صفحه 12 از 74 نخستنخست ... 289101112131415162262 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 740

موضوع: مکانی برای کتاب خوان ها

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    61
    تشکر شده 5,754 بار در 526 ارسال

Post مکانی برای کتاب خوان ها

با تمام پیشرفت های دنیای مجازی باز هم کتاب بهترین دوست ما به حساب می آید!

دور و بر ما کتاب هایی وجود دارند که هربار می خوانیمشان لذت خاصی به ما دست می دهد و اغلب علاقه خود به کائنات را از آن ها به ارث برده ایم!
    منظورم کتاب های آموزشی مانند نجوم به زبان ساده، نجوم دینامیکی، شناخت ستارگان و ... نیست. منظورم کتاب هایی است که به ظاهر جنبه آموزشی ندارند اما خواندن آنها دنیاهای جدیدی را به روی ما باز می کند. مثل کتاب " تاریخچه تقریبا همه چیز!!" یا " تاریخ پیدایش علم جدید" که هر دوتایشان به نحوی به نجوم مربوط می شوند.
    اینجا محلیست که قرار است شما دوستان این نوع کتاب ها را به ما معرفی کنید تا با هم قرار بگذاریم و ظرف مدت مشخصی به اتفاق یکدیگر شروع به خوانش آن ها کنیم و بعد هم درباره یشان کمی گپ بزنیم!

پس روند این تاپیک به شرح زیر است:

1- بحث درباره انتخاب یک کتاب
    2- تعیین زمان برای خواندن آن کتاب
    3- خواندن کتاب
    4- گپ زدن درباره کتاب! ( همان نقد و رفع اشکال خودمانی)
    5- بازگشت به مورد شماره یک
    .
    .فکر می کنم بهتر است کمی از وبگردی هایمان کم کنیم و همچون گذشته به سراغ کتاب خوانی برویم تا شاید سرانه مطالعه کتاب در کشور را هم افزایش دهیم!

لیست کتاب‌های خوانده شده تا کنون(برای دریافت خلاصه کتاب روی آن کلیک کنید):

1- کمدی‌های کیهانی
    2-
    ناوی که نامرئی شد
    3-
    تاریخچه زمان
    4-
    کیهان در پوست گردو

5- پتک آسمان
    6- صفر
    7- انفجار بزرگ

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    این تاپیک با تاپیک معرفی کتاب ها و نرم افزارهای نجومی تفاوت دارد. برای معرفی و آشنایی با کتاب های آموزشی نجومی به آن تاپیک سر بزنید.
    ویرایش توسط sara shahabi : 11-17-2014 در ساعت 06:56 PM

2. 124 کاربر مقابل از م.ح.اربابی فر عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

-sky-, ...!, A.sarajoon, af.skylover, Ahmad, Amin-Mehraji, Amir Ali Sobati, Amirhossein69, amirvedadian, amlakgama, andromeda.s, annahita kazemi, arahimi, aramis, arashgmn, Arta.kh, asal.m, aseman zibast, Asteroid, Astronomer, Astronomy, Astronomy*, Astro_M111, ᗩᖇ☂ᗰᓰᔕᔕ, bahare akbarie, barsavosh, BigBang, celestial boy, doostesetareha, Ehsan, elman, estardast, fairytale, fampersi, farimah sh, fatemeh.book, Flare star, Fowad, galaxies, gissoo, golaftab, GR_mahdi, Helix, hermes, Hesaby, Hojjat Zafarkhah, hopefullstar, Hossein Moafi, Immortal star, javadstar76, jozaa, kamyar, m.aryayi, m.m.e.w, mahdad_haghighi, Mahdieh. GH, Mahtabe kavir, Mehri Mohammadi, melika bidabadi, mh.noori, mhbiamand, milad77, Misha mohamady, mobi, mohsen moazen, Mojtaba.M, Mostafa, My style A&F, nakhodaye aseman, narcissus flower, nassershamsaiy, Navid MMM, nazi, neda vardast, Negar Najafi, Night*, parvin, planetstruck, rezash, rojin, roset, SaBa Ho0shmanD, Sadrieh fatoorchi, Saeed Jafari, sara shahabi, sasan20oo20, Setare KOchOlO, setareh sadeghi, shahrzad.bmq, shazde, skynight, space, stargazer, subaro, Sunrise, Tahereh Ramezani, tahoo, toraj1358, فائزه معتضدیان, محمد فتحی, محمد مهدی محمدی, مسعود فرح بخش, نازنین زهرا, هانیه امیری, کیمیا.م, Viola, violet20, yasiii, yperseusy, zahra H, zahra moayedi, zeinab.pr, آسمون, حسین زارعی, رخساره روشنی, رضا طامهری, سوسن, سیاره ی ناهید, ستاره بنیادی, شهلا ناصریان, شادي شهراييني, شبنم مختاری, شعری

