صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 32

موضوع: تاثیر ماه روی سلامت انسان

1. Top | #1
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    576
    تشکر شده 555 بار در 67 ارسال

Post تاثیر ماه روی سلامت انسان

تاثیر ماه روی سلامت انسان

از گفته ها تا واقعیت

آیا میدانید ماه زیبا چقدر روی سلامت بدن ما تاثیر میگذارد؟ آیا میدانید که ماه میتواند روی سلامت روانی ما تاثیر گذاشته، باعث بیخوابی و حتی باعث رشد سریع تر موها شود؟ اگر میخواهید با اثرات این جرم نورانی و درخشان بیشتر آشنا شوید با ما همراه شوید و مطالعه ی این مطلب را از دست ندهید.

ویرایش توسط Sunrise : 07-25-2011 در ساعت 05:26 PM دلیل: کوتاه کردن پست اول
    امضای ایشان
    امام كاظم عليه السلام:حق تعالى نجوم را ستايش كرد و اگر دانش صحيحى نبود مدح نمى‏كرد پيامبران الهى همه به اين دانش عالم بودند

امام باقر عليه السلام
    : خورشيد داراى لايه‏ هايى و طبقاتى است
    . اين سخن امروزه ثابت‏شده است

2. Top | #11
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

بر خلاف مطالبی که دوستان گفتند، مطالعات انجام شده هیچ ارتباط خاصی بین پدیده های بیولوژیک بدن و فازهای ماه پیدا نکرده اند. اکثر مطالبی که در این زمینه منتشر شده است پایه علمی ندارد. بررسی های آماری مختلف نشان میدهد که ارتباط معناداری بین ماه کامل و فعالیتهای بیولوژیک و یا روانی انسانها وجود ندارد.

منابع:

http://www.scientificamerican.com/ar...-the-full-moon

http://en.wikipedia.org/wiki/Lunar_effect

http://www.msnbc.msn.com/id/33026493.../#.Tujk99XeySo

3. 11 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #12
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    2400
    تشکر شده 6,172 بار در 666 ارسال

آخه اینجوری که نوشته شده ماه بیشتر ضرر داره واسه بدن،درکش یه خورده سخته.

5. 7 کاربر مقابل از مسعود فرح بخش عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #13
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    6679
    تشکر شده 117 بار در 8 ارسال

یه سوال آیا فقط ماه روی سلامتی انسان ها تاثیر گذاره یا بقیه اجرام آسمانی هم میتونند بر روی سلامتی ما تاثیر بذارند؟

خود من زمانی که به اجرام آسمانی نگاه می کنم دچار بیخوابی میشم مثلا یه شب تا صبح که رصد می کنم تا یک ماه شب ها بیخوابی می گیرم اینا فقط بر حسب تجربه ی خودم بود نمی دونم توی بقیه افراد هم این جوریه یا نه !
    ولی من فکر می کنم که تاثیرات ماه یا بقیه اجرام سماوی با نگاه کردن به آن ها بیشتر میشه آخه زمانی که به ماه نگاه نمی کنم بیخوابی نمیگیرم چه بسا اینکه ماه هم در آسمان هست

وممکنه بر حسب وضعیت فیزیولوژیکی افراد مختلف تاثیرات متفاوتی داشته باشه همان طور که یکی از دوستان در بحث های قبلی گفتند که با نگاه کردن به ماه دچار تپش قلب میشن و من بیخوابی می گیرم و ممکنه در بعضی افراد هم حالت عصبی بوجود بیاره مثلا یکی از دوستان نجومی من زمانی که به آسمون نگاه می کرد دچار یک سری حالت های عصبی مثل پرخاشگری، گریه و...میشد

به هر حال این چیزایی که گفتم فقط و فقط بر اساس تجربه و پرس و جو بین دوستان بوده و نمی دونم آیا واقعادلیل علمی میتونه داشته باشه یا نه !؟

7. 9 کاربر مقابل از pulsar عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #14
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط pulsar نمایش پست ها
    یه شب تا صبح که رصد می کنم تا یک ماه شب ها بیخوابی می گیرم.
    خب این که طبیعیه. چون یک شب اجباراً بیدار موندین و نخوابیدین ساعت خواب بدنتون ریخته بهم. باید یک شب اجباراً بخوابید تا دوباره ساعت خوابتون تنظیم بشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط pulsar نمایش پست ها
    ممکنه بر حسب وضعیت فیزیولوژیکی افراد مختلف تاثیرات متفاوتی داشته باشه همان طور که یکی از دوستان در بحث های قبلی گفتند که با نگاه کردن به ماه دچار تپش قلب میشن و من بیخوابی می گیرم و ممکنه در بعضی افراد هم حالت عصبی بوجود بیاره مثلا یکی از دوستان نجومی من زمانی که به آسمون نگاه می کرد دچار یک سری حالت های عصبی مثل پرخاشگری، گریه و...میشد
    این حالت عصبی هم بخاطر مهار کردن عمدی خواب آلودگی بوجود میاد.

