صفحه 2 از 44 نخستنخست 12345612 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 439

موضوع: راهنمای خرید تلسکوپ

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    283
    تشکر شده 6,306 بار در 874 ارسال

smile راهنمای خرید تلسکوپ

راهنمای خرید و انتخاب تلسکوپ

یکی از پرمخاطب ترین، پربازدیدترین و پر سوال ترین موضوعات در دنیای نجوم عمومی بحث خرید و راهنمایی در خرید تلسکوپ است. در ایران هم این بحث خیلی پر رونق شده و سوال های زیادی در این مورد پرسیده می شود. مشکلی که در راهنمایی و انتخاب تلسکوپ برای افراد نااشنا مشخصه، دادن یه سری مشخصات خاص و متنوع است که بر این اساس باید راهنمایی کرد.

در این تاپیک می تونید همه سوالاتتون درباره خرید تلسکوپ رو مطرح کنید

اما قبل از هر چیز پیشنهاد می کنیم مقاله زیر رو که با وسواس زیادی درباره معرفی انواع تلسکوپ ها و راهنمای خرید تلسکوپ هست رو مطالعه کنید.

برای مطالعه مقاله روی لینک زیر کلیک کنید

راهنمای خرید تلسکوپ

ویرایش توسط 169 : 07-13-2011 در ساعت 12:53 AM

2. Top | #11
    کاربر ممتاز
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    شماره عضویت
    900
    تشکر شده 12,272 بار در 1,234 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط andromeda-s نمایش پست ها
    -به تلسکوپ نیاز دارم چون دارم نجوم رصدی می خونم که البته دورمون دیروز تموم شد فقط مونده رصد که اگه بخوام کامل یاد بگیرم حتما باید یه تلسکوپ داشته باشم!

1-نمیدونم بیشتر از همه چی کارایی تلسکوپ برام مهمه اما حداقلش فکر کنم تا حدود 500 هزار تومان

2-هر دوتاش

3-فعلا رصد ولی می خوام عکاسیم یاد بگیرم

4-نه ندارم

5-رصد همه چیو دوست دارم بایدم همه چیو رصد کنم تا بتونم چیزاییرو که یاد گرفتم عملی انجامشون بدم.

6-یه چند باری داشتم دو بارش که فک کنم خیلی طول کشید البته پشت تلسکوپ متاسفانه قطر تلسکوپ یادم نیست ولی هم با نیوتونی کار کردم هم گالیله ای

7-خوب خیلی مهمه

8-نه دوست ندارم چون آدمو تنبل می کنه و لذت رصدم کمتر میشه

9-تقریبا خیلی عجله دارم

10-2 ساله که دارم به شکل جدی تر می خونم تقریبا هم اطلاعاتم کامله
    با سلام خدمت کاربر گرامی andromeda-s
    ابتدا یه سوال: اینکه میگید حداقل پانصدهزار تومان اونوقت حداکثرش چقده!!!!

خب، شما یه تلسکوپ میخواید که کیفیتش بالا باشه، برای عکاسی هم بشه استفاده کرد و بدتونم نمیاید تو طبیعت گردی ازش استفاده کنید
    اینا همش یعنی یه تلسکوپ شکستی(همون گالیله ای که فرمودین) ولی چه نوعش مهمه!! وقتی بحث عکاسی پیش میاد فقط فکرمون به سمت اپوکروماتیکها و شبه اپوکرومتیکها سوق پیدا میکنه

من بودجتون رو حدود ۱ میلیون تومان در نظر میگیرم چراکه اگه بخوایم همون ۵۰۰ هزارتومان رو در نظر بگیریم، مجبورین بحث عکاسی رو کم رنگ کنیم و به یه شکستی اکروماتیک ۱۰۰ میلیمتری حدودا یا نیوتنی ۱۵۰ میلیمتری با پایه سمت ارتفاعی اکتفا کنید
    خب در نظر داشته باشید که برای عکاسی باید نسبت کانونی تلسکوپتون کم باشه و همچنین خطای رنگی پایینی هم داشته باشه از اینرو یه شبه اپو ۸۰ میلیمتری با فاصله کانونی ۶۵۰ میلیمتری مناسب خواهد بود البته اگه بودجتون رو افزایش بدید میتونید یه اپوی واقعی مارک ویلیام اپتیک داشته باشین که بخاطر تازه کاریتون اصلا پیشنهاد نمیشه
    برای پایه هم باید یه پایه استوایی موتور دار استفاده کنید که بشه عکاسی deep sky و قلمدوش (پیگی بک) انجام داد

اسمون دلتون پرستاره
    امضای ایشان

3. 7 کاربر مقابل از رضا طامهری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #12
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    1340
    تشکر شده 20 بار در 3 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezatamehri نمایش پست ها
    دوست عزیز golpesarejahrom
    باسلام و احترام خدمت شما
    بعلت اینکه شما هم تاکنون رصدی نداشتین و هم اطلاعاتتون در مورد نجوم رصدی کمه بهتر میدونم ابتدا به تاپیک رصد بدون گواهینامه مراجعه کنید
    با تشکر

نه، در این حد که بلدم
    من یکی دو ترم کلاس نجوم رفتم. کتاب نجوم مقدماتی یک هم خوندم.

5. 3 کاربر مقابل از golpesarejahrom عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #13
    کاربر ممتاز
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    شماره عضویت
    900

نقل قول نوشته اصلی توسط golpesarejahrom نمایش پست ها
    نه، در این حد که بلدم
    من یکی دو ترم کلاس نجوم رفتم. کتاب نجوم مقدماتی یک هم خوندم.
    دوست گرامی بنده به هیچ عنوان قصد جسارت خدمت شریف شما را نداشتم صرفا به خواسته شما به دید علمی تری نگاه کردم
    خرید تلسکوپ توسط شما در این برهه از زندگی نجومیتان کار درستی نیست و با انتخاب نوع خاصی تلسکوپ ممکن است پس از اشنا شدن با اسمان متوجه شوید که علاقه شما مثلا اجرام منظومه شمسی بوده و شما بجای یک تلسکوپ با فاصله کانونی بالا یک تلسکوپ مناسب عکاسی دارید!!!!
    بهرحال اگر هنوز هم میخواهید اپتیک داشته باشید من به شما دوچشمی ۲۰*۸۰ را توصیه میکنم که در پیشرفت نجوم رصدی شما بسیاربسیار مفید خواهد بود
    اسمون دلتون پرستاره
    امضای ایشان

7. 4 کاربر مقابل از رضا طامهری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #14
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1244
    تشکر شده 244 بار در 33 ارسال

من می خوام یه دوربین دوچشمی بخرم! اگه کمکم کنین ممنون می شم!
    0- دلیل اصلیم اینه که بتونم از اجرام اسکچ بزنم!
    1- نمی دونم!فک نکنم مهم باشه!فقط اگه ممکنه هر پیشنهادی که می دین قیمتشم بنویسین!
    2- هر جفتش!
    3- معلومه دیگه با دوربین دوچشمی که نمی شه عکاسی کرد!
    4- آره خب هرچی کوچیکتر باشه بهتره!
    5- همه اجرام
    6- چندباری رصد کردم ولی دقیق یادم نیست. یکی دوبار از پشت تلسکوپ بازتابی چندبارم از پشت دوچشمی
    7- خیلی!
    8- ـــــــــــــ
    9- تقریبا خیلی!
    10- 4،5 سال بدون وقفه نجوم خوندم! دو، سه سال وسطش وقفه افتاد! الان دوباره دارم جدی تر دنبال می کنم!

9. 3 کاربر مقابل از fairytale عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #15
    کاربر ممتاز
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    شماره عضویت
    900

نقل قول نوشته اصلی توسط fairytale نمایش پست ها
    من می خوام یه دوربین دوچشمی بخرم! اگه کمکم کنین ممنون می شم!
    0- دلیل اصلیم اینه که بتونم از اجرام اسکچ بزنم!
    1- نمی دونم!فک نکنم مهم باشه!فقط اگه ممکنه هر پیشنهادی که می دین قیمتشم بنویسین!
    2- هر جفتش!
    3- معلومه دیگه با دوربین دوچشمی که نمی شه عکاسی کرد!
    4- آره خب هرچی کوچیکتر باشه بهتره!
    5- همه اجرام
    6- چندباری رصد کردم ولی دقیق یادم نیست. یکی دوبار از پشت تلسکوپ بازتابی چندبارم از پشت دوچشمی
    7- خیلی!
    8- ـــــــــــــ
    9- تقریبا خیلی!
    10- 4،5 سال بدون وقفه نجوم خوندم! دو، سه سال وسطش وقفه افتاد! الان دوباره دارم جدی تر دنبال می کنم!
    با سلام
    عکس از سایت اواستار

