نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: مجله نجوم با چه کاغذ و قیمتی منتشر شود؟

رأی دهندگان
84. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • انتشار مجله نجوم روی کاغذ کاهی رنگی با قیمت 5000 تومان

61 72.62%
  • انتشار مجله نجوم روی کاغذ گلاسه رنگی 80 گرمی با قیمت 7000 تومان

23 27.38%
صفحه 2 از 13 نخستنخست 12345612 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 129

موضوع: ماهنامه نجوم

1. Top | #1

عنوان کاربر
    شماره عضویت
    17
    تشکر شده 12,423 بار در 1,283 ارسال

Post ماهنامه نجوم

اين تاپيك به منظور بحث ها و بررسي مسائل و موضوعات مرتبط با ماهنامه نجوم ايجاد شده است .

از دوستان ميخواهيم كه نظرات خود درباره ماهنامه نجوم را در اين تاپيك مطرح نمايند .

ویرایش توسط محمدرضا صادقیان : 03-17-2011 در ساعت 03:31 PM

2. Top | #11
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    124
    تشکر شده 1,517 بار در 165 ارسال

در این رابطه : وبلاگ شخصی پوریا ناظمی - عضو هیئت تحریریه مجله نجوم

پوریا ناظمی نوشت :

ماهنامه نجوم در بیستمین سال انتشارش دوباره متولد شد. پس از 20 سال انتشار پیاپی که خود رویدادی بزرگ در فضای نشر ایران به شمار می رود در آخرین شماره سال 1389 نجوم شگفت زده امان کرد و کاری را کرد که باید آن را تولدی دیگر نامید. نجوم نه تنها به همراه نسخه ای از افزونه های دیجیتالی در قالب یک CD منتشر شد که برای اولین بار در این سالهای انتشار به صورت 4 رنگ از زیر چاپ بیرون آمد و این مبارک اتفاقی است که باید آن را تبریک گفت. از این پس نوروز برای دوستان نجوم یادآور این اتفاق خواهد بود اما چرا رنگی شدن این قدر مهم است؟

(... ادامه ی متن را از لینک اصلی دنبال کنید: http://pnazemi.persianblog.ir/post/251)

رنگی شدن ماهنامه نجوم نه یک انتخاب که یک ضرورت برای بقا و برای مفید بودن بقای آن بود. رویداد مبارکی که با پافشاری سردبیر خلاق مجله، شهاب صقری، حمایت مدیر اجرایی آن خانم رحیمدل و همکاری و مشورت های بی نظیر همکاران تحریریه (به ویژه بابک امین تفرشی، محمد جواد ترابی، شادی حامدی و فاطمه عظیم لو ) اتفاق افتاد.

البته آنچه باعث خوشحالی است تنها رنگی شدن مجله نیست بلکه روند تغییراتی است که در یک سال گذشته می بینیم. تغییر گرافیک، افزوده شدن بخش های جدید به مجله ، تاکید بر پوشش حوزه های وسیع تر، تلاش برای ارایه روایت های بهتر و دست اول تر ، توجه به افزونه های الکترونیکی و اینک رنگی شدن !

این تازه آغاز راه است ! رنگی شدن به تنهایی به معنی رسیدن به کمال نیست بلکه شرط ادامه حیاتی بود که رخ داد و تنها بستری است که بتوان حرفه ای تر (از دید ژورنالیستی ) برروی آن کار کرد. هنوز هم معتقدم (همانطور که در یادداشت ویژه نامه دویستمین شماره نوشته بودم) تنها برگ برنده ای که نجوم دارد و می تواند برروی آن تکیه کند، تاکید همه جانبه و بدون قید و شرط به اصول ژورنالیسم علمی است. هنوز تا تحقق این آرزو راه طولانی در پیش است که امیدوارم دوستان مجله با موفقیت آن را بپیمایند.

اما از کلیت مجله که بگذریم این شماره از جهت دیگری نیز مهم است و آن ژرفای شماره 205 است. ضمیمه ای کوچک در باره سینمای علمی تخیلی با محوریت برخورد با بیگانه ها.

زحمت این بخش از مجله را دوستان گروه ادبیات گمانه زن کشیدند و بار اصلی زحمت ها بر دوش خانم سمیه کرمی بود، که جای تشکر فراوان دارد.

مقالات این بخش که مروری سریع بر چند گونه روایت سینمایی از این موضوع است که به نظر من فوق العاده جذاب و خواندنی اند و برای دوستداران سینمای علمی – تخیلی می تواند جذابیتی دو چندان داشته باشد.

(... ادامه ی متن را از لینک اصلی دنبال کنید: http://pnazemi.persianblog.ir/post/251)
    امضای ایشان
    قراره بترکونم ..!

3. 6 کاربر مقابل از na3r عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #12
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    489
    تشکر شده 1,408 بار در 275 ارسال

ماه بعد مجله رو سه بعدي كار مي كنند !!!!

5. 4 کاربر مقابل از m.aryayi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #13

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1124
    تشکر شده 32 بار در 4 ارسال

چه قدر بی مهری .اصلا فکرش رو نمی کردم. قبول دارم که اگر نقد نباشه دچار سکون و رخوت خواهیم شد،اما نقد سازنده نه چیز دیگه .
    ممنون از نقل قول به جای آقای na3r و همین طور لطف و دید منطقی و ارزش گرای آقای rezash.
    کاش آقای بهرام پور هم یه نیم نگاهی به رقابت سالم و دوری از روند تخریبی داشته باشن!

7. 6 کاربر مقابل از Faezeh Aghaee عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #14
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    422
    تشکر شده 338 بار در 56 ارسال

من خودم خواننده پر و پا قرص مجله هستم

در اينكه مجله نجوم آغازگر مسير نجوم آماتوري در ايران بوده شكي نيست ولي الآن مجله نجوم ( از نظر محتوا و كيفيت و كادر اجرايي و ... ) از حالت خوب قبلي فاصله زيادي پيدا كرده است

9. Top | #15
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    26
    تشکر شده 1,409 بار در 282 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط MOON نمایش پست ها
    من خودم خواننده پر و پا قرص مجله هستم

در اينكه مجله نجوم آغازگر مسير نجوم آماتوري در ايران بوده شكي نيست ولي الآن مجله نجوم ( از نظر محتوا و كيفيت و كادر اجرايي و ... ) از حالت خوب قبلي فاصله زيادي پيدا كرده است
    اينكه فقط بگيد "فاصله ي زيادي پيدا كرده است" كه فايده نداره ، بايد مصداق بياريد ، مثلا اون موقع فلان خوبي را داشته ، الان نداره ، يا اون موقع بهمان بدي را نداشته ، الان داره.
    امضای ایشان
    گيرند همه روزه و من گيسويت / جويند همه هلال و من ابرويت
    از جمله ي اين دوازده ماهِ تمام / يك ماه مباركست و آن هم رويت

10. کاربر مقابل از شايان سليم شهشهانى عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

11. Top | #16
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    720
    تشکر شده 593 بار در 78 ارسال

مجله نجوم حق زیادی به گردن جامعه ی نجوم آماتوری ایران داره وفکر میکنم بعضی از دوستان کم لطفی میکنند.شاید برای کسانی که به زبان انگلیسی کاملا مسلط اند دسترسی به خیلی از مطالب مجله راحت باشه و مطالب تکراری ولی برای کسانی که این تسلط رو ندارند (مثل خود من)مطالب مجله جذابیت های خودش رو داره والبته سی دی های ضمیمه ی مجله به نظرم کیفیت کار مجله رو بالا برده
    امضای ایشان
    هر کجا هستم باشم آسمان مال من است.

