صفحه 1 از 53 123451151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 530

موضوع: فیزیک ِ محض!

1. Top | #1
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدير ارشد
    شماره عضویت
    545
    تشکر شده 17,035 بار در 1,523 ارسال

Post فیزیک ِ محض!

ماهم با اقتدار این تاپیک رو دوباره ایجاد می کنیم تا جایی باشد برای بحثهای فیزیکی که ربطی به نجوم ندارد!
    امضای ایشان
    یک سر به هوای کوچک در این دنیای بزرگ

2. Top | #2
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدير ارشد
    شماره عضویت
    545

خودآگاهی و کوانتم

در کوانتم مسئله ای وجود داره به اسم فروریزش تابع ِ موج به وسیله ی خود آگاهی! سیستم ِ کوانتمی برهم نهی احتمالی از حالتهای مختلف کوانتمیه. یعنی یک سیستم کوانتمی ممکنه 10 حالت با احتمالهای متفاوت داشته باشه و وقتی ما تنها اطلاعاتی که از این سیستم داریم همین احتمالها باشه، واقعیت ِ این سیستم فیزیکی، مجموعه ی این حالتها است. حالا بعد از این قضایا ما که مشاهده می کنیم فقط یکی از 10 حالت رو می بینیم! در نتیجه واقعیت ِ فیزیکی ِ سیستم به جای بر هم نهی این حالات تبدیل می شه به فقط یکی از 10 حالت. نکته چیه؟ نکته دقیقا اینه که سیستم ِ کوانتمی می فهمه که مشاهده شده! در واقع مشاهده شدن به تنهایی کافی نیست! سیستم ِ کوانتمی دقیقا میفهمه که مشاهده گر فهمیده یا نه! در واقع خود آگاهی ما تو سیستم ِ کوانتمی تاثیر می گذاره! نه به این صورت که مثلا فوتونی آزاد شده، دقیقا به هر راهی که خود آگاهی ما حاصل بشه سیستم ِ کوانتمی می فهمه!
    مثال ِ گربه ی شیرودینگر در این باب راه گشاست!
    امضای ایشان

3. 15 کاربر مقابل از Ehsan عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #3
    کاربر ممتاز
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    مدير تقويم نجومي ایران
    شماره عضویت
    98
    تشکر شده 21,151 بار در 1,931 ارسال

آقای احسان با تشکر از مطالبتون میتونید در مورد کامپیوترهای کوانتومی هم توضیحاتی بدید.

در مجلات و خبرگزاریها کمی در این زمینه مطالعه داشتم ولی دقیقا" کارکرد این کامپیوترها و اجزای سازنده ان برام مهمه.ممنون.
    امضای ایشان

وقتی آرامش را در خود نیابید, جستجوی آن در جای دیگر, کار بیهوده ای است.

5. 8 کاربر مقابل از rezash عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #4
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    436
    تشکر شده 6,249 بار در 703 ارسال

یه کتابی هست در این باب که من هنوز خودم کامل نخوندمش ولی محشره: برنامه ریزی عالم تآلیف seth lloyd که استاد دانشگاه MIT هستش. خیلی کتاب محشریه!
    امضای ایشان

7. 10 کاربر مقابل از gandom عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #5
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    283
    تشکر شده 6,306 بار در 874 ارسال

یه چیزی که خیلی خیلی برام بده در مورد همین رشته فیزیک و اینا

هر کسی رو می بینم و ازم می پرسن(حتی امشب دبیر فیزیک رو دیدم و صحبت کردم) چه رشته ی می خوای بری و اینا بعد میگم فیزیک! میگن فیزیک هم رشته اس!!! اینده نداره!! جایگاه و موقعیت شغلی خوبی نداره!! نمی دونم اینکه میگن اخرش چیکاره میشی و ...!!! میگم دوست دارم بخونم اینده اش هم هر چی باشه بهتر از هیچیه!!! میشد برم رشته های پرطرفدار(منظورم پول ساز) دیگه مثله عمران و مکانیک و ...(البته منظورم کسانی بود که به خاطر موقعیت شغلی خوب میرن این رشت ها نه همه) ولی خب این یعنی پا روی علاقه گذاشتن! هر چقدر هم توضیح بدی میگن رشته ی سخت و به درد نخوریه!!! موندم چرا!!! خب همین دلسردی و همین چیزهای که اینا میگنه که این رشته توی کشور وضعیتش به نسبت جالب نیست!!! اگه توی این رشته بتونی فعالیت کنی و افتخار کسب کنی(واسه علاقه مندان) مطمئنن هم میشه درامد داشت!! دیگه تهش معلمی دبیرستانه دیگه که اونم بازم از خیلی رشته ها بهتره!!
    از دوستان خواهش میکنم دیگه کسی رو دیدید رفته فیزیک نگید چرا فیزیک؟!
    یه دو سه سالی میشه که من هر وقت ازم پرسیده شده که می خوای رشته چی بری میگم فیزیک از پیر و جوون گفتن که این طوریه این رشته و به همه هم یه جواب دادم! دیگه کلافه کننده اس بخوام بازم بگم که چرا فیزیک!!!

از دوستان علاقه مند به فیزیک دلایل خودشون رو بگن که ما بگیم به این افراد!!! شاید شاید قانع شدن!!!
    امضای ایشان
    .

9. Top | #6
    کاربر ممتاز
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    مدير تقويم نجومي ایران
    شماره عضویت
    98
    تشکر شده 21,151 بار در 1,931 ارسال

ولی به نظر من رشته ای بسیار خوب و عالی است.شاید تا چند سال پیش خود فیزیک به تنهائی رشته ای سخت به حساب میومد ولی در دنیای امروزی که رو به رشد و متکی به فیزیکه اینطور نیست.

من در جمعی بودم و شخصی میگفت پسرم فیزیک هسته ای میخونه و قراره بعد از فوق لیسانس به انگلیس بره برای ادامه تحصیل.و عکس العمل بقیه افراد حاضر در جمع که چند تا پیرمرد هم بودند خیلی جالب

بود و به ناگهان از تاسیسات هسته ای ایران و دزدیدن پسرش در خارج و غیره... سر درآوردیم.

امروزه و به خاطر مسائل اتمی و اشاعه نجوم و غیره ... تا حدود زیادی نظر مردم نسبت به این رشته بهتر شده.ولی از حق نگذریم سخت و مردافکنه!!!
    امضای ایشان

وقتی آرامش را در خود نیابید, جستجوی آن در جای دیگر, کار بیهوده ای است.

10. 14 کاربر مقابل از rezash عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

11. Top | #7
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدير ارشد
    شماره عضویت
    545

نقل قول نوشته اصلی توسط rezash نمایش پست ها
    آقای احسان با تشکر از مطالبتون میتونید در مورد کامپیوترهای کوانتومی هم توضیحاتی بدید.

در مجلات و خبرگزاریها کمی در این زمینه مطالعه داشتم ولی دقیقا" کارکرد این کامپیوترها و اجزای سازنده ان برام مهمه.ممنون.
    راستش من هم مطلب ِ زیادی در این مورد نمی دونم ولی این لینک از ویکی پدیاست که شاید براتون مفید باشه.
    http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B1%...88%D9%85%DB%8C
    امضای ایشان

12. 7 کاربر مقابل از Ehsan عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

13. Top | #8
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    436
    تشکر شده 6,249 بار در 703 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط astronomer169 نمایش پست ها
    یه چیزی که خیلی خیلی برام بده در مورد همین رشته فیزیک و اینا

هر کسی رو می بینم و ازم می پرسن(حتی امشب دبیر فیزیک رو دیدم و صحبت کردم) چه رشته ی می خوای بری و اینا بعد میگم فیزیک! میگن فیزیک هم رشته اس!!! اینده نداره!! جایگاه و موقعیت شغلی خوبی نداره!! نمی دونم اینکه میگن اخرش چیکاره میشی و ...!!! میگم دوست دارم بخونم اینده اش هم هر چی باشه بهتر از هیچیه!!! میشد برم رشته های پرطرفدار(منظورم پول ساز) دیگه مثله عمران و مکانیک و ...(البته منظورم کسانی بود که به خاطر موقعیت شغلی خوب میرن این رشت ها نه همه) ولی خب این یعنی پا روی علاقه گذاشتن! هر چقدر هم توضیح بدی میگن رشته ی سخت و به درد نخوریه!!! موندم چرا!!! خب همین دلسردی و همین چیزهای که اینا میگنه که این رشته توی کشور وضعیتش به نسبت جالب نیست!!! اگه توی این رشته بتونی فعالیت کنی و افتخار کسب کنی(واسه علاقه مندان) مطمئنن هم میشه درامد داشت!! دیگه تهش معلمی دبیرستانه دیگه که اونم بازم از خیلی رشته ها بهتره!!
    از دوستان خواهش میکنم دیگه کسی رو دیدید رفته فیزیک نگید چرا فیزیک؟!
    یه دو سه سالی میشه که من هر وقت ازم پرسیده شده که می خوای رشته چی بری میگم فیزیک از پیر و جوون گفتن که این طوریه این رشته و به همه هم یه جواب دادم خب من د! دیگه کلافه کننده اس بخوام بازم بگم که چرا فیزیک!!!

