صفحه 14 از 26 نخستنخست ... 410111213141516171824 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 258

موضوع: سفر در زمان

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    80
    تشکر شده 5,177 بار در 631 ارسال

سفر در زمان

سلام خدمت همه ی دوستان عزیزم
    این تاپیک رو ایجاد کردم تا همه ی ما بیشتر با مباحث كلي نسبيت و ارتباط آن با جهان هاي موازي و بحث سفر در زمان آشنا شویم و بتوانیم این موضوع واقعا غیر قابل درک رو بهتر و بیشتر درک کنیم.
    كمك دوستان عزيز باعث پيشرفت اين بحث خواهد شد .
    ویرایش توسط mehrjoo : 05-11-2012 در ساعت 05:36 PM

2. Top | #131
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    137
    تشکر شده 5,538 بار در 611 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen4465 نمایش پست ها
    دوستان برای آشنایی با پیشرانه ضدماده و امکان دستیابی اون به سرعتی نزدیک به سرعت نور میتونید به قسمت ششم از فصل ششم مستند The Universe مراجعه کنید. با این عنوان: UFO-The Real Deal
    اقای مدیر ما که نداریم این مستند رو.....
    اما آیا در این فیلم گفته در حال حاضر ما این تکنولوژی داریم؟؟یا نظریه هست؟؟
    چون دنیای ما برپایه ی ماده استوار هست, اینکه بخواهیم از ضد ماده استفاده کنیم, اولین سوال نحوه ی تولیدش هست,واینکه منظورتون اصلا از ضد ماده چیه در اینجا؟؟در واقع ضد ماده ی چه ماده ای؟؟

3. 4 کاربر مقابل از narcissus flower عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #132
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط narcissus flower نمایش پست ها
    اقای مدیر ما که نداریم این مستند رو.....
    اما آیا در این فیلم گفته در حال حاضر ما این تکنولوژی داریم؟؟یا نظریه هست؟؟
    چون دنیای ما برپایه ی ماده استوار هست, اینکه بخواهیم از ضد ماده استفاده کنیم, اولین سوال نحوه ی تولیدش هست,واینکه منظورتون اصلا از ضد ماده چیه در اینجا؟؟در واقع ضد ماده ی چه ماده ای؟؟
    اتم های ضد ماده دیگه. خودتون هم که میدونید در واکنشهای هسته ای عادی فقط کسر کوچکی از جرم به انرژی تبدیل میشه اما در تباهی ماده-ضدماده تمام جرم به انرژی تبدیل میشه. بنابراین حجم انرژی در دسترس خیلی خیلی زیاده. البته من در خصوص وجود داشتن این تکنولوژی چیزی نگفتم و فقط خواستم بگم که با این منبع انرژی میشه به سرعتی بسیار نزدیک به سرعت نور رسید. تو این مستند هم گفته که هزینه تولید سوخت برای فقط یک فضاپیما از این نوع برای بشر یک رقم نجومیه ولی شاید موجودات فضایی به تکنولوژی پیشرفته تری مجهز باشن و در حال حاضر از اون استفاده کنن. شاید هم ما در آینده بتونیم به این تکنولوژی دست پیدا کنیم. البته ضریب خطر تولید و نگهداری چنین سوختی هم بسیار بسیار بالاست تا حدی که فکر نکنم روی زمین جایی مناسب برای ساختنش باشه. چون اگه احیاناً منفجر بشه اونوقته که فکر کنم یه طرف کره زمین کلاً بره هوا.
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

5. 2 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #133
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    137
    تشکر شده 5,538 بار در 611 ارسال