دوربینهای دوچشمی هم مانند تلسکوپهای شکستی دارای دودسته اصلی هستند(از نظر کیفیت) :۱- اکروماتیک ۲- اپوکروماتیک

در دنیایی دوچشمی های نجومی(که اکثرا از اکروماتیک استفاده میکنن) دو شرکت سلسترون و نایت اسکای بیشتر از بقیه خودشون رو نشون دادن
    محبوب ترین دوربین دوچشمی میان منجمها(هیچ ربطی به حرفه ای و تازه کار بودن نداره) دوچشمی ۸۰*۲۰ سلسترون هست. یه دوربین با بزرگنمایی۲۰ برابر و میدان دید ۳.۲ درجه ؛ یه اپتیک عالی و جمع و جور. عین همین دوربین رو نایت اسکای هم داره که قیمت هردوشون حدود ۳۰۰ هزار تومانه؛ حسن این نوع دوچشمی دراینه که درحین بزرگنمایی بالا و میدان دید خوب، براحتی میشه بدون پایه و حتی در طبیعت گردیم از اون استفاده کرد
    عدسی این دوربینها multi coated هست که خطای رنگی و کروی این اپتیکها رو پایین میاره! همچنین درون اونها با گازهای بی اثر مثل نیتروژن با فشار پرمیشه تاهم در برابر ضربه مقاوم تر باشن و هم گازهای درون اپتیک باعث شکست نور نشه
    در این خانواده دوچشمی ۷۰*۱۵ هم هست که خب یه دوچشمی کوچیکه و من به شما توصیه نمیکنم

همچنین دوچشمی ۲۵*۱۰۰ هم هست که یه دوچشمی بزرگه و بدون پایه نمیشه ازش استفاده کرد ولی واسه دیدن تمامی اجرام سماوی عالیه و قیمتش هم حدودا ۴۵۰ هزار تومانه

اگر هزینه زیاد براتون مهم نیست میتونید یک دوچشمی اپوکروماتیک بردارید! وقتی حرف از اپوی واقعی میاد(تو دنیای اماتوری البته) همه بیاد ویلیام میفتن(دوستانی که بیاد تاکاهاشی و استروفیزیک میفتن دیگه خیلی حرفه هستن دی ) ویلیام یه دوربین دوچشمی ۲۲*۹۰ اپوکروماتیک داره که دیگه حرف نداره ولی قیمتش بالاست و حدود ۱۱۰۰۰۰۰ تومان قیمتشه(معادل قیمت یه تلسکوپ شکستی مناسب)

مورد بعدی، بحث پایه است
    پایه دوچشمی باید محکم و سنگین باشه
    فعلا دو برند پایه در میان دوچشمی دوستان مرسومه یکی اوریون و دیگری ولبرون، که پایه های مناسبی ارائه میدن
    بهرحال درنظر داشته باشین که درصورتی که دوچشمی ۸۰*۲۰ یا ۱۰۰*۲۵ تهیه کردید وزن پایه باید بالای دوکیلوگرم باشه
    قیمت پایه ی مد نظر من برای شما حدود ۱۵۰ هزارتومانه

امضای ایشان

11. 7 کاربر مقابل از رضا طامهری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #16
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    283

ممنون از آقای Rezatamehri که به جا و درست راهنمایی می کنند و زحمت راهنمایی دوستان رو می کشند! بسیار ممنون

و آقا/خانم golpesarejahrom خوش اومدید
    آقای طامهری گفتند که صبر کنید و درست هم گفتند ولی برای اینکه نجوم هم کم و بیش خوندید می تونید برای شروع رصد از دوربین دوچشمی استفاده کنید!(معمولا تازه کار ها دید خوبی نسبت به دوچشمی های نجومی ندارند و ترجیح میدم تلسکوپ بگیرن تا دوچشمی که این واقعا درست نیست! دوربین دوچشمی از دو تلسکوپ شکستی ساخته شده و از لحاظ نوری بیشتر از تلسکوپ ها در همون رده نور جمع آوری می کنه و اجرام کم رو هم می تونید راحت رصد کنید.) همون طور هم که آقای rezatamehri گفتن 20*80 براتون مناسبه!
    شما گفتید که قصد عکاسی هم دارید ولی با هزینه ای که شما گفتید نمیشه اپتیک و مقر خوبی برای عکاسی داشت! پیشنهاد می کنم(و البته به نفع خودتون) یکی دو سال با دوچشمی رصد کنید تجربه کنید تا اون موقع هم هزینه ای بیشتر جمع کنید و اپتیک های بهتری برای عکاسی بخرید. واقعا این به نغع خودتون هست باور کنید.
    امضای ایشان
    .

13. 6 کاربر مقابل از 169 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #17
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    كاربر راهنمای ويكی نجوم
    شماره عضویت
    960
    تشکر شده 6,841 بار در 934 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط astronomer169 نمایش پست ها
    راهنمای خرید و انتخاب تلسکوپ

یکی از پرمخاطب ترین، پربازدیدترین و پر سوال ترین موضوعات در دنیایی نجوم عمومی بحث خرید و راهنمایی در خرید تلسکوپ است. در ایران هم این بحث خیلی پر رونق شده و سوال های زیادی در این مورد پرسیده می شود. مشکلی که در راهنمایی و انتخاب تلسکوپ برای افراد نااشنا مشخصه، دادن یه سری مشخصات خاص و متنوع است که بر این اساس باید راهنمایی کرد. این مشخصاتی که داده می شه به طور کلی در چند سوال زیر خلاصه می شه!

هر کسی که می خواد تلسکوپ و یا دوربین دوچشمی بخره به این سوالات واضح و آشکارا و خلاصه(توضیح در صورت نیاز) پاسخ بده! بر اساس جواب سوالاتی که می دید به طور کلی تلسکوپی(هایی) پیشنهاد می شود که می تونید تهیه کنید.
    از توضیحات اضافه و متفرقه پرهیز کنید چون خیلی حاشیه ساز خواهد شد.

سوالات :
    __________________________________________________ __________________________________

0- فکر می کنید به تلسکوپ نیاز دارید؟! حتما اره دیگه!حالا چرا؟ توضیحات حداکثر چندخط باشه!

1- حداقل و حداکثر هزینه ای(تومان) که می توانید پرداخت کنید چقدر است؟

2- برای چه موضوعاتی می خواهید استفاده کنید؟ ( 1- نجوم،2- طبیعت،3- هردو)

3- ار تلسکوپ چه استفاده ای می خواهید بکنید؟ ( 1- فقط رصد،2- فقط عکاسی،3- هر دو)

4- مشکلی در حمل و نقل ابزاری که می خواهید تهیه کنید دارید یا نه؟ (1- اره، 2- نه )

5- به طور کلی علاقه مند به رصد چه موضوعاتی هستنید؟( 1- اجرام نقطه ی مثله خوشه ها،دوتایی ها،سیارات و ... 2- اجرام گسترده مثله سحابی ها،کهکشان ها و ... 3- همه اجرام)

6- سابقه ی رصد از پشت تلسکوپ و دوچشمی را داشته اید؟( 1- اره خیلی، 2- چندباری دیدم ، 3- تا حالا رصد نکردم) ( اگه از پشت وسیله ای رصد کردید مشخصات اپتیکی که با اون رصد کردید رو حدودا بگید.قطر و نوع طراحی شکستی یا بازتابی)

7- کیفیت اپتیک و رصد چقدر برایتان مهم است؟ ( 1- خیلی، 2- متوسط 3- زیاد نه)

8- دوست دارید که تلسکوپ قابلیت گوتو(ردیابی خودکار اجرام آسمان) داشته باشد یا نه؟! ( 1-اره، 2- نه )

9- چقدر برای خریدن عجله دارید؟(1- خیلی، 2- زیاد نه، 3- عجله ای ندارم)

10- چند سال سابقه ی فعالیت در نجوم و چه مقدار به نجوم آشنایی دارید؟ توضیحات کوتاه باشه لطفا!

__________________________________________________ __________________________________

خوب دوستان چند هفته ایه میخوام یه تلسکوپ دابسونی بگیرم که میخواستم با شما مشورت کنم اول سوالاتی که باید جوا ب بدمو میگم بعد لینک اون دوتا تلسکوپ که مد نظرمه میذارم برین ببینین چه جوره البته اگه نوع های دیگه رو میشناسینم بگین .

.آره دیگه پول اضافی که نمیخوام خرج کنم سوالش راحت بود .

2.حداقل هزینه 350تا 450تومان

3.نجوم

4هم آره هم نه

5.همه ی اجرام

6.آره تجربه ی خوبی دارم قبلا با تلسکوپ شکستی رصد کردم

7.متوسط

8.خیر

9.زیاد نه از قدیم گفتن گر صبر کنی ز غوره حلوا سازی

10.موسط به بالا در واقع اطلاعات رصدی خیلی بالاست ولی تجربه ی رصدیم در حد متوسطه
    امضای ایشان
    این سرا را سزا بیش از این است ....

15. Top | #18
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    كاربر راهنمای ويكی نجوم
    شماره عضویت
    960
    تشکر شده 6,841 بار در 934 ارسال

خوب دوستان اون لینک هارم میذارن کسانی که میخوان کمک کنن برن ببینن
    دابسونی 6 اینچی
    http://telescope.ir/index.aspx?sitei...=238&proid=270

8 اینچی
    http://telescope.ir/index.aspx?sitei...=238&proid=271
    امضای ایشان
    این سرا را سزا بیش از این است ....

16. Top | #19
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    283

نقل قول نوشته اصلی توسط آسمون کویر نمایش پست ها
    خوب دوستان چند هفته ایه میخوام یه تلسکوپ دابسونی بگیرم که میخواستم با شما مشورت کنم اول سوالاتی که باید جوا ب بدمو میگم بعد لینک اون دوتا تلسکوپ که مد نظرمه میذارم برین ببینین چه جوره البته اگه نوع های دیگه رو میشناسینم بگین .

.آره دیگه پول اضافی که نمیخوام خرج کنم سوالش راحت بود .

2.حداقل هزینه 350تا 450تومان

3.نجوم

4هم آره هم نه

5.همه ی اجرام

6.آره تجربه ی خوبی دارم قبلا با تلسکوپ شکستی رصد کردم

7.متوسط

8.خیر

9.زیاد نه از قدیم گفتن گر صبر کنی ز غوره حلوا سازی

10.موسط به بالا در واقع اطلاعات رصدی خیلی بالاست ولی تجربه ی رصدیم در حد متوسطه
    - خیلی خوبه که هم رصد کردید و هم وارد هستید! ببینید قدرت جمع اوری نوری 6 اینچ حدودا 645 و برای 8اینچ 1147 است! حدودا 77% اینه 8 اینچ بیشتر از 6 اینچ نور جمع میکنه! و از طرفی هم قدرت تفکیک بهتری داره! همین دو مورد خیلی مهم باعث میشه که شما 100 هزار تومان بیشتر خرج کنید ولی چیز به نسبت بهتری بگیرید! پس 8 اینچ بهترین گزینه است!

یک نکته مهم : دوستانی که قصد خرید تلسکوپ دارند حتما و حتما به نوع طراح ایینه اصلی تلسکوپ توجه کنند! ایینه های تلسکوپ نیوتنی یه صورت "کروی" و "سهموی" ساخته می شوند! اینه های کروی برای نسل اول تلسکوپ ها بود و الان هم تا حد زیادی پیدا موجود است که این نوع طراحی ایینه دو خطای شدید به اسم "کما" و "کروی" دارد که با هم دست به دست هم میدن که تصاویر رو مات کنند! در اینه های "سهموی" خطای "کروی" کامل حذف می شود ولی خطای کما همچنان با همان مقدار قبلی وجود دارد! خطای کروی در سطح تصویر پخش می شود یعنی کل تصویری که از پشت چشمی تلسکوپ می بینید دست خوش این خطای "کروی" ایینه است! این خطا (کروی) باعث می شود که تصاویر شفاف یا به اصطلاح تیز نباشد! پس حتما در خرید تلسکوپ نیوتنی حتما طراحی اینه اصلی رو چک کنید که حتما سهموی باشد چون کیفیت بسیار بالای تولید می کند! پیشنهاد می کنم هیچ وقت سمت اینه های کروی نرید!

- یه پیشنهاد به تمامی دوستانی که میخواهند نجوم رصدی رو با هزینه حدودا 500هزار تومان شروع کنند! تلسکوپ های دابسونی با سایز دهانه 8 اینچ بهترین گزینه است! معیار بهترین گزینه رو هم بهتره بگم پرطرفداری بیش از حد این تلسکوپه! توی ایران تلسکوپ دابسونی 8 اینچ و دوچشمی 15*70 یا 20*80 پرطرفدارترین ابزارهای رصدی به شمار می ایند!
    امضای ایشان
    .

17. 9 کاربر مقابل از 169 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #20
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1421
    تشکر شده 461 بار در 83 ارسال

راهنمای خرید تلسکوپ         
    1. چونکه راستش 3-4 ساله که برای دنبال کردن نجوم فقط کتاب خوندم(البته اینی که میگم معنیش این نیست که خیلی مخم) حالا میخوام نجوم رو از نوع رصدی جدی تر دنبال کنم چون قبلا هم دنبال میکردم ولی کاملا جدی نبود.
    2. معلوم نیست باید پول تو جیبی هامو جمع کنم ببینم چقدر میشه (البته 3-4 ماه دیگه دقیقا برای خرید اقدام میکنم ولی میخوام زودتر تحقیق کنم ببینم کدوم رو بخرم بهتره)
    3. فقط نجوم
    4. الآن فقط روی رصد میخوام کار کنم چون به نظرم برای عکاسی یکم زوده
    5. من با تلسکوپی که دارم به دلیل شرایط جوی تونستم سیارات رو ببینم، چند تا خوشه خیلی نورانی رو و همچنین ماه و اینا رو. ولی در کل به همه نوع جرمی علاقه مندم چه نقطه ای چه گسترده
    6. با تلسکوپ کار کردم. فقط یه مشکل بزرگ داشتم و اون اینه که هیچ عددی روی این تلسکوپ نوشته نشده:
    بارها فکر کردم شاید واقعا تلسکوپ نباشه ولی وقتی با تلسکوپ های شکستی دیگه مقایسه کردم دیدم چیزی جز مشخصات تلسکوپ و لنز های کم نداره. ولی در کل چیزی که فهمیدم اینه که تلسکوپم از دوربین دو چشمی چند تا دوستام که بزرگنمایی معمولی داشتند بهتر بوده.
    7. به اندازه ای که خرج زیادی نداشته باشه (چون فقط میخوام شروع کنم، نمیخوام خرج زیادی کنم ، چیزی که قطعیه اینه که میخوام با این تلسکوپ تجربه کسب کنم و شاید هر بلایی سرش بیارم)
    8. نمیدونم اینو میذارم به عهده خودتون من تا حالا با همچین تلسکوپی کار نکردم ولی اگر این ویژگی رو نداشته باشه واسه من مشکلی نیست تو پیدا کردن اجرام ماهرم ولی موتور و پایه سنگین باید داشته باشه که از باد متنفرم
    9. من گفتم تا 2-3 ماه دیگه عجله ای ندارم ولی قطعی میخوام
    10. ار دوم دبستان نجوم خوندم، الان میرم اول دبیرستان، از چهارم دبستان با این تلسکوپ مذکور کار کردم.
    خودم روی یه تلسکوپ بازتابی نیوتنی فکر میکردم، چون احساس میکنم با این شرایط انتخاب خوبیه
    ولی یه مشکل داشتم که دوست داشتم ضمن راهنمایی ام به این سوالم هم جواب بدید:
    همون طور که میدونید این تلسکوپ تنها خطای مهمی که داره خطای کروی هستش میخواستم بدونم ابزاری که این خطرا رو رفع میکنه چیه؟
    امضای ایشان
    هر چه بود از دقیقه های نجوم
    با یکایک نهفته ها علوم
    خواندم و سر هر ورق جستم
    چون تو رو یافتم ورق شستم
    نظامی

19. 2 کاربر مقابل از saeedmozah عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 2 از 44 نخستنخست 12345612 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)