صفحه 15 از 30 نخستنخست ... 511121314151617181925 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 299

موضوع: چیزهای یک منجم

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    61
    تشکر شده 5,754 بار در 526 ارسال

Wink چیزهای یک منجم

چیزهای زیادی هستند که نباید باشند.
    چیزهای زیادی هم هستند که باید باشند.
    چیزهای زیادی نیز هستند که چه باشند و چه نباشند فرقی ندارند.
    در اینجا می خواهم به بعضی از این چیزها که خیلی جالب هستند و برای خودم سوال هستند بپردازم.

پیش از نوشتن مطلب در این تاپیک، لطفا به لینک زیر مراجعه کرده و آن را مطالعه کنید:

2. Top | #141
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    283
    تشکر شده 6,306 بار در 874 ارسال

هیچ نهاد دولتی درد اصلی منجم هارو نمیدونه!یا اگه هم بدونه نمیاد اون درد و تسکین بده! چراشو نمیدونم برید از خودشون بپرسید!!
    انجمن های به قول دوستمون خودجوش هم که تنهای نمیتونن مشکلاتو حل باید یه جورایی وابسته به نهاد های دولتی باشن!
    یعنی اینکه انجمن های نجومی و مردمی به یه مرکز دولتی متصل باشند و پیشنهادات و کارای انجمن هارو بدن دست عمل!!! (البته این انجمن ها باید از بهترین ها باشه)

3. 3 کاربر مقابل از 169 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #142
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    330
    تشکر شده 4,568 بار در 538 ارسال

سلام به همه...میگم این تاپیک صلاح بدونین وکاربر مها(مثل فیلم جنگیا برادر... سید...حاجی)صلاح بدونن بشه مشکلات جامعه نجوم ومنجم ها...ولی چون دارین مورد موردبررسی میکنین احساس میشه واقعا ایناانتقادهای یک منجمه...ولی به هرحال من 2مورد که تاحالا خوندم درموردش میگم ...
    1)بحث متولی شد...اتفاقا مابراثر یه اتفاقی مجبور شدیم دست به دامن انجمن نجوم ایران بزنیم وخواهش کردیم یه گواهی،یه معرفی نامه ، ...خلاصه یه نوشته ای که ثابت کنه انجمن نجوم مادرحال همکاری باهاشون هست بدن... که متاسفانه این اتفاق نیفتاد وما 3تاپیشنهاد دادیم:
    الف- گروه های نجومیه بااعتبار واصلی روجمع اوری کنین وبگین به عنوان مثال انجمن نجوم فلان انجمن شهرستان بهمان هست. یعنی دیگه گروه های کوچیک بیان زیر نظر گروه بزرگتر شهر فعالیت کنن...
    ب- برنامه های نجومی روبه این انجمنا ابلاغ کنین...درسته ازطریق سایت این کار انجام میشه ولی اگه حالت اختصاصی باشه به هرانجمن می گفتن خوب میشد...معتبرتره
    ج- کل انجمن ها ازطریق انجمن نجوم ایران درتماس باشن آشنایی باهم داشته باشن...

که جواب همه اینا روبه ما اینطوری دادن واقعا ما نمی تونیم در استانهایاشهرهاشعبه داشته باشیم.چرا؟؟؟...فعلا مقدورنیس.

اصلانمیخوام کار انجمن رونقد کنم خودم میدونم چرا دست به این کارا نمیزنن ولی میشه گروه هارو سامان داد یعنی واقعا بدونیم انجمن نجوم هرشهرستان ویاهراستان کیه...

2)بحث فیلم ها:اینو اتفاقا من همیشه تو فکرم بود جالب اینجاس بعضی خبرها هم انحراف دارن(مثل مریخ به عنوان ماه د.م،خاطرات دکتر حسابی وانیشتن...که چقد بخاطر این موضوع دکتر منصوری تلاش کرد وموردانتقاد قرارگرفت...)خودمون باید تذکر بدیم .نه دست تظاهرات وراهپیمایی بزنیم ...بیخیال...مثل برنامه آسمان شب. ولی اینا همش نشات گرفته ازسکوت جامعه نجومیه...

