صفحه 3 از 26 نخستنخست 123456713 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 258

موضوع: سفر در زمان

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    80
    تشکر شده 5,177 بار در 631 ارسال

سفر در زمان

سلام خدمت همه ی دوستان عزیزم
    این تاپیک رو ایجاد کردم تا همه ی ما بیشتر با مباحث كلي نسبيت و ارتباط آن با جهان هاي موازي و بحث سفر در زمان آشنا شویم و بتوانیم این موضوع واقعا غیر قابل درک رو بهتر و بیشتر درک کنیم.
    كمك دوستان عزيز باعث پيشرفت اين بحث خواهد شد .
    ویرایش توسط mehrjoo : 05-11-2012 در ساعت 05:36 PM

2. Top | #21
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    276
    تشکر شده 366 بار در 46 ارسال

منظور من مقاله ی اصلی بود که نگفته دنیا های بینهایتی وجود دارند ! به هر حل کل کل که نیست منم دوس ندارم همچین بشه فقط من باب اینکه واقعیت بیان بشه گفتم !

3. 8 کاربر مقابل از iooi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #22
    کاربر ممتاز
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    مدير تقويم نجومي ایران
    شماره عضویت
    98
    تشکر شده 21,151 بار در 1,931 ارسال

ممنون
    در این زمینه اینقدر نظریه وجود داره که ادم گیج میشه به هر حال فعلا هیچ کدوم قطعی نیست.
    من فقط همین که بهشون فکر کنم برام عجیب و سرگرم کنندست.
    امضای ایشان

وقتی آرامش را در خود نیابید, جستجوی آن در جای دیگر, کار بیهوده ای است.

5. 6 کاربر مقابل از rezash عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #23
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    431
    تشکر شده 258 بار در 55 ارسال

این نظریه ی جهان موازی پایه اش از کوانتوم گرفته میشه و حتی فیلم هم براش ساختن .نمیدونم شما فیلم جت لی رو دیدن که 2 تا جتلی وجود داره؟
    امضای ایشان
    انسان قسمتی از کل است،
    که ما به آن می گوییم جهان ، قسمتی که محدود است در زمان و مکان. او خودش را،
    افکارش را و احساسش را مثل چیزی جدا از بقیه تجربه می کند- نوعی فریب بصری از
    هوشیاریش. این اغفال برای ما نوعی از زندان است، مهر و عاطفه منحصر میشود به
    امیال خودمان و اندکی اشخاص نزدیکتر به ما. وظیفه ما باید این باشد که از این
    زندان "با فراختر کردن دایره مهربانیمان برای در آغوش گرفتن همه مخلوقات و
    زیبایی طبیعت" خودمان را آزاد کنیم. (
    آلبرت انشتین)

7. 11 کاربر مقابل از Hooman عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #24
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    283
    تشکر شده 6,306 بار در 874 ارسال

منظورت قلمرو ممنوع اس؟! با جکی بازی کردن!؟

به نظرم یه چیزایی تو دنیا هست که دیر با زود همه بهش میرسند! ما انسان ها هم میتونیم برسیم!!!
    امضای ایشان
    .

9. 10 کاربر مقابل از 169 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #25
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    426
    تشکر شده 148 بار در 22 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط astronomer169 نمایش پست ها
    منظورت قلمرو ممنوع اس؟! با جکی بازی کردن!؟

به نظرم یه چیزایی تو دنیا هست که دیر با زود همه بهش میرسند! ما انسان ها هم میتونیم برسیم!!!
    نه داداش اسمش یکه تازه که 13،14تا جتلی توشه، در مورد دنیاهای موازیه
    قلمرو ممنوعه درباره ی اکسیر حیاته
    هر دوتاشونم درباره جاودانه شدنه (آرزوی دیرین بشریت)
    درسته که بشر با تخیلشه که به علم می رسه ولی به نظر من اگه به اندازه ی همین تخیلش دانش داشت الان خیلی از سوالات مطرح شده تو این سایت جواب قطعی داشتن.......