12. 2 کاربر مقابل از roset عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

13. Top | #17
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

به نظر من از زمانی که مجله رنگی شده جذابیت بسیار بیشتری پیدا کرده به خصوص به دلیل صفحه آرایی و چیدمان مطالب و تصاویر. از نظر محتوای مطالب هم دوستان به نظرم کم لطفی میکنند. مجله 100 صفحه ای الان را با مجله 40 صفحه ای 5 سال قبل مقایسه کنید. زمانی بود که مجله به دلیل مشکلات 2 ماه یکبار چاپ میشد. الان خیلی منظمتره. بخش ژرفا هم به نظر من بسیار قوی و جالبه. به نظر من با آمدن آسمان شب، مجله نجوم هم مجبور شد رنگی شود. البته رنگی شدن همیشه مطرح بود ولی به دلیل مسائل مالی امکانش نبود.
    مجله نجوم از نظر محتوایی اگر قویتر نشده باشد 100 درصد ضعیفتر هم نشده است. هر دوی مجلات نجوم و آسمان شب در صورت ادامه دادن به روند علمی منطقی و دوری از حاشیه و شبه علم میتوانند برای پیشبرد اهداف جامعه نجوم آماتوری مفید باشند.
    دوستی گفته بود مطالب مجله در اینترنت هم هست. واقعا؟ به زبان فارسی؟ کاش منبع معرفی کنید.

14. 4 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

15. Top | #18
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    54
    تشکر شده 8,442 بار در 878 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط پیمان اکبرنیا نمایش پست ها
    دوستی گفته بود مطالب مجله در اینترنت هم هست. واقعا؟ به زبان فارسی؟ کاش منبع معرفی کنید.
    من ده روزه پیش دفتر مجله بودم، وقتی پرسیدم چرا آرشیو رو توی اینترنت قرار نمی دید با این که سایت هست؟! گفتن چون نیروی اینکار (منظور نیروی انسانیه!) نداریم.

به هرحال واقعا حیفه ! ... امیدوارم بتونن این کار رو بکنن
    امضای ایشان
    گاهی ستاره هدیه کن به مشت پوچ شب ها ...

16. 2 کاربر مقابل از ستاره بنیادی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

17. Top | #19
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    كاربر ممتاز آوااستار
    مدال طلای كشوری المپياد نجوم
    شماره عضویت
    1120
    تشکر شده 28,319 بار در 2,458 ارسال

من ده روزه پیش دفتر مجله بودم، وقتی پرسیدم چرا آرشیو رو توی اینترنت قرار نمی دید با این که سایت هست؟! گفتن چون نیروی اینکار (منظور نیروی انسانیه!) نداریم.

به هرحال واقعا حیفه ! ... امیدوارم بتونن این کار رو بکنن
    بله بسیاری از شماره های قدیمی که اصلا فایل الکترونیک ندارند که بخواد منتشر بشه. شماره های نسبتا جدید هم چون هنوز فروش دارند در اینترنت منتشر نمیشه. چون قانون حفظ حقوق مولف وجود نداره و اگر منتشر بشه ممکنه بسیاری از افراد بدون اجازه، از مطالب استفاده تجاری کنند.

اما منظور من از این سوال بیشتر انکاری بود. یعنی این که ما واقعا منابع اینترنتی نداریم که مقالات حرفه ای کار کنند. بیشتر مطالب نجوم در اینترنت اخبار نجومی کوتاه هست و متاسفانه سایت پرباری که مقالات تخصصی نجومی فارسی داشته باشه پیدا نمیشه.

18. 3 کاربر مقابل از پیمان اکبرنیا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

19. Top | #20
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    422
    تشکر شده 338 بار در 56 ارسال

ماهنامه نجوم         
    دیروز یک اس ام اس از طرف مجله برای من اومد که مجله نجوم با بارش شهابی در پردیس ملت

کسی میدونه جریان این برنامه چیه ؟؟

صفحه 2 از 13 نخستنخست 12345612 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)