دوباره میام...فعلا

5. 6 کاربر مقابل از Setare KOchOlO عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #143

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    337
    تشکر شده 26 بار در 4 ارسال

بازم به setarekocholo که یه پیشنهاد داد
    پس اولین پیشنهاد در اومد یعنی ایجاد شعب یا مسئولین نجومی در شهرستانها که مدیریت کل نجوم استانها در دست اونا باشه
    اما دوستان عزیزم واقعا میخوایم یه تحولی اتفاق بیوفته
    تحولی هرچند کوچک
    من قصد دارم از همه دوستان منجم نظر بگیرم که بنظرشون چه کنیم تا نجوم ایران سامان بگیره و تبدیل به یه قطب بشه و در جهان حرفی برا گفتن داشته باشه
    ما برای فعالیت های نجومی بصورت شرکت قانون نداریم یعنی قوانینی ایجاد نشده
    ما نمیدونیم چطور باید گرو ه ها و شخصیت های نجومی رو متحد کنیم
    ما نمیدونیم چطور باید در دولت انگیزه ایجاد کنیم تا روی نجوم سرمایه گذاری کنه
    و خیلی از مسائل اساسی و بنیادی دیگه که اول باید لیستش در بیاد بعدا کارشناسی بشه
    و در ابتدا باید بدونیم کی باید دنبال این قضایا باشه
    برای همینه که من دائما اصرار میکنم که بنظرتون متولی باید کی باشه؟
    بنظر من متولی باید یه انجمن باشه که از اشخاصی پر نفوذ مثل اساتید دانشگاه و وزرا و چنتا از نمایندگان ارگانهای دولتی تشکیل بشه و بیفتن دنبال حل این معضلات
    اما
    اما
    اما واقعا نمیدونم کسانی که باید در این ساختار قرار بگیرند آیا خودشون همدیگه رو قبول دارن یا نه
    که متاسفانه من فقط چند نفر میشناسم که شرایط مطلوبی برای قرار گرفتن در این انجمن رو دارن که خودشون هم حوصله این درگیری ها رو ندان
    پس بنظرم باید فکر دیگه ای کرد به جای اینکه دنبال نسل اولی های این رشته باشیم باید از نسل دومی ها و نسل سومی ها کمک بگیریم که البته اونها هم دارای نفوذ و قدرت لازم و تجربه کافی نیستن
    شاید هم باید اول نسلهایی تربیت کنیم و بعد از اونها انتظار حل کردن این مشکلات را داشته باشیم

7. 7 کاربر مقابل از galaxyman526 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #144
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    283

خوب بود!!!
    از هر استانی یه نماینده به رای منجم ها برن ! میش یه انجمن مرکزی 30 نفره یا کمی بیشتر! این انجمن طبیعتا قدرت اجرای خواسته های منجم هارو دارن چون نمایندگان نجوم ایران هستن!هر کی مسئول یه شهر! البته اینکه از همه ی شهر ها باشن به نظرم به این دلیل خوب که همه ی شهر ها یه سر سامونی میگیرن!فقط دوستمون هم که گفتن یه چند نفر هم برای نفوذ دولتی نیاز داریم!

9. 5 کاربر مقابل از 169 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #145
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    61

چیز بیست و سوم
    نمی دانم این انتقاد است یا غمگین بودن یا دلخوری یا ...
    نمی دانم تازگی ها سری به http://www.nojumnews.com/ زده اید یا خیر؟
    الان که من به این سایت سر زدم در آن اینها را دیدم:
    اين هفته، روي موج نجوم، سراغ رصدخانه‌هاي ايران مي‌رويم
    گشت رصدي سه روزه - خرانق يزد
    اين هفته «روي موج نجوم» درباره نسبيت خاص حرف مي‌زنيم
    ماهنامه ‌ي نجوم در نمايشگاه مطبوعات
    خلاصه مقالات نجوم شماره 201
    ...
    این سایت الان تبدیل شده به بلندگوی برنامه رادیویی روی موج نجوم و اطلاع رسانی شب های رصدی و برنامه های کویرگردی. خیلی مدت است که در آن حتی یک خبر هم درج نشده است.
    البته این به سیاست داخلی مجله ربط دارد که سایت نمایش دهنده چه چیزی باشد و به هیچ کس ربطی ندارد که چرا این گونه شده است.
    اما
    دلم برای آن سایتی که هر دو سه روز یک بار آپدیت می شد و خبرهای نجومی ( اگرچه بیات شده) را با ترجمه ای شیوا قرار می داد تنگ شده است.
    از اینها هم که بگذریم دلم برای parssky هم تنگ شده. همانی که هر روز آپدیت می شد و اخبار دسته اول می گذاشت و فعالیت های گروه های مختلف را بازتاب می داد. همانی که خودش می رفت با افراد مصاحبه می کرد و خبر تولیدی می گذاشت. نه این پارس اسکایی که تمام مطالبش یا از کابل است یا از خبرآنلاین. بازهم می گویم این به سیاست گذاری سایت ربط دارد که چه جیزی ارائه دهد.
    اما من دلم تنگ شده است
    امضای ایشان
    Moha ی سابق!

