صفحه 6 از 15 نخستنخست ... 2345678910 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 147

موضوع: کویر: خطرها، تهدیدها

1. Top | #1
    کاربر ممتاز
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    شماره عضویت
    900
    تشکر شده 12,272 بار در 1,234 ارسال

Cool کویر: خطرها، تهدیدها

سلام به دوستان عزیز آوااستاری

مدتها بود کمبود یک تاپیک جامع که بتواند هرچند خلاصه و مختصر منجمان را با خاستگاه زیبای کنکاش آسمان یعنی کویر، اشنا کند، ذهن من را

مشغول کرده بود. از این رو برآن شدم تا این تاپیک را ایجاد نموده و پا به پای دوستان تجربیات خود را به اشتراک گذاشته تا منجمان عزیز بهتر و

مطمئن تر پا به کویر بگذارند

----------------

لیست مطالب موجود در تاپیک تا صفحه12
    ویرایش توسط آسمون : 02-23-2013 در ساعت 07:58 PM

2. Top | #51
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    145
    تشکر شده 236 بار در 31 ارسال

ما معمولا با گروه رصد میریم و تعدادمون زیاده (10-30 نفر) . تا حالا تجربه ی عقرب گزیدگی و مار گزیدگی و حمله ی گرگ ها رو داشتیم.
    اول از همه بگم که بهتر یک یا چند نفر در گروه حتما دوره های هلال احمر رو گذرونده باشن چون بینهایت مفید است.
    خیلی خلاصه می گم ، در هنگام گزش سعی کنید عضو آسیب دیده رو از بالای مفصل قبل محل گزش ببندید . مثلا اگر ساعد شما گزیده شده ، دست را با بند کفش از محل بازو محکم ببندید.
    محل گزش رو بشکافید اما عمیق نباشه که بعدا خونریزی بند نیاد (یکبار به دلیل همین مسئله ، بند نیامدن خونریزی مشکل بزرگتری از گزش شد) و سعی کنید با استفاده از دهان یا دست خون رو به بیرون بکشید.
    به فرد گزیده شده مواد قندی و شیرین بدهید و اگر شیر در اختیار دارید به او بخورانید . کلا نوشیدن ه نوع مایع دیگری هم توصیه می شه.
    به هیچ وجه در کویر روی زمین نشینید. در شب هایی که باد شدید میاد به درون چادر برید و از رصد کردن منصرف بشید چون باد عقرب ها و رتیل ها رو از زمین بلند می کنه و ممکن این موجودات روی بدن شما فرود بیان (این اتفاق در گروه ما 2 بار افتاد)
    اگر در زمستان کفش هایتان را در می آوردید ، قبل از پوشیدن کفش ها حتما داخلشان چک کنید که یک وقت مهمان ناخوانده نداشته باشید (برای خود من اتفاق افتاد که یک مار کوچک به درون کفشم رفته بود)
    در اطراف محل رصد خود بنزین بریزید اما آتش نزنید.
    از عقرب زرد بیشتر از عقرب مشکی بترسید چون سم مهلک تری دارند.
    بای فرار از دست مار سعی کنید مسیر های سر بالایی را انتخاب کنید.
    در صورت دیدن مار بهتره که تا جاییکه می تونید تکون نخورید و صبر کنید .
    اینا رو فعلا یادم میاد
    امضای ایشان
    کوکب بخت مرا هیچ منجم نشناخت / یا رب از مادر گیتی به چه طالع زادم

فتوبلاگ من

3. Top | #52
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    104
    تشکر شده 13,425 بار در 1,655 ارسال

تاپیکی با عنوان توصیه های پزشکی برای شب های رصدی داریم که میتونید مطالعه بفرمایید.
    امضای ایشان
    کمی ستاره روی صورتم بپاش
    سعی میکنم شبیه کهکشان شوم

4. 12 کاربر مقابل از آسمون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

5. Top | #53
    کاربر ممتاز
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    شماره عضویت
    900

نقل قول نوشته اصلی توسط rezash نمایش پست ها
    با اجازه آقای طامهری چند تجربه شخصی از گرگها

3. ذات این حیوان درنده و وحشی است.

چندی پیش کلیپ جالبی از حمله یک گرگ به مکان نگهداری گوسفندان دیدم که این گرگ چندین گوسفند را بی رحمانه کشته بود.در صورتیکه یک گوسفند هم برای خوراکش زیاد بود ولی بخاطر درنده خوئی این حیوان به هیچ یک رحم نکرده بود.و در آخر هم این گرگ را به دست گله ی سگها سپردند و متنبه اش کردند!!

