صفحه 14 از 30 نخستنخست ... 410111213141516171824 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 299

موضوع: چیزهای یک منجم

1. Top | #1
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    61
    تشکر شده 5,754 بار در 526 ارسال

Wink چیزهای یک منجم

چیزهای زیادی هستند که نباید باشند.
    چیزهای زیادی هم هستند که باید باشند.
    چیزهای زیادی نیز هستند که چه باشند و چه نباشند فرقی ندارند.
    در اینجا می خواهم به بعضی از این چیزها که خیلی جالب هستند و برای خودم سوال هستند بپردازم.

پیش از نوشتن مطلب در این تاپیک، لطفا به لینک زیر مراجعه کرده و آن را مطالعه کنید:

2. Top | #131

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    337
    تشکر شده 26 بار در 4 ارسال

سلام دوستان
    موضوع در نظر گرفته شده بسیار جذاب بود برام و اما میخواستم کمی حرفهای اساسی تر بزنیم تا شاید بتونیم یه قدم مثبتی برداریم
    من منجم آماتوری هستم که عشقم نجوم بوده و هست و سعی کردم هرکاری از دستم بر میاد برای نجوم انجام بدم
    اما الان میخوام یه مشکلی رو مطرح کنم و به کمک هم کمی بررسیش کنیم
    طی این سالها که نجوم کار میکردم مشکل اساسی که وجود داره اینه که جامعه نجوم کشور ما متولی نداره و هرکسی ساز خودشو میزنه و جالب تر اینجاست که همدیگه رو هم قبول ندارن.
    به نظر شما شرایط کسی که باید متولی نجوم بشه چیه؟
    چه دیدگاه هایی رو باید در نظر بگیره و به طور کلی چه انتظارهایی باید براورده کنه؟

امیدوارم با بحث درباره این موضوع حداقل خودمون تا حدودی شرایط یه متولی خوب رو بررسی کنیم
    دلیل اینکه این موضوع رو در قسمت انتقادها مطرح کردم چون بزرگترین اتقاد و درخواست جامعه نجوم کشور مونه

3. 10 کاربر مقابل از galaxyman526 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #132
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    131
    تشکر شده 5,043 بار در 474 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط galaxyman526 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    موضوع در نظر گرفته شده بسیار جذاب بود برام و اما میخواستم کمی حرفهای اساسی تر بزنیم تا شاید بتونیم یه قدم مثبتی برداریم
    من منجم آماتوری هستم که عشقم نجوم بوده و هست و سعی کردم هرکاری از دستم بر میاد برای نجوم انجام بدم
    اما الان میخوام یه مشکلی رو مطرح کنم و به کمک هم کمی بررسیش کنیم
    طی این سالها که نجوم کار میکردم مشکل اساسی که وجود داره اینه که جامعه نجوم کشور ما متولی نداره و هرکسی ساز خودشو میزنه و جالب تر اینجاست که همدیگه رو هم قبول ندارن.
    به نظر شما شرایط کسی که باید متولی نجوم بشه چیه؟
    چه دیدگاه هایی رو باید در نظر بگیره و به طور کلی چه انتظارهایی باید براورده کنه؟

امیدوارم با بحث درباره این موضوع حداقل خودمون تا حدودی شرایط یه متولی خوب رو بررسی کنیم
    دلیل اینکه این موضوع رو در قسمت انتقادها مطرح کردم چون بزرگترین اتقاد و درخواست جامعه نجوم کشور مونه
    سلام.
    به آوااستار خوشامدی.
    اما این موضوعی که شما مطرح کردی:
    دوست عزیز مردم ایران یه ایراد یا یک خصلت خاصی که دارند دوست ندارن به قول معروف گفتنی آقابالا سر داشته باشندکه بهشون ظلم بگه.حالا ما به این فرد متولی می گیم.اما مطمعنا این فرد باید خودش یه منجم باشه و با مشکلات این قشر جامعه آشنا شده باشه و باهاشون نشست و برخواست کرده باشه که بتونه کمک حال باشه نه فقط اسم متولی و منجم آماتور رو به یدک بکشه.این موضوع و مشکل توی جوامع کوچیک هم وجود داره منظورم گروههای نجومی شهرستان ها ،مدارس و... پس باید از گروه های کوچیک فرهنگسازیش کنیم تا بتونیم بهترین نتیجه رو توی جامعه بزرگ نجوم آماتوری ببینیم.
    امیدوام موفق باشید.با آرزوی بهترین ها
    ویرایش توسط na3r : 10-17-2010 در ساعت 09:07 PM
    امضای ایشان
    همیشه مراقب اشتباه دوم باش!
    اشتباه اول حق توست...!