3. Top | #111
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1574
    تشکر شده 2,674 بار در 300 ارسال

فصل 12
    به وقتی فکر کنید که به یه نرم تن تبدیل بشید بدون چشم گوش دهن و اعضای خیلی خیلی حیاتی دیگه!
    وقتی یه نرم تن به تمام معنا بودید!
    زمانی رو بیاد بیاورید که تنها به یک تخته سنگ چسبیده در اعماق دریا زندگی میکنید(چه زندگی سختیه ها هیچ ستاره ای رو نمیشه دید!!!)
    هر روز مثل دیروز است
    ولی زندگی همین طور نمیماند
    شما عاشق می شوید!
    میپرسی چطوری بدون چشم و گوش و دهان و باقی قسمت های حیاتی عاشق میشوید!؟
    خوب باید داستانو بخونید تا بفهمید دیگه
    در این داستان اشاره به اراده افراد دارد که وقتی برای رسیدن به هدفی تلاش میکنند و در خود تحول ایجاد میکنند تا به مطلوب خود برسند.
    نکته ای که در این داستان جالب بود تقابل احساس عشق و نفرت در برابر پدیده ای یکسان بود
    و اینکه شما در کارتان اولید،تکیید،پیشرویید و دیگران فقط و فقط از شما تقلید کرده و بدون زحمت به جایگاه شما می رسند
    امضای ایشان

Imagination
    is more important than knowledge

4. 6 کاربر مقابل از space عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

5. Top | #112
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1574
    تشکر شده 2,674 بار در 300 ارسال

دیگه فکر میکنم باید بگم
    به پایان آمد این کتاب این تاپیک همچنان باقی ست
    باید اتمام این کتاب رو به همه فعالای این تاپیک تبریک بگم
    و یه تشکر خیلی خاص از خانم

karimisss

برای زحمتی که در تهیه این تصاویر کشیدند
    و همه کسایی که شاید من نمیدونم و اسمشون خاطرم نیست
    مثل اونایی که کتابو خوندن ولی پست ندادن یا اونایی که دان کردن ولی وقت نکردن یا دان کردن وقتم کردن ولی یکی دو فصل اول رو خوندن خوششون نیومد
    در کل اولین تجربه ی خوبی بود دستتون درد نکنه جمیعا از آغاز کننده تاپیک تا هدایت کننده
    بی صبرانه منتظر کتاب بعدی هستم
    موفق باشید
    امضای ایشان

Imagination
    is more important than knowledge

6. 7 کاربر مقابل از space عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

7. Top | #113
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    16
    تشکر شده 8,571 بار در 984 ارسال

پایان اولین برگ از دفتر این تاپیک .....

با سلام و تشکر از همه ی دوستانی که با همراهی و همکاریشون باعث پیشبرد اهداف این تاپیک شدن

طبق قراری که قبلا گذاشتیم امروز ( 5 / 12 / 90 ) مطالعه و نقد و بررسی کتاب کمدیهای کیهانی ، نوشته ی ایتالو کالوینو ، به پایان رسید .

اولین برگ از دفتر این تاپیک ورق خورد و از فردا با همراهی همه ی شما دوستان خوب ، برگ جدیدی از این دفتر را آغاز خواهیم کرد ......

با سپاس فراوان از همه شما دوستان همراه ......

8. 6 کاربر مقابل از Tahereh Ramezani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

9. Top | #114
    کاربر فعال
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    ديوان سالار ويكی نجوم
    شماره عضویت
    1479
    تشکر شده 11,960 بار در 1,080 ارسال

خسته نباشيد دوستان... من هم منتظر بودم تا اين كتاب تموم شه و در خوندن كتاب بعدي شما رو همراهي كنم....

موفق باشيد
    امضای ایشان
    وقتی خدا را دیدم که مشکلم را حل می کرد، من به توانایی او ایمان می آوردم

و وقتی حل نمی کرد

می فهمیدم او به توانایی من ایمان دارد...

10. 9 کاربر مقابل از هانیه امیری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

11. Top | #115
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    16

آغاز برگ جدید ....

سلام و صد سلام به دوستان خوب و گل کتاب دوست و کتاب خوان

طبق قرار از امروز ( 5 / 12 / 90 ) بناست تا برگ جدیدی از تاریخ این تاپیک ثبت بشه

لطفا دوستان کتاب های انتخابیشونو معرفی کنن ( لطفا کمی در حد چند خط در مورد کتاب هایی که معرفی می کنید توضیح بدید تا دوستان دورنمایی از مباحث کتاب به دست بیارن تا بتونن در انتخاب کتاب ، بهتر تصمیم بگیرن )

پس از امروز ( 5 / 12 / 90 ) تا تاریخ 15 / 12 / 90 منتظر کتاب هایی پیشنهادی شما دوستان عزیز هستیم .

با سپاس فروان .....

