صفحه 13 از 44 نخستنخست ... 39101112131415161723 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 439

موضوع: راهنمای خرید تلسکوپ

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    283
    تشکر شده 6,306 بار در 874 ارسال

smile راهنمای خرید تلسکوپ

راهنمای خرید و انتخاب تلسکوپ

یکی از پرمخاطب ترین، پربازدیدترین و پر سوال ترین موضوعات در دنیای نجوم عمومی بحث خرید و راهنمایی در خرید تلسکوپ است. در ایران هم این بحث خیلی پر رونق شده و سوال های زیادی در این مورد پرسیده می شود. مشکلی که در راهنمایی و انتخاب تلسکوپ برای افراد نااشنا مشخصه، دادن یه سری مشخصات خاص و متنوع است که بر این اساس باید راهنمایی کرد.

در این تاپیک می تونید همه سوالاتتون درباره خرید تلسکوپ رو مطرح کنید

اما قبل از هر چیز پیشنهاد می کنیم مقاله زیر رو که با وسواس زیادی درباره معرفی انواع تلسکوپ ها و راهنمای خرید تلسکوپ هست رو مطالعه کنید.

برای مطالعه مقاله روی لینک زیر کلیک کنید

راهنمای خرید تلسکوپ

ویرایش توسط 169 : 07-13-2011 در ساعت 12:53 AM

2. Top | #121
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    3503
    تشکر شده 2 بار در 2 ارسال

سلام
    بنده قصد خرید یک تلسکوپ تا قیمت 300000 تومان دارم می خواستم بدونم چه مدلی بگیرم خوبه .خیلی ممنون میشم که منو راهنمایی کنید چون من تازه کار هستم

3. کاربر مقابل از amirbabaee عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

4. Top | #122
    کاربر ممتاز
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    شماره عضویت
    900
    تشکر شده 12,272 بار در 1,234 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط amirbabaee نمایش پست ها
    سلام
    بنده قصد خرید یک تلسکوپ تا قیمت 300000 تومان دارم می خواستم بدونم چه مدلی بگیرم خوبه .خیلی ممنون میشم که منو راهنمایی کنید چون من تازه کار هستم
    سلام دوست گرامی amirbabaee
    اینکه شما در خرید تلسکوپتون چه هدفی رو میخواید دنبال کنید مهمه!: اجرام نزدیک، اجرام ژرف و یا حتی عکاسی
    اما در اینجا دو نکته حائذ اهمیته
    اول اینکه با توجه به هزینه مد نظر شما، گزینه های زیادی پیش روی شما نخواهد بود یعنی فقط لینک زیر میتونه با این رنج هزینه جوابگوی شما باشه اما.....

http://www.avastarco.com/powerseeker80eq.asp

اما شاید بهتر باشه کمی اصولی تر با قضیه برخورد کنیم یعنی مثل بسیاری از منجمها و دل مشغولان آسمون قدم به قدم، پا به آسمون بذارید. یعنی ابتدا از ابزاری استفاده کنید که هم تخصص کمتری میخواد و هم با توجه به بکارگیری راحت میدان دید بهتری رو پیش روی شما میذاره یعنی دوربین دوچشمی نجومی
    دوربین فوق دوربین دوچشمی 80*20 سلسترون هست که با دادن بزرگنمایی 20 برابر و البته میدان دید تقریبا 4 درجه ای به شما، رصد رو بسیار راحت و لذت بخش میکنه

آسمون دلتون پرستاره
    امضای ایشان

5. 4 کاربر مقابل از رضا طامهری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #123
    کاربر طلایی عکاسی

عنوان کاربر
    كاربر طلايی عكاسی
    شماره عضویت
    254
    تشکر شده 3,054 بار در 218 ارسال

با سلام
    بنده مدتی هست که میخوام یک تلسکوپ تهیه کنم که هم گذر زهره رو از دست ندم هم اینکه عکاسی طبیعت انجام بدم و ترجیحا قصد دارم با پایه عکاسی ، عکاسی کنم.
    تصمیم بنده این بود که از نوع اشمیت کسگرین سلسترون انتخاب کنم.
    از بعضی افراد با تجربه مشورتی گرفتم که یکی از اونها به این اشاره داشت که با اشمیت کسگرین به دلیل اینکه هنگام فوکوس آینه جابجا میشه سرعت عملم رو ممکنه پایین بیاره مخصوصا با پایه معمولی ، و پیشنهاد خرید یک آپو یا یک rc رو داد (چون فوکوسر کنار چشمیه ).
    ولی دوست دیگری این مسئله رو رد کرد. فعلا کمی به دلیل گرانی انتخاب هایم کمی گیج شدم چون اهل ریسک کردن نیستم.
    دوستان باتجربه اگر کمکی در انتخاب تلسکوپ به من بکنند خیلی ممنون میشم.
    اگر هم کسی تجربه عملی با تلسکوپ در زمینه عکاسی طبیعت داره بنده رو راهنمایی کنه.
    سپاس.
    امضای ایشان
    "ارزش واقعی هر تلسکوپ به این است که چند نفر با آن به عالم نگریسته اند." جان دابسون

7. 4 کاربر مقابل از محمد مهدی عسگری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #124
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    301
    تشکر شده 3,243 بار در 483 ارسال

در مورد اینکه فرمودین عکاسی از طبیعت ( مانند مناظری که ماه یا خورشید بصورت کامل در زمینه طبیعت ثبت می شود ) باید از

اپتیکهایی با نهایت فاصله کانونی حدود 500-600

استفاده کنید ... همانطور که می دانید اپو ها برای عکاسی در انواع سبکها عالی هستند. باید از سه پایه های سنگین با تحمل بار بالا استفاده کنید و هد

های 3

وضعیتی با تحمل وزن حدود 8 کیلو ... من نتوستم اپتیکم را روی

مانفروتو 190 و هد 804 سوار کنم ( به علت وزن و احتمال واژگونی ) البته ابزار هایی وجود دارد که سه پایه را از زیر کنترل ر می کند و مقاوت کلی را افزایش می

دهند ... در کار طبیعت باید فوکوسر اپتیکتان بسیار با کیفیت و دقیق باشد . یک مورد مهم لرزش اپتیک است که بر روی سه پایه های حتی سنگین هم مشکل

دارد ! چاره بنظرم استفاد ه از مقر و وزنه می باشد ... ( در سفر اخیرم به شمال کشور، تصمیم به عکاسی از مناظر طبیعت همراه با ماه و خورشید

داشتم ... اما به همین دلیل که سه پایه و هدم تحمل بار را نداشت باید از مقر استوایی ااستفاده می کردم که به نوعی امکانش نبود !
    ویرایش توسط mh.noori : 05-12-2012 در ساعت 09:47 AM

9. 4 کاربر مقابل از mh.noori عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #125
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    3081
    تشکر شده 1,341 بار در 152 ارسال

دوستان بنده یه نیوتونی 13 اینچی دارم واسه بچه گی هامه(4ساله دارمش) ولی هنوز خوب کار می کنه می خواستم بدونم تلسکوپ های جدید تر برتری نسبت به قدیمی ها دارند یانه
    امضای ایشان
    محمد تنهاتراست!علیاز خدا نیز تنها تر است!
    خدابرای تنهاییش آدم را آفرید محمد(ص)سلمان رایافت اما,اما علی(ع)تا پایان حیاتش تنها ماند ازمیان خیل شیعیانش به جز چاه های پیرامون مدینه کسی نداشت(دکتر شریعتی)

11. Top | #126
    کاربر طلایی عکاسی

عنوان کاربر
    كاربر طلايی عكاسی
    شماره عضویت
    254
    تشکر شده 3,054 بار در 218 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط محمدهادی نوری نمایش پست ها
    در مورد اینکه فرمودین عکاسی از طبیعت ( مانند مناظری که ماه یا خورشید بصورت کامل در زمینه طبیعت ثبت می شود ) باید از

اپتیکهایی با نهایت فاصله کانونی حدود 500-600

استفاده کنید ... همانطور که می دانید اپو ها برای عکاسی در انواع سبکها عالی هستند. باید از سه پایه های سنگین با تحمل بار بالا استفاده کنید و هد

های 3

وضعیتی با تحمل وزن حدود 8 کیلو ... من نتوستم اپتیکم را روی

مانفروتو 190 و هد 804 سوار کنم ( به علت وزن و احتمال واژگونی ) البته ابزار هایی وجود دارد که سه پایه را از زیر کنترل ر می کند و مقاوت کلی را افزایش می

دهند ... در کار طبیعت باید فوکوسر اپتیکتان بسیار با کیفیت و دقیق باشد . یک مورد مهم لرزش اپتیک است که بر روی سه پایه های حتی سنگین هم مشکل

دارد ! چاره بنظرم استفاد ه از مقر و وزنه می باشد ... ( در سفر اخیرم به شمال کشور، تصمیم به عکاسی از مناظر طبیعت همراه با ماه و خورشید

داشتم ... اما به همین دلیل که سه پایه و هدم تحمل بار را نداشت باید از مقر استوایی ااستفاده می کردم که به نوعی امکانش نبود !
    بنده مشکلی با پایه نخواهم داشت مشکلم در انتخاب اپتیک هست.
    با توجه به فرمایش شما اینکه باید فوکوسر سریع و دقیق باشه من رو در انتخابم با مشکل مواجه کرده.
    و نکته دیگه اینکه فاصله کانونی بالای 1000میلیمتر احتیاج دارم پس آپو به صرفه نیست.
    امضای ایشان
    "ارزش واقعی هر تلسکوپ به این است که چند نفر با آن به عالم نگریسته اند." جان دابسون