با تشكر از مدير نازنين
    خيلي بي انصافي است كه گرگها را دراين حد درنده خطاب كنيم من هم آن كليپ را ديدم البته قسمت اخر كليپ را هم ديدم كه نشان ميداد انسانها هم دست كمي از گرگ مذكور ندارند
    البته امروز انشاا... نكاتي ديگر در مورد گرگها و البته حمله انها به انسان خواهم گذاشت اما مواردي از حملات كه چنين وحشيانه اتفاق مي افتد جاي تامل دارد؛ ان هم اين است كه اين حملات را اغلب گرگها بصورت تكي انجام ميدهند(اغلب و نه هميشه) اين درحالي است كه گرگها زندگي اجتماعي بسيار جالبي دارند كه البته درصورت خواست دوستان اطلاعاتي مختصر را در پستي جداگانه خواهم گذاشت. گرگ هاي تكي متاسفانه اغلب هار هستند و گركهاي هار علاوه بر عدم توانايي در تشخيص اجسام(حتي به درختان نيز حمله ميكنند) بسيار بي رحم نيز ميشوند و البته بخاطر هاري اشتهاي كمي هم دارند و فقط درنده هستند؛ از ياد نبريم كه سگهاي هار هم دست كمي از گرگهاي هار ندارند و رفتارهاي مشابهي ازآنها سر ميزند.
    لازم به ذكر است جديدا طي اقدامي ارزشمند و براي جلوگيري از انقراض ناخواسته سگ سانان و گربه سانان(حيوانات هار خيلي زود از بين ميروند) سازمان محيط زيست اقدام به پخش داروهاي ضدهاري خوراكي در شكارگاه ها و منابع آبي اين حيوانات در استانهاي مركزي و شرقي كرده است

امضای ایشان

6. 12 کاربر مقابل از رضا طامهری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

7. Top | #54
    کاربر ممتاز
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    شماره عضویت
    900

نقل قول نوشته اصلی توسط Yalda.dorado نمایش پست ها
    سلام اقای rezatamehri
    یه سوال که همیشه تو ذهن من وجود داشته اینه که برخی از گونه های سگ که اسم نوعشو نمی دونم خیلی شبیه گرگ هستند...و من واقعا نمی تونم تشخیص بدم که سگ دیدم یا گرگ!!!
    لطفا راهنمایی کنید...
    در تكميل گفته مدير عزيز sh*بايد اضافه كنم سگ‌هاي امروزي از گرگ‌ها ي زمان گذشته رام شده‌اند. انسان خصوصيات اصلي گرگ‌ها را پسنديد و آنها را به اسارت درآورد تا پس از 7هزار سال سگ‌هاي كنوني حافظ مال و جان او باشند.
    صفت وفاداري كه در سگ‌ها مشاهده مي‌شود، ابتدا در گرگ‌ها ديده شد. بقول يكي از اساتيد بجاي سگ سانان بايد بگوييم گرگ سان؛ بهمين خاطر است كه سگها و گرگها از نظر رفتاري و قيافه اي شباهتهاي زيادي دارند(نه همه نژادها)
    امضای ایشان

8. 11 کاربر مقابل از رضا طامهری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

9. Top | #55
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1884
    تشکر شده 566 بار در 88 ارسال

سلام و ممنون به خاطر تاپیک بسیار جالبتون ...چند تا سوال داشتم...
    تو یکی از نوشته ها گفته بودید که بعد از انسان، گرگ ها پرجمعیت ترین پستانداران روی کره ی زمین هستند...راستش فکر نکنم درست باشه و در واقع حتی انسان ها هم پرجمعت ترین ها نیستند بلکه فکر کنم خفاش ها پرجمعیت ترین پستانداران روی کره ی زمین هستند ( یک چهارم کل جمعت پستانداران ).. البته مطمئن نیستم... شاید منظور این باشه که بعد از انسان ها ، پراکندگی گرگها در سطح کره ی زمین از دیگر گونه های پستاندار بیشتر باشه ...یعنی در اکثر مناطق وجود دارند...
    در مورد دفاع در برابر گرگ سانان ، به نظر من بهترین کار خیره شدن به چشم های آنهاست ، در مورد سگ ها و گربه ها که این کار جواب میده ...
    امضای ایشان
    درست ..

همانجایی که دیگر راهی نیست ،

رهایی آغاز می شود
    ...

10. 9 کاربر مقابل از af.skylover عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

11. Top | #56
    کاربر ممتاز
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    شماره عضویت
    900

نقل قول نوشته اصلی توسط af.skylover نمایش پست ها
    سلام و ممنون به خاطر تاپیک بسیار جالبتون ...چند تا سوال داشتم...
    تو یکی از نوشته ها گفته بودید که بعد از انسان، گرگ ها پرجمعیت ترین پستانداران روی کره ی زمین هستند...راستش فکر نکنم درست باشه و در واقع حتی انسان ها هم پرجمعت ترین ها نیستند بلکه فکر کنم خفاش ها پرجمعیت ترین پستانداران روی کره ی زمین هستند ( یک چهارم کل جمعت پستانداران ).. البته مطمئن نیستم... شاید منظور این باشه که بعد از انسان ها ، پراکندگی گرگها در سطح کره ی زمین از دیگر گونه های پستاندار بیشتر باشه ...یعنی در اکثر مناطق وجود دارند...
    در مورد دفاع در برابر گرگ سانان ، به نظر من بهترین کار خیره شدن به چشم های آنهاست ، در مورد سگ ها و گربه ها که این کار جواب میده ...
    سلام دوست گرامي
    دقيقا حق با شماست و من بخاطر اين اشتباه متني از شما و بقيه كاربران محترم معذرت ميخام
    ""گرگ‌های خاکستری پس از انسان بطور طبیعی گسترده‌ترین پستانداران بر روی زمین هستند. البته امروزه به علت پیشروی انسان‌ها، گرگ‌ها بسیاری از مناطق زندگی قبلی خود را از دست داده‌اند.""
    امادر مورد شيوه دفاعي كه فرمودين جسارتا بنده فك ميكنم روش تون بيشتر واسه شكارچيان و طبيعت گردان حرفه اي ميخوره كه اونم احتمالا از ترس اينكارو كردن
    اخه فرض براين بگيريد كه يه خانواده ١٠ قلاده اي از گرگ شما رو احاطه كنن حالا شما بايد بگردين گرگ الفا(رهبر گروه كه اغلب يه گرگ ماده است و با استفاده از زبان بدن حمله رو اعلام ميكنه) رو پيدا كنين و زل بزنيد تو چشماش!!!! به نظر من كاملا نشدنيه
    از ياد نبريم كه اين حيوان زيبا، بعد از كفتار خشن ترين و درنده ترين گوشت خوار دنياست كه شايد بشه فقط با كوسه مقايسش كرد!
    ویرایش توسط آسمون : 01-12-2012 در ساعت 09:54 PM
    امضای ایشان

12. 10 کاربر مقابل از رضا طامهری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

13. Top | #57
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1884
    تشکر شده 566 بار در 88 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezatamehri نمایش پست ها
    سلام دوست گرامي
    دقيقا حق با شماست و من بخاطر اين اشتباه متني از شما و بقيه كاربران محترم معذرت ميخام
    ""گرگ‌های خاکستری پس از انسان بطور طبیعی گسترده‌ترین پستانداران بر روی زمین هستند. البته امروزه به علت پیشروی انسان‌ها، گرگ‌ها بسیاری از مناطق زندگی قبلی خود را از دست داده‌اند.""
    امدر مورد شيوه دفاعي كه فرمودين جسارتا بنده فك ميكنم روش تون بيشتر واسه شكارچيان و طبيعت گردان حرفه اي ميخوره كه اونم احتمالا از ترس اينكارو كردن
    اخه فرض براين بگيريد كه يه خانواده ١٠ قلاده اي از گرگ شما رو احاطه كنن حالا شما بايد بگردين گرگ الفا(رهبر گروه كه اغلب يه گرگ ماده است و با استفاده از زبان بدن حمله رو اعلام ميكنه) رو پيدا كنين و زل بزنيد تو چشماش!!!! به نظر من كاملا نشدنيه
    از ياد نبريم كه اين حيوان زيبا، بعد از كفتار خشن ترين و درنده ترين گوشت خوار دنياست كه شايد بشه فقط با كوسه مقايسش كرد!
    ممنون ..کاملا حق با شماست ...راستش من حمله ی فردی را در نظر گرفته بودم و به حمله ی گروهی گرگ ها توجه نکرده بودم...
    امضای ایشان
    درست ..

همانجایی که دیگر راهی نیست ،

رهایی آغاز می شود
    ...

14. 9 کاربر مقابل از af.skylover عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

15. Top | #58
    کاربر ممتاز
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    شماره عضویت
    900

نكاتي در مورد حمله گرگ

- وقتي به امار نگاهي مي اندازيم درميابيم كه گرگها اكثرا به كودكان و در زماني كه والدينشان غافل هستند حمله ميكنند
    - گرگها نيز مانند ديگر حيوانات وحشي هار ميشوند و ميزان هار شدن گرگ ايراني از ديگر پسرعموهايش بيشتر است. گرگهاي هار ١٥ برابر خطرناك تر و وحشي تر از سگهاي هار هستند. گرگهاي هار اغلب تنها زندگي و حمله ميكنند و درهر حمله تعداد زيادي انسان و حيوان را مي درند
    - حملات گرگها به انسان بيشتر در بهار و پاييز اتفاق مي افتند اما بيشتر ميزان حمله بين ماه هاي ژوئن و اگوست واقع ميشوند زيرا دراين مدت زمان پيك نيكها و گشتهاي طبيعت گردي افزايش مي يابند
    - اغلب كساني كه مورد حمله گرگها قرار ميگرند در ناحيه گردن(شاه رگ) و صورت آسيب جدي ميبينند. متاسفانه گرگ بيشتر به دريدن علاقه دارد تا خوردن ولي خوشبختانه همانگونه كه قبلا گفتم به طور طبيعي علاقه اي به حمله به انسان نشان نميدهد و از او دوري ميكند
    - اين حيوان باهوش در حملات به انسانها(مانند بقيه شكارها) صبر ميكند تا فردي( اغلب كودكان و زن ها) از گروه به هر دليلي جدا شده و سپس وي را مورد حمله قرار ميدهند

از اينكه كمي بي پرده گفتم معذرت ميخوام

آسمون دلتون پرستاره

امضای ایشان

16. 10 کاربر مقابل از رضا طامهری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

17. Top | #59
    کاربر ممتاز
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    شماره عضویت
    900

راه های مقابله با گرگ

از گرگ ها خیلی گفتیم از خطرات آنها، از رفتارهای آنها از هوش آنها و و و
    اما شاید وقت آن رسیده که نحوه مقابله و دفاع از خود را در برابر این سگ سان خطرناک را نیز بررسی کنیم
    دفاع و نحوه مقابله با گرگ ها زیاد گسترده نیست زیرا در حقیقت راه های زیاد و اساسی در مقابله با آن نباشد.
    سعی میکنم به منظور فهم آسان تر در چندین پست کوتاه مطلب را عنوان کنم
    لطفا دوستان اگر اطلاعاتی دارند ارائه نمایند

- ابتدا در ذهن داشته باشید در مناطق کویری و کلا هرجایی از طبیعت که میروید اگر که نمیتوانید اسلحه با خود ببرید حتما از چاقوهای مخصوص طبیعت به همراه داشته باشید، اگر دشنه بود که چه بهتر. تحقیقات اثبات نموده است که گرگهای سالم(و نه هار) افراد مسلح را کاملا تشخیص میدهند و به سمت آنها نمیروند.

- درهرکجا مستقر میشوید اولین کاری که پس از استقرار انجام میدهیم روشن کردن آتش باشد. البته این کار به مذاق منجمها اصلا خوش نمی آید زیرا آلودگی نوری بدی ایجاد میکند ولی انگار چاره ای نیست. سعی کنید آتش به نحوی باشد که زیاد دور نباشد تا درصورت بروز خطر بتوانید سریع به آن دست بیابید
    دوستان گرامی آتش خیلی خیلی در دفع حیوانات وحشی از جمله گرگ و کفتار شغال و گربه وحشی مهم است.

ویرایش توسط رضا طامهری : 01-23-2012 در ساعت 10:58 AM دلیل: ادبی
    امضای ایشان

18. 19 کاربر مقابل از رضا طامهری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

19. Top | #60
    کاربر ممتاز
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    شماره عضویت
    900

راه هاي مقابله با گرگ(ادامه)

کویر: خطرها، تهدیدها         
    - اين موضوع شايد بنظر مسخره بيايد اما گفتن آن خالي از فايده نيست؛ بعضا ديده ميشود كه شب هنگام افراد براي ترساندن اطرافيان يا هر دليل ديگري اقدام به تقليد صداي گرگ بصورت كاملا ناشيانه اي ميكنند؛ اين كار در مناطقي كه گرگ يا شغال دارد بسيار خطرناك است چون اغلب صداي تقليد شده شبيه صداي گرگ ماده است كه از گله جدا مانده، پس گر پس از اين شوخي با يه گله گرگ يا شغال مواجه شديد زياد تعجب نكنيد

- در صورتي كه در كوير به هر نحوي زخمي شديد؛ علاوه براينكه محل زخم را كاملا در محلي دور از استقرار ميشوييد حواستان باشد تا خون روي زمين هم جا نماند، در صورت امكان حتي خاك را هم جابجا كنيد؛ سگ سانها شامه هاي بسيار تيزي دارند و برحسب ذات ابتدا طعمه هاي ضعيف و زخمي را مورد حمله قرار ميدهند. اين مورد در رابطه با كفتار بسيار واضح تر است

-در صورتي كه زيادبه كوير ميرويد به همراه داشتن يك دستگاه Dazzer كه سابقا در همين تاپيك به توضيح آن پرداخته ايم بسيار مفيد به فايده است
    امضای ایشان

20. 14 کاربر مقابل از رضا طامهری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 6 از 15 نخستنخست ... 2345678910 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع