نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: مجله نجوم با چه کاغذ و قیمتی منتشر شود؟

رأی دهندگان
84. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • انتشار مجله نجوم روی کاغذ کاهی رنگی با قیمت 5000 تومان

61 72.62%
  • انتشار مجله نجوم روی کاغذ گلاسه رنگی 80 گرمی با قیمت 7000 تومان

23 27.38%
صفحه 6 از 13 نخستنخست ... 2345678910 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 129

موضوع: ماهنامه نجوم

1. Top | #1

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    17
    تشکر شده 12,423 بار در 1,283 ارسال

Post ماهنامه نجوم

اين تاپيك به منظور بحث ها و بررسي مسائل و موضوعات مرتبط با ماهنامه نجوم ايجاد شده است .

از دوستان ميخواهيم كه نظرات خود درباره ماهنامه نجوم را در اين تاپيك مطرح نمايند .

ویرایش توسط محمدرضا صادقیان : 03-17-2011 در ساعت 03:31 PM

2. Top | #51
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    كاربر راهنمای ويكی نجوم
    شماره عضویت
    960
    تشکر شده 6,841 بار در 934 ارسال

دوستان کی مجله بهش رسیده ؟
    امضای ایشان
    این سرا را سزا بیش از این است ....

3. کاربر مقابل از Mojtaba.M عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

4. Top | #52
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط only orion نمایش پست ها
    البته فکر کنم کپی رایت منابع رایگان کاری هست که شما گفتید و برای مجله ی نجوم که رایگان نیست نوشتن نام مجله به عنوان منبع کپی رایت محسوب نمیشه.
    به نظر من بهتره شما از خود مجله این شماره ها رو تهیه کنید.البته اگر به کپی رایت احترام میذارید.
    اگر بخواهیم مقالات مجله را در اینترنت قرار بدیم و یا منتشر کنیم باید از مجله اجازه بگیریم ولی در صورتی که بخواهیم از اونها در نوشتن مقاله ی خودمون استفاده کنیم، نام بردن از منبع و نویسنده کافیه و مشکلی وجود نداره.

5. 5 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #53
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    شماره عضویت
    1120

نقل قول نوشته اصلی توسط doostesetareha نمایش پست ها
    یه سوال داشتم دوستان.
    یه مدتی میشه که مجله رو صرفا برا جور شدن آرشیوش میخرم. نمیدونم چرا احساس میکنم دیگه مثل قبل نیست مطالبش. نمیدونم چرا اینطوری شده یا شدم !
    فکر نکنم مشغله درس و کار هم باعث بشه آدم به مسائل مورد علاقه اش نرسه.
    نمیخوامم اینجا تضعیف روحیه کنمو انرژی منفی بدمو باعث پایین اومدن فروش مجله بشم یا الخ. فقط میخوام بدونم بقیه هم مثل منن یا این فقط احساس خودمه ؟؟
    ممنون.
    بله احساس شما درسته. کلا این مشکل مجله مشکل جدیدی نیست. مجلات علمی و نجومی ما ( چه مجله نجوم و چه آسمان شب) مطالب خیلی خواندنی برای مخاطب ندارند و بعد از مدتی خوندن، مطالبش تکراری به نظر می رسند. دلیل این امر هم اینه که اکثر نویسنده ها و حتی سردبیران این مجلات در این سالها، روزنامه نگار حرفه ای نبودند(روزنامه نگار به معنی شخصی که باید اندکی جامعه شناسی، تاریخ، علم روز و ... بداند و تحصیلات خود را در این زمینه انجام داده باشد) و ساختار مجلات به صورت ترجمه مطالب از منابع خارجی است. ما نیاز به روزنامه نگارانی داریم که ذائقه مخاطب ایرانی را بدانند و با توجه به پیشینه و سطح مخاطبان مطلب بنویسند. حتی خود مجلات اسکای ان تلسکوپ و استرونومی هم که مجلات ما از اونها الهام میگیرند، مجلات مناسبی برای ما نیستند. مثلا من الان مترجم خوبی هستم ولی قلمم به درد روزنامه نگاری نمیخوره! به درد ترجمه کتاب میخوره. روزنامه نگاری به هنر و مهارت خاصی نیاز داره.
    بحث در مورد سطح کاری مجلات علمی ما یک بحث طولانیه که مدتهاست ادامه داره. مجلات علمی ما مثل اطلاعات علمی و مجله های نجومی نتونستند مجلاتی باشند که جریان سازی کنند و در جریان روشن فکری ما نقش موثری داشته باشند.