5. 6 کاربر مقابل از محمدرضا صادقیان عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #133
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    286
    تشکر شده 538 بار در 108 ارسال

منم با حرفتون موافقم اقای صادقیان هم مشکل نجوم کشورمون وهم جامعه های کوچیکش این فقط مال نجوم کشورمون نیست توی هر مجموعه ای از این مشکلات هست مخصوصا توی ایران
    امضای ایشان
    ما چیستیم؟

جُز مولکولهای فعال ذهن ِ زمین ،

که خاطرات کهکشان ها را

مغشوش می کنیم !

حسین پناهی

7. 4 کاربر مقابل از SaBa Ho0shmanD عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #134
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    283
    تشکر شده 6,306 بار در 874 ارسال

وقتی کشور متحول شد نجوم کشورمون هم متحول میشه! با این اوضاع کاری نمیشه کرد!مگه همه بخوان به این امید که نجوم کشور رشد کنه! نه نجوم خودشون!
    با حرف galaxyman526 اکثرا موافقن چون همه دارن اینو میبینن ولی کسی بازگو به صورت کشوری نمیکنه!
    نجوم کشور چند تیکه شده ( مثلا غرب و شمال غرب واسه خودشون، استان های مرکزی و تا حدی شمال واسه خودشون،جنوب و شرق و شمال شرق هم واسه خودشون!) هر فردی بخواد توی گروه باشه باید یکی رو انتخاب کنه! کسی نموتنه ادعا کنه عضو انجمن نجوم اماتوری ایران هست!چون این چنین انجمن وجود کاری نداره!!!
    امیدوارم نجوم واقعا کشوری بشه!

9. 5 کاربر مقابل از 169 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #135
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    61
    تشکر شده 5,754 بار در 526 ارسال

چیز بیست و دوم

فیلم ملک سلیمان را بالاخره دیدم.

به شما هم حتما توصیه می کنم آن را در یک سینمایی درست و حسابی حتما حتما ببینید. اگر در یک سینمای خوب آن را ببینید لذت یک فیلم خوب دیدن را تا حدی می چشید.

بگذریم

در ابتدای این فیلم قمستی از فضا را نشان می دهد که در گوشه پایین سمت راست می توانید سحابی حلقه را ببینید و انصافا هم خوب به تصویر کشیده شده است.

البته چند تا سحابی و به اصطلاح کهکشان را نیز نشان می دهد که به واقعیت سحابی حقله نیست و کمی تخیلی هستند.

بعد از نشان دادن این سحابی ها به فاصله کمی وارد جو زمین می شود که هم ابعاد سحابی ها در این مقیاس اشتباه است و هم فاصله یشان از زمین.

ستارگان در این فیلم خیلی آرام چشمک می زنند که این هم با واقعیت خیلی همخوانی ندارد ولی همین که ستاره ها در فیلم معلوم هستند خودش خیلی خوب است. البته من دقت نکردم ببینم صورت فلکی را به نمایش گذاشته اند یا نه. ولی تا جایی که یادم است صورت فلکی خاصی نبود.

نکات کنکوری:

1- این مطلب قرار بود متن پخته تری باشد ولی چون خسته ام شرمنده این اندک را از من بپذیرید.

2- آره ... راست می گویید .... مستند شبکه 4 که نیست همه چیزش علمی و دقیق باشد . من هم با شما موافقم

3- این موضوعات نشان می دهد دانش عمومی نجوم در بین مردم چقدر اندک است. و هنوز امثال من و شما چقدر راه در پیش داریم

4- کلا فیلمی وجود ندارد که به آسمان بپردازد و درباره آن اشتباه نکند. (البته نه فیلمهای با گرایش علمی. منظورم سریال ها و فیلم هایی مثل مسافران رامبد جوان و ... است)
    امضای ایشان
    Moha ی سابق!

11. 6 کاربر مقابل از م.ح.اربابی فر عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #136
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    54
    تشکر شده 8,442 بار در 878 ارسال

یه کم زیادی سخت نمی گیری مها؟
    امضای ایشان
    گاهی ستاره هدیه کن به مشت پوچ شب ها ...

13. 3 کاربر مقابل از ستاره بنیادی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #137

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    337

سلام سلام بر دوستان خوبم
    درسته که به قول دوست خوبمmohammad.s.nojum ما اقا بالاسر نمیخواهیم اما اخرش که چی؟ من الان 12 ساله دارم توی نجوم اماتوری این مملکت کار میکنم و از همین کش مکش و عدم انسجام مناسب سرخورده شدم
    شما تصور کنید که الان بین منجمین اماتوری روابط و اتحاد خوب و مناسبی وجود نداره و باند بازی شده و هرکی میگه همه باید از من پیروی کنن
    یا در نجوم حرفه ای منظورم اساتید محترم دانشگاهی هست از اساتید دانشگاه زنجان و تبریز و تهران بگیرین تا ipm و .... حتی بین خودشون ،هم دیگه رو قبول ندارن و به عنوان مثال اگه یه دانشجو فوق لیسانس فیزیک که به موضوع خاصی از نجوم علاقه داره و میخواد به عنوان پروژش کار کنه بره پیش یکی از این اساتید و ازش درخواست کنه که استاد راهنما بشه قبول نمیکنن و بعضی هاشونکه اینقدر مغرورن که حتی جواب سوال نمیدن
    منم فکر میکنم با اوضاع فعلی نمیشه عنوان آقا بالاسری رو به هیچ کدوم از این دو گروه داد
    پس باید دنبال راه سوم بگردیم
    یعنی کسی که به قول دوستمونmohammad.s.nojum خودش از کسایی باشه که خاک این کارو خورده و دغدغش مشکلات نجوم ایران باشه
    البته باید بهتر بگم بنظرم ما نباید دنبال فرد خاصی بگردیم بلکه باید دنبال سیستمی بگردیم که تحت اثر اشخاص که صلاحیت ندارن نباشه و یا اون سیستمو ایجاد کنیم
    دوستان خوبم من ازتون درخواست دارم که باکمک هم بیایم و شرایطی که باید یک متولی داشته باشه بررسی کنیم و چه وظایفی داشته باشه
    شما اینو در نظر بگیرین که بالاخره هممون عاشق نجومیم و دوست داریم آینده درخشانی برای این قضیه ببینیم
    منتظر پیشنهاداتتون هستم

15. 5 کاربر مقابل از galaxyman526 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #138
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    131
    تشکر شده 5,043 بار در 474 ارسال

پیشنهاد اول...

نقل قول نوشته اصلی توسط galaxyman526 نمایش پست ها
    دوستان خوبم من ازتون درخواست دارم که باکمک هم بیایم و شرایطی که باید یک متولی داشته باشه بررسی کنیم و چه وظایفی داشته باشه
    شما اینو در نظر بگیرین که بالاخره هممون عاشق نجومیم و دوست داریم آینده درخشانی برای این قضیه ببینیم
    منتظر پیشنهاداتتون هستم
    مرسی دوست عزیز.
    اگر قراره کسی مسئول یا متولی نجوم باشه باید اینو درک کنه که شده مسئول پس یکسری مسئولیت ها داره.
    نه اینکه فقط شده مسئول که از مزایا و حقوقش استفاده کنه... نه اینکه شده مسئول برای اینکه یه گروه دیگه تشکیل بده... و بازم روز از نو و رزی از نو...
    اگه این موضوع حل بشه بنظر من موضوعات دیگه خودبخود حل میشه...
    امضای ایشان
    همیشه مراقب اشتباه دوم باش!
    اشتباه اول حق توست...!

17. 5 کاربر مقابل از محمدرضا صادقیان عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #139
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    53
    تشکر شده 8,834 بار در 819 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.s.nojum نمایش پست ها
    مرسی دوست عزیز.
    اگر قراره کسی مسئول یا متولی نجوم باشه باید اینو درک کنه که شده مسئول پس یکسری مسئولیت ها داره.
    نه اینکه فقط شده مسئول که از مزایا و حقوقش استفاده کنه... نه اینکه شده مسئول برای اینکه یه گروه دیگه تشکیل بده... و بازم روز از نو و رزی از نو...
    اگه این موضوع حل بشه بنظر من موضوعات دیگه خودبخود حل میشه...
    آره اينو باهات موافقم به طور شديد!!!!!!!!!
    امضای ایشان
    عاشق دستپخت مادرمم
    اگرم سرد باشه مشکلی نیس
    در عوض یه ادویه ای می زنه که بکره
    تو هیچ رستورانی نیست و اسمش عشقه

orion سابق!!!

19. 3 کاربر مقابل از Hojjat Zafarkhah عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #140

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    337

چیزهای یک منجم         
    حالا یه سوال بنظر شما متولی بهتره یک سیستم دولتی مثل سازمان فضایی باشه یا یه انجمن خود جوش مثل انجمن نجوم ایران؟
    البته لطفا فارغ از اینکه الان انجمن نجوم ایران کارشو به خوبی انجام نمیده و یا اینکه سازمان فضایی ایران روی نجوم سرمایه گذاری نکرده نظرتونو بدین؟

21. 4 کاربر مقابل از galaxyman526 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 14 از 30 نخستنخست ... 410111213141516171824 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)