12. 2 کاربر مقابل از محمد مهدی عسگری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

13. Top | #127
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    3656
    تشکر شده 237 بار در 35 ارسال

سلام دوستان ....1- من بیشتر به اعماق آسمان می پردازم.2-حمل و نقل تقریبا برام مهمه. حالا شما کدومیک رو پیشنهاد میدید:celestron sgt 6"یا8"newtonian eq5 goto؟

14. Top | #128
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    4749
    تشکر شده 310 بار در 35 ارسال

باسلام
    بنده فعلا یک یک ماهی هست که دارم در مورد خرید تلسکوپ تحقیق میکنم از انجایی که بودجه ام فعلا محدود هست یک سلسترون astromaster 90eq از یکی از دوستان فروم قصد خریداری ایش رو دارم اما تا چند ماه بعد که بودجه ام تکمیل شد قصد خرید یک تلسکوپ بهتر رو دارم
    1-حداکثر هزینه 2.5 میلیون تومان
    2-به نجوم به صرف رصد خوب قطعا هر دوستی که قصد خرید تلسکوپ داره نگاه میکنه اما استفاده صرف بنده عکاسی هست
    3-برای طبیعیت از تلسکوپ همین 90 اکرو ایی که قصد خرید اش رو تو همین چند روز دارم نگاه میکنم پس خرید تلسکوپ بعدی رو از دید فقط رصد اسمان و نجوری میبینم
    4-خیر
    5-علاقه رصد سیارات منظومه شمسی (سحابی ها و کهکشان ها رو هم فکر کنم بشه با خیرد چشمی های دید باز تر راحت تر دید)
    7- خوب قطعا چون برای عکاسی میخوام باید کیفیت اپتیک مناسب باشه
    8-مثل مورد بالا خوب قطعا داشته باشد خیلی کمک خواهد کرد
    9-عجله ایی ندارم

15. 5 کاربر مقابل از sinaxex عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #129
    کاربر ممتاز
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    شماره عضویت
    900
    تشکر شده 12,272 بار در 1,234 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط sinaxex نمایش پست ها
    باسلام
    بنده فعلا یک یک ماهی هست که دارم در مورد خرید تلسکوپ تحقیق میکنم از انجایی که بودجه ام فعلا محدود هست یک سلسترون astromaster 90eq از یکی از دوستان فروم قصد خریداری ایش رو دارم اما تا چند ماه بعد که بودجه ام تکمیل شد قصد خرید یک تلسکوپ بهتر رو دارم
    1-حداکثر هزینه 2.5 میلیون تومان
    2-به نجوم به صرف رصد خوب قطعا هر دوستی که قصد خرید تلسکوپ داره نگاه میکنه اما استفاده صرف بنده عکاسی هست
    3-برای طبیعیت از تلسکوپ همین 90 اکرو ایی که قصد خرید اش رو تو همین چند روز دارم نگاه میکنم پس خرید تلسکوپ بعدی رو از دید فقط رصد اسمان و نجوری میبینم
    4-خیر
    5-علاقه رصد سیارات منظومه شمسی (سحابی ها و کهکشان ها رو هم فکر کنم بشه با خیرد چشمی های دید باز تر راحت تر دید)
    7- خوب قطعا چون برای عکاسی میخوام باید کیفیت اپتیک مناسب باشه
    8-مثل مورد بالا خوب قطعا داشته باشد خیلی کمک خواهد کرد
    9-عجله ایی ندارم
    سلام دوست گرامی
    با توجه به مواردی که فرمودین من این تلسکوپ رو پیشنهاد میدم

این اپتیک یعنی اشمیت ۶اینچ از سری advanced سلسترون از نظر کیفیت اپتیکی بسیار مناسب است
    بخاطر ساختار اپتیکی ترکیبی برای رصد سیارات بسیار مناسب است
    امضای ایشان

17. 7 کاربر مقابل از رضا طامهری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #130
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    3656
    تشکر شده 237 بار در 35 ارسال

راهنمای خرید تلسکوپ         
    دوست عزیز وگرامی ،جناب sinaxex،دوست داشتم فقط یک پیشنهاد به شما بدم.شما که عجله نداری .پس اگه میتونی یه مدتی صبر کن و یه 8"رو بگیر . چون در مقیاس اشمیت برای تلسکوپهای انفرادی دیگه از 8 بهتر نداریم.دوستان در تور های آوا هم از یک 8 و یک 11 استفاده میکنن.ولی 11 دیگه خیلی گندست.البته من دارم پیشنهاد میدما....!دلار گرون شد یقهی مارو نچسبید؟؟؟؟!!!!!!

19. 7 کاربر مقابل از rocky عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 13 از 44 نخستنخست ... 39101112131415161723 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)