از دوستان علاقه مند به فیزیک دلایل خودشون رو بگن که ما بگیم به این افراد!!! شاید شاید قانع شدن!!!
    خب من در جواب این جور آدما میگم همه چی که پول نمی شه!
    کلا" هر رشته ای حالا می خواد فیزیک باشه یا هر رشته ی دیگه خصوصا" برای ما خانما هیچ آینده ای تو ایران نداره.
    مگه پول دراوردنم شد آینده؟ یه بی سوادم می تونه پول دربیاره. والا!
    امضای ایشان

14. 16 کاربر مقابل از gandom عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

15. Top | #9
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    166
    تشکر شده 1,131 بار در 150 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط astronomer169 نمایش پست ها
    اگه توی این رشته بتونی فعالیت کنی و افتخار کسب کنی(واسه علاقه مندان) مطمئنن هم میشه درامد داشت!! دیگه تهش معلمی دبیرستانه دیگه که اونم بازم از خیلی رشته ها بهتره!!
    ووووووووووووووووووووووووو وووووو اين جملتون جاي تامل داشت::::::::::::::::::::::::
    يعني چي تهش معلمي دبيرستانه؟؟؟؟؟؟؟؟ يعني آخرش بي ارزشترينش ميشه معلمي دبيرستان؟؟ با اجازتون بنده با رتبه خوبي كه اورده بودم ميشد برق و عمراني كه ميگيد هم قبول شم اما فيزيك گرايش "دبيري" رو انتخاب كردم تا معلم بشم!!!!!!!!!! پس تهش معلمي نيست جناب!اي خدا كمتر از سه ماه ديگه ميرم شغلِ ته!!!!!!!!!!!
    توضيحات::: من دوست ندارم كه از خودم و يا رشتم تعريف كنم ايني كه گفتم مجبور شدم تا از طرف همه معلما بگم :
    پس ببخشيد كه اينجا مينويسم: اما خواستم بدونيد كه معلمي در ته نيست و همه هم بدووووووووووووووووووووونن د.
    همين!===== معلم شمع نيست كه فقط بسوزد! معلم مي سوزد تا بسازد!
    با تكشرات فراوان.
    امضای ایشان
    ديرزماني است كه حرفي برايم تكرار مي شود
    حرفي كه هر روز از ذهن آشفته ام ميگذرد
    اما در لحظه بيان همه به آن مي خندند
    ولي ديگر مي خواهم فرياد بزنم
    " من گم شده ام"

16. 22 کاربر مقابل از shiva عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

17. Top | #10
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    283
    تشکر شده 6,306 بار در 874 ارسال

فیزیک ِ محض!         
    نقل قول نوشته اصلی توسط shiva نمایش پست ها
    ووووووووووووووووووووووووو وووووو اين جملتون جاي تامل داشت::::::::::::::::::::::::
    يعني چي تهش معلمي دبيرستانه؟؟؟؟؟؟؟؟ يعني آخرش بي ارزشترينش ميشه معلمي دبيرستان؟؟ با اجازتون بنده با رتبه خوبي كه اورده بودم ميشد برق و عمراني كه ميگيد هم قبول شم اما فيزيك گرايش "دبيري" رو انتخاب كردم تا معلم بشم!!!!!!!!!! پس تهش معلمي نيست جناب!اي خدا كمتر از سه ماه ديگه ميرم شغلِ ته!!!!!!!!!!!
    توضيحات::: من دوست ندارم كه از خودم و يا رشتم تعريف كنم ايني كه گفتم مجبور شدم تا از طرف همه معلما بگم :
    پس ببخشيد كه اينجا مينويسم: اما خواستم بدونيد كه معلمي در ته نيست و همه هم بدووووووووووووووووووووونن د.
    همين!===== معلم شمع نيست كه فقط بسوزد! معلم مي سوزد تا بسازد!
    با تكشرات فراوان.
    من نگفتم معلمی بده(چون بده تهِ) و اصلا هم نمی گم و اصلا هم نیست که بگم!!! اینو به اون افرادی گفتم که میگن فیزیک اینده ای نداره!!! منم گفتم تهش معلم دبیرستان میشی!!!و تازه اخرش هم گفتم که از خیلی رشته ها هم بهتره!!!من فقط جدا از بعد معنوی به این افراد ضد فیزیک گفتم!!
    فکر کنم تا حالا نشده به هرجا برسی و بهت بگن چرا فیزیک اون موقع می فهمید که چی باید گفت! معذرت میخوام از دوستانی که ناخواسته فکر کردن توهینی بهشون شده!!!
    امضای ایشان
    .

18. 12 کاربر مقابل از 169 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 1 از 53 123451151 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)