صفحه 31 از 33 نخستنخست ... 2127282930313233 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 301 تا 310 , از مجموع 324

موضوع: معرفی کتاب ها و نرم افزارها

1. Top | #1
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    16
    تشکر شده 8,571 بار در 984 ارسال

Post معرفی کتاب ها و نرم افزارها

پیشنهاد می دهم که بخشی را به معرفی کتاب ها و نرم افزارها اختصاص دهیم تا هر کسی نرم افزارها و کتاب هایی را که دارد و یا مطالعه کرده است ، معرفی کرده و خلاصه ای از آن ها را در اختیار اعضا قرار دهد تا دوستان نیز خریداری کرده و یا امانت بگیرند .

لیست کلیه نرم افزارهای معرفی شده در تاپیک

لیست کتابهای معرفی شده در تاپیک (قسمت 1)

لیست کتابهای معرفی شده در تاپیک (قسمت 2)

لیستهای بالا نرم افزارهای و کتابهای معرفی شده تا صفحه 24 تاپیک هستند
    ویرایش توسط پیمان اکبرنیا : 08-18-2012 در ساعت 03:09 PM دلیل: اضافه کردن لینک لیست کتابها

2. Top | #301
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    7771
    تشکر شده 217 بار در 57 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Immortal star نمایش پست ها
    سلام به دوستاى عزىز
    من دنبال کتاب  Andrew liddleمىگردم، اگه کسى پى دى اف کتاب ىا لىنک دانلودشو داره لطفا به من کمک کنه
    با تشکر
    سلام اين كتاب به فارسي هم ترجمه شده با قيمت ١٠ هزار تومان ميتونيد سرچ كنيد پيدا كنيد.
    امضای ایشان
    {وسخر لكم الليل والنهار والشمس والقمر و النجوم مسخرات بامره ان في ذلك لآيات لقوم يعقلون.}
    سوره نحل {جزء ١٤} آيه ١٢

3. 2 کاربر مقابل از mjaasgari عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #302
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    8159
    تشکر شده 160 بار در 24 ارسال

من میخاستم بدون نرم افزاری هست که ما بتونیم قدر ظاهری یک ستاره رو فاصله ای که خودمون تعیین میکنیم از دید ناظر زمینی به صورت گرافیکی ببینیم؟ مثلا ستاره Deneb اگه توی فاصله یک سال نوری از ما بود درخشش توی آسمون چقدر بود

5. 3 کاربر مقابل از Neptune عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #303
    کاربر ممتاز
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    شماره عضویت
    900
    تشکر شده 12,272 بار در 1,234 ارسال

Satellite Safari

باز هم نرم افزاری جالب از شرکت Southern Stars . اینبار این شرکت دست به طراحی نرم افزاری برای رصد ماهواره ها زده است

همه با نرم افزار جذاب این شرکت آمریکایی با نام Sky Safari اشنا هستیم.نرم افزاری جالب با محیط کاری دلنشین و پر از تنظیمات کاربردی.

اما اینبار این شرکت جدیدترین نرم افزار خود برای سیستم عالمهای همراه با نام Satellite Safari ارائه داده است. این نرم افزار که 4.99 دلار قیمت دارد برای سیستم عاملهای اندروید و اپل طراحی شده است.
    این نرم افزار مکان ایستگاه بین المللی فضایی و تعداد زیادی از ماهواره های درخشان و بزرگ را در هر لحظه رصد کنید.

شما میتوانید در این نرم افزار ماهواره ها را در دو حالت نظاره گر باشد. در حالت اول مانند تمامی نرم افزار ها نجومی نظاره گر مکان ان و محل طلوع و غروب آن روی زمین باشید و در حالت دوم(همانطور که در تصویر نیز مشخص است) شما قادر هستید ماهواره را از بالا و با ترکیبی از پس زمینه زمین زیر پای ماهواره در ان لحظه و اسمان روبرو ببنید

این نرم افزار به شما زمان دقیق طلوع و فروب ماهواره ها را بر اساس مکان رصد شما میدهد و این زمانها را هر روز اپدیت میکند و هنگامی که Skyclube شرکت Southern Stars در اواخر امسال به فضا پرتاب شود، شما میتوانید به ای فضاپیما درخواستی مبنی بر گرفتن عکس از هر مکانی روی زمین به انتخاب خودتان بفرستید و در کوتاه ترین زمان ممن این فضاپیما تصویر مورد نظر را برای شما گرفته و به شما ارسال میکند.

