    از کتاب خوشم اومد
    یه چورایی شبیه تاریخچه زمان هست ولی با حجم کمتر و قابل فهم تر
    به فلسفه هم یه تنه هایی میزنه
    مثلا در مورد اثبات خدا از طریق علت و معلول حرف میزنه و نظر کوانتوم در مورد اون رو هم عنوان میکنه
    در مجموع کتاب جالبیه
    اینم عکس

در مورد نایاب بودن یا نبودن هیچ اطلاعاتی ندارم
    چون از کتاب خونه گرفتم
    ولی به احتمال زیاد تو نمایشگاه کتاب پیدا میشه فکر کنم 23 اردیبهشت شروع میشه
    انتشارات مثلث هست
    البته این کتاب ظاهرا جلد دوم کتاب ""یک"" هست که من خودم اونو نخوندم ولی دنبالش هستم پیداش کنم
    امضای ایشان

Imagination
    is more important than knowledge

12. 9 کاربر مقابل از space عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

13. Top | #176
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    436
    تشکر شده 6,249 بار در 703 ارسال

البته در ادامه پست جناب اسپس باید عرض کنم که دکتر ناصری ابتدا کتاب یک رو نوشتند و بعد کتاب صفر و در این کتاب به زبان خیلی ساده به معرفی تئوری شون پرداختند که تحت عنوان نظریه ی شعور هستش. خوب حجم کتاب یک خیلی بیش تر از کتاب صفر هستش...و کتاب صفر بیش تر به فیزیک ربط داره و تو کتاب یک بیش تر راجع به پزشکی هومیوپاتی پرداخته می شه...
    امضای ایشان

14. 9 کاربر مقابل از gandom عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

15. Top | #177
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    16

کتاب " یک " و کتاب " چگونه درباره ی چیزهای عجیب بیندیشیم "

در خصوص کتاب " یک کوانتوم , عرفان ، درمان " در تاپیک " معرفی کتاب ها و نرم افزارها " در این پست ، مختصری توضیح داده شده است .

من کتاب " یک " رو خوندم و به شدت تحت تأثیر قرار گرفتم ، ولی بعد از مطالعه ی این کتاب ، کتاب " چگونه درباره ی چیزهای عجیب بیندیشیم " رو خوندم و از اون شدت کمی خارج شدم ؛

کتاب " چگونه درباره ی چیزهای عجیب بیندیشیم " مسائل گوناگونی رو مورد بررسی قرار داده که یکی از اون موارد ، هومیوپاتی هست ( البته حجم این کتاب یکم زیاد هست ولی با ارزش هست ) ؛

به هر حال به نظر بنده بهتره که اول کتاب " یک " رو بخونید ، بعد کتاب " چگونه درباره ی چیزهای عجیب بیندیشیم " ؛ و ببینید نظرتون در مورد خیلی از مسائل همون هست یا نه .

16. 6 کاربر مقابل از Tahereh Ramezani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

17. Top | #178
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1200

ببخشید یکم دیر شد اینهم عکس جلد کتاب مغز متفکر جهان شیعه و اکتشاف در رازول

امضای ایشان
    در زمین عشقی نیست!!!
    آسمان را دریاب
    ....

18. 9 کاربر مقابل از Astro_M111 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

19. Top | #179
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    906
    تشکر شده 3,386 بار در 317 ارسال

من چند وقت پیش در یه کتاب خونه بطور اتفاقی به کتاب ""صفر"" که دوستان معرفی کردن بر خوردم و چون اسمشو شنیده بودم اونو گرفتم و مطالعه کردم
    از کتاب خوشم اومد
    یه چورایی شبیه تاریخچه زمان هست ولی با حجم کمتر و قابل فهم تر
    به فلسفه هم یه تنه هایی میزنه
    مثلا در مورد اثبات خدا از طریق علت و معلول حرف میزنه و نظر کوانتوم در مورد اون رو هم عنوان میکنه
    در مجموع کتاب جالبیه
    من پیشنهاد می کنم که کلا کتاب هایی رو که بنده معرفی کردم انتخاب نکنید!!!!!! چه کاریه حالا؟ (به خاطر تجربه کتاب کمدی های کیهانی)
    در مورد این کتاب (صفر) بگم که خیلی کمیاب هستش و بنده به سختی در نمایشگاه کتاب 2 سال پیش پیداش کردم که فقط 3 عدد داشتند، کتاب «یک» هم کتاب عالی هست ولی اصلا به نجوم مربوط نمی شه!
    اما اگر احیانا در نمایشگاه کتاب ِپیش رو به مقدار کافی این کتاب یافت شد، موکدا (!) پیشنهاد می کنم که این کتاب به عنوان کتاب بعدی باشه؛ دلیلم هم این هست که بالاخره هدف این تاپیک مباحثه در مورد کتاب هم بوده (تا آن جایی که من فهمیدم!) و چنین کتبی بسیار برای این امر مناسب هستند، برای مثال من «ناوی که نامرئی شد» رو خوندم ولی چون موضوعی برای بحث روش پیدا نکردم، لذا مطرح هم نکردم!

20. 7 کاربر مقابل از sara shahabi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

21. Top | #180
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    16

سه روز تا پایان معرفی کتاب !!

مکانی برای کتاب خوان ها         

لطفا دوستانی که میخوان کتابی معرفی کنن ، هر چه زودتر اقدام کنن ؛ تنها 3 روز دیگه ، تا پایان معرفی کتاب باقی مونده !!

22. 3 کاربر مقابل از Tahereh Ramezani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 18 از 74 نخستنخست ... 81415161718192021222868 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)