12. 10 کاربر مقابل از Tahereh Ramezani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

13. Top | #116
    کاربر فعال
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    ديوان سالار ويكی نجوم
    شماره عضویت
    1479
    تشکر شده 11,960 بار در 1,080 ارسال

يه سوال....از اونجايي كه من در جريان كار نيستم اين پيشنهادات بايد از بين پيشنهادهاي ذكر شده باشه يا خارج از اونا هم مي تونه باشه؟
    امضای ایشان
    وقتی خدا را دیدم که مشکلم را حل می کرد، من به توانایی او ایمان می آوردم

و وقتی حل نمی کرد

می فهمیدم او به توانایی من ایمان دارد...

14. 5 کاربر مقابل از هانیه امیری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

15. Top | #117
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    16
    نقل قول نوشته اصلی توسط هانيه اميري نمایش پست ها
    يه سوال....از اونجايي كه من در جريان كار نيستم اين پيشنهادات بايد از بين پيشنهادهاي ذكر شده باشه يا خارج از اونا هم مي تونه باشه؟

هم می تونه از داخل اونا باشه و هم می تونه خارج از اونا

16. 3 کاربر مقابل از Tahereh Ramezani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

17. Top | #118
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    61
    تشکر شده 5,754 بار در 526 ارسال

خب
    این کتاب با تمام حواشی ای که در پیدا کردن و تهیه اش وجود داشت با همت دوستان به اتمام رسید.
    واقعا باید یک تقدیر و تشکر تپل از خانم کریمی به خاطر اسکن کردن کتاب و خانم هستی بابت مدیریت تاپیک بکنم که اگر این دو عزیز نبودن اینجا هم سرنوشتی مثل سرنوشت هوشنگ پیدا می کرد!
    ======================
    حالا از تمام اونایی که به بهانه های مختلف در خواندن کتاب فوق شرکت نداشتند دعوت می کنم در دور بعدی خوانش جمعی به ما بپیوندد.
    نظرات خودتان را بگویید تا به یک کتاب خوب و مفید برسیم.
    ======================
    من روی این پست کاملا حساس هستم و برداشت های خاصی روی کسانی که از این پست تشکر می کنند یا نمی کنند می کنم!
    امضای ایشان
    Moha ی سابق!

18. 10 کاربر مقابل از م.ح.اربابی فر عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

19. Top | #119
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    906
    تشکر شده 3,386 بار در 317 ارسال

سلام
    خوب با توجه به معرفی کتاب ِقبلی توسط بنده و در راستای استقبال بی نظیر دوستان (!) اصولاً من نباید نظر بدم ولی به چند مورد با اجازه اشاره کنم:

این کتاب ، من رو متوجه تفاوت در سلیقه های افراد کرد ، شاید بشه دلایل زیادی رو برای همراهی نکردن در مورد کتاب کمدی های کیهانی نام برد ، ولی صحبت هایی که از چند نفری شنیدیم حکایت از این می کرد که موضوع کتاب برایشان آن قدر جذاب نبوده که حوصله ی خواندن داشته باشند چه برسد به نقد کردن! چون فروم کاملاً علمی است من گمان می کنم خواندن کتاب هایی مانند "تاریخچه ی زمان" یا "تاریخچه ی تقریبا همه چیز" و ... از استقبال بیشتری بر خوردار باشد.(البته کمدی های کیهانی هم غیر علمی نبود و لیکن شاید ، نقش ِداستان گونه ی پررنگی هم داشت و شاید بعضی نپسندند)
    حالا من یک پیشنهاد دارم:یک رای گیری از 10 کتابی که شاخص ترند بگذاریم و کتابی که مورد تایید ِبیشتر اعضا هست انتخاب کنیم که به سر نوشت کتاب قبلی دچار نشویم!
    و یک پیشنهاد دیگر:بحث اگر تحلیلی و به معنی واقعی کلمه "بحث" باشد قطعا جذاب تر و فرا گیرتر خواهد بود. (دلیل شرکت نکردن خودم تا حدودی همین بود)
    البته این ها فقط پیشنهاد بودند و تابع جمع هستم.
    ----------------------------------
    از کریمیس عزیز هم بابت اسکن کتاب و از هستی عزیز برای داشتن صبر و ادامه ی تاپیک واقعاً سپاسگزارم.

20. 7 کاربر مقابل از sara shahabi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

21. Top | #120
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    16
    مکانی برای کتاب خوان ها         
    گفتم امروز که بیام ، انقدر دوستان کتاب معرفی کردن که نگو ، بعد دیدم که !!!!!!........
    انقدر اینجا حق انتخاب گستردست که نمی دونم بین کدوم کتاب کدومو انتخاب کنم !!!!!!.........

کجایند کتاب دوست ها ؟؟!! کجایند کتاب خوان ها ؟؟!! یعنی کسی تا حالا کتابی نخونده ؟؟!!

22. 4 کاربر مقابل از Tahereh Ramezani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 12 از 74 نخستنخست ... 289101112131415162262 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)