این نرم افزار بر روی تمامی سیستم عامل های IOS ورژن 5 یا بالاتر و یا اندرویدهای 2.2(froyo) یا بالاتر قابل نصب است

منبع:Southernstars.com
    امضای ایشان

7. 8 کاربر مقابل از رضا طامهری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #304
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4783
    تشکر شده 1,158 بار در 208 ارسال

سلام
    به یک برنامه برخوردم که خیلی به کار می یاد مخصوصا برای کسایی که از لپ تاپ برای کنترل تلسکوپ در شب های رصدی استفاده می کنند
    این نرم افزار را می توانید در آدرسhttp://arcanesanctum.net/negativescreen/ دریافت کنید
    پس از باز کردن صفحه بر روی لینک زیر کلیک کنید و نرم افزار 100 کیلوبایتی را دریافت کنید

پس از اجرا یک آیکون در کنار ساعت قرار می گیرد که اگر روی آن کلیک کنید صفحه شما تغییر رنگ می دهد و با کلیک دوباره باز می گردد

اگر روی آن راست کلیک کنید می توانید مدل های رنگی را تغییر دهید

و اگر روی red کلیک کنید برای شب های رصدی مناسب هست
    به هر حال می توانید مدل های مختلف را امتحان و بهترین را انتخاب کنید
    امضای ایشان
    من برگشتم

9. 8 کاربر مقابل از علیرضا محمدی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #305
    کاربر ممتاز
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    شماره عضویت
    900
    تشکر شده 12,272 بار در 1,234 ارسال

کتاب الکترونیکی سیاه چاله از sky and telescope

کتاب الکترونیکی پیشرو را مجله ی اسکای اند تلسکوپ درباره سیاه چاله ها منتشر کرده به صورت رایگان

متن این کتاب خیلی راحت و روان است و مطالب هم به زبان ساده و قابل فهم ارائه شده اند

برای دانلود این کتاب الکترونیکی اینجا کلیک کنید
    امضای ایشان

11. 11 کاربر مقابل از رضا طامهری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #306
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    949
    تشکر شده 1,855 بار در 238 ارسال

شگفتیهای کیهان:
    این کتاب شامل قسمتهای مختلف درباره منظومه شمسی،کره سمانی،انواع تلسکوپ،صورتهای فلکی و ...بوده وبه زبان بسیار ساده و شیوا این مطالب را به علاقمندان توضیح داده است.

کتاب بسیار مفید برای دانش اموزان مقاطع تحصیلی دبستان و راهنمایی و مقاطع نجوم مقدماتی است.

نویسنده:احمد سراستاد(Ahmad)

قیمت:5000 تومان
    ویرایش توسط subaro : 11-13-2013 در ساعت 01:47 PM
    امضای ایشان
    yazdsky.com

13. 6 کاربر مقابل از subaro عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #307
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

تقویم نجومی - میلادی

همه ماها وقتی به یه رویداد نجومی جالب برمی‌خوریم اونو یه گوشه یادداشت می‌کنیم تا فراموش نکنیمش. شاید خیلی از ماها واسه خودمون یه سر رسید یا تقویم نجومی کوچیکی داشته باشیم و رویدادهای نجومی مهممون رو داخل اون می‌نویسیم. اما چیزی که واسه یه منجم خیلی مهمه اینه که تقویمش تا جای ممکن نجومی باشه. مثلاً برای خیلی‌ها از جمله خود من میلادی بودن تقویم مهمتره چون تو نرم افزارهای نجومی، کنترل دستی تلسکوپ و حتی گوشی موبایل تاریخ میلادی استفاده میشه و واسه همین تاریخ شمسی زیاد کاربرد نداره و بیشتر آدمو گیج میکنه. یا یه مورد دیگه اینکه مثلاً تقویمی باشه که مثلاً کنار هر روزش فاز هلال ماه رو کشیده باشه. اینجوری خیلی راحتتر میشه فهمید که وضعیت فلان شب برای رصد چطوره.

من خیلی دنبال چنین تقویمی گشتم تا اینکه بلاخره یه چیزایی پیدا کردم. البته تقویم اصلی بجای اینکه علمی باشه بیشتر جنبه خرافه پرستی و ماوراءطبیعه داشت واسه همین یخورده توش دست بردم و جاهای اضافیش رو زدم. رخدادهایی که درج کرده بود هم خیلی پیش پا افتاده بود (طلوع و غروب و ...) و ساعتشون به وقت آمریکا بود. در کل بعد از ویرایش به یه تقویم نجومی خالی (آماده برای درج رویدادهای دلخواه) رسیدم که الان دادمش چاپخونه واسه چاپ. گفتم حالا که اینو درست کردم یه نسخش رو هم اینجا آپلود کنم. شاید دوستانی باشن که این تقویم بدردشون بخوره. از اینجا دانلود کنید:

http://www.4shared.com/office/HCjeGm..._VedicPla.html

برای اینکه دو روز دیگه صاحابش نره از ما بجرم دزدی شکایت نکنه لینک تقویم نسخه اصلی رو هم قرار میدم:

http://scienceoflight.net/vedic-planner/

امیدوارم خوشتون بیاد. اختفاء‌های ستاره‌ای ماه، گذرهای ISS، درخش‌های ایریدیوم و ... رو می‌تونید تو این تقویم برای خودتون یادداشت کنید.