اتم های ضد ماده دیگه. خودتون هم که میدونید در واکنشهای هسته ای عادی فقط کسر کوچکی از جرم به انرژی تبدیل میشه اما در تباهی ماده-ضدماده تمام جرم به انرژی تبدیل میشه. بنابراین حجم انرژی در دسترس خیلی خیلی زیاده. البته من در خصوص وجود داشتن این تکنولوژی چیزی نگفتم و فقط خواستم بگم که با این منبع انرژی میشه به سرعتی بسیار نزدیک به سرعت نور رسید. تو این مستند هم گفته که هزینه تولید سوخت برای فقط یک فضاپیما از این نوع برای بشر یک رقم نجومیه ولی شاید موجودات فضایی به تکنولوژی پیشرفته تری مجهز باشن و در حال حاضر از اون استفاده کنن. شاید هم ما در آینده بتونیم به این تکنولوژی دست پیدا کنیم. البته ضریب خطر تولید و نگهداری چنین سوختی هم بسیار بسیار بالاست تا حدی که فکر نکنم روی زمین جایی مناسب برای ساختنش باشه. چون اگه احیاناً منفجر بشه اونوقته که فکر کنم یه طرف کره زمین کلاً بره هوا.
    ببینید ضد ماده الان منظور شما چیه؟هر ذره ای در جهان میتونه پاد ذره ی خودشو داشته باشه,مثل الکترون که انتی ذره ش میشه پوزیترون
    اما مثلا نوترینو هم پاد ذره داره ,کلا ذرات بنیادی یک پاد ذره دارند...پس اینکه میگید پادذره کاملا مبهم هست , پاد ذره ی چی...
    مثل اینکه بگیم اتم,خب اتم چی؟؟
    در مورد تولید انرژی حتی در صورتی که از پوزیترون والکترون استفاده کنیم , به ازای هر واپاشی اگر اگر در حال سکون باشند 1.02Mev تولید انرژی داریم
    پس به نظر من اول باید بدونیم چه مقدار انرژی لازم داریم,بعد به طراحی بپردازیم

در مورد قسمت دیگه هم ,به جهت اینکه من این مستند رو ندیده ام , پرسیدم که ایا در حال حاضر وجود داره یانه؟ همین قربان

7. 5 کاربر مقابل از narcissus flower عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #134
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    3738
    تشکر شده 796 بار در 195 ارسال

حمل بر سیاه نمایی نشه دوستان اما من فک میکنم باتوجه به هزینه فوق العاده ای که این چرخه تولید نیرو میتونه داشته باشه که خودتونم بهش اشاره کردید نباید تولید نیرو از این راه به صرفه اقتصادی باشه وکسیم به سراغش بره چون به جز هزنه و درد سر چیزی نداره
    امضای ایشان
    اوغات خوش آن بود که با دوست به سر شد
    باقی همه بی حاصلی و بی خبری بود

9. 3 کاربر مقابل از berjis93 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #135
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    7153
    تشکر شده 424 بار در 83 ارسال

بچه ها اصلا نگاه كنين.اگه ما بخوايم به گذشته برويم تمام آينده ي زمين رو تباه كرديم اگربريم آينده آينده رو ساختيم و ديگه نميشه رفت گذشته.فقط ميگن كه مثلا سينا مسافر زماني بود رفت بعد ديگر چيزي نوشته نشد در تاريخ و كسي اورا نديد تا زمان مثلا 1 هزار سال بعد.اين خيلي مهمه كه اگه ميخوايم اينكارو بكنيم بايد حتما زماني باشه كه واقعا لازمه.تازه ميشه اين قطارو تك سرنشين ساخت كه ديگه اين همه دردسر براي انرژي و وزنش نداشته باشيم.راستي اگه به زمان گذشته برويم مثلا در سال 2008 اگه من برم گذشته دو تا سينا ميمونه.يكي خودم و اون يكي گذشته ي خودم.تازه اينا همه به كنار ما داريم يه دفعه از نا كجا آبباد يه حجم نيرو رو كه مصلا مسافرين زمانن رو وارد زمين ميكنيموطبيعت چطور واكنش نشون ميده؟اگه ميشه توضيح بديد.
    امضای ایشان
    به آسمان بنگر
    قدري تامل كن
    آنوقت است كه به خدا و قدرت الهي پي ميبري.
    سري به وبلاگ منم بزنيد.موضوعش نجومه.

11. 3 کاربر مقابل از سينا منجم عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #136
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    3738

لی دوستان فکر کنید اگه یه روز یه همچین اتفاقی بیفته که حتی مردم عادی تو زمان بتونن سفر کنن حالا جدای از جالب بودن و جذابیت موضوع چقدر میتونه برای دنیایی که توش رندگی میکنیم.برای تاریخ. برای بشریت و...خطرناک و مضر باشه.و همچنین تو جهاتی میتونه ام مفید باشه مثلا این که ادما میرن گذشته و کارای خطاشونو تصحیح میکنن.
    راستی اگه با این نیت به گذشته بریم وقتی که رسیدیم به اون زمانی که دلمون میخواد یادمون میمونه که برای چی اومدیم اینور وکارامونو درست میکنیم یا این که رو همون منوال گذشته پیش میریم؟
    امضای ایشان

13. 2 کاربر مقابل از berjis93 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #137
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط narcissus flower نمایش پست ها
    ببینید ضد ماده الان منظور شما چیه؟هر ذره ای در جهان میتونه پاد ذره ی خودشو داشته باشه,مثل الکترون که انتی ذره ش میشه پوزیترون
    اما مثلا نوترینو هم پاد ذره داره ,کلا ذرات بنیادی یک پاد ذره دارند...پس اینکه میگید پادذره کاملا مبهم هست , پاد ذره ی چی...
    مثل اینکه بگیم اتم,خب اتم چی؟؟
    در مورد تولید انرژی حتی در صورتی که از پوزیترون والکترون استفاده کنیم , به ازای هر واپاشی اگر اگر در حال سکون باشند 1.02Mev تولید انرژی داریم
    پس به نظر من اول باید بدونیم چه مقدار انرژی لازم داریم,بعد به طراحی بپردازیم

در مورد قسمت دیگه هم ,به جهت اینکه من این مستند رو ندیده ام , پرسیدم که ایا در حال حاضر وجود داره یانه؟ همین قربان
    حالا نوعش که فرقی نداره. من منظورم ضدماده در مقیاس ماکروسکوپی بود. یعنی اتم ها و مولکولهایی که از ذرات ضدماده تشکیل شدن. چون اینجوری میشه اونو راحتتر در مقیاس ماکروسکوپی انبار کرد. در خصوص مستند هم تو همون پست قبلی گفتم. این فضاپیماها در حال حاضر فقط یک ایده رویایی هستن. دلیل رویایی بودنشون هم به سختی بسیار زیاد تولید اتم‌های ضد ماده برمیگرده. توانایی بشر امروزی برای تولید اتم‌های ضدماده در حدیه که میشه اونها رو با دست شمرد! حالا فکرشو بکنید که بخوایم یک گرم ضد-هیدروژن تولید کنیم یعنی تقریباً 600،000،000،000،000،000،000،000 اتمممممممممم.

نقل قول نوشته اصلی توسط سينا منجم نمایش پست ها
    بچه ها اصلا نگاه كنين.اگه ما بخوايم به گذشته برويم تمام آينده ي زمين رو تباه كرديم اگربريم آينده آينده رو ساختيم و ديگه نميشه رفت گذشته.فقط ميگن كه مثلا سينا مسافر زماني بود رفت بعد ديگر چيزي نوشته نشد در تاريخ و كسي اورا نديد تا زمان مثلا 1 هزار سال بعد.اين خيلي مهمه كه اگه ميخوايم اينكارو بكنيم بايد حتما زماني باشه كه واقعا لازمه.تازه ميشه اين قطارو تك سرنشين ساخت كه ديگه اين همه دردسر براي انرژي و وزنش نداشته باشيم.راستي اگه به زمان گذشته برويم مثلا در سال 2008 اگه من برم گذشته دو تا سينا ميمونه.يكي خودم و اون يكي گذشته ي خودم.تازه اينا همه به كنار ما داريم يه دفعه از نا كجا آبباد يه حجم نيرو رو كه مصلا مسافرين زمانن رو وارد زمين ميكنيموطبيعت چطور واكنش نشون ميده؟اگه ميشه توضيح بديد.
    سفر به گذشته غیر ممکنه. دلیلش رو خیلی ساده بخوام بگم اینه که: شما خودتون هم بعنوان جزئی از جهان به گذشته برمیگردید؛ همینطور ماشین زمانی که ساختید. این پارادوکس بتنهایی اثبات کننده غیرممکن بودن این سفره. مگر اینکه گذشته رو بشکل یک تصویر ببینید و نتونید درش تغییری ایجاد کنید.
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