7. 10 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #54
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    كاربر راهنمای ويكی نجوم
    شماره عضویت
    960

نمیدونم بد شانسی منه یا این که واقعا فرستادن ماهنامه با این همه بی نظمی انجام میشه نمیدونم.
    ولی الان دقیقا از سه یا چهار هفته ی پیش دارم زنگ میزنم ماهنامه که بابا ماهنامه به من نرسیده ولی اون چیزی که شنیدم هیچکدوم برای من ماهنامه نشده .
    نه از ماهنامه خبری هست نه زنگی که قول دادن به من بزنن .حالا معلوم نیس تکلیف من چیه ؟
    حالا با چاپ شدن شماره ی 212 معلوم نیست تکلیف من چیه ؟
    ویرایش توسط Mojtaba.M : 11-15-2011 در ساعت 05:54 PM دلیل: ویرایش
    امضای ایشان

9. کاربر مقابل از Mojtaba.M عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

10. Top | #55
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    كاربر راهنمای ويكی نجوم
    شماره عضویت
    960

دلیلش رو نمیدونم ولی در چند ماه اخیر مجله واقعا افت داشته با حذف چند بخش کوچیک اما تاثیر گذار مانند در آینده خواهید خواند افت مجله بیشتر شده.
    دوست داشتم از زمانی که مجله رنگی میشه بتوانیم شاهد رشد مطالب و کیفیت باشیم که متاسفانه این طور نیست .امیدوارم مسئولان فکری به حال خوانندگانی که شروع نجوم خود رو مدیون این مجله هستند(از جمله خود من )کنند.
    امضای ایشان

11. 3 کاربر مقابل از Mojtaba.M عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #56
    کاربر ممتاز
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    مدير تقويم نجومي ایران
    شماره عضویت
    98
    تشکر شده 21,151 بار در 1,931 ارسال

در شماره بهمن ماه مجله نجوم و در صفحات 60 و 61 به معرفی فروم آوااستار و فعالیتهای این فروم و اعضای آن پرداخته شده است.
    امضای ایشان

وقتی آرامش را در خود نیابید, جستجوی آن در جای دیگر, کار بیهوده ای است.

13. 15 کاربر مقابل از rezash عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #57
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    شماره عضویت
    1120

شماره 223 ماهنامه نجوم منتشر شد

سلام دوستان!

این تاپیک بیش از 1 سال بود که به دلیل مشکلاتی بسته شده بود و خاک می خورد. با حل شدن اون مشکلات حالا میتونه ادامه پیدا کنه

شماره جدید ماهنامه نجوم منتشر شد. این هم خبرش:

پرونده 3 روز تاریکی در شماره 223 نجوم

و این هم لیست مطالب این شماره:

شماره 223

15. 9 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #58
    کاربر ممتاز
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    مدير تقويم نجومي ایران
    شماره عضویت
    98
    تشکر شده 21,151 بار در 1,931 ارسال

مجله نجوم یکی از باسابقه ترین و شاید باسابقه ترین مجلات علمی و نجومی ایران است.

خیلی از منجمین رو میشناسم که با این مجله کار خودشون رو شروع کردند.

من خودم شخصا بارها شده به غیر از اینکه این مجله برای خودم رو تهیه کرده ام چند تائی هم خریدم برای اینکه به دوستان یا آشنایان هدیه بدهم.

حالا میشه اسم اینکار رو میشه گذاشت حمایت حداقلی یا ترویج نجوم یا هرچی...

هر مجموعه ای شاید به دلایلی, کاستیهائی داشته باشه یا براش پیش بیاد که در جای خود میتونه مورد نقد و سوال قرار بگیره.

ولی یکی از انتقادهای مهمی که به این مجله داشتم و دارم اینکه به هیچ وجه به موقع چاپ نمیشه!

برای یک علاقه مند به نجوم که تازه میخواد به نجوم گرایش پیدا کنه خیلی مهمه که از رویدادهای نجومی به موقع با خبر بشه.

اگر رویداد اول دی ماه رو بیستم دی ماه متوجه بشه آیا وقت خواهد داشت تا به بررسی این رویداد بپردازه؟

احتمال داره در ماههای آینده برای اطلاع از رویداد یا خبرهای احتمالی به منابع دیگه رجوع کنه.

از آنجائیکه این مجله رو نه به شخص یا گروه بلکه متعلق به جامعه نجوم میدونم به عنوان یک علاقه مند درخواست میکنم این مورد رو رعایت کنند.

امیدوارم درخواست یک دوست شنیده بشه.
    امضای ایشان

وقتی آرامش را در خود نیابید, جستجوی آن در جای دیگر, کار بیهوده ای است.

17. 10 کاربر مقابل از rezash عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #59
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    كاربر راهنمای ويكی نجوم
    شماره عضویت
    960

بله منم فکر میکنم که این روند باید اصلاح بشه و حداقل کمی از تاخیر در چاپ مجله کاسته شود.

در چند ماهی که گذشته مجله با رشد بی سابقه ای روبه رو بوده (البته به نظر من ) هم مقالات ،هم صفحه آرایی و هم بخش راهنمای نجوم توانستند که به مجله رنگ و بوی خوبی رو بدهند . مخصوصا این که همه مقالات فارسی و بدون هیچ ترجمه ای ارائه میشوند.

توی برنامه ای از آسمان شب که به مناسبت هفته مطبوعات برگزار شد و آقای ترابی و مسئول تحریریه مجله آسمان شب حضور داشتند همین تاخیر در چاپ هر دو ماه نامه مورد بررسی قرار گرفت .

آقای ترابی هم تاخیر رو ناشی از حجم مقالات و بررسی آن ها دانستند . البته من هم واقعا دوست دارم نجوم روز به روز بر رشد خودش اضافه و از کمبود ها بکاهد.
    امضای ایشان

19. 3 کاربر مقابل از Mojtaba.M عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #60
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    شماره عضویت
    1120

ماهنامه نجوم         
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezash نمایش پست ها
    مجله نجوم یکی از باسابقه ترین و شاید باسابقه ترین مجلات علمی و نجومی ایران است.

خیلی از منجمین رو میشناسم که با این مجله کار خودشون رو شروع کردند.

من خودم شخصا بارها شده به غیر از اینکه این مجله برای خودم رو تهیه کرده ام چند تائی هم خریدم برای اینکه به دوستان یا آشنایان هدیه بدهم.

حالا میشه اسم اینکار رو میشه گذاشت حمایت حداقلی یا ترویج نجوم یا هرچی...

هر مجموعه ای شاید به دلایلی, کاستیهائی داشته باشه یا براش پیش بیاد که در جای خود میتونه مورد نقد و سوال قرار بگیره.

ولی یکی از انتقادهای مهمی که به این مجله داشتم و دارم اینکه به هیچ وجه به موقع چاپ نمیشه!

برای یک علاقه مند به نجوم که تازه میخواد به نجوم گرایش پیدا کنه خیلی مهمه که از رویدادهای نجومی به موقع با خبر بشه.

اگر رویداد اول دی ماه رو بیستم دی ماه متوجه بشه آیا وقت خواهد داشت تا به بررسی این رویداد بپردازه؟

احتمال داره در ماههای آینده برای اطلاع از رویداد یا خبرهای احتمالی به منابع دیگه رجوع کنه.

از آنجائیکه این مجله رو نه به شخص یا گروه بلکه متعلق به جامعه نجوم میدونم به عنوان یک علاقه مند درخواست میکنم این مورد رو رعایت کنند.

امیدوارم درخواست یک دوست شنیده بشه.
    سلام جناب شعبانی

بله حرفتون درسته و مجله گاهی اوقات دیر چاپ میشه البته گاهی اوقات هم دیر توزیع میشه. مثلا این ماه مجله قبل از اون 4 روز تعطیلی برای آلودگی چاپ شد که فکر کنم 12 یا 13 آذر بود ولی به دلیل تعطیلی، پُست تعطیل شد و توزیع مجله افتاد برای روز 18 ام که اولین روز کاری بعد از تعطیلات بود و این شد که خیلی دیر رسید به مخاطبان ... و گرنه همون نیمه اول ماه می رسید. البته ایده آلش اینه که اول ماه چاپ و توزیع بشه.

برای حل این مشکل، از این به بعد رویدادهای نجومی هر هفته در بخش تقویم سایت ماهنامه نجوم هم به روز رسانی میشه

بله منم فکر میکنم که این روند باید اصلاح بشه و حداقل کمی از تاخیر در چاپ مجله کاسته شود.

در چند ماهی که گذشته مجله با رشد بی سابقه ای روبه رو بوده (البته به نظر من ) هم مقالات ،هم صفحه آرایی و هم بخش راهنمای نجوم توانستند که به مجله رنگ و بوی خوبی رو بدهند . مخصوصا این که همه مقالات فارسی و بدون هیچ ترجمه ای ارائه میشوند.

توی برنامه ای از آسمان شب که به مناسبت هفته مطبوعات برگزار شد و آقای ترابی و مسئول تحریریه مجله آسمان شب حضور داشتند همین تاخیر در چاپ هر دو ماه نامه مورد بررسی قرار گرفت .

آقای ترابی هم تاخیر رو ناشی از حجم مقالات و بررسی آن ها دانستند . البته من هم واقعا دوست دارم نجوم روز به روز بر رشد خودش اضافه و از کمبود ها بکاهد.

بله مجله رشد بسیار خوبی داشته است که امیدوارم مشکلات مالی که الان همه حس می کنند باعث جلوگیری از این رشد نشه واقعا چاپ یک مجله بدون پشتوانه و اسپانسر کار بسیار مشکلی است و در این اوضاع اقتصادی واقعا معلوم نیست چگونه باید هزینه ها را جبران کرد.

21. 9 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 6 از 13 نخستنخست ... 2345678910 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)