همه اینها به این دلیله که روش رصدی صحیحی رو در پیش نمیگیرین. شبی که قصد رصد دارین باید از بعد از ظهر به رختخواب بیرین و اجباراً بخوابین. در این حالت شب که بیدار شدین دیگه خوابتون نمیاد و دیگه حالت عصبی و تپش قلب و ... ایجاد نمیشه. فردای اون روز بعد از ظهر دوباره خوابتون میگیره اما اگه قصد رصد ندارین نخوابین. اجباراً بیدار بمونین و آخر شب بخوابین تا دوباره ساعت خوابتون به حالت اول برگرده.
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

9. 11 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #15
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6023
    تشکر شده 864 بار در 125 ارسال

من هم حرف شما رو قبول دارم(pulsar )
    شاید باور نکنید من هر وقت شب 14 ماه میشه بی خوابی میاد سراغم همه ی اعضای خانواده تو خواب نازن ولی من تا نیمه های شب مثل جغد بیدارم برای منم خیلی سواله که چرا این طور میشه؟؟!!!!!!!!!!! چرا برادر یا خواهرم مثل من نیستن؟!!! چرا پدر و مادرم این طور نیستن؟!

علت چیه؟!
    امضای ایشان
    زندگی پاداش است نه یک مکافات
    فرصتی است کوتاه تا ببالی، بیابی
    بدانی، بیندیشی، بفهمی و زیبا بنگری
    و در نهایت در قلب ها بمانی

11. 4 کاربر مقابل از Behnaz sasani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #16
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Behnaz sasani نمایش پست ها
    شاید باور نکنید من هر وقت شب 14 ماه میشه بی خوابی میاد سراغم همه ی اعضای خانواده تو خواب نازن ولی من تا نیمه های شب مثل جغد بیدارم برای منم خیلی سواله که چرا این طور میشه؟؟!!!!!!!!!!! چرا برادر یا خواهرم مثل من نیستن؟!!! چرا پدر و مادرم این طور نیستن؟!

علت چیه؟!
    من هم شنیدم که نور ماه باعث بدخوابی بعضی ها میشه در اینترنت و به زبان انگلیسی هم الان یک سرچ کردم و چیزهایی پیدا کردم ولی نوشته بود تحقیق علمی که ثابت کنه این قضیه وجود داره چندان انجام نشده احتمالا نور ماه باعث بدخوابی میشه شاید هم ژنتیکی باشه و باقی مانده از زمانهای گذشته که اصلا نور مصنوعی وجود نداشت و شبها فقط با نور ماه روشن می شد

اصولا تا به حال اثر منفی ماه بر سلامت انسان تایید نشده است

13. 13 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #17
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    6679
    تشکر شده 117 بار در 8 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen4465 نمایش پست ها
    خب این که طبیعیه. چون یک شب اجباراً بیدار موندین و نخوابیدین ساعت خواب بدنتون ریخته بهم. باید یک شب اجباراً بخوابید تا دوباره ساعت خوابتون تنظیم بشه.

بله حق باشماست درست میگید ولی گاهی شده که من بیشتر از یکی دو ساعت هم رصد نمی کنم مثلا وقتی که به رصد عمومی میرم که ساعتش از 8 تا 10 هست و غالبا هم ماه و مشتری رو رصد می کنن ولی بازم شب دچار بیخوابی میشم و یه بار امتحان کردم مدت یک ماه اصلا به آسمون حتی یه نگاهم نکردم و توی این مدت بیخوابی اصلا سراغم نیومد واقعاااا نمی دونم چرا اینجوری میشه ؟!

این حالت عصبی هم بخاطر مهار کردن عمدی خواب آلودگی بوجود میاد.

یه بار یه مستند از شبکه 4 پخش شد که در رابطه با همین موضوع بود که متاسفانه من از اولش نتونستم ببینم و درباره تاثیرات بد ماه مثل همین بیخوابی و عصبی شدن صحبت می کرد و می گفت که این موضوع تا حدودی از نظر دانشمندان اثبات شده و حتی روی هزاران نفر تحقیقات صورت گرفته ولی باز هم شک و شبه ها و اختلافات زیادی در این زمینه هست .

ممکنه این مستندها علمی نباشن؟!

یادمه یه بارم پارسال یه پزشک طب سنتی میگفت در شب 14 ماه افراد حالت های عصبی پیدا می کنند و جرم و جنایت در این شب به شدت افزایش پیدا می کنه و به خاطر همین اگه شربت آبلیمو با عسل بخورند(اینم یه توصیه پزشکی !نوش جان ) تا حدودی به اونا آرامش میده و حتی می گفت دادگاه های ایران برای مجازات جنایت هایی که در این شب ها اتفاق افتاده تخفیف در نظر میگیره
    به هر حال به نظر من این موضوعی نیست که بشه ردش کرد و میشه گفت جای بحث و تحقیقات زیادی داره و شاید چند سال دیگه این موضوع اثبات بشه
    همه اینها به این دلیله که روش رصدی صحیحی رو در پیش نمیگیرین. شبی که قصد رصد دارین باید از بعد از ظهر به رختخواب بیرین و اجباراً بخوابین. در این حالت شب که بیدار شدین دیگه خوابتون نمیاد و دیگه حالت عصبی و تپش قلب و ... ایجاد نمیشه. فردای اون روز بعد از ظهر دوباره خوابتون میگیره اما اگه قصد رصد ندارین نخوابین. اجباراً بیدار بمونین و آخر شب بخوابین تا دوباره ساعت خوابتون به حالت اول برگرده.

بله ممنون از راهنماییتون حتما این کارو هم امتحان می کنم

علت چیه؟!
    بله من دقیقا مثل شما صبح روز بعد از رصد که داریم به سمت شهر برمی گردیم و به شدت خسته ، همه توی اتوبوس خواب هستن و حتی گاهی صدای خرو پفشونم تا آسمون میره ولی منم که بیخوابی اومده سراغم باید بشینم و به صدای دلنشین خرو پف دوستان که همزمان با هم اجرا میشه و مثل یه گروه سرود میمونه گوش بدم خونه هم میرم به زور شاید بتونم یک ساعتی رو بخوابم ولی این حالتم زیاد ادامه پیدا نمی کنه خوشبختانه، دو شب که رصد نکنم دیگه بیخواب نمیشم و دوباره مثل قبلم میشم .
    ویرایش توسط پیمان اکبرنیا : 12-25-2012 در ساعت 09:56 PM دلیل: ادغام پستها

15. 2 کاربر مقابل از pulsar عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #18
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    5839
    تشکر شده 1,240 بار در 176 ارسال

خب در این مورد احادیثی از امامان نقل شده که بعضی هاشون رو علم ثابت کرده
    دربرخي احاديث بر حجامت در ايامی كه جاذبه ماه و خورشيد در حداكثر ميزان است تاكيد شده است.امام رضا (ع) می فرمایند: خون در افزايش هلال ماه افزايش مي يابد و در كاهش هلال كاهش مي يابد.

اما در کل از تحقیقات صورت گرفته میتوان اینطور نتیجه گرفت که ماه تاثیر زیادی در پوست انسان ندارد بلکه بیشتر در خون و روحیات انسان اثر می گذارد.

فک کنم اونایی که در ایام عادی مشکل بی خوابی دارند تو شب هایی که ماه کامل هست این مشکلشون تشدید پیدا میکنه اون هم به دلایلیه که دوستان قبلا گفتن.

یه سوال دارم:اگر ماه باعث رشد موها میشه،چه چیزی موجب رشد ناخن ها میشه؟؟؟
    به سوالم نخندین!واقعا دلیلشو نمیدونم!!!
    به نظرم جواب هاش ربطی به جاذبه و این حرفا نداشته باشه!نظر شماچیه؟؟؟
    امضای ایشان
    I hope God grant you the serenity and power to struggle on

17. 8 کاربر مقابل از skynight عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #19
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8858
    تشکر شده 333 بار در 57 ارسال

به نظر من واقعا بعضی هاش غیر قابل باوره
    (البته من به نوبه خودم به ماه زیاد نگاه میکنم، و خب چون زیاد دچار بی خوابی میشم متوجه نمیشم آیا علتش ماهه یا چیز دیگه)
    اما رشد موها و این جور چیزها واقعا چه طور اثبات شدن؟! روش اثبات؟(آیا آزمایش کردن؟ ضریب خطای آزمایش چقدر بوده؟ اینا همه خب تاثیر داره تو نتیجه
    اما اینکه جاذبه تاثیر در رشد مو داشته باشه، زمین هم جاذبه داره ! خورشید هم جاذبه داره و به همین ترتیب. چرا موهای ما تحت تاثیر اون جاذبه ها قرار نمیگبرن؟ با توجه به این که ما به زمین نزدیک تریم تا به ماه پس باید بیشتر تحت جاذبه ی اون باشیم..؟!

آیا واقعا دلیلی بر اثبات این مطالب علیه () ماه زیبایمان هست؟
    امضای ایشان
    چون اکثر نوابغ و دیوانگان رفتار مشابه دارند، نبوغ و جنون در یک ردیفند. (گوته)

19. 3 کاربر مقابل از storm عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #20
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1764
    تشکر شده 4,023 بار در 349 ارسال

تاثیر ماه روی سلامت انسان         

علت چیه؟!
    امروز تو تاپيك Astronomical News
    خودمون در همين مورد خبری خوندم

به اينجا سر بزنيد.
    امضای ایشان
    مرگ اگر مرگ است آيد پيش من
    تا كشم خوش در كنارش تنگ تنگ

من از او جانی برم بی رنگ و بو
    او ز من دلقی ستاند رنگ رنگ

21. 8 کاربر مقابل از gissoo عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)