11. 13 کاربر مقابل از sky_way_007 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #26
    کاربر ممتاز
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    مدير تقويم نجومي ایران
    شماره عضویت
    98
    تشکر شده 21,151 بار در 1,931 ارسال

اسم فیلم به انگلیسی"the one " میباشد که فکر کنم معنیش میشه "بی همتا".
    و جت لی قدرت خیلی زیادی داره واخرش با همزادش میجنگه و نابودش میکنه وبعد میره اون دنیا.
    خدا بیا مرزدش.
    در کل تفکر در مورد جهانهای موازی تخیل خیلی خیلی قوی ای میخواد چون خیلی دنیای عجیبیه.
    در مجله دانستنیها شماره اخیرش در این مورد مقالاتی داره ودر قسمتی عنوان میکنه داستانهایی مثل پینوکیو و نظیر این داستانهای تخیلی در این دنیاها واقعا رخ داده.
    در هر صورت خیلی سخته ادم بپذیره پینوکیویی از چوب بسازی و یهو بعدش انسان شه.
    امضای ایشان

وقتی آرامش را در خود نیابید, جستجوی آن در جای دیگر, کار بیهوده ای است.

13. 12 کاربر مقابل از rezash عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #27
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    283
    تشکر شده 6,306 بار در 874 ارسال

فکر کنم اون فیلم یکه تاز رو دیده باشم ولی دقیقا یادم نمیاد!
    امیدوارم شواهد جدیدی بر این نظریه ی جهان های موازی پیدا بشه!!! خوبه که انسان راه درستی رو انتخاب کرده و داره جلو میره!
    امضای ایشان
    .

15. 6 کاربر مقابل از 169 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #28
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    474
    تشکر شده 96 بار در 12 ارسال

منم مطلبی راجع به سفردرزمان پیداکردم که به نظرم جالب اومدوبااجازه صاحبان این علم دراینجا اوردم
    مقدمه
    یکی از جالبترین افکار بشر ، ایده جابجایی در بعد زمان است. البته اگر از یک بعد دیگر به قضیه نگاه کنیم همه ما مسافر زمان هستیم. همین الان که شما این را می‌خوانید، زمان در حول و حوش و به پیش می‌رود و آینده به حال و حال به گذشته تبدیل می‌شود. نشانه‌اش هم رشد موجودات است. ما بزرگ می‌شویم و می‌میریم. پس زمان در جریان است. آلبرت انیشتین با ارائه نظریه نسبیت خاص نشان داد که این کار از نظر تئوری شدنی است. بر طبق این نظریه اگر شیئ به سرعت نور نزدیک شود گذشت زمان برایش آهسته‌تر صورت می‌گیرد. بنابراین اگر بشود با سرعت بیش از سرعت نور حرکت کرد، زمان به عقب برمی‌گردد. مانع اصلی این است که اگر جسمی به سرعت نور نزدیک شود جرم نسبی آن به بینهایت میل می‌کند؛ لذا نمی‌شود شتابی بیش از سرعت نور پیدا کرد. اما شاید یک روز این مشکل هم حل شود. برخلاف نویسنده‌ها و خیال پردازها که فکر می‌کنند سفر در زمان باید با یک ماشین انجام شود، دانشمندان بر این عقیده هستند که اینکار به کمک یک پدیده طبیعی صورت می‌گیرد. در این خصوص سه پدیده مد نظر است: سیاهچاله‌های دوار ، کرمچاله‌ها و ریسمانهای کیهانی.

سیاهچاله ماشینی برای سفر به زمان
    سیاهچاله‌ها اگر یک ستاره چند برابر خورشید باشد و همه سوختش را بسوزاند، از آنجا که یک نیروی جاذبه قوی دارد لذا جرم خودش در خودش فشرده می‌شود و یک حفره سیاه رنگ مثل یک قیف درست می‌کند که نیروی جاذبه فوق العاده زیادی دارد طوری که حتی نور هم نمی‌تواند از آن فرار کند. اما این حفره‌ها بر دو نوع هستد. یک نوعشان نمی‌چرخند لذا انتهای قیف یک نقطه است. در آنجا هر جسمی که به حفره مکش شده باشه نابود می‌شود. اما یک نوع دیگر سیاهچاله نوعی است که در حال دوران است و برای همین ته قیف یک قاعده داره که به شکل حلقه است. مثل یک قیف واقعی است که ته آن باز است. همین نوع سیاهچاله است که می تواند سکوی پرتاب به آینده یا گذشته باشد. انتهای قیف به یک قیف دیگر به اسم سفیدچاله می‌رسد که درست عکس آن عمل می‌کند. یعنی هر جسمی را به شدت به بیرون پرتاب می‌کند. از همین جاست که می‌توانیم پا به زمانها و جهانهای دیگر بگذاریم.
    کرم چاله ماشینی برای سفر به زمان
    کرم چاله: یک سکوی دیگر گذر از زمان است که می‌تواند در عرض چند ساعت ما را چندین سال نوری جابجا کند. فرض کنید دو نفر دو طرف یک ملافه رو گرفته‌اند و می‌کشند. اگر یک توپ تنیس بر روی ملافه قرار دهیم یک انحنا در سطح ملافه به سمت توپ ایجاد می‌شود. اگر یک تیله به روی این ملافه قرار دهیم به سمت چاله‌ای که آن توپ ایجاد کرده است می‌رود. این نظر انیشتین است که کرات آسمانی در فضا و زمان انحنا ایجاد می‌کنند؛ درست مثل همان توپ روی ملافه. حالا اگر فرض کنیم فضا به صورت یک لایه دوبعدی روی یک محور تا شده باشد و بین نیمه بالا و پایین آن خالی باشد و دو جرم هم اندازه در قسمت بالا و پایین مقابل هم قرار گیرند، آن وقت حفره ای که هر دو ایجاد می کنند می تواند به همدیگر رسیده و ایجاد یک تونل کند. مثل این که یک میانبر در زمان و مکان ایجاد شده باشد. به این تونل می‌گویند کرم چاله. این امید است که یک کهکشانی که ظاهرا میلیونها سال نوری دور از ماست، از راه یک همچین تونلی بیش از چند هزار کیلومتر دور از ما نباشد. در اصل می‌شود گفت کرمچاله تونل ارتباطی بین یک سیاهچاله و یک سفیدچاله است و می‌تواند بین جهانهای موازی ارتباط برقرار کند و در نتیجه به همان ترتیب می‌تواند ما را در زمان جابجا کند.