15. 5 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #138
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    7312
    تشکر شده 2,399 بار در 324 ارسال

ولي الان خيلي دارن روي اين موضوع كار ميكنن.اين كه سفر در زمان حقيقت پيدا كنه.و اونم با استفاده از قوانين فيزيك.ميرم يه مطلبي رو كه در اين مورد هست پيدا ميكنم.خلاصشو ميذارم اينجا.
    اما اين موضوع مشكلاتي هم داره.مثلا شما برگردين به زمان پدر بزرگتون كه يه بچه ي 6سالس.پدر شما وجود نداره.اما شما وجود دارين.پس الان شما اون وسط چي ميگين؟
    در ضمن دانشمندايي كه رو اين موضوع تحقيق ميكنن اعتقاد دارن زمان رو تا اونجايي كه ماشين زمان ساخته شده ميشه عقب برد.نه بيش تر ازاون .چون قبل اون ماشيني نيست كه شمارو ببره. يعني روياي پدربزرگ هم به باد ميره

17. 3 کاربر مقابل از aysa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #139
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    7153
    تشکر شده 424 بار در 83 ارسال

سفر به گذشته غیر ممکنه. دلیلش رو خیلی ساده بخوام بگم اینه که: شما خودتون هم بعنوان جزئی از جهان به گذشته برمیگردید؛ همینطور ماشین زمانی که ساختید. این پارادوکس بتنهایی اثبات کننده غیرممکن بودن این سفره. مگر اینکه گذشته رو بشکل یک تصویر ببینید و نتونید درش تغییری ایجاد کنید.
    اين همونيه كه من بهش اعتقاد دارم.شما وقتي به گذشته برميگرديد به عنوان يه عضو خارجي هستيد.اينو ميگم فقط عده ي كمي مثل من و محسن جان بهش اعتقاد دارن.اينكه شما اونجا هيچ كاري نميتونين بكنين.حتي اگه برين پدربزرگتون رو بكشيد دوحالت امكان داره.ناگهان شما تبديل به انرژي ميشين و اين انرژي ميخواد بهآينده برگرده به وسعت يك بمب پلوتونيمي خرابي به بار مياره.يا اينكه هيچي نميشه.غير از اين دوحالت وجود نداره.
    امضای ایشان
    به آسمان بنگر
    قدري تامل كن
    آنوقت است كه به خدا و قدرت الهي پي ميبري.
    سري به وبلاگ منم بزنيد.موضوعش نجومه.

19. 2 کاربر مقابل از سينا منجم عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #140
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    3738

سفر در زمان         
    حالا یه سوال.
    مگه ما نمیگیم که فضا زمان یه مقولس و از هم جدا نیست پس چجوریه که تو سفر زمان ما زمانو به عبارتی میشکافیم ودر مکانی ثابت(زمین)در زمان سفر میکنیم؟قاعدتا از اونجایی که فضا زمان یه ماهیت در هم تنیده اس اگه ما زمانو بشکافیم فضا هم شکافته خواهد شد در نتیجه ممکنه به یه نقطه دیگه از عالم پرتاب شیم.
    جواب لطفا...
    امضای ایشان

21. 4 کاربر مقابل از berjis93 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 14 از 26 نخستنخست ... 410111213141516171824 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع