صفحه 1 از 9 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 88

موضوع: پردازش عکس های نجومی

1. Top | #1
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    891
    تشکر شده 62 بار در 3 ارسال

پردازش عکس های نجومی

از افرادی که در زمینه ی عکاسی نجومی سررشته دارند خواهش می کنم در مورد پردازش تصاویر نجومی به خصوص موضوعاتی که می گم اطلاعات بدهند :
    من چندتاشو که الآن به ذهنم می رسه رو می گم
    پردازش نور
    پردازش رنگ حذف نویز و بازیابی اطلاعات (topaz deniose, ...)
    تنظیم لِوِل و کنتراست تصویر
    نرم افزارها و پلاگین های پردازش تصویر و کار با آن ها
    انطباق چند عکس روی یکدیگر برای رد های نقطه ای یا عکس های ثابت ولی پرنور
    ...
    اگر سرفصل دیگری هم می شناختید اضافه کنید.

2. Top | #2
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    536
    تشکر شده 2,761 بار در 325 ارسال

stack کردن عکس ها و HDR رو هم میشه اضافه کرد
    به زودی من هر کدوم رو بلد باشم میگم . دوستان دیگه هم مسلماً کمک میکنن
    امضای ایشان
    هر چه با من اینجاست رنگ رخ باخته است آفتابی هرگز گوشه چشمی هم بر فراموشی این دخمه نینداخته است
    اندر این گوشه خاموش فراموش شده کز دم سردش هر شمعی خاموش شده یاد رنگینی در خاطر من گریه می انگیزد
    ارغوانم آنجاست ارغوانم تنهاست ارغوانم دارد می گرید
    چون دل من که چنین خون ‌آلود هر دم از دیده فرو می ریزد

3. 9 کاربر مقابل از rock_iml عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #3
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    536

اولین نکته این هست که حتماً فرمت عکس های گرفته شده رو RAW قرار بدید تا اطلاعات حذف نشن ( فرمت JPEG خیلی از اطلاعات رو حذف میکنه )
    دوم : سعی کنید اگر از فتوشاپ استفاده میکنید تا جایی که میشه پردازش رو با پلاگین RAW Reader انجام بدید
    امضای ایشان
    هر چه با من اینجاست رنگ رخ باخته است آفتابی هرگز گوشه چشمی هم بر فراموشی این دخمه نینداخته است
    اندر این گوشه خاموش فراموش شده کز دم سردش هر شمعی خاموش شده یاد رنگینی در خاطر من گریه می انگیزد

5. 10 کاربر مقابل از rock_iml عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #4
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    536

پلاگین RAW Reader
    این پلاگین رو از لینک زیر میتونید دانلود کنید ( فتوشاپ نسخه CS5 به طور پیش فرض این پلاگین رو داره اما نسخه های قبلی ندارن )
    http://telescopeservice.ir/download/..._6_updater.zip
    برای نصب این پلاگین کافیه فایل رو از زیپ خارج کنید و به در مسیر C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CS5\Plug-ins کپی کنید
    بعد از نصب هر وقت یه فایل raw ( که تو کامپیوتر با CR2.* میبینید ) رو با فتوشاپ باز کنید این پلاگین ظاهر میشه و امکانات زیادی مثل Level ، Curve ، تنظیمات رنگ ،
    تنظیمات تراز سفیدی عکس ، اصلاح تیرگی گوشه های تصویر ، Exposure و . . . . . . رو در اختیارتون میزاره که هر کدوم رو جداگونه توضیح خواهیم داد
    امضای ایشان

7. 14 کاربر مقابل از rock_iml عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #5
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    891
    تشکر شده 62 بار در 3 ارسال

پلاگین فتوشاپ چیست؟ آموزش نصب و طریق استفاده

فتوشاپ
    پلاگین ابزار جانبی فتوشاپ است و برای یک طراح حرفه ای پلاگین بسیار مهم است و نقش تاثیر گذاری دارد . اما خود پلاگین چیست؟

پلاگین ها ابزارهای جانبی هستند که شرکت سازنده نرم افزار مثلا فتوشاپ به کاربران داده تا اونها هم بتونند در زمینه بهبود و گسترش دادن کار برنامه فعالیت داشته باشند و معمولا همه برنامه هایی که چیزی رو تولید میکنند این خاصیت رو در برنامه گنجاندند.
    پس هر شرکت و یا هر کسی میتونه برای برنامه مورد نظر مثل فتوشاپ پلاگین بسازه و اصولا کارهای یک پلاگین در محدوده کارکرد اون برنامه هست ولی هر پلاگین برای خودش مراحل نصب و کارکرد های جداگانه ای داره و همین طور که خیلی از نرم افزارها در انجام دادن کارهای مشخصی با هم تفاوت های چشم گیری دارند پلاگین ها و هم شامل همین مبحث هستند
    پلاگین ها در فتوشاپ چی کار میکنند؟
    اعمال افکتها و تنظیمات از پیش تعیین شده بر روی یک طرح با پلاگین ها انجام میشه و کارش با اکشن ها تا حدودی البته یکی هستش و بحث این که اکشن ها در فتوشاپ چه کار میکنند دیگه در اینجا نمیشه صحبت کرد و قضیه مفصلی دارند
    مثلا اگه شما بخواهید یک افکت رو روی عکستون و یا نوشتتون و یا هر طرحی که در فتوشاپ میتونید باز کنید رو با دست انجام بدید یا اصلا همچین کاری رو نمیشه انجام داد (چون بعضی از کارهای پلاگین ها رو با هیچ ترفندی بجز با ***** ها و پلاگینها نمیشه در فتوشاپ اجرا کرد) و یا اینکه برای انجام دادن اون کار اولا نیاز به دانش کافی برای اون کار دارید و ثانیا وقت خیلی زیادی میخواد در حالی که پلاگین ها و ***** ها در عرض چند ثانیه میتونند اون افکت و اون خواسته شما رو بر روی اون طرح ایجاد کنند که اکثرا هم شامل تنظیمات خاص خودش هست این کار اصلی پلاگین ها بود
    طریقه نصب پلاگینها؟
    در کل برای نصب پلا گین در فتوشاپ اصولا همه اونها یا خود به خود در شاخه Plug-Ins نصب میشند و یا باید در هنگام بار گزاری اون پلاگین اون رو به این شاخه که واقع در شاخه فتوشاپ و در پوشه پلاگینز هستند راهنمایی و سوق داد
    حالا بعضی از پلاگین ها فقط مراحل نصب رو طی میکنند و هیچ سوالی هم از ما برای نصبشان نمیپرسند که این هم راه داره و باید در پوشه ای که برنامه نصب شده رفت و در hونجا فایلی رو که با فرمت (۸bf.) هست رو در همان شاخه پلاگین که بالا ذکر شد کپی و پیست کرد و به نظر من اگر کسی زیادی به پلاگینها عادت کرده و از اونها استفاده مکرر داره و چندین پلاگین هم در اون پوشه نصب داره در همون پوشه پلاگین یک پوشه مجزا درست کنه و از این به بعد برای هر پلاگینی که نصب میکنه یک پوشه درست کنه و اون رو در اون پوشه بریزه که اگر هر مشکلی هم برای برنامه فتوشاپش پیش بیاد بتونه به راحتی با حذف یا درست کردن و اون پوشه دوباره برنامه رو به حالت اولیه برگردونه
    بعضی وقتها هم پلاگین ها به خوبی روی برنامه فتوشاپ نصب نمیشند یعنی هنگام بالا اومدن برنامه فتوشاپ برنامه در هنگام مرور کردن و خواندن تمام ابزار ها یک error میده که باید ببینید چه فایلی از اون پلاگین کم داره که باید در پوشه خود برنامه و یا اصلا در خود ویندوزتون بگردید و سرچ کنید و اون فایل مورد نظر رو پیدا کرده و در پوشه خود برنامه فتوشاپ (نه پوشه پلاگین ) کپی و پیست کنید چون من خودم چندین پلاگین دارم که در هنگام نصبشون به همچین مشکلی برخوردم و تا اونجا که یادم میاد یک فایل dll کم داشت و اون رو از خود برنامه پیدا و در پوشه خود فتوشاپ کپی کردم و مشکل حل شد
    نحوه اجرای یک پلاگین؟
    برای این کار بعد از اینکه برنامه فتوشاپ اجرا شد و عکس و یا طرحمون رو در فتوشاپ احظار کردیم در سر برگ Filter میتونید هر پلاگینی رو که نصب کردید رو پیدا کنید و معمولا برای ریجستر کردن پلاگین ها هم باید از این قسمت وارد شد و هنگامی میخواهید اون پلاگین رو به محیط کار فرا بخوانید از شما برای ریجستر کردن میپرسه که باید همون جا ریجستر کنید.
    منبع | گروه آموزش مهر

برای مثال به پلاگین زیر توجه کنید :
    پلاگین ساخت تصاویر ۳۶۰ درجه (پانوراما)

پلاگين
    پلاگین پانورما برای فتوشاپ با این پلاگین میتوانید تصاویر را بصورت ۳۶۰ درجه گرد کنید

لینک کمکی | منبع | رمز عبور : www.mehrgraph.com

9. 8 کاربر مقابل از online عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #6
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    536

با پلاگین RAW Reader شروع میکنیم
    وقتی یک فایل RAW رو تو فتوشاپ باز میکنید این پلاگین به شکل زیر باز میشه

پردازش عکس های نجومی-raw-reader-2-jpg
    در قسمت بالای پلاگین هم ورژن پلاگین و همینطور دوربینی که عکس رو گرفته مشخص کرده و زیر اون تنظیمات مربوط به بزرگنمایی ، جابجایی ، برش عکس، چرخش عکس ، حذف قسمتی در عکس ، انتخاب رنگ از روی عکس، بعضی فیلتر ها ، و اطلاعت عکس قرار داره .

تب Basic
    تو قسمت اول تنظیمات مرربوط به تراز سفیدی یا وایت بالانس قرار داده که تو پست های بعدی توضیح کامل میدم
    قسمت دوم مربوط به تنظیمات نور و روشنایی و سایه های تصویر هست
    قسمت سوم مربوط به غلظت رنگهای تصویر هست
    امضای ایشان

11. 8 کاربر مقابل از rock_iml عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #7
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    842
    تشکر شده 5,392 بار در 472 ارسال

من تازه عکاسی نجومی رو شروع کردم هیچ اطلاعاتی هم در مورد پردازش ندارم و حتی بلد نیشتم با فتوشاپ کار کنم میشه بفرمایید تو فتوشاپ چه جوری می تونم عکسارو روی هم بندازم ؟ (اگه امکان داره قدم به قدم )

13. 7 کاربر مقابل از mahdad_haghighi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #8
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    842
    تشکر شده 5,392 بار در 472 ارسال

دوستان یعنی یه نفر نیست جواب من رو بده

15. 4 کاربر مقابل از mahdad_haghighi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #9
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    53
    تشکر شده 8,834 بار در 819 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdad_haghighi نمایش پست ها
    دوستان یعنی یه نفر نیست جواب من رو بده
    دوستان خب راست میگه جوابشو بدید!!
    منم که بلد نیستم بگید منم یاد بگیرم!!!

در ضمن به گفته دوستمون قدم به قدم!!
    همینجوری یهو نگید فلان بهمان!!!
    سپاس فراوان
    امضای ایشان
    عاشق دستپخت مادرمم
    اگرم سرد باشه مشکلی نیس
    در عوض یه ادویه ای می زنه که بکره
    تو هیچ رستورانی نیست و اسمش عشقه

orion سابق!!!

17. 4 کاربر مقابل از Hojjat Zafarkhah عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #10
    کاربر ممتاز
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    مدير تقويم نجومي ایران
    شماره عضویت
    98
    تشکر شده 21,151 بار در 1,931 ارسال

پردازش عکس های نجومی         
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdad_haghighi نمایش پست ها
    من تازه عکاسی نجومی رو شروع کردم هیچ اطلاعاتی هم در مورد پردازش ندارم و حتی بلد نیشتم با فتوشاپ کار کنم میشه بفرمایید تو فتوشاپ چه جوری می تونم عکسارو روی هم بندازم ؟ (اگه امکان داره قدم به قدم )
    من تا حالا کلاس کامپیوتر نرفتم.ولی هر چی از کامپیوتر بلدم از خرید کتاب و کار عملی روی رایانه بوده.خیلی چیزها هم یاد گرفتم وتا حدودی از پس کامپیوتر خودم بر میام.

چند کتاب هم در زمینه فتو شاپ گرفتم و بعضی کارها در زمینه عکس و تصویر سازی و غیره... انجام دادم ولی کار با فتو شاپ و دیگر نرم افزارهای مشابه به این آسونیها نیست اگر بخوای حرفه ای کار کنی باید کلاس بری و حتما" باید روزانه تمرین کنی چون فتوشاپ نرم افزار پیچیده و پر دستوریه.

حالا شاید بشه چند تا کار رو از کتاب و یا راهنمائی دوستان انجام داد ولی اگر بخوای پردازش دلخواه روی عکس انجام بدی حتما" باید به طور مداوم این کارو انجام بدی تا ملکه ذهنت بشه.

البته این نظر شخصیم بود.و من هم بدم نمیاد دوستان به زبان ساده به ما هم یاد بدهند.
    امضای ایشان

وقتی آرامش را در خود نیابید, جستجوی آن در جای دیگر, کار بیهوده ای است.

19. 7 کاربر مقابل از rezash عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 1 از 9 12345 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)