صفحه 7 از 44 نخستنخست ... 3456789101117 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 439

موضوع: راهنمای خرید تلسکوپ

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    283
    تشکر شده 6,306 بار در 874 ارسال

smile راهنمای خرید تلسکوپ

راهنمای خرید و انتخاب تلسکوپ

یکی از پرمخاطب ترین، پربازدیدترین و پر سوال ترین موضوعات در دنیای نجوم عمومی بحث خرید و راهنمایی در خرید تلسکوپ است. در ایران هم این بحث خیلی پر رونق شده و سوال های زیادی در این مورد پرسیده می شود. مشکلی که در راهنمایی و انتخاب تلسکوپ برای افراد نااشنا مشخصه، دادن یه سری مشخصات خاص و متنوع است که بر این اساس باید راهنمایی کرد.

در این تاپیک می تونید همه سوالاتتون درباره خرید تلسکوپ رو مطرح کنید

اما قبل از هر چیز پیشنهاد می کنیم مقاله زیر رو که با وسواس زیادی درباره معرفی انواع تلسکوپ ها و راهنمای خرید تلسکوپ هست رو مطالعه کنید.

برای مطالعه مقاله روی لینک زیر کلیک کنید

راهنمای خرید تلسکوپ

ویرایش توسط 169 : 07-13-2011 در ساعت 12:53 AM

2. Top | #61
    کاربر ممتاز
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    شماره عضویت
    900
    تشکر شده 12,272 بار در 1,234 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud farahbakhsh نمایش پست ها
    خیلی ممنون بابت راهنمایی تون ولی چند تا سوال برام پیش اومد.
    منظورتون از کمر دردهای کار با دابسونی به خاطر وزن زیاد و سخت بودن حملشه و یا به خاطر نوع خود تلسکوپ( منظورم خم شدن موقع رصده)؟
    یه دونه 6 اینچ نیوتنی با مقر Eq3 هست که قیمتش هم، برای من مناسبه ولی آیا به نظر شما درسته منکه تجربه کار با تلسکوپ ندارم از یه مقر استوائی شروع کنم؟من شنیدم این مقر برای عکاسی مناسب نیست و در آینده واسه عکاسی دوباره باید یه مقر مناسب تهیه کنم،پس به نظر شما پول دادن بابت این مقر مناسبه؟و آیا میشه تیوب رو با یه مقر az4 به صورت جدا بخرم؟
    وقتي با يه دابسوني رصد ميكنيم بخاطر ارتفاع پايين اپتيك هي مجبوريد خم شيد مخصوصا اگه جرم تو افق باشه

مقرهاي استوايي براي تازه كارها سخت هست ولي بعد از چندمدت عادت ميكنيد و البته مقرهاي سمت ارتفاعي براي عكاسي و trackكردن خوب نيستن(منظورم نوع گوتو ي اونهاست) البته اگه مدل eq3 كه ميفرماييد از نوع گوتو هست يعني eq3 سين اسكن، من اصلا پيشنهاد نميدم چون كيفيتش فوق العاده پايينه
    امضای ایشان

3. 3 کاربر مقابل از رضا طامهری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #62
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1520
    تشکر شده 307 بار در 24 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad20_12 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز.
    اگر میشه راجع به تلسکوپ های مدل AstroMaster و مدل PowerSeeker توضیح بدین و اینکه کدام یک از این مدلا برای من مناسب است.
    یه چیزهایی راجع به آسمون میدونم ولی در کل چند مدتی هست که شروع کردم به جمع آوری اطلاعات راجع به نجوم.
    تو خود سایت برای هر کدام از اینها سه مدل آورده اگر میشه بین این شش مدل بهترین را به من معرفی کنید. خیلی ممنون میشم اگر کمکم کنید
    سلام بر شما

مدل هاي سري power seeker اولين تلسكوپ هاي سلسترون براي آماتور ها هستند . كيفيت اين تلسكوپ ها در مقابل قيمت آنها خيلي خوب است اما امكان عكاسي با آنها موجود نمي باشد .

اين سري از تلسكوپ هاي سلسترون هم بازتابي و هم شكستي دارند . در مجموع براي شروع اولين تلسكوپ هايي هستند كه به آماتور ها توصيه مي شود .

اما سري AstroMaster يك Level بالاتر هستند ، هم از نظر اپتيك هم استقامت هم كيفيت و هم از نظر قيمت !

شكستي هاي 90mm AstroMaster تلسكوپ هاي بسيار پرطرفداري هستند كه قابل موتور دار شدن هم هستند .

بازتابي هاي 130MD AstroMaster اولين تلسكوپ هاي موتور دار سلسترون هستند كه با آنها امكان عكاسي هم داريد

به شكل كلي رتبه انواع سري تلسكوپ هاي سلسترون به ترتيب كيفيت به اين ترتيب است :

PowerSeeker

AstroMaster

Omni

NexStar-Se

Advanced

CPC

Edge-HD

به زودي تاپيك هاي معرفي و مقايسه محصولات سلسترون را ايجاد مي كنم .

5. 12 کاربر مقابل از Zalim Koylakayev عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #63
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    2400
    تشکر شده 6,172 بار در 666 ارسال

من نمی دونم شما و سایر دوستان موقع خرید اولین تلسکوپ چه قدر دچار سردرگمی شدین(اینقدر تنوع تلسکوپ ها زیاده که تصمیم گیری رو واسه آدم سخت میکنه) ولی انگار من هر چی بیشتر تحقیق میکنم ،دارم گیج تر میشم همش میترسم تلسکوپی که می خرم واسم کارآیی لازم رو نداشته باشه،شاید دیگه خیلی دارم وسواس به خرج می دم ولی الان بین چند گزینه شک دارم.
    ممنوم میشم اگه نظرتون رو راجع به این تلسکوپ که تو سایت هست بدونم،به نظرم قیمتش که خیلی مناسبه.
    http://www.avastarco.com/powerseeker127eq.asp

7. 2 کاربر مقابل از مسعود فرح بخش عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #64
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1520
    تشکر شده 307 بار در 24 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud farahbakhsh نمایش پست ها
    من نمی دونم شما و سایر دوستان موقع خرید اولین تلسکوپ چه قدر دچار سردرگمی شدین(اینقدر تنوع تلسکوپ ها زیاده که تصمیم گیری رو واسه آدم سخت میکنه) ولی انگار من هر چی بیشتر تحقیق میکنم ،دارم گیج تر میشم همش میترسم تلسکوپی که می خرم واسم کارآیی لازم رو نداشته باشه،شاید دیگه خیلی دارم وسواس به خرج می دم ولی الان بین چند گزینه شک دارم.
    ممنوم میشم اگه نظرتون رو راجع به این تلسکوپ که تو سایت هست بدونم،به نظرم قیمتش که خیلی مناسبه.
    http://www.avastarco.com/powerseeker127eq.asp
    سلام بر شما

اين تلسكوپ هاي PowerSeeker 127 تلسكوپ هاي خوبي براي شروع هستند . تلسكوپ 5 اينچ بازتابي با پايه استوايي

اما اگر بخواهي با اينها عكس نجومي بگيري نمي شود . چون كه موتور ندارند و نمي توانند موضوعات را دنبال كنند ولي الآن يادم نيست كه موتور روي اينها نصب مي شود يا نه

ولي مهمتر از همه كيفيت آينه اين تلسكوپ ها است كه كيفيت سلسترون است

9. 8 کاربر مقابل از Zalim Koylakayev عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #65
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    2400
    تشکر شده 6,172 بار در 666 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Zalim Koylakayev نمایش پست ها
    سلام بر شما

اين تلسكوپ هاي PowerSeeker 127 تلسكوپ هاي خوبي براي شروع هستند . تلسكوپ 5 اينچ بازتابي با پايه استوايي

اما اگر بخواهي با اينها عكس نجومي بگيري نمي شود . چون كه موتور ندارند و نمي توانند موضوعات را دنبال كنند ولي الآن يادم نيست كه موتور روي اينها نصب مي شود يا نه

ولي مهمتر از همه كيفيت آينه اين تلسكوپ ها است كه كيفيت سلسترون است
    سلام خیلی ممنون،فقط اگه بشه روش موتور نصب بشه ،تقریبا از این سردرگمی در میام و مطمئنا و 100% همین رو میگیرم

این هم آدرس یه سایته که شاید تو تصمیم برخی از دوستان برای تلسکوپ کمک کنه،شبیه ساز تلسکوپه یعنی با دادن مشخصات تلسکوپ تصویر اون جرم از پشت تلسکوپ رو میده (به صورت آنلاین هم کار میکنه )البته خودم نمیدونم چقدر با واقعیت هم خوانی داره
    http://www.telescope-simulator.com/i...=article&id=45

11. 3 کاربر مقابل از مسعود فرح بخش عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #66
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

سلام جناب فرح بخش

ضمن تشكر فراوان از آقاي كويلاكايف بابت پاسخ هاي خوبشان

سري پاورسيكر به طور كلي ( همه انواع ) قابليت نصب موتور ندارد . البته پيچ ميكرو جهت تنظيمات ريز دارد و اگر به طور حدودي هم قطبي شود پيچ هاي ميكرو مي توانند تا حدي كار موتور را انجام دهند ( البته بجز براي عكاسي )

اما همانطور كه آقاي زليم هم اشاره كردند سري Astromaster نخستين رده از ابزار هاي سلسترون هستند كه موتور ردياب ( يا قابليت نصب موتور ) را دارند .
    امضای ایشان
    باده خور غم مخور و پند مقلد منیوش
    اعتبار سخن عام چه خواهد بودن

13. 8 کاربر مقابل از Mostafa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #67
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    2408
    تشکر شده 5 بار در 2 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezatamehri نمایش پست ها
    سلام star48عزيز
    متاسفانه اطلاعات شما همانطور كه خودتون فرمودين در امر نجوم رصدي كافي نيست و همچنين تجربه رصد هم نداريد
    در كل باهزينه اي كه گفتين بهترين اپتيكي كه ميتونيد تهيه كنيد ٥اينچ بازتابي با پايه سمت ارتفاعي az4هست كه حداكثر بزرگنماييش ٢٠٠برابر است و البته قابليت گوتو هم ندارد
    اما اجازه بدهيد جسارتا اپتيكي را براي شروع نجوم رصدتان پيشنهاد كنم
    دوچشمي ٨٠*٢٠ يا ٧٠*١٥كه علاوه بر اينكه كاربري اساني و بزرگنمايي مطلوبي دارد دست شما را در يافتن اجرام سماوي هم چيره ميكند
    علي هذا بهترين تلسكوپي كه ميتوانيد تهيه كنيد همان ٥اينچ فوق است

با درود و تشکر از راهنمایی شما
    لطفا در مورد مدلهای مختلف دوربین 80*20 توضیح مختصری بفرمایید (آپو یا آکرو)

15. 2 کاربر مقابل از setar48 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #68
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    538
    تشکر شده 12 بار در 3 ارسال

سلام خدمت دوست عزیز Zalim Koylakayev .از راهنمایی های شما خیلی ممنونم.حالا دیگه تقریبا میدونم چه مدلی برام خوبه. ولی دوست دارم راجع به تلسکوپها اطلاعات بیشتری کسب کنم.
    امضای ایشان
    گربه خود آیی
    به خدایی رسی

17. Top | #69
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1215
    تشکر شده 617 بار در 102 ارسال

دوستان من یه تلسکوپ سبک برای گاید اسکوپ می خام ( ترجیحا اکروماتیک کوچک تر از ۷۰ ) چی هست کیفیت اپتیکش زیاد برام مهم نیست چون فقط برای گاید اسکوپ می خوام ولی حتما بایت سبک باشه چون مقرم eq5 و زیاد نمی تونه وزن زیاد تحمل کنه ، تیوب اصلیم هم آپوی ۸۰ میلی متره .
    امضای ایشان
    www.partoag.com
    منجمان کشور ها ، متحد شوید

18. Top | #70
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    536
    تشکر شده 2,761 بار در 325 ارسال

راهنمای خرید تلسکوپ         
    نقل قول نوشته اصلی توسط behnood نمایش پست ها
    دوستان من یه تلسکوپ سبک برای گاید اسکوپ می خام ( ترجیحا اکروماتیک کوچک تر از ۷۰ ) چی هست کیفیت اپتیکش زیاد برام مهم نیست چون فقط برای گاید اسکوپ می خوام ولی حتما بایت سبک باشه چون مقرم eq5 و زیاد نمی تونه وزن زیاد تحمل کنه ، تیوب اصلیم هم آپوی ۸۰ میلی متره .
    برای این مقر با تلسکوپ آپوی 80 میتونید از همون آکروماتیک 70 هم استفاده کنید . اگر خیلی سبکتر میخواید کار کنید از فایندر 5*90 هم میتونید استفاده کنید اما برای اتصال گایدر یکم باید تلاش کنید
    امضای ایشان
    هر چه با من اینجاست رنگ رخ باخته است آفتابی هرگز گوشه چشمی هم بر فراموشی این دخمه نینداخته است
    اندر این گوشه خاموش فراموش شده کز دم سردش هر شمعی خاموش شده یاد رنگینی در خاطر من گریه می انگیزد
    ارغوانم آنجاست ارغوانم تنهاست ارغوانم دارد می گرید
    چون دل من که چنین خون ‌آلود هر دم از دیده فرو می ریزد

19. 7 کاربر مقابل از rock_iml عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 7 از 44 نخستنخست ... 3456789101117 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)