11. 6 کاربر مقابل از م.ح.اربابی فر عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #146
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    283

نقل قول نوشته اصلی توسط moha نمایش پست ها
    چیز بیست و سوم
    نمی دانم این انتقاد است یا غمگین بودن یا دلخوری یا ...
    نمی دانم تازگی ها سری به http://www.nojumnews.com/ زده اید یا خیر؟
    الان که من به این سایت سر زدم در آن اینها را دیدم:
    اين هفته، روي موج نجوم، سراغ رصدخانه‌هاي ايران مي‌رويم
    گشت رصدي سه روزه - خرانق يزد
    اين هفته «روي موج نجوم» درباره نسبيت خاص حرف مي‌زنيم
    ماهنامه ‌ي نجوم در نمايشگاه مطبوعات
    خلاصه مقالات نجوم شماره 201
    ...
    این سایت الان تبدیل شده به بلندگوی برنامه رادیویی روی موج نجوم و اطلاع رسانی شب های رصدی و برنامه های کویرگردی. خیلی مدت است که در آن حتی یک خبر هم درج نشده است.
    البته این به سیاست داخلی مجله ربط دارد که سایت نمایش دهنده چه چیزی باشد و به هیچ کس ربطی ندارد که چرا این گونه شده است.
    اما
    دلم برای آن سایتی که هر دو سه روز یک بار آپدیت می شد و خبرهای نجومی ( اگرچه بیات شده) را با ترجمه ای شیوا قرار می داد تنگ شده است.
    از اینها هم که بگذریم دلم برای parssky هم تنگ شده. همانی که هر روز آپدیت می شد و اخبار دسته اول می گذاشت و فعالیت های گروه های مختلف را بازتاب می داد. همانی که خودش می رفت با افراد مصاحبه می کرد و خبر تولیدی می گذاشت. نه این پارس اسکایی که تمام مطالبش یا از کابل است یا از خبرآنلاین. بازهم می گویم این به سیاست گذاری سایت ربط دارد که چه جیزی ارائه دهد.
    اما من دلم تنگ شده است
    مها جان این یکی رو به موقع و عالی گفتی!!!!!!!!!!!!!
    من فکر میکنم نجوم کل کشور از هم بپاشه بهتره بااین وضعیتی که هست. چون این طوری همه چی از اول برامه ریزی میشه نه مثله الان که همه کاره خودشن رومیکنن و هیچ حمایت دولتی هم نیست.اگه از هم بپاشه همه یه تکونی میخورن و دست به کار میشن!
    امضای ایشان
    .

13. 3 کاربر مقابل از 169 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #147
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    61

چیز بیست و چهارم

قبولی در کنکور
    صد در صد تضمینی
    بدون نیاز به حفظ کردن فرمولی های حسابان و دیفرانسیل
    بدون صرف وقت برای یادگیری دروسی مانند عربی، ادبیات، دینی و ... در کنکور قبول شوید
    با ما فقط به رشته و شهر مورد علاقه خود فکر کنید
    تنها کافیست در المپیاد نجوم شرکت کنید
    و ...

