صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 27

موضوع: نقد فيلم هاي نجومي

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    53
    تشکر شده 8,834 بار در 819 ارسال

Cool نقد فيلم هاي نجومي

به نام بي نام او

سلام به همگي
    احتمالا وقتي اسم اين تاپيك رو ديديد پيش خودتون فكر كرديد كه قراره فيلم هاي نجومي رو بصورت هنري و نجومي نقد كنيم،اما كاملا هم اينطور نيست!!!!

همونطوري كه بعضي از بچه ها ميدونن من فيلم هاي زيادي ديدم يعني كلا زياد فيلم ميبينم،و بعد ها در مورد قضيه فراماسونري تحقيقاتي هم انجام دادم،سپس نمادگرايي هاي ماسون ها رو توي فيلم هاي مختلف ديدم و تصميم گرفتم اين تحقيق رو توي فيلم هاي نجومي هم انجام بدم!!

يعني اينجا قراره نمادگرايي ماسون ها رو توي فيلم هاي نجومي و اگه لازم شد بصورت مختصر درمورد فيلم هاي ديگه ادامه بديم .
    كه نشون بديم اين نوع فيلم ها براي نجوم واقعي مفيد نيستند كه هيچ بلكه پتك مهلكي هست بر فرق سر نجوم كه اون رو به سمت منافع ماسوني هدايت ميكنه!!

در ضمن علاوه بر اينكه براي نجوم بده اين فيلم ها در ضمير ناخودآگاه انسان ها مانند قضيه اسب تروا اثر منفي ميذاره و به اون صدمه ميزنه!!!

با سپاس

2. 21 کاربر مقابل از Hojjat Zafarkhah عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

3. Top | #2
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    53
    تو اولين پستم فيلم clash of the taitans رو بصورت موردي (يكي ،دوتا) رو ميگم كه اگه استقبال بشه كل فيلم رو با عكس و بصورت كامل خدمت همه عزيزان عرض خواهم كرد:

_ شخصيت اصلي فيلم پرسيوس همون برساووش خودمون هستش كه فردي نيمه انسان نيمه خدا هست و ارزش زيادي داره يعني پدرش زئوس و مادرش همسر يكي از فرماندهان اون زمان بود كه بصورت خيلي عجيب زئوس از غيب اومد و....!!
    بالاخره تولد حضرت عيسي به اين نحو(بدون پدر) تودهنيي بود بر اين نوع تفكر(تولد پرسيوس)!!!!!!!!

_ تو همين عكس پرسيوس سر يك فردي رو گرفته كه نميه انسان و نيمه انسان(زن) بود كه اين شخصيت در واقعيت يكي از خدايان فراماسونري!!!! (حالا اينكه خداشون چرا اين شكلي بود رو بعدا ميگم)

_يه چيز جالب تر: اينكه اين پرسيوس به طور علني گروهي از جنيان رو فدايي خودش قرار ميده!!!!!

و............
    امضای ایشان
    عاشق دستپخت مادرمم
    اگرم سرد باشه مشکلی نیس
    در عوض یه ادویه ای می زنه که بکره
    تو هیچ رستورانی نیست و اسمش عشقه

orion سابق!!!

4. 15 کاربر مقابل از Hojjat Zafarkhah عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

5. Top | #3
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدير ارشد
    شماره عضویت
    545
    تشکر شده 17,035 بار در 1,523 ارسال

من کلا با این تفکر ِ فراماسونری و این که ماسون ها همه ی نماد هاشون رو همه جا گذاشتند و ..... مشکل دارم و به نوعی توهم ِ توطئه می دونمشون!!!! (ببخشید که اینو می گم هاااا! نمی خوام به کسی توهین بشه فقط عقیده ام رو راجع بهش گفتم!) ببینید! یک سری نماد های بشری وجود داره که با زندگی ِ بشر گره خورده: هرم، ایکس، صفحه ی شطرنجی، آفتاب و.... برخی نمادهای بشری هم به دلیل ِ جابه جاییِ افسانه ها در دنیایِ مدرن و عصر ِ اطلاعات در دنیا همه گیر شدند، مثلِ همین برساوش، آبلیسک، چشم ِ جهان بین، شیر و شمشیر، فرشته و .... برخی اعداد هم این چنین هستند مثل ِ 13 و 7.
    از طرفی مغز ِ ما قدرت ِ عجیب و غریبی در به هم ربط دادن ِ موضوعات ِ بی ربط داره!!! همچنین مغز ِ ما یک دستگاه ِ قدرت مند ِ شبیه سازی هستش!!! به این معنی که اگر شما یک چیزی رو بخواهید ببینید در بی ربط ترین جای ممکن می تونید تشخیصش بدید! (نمونه اش در رصدها هستش که ما گاهی اوقات به جای ِ دیدن ِ کهکشان توهم می زنیم!!) برای مثال شما وقتی چهره ی دوستِ صمیمی تون رو می بینید در واقع به جزئیاتش توجه نمی کنید بلکه اون چیزی رو که قبلا دیده بودید رو از مغزتون فراخوان می کنید و اگر هم چهره ی دوستتون تغییر کرده باشه با اون چهره ی فراخوان شده مقایسه اش می کنید. همه ی این ها رو که بگذاریم کنار ِ هم می فهمیم که چرا هر جا رو نگاه می کنیم نمادهای فراماسونری رو می بینیم!!!!
    در واقع این به نوعی توهمه!
    امضای ایشان
    یک سر به هوای کوچک در این دنیای بزرگ

6. 12 کاربر مقابل از Ehsan عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

7. Top | #4
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    53
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ehsan نمایش پست ها
    من کلا با این تفکر ِ فراماسونری و این که ماسون ها همه ی نماد هاشون رو همه جا گذاشتند و ..... مشکل دارم و به نوعی توهم ِ توطئه می دونمشون!!!! (ببخشید که اینو می گم هاااا! نمی خوام به کسی توهین بشه فقط عقیده ام رو راجع بهش گفتم!) ببینید! یک سری نماد های بشری وجود داره که با زندگی ِ بشر گره خورده: هرم، ایکس، صفحه ی شطرنجی، آفتاب و.... برخی نمادهای بشری هم به دلیل ِ جابه جاییِ افسانه ها در دنیایِ مدرن و عصر ِ اطلاعات در دنیا همه گیر شدند، مثلِ همین برساوش، آبلیسک، چشم ِ جهان بین، شیر و شمشیر، فرشته و .... برخی اعداد هم این چنین هستند مثل ِ 13 و 7.
    از طرفی مغز ِ ما قدرت ِ عجیب و غریبی در به هم ربط دادن ِ موضوعات ِ بی ربط داره!!! همچنین مغز ِ ما یک دستگاه ِ قدرت مند ِ شبیه سازی هستش!!! به این معنی که اگر شما یک چیزی رو بخواهید ببینید در بی ربط ترین جای ممکن می تونید تشخیصش بدید! (نمونه اش در رصدها هستش که ما گاهی اوقات به جای ِ دیدن ِ کهکشان توهم می زنیم!!) برای مثال شما وقتی چهره ی دوستِ صمیمی تون رو می بینید در واقع به جزئیاتش توجه نمی کنید بلکه اون چیزی رو که قبلا دیده بودید رو از مغزتون فراخوان می کنید و اگر هم چهره ی دوستتون تغییر کرده باشه با اون چهره ی فراخوان شده مقایسه اش می کنید. همه ی این ها رو که بگذاریم کنار ِ هم می فهمیم که چرا هر جا رو نگاه می کنیم نمادهای فراماسونری رو می بینیم!!!!
    در واقع این به نوعی توهمه!

اصولا فراماسون ها بشدت نمادگران!!!!!
    ميتونم چيزايي بهت بگم و دليل هم براشون بهت بگم كه چندين روز راجع بهشون فكر كني و ببيني كه همه كارهاشون در ادامه كار قبليشونه!!!
    نميخوام بحث رو منحرف كنم: براي مثال) قضيه 11سپتامبر رو شنيدي؟؟ كي اتفاق افتاد 11 ماه 9!! شما 11 رو با 9 جمع كن،چند ميشه؟ 20!!! حالا برو يه 20دلاري پيدا كن و بصورت هواپيما تا بزن اونوقت كل قضيه برج هاي دو قلو رو خواهي ديد!!!

بله اين كه شب ها خيلي ها توهم ميزنن درسته ولي اين دليل نمشه كه بگيم نمادگرايي اين فرقه يك توهمه!! اونوقت يه چيزايي مطرح ميشه كه واقعا جرات گفتنشو اينجا ندارم!!

حالا بحث هاليوود:
    كارگرداناي هاليوودي كه اينقدر تو كاراشون دقيق هستن، مثلا به جاي پرده شطرنجي چرا پرده راه راه نميذاره؟
    چرا قضيه 11سپتامبر رو همه جا نشون ميدن؟
    چرا عدد 33 رو همه ميتونيد ببينيد؟؟
    و چرا هاي ديگه كه اينجا قدرت و جرات بيانش(بنا به مسائل سياسي) نيست!!!!

شب ها توهم ميزنيم چون خوب نميبينيم،اما الان بيداريم و هوشيار اگه اين نماد ها رو نبينيم مثله اينه كه خودمون چشمامونو ميبنديم كه نبينيم!!! كه ممكنه خودمون توش گير كنيم!! كه همه ما ها نمادهاي اونا رو داريم!!!
    يه مثال ديگه: راز هفتم فراماسونري اسمش blue jin هستش(يعني جن آبي)!!! شما ها به شلوار لي چي ميگين؟؟ جين؟؟ خب چرا آبي هستن؟؟؟ جز اينه كه ميخوان همه شبيه اونا بشن؟؟؟؟؟
    امضای ایشان
    عاشق دستپخت مادرمم
    اگرم سرد باشه مشکلی نیس
    در عوض یه ادویه ای می زنه که بکره
    تو هیچ رستورانی نیست و اسمش عشقه

orion سابق!!!

8. 11 کاربر مقابل از Hojjat Zafarkhah عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

9. Top | #5
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدير ارشد
    شماره عضویت
    545
    تشکر شده 17,035 بار در 1,523 ارسال

من آنچه شرط ِ بلاغ بود گفتم!
    می تونید به کشف ِ نمادتون ادامه بدید!
    امضای ایشان
    یک سر به هوای کوچک در این دنیای بزرگ

10. 6 کاربر مقابل از Ehsan عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

11. Top | #6
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال نقره كشوري المپياد نجوم
    شماره عضویت
    251
    تشکر شده 5,531 بار در 622 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ehsan نمایش پست ها
    من آنچه شرط ِ بلاغ بود گفتم!
    می تونید به کشف ِ نمادتون ادامه بدید!
    احسان جان من در اين پست قصد ندارم تو رو راضي به پذيرفتن چيز خاصي بكنم. چون من و تو با هم اينجا اينطور ديوي دي ها رو ديديم و درموردشون صحبت كرديم... پس من چيزي ندارم كه بهت بگم. اما براي روشن شدن افكار دوستان:

فراماسونري يعني چي؟
    فري ميسن يعني بناي آزاد! آيا در اين كلمه شكي هست؟ خوب اين همه مترجم

خوب كي گفته كه بنا تو بند باشه كه شما ميگي آزاد؟ خودت رو يك بناي آزاد ميدوني؟
    اين مربوط به داستان حضرت سليمان(ع) نميشه؟ همونطور كه قرآن گفته سليمان 72 جن را به بردگي و بند كشيد تا معبد سليمان را بسازند؟؟؟

آيا در قرآن نيامده كه اين اجنه حتي پس از مرگ سليمان در حال ساخت بودند و وقتي مرگ سليمان آشكار شد از اين بردگي گريختند؟؟؟

آيا بنايان آزاد نمي خواهند دوباره معبد سليمان را بنا كنند و اين بار آزادانه؟؟
    پس اين همه خونريزي و مقدمه چيني در فلسطين از چه روست؟؟؟
    اين كه بنايان آزاد در كنار ماكت اين معبد عكس ميگيرند از چه روست!!

خوب مگر نوع بشر بود كه برده سليمان بود و اين افراد از نژاد آنهايند كه ادعاي آزادي ميكنند؟
    مگر اين اجنه و شياطين نبودند كه برده سليمان شده بودند؟
    آيا چيزي به نام شيطان پرستي وجود دارد؟ آيا اينان همان طرفداران آن اجنه نيستند؟؟؟ كه حال خود را بنايان آزاد ناميده اند. چون اربابان آنها مي خواهند آزادانه بنايي كنند؟؟؟

چرا اين 72 جني كه به بند سليمان بودند با نام هاي بت هاي معروفي چون ملكوم، بلع، ايشتار و... بودند؟
    چرا بت پرستان، بت هاي خود را فرشتگان و دختران خدا ميدانستند؟؟ در حالي كه در قرآن آمده آنها جن مي پرستيدند و اينان دروغ مي گويند كه فرشتگان را مي پرستند.

ببين احسان عزيز، حتي در صورتي كه نمادگرايي اين افراد را توهم توطئه و يا توطئه توهم بدانيم!!! باز از اصل مطلب و چيزي كه در ذهن اين گروه هست دور نميشويم.

من قبول دارم تعدادي از اين نمادها كه به فراماسونري نسبت داده مي شود هيچ ربطي به اونها نداره و توهم است. اما نميتوان از نمادهايي كه اين گروه دارد چشم پوشيد و بايد گفت بعيد نيست در رسانه اي كه تحت نفوذ اين گروه هست(هاليوود (نيست؟)) اين نمادها بكار رود....

البته الآن حوصله نوشتن بيشتر ندارم چون واقعا صحبتي طولاني است ولي ميتونستم با همين نوع بيان بالا كه نوعي استفهام انكاري است به اين نتيجه برسيم كه اين گروه به شدت نمادگرايند....

حالا اصلا كسي هست كه ندونه فراماسونري چي هست؟ و اينا دارن برا خودشون چي ميگن؟ اگه اينطوره اصلا بايد از پايه بريم بگيم فراماسونري يعني چي!!!

12. 11 کاربر مقابل از Astronomer عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

13. Top | #7
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    436
    تشکر شده 6,249 بار در 703 ارسال

کی میرین سراغ فیلم بعدی؟
    میشه از سریالم برای نقد استفاده کرد؟
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    من خودمم به شخصه آمار روزانه ی فیلم دیدنم 2 تاس +سریال(الأن شده ماهی یکی) ایشالا از سه ماه دیگه می ترکونم! تقریبا" اکثر فیلمای تاریخی رو دیدم ومی تونیم تو این تاپیک به جاهای باریک فیلم های ظاهرا" خوب ولی با نماد های تو چشم بریم.

تقریبا" دو سال پیش بود که من پروژه ای رو شروع کردم و چون به اتمام نرسیده نمی تونم اسمشو بگم ولی قسمتی از اون در رابطه با اعتقادات ادیان مختلف و نمادهاشون و این که مکتب های الهی و غیر الهی چه قدر از مسائل سیاسی تأثیر می گیرن و...
    من به خاطر این پروژه با افراد زیادی سر و کله زدم ولی تمامی اطلاعاتی که جمع آوری کردم این رو به وضوح نشون می ده که همه ی انسان ها تحت تأثیر تبلیغات و فیلم ها و... قرار گرفتن که مثل شهاب سنگ ها که زمین رو تهدید می کنن، انسان ها رو تهدید می کنن.
    نمی دونم اینجا جاش باشه یا نه ولی یکی از نشانه های ظهور موعود اینه که بیش تر افراد روی کره ی زمین یهودی خواهند شد و اسرائیل همون کشوری که روی هیچ اطلس و نقشه ای توی کشورمون به ثبت نرسیده نابود می شه. اگه به سرچشمه ی همه ی مکتب های غیر الهی نگاه کنید(کابالا،سیتنیسم و...)به اسرائیل می رسید که تشکیلاتی مثل فراماسون ها رو راه اندازی کرده.
    امضای ایشان