ضمناً این تقویم یخورده غلط‌های چاپی داشت که اصلاحشون کردم. از جا افتادن روزهای ماه گرفته تا تصحیح اهله ماه. اگه شما هم چیزی بچشمتون خورد بگین اصلاحش کنم. روزها و مناسبت‎‌های مهم میلادی رو هم از جای دیگه استخراج کردم و به تقویم اضافه کردم. گفتم شاید جالب و مفید باشه.

صفحات تقویم دو به دو مکمل همدیگه هستن. موقع چاپ حواستون باشه که دو تا صفحه مکمل کنار هم بیافتن (مثل عکس بالا).
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

15. 5 کاربر مقابل از mohsen4465 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #308
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    10400
    تشکر شده 12 بار در 3 ارسال

سلام
    روزتون بخیر
    میشه چنتا کتاب درمورد تلسکوپ های رادیویی بهم معرفی کنید

ممنونم

17. 6 کاربر مقابل از saye9 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #309
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    16

Lightbulb

نقل قول نوشته اصلی توسط saye9 نمایش پست ها
    سلام
    روزتون بخیر
    میشه چنتا کتاب درمورد تلسکوپ های رادیویی بهم معرفی کنید

ممنونم

سلام دوست گرامی

کتاب " طراحی و ساخت تلسکوپ های اپتیکی و رادیویی " :

نويسنده: سعدالله نصیری قیداری

ناشر: گیتاشناسی

قيمت: 3000 تومان

تعداد صفحات: 141

در کتاب های دیگه ای مثل " نجوم به زبان ساده " و " نجوم و اخترفیزیک مقدماتی ( جلد اول ) " هم در مورد تلسکوپ های رادیویی مطالبی موجود هستند .

در لینک زیر هم چند تا کتاب در مورد نجوم رادیویی هست که البته به زبان اصلی هستن :

کتاب هایی در مورد نجوم رادیویی

موفق باشید

19. 5 کاربر مقابل از Tahereh Ramezani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #310
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    16

Lightbulb معرفی کتاب حقیقت یخی

معرفی کتاب ها و نرم افزارها         
    کتاب حقیقت یخی

مشخصات کتاب :

نویسنده: دن براون

مترجم: ندا شاد نظر

ناشر: انتشارات افراز

تاریخ نشر: بهار ۱۳۸۸ – چاپ اول

تعداد صفحات: ۴۸۵ صفحه

قیمت : 10800 تومان

درباره کتاب :

ناسا در تلاش برای جبران اشتباهات مهلکی که موقعیت سیاسی‌ اش را به‌ خطر انداخته است، به کشفی اعجاب‌ انگیز دست می یابد: شهاب‌ سنگی در اعماق یخ‌ های قطبی و این تنها یک شهاب‌ سنگ نیست. در درون این سنگ عظیم که در سال ۱۷۱۶ به زمین برخورد کرده، فسیل‌ هایی از حشرات عظیم‌ الجثه‌ ای وجود دارد که اثبات‌ کننده‌ حیات ماورای زمینی است. از آنجا که اعتبار ناسا در خطر قرار گرفته، این پرسش به میان می‌ آید که آیا این شهاب‌ سنگ حقیقی است یا ساختگی ؟ *** مرگ به اشکال گوناگونی پا به آن سرزمین گذاشته بود، اما ‌این بار چارلز بروفیِ زمین‌ شناس که سال‌‌ ها با حیات‌ وحش آن سرزمین دست و پنجه نرم کرده بود،‌ آماده‌ تقابل با سرنوشت غیرعادی و مرموزی که انتظارش را می‌ کشید،‌ نبود. چهار سگ سورتمه‌ کش که ابزار زمین‌ شناسی را حمل می‌ کردند، ناگاه با پوزه‌‌ های رو به آسمان،‌ از سرعت خود کاستند. بروفی از سورتمه پایین پرید و پرسید: چه اتفاقی افتاده، بچه‌‌ها؟ از خلال ابر‌های پاره‌ پاره،‌ هلیکوپتر باری نظامی، با گذر از کوه‌‌ های یخی، رخ نمود. بروفی با خود گفت: «عجیبه! هیچ‌ وقت تو‌ این نقطه‌ قطب شمال،‌ هلیکوپتری ندیده بودم!» هلیکوپتر در سی متری او بر زمین نشست و غباری از ذرات برف را به هوا فرستاد. سگ‌‌ ها عصبی و وحشت‌ زده صدا کردند ....

ادامه ماجرا را با خواندن کتاب دنبال کنید ........

به نظرم کتاب نجومی و علمی تخیلیِ خیلی مهیج و جالبی هست که علیرغم تعداد صفحات نسبتاً زیاد ، به دلیل هیجان انگیز بودن ، برای اینکه ببینید در ادامه چه چیزی پیش میاد ، در طی نهایتاً پنج روز تمام کتاب را می خونید

خوندن این کتاب خوب و مهیج را به دوستان عزیز توصیه می کنم

می تونید با مراجعه به لینک زیر کتاب را دانلود کنید :

حقیقت یخی

صفحه 31 از 33 نخستنخست ... 2127282930313233 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع