صفحه 7 از 15 نخستنخست ... 34567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 147

موضوع: کویر: خطرها، تهدیدها

1. Top | #1
    کاربر ممتاز
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    شماره عضویت
    900
    تشکر شده 12,272 بار در 1,234 ارسال

Cool کویر: خطرها، تهدیدها

سلام به دوستان عزیز آوااستاری

مدتها بود کمبود یک تاپیک جامع که بتواند هرچند خلاصه و مختصر منجمان را با خاستگاه زیبای کنکاش آسمان یعنی کویر، اشنا کند، ذهن من را

مشغول کرده بود. از این رو برآن شدم تا این تاپیک را ایجاد نموده و پا به پای دوستان تجربیات خود را به اشتراک گذاشته تا منجمان عزیز بهتر و

مطمئن تر پا به کویر بگذارند

----------------

لیست مطالب موجود در تاپیک تا صفحه12
    ویرایش توسط آسمون : 02-23-2013 در ساعت 07:58 PM

2. Top | #61
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    2400
    تشکر شده 6,172 بار در 666 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezatamehri نمایش پست ها
    - اين موضوع شايد بنظر مسخره بيايد اما گفتن آن خالي از فايده نيست؛ بعضا ديده ميشود كه شب هنگام افراد براي ترساندن اطرافيان يا هر دليل ديگري اقدام به تقليد صداي گرگ بصورت كاملا ناشيانه اي ميكنند؛ اين كار در مناطقي كه گرگ يا شغال دارد بسيار خطرناك است چون اغلب صداي تقليد شده شبيه صداي گرگ ماده است كه از گله جدا مانده، پس گر پس از اين شوخي با يه گله گرگ يا شغال مواجه شديد زياد تعجب نكنيد

- در صورتي كه در كوير به هر نحوي زخمي شديد؛ علاوه براينكه محل زخم را كاملا در محلي دور از استقرار ميشوييد حواستان باشد تا خون روي زمين هم جا نماند، در صورت امكان حتي خاك را هم جابجا كنيد؛ سگ سانها شامه هاي بسيار تيزي دارند و برحسب ذات ابتدا طعمه هاي ضعيف و زخمي را مورد حمله قرار ميدهند. اين مورد در رابطه با كفتار بسيار واضح تر است

-در صورتي كه زيادبه كوير ميرويد به همراه داشتن يك دستگاه Dazzer كه سابقا در همين تاپيك به توضيح آن پرداخته ايم بسيار مفيد به فايده است
    با تشکر از آقای طا مهری بابت این پست های خوب و مفید.
    در مورد گرگ ها همین الان سوالی به ذهن من رسید،
    آیا تعداد نفرات در حمله گرگ ها موثره ؟
    من احساس می کنم اگه نفرات بیشتر باشن گرگ ها کمتر رغبت می کنن که به انسان حمله کنن و سعی می کنن از انسان ها دوری کنن .
    و سوال بعدی ،شما در مورد خون و بوی خون فرمودید که صد البته درست هستش ولی آیا ممکنه که بوی غذا گرگ رو به طرف انسان بکشونه؟
    باز هم من فکر می کنم که این هم موثر باشه .

3. 8 کاربر مقابل از مسعود فرح بخش عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #62
    کاربر ممتاز
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    شماره عضویت
    900

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud farahbakhsh نمایش پست ها
    با تشکر از آقای طا مهری بابت این پست های خوب و مفید.
    در مورد گرگ ها همین الان سوالی به ذهن من رسید،
    آیا تعداد نفرات در حمله گرگ ها موثره ؟
    من احساس می کنم اگه نفرات بیشتر باشن گرگ ها کمتر رغبت می کنن که به انسان حمله کنن و سعی می کنن از انسان ها دوری کنن .
    و سوال بعدی ،شما در مورد خون و بوی خون فرمودید که صد البته درست هستش ولی آیا ممکنه که بوی غذا گرگ رو به طرف انسان بکشونه؟
    باز هم من فکر می کنم که این هم موثر باشه .
    در پست ٦٠ بود فكر كنم كه طبق امار عرض كردم گرگها اغلب به تك فرد حمله ميكنند كه به هر دليلي از گروه جداشدند
    اما در مورد غذا تا اونجايي كه من ميدونم فقط در صورتي گوشت خام نشسته براي مدت زماني در هوا باشد احتمال جمع كردن حيوانات وحشي وجود دارد وگرنه غذاهاي پخته شده قرار نيست انچنان تاثيري داشته باشد
    امضای ایشان

5. 10 کاربر مقابل از رضا طامهری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #63
    کاربر ممتاز
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    شماره عضویت
    900

راه هاي مقابله با گرگ(بخش اخر)

- در مناطقي كه گرگ دارد اغلب در اوايل شب صداي زوزه گرگ به گوش ميرسد؛ گرچه شغال ها هم زوزه ميكشند اما زوزه ي آنها خيلي با گرگها فرق دارد. در صورتي كه صداي گرگ حتي از فاصله دور هم بگوش امد درصورت ممكن منطقه را ترك كنيد(چون برخي اوقات زوزه گرگ نشانه پيدا كردن طعمه و فراخواندن بقيه خانواده است) و درصورتي كه نميتوانيد بسيار محتاط بوده و آتش خود را ترك نكنيد

- شبها هنگامي كه بهر دليلي گروه را ترك ميكنيد حتما آتش يا چراغ پرنور به همراه داشته باشيد(از همه بهتر dazzerاست)

- خوشبختانه ما منجمها همواره اسلحه بسيار خوبي با خود داريم آن هم ليزرهاي ماست كه تجربه شخصي بنده نشان ميدهد براي فراري دادن و ترساندن حيوانات وحشي بسيار موثر است

راه هاي مقابله (بهتر است بگويم پيشگيري) من تمام شد
    درصورتي كه سوالي براي دوستان پيش امد نموده و يا راه حلي دارند بفرمايند وگرنه در پست بعدي نحوه عكس العمل در مقابل حمله گرگ را بررسي خواهيم نمود
    امضای ایشان

7. 13 کاربر مقابل از رضا طامهری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #64
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    902
    تشکر شده 5,824 بار در 808 ارسال

سلام آقای طامهری
    از بابت مطالبی که میگذارید خیلی ممنون و سپاسگذارم !
    یه سوالی داشتم : اگر مثلا یه گرگی به ما حمله کرد و ما هم ( حالا به هر نحوی) کشتیمش ، احتمال داره مثلا بوی خون اون گرگه کشته شده و یا حتی حسی که این حیوانات به هم دارن باعث بشه بقیه ی دار و دسته شون بیان دنبال مون ؟
    مرسی

9. 11 کاربر مقابل از Amin-Mehraji عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #65
    کاربر ممتاز
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    شماره عضویت
    900

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin-Mehraji نمایش پست ها
    سلام آقای طامهری
    از بابت مطالبی که میگذارید خیلی ممنون و سپاسگذارم !
    یه سوالی داشتم : اگر مثلا یه گرگی به ما حمله کرد و ما هم ( حالا به هر نحوی) کشتیمش ، احتمال داره مثلا بوی خون اون گرگه کشته شده و یا حتی حسی که این حیوانات به هم دارن باعث بشه بقیه ی دار و دسته شون بیان دنبال مون ؟
    مرسی
    اي ول اقايmehrajiآقا گرگ كش هم بودين ما خبر نداشتيم
    راستشو بخاين من هيچ وقت گرگ نبودم كه بدونم گرگها چقد حس نوع دوستي دارن(شوخي كردم)
    راستش يه بار در يه جمعي از شكارچيان بودم كه يكي از اونها گفت كه حيوانات وحشي اينگونه بوي خون خودشون رو تشخيص ميدن يعني بوي خون طعمه و بوي خون خودي يا يه حيوان درنده مثل خودشون رو تميز ميدن؛البته اينم بگم كه قبلش داشت از وزن اخرين قوچي كه شكار كرده بود ميگفت؛ ميگفت فقط گردنش٣٠ كيلوووو بوده؛ باورش سخت نيستا فقط خيلييييي غيرممكنه (اينو گقتم كه صحت منبعي كه ازش نقل قول كردمو نشون بدم)

بهرحال اگه تونستيد يه گرگ رو بكشيد سريعا محل رو ترك كنيد چون اگه خونوادش هم نيان سراغتون،شكارباني از خجالتتون در مياد، چون حتما تو كشتنش از اسلحه گرم استفاده كرديد و صداش منطقه رو پر كرده؛ البته بجز ضبط اموال همراه(منظورم اپتيكهاي بيچارتونه) يه خورده براتون جريمه ميبرن
    امضای ایشان

11. 14 کاربر مقابل از رضا طامهری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #66
    کاربر ممتاز
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    شماره عضویت
    900

نحوه عكس العمل در مقابل حمله گرگ

خب رسیم سر قسمت وحشتناک ماجرا
    افراد زیر 80 سال نخونن

-

- همه میگویند هنگام دیدن گرگ نترسید و خونسردی خود را حفظ کنید!!!! آخر مگر ممکن است؟ ماهی های خونسرد حوض از دیدن گربه سر دیوار دمای بدنشان به دمای مرکز خورشیدذ نزدیک میشود حال ما چگونه نترسیم! نه آقا جان بترسید اما قافیه را نبازید؛ این را همیشه در خاطر داشته باشید که در مقابل سگ سانان و البته بسیاری از گربه سانان فرار بدترین نوع انتخاب شکست است ، پس فرار کاملا ممنوع!!!

تمام مسائلی که در پستهای اخیر گفته شد را در ذهن داشته باشید و موارد زیر را اجرا کنید:

- هیچکدام از افراد گروه متفرق نشوند چون این لذت بخش ترین نوع شکار برای گرگ هاست. کاملا به هم نزدیک شده و آتش را بین خود و گرگ ها قرار دهید،‌مطمئن باشید گرگ به سمت آتش نمی آید

- درباره سروصدا بین علما اختلاف است، برخی میگویند ایجاد سرو صدا نظم سازمانی گرگ ها را مختل میکند اما برخی معتقدند این کار گرگها را تحریک میکند

- در صورتی که اسلحه گرم دارید دقیقا اسلحه را به سمت گرگها نشانه بروید در این لحظه امکان ترک کردن محل توسط گرگها بالاست شلیک یک گلوله مطمئنا این احتمال را افزایش میدهد

- در صورتی که اسلحه ندارید و تنها هستید چاقویی که حتما به همراه دارید را در یک دست و تکه چوبی از آتش را در دست دیگر گرفته ولی آتش را ترک نکنید

- در صورت داشتن لیزر و همچنین چراغ قوه های پرنور آنرا به چشم حیوان نشانه روید. بشخصه اینکار را امتجان کردم بسیار اثر بخش است

- باز هم ذکر میکنم تنها برگ برنده شما آتشی است که همه حیواناتی اینگونه از آن ترس دارند؛ آتش فراموش نشود.

- در صورت حمله ناگهانی بخاطر داشته باشید هدف گردن و صورت شماست، برای این قسمت ماجرا حرفی ندارم

آسمون دلتون پرستاره
    امضای ایشان

13. 17 کاربر مقابل از رضا طامهری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #67
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1466
    تشکر شده 2,065 بار در 223 ارسال

گرگ ترسووو

به دوستای گلم بگم که یکی از روزها ما برای آماده کردن یکی از برنامه های رصدیمون رفته بودیم ارتفاعات مرکان.مکانو بازبینی کنیم که دیدیم یه سگ بود گرگ بود خدایا چی بود؟داشت نزدیک میشد بهمون.
    اما ما نه فرار کردیم نه ایستادیم بلکه دویدیم طرفش.آقا گرگه هم تا دیداوضاع تعریفی نداره دمشو گذاشت روکولش ده بدووووو.
    .
    ماهم روحیه گرفته بودیم دنبالش میکردیم.منم فرصتو غنیمت شمردم یک عکسی گرفتم تامدرکی بشه که آقا گرگ ترسو هم داریمااا.روحیه برای کساییکه خیلی ترسیدن.

اینم از عکسش

امضای ایشان
    آفاق را گردیده ام، مهر بُتان ورزیده ام

بسیار خوبان دیده ام، امّا تو چیز دیگری

15. Top | #68
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    902
    تشکر شده 5,824 بار در 808 ارسال

ببخشید یه سوال دیگه :

ضعیف ترین نقطه ی بدن گرگ کجاس تا اگه بهمون حمله کرد از اون ناحیه با قمه و .... بزنیمش ؟

16. 4 کاربر مقابل از Amin-Mehraji عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

17. Top | #69
    کاربر ممتاز
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    شماره عضویت
    900

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin-Mehraji نمایش پست ها
    ببخشید یه سوال دیگه :

ضعیف ترین نقطه ی بدن گرگ کجاس تا اگه بهمون حمله کرد از اون ناحیه با قمه و .... بزنیمش ؟
    فك ميكنم گردن باشه امين جان
    اخه تو درگيري هايي كه در فصل جفت گيري اتفاق مي افته اغلب گردن گرگها مورد اصابت گرگ مهاجم قرار ميگيره
    امضای ایشان

18. 5 کاربر مقابل از رضا طامهری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

19. Top | #70
    کاربر ممتاز
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    شماره عضویت
    900

تحديد بعدي

کویر: خطرها، تهدیدها         
    سلام به دوستان عزيز اوايي
    براي بررسي از ميان حيوانات زير كدام را انتخاب ميكنيد:
    ١- كفتار
    ٢- يوزپلنگ
    ٣- گربه وحشي

جواب را ميتوانيد در قالب پست يا پيام خصوصي ابراز كنيد

باتشكر
    امضای ایشان

20. 7 کاربر مقابل از رضا طامهری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 7 از 15 نخستنخست ... 34567891011 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع