صفحه 26 از 30 نخستنخست ... 16222324252627282930 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 251 تا 260 , از مجموع 299

موضوع: چیزهای یک منجم

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    61
    تشکر شده 5,754 بار در 526 ارسال

Wink چیزهای یک منجم

چیزهای زیادی هستند که نباید باشند.
    چیزهای زیادی هم هستند که باید باشند.
    چیزهای زیادی نیز هستند که چه باشند و چه نباشند فرقی ندارند.
    در اینجا می خواهم به بعضی از این چیزها که خیلی جالب هستند و برای خودم سوال هستند بپردازم.

پیش از نوشتن مطلب در این تاپیک، لطفا به لینک زیر مراجعه کرده و آن را مطالعه کنید:

2. Top | #251
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    61

چیز nام

- باز تو اومدی هوشنگ جان!!؟؟
    =علیک سلام
    - خب بابا، .... سلام. میگم باز که سروکلت پیدا شد تو.
    =ممنون منم خوبم. تو خوبی
    - غلام ادبتم. الان متنبه شدم
    =یعنی بگو من یک درصد قصدم ارشاد تو باشه
    - خب حالا که همه چی گل و بلبل شد زود چیزتو بگو می خوایم بریم کار داریم.
    =چرا خانم ها به عکاسی نجومی علاقه ندارند.
    - الان این سوالیه یا خبریه؟
    = سوالی.
    - پس چرا آخر جملت علامت سوال نداره. تو نمی دونی من رو این چیزا حساسم؟
    = خب بیا:
    چرا خانم ها به عکاسی نجومی علاقه ندارند؟
    - کی اینو گفته آخه!!؟؟ یعنی بعضی وقتا یه حرفایی میزنی می خوام برم تو دیوار
    = (با یک نگاه ملو و در حالی که لبخند ملیحی بر لب دارد) مدارکشم موجوده. بدم خدمتتون؟
    - هوشنگ با من از این شوخی ها نکن. مدرک چی آخه. اصلا بانوان محترم علاقه ندارند به عکاسی نجومی. به تو چه آخه.
    = اخه تو این ویژه نامه مجله نجوم فقط اسم یک (یا نهایت دو) خانم قرار گرفته و بقیه عکاسا آقا هستند.
    -
    = کجا داری میری حالا
    - دارم میرم خورشیدو خاموش کنم
    امضای ایشان
    Moha ی سابق!

3. 18 کاربر مقابل از م.ح.اربابی فر عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #252
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

چيز بعدي ...

( يكبار سر فرصت بايد شماره گذاري هاي چيزها رو مرتب كنم !)

چند روزي است كه در بعضي از سايت هاي نجومي اين تيتر ( دقيقآ همين تيتر ) چند باري است كه به چشمم مي خورد :

" حافظ آهي با چراغ خاموش به راديو باز مي گردد "

خدا مي داند كه اين بنده ي خدا آقاي آهي را تا حالا نديده ام و نسبت به ايشان حب و بغضي ندارم و البته از اين بابت كه در زمينه ترويج نجوم كار مي كنند ممنونشان هم هستم و از

همينجا به ايشان سلام و خسته نباشيد عرض مي كنم

( البته بنده اصلا آدم راديو گوش كني هم نيستم و شايد در طول زندگيم مجموعآ دو - سه ساعت راديو گوش داده باشم )

اما نوع تيتر زدن اين خبر كمي برايم عجيب بود

خواننده علاقمند به نجوم كه فرضآ آقاي آهي را نشناسد ( كه زياد هم عجيب نيست ) از اين تيتر چه چيزي دستگيرش مي شود ؟

اين خبر قرار است اين مفهوم را منتقل كند كه " بار ديگر برنامه هاي آموزشي نجومي قرار است از راديو پخش شود "

اما تيتر فعلي هر چيزي را به ذهن متبادر مي كند ؛ الا اصل مطلب را ....

خواننده احتمالي با خواندن اين جمله كه " حافظ آهي با چراغ خاموش به راديو باز مي گردد " بيش از اينكه به اين فكر كند كه قرار است يك برنامه آموزشي از راديو بشنود

و خوشحال بشود ، ذهنش درگير اين مي شود كه :

آقاي حافظ آهي كيست ؟
    چرا به راديو باز مي گردد ؟
    اصلا چرا رفته بود كه حالا باز مي گردد ؟
    حالا چرا با چراغ خاموش باز مي گردد و ....