ریسمان های کیهانی ماشینی برای گذر به زمان
    آخرین راه سفر در زمان ریسمانهای کیهانی است. طبق این نظریه یک سری رشته هایی به ضخامت یک اتم در فضا وجود دارند که کل جهان را پوشش می‌دهند و تحت فشار خیلی زیادی هستند. اینها هم یک نیروی جاذبه خیلی قوی دارند که هر جسمی را سرعت می‌دهند و چون مرزهای فضا - زمان را مغشوش می‌کند، لذا می‌شود از آنها برای گذر از زمان استفاده کرد.
    نقدی برای بررسی سفر به زمان
    چند اشکال در این کار است، اول اینکه اصلا نفس تئوری سفر در زمان یک پارادوکس است. پارادوکس یا محال نما یعنی چیزی که نقض کننده (نقیض) خودش در درونش است. یک مثال دیگر این است که اگر من در زمان به عقب برگردم، به تاریخی که هنوز بدنیا نیامده بودم، پس چطور می‌توانم آنجا باشم. یا مثلا اگر برگردم و پدربزرگ خودم را بکشم پس من چطور بوجود آمده‌ام؟ یک راه حلی که برای این مشکل پیدا شده است، نظریه جهانهای موازی است. طبق این نظریه امکان دارد چندین جهان وجود داشته باشد که مشابه جهان ماست، اما ترتیب وقایع در آنها فرق می‌کند. پس وقتی که به عقب بر می‌گردیم در یک جهان دیگر وجود داریم نه در جهانی که در آن هستیم. طبق این نظریه بینهایت جهان موازی وجود دارد و ما هر دست کاری که در گذشته انجام بدهیم یک جهان جدید پدید می‌آید.
    امضای ایشان

17. 11 کاربر مقابل از jafarpour عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #29
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    479
    تشکر شده 553 بار در 57 ارسال

با سلام خدمت دوستان
    مشخصه که دوستان علاقه س زیادی به نسبیت دارند.من فقط به یه نکته اشاره کنم که طبق تبدیلات لورنتس دسترسی به سرعت های بیشتر از سرعت نور غیر ممکنه.ما حتی اگه به سرعت نور هم برسیم دیگه ماهیت خودمون رو از دست میدیم.طبق اصل نسبیت سرعت نور در تمام دستگاه های لخت بدون تغییر و برابر c است.یعنی اگه شما با سرعت c/2 در حرکت باشید باز هم سرعت نور رو c اندازه می گیرید.پس امکان نداره که بتونید خودتون رو ببینید.چون نور بازتابیده شده از شما باز هم با سرعت c از کنار شما عبور می کند !!!!

19. 10 کاربر مقابل از Milad.n عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #30
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    474
    تشکر شده 96 بار در 12 ارسال

سفر در زمان         
    سلام اقامیلاد.اگرنشه بیشترازسرعت نور رفت پس چطورمیشه که به وسیله سیاه چاله وسفیدچاله که باهم1طونل ارتباطی میسازن مسافت طولانی رابازمان فوق العاده کم سیرکرد{یابوسیله کرم چاله}
    امضای ایشان

21. 10 کاربر مقابل از jafarpour عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 3 از 26 نخستنخست 123456713 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع