صفحه 4 از 23 نخستنخست 1234567814 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 222

موضوع: کتابهای نوشته شده توسط اعضای فروم

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4
    تشکر شده 6,435 بار در 852 ارسال

Post کتابهای نوشته شده توسط اعضای فروم

با سلام

از این پس دوستان آوایی که کتابی را نوشته، ترجمه و منتشر کرده اند می توانند در این تاپیک کتاب خود را معرفی نمایند و

همچنین از نظرات دوستان دیگر بهره مند شوند

یادداشت مدیر

---------------------
    عادت داشتم تا دو سال پیش، هر کسی که از من می پرسید برای شروع نجوم چه چیز را مطالعه کنم، می گفتم نجوم به زبان ساده. اما از دو سال پیش دیدم با این جواب، خیلی ها را از نجوم زده کردم.

در حقیقت کتابی به حجم 400 صفحه با مطالب خسته کننده، سیاه و سفید و.... اصلاً چیز مناسبی برای شروع نجوم نیست. هرچند که خیلی ها (از جمله خودم نجوم را با این کتاب شروع کردند و پیش رفتند)
    سال پیش تصمیم گرفتم کتابی بنویسم با نام نجوم به زبان خیلی ساده تا دیگر به کسی نگویم فلان کتاب انگلیسی را بخوان یا این که کتاب آسان نداریم و...
    این کتاب الان در قسمت های پایانی به سر می برد.

کتابی با حجم بسیار کم (در حدود 100 صفحه)

قابل استفاده برای همه

کتابی به روز

بسیار علمی و غیر حفظی

و از همه مهمتر رنگی و جذاب

در قسمت های پایانی دیدم خوب است که دوستان عزیز لطف کنند و توقعی که از یک کتاب با این عنوان دارند را بگویند تا در آخرین ویرایش ها آن را اعمال کنم.

یعنی از شما کمک می خواهم که بگویید یک کتابِ ساده و مردم پسند، چطور باید باشد و....

منتظر کمک شما دوستان هستم. ضمناً لطفاً دعا کنید تا کتاب خوبی از آب در بیاید.
    ویرایش توسط پیام بهرام پور : 07-29-2011 در ساعت 06:27 PM

2. Top | #31
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط komeyl-tajallayi نمایش پست ها
    یه نکته ی دیگر ( آقا ببخشید ما هی مزاحمتون میشیم ها !!!!!)

در مورد اسم کتاب !!!!! عنوان " نجوم به زبان واقعا ساده " شبیه فردی هست که میره تو خیابون داد و میزنه : " من خدا رو قبول دارم " ، " من نماز میخونم "!!!!!!! ، " من روزه میگیرم " . یعنی منظورم اینه که یه خورده ....

و همچنین خیلی وارد جزئیات نشید . یک مثال بخواهم بزنم : مثلا سرعت زمین در گردش به دور خوشید 30 کیلومتر در ثانیه هست و این مقدار در حضیض و اوج کم و زیاد می شود . دیگه لازم نیست مقدار سرعت رو تو اون نقاط هم ذکر بشه . چون از این دست موارد بسیار هست . بعنوان مثالی دیگر : سرعت حرکت زمین بدور محورش x مقدار است و از استوا تا قطب کم میشود . همین قدر کافیه . دونه دونه بردارید تک تک اعداد و ارقام بنویسید ، طرف قاطی میکنه . دلیلش هم اینه که از این قبیل موارد بسیار وجود داره و وقتی تو یک کتاب فقط اعداد و ارقام باشه.................

یه نکته ی دیگر : کتاب تبدیل نشه به تقویم !!! مواردی از قبیل : نجوم به زبان ساده - صفحه ی 320 - پاورقی . و یا همین کتاب : صفحه ی 8 این کتاب - 7-1 سیارکها - اولین سیارک در تایخ اول ژانویه ی 1801 کشف شد . البته مواردی از این دست نیز در این کتاب بطور فراوان فراوان یافت می شود .

میگم یه سؤال : آقای "دگانی " فوت کردن ؟

مؤید باشید ..
    بله، سعی می کنیم کمترین مقدار عدد و رقم را ارائه کنیم و البته اعداد و ارقام هم در جدولی به صورت منظم باشد تا باعث سردرگمی نشود.
    اصلاً قصد نداریم کتاب درسی مدارس ایران را بازنویسی کنیم! مطالبی خشک و بی روح و فقط عدد و رقم و حفظیات بی فایده!
    قرار است مفهومی کار کنیم، به همین دلیل بسیار به این موضوع دقت می کنیم.
    این کتاب فقط برای آشنایی اولیه است و اصلاً نیازی به توضیحات زیادی و جزئی شدن در مواردی که لزوم ندارد، نداریم. خیالتان راحت!
    امضای ایشان
    مشاهده مقالات:
    فن بیان
    روش تدریس
    هوش هیجانی

bahrampoor.com/

3. 3 کاربر مقابل از پیام بهرام پور عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #32
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط solh نمایش پست ها
    من به عنوان يك خواننده پيشنهادات زيادي داشتم ولي وقتي گفتيد 100صفحه يه كم فكر كردم و به اين نتيجه رسيدم كه نوشتن نجوم در 100صفحه اون هم به طور جامع و نه براي يك موضوع خاص كار دشوار و سختي خواهد بود تا اينكه خوانندگان زيادي را نيز داشته باشد . به عنوان خواننده چيز هايي كه در ابتدا براي من جالب بود چند مورد بود:تاريخ را پيشنهاد ميكنم در كتابتان جاي دهيد و سوالات و نظرات گذشتگان و جواب هاي ما براي انها .
    نقل قول نوشته اصلی توسط Astronomer نمایش پست ها
    يكي از مواردي كه دوست داشتم بگم همين تاريخ بود كه چون بيان شد پيشتر توضيح ميدم!
    روند دست يابي به علم نجوم از انساني آغاز شد كه همانن يك بچه هيچي از دور و بر خودش نمي دنه! سؤال هايي كه براي بچه ها درباره جهان پيش مياد خيلي نزديك به سؤالات منجمان قديمي شبيه!
    من همواره براي ترويج نجوم سؤال هايي كه از ديدن آسمون پيش اومده و جواب هاي قديميان تا به امروز رو مناسب ميدونم چون در ابتدا جواب هايي كه به ذهن خالي از علم ميرسه همون جواب هاي قديميانه و طوري همزادپنداري ايجاد ميشه براي مخاطب و وقتي سير علم را تا رسيدن به جواب هاي امروزي بيان ميكني فرد خودش رو از اون ته ميكشونه مياره بالا و علاقه مند ميشه در شاخه هاي ديگه هم همين كار رو بكنه!
    يك بار هم قبلا با معين پناهنده دوست گرامي هم سر همين قضيه كلي حرف زديم.
    با تشکر از دوستان عزیز
    چشم!
    حتماً به این موضوع به مقدار زیادی خواهیم پرداخت! البته تا جایی که تخصصی نشود.
    امضای ایشان
    مشاهده مقالات:
    فن بیان
    روش تدریس
    هوش هیجانی

bahrampoor.com/

5. 3 کاربر مقابل از پیام بهرام پور عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #33
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط golaftab نمایش پست ها
    * ستاره شناسی به زبان آدمیزاد
    * ستاره شناسی برای احمق ها (همون اول این گزینه حذف شد!).
    دوستان عزیز اگر عنوان خاصی برای کتاب مورد نظرتان است بسیار خوشحال خواهم شد تا از نظرات شما با خبر بشوم.

یا*ستاره شناسی برای سربه هواها...
    ویا *چیست این سقف بلندساده ی پرنقش؟
    این اسمه یه وبلاگ بود که دیدم برام جالب بود گفتم اینجابگم شاید بدرد خورد
    از عنوان ستاره شناسی برای سربه هواها بسیار لذت بردم، از شما بسیار ممنونم.
    اما تا پایان کار کتاب، اصلاً قصد ندارم عنوان نهایی آن را مشخص کنم به دلیل این که هر لحظه ممکن است که عنوانی بهتر ارائه شود.
    لذا از سایر دوستان خواهش می کنم عناوینی که به نظرشان می رسد را اعلام بفرمایند.
    امضای ایشان
    مشاهده مقالات:
    فن بیان
    روش تدریس
    هوش هیجانی

bahrampoor.com/

7. 6 کاربر مقابل از پیام بهرام پور عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #34
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط آسمون کویر نمایش پست ها

سلام آقای بهرام پور

یکی از نظر هام اینه که از توضیه های زیاد در کتاب پرهیز کنید ....
    من خودم اوایل از دست توضیحات کتاب نجوم به زبان ساده واقعا خسته شده بودم حتی میخواستم نجوم رو کنار بزارم..میدونید احساس میکنم توضیحات پیچیده برای یه تازه کار سخت باشه و نتونه درک کنه حلا هر چه قدر هم با حوصله باشه .....

خلاصه......
    فقط به شما میگم که خیالتون راحت باشه! تمام تلاشم رو می کنم که اصلاً خسته کننده نباشه و تنها کسی که خسته بشه خودم باشم، اون هم به خاطر نوشتن و جمع آوری سخت این کار!
    از اونجایی که سعی می کنم در این کتاب، تصاویر بیشتر بار علمی را برعهده داشته باشند، این مشکل تقریباً وجود نخواهد داشت.
    امضای ایشان
    مشاهده مقالات:
    فن بیان
    روش تدریس
    هوش هیجانی

bahrampoor.com/

9. 5 کاربر مقابل از پیام بهرام پور عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #35
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafa نمایش پست ها
    پیام جان ، بابت کتاب جدیدت پیشاپیش بهت تبریک میگم

چند وقت پیش با یک دوستی که در کار نشر دستی داشت صحبت میکردم . آمار جالبی رو داد که شاید دانستنش برای شما هم مفید باشه

اون میگفت بر طبق آمار ( مرکز آمار گیرنده و کم و کیف اون رو نمیدونم ! ) بیش از 50 درصد کسانی که کتب غیر درسی میخرند ، مهمترین عامل انتخاب کتاب براشون عنوان و طراحی روی جلد است !!!

گفتم که حواست به این نکات ریز هم باشه ( البته میدونم که هست )

ضمنآ شاید یکی از دلایل موفقیت کتاب " نجوم به زبان ساده " که به چاپ دهم رسیده همین اسمش باشه !!

موفق باشی
    به به! سلام بر استاد عزیزم
    خیلی ممنونم که لطف می کنید و پیگیر کار هستید.
    خودم حواسم خیلی به جلد هست حالا از دوستان هم حتماً مشورت می گیرم. در مورد اسم هم همینطور.
    باز هم ممنونم
    امضای ایشان
    مشاهده مقالات:
    فن بیان
    روش تدریس
    هوش هیجانی

bahrampoor.com/

11. 4 کاربر مقابل از پیام بهرام پور عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #36
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4

یک نکته ی دیگر :

برای بهتر نمایش دادن تصاویر 3 بعدی ، می توانید از نرم افزار قدرتمند dmax - 3 استفاده کنید .

مؤید باشید ..
    یعنی واقعاً باید از شما بسیار سپاسگذار باشم که اینقدر به فکر ما هستید
    نمی دونم بجز این که جزو اولین نفرهایی باشید که این کتاب رو به اونها به نشانه ی تشکر تقدیم می کنم، دیگر چه کاری باید انجام بدهم که محبت های شما رو جبران کنم.
    بله! از اونجایی که چند بار هم عرض کردم سعی می کنم بار علمی کتاب بر عهده ی تصاویر باشد باید تصویر سازی قوی انجام بشود.
    اما کسی هست که 3dmax یا نرم افزار تصویر سازی قوی بلد باشد؟ و بتواند به من کمک کند؟
    امضای ایشان
    مشاهده مقالات:
    فن بیان
    روش تدریس
    هوش هیجانی

bahrampoor.com/

13. 4 کاربر مقابل از پیام بهرام پور عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #37
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafa نمایش پست ها
    پیام جان ، بابت کتاب جدیدت پیشاپیش بهت تبریک میگم

چند وقت پیش با یک دوستی که در کار نشر دستی داشت صحبت میکردم . آمار جالبی رو داد که شاید دانستنش برای شما هم مفید باشه

اون میگفت بر طبق آمار ( مرکز آمار گیرنده و کم و کیف اون رو نمیدونم ! ) بیش از 50 درصد کسانی که کتب غیر درسی میخرند ، مهمترین عامل انتخاب کتاب براشون عنوان و طراحی روی جلد است !!!

گفتم که حواست به این نکات ریز هم باشه ( البته میدونم که هست )

ضمنآ شاید یکی از دلایل موفقیت کتاب " نجوم به زبان ساده " که به چاپ دهم رسیده همین اسمش باشه !!

موفق باشی
    نقل قول نوشته اصلی توسط ستاره بنیادی نمایش پست ها
    سلام

می دونم که می دونین و حواستون هست و تازه دوستان هم متذکر شدن ولی ...

نمی دونم چرا عکس روی جلد ستاره شناس آینده رو دوست ندارم

می تونست خیلی قشنگ تر از این حرفا باشه

لااقل به قشنگی عکسای توش ( به خصوص با توجه به مخاطب هاش)

همین
    متشکرم، اما متأسفانه در قرارداد کتاب ستاره شناس آینده نوشته شده که به من ربطی نداره طرح جلد و هر چیزی که به نظر انتشارات درست هست باید باشه!! اما دیگه این اشتباه رو نمی کنم سر قرارداد این کتاب اختیار تام واسه جلد می گیرم که اینطوری نشه وگرنه از جلد ستاره شناس آینده واقعاً متنفرم!
    راستی روی کمک شما برای جلد خیلی حساب کردم! خیلی!

و پیشنهادی دیگر در این زمینه :

درباره ی طرح روی جلد این کتاب ! بنظر من پس زمینه اش آبی تند باشه و با

رنگ قرمز تند اسم کتاب بالای صفحه و در زیر اسم کتاب ، تصویری از یک

فوران خورشیدی باشه .

البته برای این مورد پیشنهاد میکنم با یک مهندس معماری هم مشورت

بفرمایید .
    بسیار متشکرم
    از سایر دوستان هم می خواهم که لطف کنند و نظرشان را در مورد جلد بفرمایند، اگر جلد کتابی را پیشنهاد می کنند، عکسش را قرار دهند و اگر طرحی سراغ دارند به ما بگویند، بسیار خوشحال خواهیم شد.
    امضای ایشان
    مشاهده مقالات:
    فن بیان
    روش تدریس
    هوش هیجانی

bahrampoor.com/

15. 4 کاربر مقابل از پیام بهرام پور عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #38
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    137
    تشکر شده 5,538 بار در 611 ارسال
    منم با اجازه چند تا پیشنهاد میدم
    1- قیمت کتاب!!!!!!!!!به نظر من قیمت کتاب به نحوی باشه که تمام اقشار جامعه بتونند بخرند ومثلا اگه نوجوانی خواست بخره والدنیش نگن واوووووووو خیلی گرونه .
    2-تصویر خیلی مهمه .منم خودم خیلی دوست دارم .اما نباید به گونه ای باشه که شخص فکر کنه داره آلبوم میخره .البته میدونم شما حرفه ای هستید و اینا رو میدونید!!
    3-به نظر من خیلی کتب رو عملی و رصدی نگید . چون بیشتر مخاطب ها در شهر هستند و خب میدونید دیگه راحت نمی شه رصد کرد وگاها نیاز به ابزار هست.

17. 3 کاربر مقابل از narcissus flower عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #39
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    902
    تشکر شده 5,824 بار در 808 ارسال
    با سلام آقای بهراپمور عزیز ...

اصولا چون بنده ، عقیده دارم که اگر می خواهیم دروازه های تمدن و ابواب معرفت رو یکی پس

از دیگری با غرور و افتخار باز کنیم باید ، باید خودمون شروع کنیم و منتظر نباشیم که هی بقیه

موبایل درست کنن ، اینترنت بسازند ، موشک هوا کنن و ما هم دست گدایی طرفشون دراز بکنیم

که : تو رو خدا یه خورده به ما هم از این فناوری ها بدید و ..... ( دیگه ادامه اش رو خودتون

بیشتر و بلکه بهتر از من می دونید ... ) و اینکه به شدت به افراد خلاق و مبتکر ( مثل خودم

) ارادت می ورزم ، لذا بر خودم واجب میدونیم که هر آنچه که در توان دارم برای اینگونه

افراد وقت صرف کنم .

مطلب بعدی : درباره ی 3DMAX یکی از دوستان خود من ، 3 دی مکس رو کامل بلده ( همه ی 7

دی وی دی رو ) البته به قدری سرش شلوغه که چند روز زمان میبره تا باهاش صحبت کنم . می

تونیم در این باره از ایشون کمک بگیریم ( البته اگر مایل هستید )

در مورد انتشاراتی هم که قراره این کتاب رو نشر بده هم با شمای عزیز گفتگویی خواهم داشت . ( دلیلش هم ، مورد بسیار بسیار اساسی قیمت !!! است ..!!!!!!)

مؤید باشید ...

19. 2 کاربر مقابل از Amin-Mehraji عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #40
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    947
    تشکر شده 423 بار در 51 ارسال

کتابهای نوشته شده توسط اعضای فروم         
    مسایل نجومی رو با مثال های ملموس توضیح بده و البته خلاقانه !
    در بخش رصدی اش واقعا راه کار عملی بده به آدم و پله به پله اصول رصد آسمون را با جزییات توضیح بده
    راستی لطفا زیادم گرون نباشه

21. 3 کاربر مقابل از sunriseprime عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 4 از 23 نخستنخست 1234567814 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)