و اساسآ مانور اصلي خبر روي بازگشت آقاي آهي است نه تهيه و پخش برنامه نجومي در راديو

البته ممكن است عنوان شود كه اينگونه تيتر زدن ها ژورناليستي و براي جلب نظر خواننده است ، براي اين است كه خواننده روي متن كليك كند و بازش كند و بخواند
    ( كه به احتمال زياد هم همينطور است )

اما به نظر بنده ، حيفِ " نجوم " است كه بخواهيم با مانورهاي ژورناليستي جذابش كنيم ، " نجوم " به خودي خود خيلي جذاب تر از هر ترفند ژورناليستي است .

خيلي ساده تر و صميمي تر از اين حرفهاست

ضمن اينكه با اين روش ها ، حساسيت ناخواسته اي روي اسامي و نفرات ايجاد مي شود و فضا خود به خود وارد فاز رقابتي مي شود كه در نهايت ممكن است كل فضاي اصلي

را تحت الشعاع قرار دهد

فكر ميكنم خود آقاي آهي هم بيشتر دوست داشته باشند برنامه شان شنيده شود تا اينكه اسمشان در تيتر اخبار ديده شود .

براي ايشان و همكارانشان آرزوي موفقيت مي كنم

زياده عرضي نيست ....

5. Top | #253
    کاربر ممتاز
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدير ارشد
    شماره عضویت
    6114
    تشکر شده 2,560 بار در 294 ارسال

سلام
    تفاوتی که ما دوستان اسمون با بقیه مردم داریم اینه که همیشه به زمینی که برای همه خیلی مهمه دل نبستیم و داریم به جایی نگاه میکنیم که هر کسی به نظر من لیاقت این رو نداره ببخشید تکرار میکنم لیاقت اینو نداره . نمی خوام گله کنم از کسی ولی مگه روی این زمین غیر از دروغ و دروغگویی چیز دیگه ایی است که بتونه سر ما ادما رو گرم کنه که ما نریم و به اسمون نگاه نکنیم . در هر صورت برای دیدن زیبایی های خدا که اسمان ها را از ستون های زیبا افریده شده لیاقت لازم است .
    امضای ایشان
    اهل ابادی عشقم ز همین ویرانم
    همه رفتند ولی با دل خود میمانم
    همسفر باشم اگر با تپش شب بوها
    دست اخر به گلستان تو سرگردانم
    هر چه کردم که نگویم دل ما هم تنگ است
    خیره شد یاد تو بر ما که خودم میدانم

6. 9 کاربر مقابل از SAEED560 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

7. Top | #254
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1574
    تشکر شده 2,674 بار در 300 ارسال

Cheeseبعدی
    رفتیم به یه مراسم رونمایی از یه مرکز علمی +افتتاح بخش آموزش نجوم اون موسسه
    کلی آدمای مهم مهم دعوتن
    تا اینجای ماجرا چیزی نیست
    چیز ماجرا اونجاست که آخر مراسم دو دوست نجومی دارن باهم حرف میزنن
    -حالا که جمع خودمونی شد میگم
    -بله بله بفرما
    -آخه همه حرفا رو هم که نمیشه به همه گفت
    -بعله بعله بفرما
    -خودمونیم ولی واقعا هم جایگاه ستارگان و اوضاع کواکب بر زندگی ما نقش داره ها
    -هممم بیشتر چیز میفرمایید؟
    -بله بله حتما...
    !
    امضای ایشان

Imagination
    is more important than knowledge

8. 17 کاربر مقابل از space عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

9. Top | #255
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

چیز بعدی

چیز بعدی یک مطلب است که امروز در خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران منتشر شد و این هم لینکش:

متن آن به شرح زیر است (پر رنگ شدن بخشهایی از متن را خودم به عمد انجام دادم):

مهندس ˈمسعود عتیقیˈ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا گفت: سال 1391 سال شاخصی برای ترویج دانش آسمانی اختر شناسی در ایران بوده است و می توان گفت که ایران در حال حاضر پیشتاز علم نجوم در جهان است .

وی ادامه داد: اجرای 330 برنامه ترویجی علم نجوم در کشور نمادی از دوستی و پیشتازی ایرانیان در این زمینه است. پیش ازاین کشور برزیل با اجرای 200 برنامه ترویجی علم نجوم پیشتار اجرای این برنامه ها در جهان بود که در حال حاضر این رکورد از آن ایرانیان شده است .

رییس انجمن نجوم آماتوری ایران گفت: برنامه های ترویجی علم نجوم به ویژه در ایام ماه مبارک رمضان در 22 منطقه پایتخت به عنوان شاخص ترین کلان شهر کشور و با کمک کارشناسان مجرب از سوی انجمن نجوم آماتوری و با ابتکار معاونت فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار شد.

عتیقی ادامه داد: در شب های ماه رمضان امسال بیش از 100 هزار مخاطب از کارگاه ساعت های آفتابی، رصد ماه و اجرام آسمانی با تلسکوپ، جلسات پرسش و پاسخ نجومی و تماشای تصاویری از جذابیت های آسمان به همراه دریافت بروشورهایی باعنوان نجوم در قرآن بهره مند شدند.

به گفته وی برنامه های نجومی به طور مستمر در 15 شب نخست ماه رمضان امسال به اجرا درآمد و این برنامه ها با استقبال بسیار خوب مردم روبه رو شد.

عتیقی خاطرنشان کرد: بهره گیری از کارشناسان توانمند و برنامه ریزی مدون باعث شد این برنامه ها از ویژگی شاخص و محتوای علمی بالایی برخوردار شوند ضمن آن که استمرار و گستردگی اجرا، این برنامه ها را از سایر برنامه های ترویجی شاخص تر کرد.
    بنده صحبت خاصی ندارم خودتون مطالعه کنید و تحلیلش هم با خودتون

10. Top | #256
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    61

می خواستم با یکی از آقایون نام آشنای عرصه نجوم آماتوری مملکت پیرامون قضیه ای مصاحبه کنم.
    به ایشون زنگ زدیم ------------> جواب نداد
    به ایشون اس ام اس زدیم ------------> جواب نداد
    به ایشون ایمیل زدیم ------------> جواب نداد
    یکی از رفقاشونو واسط قرار دادیم ------------> فایده نداشت
    یکی از رفقای دیگشونو که با هم رودرباسی داشتن واسط قرار دادیم، جواب میل واسطه رو دادن و گفتن اوکیه قضیه، بعد ما رو فوروارد ایمیل ارسالی ایشون سه بار بهشون ایمیل زدیم باز جواب ندادن.
    این که بنده لیاقت هم نشینی با این بزرگوار رو ندارم یا این که این بزرگوار وقتی برای مصاحبه کردن ندارن یا این که اصلا میلی به مصاحبه ندارن و روحیه چنین کارهایی رو ندارن یا این که شکسته نفسی می کنن و ... یه بحثه
    و این که به مخاطب احترام گذاشته بشه و حداقل در یه جمله کوتاه جواب داده بشه که «من میلی به مصاحبه ندارم» یه بحث دیگه
    همین کارها رو می کنید که همیشه ی دیوار نامریی بین مخاطبین و «...» وجود داره دیگه
    البته ناگفته نماند پیارسال که با فردی مثل دکتر منصوری می خواستیم مصاحبه کنیم برای هماهنگی فقط یک تماس تلفنی با دفترشون گرفتیم و ایشون با روی باز پذیرای ما شدند. یعنی می خوام بگم همه این جوری نیستن
    امضای ایشان
    Moha ی سابق!

11. 12 کاربر مقابل از م.ح.اربابی فر عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #257
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط م.ح.اربابی فر نمایش پست ها
    می خواستم با یکی از آقایون نام آشنای عرصه نجوم آماتوری مملکت پیرامون قضیه ای مصاحبه کنم.
    به ایشون زنگ زدیم ------------> جواب نداد
    به ایشون اس ام اس زدیم ------------> جواب نداد
    به ایشون ایمیل زدیم ------------> جواب نداد
    یکی از رفقاشونو واسط قرار دادیم ------------> فایده نداشت
    یکی از رفقای دیگشونو که با هم رودرباسی داشتن واسط قرار دادیم، جواب میل واسطه رو دادن و گفتن اوکیه قضیه، بعد ما رو فوروارد ایمیل ارسالی ایشون سه بار بهشون ایمیل زدیم باز جواب ندادن.
    این که بنده لیاقت هم نشینی با این بزرگوار رو ندارم یا این که این بزرگوار وقتی برای مصاحبه کردن ندارن یا این که اصلا میلی به مصاحبه ندارن و روحیه چنین کارهایی رو ندارن یا این که شکسته نفسی می کنن و ... یه بحثه
    و این که به مخاطب احترام گذاشته بشه و حداقل در یه جمله کوتاه جواب داده بشه که «من میلی به مصاحبه ندارم» یه بحث دیگه
    همین کارها رو می کنید که همیشه ی دیوار نامریی بین مخاطبین و «...» وجود داره دیگه
    البته ناگفته نماند پیارسال که با فردی مثل دکتر منصوری می خواستیم مصاحبه کنیم برای هماهنگی فقط یک تماس تلفنی با دفترشون گرفتیم و ایشون با روی باز پذیرای ما شدند. یعنی می خوام بگم همه این جوری نیستن
    البته حرفتون درسته ولی فقط در مورد مصاحبه کننده‌ها نیست و حتی گاهی شامل دوستان و آشنایان هم میشه

کلا گاهی اوقات انقدر تعداد تماسها با بعضی از افراد شناخته شده زیاد هست که شماره های نا آشنا را بر نمی دارند یا مثلا تعداد ایمیلهاشون به قدری زیاد هست که فرصت نمی کنند همه را پاسخ بدهند...

البته من خودم معتقدم در این موارد میشه حداقل با گفتن یک جمله کوتاه اعلام کرد که مایل به مصاحبه نیستند و این خیلی کار بهتریه. ولی فکر کنم ما ایرانی ها یک عادتی داریم و اون هم اینه که "نه" گفتن برامون سخته و در مواردی که باید "نه" بگیم خیلی هامون تمایل داریم کلا جواب ندیم این عادتی هست که باید ترک بشه و اگر راحت "نه" بگیم هم خودمون راحت تریم هم سایرین من خودم میشناسم بسیاری را که برای ناراحت نشدن سایرین، هر تقاضایی را یک جورهایی قبول می‌کنند و در نتیجه‌ی این کار به خودشون هم فشار زیادی میاد

13. 10 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #258
    کاربر ممتاز
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدير ارشد
    شماره عضویت
    6114
    تشکر شده 2,560 بار در 294 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط پیمان اکبرنیا نمایش پست ها
    چیز بعدی یک مطلب است که امروز در خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران منتشر شد و این هم لینکش:

متن آن به شرح زیر است (پر رنگ شدن بخشهایی از متن را خودم به عمد انجام دادم):

بنده صحبت خاصی ندارم خودتون مطالعه کنید و تحلیلش هم با خودتون
    سلام
    اول یه خسته نباشید بگم به اقایون که تونستن این همه برنامه نجومی انجام بدن و مردم و ترویج کنن به نجوم . ولی یه سوال برام هست که چرا با این همه برنامه ترویجی و ایجاد علاقه در میون مردم این همسایه های ما همیشه یا به چشم ........... در موقع رصد به ما نگاه میکنن یا اینکه شروع می کنن به مسخره کردن . اگر بتونید یکی از اون کلاس های ترویج رو تو منطقه ما هم برگزار کنید که حداقل مردم فکر نکنن لوله تلسکوپ ما خمپاره اندازه، ممنون میشم . اقای ........... دمت گرم بابا با این همه کلاس ت ر و ی ج ی
    امضای ایشان
    اهل ابادی عشقم ز همین ویرانم
    همه رفتند ولی با دل خود میمانم
    همسفر باشم اگر با تپش شب بوها
    دست اخر به گلستان تو سرگردانم
    هر چه کردم که نگویم دل ما هم تنگ است
    خیره شد یاد تو بر ما که خودم میدانم

15. 5 کاربر مقابل از SAEED560 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #259
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    1574
    تشکر شده 2,674 بار در 300 ارسال

خيلي خوشحال ميشي وقتي ميبيني كه يه گروه منجم مستقل دارن با هزينه خودشون علم نجوم رو گسترش ميدن و به مردم معرفي ميكنن.
    اما وقتي ميبيني كه يه گروه رسمي نجومي با كلي اسم و رسم پشت سرش يه تلسكوپ گذاشته و براي نشون دادن چند ثانيه ايي خورشيد به خلق الله بليت ميفروشه پول ميگيره اشك تو چشمات جمع ميشه
    قيافه ي اون عزيزي كه بعد دادن پول حس ميكنه سرش كلاه رفته شبيه كسي يه كه عاشق نجوم شده؟؟؟
    تعريفمون از برنامه ي ترويجي چيه؟؟؟
    امضای ایشان

Imagination
    is more important than knowledge

17. 14 کاربر مقابل از space عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #260
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    3738
    تشکر شده 796 بار در 195 ارسال

چیزهای یک منجم         
    تو کشور ما متاسفانه از جمله چیزایی که خیلی زود ازش سو استفاده میکنن(البته ادمای سو استفاده گر) دو تا موضوعه 1 اعتقادات مردم 2علایق مردم.و متاسفانه این کارم به فجیع ترین شکل انجام میشه.
    این برنامه های مثلا ترویجیم از جمله این سوء استفاده هاس.
    البته خود مردمم باید تو یه همچین وضعی یه کم با زکاوت باشن و الکی کلاه سرشون نره
    امضای ایشان
    اوغات خوش آن بود که با دوست به سر شد
    باقی همه بی حاصلی و بی خبری بود

19. 4 کاربر مقابل از berjis93 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 26 از 30 نخستنخست ... 16222324252627282930 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)