به خدا المپیاد نجوم فقط برای قبولی در کنکور نیست.
    من نمی دانم این چه ویری است که جند وقتی است باب شده است؟
    هنوز مصاحبه پارسال مجله نجوم و یادداشت اولش را که درباره اوضاع و اهداف برگزاری المپیاد نجوم در ایران بود از یاد نبرده ام. ( اگر کسی آن شماره را دارد لطفا بگوید کدام شماره بود. چون من یادم نیست!)
    موفقیت در المپیاد خیلی خوب است اما نه این که صرفا هدفمان دور زدن کنکور باشد. این خیانت است که المپیاد نجوم را برای رهایی از کنکور بدانیم.
    لطفا نجوم را فقط و فقط برای نجوم بخوانید. اگر هم گشایشی برایتان در غول کنکور ایجاد شد که چه بهتر!!
    ( به بهانه داستان کوتاه صفحه 14 مجله نجوم)
    ویرایش توسط م.ح.اربابی فر : 11-16-2010 در ساعت 11:35 PM
    امضای ایشان
    Moha ی سابق!

15. 7 کاربر مقابل از م.ح.اربابی فر عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #148
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    137
    تشکر شده 5,538 بار در 611 ارسال

دوست عزیز مها
    من فکر میکنم المپیاد ها حالا فرقی نمیکنه که چی باشه اینقدر سخت هست که قاعدتا سیاست درستی نیست که برای دور زدن کنکور با غول بزرگتر (اما دوست داشتنی) المپیاد دست وپنجه نرم کنیم!!

17. 6 کاربر مقابل از narcissus flower عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #149
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    61

چیز بیست و پنجم

شب رصدی یا شب خوش گذارنی!!

داشتم ایمیلم را چک می کردم ،دیدم یک تبلیغی برایم آمده است و گفته که در این آلودگی هوای تهران با ما به منطقه ... بیایید. فضایی سرسبز، آرامشی مطبوع، لحظاتی شاد و ...
    عناوین تفریحی که در ادامه مطرح کرده بود دقیقا مثل کارهایی بود که ما در شب های رصدی انجام می دهیم.
    ...
    چند وقت پیش به یک موسسه ای که برگزار کننده شب های رصدی بود تماس گرفتم تا از برنامه یشان با خبر شوم. از منشی داشتم سوالات متداول می کردم که یکدفعه گفت: بگذارید خیالتان را راحت کنم شاید سرجمع یک ساعت هم رصد نکنیم ولی تا دلتان بخواهد آتیش و جوجه! و گپ و گفت و ... داریم.
    ...
    شب رصدی قبلی که خودم رفتم اینقدر با بچه ها خندیدیم که اشکمان درآمد و بقیه را از خنده های خودمان شاکی کردیم. ( خداییش هم خیلی بهمان خوش گذشت و تنها کاری که کردیم این بود که من سحابی جبار را از پشت دوربین به دوستان تازه علاقه مند شده ام نشان دادم)
    ...
    نمی گویم تفریح و گپ و گفت و این جورها چیزها در شبهایمان نباشد چرا که اصلا نمک این برنامه ها به چنین چیزهایی است،اما خواهشا این گونه نشود که دیگر بحث رصد و کار علمی به حاشیه برود و نیمه شب که می شود همه از فرط خستگی نای کاری را نداشته باشند. کمی هم کارهای جدید و رصدهای دقیق تر بد نیست!
    پیش خودتان فکر کنید آخرین برنامه ای را که رفتید چگونه گذراندید؟
    امضای ایشان
    Moha ی سابق!

19. 4 کاربر مقابل از م.ح.اربابی فر عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #150
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    137
    تشکر شده 5,538 بار در 611 ارسال

چیزهای یک منجم         
    واقعا به موضوع مهمی اشاره کردید .این شوخی ها و خوشگذرونی ها اگه از حد بگذره واقعا خیلی بد هستش و میتونه خاطره ی بدی برای کسی شاید دفعه ی اولش باشه که به این برنامه ها اومده باشه بگزاره و شاید تو ذق بزنه.
    چون هدف این برنامه ها بیشتر علمی هست نه پیک نیک .

21. 2 کاربر مقابل از narcissus flower عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 15 از 30 نخستنخست ... 511121314151617181925 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)