14. 8 کاربر مقابل از gandom عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

15. Top | #8
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    451
    تشکر شده 11,082 بار در 1,135 ارسال

بله افرادی مثل بنده هستن که با این مباحث زیاد آشنا نیستند پس از اول بگید .
    (تو پرانتز بگم من هم بر این عقیدم که ما کلا توهم توطئه زیاد داریم در همه زمینه ها اما نظرم به اون شدتی که آقا احسان گفتن نیست)
    امضای ایشان
    زندگیت رو روی یک قاعده بنا کن
    نه یک استثناء

16. 6 کاربر مقابل از karimisss عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

17. Top | #9
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    كاربر راهنمای ويكی نجوم
    شماره عضویت
    375
    تشکر شده 5,596 بار در 572 ارسال

خوب اقای orion بهتر نبود قبل از شروع یه بحث دو سه طرفه با بچه ها و شروع نقد یه فیلم یه توضیح کامل از فرانسمایون و عقاید مردم به اون و همچنین تعریف هایی که من ویا تو توی sms به هم دادیم میکردی تا بحث اینقدر تخصصی نمیشد و اقایانی مثل karimisss ویا هر کس دیگه یه چیزایی میفهمیدن!!!
    امضای ایشان
    دلي سربلند و سري سر به زير
    از اين دست عمري به سر برده ايم

قيصر امين پور

18. 7 کاربر مقابل از sasan20oo20 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

19. Top | #10
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    كاربر راهنمای ويكی نجوم
    شماره عضویت
    375
    تشکر شده 5,596 بار در 572 ارسال

نقد فيلم هاي نجومي         
    میراث‌دار: افسانه عمر خیام (به انگلیسی: The Keeper: The Legend of Omar Khayyam) فیلمی است به کارگردانی کیوان مشایخ که در سال ۲۰۰۵ ساخته شده‌است.

ونسا ردگریو و موریتز بلیبترو بازیگران اصلی این فیلم هستند. اندی خواننده ایرانی نیز از بازیگران این فیلم است. موضوع این فیلم در مورد زندگی عمر خیام، دانشمند و شاعر ایرانی است.

تمامی فیلم در شهرهای سمرقند و بخارا فیلم‌برداری شده و زبان‌های به‌کاررفته در فیلم فارسی و انگلیسی هستند. در ساخت این فیلم دست‌اندرکارانی از کشورهای ایران، ایالات متحده آمریکا، آلمان، ايتاليا، صربستان، هند و ۱۲۰ نفر از هنرمندان و مردم ازبکستان شرکت داشته‌اند.

شهردار هیوستون تگزاس به افتخار فیلم میراث‌دار: افسانه عمر خیام ساخته کیوان مشایخ که اهل هیوستون است ۲۶ ژوئن ۲۰۰۵ را روز میراث‌دار (Keeper Day) نامید.

داستان پسری ۱۲ ساله به نام کامران از طریق اطلاعاتی که سینه به سینه از خانواده‌اش به او رسیده کشف می‌کند که شجره‌نامه او به دانشمند سده یازدهم عمر خیام می‌رسد. اینک نوبت کامران است تا این سرگذشت‌ها را زنده نگه دارد و به نسل‌های بعد برساند.

فیلم، ما را از زمان حال به روزگار حماسی گذشته می‌برد که در آن عشق مشترک خیام و حسن صباح به یک زن باعث جدایی افتادن میان آنها و ایجاد گسستگی در رشته دوستی ابدی این دو یار دبستانی می‌شود.
    اقای orion پیشنهاد میکنم این فیلم هم ببینی!!!
    امضای ایشان
    دلي سربلند و سري سر به زير
    از اين دست عمري به سر برده ايم

قيصر امين پور

20. 7 کاربر مقابل از sasan20oo20 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)